Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Anniee είπε:

Καλησπέρα κοριτσι, 

Έχει γραφτεί αρκετές φορές, αξιόλογο μικροβιολογικο που ασχολείται μόνο με σπέρμα, είναι ο Λυμπεροπουλος και μάλιστα τα απολεσματα τα δέχονται όλοι οι γιατροί!

Τωρα για τιμές είναι πάνω κάτω ίδιες σ όλα τα μικροβιολογικα, είναι εξετάσεις που έχουν κόστος 

Καλός ο Τσιργ δε λέω αλλά με τόσες αποβολες που είχα δε μου είπε αυτη τη εξέταση. Από ότι διαβάζω είναι βασική. Εντάξει κόστος από 260-380 δεν είναι απαγορευτικό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, pocm είπε:

Καλός ο Τσιργ δε λέω αλλά με τόσες αποβολες που είχα δε μου είπε αυτη τη εξέταση. Από ότι διαβάζω είναι βασική. Εντάξει κόστος από 260-380 δεν είναι απαγορευτικό. 

Δεν τον γνωρίζω τον γιατρό να σου πω προσωπικά, αλλά μπαίνοντας στον χώρο της εξωσωματικής καλό είναι ο ουρολογος ανδρολογος να εξετάζει και το σπέρμα πέρα από ένα σπερμοδιαγραμμα 

Φαντάσου μου έχει ζητηθεί εμένα χωρίς να υπάρχει θέμα όπως και αποδείχθηκε από την εξέταση να κάνουμε κατακερματισμό 

Δυστυχώς δεν έχω τρελή εμπειρία από την εξωσωματική , διαβάζοντας εδω διαπιστώνω ότι κάποια πράγματα πρεπει να τα ψάχνουμε και μόνοι μας και να πηγαίνουμε σε κάθε ειδικότητα γιατρού για ξεχωριστά θέματα και μετά στον εξωσωματικο 

Λυπάμαι για τις ατυχίες σου , ξέρω πως είναι πίστεψε με , κάνε τον έλεγχο σου σε ότι άφησες, πάρε τις δυνάμεις σου και προχωρα, θα έρθει το μωράκι :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Καλός ο Τσιργ δε λέω αλλά με τόσες αποβολες που είχα δε μου είπε αυτη τη εξέταση. Από ότι διαβάζω είναι βασική. Εντάξει κόστος από 260-380 δεν είναι απαγορευτικό. 

Είναι βασική εξέταση , κανείς δεν σας είπε να την κάνετε ; Ούτε ο προηγούμενος γιατρός σου; Από την αρχή στον Τσιριγ ήσουν ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Είναι βασική εξέταση , κανείς δεν σας είπε να την κάνετε ; Ούτε ο προηγούμενος γιατρός σου; Από την αρχή στον Τσιριγ ήσουν ;

Έμαθα μόλις από την φίλη μου πάντως που προχώρησε μαζί του , έχω γράψει πιο πριν την ιστορία της, στον γιατρό αυτόν και τώρα είναι προς Β επιπέδου, της ζητήθηκε η εξέταση καθώς και μαστογραφία πριν προχωρήσουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Αχ μακαρι Μαιρη μου! 

Θα κανεις μάλλον μόνο μια επαναληπτικη κ μετά θα ετοιμάζεις τα παιδικά δωματια! Τα διδυμάκια έρχονται!

10 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Ναι μη φοβάσαι τίποτα! Όλα θα είναι τέλεια! :wub: 

Καλά είμαι κ εγωωωω! Περιμένω το ντοπλερ μεθαύριο :wub:

Καλεεεε ποτε έφτασες στο ντοπλερ;;;; Πωπω θα έχουμε γεννητούρια σε λίγο καιρό!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryH said:

Θα κανεις μάλλον μόνο μια επαναληπτικη κ μετά θα ετοιμάζεις τα παιδικά δωματια! Τα διδυμάκια έρχονται!

Καλεεεε ποτε έφτασες στο ντοπλερ;;;; Πωπω θα έχουμε γεννητούρια σε λίγο καιρό!

Χαμογελαω μεχρι τα αυτια τωρα να ξερεις, σε ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, olpapa είπε:

Ναι μη φοβάσαι τίποτα! Όλα θα είναι τέλεια! :wub: 

Καλά είμαι κ εγωωωω! Περιμένω το ντοπλερ μεθαύριο :wub:

Πότε πέρασε ο καιρός....... 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Η δική μου χοριακή προχωράει τσουκου τσουκου, σύμφωνα με τον κανόνα του διαπλασιασμού. Για να δούμε! Κι άλλη φορά που είχα ξεκινήσει από χαμηλά, οι διπλασιασμοί γίνονταν κανονικά, αλλά ο σάκος ήταν πολύ μικρός και δεν προχώρησε. 

Άλλη μια ανακούφιση σήμερα! 

 

Όλα καλά , προχωράει , αυτό θέλουμε κι εμείς . Θα κάνεις επαναληπτική ή πάμε για υπερηχο τώρα ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dream_on είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Η δική μου χοριακή προχωράει τσουκου τσουκου, σύμφωνα με τον κανόνα του διαπλασιασμού. Για να δούμε! Κι άλλη φορά που είχα ξεκινήσει από χαμηλά, οι διπλασιασμοί γίνονταν κανονικά, αλλά ο σάκος ήταν πολύ μικρός και δεν προχώρησε. 

Άλλη μια ανακούφιση σήμερα! 

 

Αντε μπράβο!!!!!! Συγχαρητηρια κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , thalasa είπε:

Είναι βασική εξέταση , κανείς δεν σας είπε να την κάνετε ; Ούτε ο προηγούμενος γιατρός σου; Από την αρχή στον Τσιριγ ήσουν ;

Με τον 1ο γιατρο έμεινα αμέσως με δικά μου στα 41. Τότε ειχα και την πρωτη αποβολή. Εκείνη τη στιγμή ηταν το πιο πιθανό σενάριο η ηλικία. Μετά πήγα σε δημόσιο και εκεί τα πράγματα ήταν "φασον". Μετά στον Τσιρι όπου έκανα τα περισσότερα, οχι δε μου ειπε. 

Ο ψαθας μου είπε για αυτή την εξέταση κ φυσικά κάποιες άλλες για το σπέρμα. 

Δεν θέλω να κατηγορήσω κανέναν γιατρο γιατι φαινομενικά είμαι εύκολη περίπτωση (δηλ με τις εξετάσεις που έχουν στα χέρια τους) στα 43 με το Τσιργ εκανα 8 δικά μου ωαρια. Τελικα όμως γίνομαι "δυσκολη" χαχαχα. Ολοι άνθρωποι είναι. Προσωπικα δεν αντέχω τη συμπεριφορά του Τσιργ.  Δεν μπορώ να φεύγω κλαίγοντας κάθε φορά . Προσπάθησα να κάνω υπομονή γιατί λένε ότι είναι καλός στη δωρεά.  

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Με τον 1ο γιατρο έμεινα αμέσως με δικά μου στα 41. Τότε ειχα και την πρωτη αποβολή. Εκείνη τη στιγμή ηταν το πιο πιθανό σενάριο η ηλικία. Μετά πήγα σε δημόσιο και εκεί τα πράγματα ήταν "φασον". Μετά στον Τσιρι όπου έκανα τα περισσότερα, οχι δε μου ειπε. 

Ο ψαθας μου είπε για αυτή την εξέταση κ φυσικά κάποιες άλλες για το σπέρμα. 

Δεν θέλω να κατηγορήσω κανέναν γιατρο γιατι φαινομενικά είμαι εύκολη περίπτωση (δηλ με τις εξετάσεις που έχουν στα χέρια τους) στα 43 με το Τσιργ εκανα 8 δικά μου ωαρια. Τελικα όμως γίνομαι "δυσκολη" χαχαχα. Ολοι άνθρωποι είναι. Προσωπικα δεν αντέχω τη συμπεριφορά του Τσιργ.  Δεν μπορώ να φεύγω κλαίγοντας κάθε φορά . Προσπάθησα να κάνω υπομονή γιατί λένε ότι είναι καλός στη δωρεά.  

 

Η γνώμη μου είναι να πας εκεί που νιώθεις εσυ καλά, ο Ψαθάς είναι γνωστός για τα δανεικά και καλός γιατρός από όσο γνωρίζω! Η όλη διαδικασία είναι ψυχοφθόρα ώστε να επιβαρύνεσαι επιπλέον και να φεύγεις κλαίγοντας!! Και εγώ καποτε χαρακτηριζόμουν εύκολη σαν περίπτωση αλλά εξελίχθηκα σε δύσκολη, δεν πειράζει σημασία έχει να έχουμε πίστη ότι θα τα καταφέρουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on said:

Καλημέρα κορίτσια! Η δική μου χοριακή προχωράει τσουκου τσουκου, σύμφωνα με τον κανόνα του διαπλασιασμού. Για να δούμε! Κι άλλη φορά που είχα ξεκινήσει από χαμηλά, οι διπλασιασμοί γίνονταν κανονικά, αλλά ο σάκος ήταν πολύ μικρός και δεν προχώρησε. 

Άλλη μια ανακούφιση σήμερα! 

 

Το θεμα εινσι οτι προχωραει κανονικα! Ολα καλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Η γνώμη μου είναι να πας εκεί που νιώθεις εσυ καλά, ο Ψαθάς είναι γνωστός για τα δανεικά και καλός γιατρός από όσο γνωρίζω! Η όλη διαδικασία είναι ψυχοφθόρα ώστε να επιβαρύνεσαι επιπλέον και να φεύγεις κλαίγοντας!! Και εγώ καποτε χαρακτηριζόμουν εύκολη σαν περίπτωση αλλά εξελίχθηκα σε δύσκολη, δεν πειράζει σημασία έχει να έχουμε πίστη ότι θα τα καταφέρουμε!!

Τα έχεις καταφέρει??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...