Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, MaryH είπε:

Γίνεται με μέθη στην κλινική  η χωρίς νάρκωση αν κανεις office υστεροσκόπηση. Εγω αυτή έκανα κ γίνεται στι ιατρείο

καλησπερα μαιρουλα μου κι εμενα στην κλινικη μου την εκανε χωρις μεθη σε ευχαριστω για την απαντηση φιλακια στην μπουμπου σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anna73 είπε:

καλησπερα μαιρουλα μου κι εμενα στην κλινικη μου την εκανε χωρις μεθη σε ευχαριστω για την απαντηση φιλακια στην μπουμπου σου!!!

Γίνεται όμως με τοπική αναισθησία κ είναι διαγνωστικη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Γίνεται όμως με τοπική αναισθησία κ είναι διαγνωστικη

δεν ξερω τι να πω εμενα μου την εκανε ετσι και μου εδωσε και dvd...και μου την εκανε γιατι με την εμβρυομεταφορα επαθα μολυνση

Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

δεν ξερω τι να πω εμενα μου την εκανε ετσι και μου εδωσε και dvd...και μου την εκανε γιατι με την εμβρυομεταφορα επαθα μολυνση

Εγω σε μια εμβρυομεταφορα, δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο, έπαθα ουρολοιμωξη.. Εμφανίστηκε 1-2 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα και μάλλον οφείλεται σ αυτή τη βλακεια πιες νερο μέχρι να σκάσεις, κρατήσου σε συνδυασμό με τα ενδοκολπικα ουτρο μου είπανε. Εσύ κορίτσι πως είσαι; Πως σκέφτεσαι να προχωρήσεις; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω σε μια εμβρυομεταφορα, δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο, έπαθα ουρολοιμωξη.. Εμφανίστηκε 1-2 ημέρες μετά την εμβρυομεταφορα και μάλλον οφείλεται σ αυτή τη βλακεια πιες νερο μέχρι να σκάσεις, κρατήσου σε συνδυασμό με τα ενδοκολπικα ουτρο μου είπανε. Εσύ κορίτσι πως είσαι; Πως σκέφτεσαι να προχωρήσεις; 

καλησπερα αννουλα μου δυστηχως εγω την μολυνση την επαθα την 5 με εκτη μερα μετα την εμβρυομεταφορα το καταλαβα γιατι ειχα πολους πονους στην κοιλια και γινομουν μουσκεμα απο καθαρο νερο και μυριζε εντονα του ειπα να το αφησουμε και μου ειπε θα του δωσουμε μια ευκαιρια ακομα οταν μετα απο δυο βδομαδες να με δει μου ειπε με το που κατσαμε στο γραφειο χωρις να με εχει δει ακομα θα σου δωσω αγωγη γιατι εχεις μολυνση δεν μπορω να καταλαβω πως το καταλαβε χωρις να με εξετασει και χωρις να του πω κατι.....σεντονι εγραψα συγνωμη.....δεν ξερω τι θα κανω ακομα εχω ταλαιπωρηθη παρα πολυ και ακομα ειμαι με χαπια .....εσυ αγαπη τι κανεις ποτε με το καλο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anna73 είπε:

δεν ξερω τι να πω εμενα μου την εκανε ετσι και μου εδωσε και dvd...και μου την εκανε γιατι με την εμβρυομεταφορα επαθα μολυνση

Ωχ, πως βρε κορίτσια πάθατε μόλυνση στην εμβρυομρταφορα; Πωπω! Όποτε τώρα θα πάρεις αγωγή;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Ωχ, πως βρε κορίτσια πάθατε μόλυνση στην εμβρυομρταφορα; Πωπω! Όποτε τώρα θα πάρεις αγωγή;

τωραααα... την πηρα αγαπη τελειωσα σημερα μετα απο τοσο καιρο και περιμενω να τελειωσω περιοδο και να παω να με δει παλι

Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

τωραααα... την πηρα αγαπη τελειωσα σημερα μετα απο τοσο καιρο και περιμενω να τελειωσω περιοδο και να παω να με δει παλι

Α ωραία . Μια χαρα θα εισαι. Άντε να τελειώσεις κ μ αυτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

καλησπερα αννουλα μου δυστηχως εγω την μολυνση την επαθα την 5 με εκτη μερα μετα την εμβρυομεταφορα το καταλαβα γιατι ειχα πολους πονους στην κοιλια και γινομουν μουσκεμα απο καθαρο νερο και μυριζε εντονα του ειπα να το αφησουμε και μου ειπε θα του δωσουμε μια ευκαιρια ακομα οταν μετα απο δυο βδομαδες να με δει μου ειπε με το που κατσαμε στο γραφειο χωρις να με εχει δει ακομα θα σου δωσω αγωγη γιατι εχεις μολυνση δεν μπορω να καταλαβω πως το καταλαβε χωρις να με εξετασει και χωρις να του πω κατι.....σεντονι εγραψα συγνωμη.....δεν ξερω τι θα κανω ακομα εχω ταλαιπωρηθη παρα πολυ και ακομα ειμαι με χαπια .....εσυ αγαπη τι κανεις ποτε με το καλο???

Καλά και εγώ σε εκεινη την εμβρυομεταφορα πονουσα στην ουρηση αφάνταστα, αντιβιωση δεν μπορούσα να πάρω μαζί με τη χοριακη, που προφανώς ήτανε αρνητική, έκανα και καλλιέργεια ουρων.. Και έδειξε 3νς χαμό.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλά και εγώ σε εκεινη την εμβρυομεταφορα πονουσα στην ουρηση αφάνταστα, αντιβιωση δεν μπορούσα να πάρω μαζί με τη χοριακη, που προφανώς ήτανε αρνητική, έκανα και καλλιέργεια ουρων.. Και έδειξε 3νς χαμό.. 

αααχχχχ......  τι να πουμε εγω εχω νευριασει γιατι δεν προσεχουν και μετα ταλαιπορουμαστε εμεις .....μας ξεπετανε λες και ειμαστε ενα κοματι κρεας και τελος αρκει να παρουν τα λεφτα

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SONIA79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια:wub::wub::wub: Βγήκε η χοριακή μου από 141,9 την Κυριακή πήγε 634,5 σήμερα!!!! Χάρηκα πολύ μου έφυγε ακόμα ένα βάρος! Επόμενο βήμα ο υπέρηχος...

Μπραβο!! Τέλος οι περίεργες σκέψεις.Τωρα στις πόσες μέρες είναι ο υπερηχος; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 said:

Καλημέρα κορίτσια:wub::wub::wub: Βγήκε η χοριακή μου από 141,9 την Κυριακή πήγε 634,5 σήμερα!!!! Χάρηκα πολύ μου έφυγε ακόμα ένα βάρος! Επόμενο βήμα ο υπέρηχος...

Συγχαρητήρια!!!! Να σου πάνε όλα βολικά @SONIA79 !!! Πολλές ωραίες σκέψεις από εδώ και πέρα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια:wub::wub::wub: Βγήκε η χοριακή μου από 141,9 την Κυριακή πήγε 634,5 σήμερα!!!! Χάρηκα πολύ μου έφυγε ακόμα ένα βάρος! Επόμενο βήμα ο υπέρηχος...

Μπραβοοο κοριτσάρα μου... έτσι πας δυνατά!!! Κοίτα να το χαρείς Τώρα μόνο όμορφες σκέψεις!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...