Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλέ έχει και στην Κρήτη μητέρα; Δεν το ήξερα. 

Κορίτσι πας ακόμα για ιδιαίτερα; 

Τώρα για τις γιορτές σταμάτησα. Θα πάω 7/1 στο γιατρό και αν είμαι οκ θα πάω για καμία βδομάδα ή δύο ακόμα. Θα δείξει.


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από καλλυντικά, σαμπουάν/αφρόλουτρο/κρέμες τί θα πάρετε στο μωρό; Ποια είναι τα δοκιμασμένα και καλύτερα; Και ποιες πάνες; 

Σκεφτόμουν τα Johnson's αλλά παρότι αναγράφεται το baby μου είπαν ότι δεν ενδείκνυται για μωρά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Από καλλυντικά, σαμπουάν/αφρόλουτρο/κρέμες τί θα πάρετε στο μωρό; Ποια είναι τα δοκιμασμένα και καλύτερα; Και ποιες πάνες; 

Σκεφτόμουν τα Johnson's αλλά παρότι αναγράφεται το baby μου είπαν ότι δεν ενδείκνυται για μωρά. 

Τα mustela είναι πολύ καλά απ' ότι ακούω! Φίλες μου έχουν δοκιμάσει και τα frezyderm και είναι ευχαριστημένες! Την κρέμα την έχω δοκιμάσει σε άσχετη φάση και εγώ και είναι καλή! Ο μόνος λόγος που δεν την πήρα τώρα είναι ότι λόγω εγκυμοσύνης δεν μπορώ το άρωμά της, ενώ πριν το έβαζα και μάλιστα μου άρεσε πααααρα πολύ! Εγώ για πρώτη δοκιμή πήρα pharmasept ένα μπουκάλι ένός λίτρου επίσης δοκιμασμένο με απλικατερ που είναι και σαμπουαν και αφρόλουτρο. Πάνες πάλι για π΄ρωτη δοκιμή πήρα babylino. Έχω ακούσει όμως θετικά και για τις agnotis και για τις lupilu. Πήρα επίσης να δοκιμάσω μωρομάντηλα lupilu και μου άρεσαν πάρα πολύ. Τα sensitive είναι απλά χωρίς άρωμα και τα comfort με πολύ ελαφρύ και διακριτικό άρωμα. Σκέψου ότι λόγω της εγκυμοσύνης τα babycare και τα Pampers εξαιτίας των αρωμάτων τους δεν μπορώ να τα πλησιάσω. Οπότε και στο μωρούλι lupilu θα πάρω. Για αρχή βέβαια... και ελπίζω να μας ταιριάξουν καλά!

Δεν ξέρω αν έχετε σουπερ μάρκετ bazar πάνω. Σε αυτά επίσης είχα δοκιμάσει μωρομάντηλα με αλόη και ήταν πολύ ωραία... αλλά τώρα βαριόμουν να πάω...

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Δεν αντέχω γενικά τις μυρωδιές οπότε ευτυχώς που το διευκρίνισες. Πρέπει σιγά-σιγά να εξοπλιστώ γιατί άρχισα να βαραίνω και όσο πάει γίνομαι όλο και πιο σπιτόγατα. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Ele@n είπε:

Εκεί και εγώ. Έχεις πάει να δεις τα δωμάτια; 

Ναι πηγαμε. Δεν εχω αποφασισει ακομα πακετο να πω την αληθεια... σιγουρα 4κλινο αλλα με το μωρο μαζι ή στο θαλαμο νεογνων; ειμαι σε διλημμα

Εσυ εχεις αποφασισει; ποτε περιπου περιμενεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ναι χθες 29

Και υπολογίζεις με βάση την πρώτη σου κόρη πότε περίπου θα γεννήσεις; Για τα μαθήματα το λέω...Εγώ είχα στο μυαλό μου μετά τις 8 Γενάρη να κάνω κανονικά μέχρι να μπορώ να πηγαίνω και μετά να τους πω να έρχονται σπίτι μου για κανα δύο βδομάδες προς το τέλος. Μετά να σταματήσω δύο με τρεις βδομάδες και ξεκινάμε ξανά.

 

Just now, charma91 είπε:

Ναι πηγαμε. Δεν εχω αποφασισει ακομα πακετο να πω την αληθεια... σιγουρα 4κλινο αλλα με το μωρο μαζι ή στο θαλαμο νεογνων; ειμαι σε διλημμα

Εσυ εχεις αποφασισει; ποτε περιπου περιμενεις;

Ήταν να πάμε σήμερα, αλλά με αυτόν τον καιρό το αναβάλαμε. Παλιά που είχα πάει θυμάμαι ότι τα τετράκλινα είναι δίκλινα με κουρτίνα στη μέση, σωστά;  Τρίκλινο δεν έχω δει. Δεν χρειάζεται ραντεβού έτσι; Απλά πας και τους λες ότι θέλω να δω τα δωμάτια. Μιλάς για το οικονομικό πακέτο που έχουν; Εγώ να σου πω την αλήθεια φοβάμαι ποιος μπορεί να είναι δίπλα μου και μάλλον θα προτιμήσω κάποιες ώρες να το παίρνουν, κυρίως στα επισκεπτήρια. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Και υπολογίζεις με βάση την πρώτη σου κόρη πότε περίπου θα γεννήσεις; Για τα μαθήματα το λέω...Εγώ είχα στο μυαλό μου μετά τις 8 Γενάρη να κάνω κανονικά μέχρι να μπορώ να πηγαίνω και μετά να τους πω να έρχονται σπίτι μου για κανα δύο βδομάδες προς το τέλος. Μετά να σταματήσω δύο με τρεις βδομάδες και ξεκινάμε ξανά.

 

Ήταν να πάμε σήμερα, αλλά με αυτόν τον καιρό το αναβάλαμε. Παλιά που είχα πάει θυμάμαι ότι τα τετράκλινα είναι δίκλινα με κουρτίνα στη μέση, σωστά;  Τρίκλινο δεν έχω δει. Δεν χρειάζεται ραντεβού έτσι; Απλά πας και τους λες ότι θέλω να δω τα δωμάτια. Μιλάς για το οικονομικό πακέτο που έχουν; Εγώ να σου πω την αλήθεια φοβάμαι ποιος μπορεί να είναι δίπλα μου και μάλλον θα προτιμήσω κάποιες ώρες να το παίρνουν, κυρίως στα επισκεπτήρια. 

Ναι κάπως έτσι 39 και 2 είχα γεννήσει είχα πάει στο γιατρό απόγευμα και είχα διαστολή 1 το επόμενο πρωί είχα 2 και με έβαλε με προκληση. Θα δω βέβαια τι θα μου πει και στις 7/01 που θα πάω. Δεν μου είπε αν θα με δει από κάτω θα είμαι 37 και αν θυμάμαι καλά την άλλη φορα δε με είχε δει τόσο νωρις νομίζω 39 είχε βάλει χέρι. 

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, charma91 είπε:

Ναι πηγαμε. Δεν εχω αποφασισει ακομα πακετο να πω την αληθεια... σιγουρα 4κλινο αλλα με το μωρο μαζι ή στο θαλαμο νεογνων; ειμαι σε διλημμα

Εσυ εχεις αποφασισει; ποτε περιπου περιμενεις;

Τέλη Γενάρη.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Τα παιδιά μου πήραν τη βαλίτσα για το μαιευτήριο και την τσουλάνε :razz:

 

Χαχα και εγώ σήμερα έλεγα στη μάνα μου ότι η μικρή δεν έδωσε σημασία στη βαλίτσα τόσες μέρες και μου έκανε εντύπωση.

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Άφου δεν την αδειαζουν, καλα εισαι!

Πήγε να την ανοίξει ο μικρός αλλά τον πρόλαβα του λέω τα έχω αποστειρώσει για την μπέμπα μας και το άφησε το φερμουάρ :x

Just now, katerina04 είπε:

Χαχα και εγώ σήμερα έλεγα στη μάνα μου ότι η μικρή δεν έδωσε σημασία στη βαλίτσα τόσες μέρες και μου έκανε εντύπωση.

Πότε είναι γεννημένη η κορούλα σου; 

Προχθές πήραν τα επιθέματα για το στήθος και τα κολλούσαν στον τοίχο :grin::grin::grin:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Πήγε να την ανοίξει ο μικρός αλλά τον πρόλαβα του λέω τα έχω αποστειρώσει για την μπέμπα μας και το άφησε το φερμουάρ :x

Πότε είναι γεννημένη η κορούλα σου; 

Α μωρέ ο γλυκούλης!:wub:

 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...