Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Roda είπε:

Λοιπον θα διαπιστωσει την ωορρηξια με υπερηχο κ μετρωντας στο αιμα τις ορμονες, αλλα άσε την ωορρηξια μη σε μπερδεψω, το παραθυρο ειναι περιπου 12η-18η μερα του κυκλου

Ευχαριστώ για την διαφώτηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, nina21 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! δεν ανοικω τυπικα στην παρεα σας, διοτι εμεις δεν εχουμε θεμα με τα ωαρια αλλα με τα σπερματοζωαρια...θα παμε με δοτη σπερματος...αλλα θα ηθελα να μου πειτε ψυχολογικα πως νιωθετε; προσπαθω να καταλαβω τι νιωθει ο ηρωας μου και εαν ειναι οντως τοσο ηρεμος και τοσο σιγουρος οσο μου δειχνει... εσεις το δεχτηκατε ευκολα? 

Εσύ ξέρεις τον άντρα σου. Αλλά ναι, μπορεί να είναι τόσο ήρεμος. Αν η απόκτηση παιδιού είναι μέσα στο όραμα ευτυχίας του και αν είναι ολοκληρωμένος και απαλλαγμένος από ανόητους εγωισμους για τη διαιώνιση του είδους του, όχι μόνο ήρεμος αλλά ευτυχισμένος μπορεί να είναι που έχει αυτή τη δυνατότητα.

Προσωπικά το δέχτηκα πολύ εύκολα. Οι οποίοι προβληματισμοί μου είχαν να κάνουν μόνο με τη διαχείριση του θέματος σε σχέση με το παιδί.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Εσύ ξέρεις τον άντρα σου. Αλλά ναι, μπορεί να είναι τόσο ήρεμος. Αν η απόκτηση παιδιού είναι μέσα στο όραμα ευτυχίας του και αν είναι ολοκληρωμένος και απαλλαγμένος από ανόητους εγωισμους για τη διαιώνιση του είδους του, όχι μόνο ήρεμος αλλά ευτυχισμένος μπορεί να είναι που έχει αυτή τη δυνατότητα.

Προσωπικά το δέχτηκα πολύ εύκολα. Οι οποίοι προβληματισμοί μου είχαν να κάνουν μόνο με τη διαχείριση του θέματος σε σχέση με το παιδί.

απλα υπαρχουν φορες που εγω αναρωτιεμαι γιατι να τυχει σε μας κλπ κλπ και μου φαινεται απιστευτο οτι αυτος ειναι συνειδητα τοσο ηρεμος...βεβαια...το ξερει αρκετα χρονια...το μαθαμε στα 20 οποτε φανταζομαι και αυτο παιζει ρολο....απλα θα ηθελα πολυ να ξερω πως νιωθει κ ο ιδιος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, nina21 είπε:

απλα υπαρχουν φορες που εγω αναρωτιεμαι γιατι να τυχει σε μας κλπ κλπ και μου φαινεται απιστευτο οτι αυτος ειναι συνειδητα τοσο ηρεμος...βεβαια...το ξερει αρκετα χρονια...το μαθαμε στα 20 οποτε φανταζομαι και αυτο παιζει ρολο....απλα θα ηθελα πολυ να ξερω πως νιωθει κ ο ιδιος...

Τι σε κάνει να νομίζεις ότι δεν νιώθει αυτό που σου λέει; Εσένα σε προβληματίζει κάτι σχετικά με αυτή την λύση; 

Όσο για το "γιατί σε εμάς"... Δεν έχει απαντήση. Θα μπορούσε κανείς να απαντήσει "γιατί όχι σε εμάς"

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Τι σε κάνει να νομίζεις ότι δεν νιώθει αυτό που σου λέει; Εσένα σε προβληματίζει κάτι σχετικά με αυτή την λύση; 

Όσο για το "γιατί σε εμάς"... Δεν έχει απαντήση. Θα μπορούσε κανείς να απαντήσει "γιατί όχι σε εμάς"

εμενα σιγουρα δεν με προβληματιζει... το ξεραμε χρονια πριν αποφασισουμε να κανουμε οικογενεια μαζι...οποτε εντελως συνειδητα προχωρησαμε...με προβληματιζει το γεγονος οτι εγω εχω στιγμες που με "στεναχωρει" το θεμα...αλλα ο αντρας μου φαινεται ηρεμος συνεχως...δεν τον εχω δει ουτε μια φορα να σπαει...και πραγματικα το θαυμαζω αυτο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Εγω από προαισθηματα έχω κλείσει. Μακάρι. Αλλά Μαιρουλα είμαι δύσκολη περίπτωση. Πολύ. Ανοσοανεπάρκεια, ολικη θυρεοειδεκτομη, σάκχαρο,ηλικια...Εντελως πρόχειρα.. 

Ηλικια κ σακχαρο ειχα κ εγω. Και πολλα θεματα υγειας, τα ξερεις. Θαυματα γινονται,  δες το δικο μου θαυματακι 

πρίν από 8 λεπτά , nina21 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! δεν ανοικω τυπικα στην παρεα σας, διοτι εμεις δεν εχουμε θεμα με τα ωαρια αλλα με τα σπερματοζωαρια...θα παμε με δοτη σπερματος...αλλα θα ηθελα να μου πειτε ψυχολογικα πως νιωθετε; προσπαθω να καταλαβω τι νιωθει ο ηρωας μου και εαν ειναι οντως τοσο ηρεμος και τοσο σιγουρος οσο μου δειχνει... εσεις το δεχτηκατε ευκολα? 

Καλησπερα κ με το καλο η προσπαθεια σας! Εγω πηρα την αποφαση πολυ ευκολα κ δεν το μετανιωσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Ηλικια κ σακχαρο ειχα κ εγω. Και πολλα θεματα υγειας, τα ξερεις. Θαυματα γινονται,  δες το δικο μου θαυματακι 

Καλησπερα κ με το καλο η προσπαθεια σας! Εγω πηρα την αποφαση πολυ ευκολα κ δεν το μετανιωσα

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! και σε μας ηταν αυθορμητη αποφση...χωρις να το συζητησουμε καν...απλα μπηκαμε στην διαδικασια του ψαξιματος για την διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, nina21 είπε:

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! και σε μας ηταν αυθορμητη αποφση...χωρις να το συζητησουμε καν...απλα μπηκαμε στην διαδικασια του ψαξιματος για την διαδικασια...

Tα αυθορμητα ειναι κ τα πιο ωραια. Οι πολλες σκεψεις πολλες φορες μας σκαλωνουν

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Tα αυθορμητα ειναι κ τα πιο ωραια. Οι πολλες σκεψεις πολλες φορες μας σκαλωνουν

απλα για μενα ειναι κατι ακρως φυσικο....κ ο ηρωας μου αυτο δειχνει...και οσες φορες και να τον εχω ρωτησει δεν μ δειχνει κατι το διαφορετικο...απλα επειδη μεθαυριο εχουμε το ραντεβου με την τραπεζα θα ηθελα να ξερω οτι οντως αυτο που μ δειχνει το νιωθει...οτι οντως ειναι τοσο ηρεμος και σιγουρος...εγω πιο πολυ για την δικη του ψυχολογια αγχωνομαι...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, nina21 είπε:

απλα υπαρχουν φορες που εγω αναρωτιεμαι γιατι να τυχει σε μας κλπ κλπ και μου φαινεται απιστευτο οτι αυτος ειναι συνειδητα τοσο ηρεμος...βεβαια...το ξερει αρκετα χρονια...το μαθαμε στα 20 οποτε φανταζομαι και αυτο παιζει ρολο....απλα θα ηθελα πολυ να ξερω πως νιωθει κ ο ιδιος...

καλημέρα κορίτσι μου

ναι, δεν αποκλείεται ο άντρας σου να ναι ήρεμος και να το δέχεται, άλλωστε όπως είπες το ξέρει από νωρίς και τη στιγμή που θέλει οικογένεια μαζί ΣΟΥ, δεν τον νοιάζει καθόλου αυτό

μην αγχώνεσαι,πίστεψε με αν ένιωθε κάτι διαφορετικό θα το έβλεπες

 

9 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Tα αυθορμητα ειναι κ τα πιο ωραια. Οι πολλες σκεψεις πολλες φορες μας σκαλωνουν

πόσο δίκιο έχεις Μαίρη μου

κι εγώ βασανιζόμουν πριν πάρω την απόφαση κι όμως όταν άκουσα τη λέξη μανούλα από τις μικρές απέναντι μου ήταν τόσο μα τόσο εύκολο!

φώναζαν τα πουλάκια μου από το μπαλκόνι, γιαγούλα, ήρθε η μανούλα μας!(από τη δουλειά)

αυτό ήταν

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

καλημέρα κορίτσι μου

ναι, δεν αποκλείεται ο άντρας σου να ναι ήρεμος και να το δέχεται, άλλωστε όπως είπες το ξέρει από νωρίς και τη στιγμή που θέλει οικογένεια μαζί ΣΟΥ, δεν τον νοιάζει καθόλου αυτό

μην αγχώνεσαι,πίστεψε με αν ένιωθε κάτι διαφορετικό θα το έβλεπες

 

Σε ευχαριστω πολυ <3 <3 καλημέρα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

όλα να σας πάνε κατ ευχήν και σύντομα να έχετε μωρό ή μωράκια να γεμίζουν την αγκαλίτσα σας

σε ευχαριστω πολυ! και εγω ευχομαι ο νεος χρονος μονο ευτυχια να φερει σε ολες μας! μονο επιτυχιες να γραφουμε εδω μεσα απο εδω και περα <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Να σας κάνω  και up date ενημέρωση. Ειπα να δω τι θα γίνει γιατί μαλωσαμε, ξαναμαλωσαμε με την υπεύθυνη του κέντρου.. Μου βρήκανε δότρια μετά από τόσο καιρό και  λογω προτεραιότητας!! για λόγους υγείας μια δότρια 24 χρόνων. Το σπερμα του συζύγου με 2 ημέρες αποχη αρκετά καλό. 80 εκατομμ, φυσιολογικό. Μας ενημέρωσαν ότι η δότρια έδωσε 9 ωριμα ωαρια και οχι 10 όπως μας είχαν υποσχεθεί. Από αυτά γονιμοποιηθηκαν τα 7 και σήμερα μας ενημέρωσαν ότι πήρανε 4 βλαστοκυστες. Κλασσικά. 2 5ΑΑ,1 4ΑΑ και 1 2ΑΒ. Στην ερώτηση μου πως και δεν πήραμε παραπάνω η απάντηση ήτανε ότι τα πήγαμε πολύ καλά γιατί το σπερμα ήτανε ικανοποιητικό, μια χαρά. Σα να υπάρχει μια άτυπη συμφωνία στο κέντρο για 4 βλαστοκυστες και αραιά  που και που για ξεκάρφωμα  δίνουν παραπάνω.. Έχω φίλη που με δότρια και δότη 25χρονο και σούπερ σπέρμα τον Ιούνιο πάλι 4 πήρε...Τελοσπαντων αυτές είναι ελπίζω να  είναι τυχερές. 

το θέμα κορίτσι μου είναι να ναι καλές και να πετύχεις

μη σκέφτεσαι τπτ άλλο

πάνε αυτά τώρα

πολύ καλό σπέρμα

του άντρα μου δεν ήταν πάνω από 4.000.000

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, nina21 είπε:

απλα για μενα ειναι κατι ακρως φυσικο....κ ο ηρωας μου αυτο δειχνει...και οσες φορες και να τον εχω ρωτησει δεν μ δειχνει κατι το διαφορετικο...απλα επειδη μεθαυριο εχουμε το ραντεβου με την τραπεζα θα ηθελα να ξερω οτι οντως αυτο που μ δειχνει το νιωθει...οτι οντως ειναι τοσο ηρεμος και σιγουρος...εγω πιο πολυ για την δικη του ψυχολογια αγχωνομαι...

Να εισαι σίγουρη ότι έτσι νιωθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...