Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, ni-ki είπε:

τροια ρωτησα, κανει εισαγωγη μου ειπε αλλα δεν εχει τωρα μολις φερει θα με ειδοποιησει Σε ευχαριστω πολυ . Ελπιζω να φερει πριν ξεκινησω

εαν ξερετε αλλο φαρμακειο πειτε μου γιατι στη περιοχη μου δεν εχει κανεις. Τουλαχιστον να βρω απο αλλου .

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια που με βοηθατε γιατι αρχισα να αγχωνομαι Πολλα φιλια σε ολες

Τα έψαχνε νομίζω καιρό η @natassaki2006 αν δεν κάνω λάθος και κάπου μας είχε πει ότι τα είχε βρει.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 27 λεπτά , ni-ki είπε:

κοριτσια καλησπερα, θελω μια χαρη . μηπως ξερετε καποιο φαρμακειο να εχει dermestril 100? 

Εγώ βρήκα στο φαρμακείο που είναι κοντά στο Ερρίκος Ντυνάν.. αν θες σου στέλνω κ τηλ..

Just now, Liakada είπε:

Τα έψαχνε νομίζω καιρό η @natassaki2006 αν δεν κάνω λάθος και κάπου μας είχε πει ότι τα είχε βρει.

 

Just now, natassaki2006 είπε:

Εγώ βρήκα στο φαρμακείο που είναι κοντά στο Ερρίκος Ντυνάν.. αν θες σου στέλνω κ τηλ..

Σου στέλνω πμ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, natassaki2006 said:

Εγώ βρήκα στο φαρμακείο που είναι κοντά στο Ερρίκος Ντυνάν.. αν θες σου στέλνω κ τηλ..

 

Σου στέλνω πμ..

Το φαρμακείο στην πλατεία μαβίλη ονομάζεται Γεώργιος Γεωργίου. Έχει τα dermestril των 50mg και η τιμή είναι 30 ευρώ/κουτί με 24 αυτοκόλλητα.

Αν το ψάξεις από το χάρτη του google, είναι στην κάθοδο της Βασιλίσσης Σοφίας, σχεδόν απέναντι από το Ιπποκράτειο νοσοκομείο. Φαίνεται παλιάς γενιάς φαρμακείο (αυτό θα χρησιμέυσει σε όποιον πάει να τα πάρει, γιατί απέναντι έχει ένα super φαρμακείο και μπορεί να μπερδευτεί (όπως και εγώ). Το τηλέφωνο το βρήκα από το χάρτη του google τότε που έψαχνα

Επίσης, είχα περάσει ένα Σάββατο και ήταν κλειστό. Αν μπορεί να πάει αύριο κάποιος δικός σου, θα ήταν προτιμότερο, ειδικά αν τα χρειάζεσαι άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ni-ki said:

κοριτσια καλησπερα, θελω μια χαρη . μηπως ξερετε καποιο φαρμακειο να εχει dermestril 100? 

Μπορείς να πεις στον γιατρό να σου γράφει κατευθείαν των 50 που ειναι πιο εύκολο να τα βρεις. Επίσης, καλό ειναι μα ενημερωσεις το φαρμακείο σου οτι θα χρειαστείς αρκετά και να σου τα φέρνουν. Εγώ έτσι ειχα κάνει αφου είχα γυρίσει όλους τους Αμπελόκηπους για να βρω.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, SONIA79 είπε:

Λοιπόν μου είπαν την Τρίτη το απόγευμα μόλις γυρίσω θα σας ενημερώσω! Εσύ τι έκανες?

καλημερα κοριτσι συνχαρητηρια !!! τωρα χαιδεμα κοιλιτσας και ωραιες σκεψης!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ni-ki είπε:

Σας ευχαριστω απο καρδιας ολες, βρηκα μερικα κουτια των 50 , μου λειπουν κανα δυο ακομη , αλλαξα και τις συνταγες , τουλαχιστον μου εφυγε λιγο το αγχοσ

Ξεκίνα τα τηλέφωνα σε περιοχές που έχεις γνωστούς και φίλους και θα τα βρεις και αυτά. 2 κουτιά είναι εύκολο να τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2021 at 10:54 AM, Blondie 2020 said:

Εκανες αυχενικη καλε;; Ποτε περασε ο καιρος;;; μπραβο κοριτσακι!!! Ξαπλα τωρα!

Ναι ναι έγινε και η αυχενική..... Τι ξάπλα... Ξεκίνησα δουλειά και περπάτημα.... :::)))×××

φυσικά κάτω από τις οδηγίες του γιατρού μου.....

Εσύ πως είσαι.....???

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Ναι ναι έγινε και η αυχενική..... Τι ξάπλα... Ξεκίνησα δουλειά και περπάτημα.... :::)))×××

φυσικά κάτω από τις οδηγίες του γιατρού μου.....

Εσύ πως είσαι.....???

Super! Ε αφου ειναι οκ ο γιατρος μια χαρα! Ειδατε τι ειναι;;;

Εγω ξαπλα κ εσωκλειστη κ παρα πολυ αγωνια για ολα εννοειται! Υπερηχο σε 10 μερες!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 είπε:

Super! Ε αφου ειναι οκ ο γιατρος μια χαρα! Ειδατε τι ειναι;;;

Εγω ξαπλα κ εσωκλειστη κ παρα πολυ αγωνια για ολα εννοειται! Υπερηχο σε 10 μερες!

Μέχρι τον  πρώτο υπέρηχο  σου ειπε ψιλοξαπλα ο γιατρός σου; Ειχες τίποτα ψιλοκαφε ή έτσι προληπτικα; Με την χοριακη που είχες όλα καλα θα πάνε. Μην ανησυχείς. Έχεις τις ευχές όλων μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Blondie 2020 said:

Super! Ε αφου ειναι οκ ο γιατρος μια χαρα! Ειδατε τι ειναι;;;

Εγω ξαπλα κ εσωκλειστη κ παρα πολυ αγωνια για ολα εννοειται! Υπερηχο σε 10 μερες!

Μου είπε οτι ίσος αγοράκι.... Ότι νανε καλό μωρό και ευλογημένο.... Με τόσα που περάσαμε το φύλο είναι ψηλά γράμματα .....

Υπομονή όλα καλά θα πάνε.... Κοπέλα μου... Το μόνο που λέω σαν συμβουλή..... Υπομονή..... Υπομονή και επιμονή......::))×××

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Μου είπε οτι ίσος αγοράκι.... Ότι νανε καλό μωρό και ευλογημένο.... Με τόσα που περάσαμε το φύλο είναι ψηλά γράμματα .....

Υπομονή όλα καλά θα πάνε.... Κοπέλα μου... Το μόνο που λέω σαν συμβουλή..... Υπομονή..... Υπομονή και επιμονή......::))×××

Εχεις δικιο!  Χχχ

Just now, anoulious said:

Μέχρι τον  πρώτο υπέρηχο  σου ειπε ψιλοξαπλα ο γιατρός σου; Ειχες τίποτα ψιλοκαφε ή έτσι προληπτικα; Με την χοριακη που είχες όλα καλα θα πάνε. Μην ανησυχείς. Έχεις τις ευχές όλων μας. 

Τον ρωτησα αν μπορω να βγαινω να περπαταω λιγο κ ειπε οχι τωρα λογω κορωνα κ αν μπορω να.μεινω στα αυγα μου καλυτερα. Στο σπιτι μια περπαταω μια ξαπλα. Χαλαρα δηλαδη οχι για κσποιο λογο, δεν ειχα καφε η τιποτα τετοιο. 

Μακαρι, οταν εχεις ζησει παλλινδρομη πως να μη φοβασαι.. Λλλα κοιταω μπροστα κ χαμογελαω συνεχεια για το γουρι!

Σε ευχατιστω παρα πολυ κ σου ευχομαι πολυ πολυ συντομα μια σουπερ χοριακη!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

@Ελισω ποτε πας για χοριακη;; εισαι η επομενη νομιζω με το καλο;;

25/2 θα πάω. Με "τρώει" να κάνω τεστ στο σπίτι 9η ή 10η ημέρα...δεν ξέρω ακόμα...με φοβίζει... :)

Εσύ ταινιούλες, όμορφα όνειρα και χάιδεμα το μπεμπεκουλίνι στην κοιλίτσα. Και φυσάς μπεμπεδόσκονη για εμάς τις επόμενες :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...