Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

14 hours ago, marioula1234 said:

Κορίτσια μου πως τα πάτε με την εισαγωγή στερεών τροφών; εμεις ξεκινήσαμε κρεμουλα εδώ κ μια εβδομάδα και από σήμερα έδωσα κ φρουτάκια... Το προσπαθώ αρκετά αλλά η μικρή είναι πολύ αρνητική δεν θέλει με τπτ να φάει τπτ άλλο εκτός από γάλατακι της μαμάς... 

Εμείς θα ξεκινήσουμε τέλος του μήνα κι έχω πολύ άγχος...

2 hours ago, Dwro said:

Καλησπερα κοριτσια εμεις ξεκιναμε το σκ καροτο βραστο κ ελαιολαδο εχω πολυ αγχος να δω θα ειναι ευκολο.Φοβαμαι πρωτον τις αλλεργιες κ δευτερον μην πνιγει.Εσεις που αρχισατε στερρες δινετε κ νερο?Ξεχασα να ρωτησω τον παιδιατρο βεβαια θα επικοινωνησω παλι να ρωτησω..Επισης απο ποτε ξεκινησατε τροφες εχει καιρο?Ποσο μηνων ακριβως?

Εγώ θα ξεκινήσω 6 μηνών. Νερό νομίζω μπορείς να δώσεις από την πρώτη μέρα. Υποθέτω όχι πολύ.

Εμείς τώρα προσπαθούμε να μάθει να πίνει αντλημένο γάλα στο ποτηράκι. Το μισό χύνεται δυστυχώς... Εσείς έχετε δοκιμάσει να πιουν γάλα ή άλλο υγρό με άλλο τρόπο εκτός από μπιμπερό?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Clue είπε:

Εγώ θα ξεκινήσω 6 μηνών. Νερό νομίζω μπορείς να δώσεις από την πρώτη μέρα. Υποθέτω όχι πολύ.

Εμείς τώρα προσπαθούμε να μάθει να πίνει αντλημένο γάλα στο ποτηράκι. Το μισό χύνεται δυστυχώς... Εσείς έχετε δοκιμάσει να πιουν γάλα ή άλλο υγρό με άλλο τρόπο εκτός από μπιμπερό?

Κι εγω θελω να ξεκινησουμε προσπαθεια για ποτηρακι. Του παρηγγειλα ενα 360...θα δειξει!!Εσυ με τι ποτηρακι της δινεις? Μεχρι στιγμης μονο μπιμπερο εχει παρει ελαχιστες φορες γιατι κι αυτο μεχρι 2,5 μηνων γιατι μετα δεν το ηθελε με τιποτα. Πλεον, αν πας να του δωσεις μπιμπερο κλαιει γοερα!Μακαρι να πετυχει το ποτηρακι γιατι θελω τον Ιουνιο που θα επιστρεψω στη δουλεια να μπορω να του αφηνω και λιγο γαλα σε περιπτωση που δεν καλυπτεται απο τις στερεες...Εμεις θα ξεκινησουμε τελος του μηνα τελικα που θα ειναι 5,5. Νερο μου ειπε να δινω μετα απο καθε γευμα πριν θηλασει αλλα δεν περιμενουμε στην αρχη ειδικα να πινουν ιδιαιτερα γιατι καλυπτονται απο το γαλα...ισα για να το μαθαινει.

 

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εμείς θα ξεκινήσουμε τέλος του μήνα κι έχω πολύ άγχος...

Εγώ θα ξεκινήσω 6 μηνών. Νερό νομίζω μπορείς να δώσεις από την πρώτη μέρα. Υποθέτω όχι πολύ.

Εμείς τώρα προσπαθούμε να μάθει να πίνει αντλημένο γάλα στο ποτηράκι. Το μισό χύνεται δυστυχώς... Εσείς έχετε δοκιμάσει να πιουν γάλα ή άλλο υγρό με άλλο τρόπο εκτός από μπιμπερό?

Εγω μονο στηθος δεν εχω δωσει μπιμπερο ποτε ισως κι αυτο μ αγχωνει

.

Just now, Dwro είπε:

Εγω μονο στηθος δεν εχω δωσει μπιμπερο ποτε ισως κι αυτο μ αγχωνει.Κοριτσια να ανοιξω ενα ασχετο θεμα.Εγω καθομαι μεσα με το μωρο τις τελευταιες μερες λογω του ιου  που φοβαμαι πολυ εχω κ εναν πονολαιμο εδω κ 9 ημερες που με ανησυχει γιατι δεν περναει.Ο αντρας μου λειπει στη δουλεια ολη μερα ειναι ηλεκτρολογος κ φοβαμαι οτι καποια φαση θα κολλησει κ θα μας τον φερει.Ολο μαλωνουμε κ του λεω να μην παει ειναι δικη του η δουλεια.Μου λεει οτι εχει πολλη δουλεια κ θα χασει πολλα αν δεν τις κανει και οτι αυτος που συνεργαζεται θα παρει αλλον.Αυτος του ειπε θα σεβαστω αν θες να μην ερθεις ομως επειδη εχουν δουλειες ανοιχτες ο αντρας μου λεει οτι αν δεν παει θα παρει αλλον.Μονο αν δεν δουλεψουν ολα τα αλλα συνεργεια που εχουν θα παγωσουν οι δουλειες.Ειχα μια ελπιδα τωρα που κλεινουν τα καταστηματα να σταματησει αλλα τελικα το καταστημα θα δουλευει κ θα τους τα δινει μονο χονδρικη.Τι να κανω ανησυχω πολυ?Ολο μαλωνουμε με λεει υπερβολικη.Εσεις σε τι φαση ειστε?

 

Link to comment
Share on other sites

 

11 hours ago, katerinaki 86 said:

Κι εγω θελω να ξεκινησουμε προσπαθεια για ποτηρακι. Του παρηγγειλα ενα 360...θα δειξει!!Εσυ με τι ποτηρακι της δινεις? Μεχρι στιγμης μονο μπιμπερο εχει παρει ελαχιστες φορες γιατι κι αυτο μεχρι 2,5 μηνων γιατι μετα δεν το ηθελε με τιποτα. Πλεον, αν πας να του δωσεις μπιμπερο κλαιει γοερα!Μακαρι να πετυχει το ποτηρακι γιατι θελω τον Ιουνιο που θα επιστρεψω στη δουλεια να μπορω να του αφηνω και λιγο γαλα σε περιπτωση που δεν καλυπτεται απο τις στερεες...Εμεις θα ξεκινησουμε τελος του μηνα τελικα που θα ειναι 5,5. Νερο μου ειπε να δινω μετα απο καθε γευμα πριν θηλασει αλλα δεν περιμενουμε στην αρχη ειδικα να πινουν ιδιαιτερα γιατι καλυπτονται απο το γαλα...ισα για να το μαθαινει.

 

Έχω πάρει ένα 360, ένα με σκληρό στόμιο κι ένα απλό. Μόνο με καλαμάκι δεν έχω πάρει.

Δυσκολεύεται με όλα. Πίνει λίγο μόνο με το ποτηράκι το απλό, κι αυτό γιατί της το χύνουμε λίγο στο στόμα κι αναγκάζεται να καταπιεί. Δε νομίζω ότι είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος. Φοβάμαι ότι είναι πολύ μικρή ακόμα...

Το 360 δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση. Σε αυτό με το σκληρό στόμιο έχω ρίξει τις ελπίδες μου αλλά θα πρέπει να βγάλω πιο πολύ γάλα. Μέχρι τώρα βγάζω 40 μλ απλά για να δοκιμάσουμε και το συγκεκριμένο ποτήρι θέλει παραπάνω αλλιώς πρέπει να το έχουμε εντελώς κάθετα.

Θα δείξει... εγώ μάλλον πάω για δουλειά 4 Μαίου. Αν είμαστε καλά κι έχουν ανοίξει τα σχολεία

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!Χάθηκα ε???Η αλήθεια είναι ότι έχω πελαγώσει λίγο αλλα σας διαβάζω όταν έχω χρόνο χαίρομαι που βλέπω ότι πάνε όλα τέλεια με όλες!!!!Εμένα ο μικρός μου βγήκε πολύ αγκαλίτσας και γκρινιάρης ενώ η μικρούλα μ είναι πιο ανεξάρτητη έτσι βλέπω τώρα θα δίξει μεγαλώνοντας.Εμείς ξεκινήσαμε κρέμα 5,5 μηνών και φρούτα μετά από 10 μέρες.Εννοείται ότι έχω κάνει μεγάλο αγώνα με τον μικρό και έχουμε καταφέρει να τρώει 6-8 κουταλιές φρούτα και αυτές με πολύ παιχνίδι κρέμα τρώει 120ml πάλι με πολύ παιχνίδι η άλλη είναι λιχούδο σαν τη μαμά της:D δεν έχω πρόβλημα τρώει από την πρώτη μέρα με ευκολία....Όσο για βάπτιση εμείς έχουμε κλείσει 13/9 ελπίζω να πάνε καλύτερα τα πράγματα για όλο τον κόσμο να ξεπεραστεί γρήγορα όλο αυτό

  • Μου αρέσει 7

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Καλησπερα κοριτσια εμεις ξεκιναμε το σκ καροτο βραστο κ ελαιολαδο εχω πολυ αγχος να δω θα ειναι ευκολο.Φοβαμαι πρωτον τις αλλεργιες κ δευτερον μην πνιγει.Εσεις που αρχισατε στερρες δινετε κ νερο?Ξεχασα να ρωτησω τον παιδιατρο βεβαια θα επικοινωνησω παλι να ρωτησω..Επισης απο ποτε ξεκινησατε τροφες εχει καιρο?Ποσο μηνων ακριβως?

Καλή μ εγώ δίνω νερό μετά την κρεμουλα(την οποία δεν την τρώει)και εννοείται ούτε το νερό πίνει χαχαχα πολύ δυσκολο μωρό ρε συ στις τροφές...μόνο στήθος θέλει...

15 ώρες πρίν, Floo είπε:

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα!

Ξεκινησαμε τροφες 5 μερες τωρα.. χθες και σημερα της εδωσα μονο λαχανικα (τις προηγουμενες μερες προσεφερα και γαλα μετα το φαγητο). Μιαμιση ωρα μετα το φαγητο , εχει παρα πολλη γκρινια, κλαιει και δεν ηρεμει με τιποτα. Δινω και νερο ή γαλα αλλα δεν ηρεμει. Εχει τυχει σε καμια σας(

Μήπως βαρυστομαχιαζει η μικρή;

12 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εμείς θα ξεκινήσουμε τέλος του μήνα κι έχω πολύ άγχος...

Εγώ θα ξεκινήσω 6 μηνών. Νερό νομίζω μπορείς να δώσεις από την πρώτη μέρα. Υποθέτω όχι πολύ.

Εμείς τώρα προσπαθούμε να μάθει να πίνει αντλημένο γάλα στο ποτηράκι. Το μισό χύνεται δυστυχώς... Εσείς έχετε δοκιμάσει να πιουν γάλα ή άλλο υγρό με άλλο τρόπο εκτός από μπιμπερό?

Γάλα μου έχει πιει μόνο σε μπιμπερο κ αυτό παλιά τώρα ούτε σε μπιμπερο το θελει

Just now, minxri είπε:

Καλημέρα μανούλες!!!!Χάθηκα ε???Η αλήθεια είναι ότι έχω πελαγώσει λίγο αλλα σας διαβάζω όταν έχω χρόνο χαίρομαι που βλέπω ότι πάνε όλα τέλεια με όλες!!!!Εμένα ο μικρός μου βγήκε πολύ αγκαλίτσας και γκρινιάρης ενώ η μικρούλα μ είναι πιο ανεξάρτητη έτσι βλέπω τώρα θα δίξει μεγαλώνοντας.Εμείς ξεκινήσαμε κρέμα 5,5 μηνών και φρούτα μετά από 10 μέρες.Εννοείται ότι έχω κάνει μεγάλο αγώνα με τον μικρό και έχουμε καταφέρει να τρώει 6-8 κουταλιές φρούτα και αυτές με πολύ παιχνίδι κρέμα τρώει 120ml πάλι με πολύ παιχνίδι η άλλη είναι λιχούδο σαν τη μαμά της:D δεν έχω πρόβλημα τρώει από την πρώτη μέρα με ευκολία....Όσο για βάπτιση εμείς έχουμε κλείσει 13/9 ελπίζω να πάνε καλύτερα τα πράγματα για όλο τον κόσμο να ξεπεραστεί γρήγορα όλο αυτό

Καλεεεε ότι τρώει εσένα κ μικρός εμένα ούτε μισό κουταλάκι πολύ ζωτική η μικρή μας


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@marioula1234Εμένα αυτή τη βδομάδα ξεκίνησε να τρώει τόσο μέχρι τώρα έτρωγε 3 κουταλιές με πολύ ζόρι παλεύαμε με το κουτάλι τέλος του μήνα έχουμε εμβόλιο θα μας ξεκινήσει φαγητό να δούμε πως θα το πάρει αν και νομίζω θα έχουμε πάλι δράματα


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , minxri είπε:

@marioula1234Εμένα αυτή τη βδομάδα ξεκίνησε να τρώει τόσο μέχρι τώρα έτρωγε 3 κουταλιές με πολύ ζόρι παλεύαμε με το κουτάλι τέλος του μήνα έχουμε εμβόλιο θα μας ξεκινήσει φαγητό να δούμε πως θα το πάρει αν και νομίζω θα έχουμε πάλι δράματα

Καταλαβα... Άρα έχουμε κ εμείς ελπίδες από την επόμενη εβδομάδα μήπως κ φάει τπτ; η παιδίατρος βέβαια μ είπε να μην αγχώνομαι... Όσο θέλει να τρώει κ μετά στήθος... Αυτή βέβαια δεν τρωει τπτ ούτε ένα κουταλάκι ρε συ, μιλάμε για πολύ πεισμα 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε; καλέ σήμερα φάγαμε δύο τρία κουταλάκια φρούτα, με πολύ κόπο βέβαια αλλά δεν πειράζει κάτι είναι κ αυτό ❤️

Υπομονή αγάπη μ σιγά σιγά θα τρώει και λίγο πιο πολύ πιστεύω όμως 3 βδομαδούλες θα σου πάρει...Εμένα και εχθές και σήμερα έφαγε 120ml και φρούτα το πρωί και κρέμα το απόγευμα με πολύ παιχνίδι βέβαια όπως έχω πει και λίγα κλάματα κάνουμε κανένα 45λεπτο να τα φάμε....Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια τι κανετε??

Κ εμεισ ξεκινησαμε ρυζαλευρο την τριτη..η μικρη ειναι 4.5 μηνω..βλεπει το κουταλι κ με τραβαει το χερι να βαλει το κουταλι στο στομα..τησ αρεσει πολυ..αλλα ακομη δεν ξερει να τρωει σωστα..βαζει μετα το δαχτυλο για να το ρουφηξει..εχει πολυ πλακα..γενικα δεν αεγει πολυ να φαει..αλλα εξμαστε ακομη στην αρχη..στισ 4 κουταλιεσ..σημερα ειναι να φαει παραπανω..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου, εμεις εχουμε ξεκιμησει απο 4/3 τροφες, μια εβδομαδα πριν γινει 6 μηνων δηλαδη. Απο φρουτα μου τρωει 100 -120, με λιγο ζορι αναλογα τη μερα, χορτοσουπα χθες πρωτη μετα βαλαμε λιγο μοσχαρι κ πρωτη φορα εφαγε 150 γρ ενω πριν δε του αρεσε ετρωγε 50-80 γρ. και το απογευμα κρεμα βανιλια με ρυζαμευρο παλι το πολυ 100 με 120 γρ. Βεβαια ολα αυτα με τραγουδια κλπ ομως εχει τα δοντακια του κ σημερα εφαγε ελαχιστα απο ολα..νερακι εννοειται προσφερω μες την ημερα κ μετα τα γευματα! Ειχα ενα αγχος αν θα δεχτει το μπιμπερο, αλλα ολα καλα με τη μια το βουτηξε κ το κραταει κιολας χαχαχα. Κατα τα αλλα με ολα αυτα τα δυσαρεστα ειμαστε κλεισμενοι μεσα, για βαφτιση ουτε καν ξερω τι θα κανουμε για Σεπτεμβρη μας βλεπω πρωτα ο Θεος, κ αν βρουμε γιατι νομιζω ολοι τοτε θα προτιμησουν να κλεισουν. Με τον υπνο εχουμε θεμα, απο τις 6 το πρωι ή κ νωριτερα στο ποδι εδω κ 3 εβδομαδες, το βραδυ πλεον κοιμαται 8-9 κ ξυπναει περιπου ανα 3ωρο..τα χω παιξει η αληθεια ειναι..

Μα ρωτησω, οσες θηλαζετε κ ξεκινησατε φαγητο σας πινουν γαλα; κ καθε ποτε; γιατι εμενα δε πολυθελει εκτος απο τη νυχτα ισως ειναι κ τα δοντια δε ξερω  φοβαμαι μη μου μειωθει! Θα ηθελα πολυ να θηλασω ως το ετος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/3/2020 at 1:48 ΜΜ, marioula1234 είπε:

Καλημερα καλή μου, το φτύνει αηδιάζει, κάνει διάφορες γκριμάτσες κ τέλος σφραγίζει το στόμα κ δεν με αφήνει να την ταισω... 

Καλησπέρα! Άσε εμένα δεν ανοίγει καθόλου τώρα το στόμα του για να φάει φρουτόκρεμα. Απλο χθες έβαλα και μπανάνα. Έχω ξεκινήσει φρουτόκρεμα εδώ και 5 μέρες... Μου φαίνεται πολύ δύσκολο...

On 17/3/2020 at 5:24 ΜΜ, Penny... είπε:

 @Nikoleta...μην αγχωνεσαι ετσι έκανε εμένα για δυο μέρες με 3 είναι μέχρι να συνηθισει ο οισοφάγος του

5 μέρες πέρασαν κι ακόμα δεν τρώει φρουτόκρεμα. Να συνεχίσω την προσπάθεια μου είπε η παιδίατρος και να βάλω και 2 κουταλιές ρυζάλευρο μέσα στην φρουτόκρεμα μήπως την φάει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Άσε εμένα δεν ανοίγει καθόλου τώρα το στόμα του για να φάει φρουτόκρεμα. Απλο χθες έβαλα και μπανάνα. Έχω ξεκινήσει φρουτόκρεμα εδώ και 5 μέρες... Μου φαίνεται πολύ δύσκολο...

5 μέρες πέρασαν κι ακόμα δεν τρώει φρουτόκρεμα. Να συνεχίσω την προσπάθεια μου είπε η παιδίατρος και να βάλω και 2 κουταλιές ρυζάλευρο μέσα στην φρουτόκρεμα μήπως την φάει.

Δοκιμασε την ωρα που τον ταιζεις να του λες Τραγουδάκια η να εχεις ενα παιχνιδι και να του το δείχνεις ενω με το άλλο χέρι θα τον ταιζεις εγώ ετσι κάνω όταν δυσκολευομαι τώρα που ξεκινησαμε και λαχανικά χμμμ εκεί να δεις


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου, εμεις εχουμε ξεκιμησει απο 4/3 τροφες, μια εβδομαδα πριν γινει 6 μηνων δηλαδη. Απο φρουτα μου τρωει 100 -120, με λιγο ζορι αναλογα τη μερα, χορτοσουπα χθες πρωτη μετα βαλαμε λιγο μοσχαρι κ πρωτη φορα εφαγε 150 γρ ενω πριν δε του αρεσε ετρωγε 50-80 γρ. και το απογευμα κρεμα βανιλια με ρυζαμευρο παλι το πολυ 100 με 120 γρ. Βεβαια ολα αυτα με τραγουδια κλπ ομως εχει τα δοντακια του κ σημερα εφαγε ελαχιστα απο ολα..νερακι εννοειται προσφερω μες την ημερα κ μετα τα γευματα! Ειχα ενα αγχος αν θα δεχτει το μπιμπερο, αλλα ολα καλα με τη μια το βουτηξε κ το κραταει κιολας χαχαχα. Κατα τα αλλα με ολα αυτα τα δυσαρεστα ειμαστε κλεισμενοι μεσα, για βαφτιση ουτε καν ξερω τι θα κανουμε για Σεπτεμβρη μας βλεπω πρωτα ο Θεος, κ αν βρουμε γιατι νομιζω ολοι τοτε θα προτιμησουν να κλεισουν. Με τον υπνο εχουμε θεμα, απο τις 6 το πρωι ή κ νωριτερα στο ποδι εδω κ 3 εβδομαδες, το βραδυ πλεον κοιμαται 8-9 κ ξυπναει περιπου ανα 3ωρο..τα χω παιξει η αληθεια ειναι..

Μα ρωτησω, οσες θηλαζετε κ ξεκινησατε φαγητο σας πινουν γαλα; κ καθε ποτε; γιατι εμενα δε πολυθελει εκτος απο τη νυχτα ισως ειναι κ τα δοντια δε ξερω  φοβαμαι μη μου μειωθει! Θα ηθελα πολυ να θηλασω ως το ετος..

Θα σου πω για την μεγαλη μου κορη..γιατι με.την μικρη μολισ ξεκινησαμε..

Με εκεινη ξεκιησαμε στερρεεσ σαν κ εσασ. .6 μηνων παρα κατι μερεσ..στην αρχη μετα απο καθε γευμα θηλαζε..μετα απο 3 μηνεσ ξεκινησα κ δουλεια για καλοκαιρι..την κρατουσε η κουνιαδα μου..τισ ωρεσ που ελειπα διναμε στερρεσ..3 γευματα συνηθωσ..οποτε θηλαζα μονο το βραδυ ωσ το πρωι με ξυπνηματα ανα 2 ωρεσνκ ανα 1.5 ( με ειχε τεντωσει)..

Θηλασα για 16 μηνεσ..με μαραθωνιουσ θηλασμουσ κ ξυπνηματα..απο την αυπνια τα ειχα δει ολα..κ για να πω την αμαρτια μου γι αυτο σταματησα..ισωσ το συνεχιζα λιγο ακομη αλλα δεν αντεχα..μετα απο ενα μηνα εμεινα ξανα εγκυοσ..

Εφοσον θηλαζεισ τοσουσ μηνεσ νομιζω πωσ δεν θα μειωθει η παραγωγη..θα προσαρμοστει στη ζητηση..εχει πλεον ρυθμιστει..εγω αυτο ξερω..αν ειναι λαθοσ ασ με διορθωσει καποια..

Αα..κ αν γεμιζει το στηθοσ κ σε ενοχλει να το αδειαζεισ λιγο με το χερι..ισα ισα να ξεπρηζεται λιγο για να μην παθεισ μαστιτιδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...