Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Σε 13 ωρες μπαινουμε στο 2020. Μας ευχομαι ενα ευτυχισμενο ετος, με πολλες χαρες και πανω απ'ολα υγεια. Με πολυ χαρα να υποδεχθουμε τα νεα μας μέλη και με εναν πονο σε αυτες που θα γεννησουν φυσιολογικα. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Σε 13 ωρες μπαινουμε στο 2020. Μας ευχομαι ενα ευτυχισμενο ετος, με πολλες χαρες και πανω απ'ολα υγεια. Με πολυ χαρα να υποδεχθουμε τα νεα μας μέλη και με εναν πονο σε αυτες που θα γεννησουν φυσιολογικα. 

Υγεία κορίτσι πάνω απ'όλα με το καλό να μιλάμε όλες για τα μωρά μας σε λίγο :)

@Stelloudia @FRAULA Πως πάνε τα μωρά σας; Ξενυχτάτε; 

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Που είστε καλέ; Γέννησε καμία μήπως; Σήμερα πολύ νύστα #Ζzz 

Χαχαχα! Πιστεύω εγώ θα μαι η επόμενη κορίτσια..! Οντως πολλή νυστα, τα βράδια δεν ευχαριστιεμαι καθόλου τον ύπνο ρε παιδί μου..

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια μόνο με υγεία και τίποτα άλλο. Καλά και λίγο χρήμα δε βλάπτει. Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός.  Θυμάστε χθες τις δουλειές που έκανα. Σήμερα πάλι είναι σαν να έχει πέσει βόμβα στο σπίτι αλλά δε θα συγχυστω δε θα κάνω εγώ ρυτίδες από τώρα. 

  • Χαχα 4

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Καλή χρονιά να έχουμε κορίτσια μόνο με υγεία και τίποτα άλλο. Καλά και λίγο χρήμα δε βλάπτει. Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός.  Θυμάστε χθες τις δουλειές που έκανα. Σήμερα πάλι είναι σαν να έχει πέσει βόμβα στο σπίτι αλλά δε θα συγχυστω δε θα κάνω εγώ ρυτίδες από τώρα. 

Όταν δουλεύεις ποιος κρατάει την μικρή; Εγώ όταν ρίχνουν παιχνίδια κτλπ τους έχω πάρει κάτι ποδιές από ικεα και τις φοράνε και μετά είμαστε όλη ομάδα καθαριότητας και τάξης και τους βοηθάω και με βοηθάνε κι εκείνα και τα βάζουν στις θέσεις τους επίσης τα έχω όλα χαμηλά για να φτάνουν να τα ρίχνουν μέσα (τύπου μοντεσσορι) 

Όσες έχετε βέβαια μεγάλα σπίτια (πάνω από 100τμ) είναι παλούκι το συμμάζεμα και χωρίς παιδιά φαντάζομαι με παιδιά πόσο πιο challenging... 

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Όταν δουλεύεις ποιος κρατάει την μικρή; Εγώ όταν ρίχνουν παιχνίδια κτλπ τους έχω πάρει κάτι ποδιές από ικεα και τις φοράνε και μετά είμαστε όλη ομάδα καθαριότητας και τάξης και τους βοηθάω και με βοηθάνε κι εκείνα και τα βάζουν στις θέσεις τους επίσης τα έχω όλα χαμηλά για να φτάνουν να τα ρίχνουν μέσα (τύπου μοντεσσορι) 

Όσες έχετε βέβαια μεγάλα σπίτια (πάνω από 100τμ) είναι παλούκι το συμμάζεμα και χωρίς παιδιά φαντάζομαι με παιδιά πόσο πιο challenging... 

Μια ή μαμά μου μια η πεθερά μου δεν δουλεύει καμία τους οπότε δεν έχω πρόβλημα. Πολύ σωστό αυτό που κάνεις και εγώ προσπάθησα αλλά μάλλον είναι μικρή και δεν το κάνει πάντα αλλά φαντάζομαι θα μάθει σιγά σιγά. Το σπίτι δεν είναι πολυ μεγάλο και τωρα με το μπεμπη θα είμαστε λίγο στριμωχτα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Μια ή μαμά μου μια η πεθερά μου δεν δουλεύει καμία τους οπότε δεν έχω πρόβλημα. Πολύ σωστό αυτό που κάνεις και εγώ προσπάθησα αλλά μάλλον είναι μικρή και δεν το κάνει πάντα αλλά φαντάζομαι θα μάθει σιγά σιγά. Το σπίτι δεν είναι πολυ μεγάλο και τωρα με το μπεμπη θα είμαστε λίγο στριμωχτα.

Κι εμάς μικρό είναι αλλά γεμάτο αγάπη :wub:

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κι εμάς μικρό είναι αλλά γεμάτο αγάπη :wub:

Αχ, και εμάς μικρό κορίτσια και θα είμαστε λίγο στριμωχτά. Ψάχνουμε για άλλο εδώ και μηηηηηηνες αλλά τα ενοίκια εδώ στο νησί ενά πράμα είναι σαν να νοικιάζεις σπηλιά στο κέντρο του Λονδίνου....

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Αχ, και εμάς μικρό κορίτσια και θα είμαστε λίγο στριμωχτά. Ψάχνουμε για άλλο εδώ και μηηηηηηνες αλλά τα ενοίκια εδώ στο νησί ενά πράμα είναι σαν να νοικιάζεις σπηλιά στο κέντρο του Λονδίνου....

Άσε πονεμένο το θέμα ενοίκιο και στην Κρήτη ακριβά είναι ρε συ;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Άσε πονεμένο το θέμα ενοίκιο και στην Κρήτη ακριβά είναι ρε συ;

Δεν μπορείς να φανταστείς...Γκαρσονιέρα το λένε εδώ, στούντιο είναι στην πραγματικότητα, 400. Οπότε για 3άρια ή 4άρια πάμε στα διπλάσια, αν θες να κατοικείται.... Γιατί υπάρχει και η λογική νοικιάζω 400 μια σπηλιά που μου έχει ξεμείνει προίκα και δεν θέλω να δώσω λεφτά να τη φτιάξω... Φέτος αρχίσαμε να έχουμε και γούστα... όχι κατοικίδια, όχι παιδιά, να είσαι δημόσιος υπάλληλος, 3 ενοίκια μπροστά ήηηηη νοικιάζεται από Σεπτέμβρη - Ιούλη... άσε, γιατί έχουν ξεφύγει....

  • Λυπημένη/-ος 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Δεν μπορείς να φανταστείς...Γκαρσονιέρα το λένε εδώ, στούντιο είναι στην πραγματικότητα, 400. Οπότε για 3άρια ή 4άρια πάμε στα διπλάσια, αν θες να κατοικείται.... Γιατί υπάρχει και η λογική νοικιάζω 400 μια σπηλιά που μου έχει ξεμείνει προίκα και δεν θέλω να δώσω λεφτά να τη φτιάξω... Φέτος αρχίσαμε να έχουμε και γούστα... όχι κατοικίδια, όχι παιδιά, να είσαι δημόσιος υπάλληλος, 3 ενοίκια μπροστά ήηηηη νοικιάζεται από Σεπτέμβρη - Ιούλη... άσε, γιατί έχουν ξεφύγει....

Όλα αυτά που λες είναι τραγικά  τι να πω έχει ξεφύγει ο κόσμος άκου εκεί όχι παιδιά


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Δεν μπορείς να φανταστείς...Γκαρσονιέρα το λένε εδώ, στούντιο είναι στην πραγματικότητα, 400. Οπότε για 3άρια ή 4άρια πάμε στα διπλάσια, αν θες να κατοικείται.... Γιατί υπάρχει και η λογική νοικιάζω 400 μια σπηλιά που μου έχει ξεμείνει προίκα και δεν θέλω να δώσω λεφτά να τη φτιάξω... Φέτος αρχίσαμε να έχουμε και γούστα... όχι κατοικίδια, όχι παιδιά, να είσαι δημόσιος υπάλληλος, 3 ενοίκια μπροστά ήηηηη νοικιάζεται από Σεπτέμβρη - Ιούλη... άσε, γιατί έχουν ξεφύγει....

Κι εδώ τα ρωτάνε αυτά τι δουλειά κάνετε αν έχετε παιδιά δεν θέλουν μην δεν δίνεις το ενοίκιο εδώ βάζουν στην αγγελία να είναι δημόσιος υπάλληλος ή υπάλληλος του στρατού ξέρω γω ένα χάος 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Όλα αυτά που λες είναι τραγικά  τι να πω έχει ξεφύγει ο κόσμος άκου εκεί όχι παιδιά

Δηλωτικά του επιπέδου τους είναι που λέω εγώ. Φταίνε και οι μεσίτες που τους φουσκώνουν τα μυαλά για να κερδίζουν και αυτοί. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άσε το άλλο που μου έτυχε παίρνω έναν για μια αγγελία σε σπίτι 75τμ μόλις του λέω έχω παιδιά μου λέει Α δεν σας κάνει μην μπείτε στον κόπο να το δείτε :shock:

  • Λυπημένη/-ος 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...