Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Πήγε να την ανοίξει ο μικρός αλλά τον πρόλαβα του λέω τα έχω αποστειρώσει για την μπέμπα μας και το άφησε το φερμουάρ :x

Πότε είναι γεννημένη η κορούλα σου; 

Προχθές πήραν τα επιθέματα για το στήθος και τα κολλούσαν στον τοίχο :grin::grin::grin:

Xaxa κλαιω με τα επιθεματα.Εμενα εχει μανια με τα σερβιετακια. Αυγουστο του 2017 ειναι.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerina04 είπε:

Xaxa κλαιω με τα επιθεματα.Εμενα εχει μανια με τα σερβιετακια. Αυγουστο του 2017 ειναι.

Α 2,5 ετών μικρούλα ακόμα αλλά είναι ωραία τα λογάκια που λένε σε αυτή την ηλικία να την χαίρεσαι :)

Κορίτσια όλες καθηγήτριες είμαστε; Εγώ είμαι της γαλλικής 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α 2,5 ετών μικρούλα ακόμα αλλά είναι ωραία τα λογάκια που λένε σε αυτή την ηλικία να την χαίρεσαι :)

Κορίτσια όλες καθηγήτριες είμαστε; Εγώ είμαι της γαλλικής 

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά και εσύ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου. Χαμός από καθηγήτριες εγώ αγγλικών

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ευχαριστώ πολύ να σαι καλά και εσύ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου. Χαμός από καθηγήτριες εγώ αγγλικών

Τι γίνεται ρε παιδιά φυλή είμαστε; Καλά εγώ δεν παίζει να διοριστώ ούτε σε 100 χρόνια αλλά με την ελπίδα θα μείνω 

Με έχει πιάσει πανικός μην δεν προλάβω την πρωτοχρονιά ρε γμτ :( Γενικά τρώω φρίκη με τον τοκετό 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α 2,5 ετών μικρούλα ακόμα αλλά είναι ωραία τα λογάκια που λένε σε αυτή την ηλικία να την χαίρεσαι :)

Κορίτσια όλες καθηγήτριες είμαστε; Εγώ είμαι της γαλλικής 

Εγώ ελληνικής....

Just now, boukitsa123 είπε:

Τι γίνεται ρε παιδιά φυλή είμαστε; Καλά εγώ δεν παίζει να διοριστώ ούτε σε 100 χρόνια αλλά με την ελπίδα θα μείνω 

Με έχει πιάσει πανικός μην δεν προλάβω την πρωτοχρονιά ρε γμτ :( Γενικά τρώω φρίκη με τον τοκετό 

Μπαααα, εγώ λέω ότι θα τη φας τη γαλοπούλα σου αύριο! Μη σου πω ότι θα πας και για το σταυρό...

  • Χαχα 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ ελληνικής....

Μπαααα, εγώ λέω ότι θα τη φας τη γαλοπούλα σου αύριο! Μη σου πω ότι θα πας και για το σταυρό...

Α ρε κοριτσαρα να ξέρεις τι εμψύχωση μου έδωσες :) Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Α δεν τρώμε γαλοπούλα εμείς ποτέ πάντα χοιρινό με μέλι και πορτοκάλι :x

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ελληνικής!! Για να ρωτήσω τις πιο έμπειρες.. Έχω ΠΗΤ στις 10/1. Πήγα σήμερα για Καρδιοτοκογραφημα.Συσπασεις τίποτα το ιδιαίτερο. Είμαι 38 και 1.. Μου είπε να ξαναπάω Παρασκευή.Να περιμένω δακτυλική εξέταση;; Επίσης αν δεν κάνω συσπάσεις σημαίνει ότι αργούμε ακόμα ή μπορεί να ξεκινήσει η διαδικασία και σε μια ημέρα πχ;; 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νηπιαγωγός! Κι εγώ έκανα καρδιοτοκογραφημα σήμερα, δεν είχα συσπάσεις και θα ξαναπάω Παρασκευή όπου θα μου κάνει και εξέταση τραχήλου. Μου είπε ότι με αυτή την εξέταση κάποιες φορές ο οργανισμός παίρνει το μήνυμα να ξεκίνησει τον τοκετό,δεν είναι όμως σίγουρο ότι θα συμβεί. Ας μας πουν όσες έχουν εμπειρία..!

  • Μου αρέσει 3

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Και εγώ ελληνικής!! Για να ρωτήσω τις πιο έμπειρες.. Έχω ΠΗΤ στις 10/1. Πήγα σήμερα για Καρδιοτοκογραφημα.Συσπασεις τίποτα το ιδιαίτερο. Είμαι 38 και 1.. Μου είπε να ξαναπάω Παρασκευή.Να περιμένω δακτυλική εξέταση;; Επίσης αν δεν κάνω συσπάσεις σημαίνει ότι αργούμε ακόμα ή μπορεί να ξεκινήσει η διαδικασία και σε μια ημέρα πχ;; 

Χωρίς να έχω ξανά γεννήσει κορίτσι , από αυτά που μου έχει πει ο γιατρός σε εμάς τις πρωτοτοκες είναι πιθανό ο τοκετός να ξεκινήσει ξαφνικά κ ας μην κάνουμε συσπάσεις.. κ εγώ έχω πητ 17-1 κ συσπάσεις τίποτα!! Όταν θα είμαι 38&4 που έχω ξανά ραντεβού είπε θα με δει από κάτω για να δούμε για διαστολή.. αν φτάσω μέχρι εκεί γιατί νιώθω αρκετές πιέσεις προς τα κάτω !! Εσυ νιώθεις τίποτα ;

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Εγώ νηπιαγωγός! Κι εγώ έκανα καρδιοτοκογραφημα σήμερα, δεν είχα συσπάσεις και θα ξαναπάω Παρασκευή όπου θα μου κάνει και εξέταση τραχήλου. Μου είπε ότι με αυτή την εξέταση κάποιες φορές ο οργανισμός παίρνει το μήνυμα να ξεκίνησει τον τοκετό,δεν είναι όμως σίγουρο ότι θα συμβεί. Ας μας πουν όσες έχουν εμπειρία..!

Κ εγώ νηπιαγωγος !!! ❤️ Κ εγώ το έχω ακούσει αυτό που λες αλλά νομίζω είναι ανάλογα τι δουλειά θα κάνει ο γιατρός! Δηλαδή πιστεύω άμα δει μόνο τράχηλο για διαστολή δε θα έχεις πρόβλημα αλλά άμα σε σκαλιξει λίγο παραπάνω ίσως κ να προκαλέσει τοκετό! Ας μας πούνε και οι έμπειρες μανούλες !!

  • Μου αρέσει 4

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Α ρε κοριτσαρα να ξέρεις τι εμψύχωση μου έδωσες :) Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Α δεν τρώμε γαλοπούλα εμείς ποτέ πάντα χοιρινό με μέλι και πορτοκάλι :x

A, εμείς γουρουνόπουλο!!!! Με τραγανή πετσούλα!!! Μούρλια!!! Σήμερα και μεθαύριο σαλατούλα για να φάμε αύριο... εν τω μεταξύ είναι σίγουρο ότι μετά δεν θα μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην φάω! Εμείς εδώ μετά την αλλαγή τρώμε και μπουγάτσα!!!! Το καταλαβαίνετε ότι την λιγουρεύομαι από τώρα...

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Και υπολογίζεις με βάση την πρώτη σου κόρη πότε περίπου θα γεννήσεις; Για τα μαθήματα το λέω...Εγώ είχα στο μυαλό μου μετά τις 8 Γενάρη να κάνω κανονικά μέχρι να μπορώ να πηγαίνω και μετά να τους πω να έρχονται σπίτι μου για κανα δύο βδομάδες προς το τέλος. Μετά να σταματήσω δύο με τρεις βδομάδες και ξεκινάμε ξανά.

 

Ήταν να πάμε σήμερα, αλλά με αυτόν τον καιρό το αναβάλαμε. Παλιά που είχα πάει θυμάμαι ότι τα τετράκλινα είναι δίκλινα με κουρτίνα στη μέση, σωστά;  Τρίκλινο δεν έχω δει. Δεν χρειάζεται ραντεβού έτσι; Απλά πας και τους λες ότι θέλω να δω τα δωμάτια. Μιλάς για το οικονομικό πακέτο που έχουν; Εγώ να σου πω την αλήθεια φοβάμαι ποιος μπορεί να είναι δίπλα μου και μάλλον θα προτιμήσω κάποιες ώρες να το παίρνουν, κυρίως στα επισκεπτήρια. 

Κι εγω τις ιωσεις σκεφτομαι κ τους επισκεπτες γενικα...Αλλα απο την αλληωθελω να το εχω διπλα μου κ να ξερω τι γινεται. Ισως βγει πιο ευκολα κ ο θηλασμος. Δεν ξερω καθολου τι να κανω!

Τα δωματια ειναι στην ουσια σαν δικλινα κ το μπανιο ειναι ανα 2 ατομα

Just now, Agapakiii είπε:

Χωρίς να έχω ξανά γεννήσει κορίτσι , από αυτά που μου έχει πει ο γιατρός σε εμάς τις πρωτοτοκες είναι πιθανό ο τοκετός να ξεκινήσει ξαφνικά κ ας μην κάνουμε συσπάσεις.. κ εγώ έχω πητ 17-1 κ συσπάσεις τίποτα!! Όταν θα είμαι 38&4 που έχω ξανά ραντεβού είπε θα με δει από κάτω για να δούμε για διαστολή.. αν φτάσω μέχρι εκεί γιατί νιώθω αρκετές πιέσεις προς τα κάτω !! Εσυ νιώθεις τίποτα ;

Κ εγώ νηπιαγωγος !!! ❤️ Κ εγώ το έχω ακούσει αυτό που λες αλλά νομίζω είναι ανάλογα τι δουλειά θα κάνει ο γιατρός! Δηλαδή πιστεύω άμα δει μόνο τράχηλο για διαστολή δε θα έχεις πρόβλημα αλλά άμα σε σκαλιξει λίγο παραπάνω ίσως κ να προκαλέσει τοκετό! Ας μας πούνε και οι έμπειρες μανούλες !!

Χα! Συναδελφος κι εγω! Χαμος τελικα απο εκπαιδευτικους...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

 

Τα δωματια ειναι στην ουσια σαν δικλινα κ το μπανιο ειναι ανα 2 ατομα

Χα! Συναδελφος κι εγω! Χαμος τελικα απο εκπαιδευτικους...

Δηλαδή και τα τρίκλινα είναι σαν τετράκλινα απλά από τη μία είναι δύο κρεββάτια και από την άλλη ένα και στη μέση κουρτίνα;;;; Μα, κουρτίνα και αυτοί; Βάλτε μια γυψοσανίδα, τόσα λέφτά παίρνουν. Εννοείται ότι μπορείς να το έχεις δίπλα σου όταν θέλεις πχ βράδυ ή μεσημέρι που δεν έχει επισκεπτήριο. Απλά έχεις την ευκολία αν δεις και πλακώνουν πολλοί ή δικοί σου ή άλλης κοπέλας και γίνεται χαμός από τη βαβούρα να τους λες να έρχονται να το παίρνουν. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Δηλαδή και τα τρίκλινα είναι σαν τετράκλινα απλά από τη μία είναι δύο κρεββάτια και από την άλλη ένα και στη μέση κουρτίνα;;;; Μα, κουρτίνα και αυτοί; Βάλτε μια γυψοσανίδα, τόσα λέφτά παίρνουν. Εννοείται ότι μπορείς να το έχεις δίπλα σου όταν θέλεις πχ βράδυ ή μεσημέρι που δεν έχει επισκεπτήριο. Απλά έχεις την ευκολία αν δεις και πλακώνουν πολλοί ή δικοί σου ή άλλης κοπέλας και γίνεται χαμός από τη βαβούρα να τους λες να έρχονται να το παίρνουν. 

Για τα 3κλινα δεν ξερω να σου πω... γιατι ρωτησα κατευθειαν για 4κλινο να μου δειξουν. Δεν χρειαστηκε να κλεισω ραντεβου παντως. Πηγα ενα πρωινο κ μιλησα με την υπευθυνη κ μετα μια μαια μας εδειξε το δωματιο. Δυστυχως δεν ειδα πως ειναι το μπανιο γιατι δεν μου εκοψε να ανοιξω την πορτα αλλα ειναι 2 μπανια στο 4κλινο. Αυτο ειναι σιγουρο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Χωρίς να έχω ξανά γεννήσει κορίτσι , από αυτά που μου έχει πει ο γιατρός σε εμάς τις πρωτοτοκες είναι πιθανό ο τοκετός να ξεκινήσει ξαφνικά κ ας μην κάνουμε συσπάσεις.. κ εγώ έχω πητ 17-1 κ συσπάσεις τίποτα!! Όταν θα είμαι 38&4 που έχω ξανά ραντεβού είπε θα με δει από κάτω για να δούμε για διαστολή.. αν φτάσω μέχρι εκεί γιατί νιώθω αρκετές πιέσεις προς τα κάτω !! Εσυ νιώθεις τίποτα ;

Κ εγώ νηπιαγωγος !!! ❤️ Κ εγώ το έχω ακούσει αυτό που λες αλλά νομίζω είναι ανάλογα τι δουλειά θα κάνει ο γιατρός! Δηλαδή πιστεύω άμα δει μόνο τράχηλο για διαστολή δε θα έχεις πρόβλημα αλλά άμα σε σκαλιξει λίγο παραπάνω ίσως κ να προκαλέσει τοκετό! Ας μας πούνε και οι έμπειρες μανούλες !!

Δεν νιωθω κάτι ιδιαίτερο.. Μόνο κάποια πίεση όταν κάθομαι για πολλή ώρα σε καρέκλα ή κουραστω...Θα περιμένω την Παρασκευή αν δεν αλλάξει κάτι.. Θα είμαι 38 και 5..

  • Μου αρέσει 5

askg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...