Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Konna! είπε:

Καλά παρένθετη γιατί σου πρότεινε ο γιατρός; Στο αιτιολόγησε; 
γιατι έχω καταλαβει ότι τις παρένθετες τις κρατάνε μόνο για ζευγάρια από το εξωτερικό που τους χρεώνουν κάτι ασύλληπτα ποσά.

 

Χρόνια πολλά σε όλα τα κορίτσια! Με πολύ αγάπη για όλες σας και τις οικογένειες σας! 

Παρένθετη μου πρότεινε γιατί μπορεί να μου ξανασυμβεί, προφανώς δεν θεωρεί τη μητρα μου καλή!!! Με 25.000-30000 θα γίνω μάνα!!!

Just now, thalasa είπε:

Όχι κοπέλα μου , διώξε τους απαράδεκτους γιατρούς απο τη ζωή σου, εσυ ξερεις καλυτερα τι χρειαζεται να κανεις και ο καινούριος γιατρος σου ειναι πολυ καλος .

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια και του χρόνου όλες να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά !!

Θα τους διώξω, όπως διώχνω οτιδήποτε τοξικό το τελευταίο χρόνο της ζωής μου!! Για αυτό ίσως και να κατάφερα την εγκυμοσύνη μου. Εύχομαι όντως ο νέος ντοκ να είναι οκ γιατί η αλήθεια είναι ότι τα φτερά μου είναι στα κάτω τους!!

Καλα Χριστούγεννα σε όλες μας ,εύχομαι να είμαστε δυνατές και υγιής!!! 

Just now, MaryH είπε:

Μπορεί κ η ενδομητριτιδα να συντέλεσε στην αποβολή. Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς ξέροντας ότι το μωράκι μπορεί να  μην το έχανες αν σε πρόσεχε ο ντοκ λίγο παραπάνω. Τι να πω κουράγιο και ελπίδα για την επόμενη προσπάθεια που ευχομαι να πάει πολύ καλα

Ελπίζω ότι θα τα καταφέρω και θα τα καταφέρω όπως όλες μας!! Μου άρεσε πολύ όταν ήμουν έγκυος όποτε σίγουρα θα το παλέψω πολύ!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, Anniee είπε:

Δεν είπα ότι δεν δίνει, απλά σε σχέση μ αλλά γνωστά κέντρα που έχουν καλη φήμη για δανεικά δεν είναι το ίδιο!

Άλλωστε εφόσον εμεις δεν είμαστε σ αυτή την φάση, θεωρητικά γνωρίζουμε από τι έχουμε ακούσει! Αναφέρθηκα για δικο μου άνθρωπο που το έψαξε και δεν προχώρησε εκει , ειδε στο Μητέρα τον Παπαθ και Τσιρι  και κατέληξε στον 2ο διότι μένει και κοντά εκει !

Το ίδιο λέμε...Δίνει, αλλά πώς δίνει...χωρίς δότριες; Ρητορική ερώτηση, δε χρειάζομαι απάντηση, μέσα μου την ξέρω και το έχουμε γράψει και κατά διαστήματα εδώ...Καλά έκανε ο δικός σου άνθρωπος που δεν συνέχισε εκεί. Οι 2 επιλογές που έκανε είναι πολύ καλές! Ασχολούνται σοβαρά με αυτό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Παρένθετη μου πρότεινε γιατί μπορεί να μου ξανασυμβεί, προφανώς δεν θεωρεί τη μητρα μου καλή!!! Με 25.000-30000 θα γίνω μάνα!!!

Θα τους διώξω, όπως διώχνω οτιδήποτε τοξικό το τελευταίο χρόνο της ζωής μου!! Για αυτό ίσως και να κατάφερα την εγκυμοσύνη μου. Εύχομαι όντως ο νέος ντοκ να είναι οκ γιατί η αλήθεια είναι ότι τα φτερά μου είναι στα κάτω τους!!

Καλα Χριστούγεννα σε όλες μας ,εύχομαι να είμαστε δυνατές και υγιής!!! 

Ελπίζω ότι θα τα καταφέρω και θα τα καταφέρω όπως όλες μας!! Μου άρεσε πολύ όταν ήμουν έγκυος όποτε σίγουρα θα το παλέψω πολύ!!

Έχω χάσει κ εγω μωράκι στην  8η εβδομάδα, κι επίσης το διδυμακι της μικρής που ήταν κ αυτή κοριτσάκι, στην 12η εβδομάδα. Ακριβώς το ίδιο είχα πει, ότι μου αρεσε που ήμουν έγκυος κ θα τα ξανακαταφερω. Και φυσικα θα τα καταφέρεις αρκεί να το θες πολύ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα σε ολες! Ας εχουμε κατι να περιμενουμε, ποιες ειμαστε για ετ τον Ιανουαριο; Νομιζω ειμαστε τσουρμο!

Καλημέρα και Χρόνια πολλά ♥️ Εγώ προχωράω το Ιανουάριο!!! Εσύ τι έκανες τελικά? Άντε και του χρόνου να στολίσουμε τα σπίτια μας με τα μπεμπεκάκια μας!!! 

  • Μου αρέσει 4

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 said:

Καλημέρα και Χρόνια πολλά ♥️ Εγώ προχωράω το Ιανουάριο!!! Εσύ τι έκανες τελικά? Άντε και του χρόνου να στολίσουμε τα σπίτια μας με τα μπεμπεκάκια μας!!! 

Με το καλο ολες μας! Εγω ηρθα Ελλαδα, πηγα στον Τσιρι και προχωραω μαζι του τον Ιανουαριο!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Με το καλο ολες μας! Εγω ηρθα Ελλαδα, πηγα στον Τσιρι και προχωραω μαζι του τον Ιανουαριο!

Καλή επιτυχία♥️ Εύχομαι σε όλες μας να πετύχουμε γιατί πραγματικά το αξίζουμε!!! 

 

  • Μου αρέσει 2

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Troia είπε:

Το ίδιο λέμε...Δίνει, αλλά πώς δίνει...χωρίς δότριες; Ρητορική ερώτηση, δε χρειάζομαι απάντηση, μέσα μου την ξέρω και το έχουμε γράψει και κατά διαστήματα εδώ...Καλά έκανε ο δικός σου άνθρωπος που δεν συνέχισε εκεί. Οι 2 επιλογές που έκανε είναι πολύ καλές! Ασχολούνται σοβαρά με αυτό!

Ετσι , το ίδιο λέμε! Έχουμε αναφερθεί άλλωστε για το θέμα, σαφώς κάποιες πέτυχαν μαζί του στα δανεικά όπως έχει γραφτεί και κάποιες άλλες δυστυχώς όχι μ αυτα που γίνονται!

Και για την ιστορία, και για κορίτσια που παλεύουν και για να πάρουν θάρρος και ελπίδες, το γνωστό μου άτομο είναι 46 χρονών και πέτυχε στον Τσιρ όπως είπα! Δυστυχώς δεν είναι γραμμένη στο φόρουμ αλλά σας διαβάζει από μένα και σας τα μεταφέρει!Με το καλό σ όλες :x

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2020 at 6:41 ΜΜ, MaryH είπε:

Πωπω, δεν έχω λόγια! Μετά τη δεύτερη αποτυχία μου πολλοί με προέτρεπαν να παω σ αυτόν γιατί έχει δήθεν καλό όνομα. Ευτυχώς δεν πηγα

κι εμένα η κολλητή μου με απέτρεψε

 είχε φλεγμονές ενώ είχε άριστα εμβρυα(πολύ καλά ωάρια και άριστο σπέρμα ο σύζυγος)και δεν έπιανε και της είπε ότι θέλει εύκολες περιπτώσεις...τη φλεγμονή του ήταν δύσκολο να την αντιμετωπίσει...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Thia1985 είπε:

κι εμένα η κολλητή μου με απέτρεψε

 είχε φλεγμονές ενώ είχε άριστα εμβρυα(πολύ καλά ωάρια και άριστο σπέρμα ο σύζυγος)και δεν έπιανε και της είπε ότι θέλει εύκολες περιπτώσεις...τη φλεγμονή του ήταν δύσκολο να την αντιμετωπίσει...

Ωραιος γιατρος! Αν δεν μπορει ν αντιμετωπισει μια φλεγμονη......Τις ευκολες περιπτωσεις τις κανω κι εγω, χωρις πτυχιο ντοκ. Στις δυσκολες φαινεται ο καλος γιατρος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Thia1985 είπε:

κι εμένα η κολλητή μου με απέτρεψε

 είχε φλεγμονές ενώ είχε άριστα εμβρυα(πολύ καλά ωάρια και άριστο σπέρμα ο σύζυγος)και δεν έπιανε και της είπε ότι θέλει εύκολες περιπτώσεις...τη φλεγμονή του ήταν δύσκολο να την αντιμετωπίσει...

Blondie η φίλη μου δεν έμενε έγκυος κ πήγε σε αυτόν, είχε φωτογραφίες Εμβρυων οπου φαινόταν η δυναμική τους δηλαδή Κ στον Π...  Που πήγε μετά, της είπε πολλά και άριστα έμβρυα. 

Αυτό που είχε ήταν φλεγμονες από ζάχαρο Κ διαφορα αυτοανοσα κ δεν ασχολήθηκε, της είπε ότι δεν ήταν εύκολη περίπτωση. 

Έφυγε τρέχοντας, πήγε στον έτερο μεγάλο γιατρό του κέντρου που είμαι ο οποίος αρχικά την καθάρισε από ενδομητριωση, την άφησε φυσιολογικά ένα εξάμηνο αφού όμως προηγήθηκε καταστολή ωοθηκών για ένα διάστημα κ εφόσον δεν έμεινε, της είπε δε μπορεί με τέτοιο σπέρμα κι ωαρια.

Συζητούσαμε τότε μαζί για την εξέταση του Ν... Την έκανε μόνη της, από δικη της πρωτοβουλία γιατί μάζευε χρήματα για επόμενη εξωσωματική,βρεθηκε με φουλ φλεγμονες, πήγε πάλι στον Π για θεραπεία, έκανε ότι έπρεπε κ τσουπ με την πρώτη η μικρή. 

Έδινε πολλά ωάρια κ καλά Κ λόγω κ σπέρματος είχε πολλές άριστες βλαστοκυστες, δηλαδή έπαιρναν πάντα βαθμολογία πάνω απο 4. Είχε δοκιμάσει τα πάντα, τι έμβρυα τρίτης ημέρας, τι βλαστοκυστες. 

Και τώρα πριν μείνει πάλι επειδή πάλι είχε φουντώσει, έκανε τη θεραπεία της κι έμεινε φυσιολογικά. Όταν ήταν να πάω Μ.... Μου πε μην τολμήσεις κ την ιστορία της. 

Δε λέμε ότι δεν έχει επιτυχίες όλοι έχουν άλλα το είσαι δύσκολη περίπτωση κ δε σε αναλαμβάνω της έκατσε βαρύ 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Blondie η φίλη μου δεν έμενε έγκυος κ πήγε σε αυτόν, είχε φωτογραφίες Εμβρυων οπου φαινόταν η δυναμική τους δηλαδή Κ στον Π...  Που πήγε μετά, της είπε πολλά και άριστα έμβρυα. 

Αυτό που είχε ήταν φλεγμονες από ζάχαρο Κ διαφορα αυτοανοσα κ δεν ασχολήθηκε, της είπε ότι δεν ήταν εύκολη περίπτωση. 

Έφυγε τρέχοντας, πήγε στον έτερο μεγάλο γιατρό του κέντρου που είμαι ο οποίος αρχικά την καθάρισε από ενδομητριωση, την άφησε φυσιολογικά ένα εξάμηνο αφού όμως προηγήθηκε καταστολή ωοθηκών για ένα διάστημα κ εφόσον δεν έμεινε, της είπε δε μπορεί με τέτοιο σπέρμα κι ωαρια.

Συζητούσαμε τότε μαζί για την εξέταση του Ν... Την έκανε μόνη της, από δικη της πρωτοβουλία γιατί μάζευε χρήματα για επόμενη εξωσωματική,βρεθηκε με φουλ φλεγμονες, πήγε πάλι στον Π για θεραπεία, έκανε ότι έπρεπε κ τσουπ με την πρώτη η μικρή. 

Έδινε πολλά ωάρια κ καλά Κ λόγω κ σπέρματος είχε πολλές άριστες βλαστοκυστες, δηλαδή έπαιρναν πάντα βαθμολογία πάνω απο 4. Είχε δοκιμάσει τα πάντα, τι έμβρυα τρίτης ημέρας, τι βλαστοκυστες. 

Και τώρα πριν μείνει πάλι επειδή πάλι είχε φουντώσει, έκανε τη θεραπεία της κι έμεινε φυσιολογικά. Όταν ήταν να πάω Μ.... Μου πε μην τολμήσεις κ την ιστορία της. 

Δε λέμε ότι δεν έχει επιτυχίες όλοι έχουν άλλα το είσαι δύσκολη περίπτωση κ δε σε αναλαμβάνω της έκατσε βαρύ 

Και έμενα συνεχώς μου έλεγε ότι είμαι δύσκολη περίπτωση, όταν τον ρώτησα μετά την αποβολή εάν πιστεύει ότι θα τα καταφέρω ; Μου είπε τι να σου πω είσαι δύσκολη περίπτωση!!! Εάν ήμουν εύκολη θα πήγαινα και σε έναν απλό γιατρό και όχι σε αυτόν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Και έμενα συνεχώς μου έλεγε ότι είμαι δύσκολη περίπτωση, όταν τον ρώτησα μετά την αποβολή εάν πιστεύει ότι θα τα καταφέρω ; Μου είπε τι να σου πω είσαι δύσκολη περίπτωση!!! Εάν ήμουν εύκολη θα πήγαινα και σε έναν απλό γιατρό και όχι σε αυτόν...

Καλά, πες του Αντε γεια

Λυπάμαι παρα πολύ γι αυτό που βιωσες,να χάσεις υγιέστατο μωρό, αν κατι συμεβαινε στη μπέμπα μου θα τρελαινόμουν πιστεύω. 

Προσπάθησε να επικεντρωθείς στο στόχο σου που είναι να κάνεις μωράκι κ θα κάνεις κ μην αφήσεις ποτέ ξανά κανένα να πει το αντίθετο. 

Η παρένθετη έχει τρελα λεφτά. 

Και σε εμένα λέγαν μη περιμένεις μωρό με το σπέρμα του άντρα σου, θέλετε ξένο έμβρυο κι όμως παρά τα οποια προβλήματα που ναι υπήρχαν, αυτή τη στιγμή εγώ κυοφορώ μωρό από αυτό το σπέρμα Κ το θεωρώ μεγάλη τύχη, ήταν τα τελευταία έμβρυα που είχα κ έπιασε το ένα. 

Είναι δυστυχώς πολλοί οι γιατροί που θέλουν εύκολες περιπτώσεις..  

Δηλαδή η και των δυο με τη μια, η του ενός ή δωρεα εμβρυου

Εγώ από τον προηγούμενο γι αυτό εφυγα

Έχανα καλά δικά μου ωάρια που δε τα άφηνε να γίνουν βλαστοκυστες κ μου πε Ε ξέρετε χρειάζεστε δωρεά εμβρύου. Τότε γιατί δε μου αφήνεις τα δικά μου Κ μου τα μεταφέρεις? Γιατί δεν κοιτάς το σπέρμα? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλά, πες του Αντε γεια

Λυπάμαι παρα πολύ γι αυτό που βιωσες,να χάσεις υγιέστατο μωρό, αν κατι συμεβαινε στη μπέμπα μου θα τρελαινόμουν πιστεύω. 

Προσπάθησε να επικεντρωθείς στο στόχο σου που είναι να κάνεις μωράκι κ θα κάνεις κ μην αφήσεις ποτέ ξανά κανένα να πει το αντίθετο. 

Η παρένθετη έχει τρελα λεφτά. 

Και σε εμένα λέγαν μη περιμένεις μωρό με το σπέρμα του άντρα σου, θέλετε ξένο έμβρυο κι όμως παρά τα οποια προβλήματα που ναι υπήρχαν, αυτή τη στιγμή εγώ κυοφορώ μωρό από αυτό το σπέρμα Κ το θεωρώ μεγάλη τύχη, ήταν τα τελευταία έμβρυα που είχα κ έπιασε το ένα. 

Είναι δυστυχώς πολλοί οι γιατροί που θέλουν εύκολες περιπτώσεις..  

Δηλαδή η και των δυο με τη μια, η του ενός ή δωρεα εμβρυου

Εγώ από τον προηγούμενο γι αυτό εφυγα

Έχανα καλά δικά μου ωάρια που δε τα άφηνε να γίνουν βλαστοκυστες κ μου πε Ε ξέρετε χρειάζεστε δωρεά εμβρύου. Τότε γιατί δε μου αφήνεις τα δικά μου Κ μου τα μεταφέρεις? Γιατί δεν κοιτάς το σπέρμα? 

Και εγώ δεν απείχα και πολύ από το να τρελαθώ, νομίζω ότι με βοήθησε πολύ η ψυχολόγος μου καθώς και όλες εσείς!! 
Το μόνο που μου δίνει αισιοδοξία είναι ότι θα προσπαθήσω ξανά και θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω!!
Είμαι πολύ νέα και μπορώ να συνεχίσω να παλεύω ,εχθές μου έλεγε ο άνδρας μου ότι ευτυχώς ξεκινήσαμε πολύ νωρίς τις προσπάθειες μας και τουλάχιστον κατά τον ίδιο βλέπουμε φως. Εύχομαι επίσης ο νέος ντοκ να είναι οκ, εάν και από τα λεγόμενα τα δικά σας αλλά και άλλων γιατρών μιλάμε για αξιόλογο επιστήμονα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...