Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, anoulious είπε:

Σε καταλαβαίνω αγάπη μου. Πάντως όπως προφανως θα κάνεις να πάρεις γνώμη και από άλλους γιατρούς. Να δείξεις τις εξετάσεις σου, την υστεροσκοπηση που έχεις κάνει.. Έχεις την αγαπη από όλες μας. 

 

1 hour ago, Blondie 2020 είπε:

Ηταν η 13η μερα!

Να παρεις κ αλλη γνωμη οταν νιωσεις ετοιμη. Εδω ειμαστε, θα τη βρουμε την ακρη 

 

πρίν από 42 λεπτά , Dream_on είπε:

Αυτή η ομάδα μας πάει από τη χαρά στη λύπη! Να ξέρεις Θάλασσά μου ότι θα βρεθεί ο τρόπος και για σένα. Έχε πίστη! Και υπομονή! Σου μιλά ο πιο ανυπόμονος άνθρωπος στο μεταξύ... Αλλά αυτό που μου λείπει ως χαρακτηριστικό είναι αυτό που μου κάνει και δυσκολότερη τη ζωή! Υπομονή και πίστη όπου πιστεύει ο καθένας!!

Σας ευχαριστώ που με αγκαλιάζετε με την αγάπη σας . Δεν έχω άλλον να τα συζητάω , μόνο εσάς . Και εγώ σας νοιάζομαι πολύ και χαίρομαι με τα νέα σας . Ελπίζω να τη βρω την άκρη τελικά , κι εγώ και όλες μας. Είμαστε δυνατό παρεάκι :wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ που με αγκαλιάζετε με την αγάπη σας . Δεν έχω άλλον να τα συζητάω , μόνο εσάς . Και εγώ σας νοιάζομαι πολύ και χαίρομαι με τα νέα σας . Ελπίζω να τη βρω την άκρη τελικά , κι εγώ και όλες μας. Είμαστε δυνατό παρεάκι :wub:

Mηπως βρε κοριτσι να παρεις κ μια αλλη γνωμη? Ισως κ μια βολτα στην Αθηνα σε καποιον που δεν εχει πολυ κοσμο κ εχει το χρονο ν ασχοληθει κ να βρει τι φταιει.Κατι που δεν εχετε ψσξει. Ισως οι δοτριες να μην ειναι συμβατες το dna σας εννοω.Μηπως ανοσολογικα δεχεται τα εμβρυα σαν ξενο σωμα? Καποια εξηγηση τελος παντων. Παντως εχεις την αγαπη μας κ σε σκεφτομαστε να το ξερεις

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Mηπως βρε κοριτσι να παρεις κ μια αλλη γνωμη? Ισως κ μια βολτα στην Αθηνα σε καποιον που δεν εχει πολυ κοσμο κ εχει το χρονο ν ασχοληθει κ να βρει τι φταιει.Κατι που δεν εχετε ψσξει. Ισως οι δοτριες να μην ειναι συμβατες το dna σας εννοω.Μηπως ανοσολογικα δεχεται τα εμβρυα σαν ξενο σωμα? Καποια εξηγηση τελος παντων. Παντως εχεις την αγαπη μας κ σε σκεφτομαστε να το ξερεις

Αυτα τα ανοσολογικα τα έχω σκεφτεί πόσες φορές και εγώ και τα έχω ψάξει και άλλες τόσες.. Τελικά δεν κατέληξα αν ισχυουν και ποια λύση υπάρχει... Κορτιζόνη; Γ σφαιρινη που κάνω εγώ, πολύ εξειδικευμένο και δύσκολο φάρμακο..; Παντως συμφωνώ να κατεβει Αθήνα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , MaryH είπε:

Mηπως βρε κοριτσι να παρεις κ μια αλλη γνωμη? Ισως κ μια βολτα στην Αθηνα σε καποιον που δεν εχει πολυ κοσμο κ εχει το χρονο ν ασχοληθει κ να βρει τι φταιει.Κατι που δεν εχετε ψσξει. Ισως οι δοτριες να μην ειναι συμβατες το dna σας εννοω.Μηπως ανοσολογικα δεχεται τα εμβρυα σαν ξενο σωμα? Καποια εξηγηση τελος παντων. Παντως εχεις την αγαπη μας κ σε σκεφτομαστε να το ξερεις

Ναι, μια άλλη γνώμη , μια άλλη οπτική , ίσως βοηθούσε . Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που πιστεύετε ότι θα με βοηθούσε , όχι μόνο εξωσωματικό αλλά και ανοσολόγο , κλπ . Έχω σχηματίσει βέβαια κάποια ιδέα για τους γιατρούς στην αθηνα διαβάζοντας τις εμπειρίες σας εδω. Η Αθήνα για μένα είναι δύσκολη και πρακτικά και οικονομικά, αλλά θα κάνω ότι μπορώ , ότι περνάει από το χέρι μου, όσο χρόνο κι αν μου παρει

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, thalasa said:

Ναι, μια άλλη γνώμη , μια άλλη οπτική , ίσως βοηθούσε . Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που πιστεύετε ότι θα με βοηθούσε , όχι μόνο εξωσωματικό αλλά και ανοσολόγο , κλπ . Έχω σχηματίσει βέβαια κάποια ιδέα για τους γιατρούς στην αθηνα διαβάζοντας τις εμπειρίες σας εδω. Η Αθήνα για μένα είναι δύσκολη και πρακτικά και οικονομικά, αλλά θα κάνω ότι μπορώ , ότι περνάει από το χέρι μου, όσο χρόνο κι αν μου παρει

Καλημέρα, όταν νιώσεις έτοιμη πάντως θα μπορούσες και τηλεφωνικά να κλείσεις κάποια ραντεβού, να στείλεις τις εξετάσεις σου κ να συζητήσεις με το γιατρό/τους γιατρούς απο τηλεφωνο ή σκαηπ. Εννοώ απο την πρακτική/οικονομική πλευρά θα ναι πιο εύκολο να ακούσεις γνώμες/τιμές/εκτιμήσεις κ όταν αποφασίσεις, κάνεις κ το ταξίδι στην Αθήνα για εξέταση/προσπάθεια κ από κοντά. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο για να σχηματίσεις αποψη για εναν γιατρό αλλά έτσι οπως ειναι οι συνθήκες ειναι το πιο ασφαλές/οικονομικό. Προσωπικά ο γιατρός μου είναι ο Σφακ -αν θα θελες κάτι να με ρωτήσεις στη διάθεσή σου.

15 hours ago, Blondie 2020 said:

Ναμαι κ εγω! 3251 η δευτερη χοριακη! Η καρδια.μου πηγε να σπασει ολο το πρωι μεχρι να με παρουν τηλεφωνο!! @dream on    παμε μσζι για την τριτη τωρα!!

Πολλά συγχαρητήρια κορίτσια! Καλούς διπλασσιασμούς εύχομαι!!!

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Αυτα τα ανοσολογικα τα έχω σκεφτεί πόσες φορές και εγώ και τα έχω ψάξει και άλλες τόσες.. Τελικά δεν κατέληξα αν ισχυουν και ποια λύση υπάρχει... Κορτιζόνη; Γ σφαιρινη που κάνω εγώ, πολύ εξειδικευμένο και δύσκολο φάρμακο..; Παντως συμφωνώ να κατεβει Αθήνα. 

Στη δικιά σου περίπτωση ίσως έχει να κάνει με το έμβρυο όποτε τα δανεικά ίσως είναι η λύση. Το κορίτσι μας εδώ ίσως πρέπει να ψαχτεί κ αλλου ίσως κ εδώ τα έμβρυα δεν είχαν δυναμικη. Βέβαια όταν ακούς τις τόσο δυνατές ανοσολογικες απαντήσεις π έχουν κάποιοι στον κορωνοιο η την ανοσολογική απάντηση που έχει στα νευρα κ κάνει παράλυση εκεί σου μπαίνουν κ ιδέες. Γιατί όχι κ στα έμβρυα;

5 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Ναι, μια άλλη γνώμη , μια άλλη οπτική , ίσως βοηθούσε . Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που πιστεύετε ότι θα με βοηθούσε , όχι μόνο εξωσωματικό αλλά και ανοσολόγο , κλπ . Έχω σχηματίσει βέβαια κάποια ιδέα για τους γιατρούς στην αθηνα διαβάζοντας τις εμπειρίες σας εδω. Η Αθήνα για μένα είναι δύσκολη και πρακτικά και οικονομικά, αλλά θα κάνω ότι μπορώ , ότι περνάει από το χέρι μου, όσο χρόνο κι αν μου παρει

Για Αθήνα ξερω μόνο ότι κάποιες κοπέλες με παρόμοιες ιστορίες μ τη δίκη σου πχ fleabag και Αngel23  πήγαν στον Τσιρι... κ έκαναν παιδάκια. Δίνει μεγάλη σημασία στα ωάρια κ στα έμβρυα κ έχει δίκτυο δοκιμασμένων δοτριων. Είναι βέβαια πολύ ιδιόρρυθμος κ οξύθυμος καμία σχέση με τον ντοκ μας. 

Επισης κ ο Παπαθανακ....... δίνει καλά έμβρυα. 

Και ο Σφακ είναι καλός γιατρός

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Σας διαβάζω εδώ και καιρό μιας και τείνω να αποφασίσω να προχωρήσουμε σε δωρεά.. είχα γράψει και παλιότερα παλι... η αλήθεια είναι ότι ταλαντεύομαι ακομα, αλλά δεν έχω κι άλλη επιυλογη.. εχω κλείσει τα 44.

Διάβαζα ότι συμβουλεύατε να απευθυνθούμε σε γιατρό/κέντρο που δίνει τουλάχιστον 4 βλαστοκύστες. Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν... οτι θα ήθελα να εξασφαλίσουμε τουλαχιστον δύο προσπάθειες...

Ποιους γιατρούς/ κέντρα γνωρίζετε πού το κάνουν αυτό? Υπογράφετε κάποιο έγγραφο για αυτή τη δέσμευση, ή ειναι προφορική μόνο?

Μπορείτε να μου στείλετε και pm, αν δεν θέλετε να γράψετε εδώ!

Οποιαδήποτε πληροφορία θα με βοηθήσει πολύ!!

Καλή δύναμη σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Ναι, μια άλλη γνώμη , μια άλλη οπτική , ίσως βοηθούσε . Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που πιστεύετε ότι θα με βοηθούσε , όχι μόνο εξωσωματικό αλλά και ανοσολόγο , κλπ . Έχω σχηματίσει βέβαια κάποια ιδέα για τους γιατρούς στην αθηνα διαβάζοντας τις εμπειρίες σας εδω. Η Αθήνα για μένα είναι δύσκολη και πρακτικά και οικονομικά, αλλά θα κάνω ότι μπορώ , ότι περνάει από το χέρι μου, όσο χρόνο κι αν μου παρει

Εγω έχω πάει σε αρκετούς τέτοιους ανοσολογους.. Μέχρι και στην Αμερική είχα στείλει αίμα.. Ίσως από τον καλύτερο συνολικό έλεγχο είναι το τμήμα που λέει η Τροια. Στο Έλενα Βενιζέλου. Μπες να κλείσεις ραντεβού, στείλε email να παρακαλέσει την Τσεκούρα, κάνε κάτι... Εμενα το θέμα  που είχα είχε ψιλοφανει, μου είπανε και κάτι που δεν το αξιολόγησα τότε ως σοβαρό.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω έχω πάει σε αρκετούς τέτοιους ανοσολογους.. Μέχρι και στην Αμερική είχα στείλει αίμα.. Ίσως από τον καλύτερο συνολικό έλεγχο είναι το τμήμα που λέει η Τροια. Στο Έλενα Βενιζέλου. Μπες να κλείσεις ραντεβού, στείλε email να παρακαλέσει την Τσεκούρα, κάνε κάτι... Εμενα το θέμα  που είχα είχε ψιλοφανει, μου είπανε και κάτι που δεν το αξιολόγησα τότε ως σοβαρό.. 

@thalasaΡαντεβού στο Έλενα πάλι από 1/3 που ανοίγουν του Απριλίου και θα είναι μόνο 8. Θα ανοίξουν κάποια στιγμή και θα εξαντληθούν μέσα στο μισάωρο. Η Κα. Τσεκούρα όμως είναι πολύ καλός άνθρωπος. Ξέρω περιπτώσεις που τους είδε χωρίς ραντεβού, οπότε αν πάρεις τήλ. ή της στείλεις mail και την παρακαλέσεις, νομίζω θα σε δεχτεί. Το μόνο κακό είναι ότι βρίσκεται Αθήνα. Εναλλακτικά υπάρχει η Λευκού στη Θεσ/νίκη, έχουν γράψει κοπέλες που έχουν πάει και στις 2 ότι κάνουν παρόμοιο έλεγχο. Αλλά το καλό με το Έλενα είναι ότι όλες οι εξετάσεις γίνονται δωρεάν, γιατί είναι πανακριβες! Από ανοσολόγους, μακριά από Τσιλιβάκο στην Αθήνα και Δανιηλίδη στη Θεσ/νίκη. Μπορεί να πας για μαλλί και να βγεις κουρεμένη...

9 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Ναι, μια άλλη γνώμη , μια άλλη οπτική , ίσως βοηθούσε . Αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που πιστεύετε ότι θα με βοηθούσε , όχι μόνο εξωσωματικό αλλά και ανοσολόγο , κλπ . Έχω σχηματίσει βέβαια κάποια ιδέα για τους γιατρούς στην αθηνα διαβάζοντας τις εμπειρίες σας εδω. Η Αθήνα για μένα είναι δύσκολη και πρακτικά και οικονομικά, αλλά θα κάνω ότι μπορώ , ότι περνάει από το χέρι μου, όσο χρόνο κι αν μου παρει

Αν δυσκολεύεσαι να έρθεις Αθήνα, τότε Λευκού στη Θεσ/νίκη, αλλά προετοιμάσου να δώσεις ένα σεβαστό ποσό σε εξετάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

@thalasaΡαντεβού στο Έλενα πάλι από 1/3 που ανοίγουν του Απριλίου και θα είναι μόνο 8. Θα ανοίξουν κάποια στιγμή και θα εξαντληθούν μέσα στο μισάωρο. Η Κα. Τσεκούρα όμως είναι πολύ καλός άνθρωπος. Ξέρω περιπτώσεις που τους είδε χωρίς ραντεβού, οπότε αν πάρεις τήλ. ή της στείλεις mail και την παρακαλέσεις, νομίζω θα σε δεχτεί. Το μόνο κακό είναι ότι βρίσκεται Αθήνα. Εναλλακτικά υπάρχει η Λευκού στη Θεσ/νίκη, έχουν γράψει κοπέλες που έχουν πάει και στις 2 ότι κάνουν παρόμοιο έλεγχο. Αλλά το καλό με το Έλενα είναι ότι όλες οι εξετάσεις γίνονται δωρεάν, γιατί είναι πανακριβες! Από ανοσολόγους, μακριά από Τσιλιβάκο στην Αθήνα και Δανιηλίδη στη Θεσ/νίκη. Μπορεί να πας για μαλλί και να βγεις κουρεμένη...

Αν δυσκολεύεσαι να έρθεις Αθήνα, τότε Λευκού στη Θεσ/νίκη, αλλά προετοιμάσου να δώσεις ένα σεβαστό ποσό σε εξετάσεις...

Εχω πάει και στους δύο. Και Λευκού από όταν ήτανε στο Νοσοκομείο αλλά και μετά που άρχισε να ιδιωτευει.Προτεινω το Ελενα Βενιζέλου για αρχή..Ειναι καλύτερη επιλογή. Η Λευκού ενώ είναι πολύ επικοινωνιακη και αρκετά καλή θεωρώ οτι εχει πολυ τυποποιημένη στάση και εχώ περιστατικό σε συγγενικο περιβάλλον που δεν τη βοήθησε με επαναλάμβανομενες αποβολές.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Roda είπε:

Καλημέρα, όταν νιώσεις έτοιμη πάντως θα μπορούσες και τηλεφωνικά να κλείσεις κάποια ραντεβού, να στείλεις τις εξετάσεις σου κ να συζητήσεις με το γιατρό/τους γιατρούς απο τηλεφωνο ή σκαηπ. Εννοώ απο την πρακτική/οικονομική πλευρά θα ναι πιο εύκολο να ακούσεις γνώμες/τιμές/εκτιμήσεις κ όταν αποφασίσεις, κάνεις κ το ταξίδι στην Αθήνα για εξέταση/προσπάθεια κ από κοντά. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο για να σχηματίσεις αποψη για εναν γιατρό αλλά έτσι οπως ειναι οι συνθήκες ειναι το πιο ασφαλές/οικονομικό. Προσωπικά ο γιατρός μου είναι ο Σφακ -αν θα θελες κάτι να με ρωτήσεις στη διάθεσή σου.

Πολλά συγχαρητήρια κορίτσια! Καλούς διπλασσιασμούς εύχομαι!!!

 

Είναι και αυτό ίσως μια λύση προς το παρόν , η τηλεφωνική / σκάιπ επικοινωνια

Just now, Troia είπε:

@thalasaΡαντεβού στο Έλενα πάλι από 1/3 που ανοίγουν του Απριλίου και θα είναι μόνο 8. Θα ανοίξουν κάποια στιγμή και θα εξαντληθούν μέσα στο μισάωρο. Η Κα. Τσεκούρα όμως είναι πολύ καλός άνθρωπος. Ξέρω περιπτώσεις που τους είδε χωρίς ραντεβού, οπότε αν πάρεις τήλ. ή της στείλεις mail και την παρακαλέσεις, νομίζω θα σε δεχτεί. Το μόνο κακό είναι ότι βρίσκεται Αθήνα. Εναλλακτικά υπάρχει η Λευκού στη Θεσ/νίκη, έχουν γράψει κοπέλες που έχουν πάει και στις 2 ότι κάνουν παρόμοιο έλεγχο. Αλλά το καλό με το Έλενα είναι ότι όλες οι εξετάσεις γίνονται δωρεάν, γιατί είναι πανακριβες! Από ανοσολόγους, μακριά από Τσιλιβάκο στην Αθήνα και Δανιηλίδη στη Θεσ/νίκη. Μπορεί να πας για μαλλί και να βγεις κουρεμένη...

Αν δυσκολεύεσαι να έρθεις Αθήνα, τότε Λευκού στη Θεσ/νίκη, αλλά προετοιμάσου να δώσεις ένα σεβαστό ποσό σε εξετάσεις...

Η λευκού με παρακολουθεί τόσα χρόνια τώρα , έχω δώσει ήδη σεβαστό ποσό σε εξετάσεις .. στην Τσεκούρα πέρυσι είχε μια κοπέλα από εδώ από το φόρουμ ακυρωμένο ραντεβού και μου ειπε αν μπορούσα να το πάρω εγώ , αλλα δεν κατάφερα να το κανονίσω με τη δουλειά , φαντάσου το ραντεβού ήταν για 25 Φεβρουαρίου και εγώ είχα εισιτήρια για 26 φεβρουαριου για ενδοκρινολόγο Αθήνα , και δεν μπόρεσα να το αλλάξω λόγω δουλειας. Πολύ δύσκολη η Αθήνα για μένα , αλλά πρέπει να βρω τροπο.. σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

Just now, anoulious είπε:

Εχω πάει και στους δύο. Και Λευκού από όταν ήτανε στο Νοσοκομείο αλλά και μετά που άρχισε να ιδιωτευει.Προτεινω το Ελενα Βενιζέλου για αρχή..Ειναι καλύτερη επιλογή. Η Λευκού ενώ είναι πολύ επικοινωνιακη και αρκετά καλή θεωρώ οτι εχει πολυ τυποποιημένη στάση και εχώ περιστατικό σε συγγενικο περιβάλλον που δεν τη βοήθησε με επαναλάμβανομενες αποβολές.  

Και σε έναν άλλο στο Παπαγεωργιου δεν είχες πάει αγάπη μ; Καλά δεν θυμάμαι ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εχω πάει και στους δύο. Και Λευκού από όταν ήτανε στο Νοσοκομείο αλλά και μετά που άρχισε να ιδιωτευει.Προτεινω το Ελενα Βενιζέλου για αρχή..Ειναι καλύτερη επιλογή. Η Λευκού ενώ είναι πολύ επικοινωνιακη και αρκετά καλή θεωρώ οτι εχει πολυ τυποποιημένη στάση και εχώ περιστατικό σε συγγενικο περιβάλλον που δεν τη βοήθησε με επαναλάμβανομενες αποβολές.  

OK, εγώ δεν έχω εμπειρία από τη Λευκού (και κακώς συστήνω γιατρό στον οποίο δεν έχω πάει η ίδια). Ένα άλλο καλό που έχει το Έλενα είναι ότι η Τσεκούρα, αν βρει κάτι που δεν είναι της ειδικότητάς της, σε παραπέμπει σε άλλο τμήμα εντός του νοσοκομείου (π.χ. ακτινολογικό, ενδοκρινολογικό) και υπάρχει συνεργασία ανάμεσά τους. Αλλά και το οικονομικό, που πίστεψέ με, επειδή πρόσφατα έκανα πολύ ενδελεχή έγεχο εκεί και άθροιζα τα ποσά της συμμετοχής (την οποία δεν πλήρωσα φυσικά γιατί ήταν δομόσιο νοσοκομείο), το ποσό έβγαινε πολύ υψηλό...Συν τοις άλλοις εκτιμώ πολύ που το έχουν ψάξει πάρα πολύ για θέματα διατροφής (π.χ. η διατροφή για τα nk κτλ.) και η ίδια η Τσεκούρα είναι πολύ αναλυτική σε αυτό το θέμα. 

Just now, thalasa είπε:

Είναι και αυτό ίσως μια λύση προς το παρόν , η τηλεφωνική / σκάιπ επικοινωνια

Η λευκού με παρακολουθεί τόσα χρόνια τώρα , έχω δώσει ήδη σεβαστό ποσό σε εξετάσεις .. στην Τσεκούρα πέρυσι είχε μια κοπέλα από εδώ από το φόρουμ ακυρωμένο ραντεβού και μου ειπε αν μπορούσα να το πάρω εγώ , αλλα δεν κατάφερα να το κανονίσω με τη δουλειά , φαντάσου το ραντεβού ήταν για 25 Φεβρουαρίου και εγώ είχα εισιτήρια για 26 φεβρουαριου για ενδοκρινολόγο Αθήνα , και δεν μπόρεσα να το αλλάξω λόγω δουλειας. Πολύ δύσκολη η Αθήνα για μένα , αλλά πρέπει να βρω τροπο.. σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

Για το skype και την Τσεκούρα, επειδή την ξέρω και ναι μεν χρησιμοποιεί τεχνολογία, αλλά είναι λίγο της παλιάς σχολής, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το αν τα καταφέρνει με αυτά...Αλλά επειδή το έχω δει να συμβαίνει δις με κοπέλες από το forum, αν επικοινωνήσεις μαζί της και της εκθέσεις τη σοβαρότητα της κατάστασης, νομίζω ότι θα σε εξυπηρετήσει χωρίς ραντεβού. Όμως να ζητήσεις να μιλήσεις μαζί της ή καλύτερα να της στείλεις mail που τα βλέπει η ίδια. Μη βασιστείς στις βοηθούς της...Αυτό που σου συνέβη πέρυσι ήταν γκαντεμιά. Αν της ζήταγες να σου αλλάξει ραντεβού, θα το έκανε. Μιλάω εκ πείρας, με πήρε η ίδια τηλέφωνο να μου ζητήσει αν μπορώ να αλλάξω το ραντεβού μου για να δει κάποια κοπέλα που ερχόταν από επαρχία και φυσικά το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη...Αν μιλάγαμε πέρυσι, θα σου το έλεγα και θα είχες εξυπηρετηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

OK, εγώ δεν έχω εμπειρία από τη Λευκού (και κακώς συστήνω γιατρό στον οποίο δεν έχω πάει η ίδια). Ένα άλλο καλό που έχει το Έλενα είναι ότι η Τσεκούρα, αν βρει κάτι που δεν είναι της ειδικότητάς της, σε παραπέμπει σε άλλο τμήμα εντός του νοσοκομείου (π.χ. ακτινολογικό, ενδοκρινολογικό) και υπάρχει συνεργασία ανάμεσά τους. Αλλά και το οικονομικό, που πίστεψέ με, επειδή πρόσφατα έκανα πολύ ενδελεχή έγεχο εκεί και άθροιζα τα ποσά της συμμετοχής (την οποία δεν πλήρωσα φυσικά γιατί ήταν δομόσιο νοσοκομείο), το ποσό έβγαινε πολύ υψηλό...Συν τοις άλλοις εκτιμώ πολύ που το έχουν ψάξει πάρα πολύ για θέματα διατροφής (π.χ. η διατροφή για τα nk κτλ.) και η ίδια η Τσεκούρα είναι πολύ αναλυτική σε αυτό το θέμα. 

Για το skype και την Τσεκούρα, επειδή την ξέρω και ναι μεν χρησιμοποιεί τεχνολογία, αλλά είναι λίγο της παλιάς σχολής, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το αν τα καταφέρνει με αυτά...Αλλά επειδή το έχω δει να συμβαίνει δις με κοπέλες από το forum, αν επικοινωνήσεις μαζί της και της εκθέσεις τη σοβαρότητα της κατάστασης, νομίζω ότι θα σε εξυπηρετήσει χωρίς ραντεβού. Όμως να ζητήσεις να μιλήσεις μαζί της ή καλύτερα να της στείλεις mail που τα βλέπει η ίδια. Μη βασιστείς στις βοηθούς της...Αυτό που σου συνέβη πέρυσι ήταν γκαντεμιά. Αν της ζήταγες να σου αλλάξει ραντεβού, θα το έκανε. Μιλάω εκ πείρας, με πήρε η ίδια τηλέφωνο να μου ζητήσει αν μπορώ να αλλάξω το ραντεβού μου για να δει κάποια κοπέλα που ερχόταν από επαρχία και φυσικά το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη...Αν μιλάγαμε πέρυσι, θα σου το έλεγα και θα είχες εξυπηρετηθεί...

Ευχαριστώ πολύ τροια , είναι πολύ σημαντικά αυτά που μου λες . Πως λέει η παροιμία : ρωτώντας πας στην πόλη , χαχα 

Και προς θεού , καλά κάνεις που προτείνεις τη λευκού , είναι από τις καλύτερες , τη γνώμη μας λέμε όλες οι κοπέλες εδώ , όπως μπορούμε να βοηθήσουμε . Σίγουρα δεν  κάνουν όλοι οι γιατροί για όλους .  εμένα πάντως αυτά που λες με βοηθούν πολύ και σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Είναι και αυτό ίσως μια λύση προς το παρόν , η τηλεφωνική / σκάιπ επικοινωνια

Η λευκού με παρακολουθεί τόσα χρόνια τώρα , έχω δώσει ήδη σεβαστό ποσό σε εξετάσεις .. στην Τσεκούρα πέρυσι είχε μια κοπέλα από εδώ από το φόρουμ ακυρωμένο ραντεβού και μου ειπε αν μπορούσα να το πάρω εγώ , αλλα δεν κατάφερα να το κανονίσω με τη δουλειά , φαντάσου το ραντεβού ήταν για 25 Φεβρουαρίου και εγώ είχα εισιτήρια για 26 φεβρουαριου για ενδοκρινολόγο Αθήνα , και δεν μπόρεσα να το αλλάξω λόγω δουλειας. Πολύ δύσκολη η Αθήνα για μένα , αλλά πρέπει να βρω τροπο.. σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

Και σε έναν άλλο στο Παπαγεωργιου δεν είχες πάει αγάπη μ; Καλά δεν θυμάμαι ;

 Ναι στον Παπαδάκη,αιματολος. Το Τμήμα στο Έλενα κάνει λίγο πιο ευρύ έλεγχο. Κοιτάει και τα ανοσολογικα πιο πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...