Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Το ακυρωσατε και εμεις κλεισαμε 3 Μαιου κ δεν ξερω τι να κανω!

Δεν ακυρωσα την εκκλησια.κ ουτε σκοπευω..

Θα το αφησω για τελευταια στιγμη..εχω ακομη λιγο χρονο..

Πολυ φοβαμαι ομωσ πωσ ειτε θα γινει μονο με την νονα η βαπτιση..ειτε θα αναβληθει για σεπτ..

Ασ ειμαστε καλα κ δεν πειραζει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tzeni82 είπε:

Δεν ακυρωσα την εκκλησια.κ ουτε σκοπευω..

Θα το αφησω για τελευταια στιγμη..εχω ακομη λιγο χρονο..

Πολυ φοβαμαι ομωσ πωσ ειτε θα γινει μονο με την νονα η βαπτιση..ειτε θα αναβληθει για σεπτ..

Ασ ειμαστε καλα κ δεν πειραζει..

Εννοειται και εγω δεν ξερω τι να κανω.Θα περιμενω λιγο ακομα.Απο την αλλη δεν ξερουμε και ποτε θα σταματησει ολο αυτο ρε παιδι μου για να το μεταφερουμε.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου τώρα δεν σε ρωταω γιατί την ακύρωσατε αλλά τα πράγματα τι θα τα κάνετε που είχατε πάρει τα λεφτά ππυ δώσατε όλες οι ετοιμασίες;

Ευτυχώς δε χάσαμε πολλά, μόνο κάποιες προκαταβολες. Γενικά χαμός, αλλά δε γινόταν αλλιώς. Έχουμε και μωράκια και ευπαθείς ομάδες. Ζούμε πρωτόγνωρες καταστάσεις! 

Εν τω μεταξύ ήρθε και όλο το σόι από Αθήνα. Ήταν και η βάφτιση μεγάλη, περιμέναμε 250 άτομα, οπότε βάλαμε πάνω την ατομική ευθύνη μας και την ακυρωσαμε. Θέλω να γίνει χωρίς άγχος και όμορφα. 

11 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια εμεισ ειχαμε κλεισει για 25 απριλ..

Κ εγω δεν το βλεπω νσ γινεται...

Και μια φίλη μου Τζένη για 25 Απριλίου και την ακύρωσε τελικά. Άσε χαμός γίνεται. Θέλει προσοχή η κατάσταση. Από την άλλη μπορείς να το αφήσεις να δεις πως θα πάει, και βλέποντας και κάνοντας. 

Εμείς βλέπω να την αφήνουμε εντελώς για Σεπτέμβρη - Οκτωβρη. 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Ευτυχώς δε χάσαμε πολλά, μόνο κάποιες προκαταβολες. Γενικά χαμός, αλλά δε γινόταν αλλιώς. Έχουμε και μωράκια και ευπαθείς ομάδες. Ζούμε πρωτόγνωρες καταστάσεις! 

Εν τω μεταξύ ήρθε και όλο το σόι από Αθήνα. Ήταν και η βάφτιση μεγάλη, περιμέναμε 250 άτομα, οπότε βάλαμε πάνω την ατομική ευθύνη μας και την ακυρωσαμε. Θέλω να γίνει χωρίς άγχος και όμορφα. 

Και μια φίλη μου Τζένη για 25 Απριλίου και την ακύρωσε τελικά. Άσε χαμός γίνεται. Θέλει προσοχή η κατάσταση. Από την άλλη μπορείς να το αφήσεις να δεις πως θα πάει, και βλέποντας και κάνοντας. 

Εμείς βλέπω να την αφήνουμε εντελώς για Σεπτέμβρη - Οκτωβρη. 

Εγω απλα θελω να ειμαι αισιοδοξη πωσ μεχρι τοτε θα ειναι ολα καλυτερα..

Αλλα στο πισω μεροσ του μυαλου μου πιστευω θα αναβληθει κ η δικη μασ. .

Εμεισ δεν δωσαμε σε κατι προκαταβολεσ....αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο..

Δεν εγινε κ κατι αν μεταφςρθει για αργοτερα..το θεμα ειναι θα ειναι οκ κ τον σεπτ τα πραγματα??? Γιατι αυτο που γινεται ουτε σε σεναριο επιστημονικησ φαντασιασ...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...Εμεις ηταν να το κάνουμε 7 Ιουνίου αλλα λογω του οτι δεν βρισκαμε χωρο για το τραπέζι,το ειχαμε μεταφέρει για 14 Ιουνιου...πολυ πριν ξεκινήσει ολο αυτό βέβαια...Αν κ μακρια,κ εγω φοβάμαι για το τι θα γίνει... Βεβαια εμείς θα κάνουμε πολύ κλειστη βαφτιση,απο 35 εως 50 άτομα θα είμαστε...Οι οικογένειές μας κ οι οικογένειες των κουμπαρων... Πραγματικά ζουμε πρωτόγνωρες καταστάσεις... Εύχομαι να τελειώσει ολο αυτό με τις λιγότερες επιπτώσεις κ απωλειες...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου πως τα πάτε με την εισαγωγή στερεών τροφών; εμεις ξεκινήσαμε κρεμουλα εδώ κ μια εβδομάδα και από σήμερα έδωσα κ φρουτάκια... Το προσπαθώ αρκετά αλλά η μικρή είναι πολύ αρνητική δεν θέλει με τπτ να φάει τπτ άλλο εκτός από γάλατακι της μαμάς... 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου πως τα πάτε με την εισαγωγή στερεών τροφών; εμεις ξεκινήσαμε κρεμουλα εδώ κ μια εβδομάδα και από σήμερα έδωσα κ φρουτάκια... Το προσπαθώ αρκετά αλλά η μικρή είναι πολύ αρνητική δεν θέλει με τπτ να φάει τπτ άλλο εκτός από γάλατακι της μαμάς... 

Αγάπη γενικά που τα μωρά θηλάζουν μονο και δεν έχουν πάρει καθόλου μπιμπερο θα εχεις λίγο ζόρι μέχρι να φαει κάνε υπομονή εγώ Εχω ξεκινήσει εδώ και ενα μηνα τα πάμε τέλεια

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου πως τα πάτε με την εισαγωγή στερεών τροφών; εμεις ξεκινήσαμε κρεμουλα εδώ κ μια εβδομάδα και από σήμερα έδωσα κ φρουτάκια... Το προσπαθώ αρκετά αλλά η μικρή είναι πολύ αρνητική δεν θέλει με τπτ να φάει τπτ άλλο εκτός από γάλατακι της μαμάς... 

Καλημέρα! Εγώ ξεκίνησα προχθές φρουτόκρεμα (μήλο και αχλάδι). Εμένα ανοίγει το στόμα του όταν πάω να του δώσω, αλλά δεν μπορεί να το καταπιεί. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο... Εσένα όταν πας να την ταΐσεις δεν ανοίγει καθόλου το στόμα της και κλαίει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny... είπε:

Αγάπη γενικά που τα μωρά θηλάζουν μονο και δεν έχουν πάρει καθόλου μπιμπερο θα εχεις λίγο ζόρι μέχρι να φαει κάνε υπομονή εγώ Εχω ξεκινήσει εδώ και ενα μηνα τα πάμε τέλεια

Τώρα σε τι φάση είστε αγάπη; τι τρώτε; 

πρίν από 39 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Εγώ ξεκίνησα προχθές φρουτόκρεμα (μήλο και αχλάδι). Εμένα ανοίγει το στόμα του όταν πάω να του δώσω, αλλά δεν μπορεί να το καταπιεί. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο... Εσένα όταν πας να την ταΐσεις δεν ανοίγει καθόλου το στόμα της και κλαίει;

Καλημερα καλή μου, το φτύνει αηδιάζει, κάνει διάφορες γκριμάτσες κ τέλος σφραγίζει το στόμα κ δεν με αφήνει να την ταισω... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εμεις ξεκιναμε το σκ καροτο βραστο κ ελαιολαδο εχω πολυ αγχος να δω θα ειναι ευκολο.Φοβαμαι πρωτον τις αλλεργιες κ δευτερον μην πνιγει.Εσεις που αρχισατε στερρες δινετε κ νερο?Ξεχασα να ρωτησω τον παιδιατρο βεβαια θα επικοινωνησω παλι να ρωτησω..Επισης απο ποτε ξεκινησατε τροφες εχει καιρο?Ποσο μηνων ακριβως?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Τώρα σε τι φάση είστε αγάπη; τι τρώτε; 

Καλημερα καλή μου, το φτύνει αηδιάζει, κάνει διάφορες γκριμάτσες κ τέλος σφραγίζει το στόμα κ δεν με αφήνει να την ταισω... 

Εμείς αγάπη μονο κρέμα και φρούτο κρέμα @Nikoleta...μην αγχωνεσαι ετσι έκανε εμένα για δυο μέρες με 3 είναι μέχρι να συνηθισει ο οισοφάγος του


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα!

Ξεκινησαμε τροφες 5 μερες τωρα.. χθες και σημερα της εδωσα μονο λαχανικα (τις προηγουμενες μερες προσεφερα και γαλα μετα το φαγητο). Μιαμιση ωρα μετα το φαγητο , εχει παρα πολλη γκρινια, κλαιει και δεν ηρεμει με τιποτα. Δινω και νερο ή γαλα αλλα δεν ηρεμει. Εχει τυχει σε καμια σας(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Floo είπε:

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα!

Ξεκινησαμε τροφες 5 μερες τωρα.. χθες και σημερα της εδωσα μονο λαχανικα (τις προηγουμενες μερες προσεφερα και γαλα μετα το φαγητο). Μιαμιση ωρα μετα το φαγητο , εχει παρα πολλη γκρινια, κλαιει και δεν ηρεμει με τιποτα. Δινω και νερο ή γαλα αλλα δεν ηρεμει. Εχει τυχει σε καμια σας(

Μηπως είναι τα ούλα καλη μου και σου κάνε ετσι ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Floo είπε:

Μπορει και αυτο.. απλα το κανει μετα το φαγητο μονο.. γι αυτο μου εκανε εντυπωση!

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι μπορεί να ενοχλείται απο κάτι άλλο πες το στον παιδίατρο σου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...