Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Δοκιμασε την ωρα που τον ταιζεις να του λες Τραγουδάκια η να εχεις ενα παιχνιδι και να του το δείχνεις ενω με το άλλο χέρι θα τον ταιζεις εγώ ετσι κάνω όταν δυσκολευομαι τώρα που ξεκινησαμε και λαχανικά χμμμ εκεί να δεις

Εσένα κάθεται; Γιατί εγώ με το ένα χέρι τον κρατάω και με το άλλο του δίνω την φρουτόκρεμα. Δεν μπορεί να κάτσει μόνος του. Αύριο γίνεται 5μιση μηνών.

Κι εγώ στα λαχανικά που ξεκινάω σε 4 μέρες ελπίζω..... Εντωμεταξύ τώρα λόγω του κορωναϊού είναι και δύσκολο να βγαίνεις συνέχεια έξω και να παίρνεις συνέχεια φρούτα και λαχανικά. Και πιο μετά κρέας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Εσένα κάθεται; Γιατί εγώ με το ένα χέρι τον κρατάω και με το άλλο του δίνω την φρουτόκρεμα. Δεν μπορεί να κάτσει μόνος του. Αύριο γίνεται 5μιση μηνών.

Κι εγώ στα λαχανικά που ξεκινάω σε 4 μέρες ελπίζω..... Εντωμεταξύ τώρα λόγω του κορωναϊού είναι και δύσκολο να βγαίνεις συνέχεια έξω και να παίρνεις συνέχεια φρούτα και λαχανικά. Και πιο μετά κρέας.

Οχι δεν κάθεται κορίτσι μου αλλά τον βάζω κάτω και του βάζω δυο μαξιλάρια στο κεφάλι και είναι ψηλά ετσι δεν πνίγεται και μπορω και κάνω την δουλειά μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Οχι δεν κάθεται κορίτσι μου αλλά τον βάζω κάτω και του βάζω δυο μαξιλάρια στο κεφάλι και είναι ψηλά ετσι δεν πνίγεται και μπορω και κάνω την δουλειά μου

Κοριτσια αν εχετε ριλαξ εκει βολευει καλυτερα..αλλα να ειναι ανασηκωμενο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Οχι δεν κάθεται κορίτσι μου αλλά τον βάζω κάτω και του βάζω δυο μαξιλάρια στο κεφάλι και είναι ψηλά ετσι δεν πνίγεται και μπορω και κάνω την δουλειά μου

Α, κατάλαβα. Θα δοκιμάσω και αυτό με το ριλάξ που λέει η Τζένη και αν δεν πετύχει Θα τον βάλω να κάτσει.

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια αν εχετε ριλαξ εκει βολευει καλυτερα..αλλα να ειναι ανασηκωμενο

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Θα το δοκιμάσω αύριο ❤

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2020 at 10:10 ΜΜ, minxri είπε:

Υπομονή αγάπη μ σιγά σιγά θα τρώει και λίγο πιο πολύ πιστεύω όμως 3 βδομαδούλες θα σου πάρει...Εμένα και εχθές και σήμερα έφαγε 120ml και φρούτα το πρωί και κρέμα το απόγευμα με πολύ παιχνίδι βέβαια όπως έχω πει και λίγα κλάματα κάνουμε κανένα 45λεπτο να τα φάμε....Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!!!

120μλ είναι πάρα πολλά ααα δεν ξέρω αν εμένα φάει ποτέ τόσο... Πφφφ σου λέω 2-3 κουταλάκια το πολυυυυ ε πόσο να ναι τα 3 κουταλάκια; δέκα γραμμάρια; κ πολλά λέω χαχαχ; χθες μας πήρε 40λεπτα για να φάει αυτά τα τρία κουταλάκια φρούτα... 

On 20/3/2020 at 3:59 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??

Κ εμεισ ξεκινησαμε ρυζαλευρο την τριτη..η μικρη ειναι 4.5 μηνω..βλεπει το κουταλι κ με τραβαει το χερι να βαλει το κουταλι στο στομα..τησ αρεσει πολυ..αλλα ακομη δεν ξερει να τρωει σωστα..βαζει μετα το δαχτυλο για να το ρουφηξει..εχει πολυ πλακα..γενικα δεν αεγει πολυ να φαει..αλλα εξμαστε ακομη στην αρχη..στισ 4 κουταλιεσ..σημερα ειναι να φαει παραπανω..

Αχ το λουλούδι μου τι γλυκό! Το κάνω εικόνα κ τρελαίνομαι κάτι τέτοια όταν κάνουν τα παιδιά μου στριγγλιζω από τη χαρά μου κ με περνάν οι υπόλοιποι για τρελή χαχαχ 

On 20/3/2020 at 10:44 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου, εμεις εχουμε ξεκιμησει απο 4/3 τροφες, μια εβδομαδα πριν γινει 6 μηνων δηλαδη. Απο φρουτα μου τρωει 100 -120, με λιγο ζορι αναλογα τη μερα, χορτοσουπα χθες πρωτη μετα βαλαμε λιγο μοσχαρι κ πρωτη φορα εφαγε 150 γρ ενω πριν δε του αρεσε ετρωγε 50-80 γρ. και το απογευμα κρεμα βανιλια με ρυζαμευρο παλι το πολυ 100 με 120 γρ. Βεβαια ολα αυτα με τραγουδια κλπ ομως εχει τα δοντακια του κ σημερα εφαγε ελαχιστα απο ολα..νερακι εννοειται προσφερω μες την ημερα κ μετα τα γευματα! Ειχα ενα αγχος αν θα δεχτει το μπιμπερο, αλλα ολα καλα με τη μια το βουτηξε κ το κραταει κιολας χαχαχα. Κατα τα αλλα με ολα αυτα τα δυσαρεστα ειμαστε κλεισμενοι μεσα, για βαφτιση ουτε καν ξερω τι θα κανουμε για Σεπτεμβρη μας βλεπω πρωτα ο Θεος, κ αν βρουμε γιατι νομιζω ολοι τοτε θα προτιμησουν να κλεισουν. Με τον υπνο εχουμε θεμα, απο τις 6 το πρωι ή κ νωριτερα στο ποδι εδω κ 3 εβδομαδες, το βραδυ πλεον κοιμαται 8-9 κ ξυπναει περιπου ανα 3ωρο..τα χω παιξει η αληθεια ειναι..

Μα ρωτησω, οσες θηλαζετε κ ξεκινησατε φαγητο σας πινουν γαλα; κ καθε ποτε; γιατι εμενα δε πολυθελει εκτος απο τη νυχτα ισως ειναι κ τα δοντια δε ξερω  φοβαμαι μη μου μειωθει! Θα ηθελα πολυ να θηλασω ως το ετος..

Πω πω βρε Τζένη μου φτου φτου σκόρδα τρώει πάρα πολύ μωρέ γιαυτό μετά δε θέλει να θηλάσει... Εμένα δεν τρωει πολύ τις στερεές δεν τις θέλει κ γκρινιάζει μετά από κάθε προσπάθεια να φάει στερεή θηλάζει ακατάπαυστα... Της αρέσει υπερβολικά ο θηλασμός... Θηλάζει συχνά κ πολύ αποτελεσματικά δόξα το Θεό! Τη νύχτα βέβαια δεν θηλάζει αλλά οκ μας βγήκε υπναρου τι να κάνουμε... 

On 20/3/2020 at 11:28 ΜΜ, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Άσε εμένα δεν ανοίγει καθόλου τώρα το στόμα του για να φάει φρουτόκρεμα. Απλο χθες έβαλα και μπανάνα. Έχω ξεκινήσει φρουτόκρεμα εδώ και 5 μέρες... Μου φαίνεται πολύ δύσκολο...

5 μέρες πέρασαν κι ακόμα δεν τρώει φρουτόκρεμα. Να συνεχίσω την προσπάθεια μου είπε η παιδίατρος και να βάλω και 2 κουταλιές ρυζάλευρο μέσα στην φρουτόκρεμα μήπως την φάει.

Νικολέτα μου κ εμένα δεν ανοίγει το στόμα της καθόλου... Σχεδων με το ζόρι της βάζω την κρέμα στο στόμα κ είναι λάθος αυτό γιατί δεν θα πάρει με καλό μάτι το κουταλι... Αλλά αν περιμένω να ανοίξει μόνη της το στόμα καήκαμε... 

11 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Καλημέρα κοριτσια.χαθηκαμε..φοβαμαι πολύ με τον ιό.ευτυχως τα σούπερ βαλαν ντελιβερι και δε βγαίνω καθόλου.

Είστε καλά;;

Αγάπη σε σκεφτόμουν σήμερα εσένα κ τη φάρμακο χαθήκατε...πως ειστε; 

10 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσια αν εχετε ριλαξ εκει βολευει καλυτερα..αλλα να ειναι ανασηκωμενο

Κ εγώ στο ρηλαξ την βάζω για να την ταισω :)

Κορίτσια μου σήμερα κάναμε αρχή κ στα λαχανικά.. Της έδωσα πατάτα και κόκκινη κολοκύθα... Δεν έφαγε πάνω από 5 κουταλάκια αλλά ομολογώ πως δεν μου έβγαλε τόσο την ψυχή όσο με τα φρούτα κ την κρέμα βανίλια.. 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Νικολέτα μου κ εμένα δεν ανοίγει το στόμα της καθόλου... Σχεδων με το ζόρι της βάζω την κρέμα στο στόμα κ είναι λάθος αυτό γιατί δεν θα πάρει με καλό μάτι το κουταλι... Αλλά αν περιμένω να ανοίξει μόνη της το στόμα καήκαμε... 

Κι εγώ δεν τον ζορίζω, γιατί φοβάμαι μη δε θέλει να φάει καθόλου μετά. Επειδή πίνει αρκετό γάλα νόμιζα πως δε θα έχω πρόβλημα με τις στερεές και λέω είναι φαγανός. Αχ άντε να δούμε...

Τουλάχιστον ας τρώει τα λαχανικά η δικιά σου και βλέπεις με την φρουτόκρεμα και την κρέμα. Εγώ σε 4 μέρες ξεκινάω λαχανικά (πατάτα, καρότο, κολοκυθάκι και ντομάτα) και θα δω πως θα πάει. Εμένα δε μου είπε η παιδίατρος να δώσω κρέμα. Μόνο φρουτόκρεμα και αργότερα λαχανόσουπα.

12 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Καλημέρα κοριτσια.χαθηκαμε..φοβαμαι πολύ με τον ιό.ευτυχως τα σούπερ βαλαν ντελιβερι και δε βγαίνω καθόλου.

Είστε καλά;;

Καλησπέρα! Καλά είμαστε εμείς! Εδώ ρε γαμώτο που μπήκα για να παραγγείλω στο σούπερ μάρκετ γράφει μέσα ότι ο χρόνος παράδοσης είναι 7 μέρες... αναγκαστικά μία φορά και πήγε ο άντρας μου σούπερ μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2020 at 12:28 ΠΜ, tzeni82 είπε:

Θα σου πω για την μεγαλη μου κορη..γιατι με.την μικρη μολισ ξεκινησαμε..

Με εκεινη ξεκιησαμε στερρεεσ σαν κ εσασ. .6 μηνων παρα κατι μερεσ..στην αρχη μετα απο καθε γευμα θηλαζε..μετα απο 3 μηνεσ ξεκινησα κ δουλεια για καλοκαιρι..την κρατουσε η κουνιαδα μου..τισ ωρεσ που ελειπα διναμε στερρεσ..3 γευματα συνηθωσ..οποτε θηλαζα μονο το βραδυ ωσ το πρωι με ξυπνηματα ανα 2 ωρεσνκ ανα 1.5 ( με ειχε τεντωσει)..

Θηλασα για 16 μηνεσ..με μαραθωνιουσ θηλασμουσ κ ξυπνηματα..απο την αυπνια τα ειχα δει ολα..κ για να πω την αμαρτια μου γι αυτο σταματησα..ισωσ το συνεχιζα λιγο ακομη αλλα δεν αντεχα..μετα απο ενα μηνα εμεινα ξανα εγκυοσ..

Εφοσον θηλαζεισ τοσουσ μηνεσ νομιζω πωσ δεν θα μειωθει η παραγωγη..θα προσαρμοστει στη ζητηση..εχει πλεον ρυθμιστει..εγω αυτο ξερω..αν ειναι λαθοσ ασ με διορθωσει καποια..

Αα..κ αν γεμιζει το στηθοσ κ σε ενοχλει να το αδειαζεισ λιγο με το χερι..ισα ισα να ξεπρηζεται λιγο για να μην παθεισ μαστιτιδα..

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Απλα μετα το γευμα του, μιση ή μια ωρα μετα αν θα φαει θα φαει λιγο, δε πειναει ιδιαιτερα κ τα γευματα του προς το παρον ειναι 100 με 120 γρ. Αλλες μερες ισως λιγοτερο κ αλλες λιγο περισσορερο. Το βραδυ κ μενα θηλαζει 3 φορες..Μακαρι να καταφερω εστω 8 θηλασμους τη μερα, που τους φτανω μαλλον αλλα ποτε δε τους μετραω! Να σε ρωτησω για να αποθηλασεις ποσο καιρο σου πηρε; Δηλ ποσο καιρο πριν πρεπει καποια κοπελα να ξεκινησει τη διαδικασια;

9 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

120μλ είναι πάρα πολλά ααα δεν ξέρω αν εμένα φάει ποτέ τόσο... Πφφφ σου λέω 2-3 κουταλάκια το πολυυυυ ε πόσο να ναι τα 3 κουταλάκια; δέκα γραμμάρια; κ πολλά λέω χαχαχ; χθες μας πήρε 40λεπτα για να φάει αυτά τα τρία κουταλάκια φρούτα... 

Αχ το λουλούδι μου τι γλυκό! Το κάνω εικόνα κ τρελαίνομαι κάτι τέτοια όταν κάνουν τα παιδιά μου στριγγλιζω από τη χαρά μου κ με περνάν οι υπόλοιποι για τρελή χαχαχ 

Πω πω βρε Τζένη μου φτου φτου σκόρδα τρώει πάρα πολύ μωρέ γιαυτό μετά δε θέλει να θηλάσει... Εμένα δεν τρωει πολύ τις στερεές δεν τις θέλει κ γκρινιάζει μετά από κάθε προσπάθεια να φάει στερεή θηλάζει ακατάπαυστα... Της αρέσει υπερβολικά ο θηλασμός... Θηλάζει συχνά κ πολύ αποτελεσματικά δόξα το Θεό! Τη νύχτα βέβαια δεν θηλάζει αλλά οκ μας βγήκε υπναρου τι να κάνουμε... 

Νικολέτα μου κ εμένα δεν ανοίγει το στόμα της καθόλου... Σχεδων με το ζόρι της βάζω την κρέμα στο στόμα κ είναι λάθος αυτό γιατί δεν θα πάρει με καλό μάτι το κουταλι... Αλλά αν περιμένω να ανοίξει μόνη της το στόμα καήκαμε... 

Αγάπη σε σκεφτόμουν σήμερα εσένα κ τη φάρμακο χαθήκατε...πως ειστε; 

Κ εγώ στο ρηλαξ την βάζω για να την ταισω :)

Κορίτσια μου σήμερα κάναμε αρχή κ στα λαχανικά.. Της έδωσα πατάτα και κόκκινη κολοκύθα... Δεν έφαγε πάνω από 5 κουταλάκια αλλά ομολογώ πως δεν μου έβγαλε τόσο την ψυχή όσο με τα φρούτα κ την κρέμα βανίλια.. 

Και μενα βυζακιας ητανε κ μου χει κακοφανει τωρα που με εχει λιγο στο φτυσιμο εκτος απο τη νυχτα, αλιμονο μην κοιμηθουμε ποτε σερι! Θα του κοψω την κρεμα βανιλια ή θα του δινω λιγοτερη και ανα μια μερα. Εμας μας εβλεπε κ γλυφοταν γι αυτο του ξεκινησα κ λιγο νωριτερα τις τροφες χαχχα..πλεον κοιμαται το βραδυ γυρω στις 8 με 9, μετα αργει να ξυπνησει ή ξυπναει για λιγο λογω των δοντιων του μαλλον κ τον ξανακοιμιζω, μετα απο 3 ωρες ξανα κ μετα το πρωι πια. Αλλα πολυ πρωι, μονο σημερα ξυπνησε λιγο πιο αργα κατα τις 7 και..γενικα δε μου κοιμαται ουτε μες την μερα πολυ οπως παλια..μεγαλωνουν τα παιδακια μας! Εχει αλλαξει τοσο πολυ ο δικος μου, 2500 κιλα παιδακι! Παντως ανυπομονω να κοιμηθω ρε κοριτσια εστω ενα 6ωρο σερι! Δε το βλεπω πριν το χρονο ουφ! Εσυ Μαριουλα εισαι πολυ τυχερη με τον υπνο, ειναι υπναρου η δικια σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Απλα μετα το γευμα του, μιση ή μια ωρα μετα αν θα φαει θα φαει λιγο, δε πειναει ιδιαιτερα κ τα γευματα του προς το παρον ειναι 100 με 120 γρ. Αλλες μερες ισως λιγοτερο κ αλλες λιγο περισσορερο. Το βραδυ κ μενα θηλαζει 3 φορες..Μακαρι να καταφερω εστω 8 θηλασμους τη μερα, που τους φτανω μαλλον αλλα ποτε δε τους μετραω! Να σε ρωτησω για να αποθηλασεις ποσο καιρο σου πηρε; Δηλ ποσο καιρο πριν πρεπει καποια κοπελα να ξεκινησει τη διαδικασια;

Και μενα βυζακιας ητανε κ μου χει κακοφανει τωρα που με εχει λιγο στο φτυσιμο εκτος απο τη νυχτα, αλιμονο μην κοιμηθουμε ποτε σερι! Θα του κοψω την κρεμα βανιλια ή θα του δινω λιγοτερη και ανα μια μερα. Εμας μας εβλεπε κ γλυφοταν γι αυτο του ξεκινησα κ λιγο νωριτερα τις τροφες χαχχα..πλεον κοιμαται το βραδυ γυρω στις 8 με 9, μετα αργει να ξυπνησει ή ξυπναει για λιγο λογω των δοντιων του μαλλον κ τον ξανακοιμιζω, μετα απο 3 ωρες ξανα κ μετα το πρωι πια. Αλλα πολυ πρωι, μονο σημερα ξυπνησε λιγο πιο αργα κατα τις 7 και..γενικα δε μου κοιμαται ουτε μες την μερα πολυ οπως παλια..μεγαλωνουν τα παιδακια μας! Εχει αλλαξει τοσο πολυ ο δικος μου, 2500 κιλα παιδακι! Παντως ανυπομονω να κοιμηθω ρε κοριτσια εστω ενα 6ωρο σερι! Δε το βλεπω πριν το χρονο ουφ! Εσυ Μαριουλα εισαι πολυ τυχερη με τον υπνο, ειναι υπναρου η δικια σου!

Πόσα κιλά είναι τώρα το ζουζούνι σου; την κρέμα γιατί θα την μειώσεις; καλά για την μπέμπα μου το λέω κ δεν το πιστεύω ότι έχει πρόγραμμα στον βραδινό ύπνο από όταν γεννήθηκε ❤️


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Πόσα κιλά είναι τώρα το ζουζούνι σου; την κρέμα γιατί θα την μειώσεις; καλά για την μπέμπα μου το λέω κ δεν το πιστεύω ότι έχει πρόγραμμα στον βραδινό ύπνο από όταν γεννήθηκε ❤️

Ελεγα για να πινει πιο πολυ γαλα, δε ξερω..παντως σημερα δεν εφαγε πολυ το μεσημερι μονο 50 γρ. οποτε λεω να τπυ δωσω. Δεν εχω ζυγαρια σπιτι, αλλα 6 μηνων παρα 1 εβδομαδα ηταν 6800 περιπου, βεβαια εχει βαρυνει τωρα μου φαινεται, τωρα στις 25 γινεται 6μιση μηνων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2020 at 12:55 ΜΜ, tsilona είπε:

Καλημέρα κοριτσια.χαθηκαμε..φοβαμαι πολύ με τον ιό.ευτυχως τα σούπερ βαλαν ντελιβερι και δε βγαίνω καθόλου.

Είστε καλά;;

Καλα κανεις κοριτσι μου!!Κι εγω δε βγαινω καθολου...εχει κλειστει κι ο μικρος κι εχει αυξηθει η γκρινια. Δυστυχως ομως ο αντρας μου δουλευει κανονικα και ως οδηγος κυκλοφορει συνεχεια εξω, οποτε πολυ φοβαμαι οτι δε θα την γλιτωσουμε!!Τουλαχιστον, δεν ερχομαστε σε επαφη με τους γονεις...φοβαμαι πολυ για τους δικους μου μ' αυτα που ακουω!Αυτο βεβαια σημαινει οτι εχω μεινει μονη μου ολη την ημερα μ' ενα μωρο που δεν καθεται κατω για περισσοτερο απο 5', ουτε καν οταν κοιμαται...καλα με τον υπνο ημασταν μαλωμενοι απ' οταν γεννηθηκαμε η αληθεια ειναι, οποτε ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα. Ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα βεβαια και θα ειμαστε ολοι υγιεις και η κουραση αντεχεται!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Καλα κανεις κοριτσι μου!!Κι εγω δε βγαινω καθολου...εχει κλειστει κι ο μικρος κι εχει αυξηθει η γκρινια. Δυστυχως ομως ο αντρας μου δουλευει κανονικα και ως οδηγος κυκλοφορει συνεχεια εξω, οποτε πολυ φοβαμαι οτι δε θα την γλιτωσουμε!!Τουλαχιστον, δεν ερχομαστε σε επαφη με τους γονεις...φοβαμαι πολυ για τους δικους μου μ' αυτα που ακουω!Αυτο βεβαια σημαινει οτι εχω μεινει μονη μου ολη την ημερα μ' ενα μωρο που δεν καθεται κατω για περισσοτερο απο 5', ουτε καν οταν κοιμαται...καλα με τον υπνο ημασταν μαλωμενοι απ' οταν γεννηθηκαμε η αληθεια ειναι, οποτε ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα. Ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα βεβαια και θα ειμαστε ολοι υγιεις και η κουραση αντεχεται!!

Πω πρέπει να είναι πάρα πολύ κουραστικό αυτό να μην κάθεται καθόλου. Εδώ κουράζομαι εγώ που έχω σχετικά βολικό μωρό. Απλά θα ήθελα να κοιμάμαι παραπάνω από 6 με 6μιση ώρες που κοιμάμαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Πω πρέπει να είναι πάρα πολύ κουραστικό αυτό να μην κάθεται καθόλου. Εδώ κουράζομαι εγώ που έχω σχετικά βολικό μωρό. Απλά θα ήθελα να κοιμάμαι παραπάνω από 6 με 6μιση ώρες που κοιμάμαι τώρα.

Ειναι δυσκολο αλλα τι να κανουμε...Αν τον αφησεις κατω κλαιει πολυ, οποτε ειμαστε συνεχεια αγκαλιτσα! Πριν ερχονταν οι γονεις μου το πρωι και εγω εκανα τις δουλειες μου οσο τον απασχολουσαν...τωρα το μονο που εχω καταφερει ειναι οταν κοιμαται να τον βαζω στο καροτσι. Ξυπναει κατευθειαν αλλα πανω που παει να αρχισει το κλαμα, τον κουναω και ξανακοιμαται!Ο υπνος του βεβαια σπανια κραταει πανω απο μιση ωρα...Εσυ γιατι κοιμασαι μονο 6 ωρες?Ξυπναει πολυ πρωι?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα και από εμάς. Τι κάνετε; Με την καραντίνα αντί να έχουμε ελεύθερο χρόνο πιάστηκα να κάνω τα πάντα, σας διαβάζω κάθε μέρα αλλά δεν πρόλαβα να γράψω. Εμείς 6 του μηνός κλείνουμε τον 6ο. Έχουμε ξεκινήσει κανονικά τις στερεές. Ευτυχώς τρώει πάρα πολύ καλά και δεν έχουμε πρόβλημα. Συνήθως το πρόγραμμα μας πάει:

9.00 που ξυπνάει θηλασμός 

11.30-12.00 φρούτα (τις βάζω μισό αχλάδι, μισό μήλο και μισή μπανάνα και τα τρώει όλα) 

14.30-15.00 χορτοσουπα (πατάτα καρότο και κολοκύθα γλυκιά, καλά εδώ να δείτε τι μάχη γίνεται χαχαχα) 

Μετά στο ενδιάμεσο κάποια στιγμή κατά τις 5 θηλάζει και μετά 7 τις δίνω ρυζάλευρο. Εκεινο άλλες φορές το τρώει όλο άλλες όχι, ανάλογα πόσο και αν έχει θηλάσει. Και μετά συνήθως κατά τις 9.30 κάνουμε μπανακι, θηλάζει ξανά. Και τις δίνω λίγο ξανά πριν πέσουμε για ύπνο, και το πάει σερί μέχρι το βράδυ. 

Το θέμα το ειχα κι εγώ με το νερό. Δεν το ήθελε καθόλου, αηδιαζε. Τώρα σιγά σιγά πίνει λιγάκι, χτες ήπιε 40 μλ, λίγο λίγο μετά τα γεύματα. Επίσης χλιαρό της αρέσει πιο πολύ από ότι κρύο. 

Εχω κι άλλη απορία. Κορίτσια τα πήγατε στα δωμάτια τους τα μωράκια σας; εγώ δε νιώθω ακόμα έτοιμη να την αφήσω μόνη. Μαρεσει που είμαστε όλοι μαζί. 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ειναι δυσκολο αλλα τι να κανουμε...Αν τον αφησεις κατω κλαιει πολυ, οποτε ειμαστε συνεχεια αγκαλιτσα! Πριν ερχονταν οι γονεις μου το πρωι και εγω εκανα τις δουλειες μου οσο τον απασχολουσαν...τωρα το μονο που εχω καταφερει ειναι οταν κοιμαται να τον βαζω στο καροτσι. Ξυπναει κατευθειαν αλλα πανω που παει να αρχισει το κλαμα, τον κουναω και ξανακοιμαται!Ο υπνος του βεβαια σπανια κραταει πανω απο μιση ωρα...Εσυ γιατι κοιμασαι μονο 6 ωρες?Ξυπναει πολυ πρωι?

Κατερίνα μου μηοως βγάζει δοντάκια κι έχει γκρίνια; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...