Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , riaki25 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είχε καμία στην εγκυμοσύνη της πολλά καφέ υγρά..?

@riaki25 ειναι φυσιολογικο ξυνονται τα τοιχωματα της μητρας σου επειδη το εμβρυο πιανεται σιγα σιγα και δενει προγεστερονη περνεις;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , giotitsa είπε:

@riaki25 ειναι φυσιολογικο ξυνονται τα τοιχωματα της μητρας σου επειδη το εμβρυο πιανεται σιγα σιγα και δενει προγεστερονη περνεις;;

 Όχι .. Περνώ μόνο φελισιν .. Είμαι 6 εβδομάδων κ έχω πολλά καφέ υγρά .. Επειδή λείπει ο γιατρός μου σε διακοπές πήγα σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο χθες.. Κ φυσικά ότι ναναι. Με έδιωξαν κ με είπαν ότι δεν είναι αιμα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, riaki25 είπε:

 Όχι .. Περνώ μόνο φελισιν .. Είμαι 6 εβδομάδων κ έχω πολλά καφέ υγρά .. Επειδή λείπει ο γιατρός μου σε διακοπές πήγα σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο χθες.. Κ φυσικά ότι ναναι. Με έδιωξαν κ με είπαν ότι δεν είναι αιμα .

@riaki25 δεν ειναι αιμα ειναι αυτο που σου λεω αλλα παρε ενα τηλ τον γιατρο σου ας ειναι σε διακοπες και πες του οτι εχεις καφε υγρα να σου πει και αυτος την γνωμη του μαλλον θα χρειαστεις προγεστερονη ειναι λογικο για τις εβδομαδες που εισαι 8 εβδομαδων θα ακουσεις και καρδια τελεια ααααα παρτον οωμως τηλ

Just now, giotitsa είπε:

@riaki25 δεν ειναι αιμα ειναι αυτο που σου λεω αλλα παρε ενα τηλ τον γιατρο σου ας ειναι σε διακοπες και πες του οτι εχεις καφε υγρα να σου πει και αυτος την γνωμη του μαλλον θα χρειαστεις προγεστερονη ειναι λογικο για τις εβδομαδες που εισαι 8 εβδομαδων θα ακουσεις και καρδια τελεια ααααα παρτον οωμως τηλ εγω εβγαζα και ροζ βλεννα συγνωμη για την περιγραφη αλλα δεν ειναι ανυσηχητικο αυτο που βγαζεις ειναι επειδη το μωρο τωρα αρχιζει και αναπτυσεται και πιανεται στα τοιχωματα της μητρας την ξινει με αποτελεσμα τα καφε υγρα αλλα θα παρεις τηλ τον γιατρο σου 

 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τον πήρα .. Με είπε αυτός να πάω στο νοσοκομείο για να ακούσω την καρδιά κ να βεβαιωθουμε ότι ειναι καλά. Με είπε να περιμένω να με δει από εβδομάδα κ ότι συμβαίνει σε πολλές γυναίκες.. απλά εγώ έχω αγχωθει .. Είναι κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη και καταλαβαίνεις το άγχος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, riaki25 είπε:

Τον πήρα .. Με είπε αυτός να πάω στο νοσοκομείο για να ακούσω την καρδιά κ να βεβαιωθουμε ότι ειναι καλά. Με είπε να περιμένω να με δει από εβδομάδα κ ότι συμβαίνει σε πολλές γυναίκες.. απλά εγώ έχω αγχωθει .. Είναι κ η πρώτη μου εγκυμοσύνη και καταλαβαίνεις το άγχος. 

@riaki25 καρδια απο τωρα ειναι νωρις δεν ξερω αν θα την ακουσεις την καρδια την ακους απο την 7 η και 8 εβδομαδα κολπικο υπερηχο εκανες ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riaki25 είπε:

Ναι έκανα κολπικό υπέρηχο..

@riaki25 και τι σου ειπαν στον κολπικο οτ δεν ειναι αιμα ετσι οποτε ολα καλα απλα εγω μενω στον γιατρο σου καλε με ποια λογικη σου ειπε να ακουσεις καρδια για ποτε εννοουσε στην 6 εβδομαδα καρδια ειναι πολυ νωρις δηλαδη να πας να μην την ακουσεις και να αγχωθεις χωρις καν να υπαρχει λογος η καρδια δημιουργειται  απο την 7 αν και παλι νωρις στην πιο σιγουρη εβδομαδα στην 8 αυτη η εβδομαδα που εισαι απλα επιβεβαιωνεται αν η κυηση σου ειναι ενδομητρια το πολυ να δεις να παλεται η καρδια στον υπερηχο και αυτο με το στανιο μην πανικοβαλεσαι σε παρακαλω ετσι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , riaki25 είπε:

Στην 6 εβδομάδα αρχίζει κ χτυπάει η καρδιά του. 

@riaki25 ναι γλυκια μου το ξερω αυτο αλλα δεν την ακους καμια φορα απο αυτην την βδομαδα  ειναι δυσκολο διοτι το εμβρυο ειναι μικρο στον υπερηχο ειδαν την καρδια ;; μισο λεπτακι να σου απαντησουν κοριτσια που ειναι ηδη εγκυμονουσες γλυκια μου @P.L.L. @palmoira @ΒαλεντιναΧρηστος @loyloy αν μπορειτε βοηθηστε λιγο την κοπελα μην λεω εγω καμια βλακεια εσεις ξερετε καλυτερα να και η @fairy-mary σημερα την ακουσε την καρδια και ειναι 7 εβδομαδων και 3 ημερων ετσι ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@riaki25 6εβδ+2ημ την άκουσα Εγώ.5+2 την είδαμε να πάλλεται αλλα ήταν πολύ μικρή για να πιάσει τον ήχο. Κυρίως οι γιατροί δίνουν προγεστερόνη αν έχεις καφέ.μπορεο να είναι κάποια αποκόλληση,  παλιό αίμα.αφπυ ο γιατρός σου είπε μη πάρεις τπτ μέχρι να πας ξεκουράσου Όσο μπορείς. Πρόσεχε Όχι δουλειές βάρη τα γνωστά. Πάντως κι άλλες κοπέλες εδώ είχαν καφέ και έπαιρναν προγεστερόνη. Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι να έχεις!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, riaki25 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είχε καμία στην εγκυμοσύνη της πολλά καφέ υγρά..?

Γεια σου κοπέλα μου εγώ είχα αρκετά καφέ υγρα για μια εβδομάδα περίπου.

Ήταν μια μικρή αποκόλληση την οποία διαπιστώσαμε και στον υπέρηχο και μου έδωσε utrogestan που είναι προγεστερονη και βοηθά τη μήτρα.

Ποσών εβδομαδων εισαι;

Καλό είναι να πας να σε δει ο γιατρός σου


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

το καφε δ ειναι ανησυχητικο γτ ειναι παλιο αιμα.εγω ειχα δυο φορες απο λιγο κ επαιρνα ουτρο.αν θες κανε κ αλλο υπερηχο εξω η αλλιως υπομονη μια βδομαδα κ ξεκουραση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, riaki25 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα είχε καμία στην εγκυμοσύνη της πολλά καφέ υγρά..?

Καλησπέρα. Είχα εγώ σε προηγούμενη εγκυμοσύνη , από την 6η εβδομάδα έως την 18η (αν θυμάμαι καλά) μια φορά είχα και έντονο κόκκινο. Ποτέ δεν βρήκανε την αιτία παρότι είχα πάει σε αρκετούς μήπως κάτι μου πούνε .


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...