Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσια καλά κρατήσαμε και όπως φαίνεται θα πάρουμε και μια ανάσα από τα έξοδα με το επίδομα γέννας.. Το ακούσατε όμως ότι κόβεται το επίδομα παιδιού μέχρι το παιδί να πάει σχολείο;; Κατά τα άλλα ενίσχυση της οικογένειας.. Δίνουν απο τη μια τα κόβουν από αλλού.. 

Εγώ που το διάβασα δεν κατάλαβα αυτό... κατάλαβα ότι κόβεται όταν το παιδί της υποχρεωτικής εκπαίδευσης κάνει πολλές απουσίες ή αργότερα μένει στην ίδια τάξη από απουσίες. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ που το διάβασα δεν κατάλαβα αυτό... κατάλαβα ότι κόβεται όταν το παιδί της υποχρεωτικής εκπαίδευσης κάνει πολλές απουσίες ή αργότερα μένει στην ίδια τάξη από απουσίες. 

Μάλλον θα είναι έτσι και παρανόησα


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια ευτυχισμένο το 2020. Υγεία πάνω απ'όλα και με το καλό τα μωράκια μας. Ξέχασα!!! Και υπομονηηηηη 

  • Μου αρέσει 5

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Εδώ και λίγες ώρες νιωθω μια πίεση ακριβώς στο στέρνο, στο στομάχι περίπου . Ανυσηχώ μηπως ειναι σημαδι προεκλαμψίας μιας και αυτές τις μέρες ειχα ανεβασμένη πιεση αλλα σταθεροποιήθηκε . Δεν ειναι έντονος απλα μια ενόχληση . Εχει καμια άλλη κοπελα την ίδια ενοχληση. Μολις μπηκα στην 36 εβδομάδα . 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Εδώ και λίγες ώρες νιωθω μια πίεση ακριβώς στο στέρνο, στο στομάχι περίπου . Ανυσηχώ μηπως ειναι σημαδι προεκλαμψίας μιας και αυτές τις μέρες ειχα ανεβασμένη πιεση αλλα σταθεροποιήθηκε . Δεν ειναι έντονος απλα μια ενόχληση . Εχει καμια άλλη κοπελα την ίδια ενοχληση. Μολις μπηκα στην 36 εβδομάδα . 

Εκεί στα κοκαλα εννοείς ε? Σε πατάει το μωρό αγάπη και εγώ το έχω αυτό εδώ και καιρό και ειδικά το βράδυ στον ύπνο. Θυμάμαι και στη μικρή μια φορά πονούσαν μέχρι  και οι ώμοι και τα χέρια μου. Τώρα βέβαια το νιώθω πιο συχνά 

 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, TheMiracle είπε:

Καλή Χρονιά!!!!! Γέννησε καμιά σήμερα;:razz: 

Παρούσα ακόμα έγκυος είμαι!!!! Κάνω συσπάσεις πολλές αλλά όχι περιοδικές :(

Αφήστε που βλέπω όλο περίεργα όνειρα :(

  • Μου αρέσει 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, TheMiracle είπε:

Καλή Χρονιά!!!!! Γέννησε καμιά σήμερα;:razz: 

Καλή χρονια με υγεία και χαμόγελα!!

παρουσα και εγώ ακόμα με το νινί στην κοιλιτσα αλλά σήμερα θα πάω να με δει ο γιατρός από κάτω !!! Συσπάσεις δεν κάνω αλλά πολύ πίεση ρε παιδί μου προς τα κάτω!! Νιώθω ότι πλησιάζει η ώρα σιγά σιγά.....

πρίν από 40 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Παρούσα ακόμα έγκυος είμαι!!!! Κάνω συσπάσεις πολλές αλλά όχι περιοδικές :(

Αφήστε που βλέπω όλο περίεργα όνειρα :(

Αυτό με τα όνειρα και εγώ το έχω!! Επίσης δεν με παίρνει εύκολα ο ύπνος από τις σκέψεις κ το άγχος!!!

ο γιατρός τι λέει για τις συσπάσεις; Να περιμένετε να δεις πως θα πάνε;; Ποτε έχεις πητ εσυ;;

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Παρούσα ακόμα έγκυος είμαι!!!! Κάνω συσπάσεις πολλές αλλά όχι περιοδικές :(

Αφήστε που βλέπω όλο περίεργα όνειρα :(

Και εγώ κοντευω να τρελαθώ από τους εφιάλτες! Ασε που ξυπνάω συνέχεια για τουαλέτα οι περισσότεροι συνεχίζονται και μετα που ξανακοιμάμαι! Από το άγχος μας όλα είναι! 

Κορίτσια εγώ χθες ημουν χαλια...:| Το βραδυ ξύπνησα με καούρες κ παλινδρόμηση κ έκανα εμετο. Κοβόταν κ η αναπνοή μου συνέχεια έστω κ εαν κοιμήθηκα με 4 μαξιλάρια! Καθοντας την εβγαλα τη νύχτα...Μετα το πρωί πάλι έκανα εμετο κ όλη μέρα ήμουν με ημικρανίες κ καούρες. Ευτυχώς το απόγευμα ήμουν καλύτερα. Σημερα 39 βδομάδων κ θα πάμε στη γιατρο να δούμε τι θα δούμε!!

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

Και εγώ κοντευω να τρελαθώ από τους εφιάλτες! Ασε που ξυπνάω συνέχεια για τουαλέτα οι περισσότεροι συνεχίζονται και μετα που ξανακοιμάμαι! Από το άγχος μας όλα είναι! 

Κορίτσια εγώ χθες ημουν χαλια...:| Το βραδυ ξύπνησα με καούρες κ παλινδρόμηση κ έκανα εμετο. Κοβόταν κ η αναπνοή μου συνέχεια έστω κ εαν κοιμήθηκα με 4 μαξιλάρια! Καθοντας την εβγαλα τη νύχτα...Μετα το πρωί πάλι έκανα εμετο κ όλη μέρα ήμουν με ημικρανίες κ καούρες. Ευτυχώς το απόγευμα ήμουν καλύτερα. Σημερα 39 βδομάδων κ θα πάμε στη γιατρο να δούμε τι θα δούμε!!

Αμάν βρε ταλαιπωρία που πέρασες. Μάλλον είσαι η επόμενη

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheMiracle είπε:

Και εγώ κοντευω να τρελαθώ από τους εφιάλτες! Ασε που ξυπνάω συνέχεια για τουαλέτα οι περισσότεροι συνεχίζονται και μετα που ξανακοιμάμαι! Από το άγχος μας όλα είναι! 

Κορίτσια εγώ χθες ημουν χαλια...:| Το βραδυ ξύπνησα με καούρες κ παλινδρόμηση κ έκανα εμετο. Κοβόταν κ η αναπνοή μου συνέχεια έστω κ εαν κοιμήθηκα με 4 μαξιλάρια! Καθοντας την εβγαλα τη νύχτα...Μετα το πρωί πάλι έκανα εμετο κ όλη μέρα ήμουν με ημικρανίες κ καούρες. Ευτυχώς το απόγευμα ήμουν καλύτερα. Σημερα 39 βδομάδων κ θα πάμε στη γιατρο να δούμε τι θα δούμε!!

Αντε μακαρι να εισαι η επόμενη. Πολυ ζορι οι καουρες.

@Giota1983 πως εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii ο ντοκ είπε αν δεν είναι τακτικές 5λεπτες με το ρολόι να κάτσω σπίτι 

@TheMiracle ω ρε κορίτσι πακέτο πας για φτ κτ ή πρόκληση; Που θα γεννήσεις με το καλό; 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Agapakiii ο ντοκ είπε αν δεν είναι τακτικές 5λεπτες με το ρολόι να κάτσω σπίτι 

@TheMiracle ω ρε κορίτσι πακέτο πας για φτ κτ ή πρόκληση; Που θα γεννήσεις με το καλό; 

Καλα που το ειπες γιατί 10λεπτες εχω αλλα με λιγο πονο και στην κοιλια και στην μεση.

Νιωθεις και τσιμπήματα μεσα στον κολπο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...