Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

 

Πωπω. Ξεχνάω μερικές φορές πόση διαφορά έχουμε... Εγώ μόλις είχα κάνει χοριακή τέτοιο καιρό πέρυσι.... Μην κοιτάτε που έγινε τελικά μανουλα Σεπτεμβρίου. Ούτε καν Οκτωβρίου...

Ναι. Κι εμάς αυτό μας είπε ο παιδίατρος όταν ρώτησα για εισαγωγή στις στερεές. Οι αλλεργιολόγοι λένε 4, οι παιδίατροι 5 και οι υπέρμαχοι του θηλασμού στους 6. Έτσι μου είπε. Εγώ του είπα πως το βρίσκω πιο λογικό στους 6, ειδικά για τη μικρούλα μου που τρέχει να προλάβει τα αναπρυξιακά ορόαημα λόγω προωοτητας. Μάλιστα εγώ τον ρώτησα μήπως έπρεπε και αργότερα.

Θα κάνουμε εισαγωγή στους 6 μήνες που η διορθωμένη της θα έίναι 4.5. Θα ξεκινήσουμε με ζωμό, καρότο, κολοκύθι και κρεατάκι με 3ημερες εισαγωγές. Ελπίζω να το δει θετικά. Θα δούμε...

Χθες πήγαμε στο γιατρό. 5 μηνών 64 πόντοι και 6650 γρ. 

Τον επόμενο μήνα θα κάνουμε και το bexsero. Εσείς θα το κάνετε/το έχετε κάνει?

Χοριακή ε; Πω πω ψεμαααα.... Χαχαχαχαχα απίστευτο...

Καλά κι εγώ πιστεύω ότι στη περιοωυσας καλύτερα στους έξι.... Και θα ξεκινήσετε και με ωραία νόστιμη επιλογή χιχιχι

Το bexero  θα το κάνουμε κι εμείς...

Θα τελειώσουμε πρώτα τα βασικά μας εμβόλια και μετά θα το κάνουν και οι δύο μαζί...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

12 ώρες πρίν, Clue είπε:

 

Πωπω. Ξεχνάω μερικές φορές πόση διαφορά έχουμε... Εγώ μόλις είχα κάνει χοριακή τέτοιο καιρό πέρυσι.... Μην κοιτάτε που έγινε τελικά μανουλα Σεπτεμβρίου. Ούτε καν Οκτωβρίου...

Ναι. Κι εμάς αυτό μας είπε ο παιδίατρος όταν ρώτησα για εισαγωγή στις στερεές. Οι αλλεργιολόγοι λένε 4, οι παιδίατροι 5 και οι υπέρμαχοι του θηλασμού στους 6. Έτσι μου είπε. Εγώ του είπα πως το βρίσκω πιο λογικό στους 6, ειδικά για τη μικρούλα μου που τρέχει να προλάβει τα αναπρυξιακά ορόαημα λόγω προωοτητας. Μάλιστα εγώ τον ρώτησα μήπως έπρεπε και αργότερα.

Θα κάνουμε εισαγωγή στους 6 μήνες που η διορθωμένη της θα έίναι 4.5. Θα ξεκινήσουμε με ζωμό, καρότο, κολοκύθι και κρεατάκι με 3ημερες εισαγωγές. Ελπίζω να το δει θετικά. Θα δούμε...

Χθες πήγαμε στο γιατρό. 5 μηνών 64 πόντοι και 6650 γρ. 

Τον επόμενο μήνα θα κάνουμε και το bexsero. Εσείς θα το κάνετε/το έχετε κάνει?

Η μεγαλη μου εχει κανει ολεσ τισ δοσεισ..κ δεν ειχαμε παρενεργεια..

Η μικρη εχει ακομη..εμασ νομιζω κοντα συον χρονο τα ειχαμε κανει..

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Clue είπε:

 

Πωπω. Ξεχνάω μερικές φορές πόση διαφορά έχουμε... Εγώ μόλις είχα κάνει χοριακή τέτοιο καιρό πέρυσι.... Μην κοιτάτε που έγινε τελικά μανουλα Σεπτεμβρίου. Ούτε καν Οκτωβρίου...

Ναι. Κι εμάς αυτό μας είπε ο παιδίατρος όταν ρώτησα για εισαγωγή στις στερεές. Οι αλλεργιολόγοι λένε 4, οι παιδίατροι 5 και οι υπέρμαχοι του θηλασμού στους 6. Έτσι μου είπε. Εγώ του είπα πως το βρίσκω πιο λογικό στους 6, ειδικά για τη μικρούλα μου που τρέχει να προλάβει τα αναπρυξιακά ορόαημα λόγω προωοτητας. Μάλιστα εγώ τον ρώτησα μήπως έπρεπε και αργότερα.

Θα κάνουμε εισαγωγή στους 6 μήνες που η διορθωμένη της θα έίναι 4.5. Θα ξεκινήσουμε με ζωμό, καρότο, κολοκύθι και κρεατάκι με 3ημερες εισαγωγές. Ελπίζω να το δει θετικά. Θα δούμε...

Χθες πήγαμε στο γιατρό. 5 μηνών 64 πόντοι και 6650 γρ. 

Τον επόμενο μήνα θα κάνουμε και το bexsero. Εσείς θα το κάνετε/το έχετε κάνει?

Συμφωνω κι εγω οτι στην περιπτωση σας η εισαγωγη τροφων στους 6 μηνες ειναι η καλυτερη επιλογη. Για το ζωμο κρεατος θελω κι εγω να το προτεινω στην παιδιατρο, αν και εκεινη μου ειπε για φρουτα και λαχανικα στην αρχη...θα δουμε!Το bexero θα το κανουμε κι εμεις στους 9 μηνες.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σε ολες εμενα απορω πως θα φαει με τοσες αλλεργιες που δειχνει οτι εχει παρα την τρελη αποχη που κανω και παλι τον πειραζει το γαλα.Εκοψα κ σιτηρα και κανω τρελη υπομονη πειναω πολυ.Προσπαθω να εισαγω καποια πραγματα που ειχα κοψει κ αντιδραει με αιμα στα κακα κ πονο στην κοιλια στον θηλασμο.Δυσκολο πραγμα οι αλλεργιες σε εμας ο Θεος να βαλει το χερι του στις στερεες.Τελικα η διατροφη του σακχαρου που ειχα στην εγκυμοσυνη δεν ηταν τιποτα μπροστα σ' αυτο.Παντως με ολη αυτην την ταιλαιπωρια νοσταλγω την κοιλιτσα μου.Αλλα απο την αλλη οσο μεγαλωνει ειναι τοσο γλυκουλης που τον κοιταω κ τα ξεχναω ολα.Θελω κι αλλο μωρακι εγω ειμαι βιτσιοζα αν και ξερω οτι ειναι δυσκολο δυστυχως.

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσακια μου γεια σε ολες εμενα απορω πως θα φαει με τοσες αλλεργιες που δειχνει οτι εχει παρα την τρελη αποχη που κανω και παλι τον πειραζει το γαλα.Εκοψα κ σιτηρα και κανω τρελη υπομονη πειναω πολυ.Προσπαθω να εισαγω καποια πραγματα που ειχα κοψει κ αντιδραει με αιμα στα κακα κ πονο στην κοιλια στον θηλασμο.Δυσκολο πραγμα οι αλλεργιες σε εμας ο Θεος να βαλει το χερι του στις στερεες.Τελικα η διατροφη του σακχαρου που ειχα στην εγκυμοσυνη δεν ηταν τιποτα μπροστα σ' αυτο.Παντως με ολη αυτην την ταιλαιπωρια νοσταλγω την κοιλιτσα μου.Αλλα απο την αλλη οσο μεγαλωνει ειναι τοσο γλυκουλης που τον κοιταω κ τα ξεχναω ολα.Θελω κι αλλο μωρακι εγω ειμαι βιτσιοζα αν και ξερω οτι ειναι δυσκολο δυστυχως.

Οσο για τον κοροναιο τρεμω κοριτσια εσεις βγαινετε?Εγω εχω κοψει πολλες βολτες κ αιτιες  να βγω εξω χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2020 at 6:06 ΜΜ, winspert είπε:

Κοπέλα μου καταλαβαινω την κουραση σου,την ιδια εχω κ εγω...Κ εμεις θα ξεκινήσουμε 6 μηνων ...Εγω οπως εχω ξαναγράψει θα δοκιμασω με κομμάτια κ οχι λιωμενα.Αναλογα πως θα τα δεχτει...Οσο για τον πρώτο χρόνο η κύρια τροφη του παιδιου είναι το γαλα σου οποτε μην αγχωνεσαι αν δεν τρωει φαγητό...Σιγα σιγα κ οσο κ αν θελει...Γενικα καλο είναι να αποφύγουμε οτιδηποτε ετοιμο...

Ναι το ξερω, οποτε συνεχιζουμε με γαλατακι κανονικα. Τη μεθοδο που λες την ξερω αλλα την φοβαμαι, ρωτησα κ την παιδιατρο κ μου ειπε οτι με αυτην δε μπορεις να ξερεις ποσο ακριβως τρωει..ο  καθενας τα δικα του λεει! Βεβαια ο δικος μου κ να ηθελα να ακολουθησω τη μεθοδο αυτη, βγαζει ολο τη γλωσσα εξω για να γευτει κ μαζι κ το φαγητο! Δεν ξερει ακομα να τρωει ο μικρουλης μου...εν τω μεταξυ αυτη τη φρουτοκρεμα μονο με μηλο αχλαδι δεν γινεται ωραιος πουρες οπως οταν μπει η μπανανα οσο κ να το χτυπησω, ας ελπισω να του αρεσει πιο πολυ μετα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια καλημερα τι πηρατε για το αλεσμα των τροφων θελω να οαρω ενα καλο μπλεντερ να τα λιωνει καλα.Τι να παρω ειμαι μπερδεμενη

εγω αγαπη εχω ενα μπλεντερ με 12 ευρω και τα κανει αλοιφη αχαχα το θεμα ειναι να το κουνας μεσα ωρα επισης εχω και το ραβδομπλεντερ εκει να δεις

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; εμείς είχαμε αύριο τη βάφτιση και την ακυρωσαμε!!! 

Καλημέρα κοριτσάκι μου τώρα δεν σε ρωταω γιατί την ακύρωσατε αλλά τα πράγματα τι θα τα κάνετε που είχατε πάρει τα λεφτά ππυ δώσατε όλες οι ετοιμασίες;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; εμείς είχαμε αύριο τη βάφτιση και την ακυρωσαμε!!! 

Αγάπη μου λογικό! Αλλά και στενάχωρο! Είναι τρελό όλο αυτό που ζούμε... Κι εμείς που έχουμε κλείσει γαμοβάφτιση για 21 Ιουνίου τα έχω παγώσει όλα! Σταμάτησα τις ετοιμασίες γιατί δεν ξέρω τι θα γίνει μέχρι τότε.. Κορίτσια μου υγεία για εμάς και τους ανθρώπους μας τίποτα άλλο και θα γίνουν οι βαφτίσεις των ζουζουνιών μας, δεν πειράζει!


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...