Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Έχω γιατρό, μου είχαν συστήσει διάφορους και πήγα πόρτα πόρτα να τους γνωρίσω,για να καταλήξω. Βέβαια επειδή γεννάω μέσα στις γιορτές,είχα φάει άκυρο από μερικούς εξ αρχής.. 

Κι εγώ είχα θέμα να βρω γιατρό λογω της πητ μου. Αν επιτρέπεται ποιόν έχεις;

Εμείς κορίτσια πολύ ξενύχτι ξεκινησαν οι κολικοί στον μπεμπάκο και υποφέρει τα βράδυα το μωρό μου. Επίσης πλέον παίρνουμε και γάλα συμπλήρωμα γιατί το δικό μου  δεν είναι αρκετά θρεπτικό και δεν έβαζε βάρος. Γενικά ζορι ο θηλασμός νιώθω σαν ζόμπι-αγελάδα όλη την ώρα....

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Stelloudia είπε:

Κι εγώ είχα θέμα να βρω γιατρό λογω της πητ μου. Αν επιτρέπεται ποιόν έχεις;

Εμείς κορίτσια πολύ ξενύχτι ξεκινησαν οι κολικοί στον μπεμπάκο και υποφέρει τα βράδυα το μωρό μου. Επίσης πλέον παίρνουμε και γάλα συμπλήρωμα γιατί το δικό μου  δεν είναι αρκετά θρεπτικό και δεν έβαζε βάρος. Γενικά ζορι ο θηλασμός νιώθω σαν ζόμπι-αγελάδα όλη την ώρα....

Τον Παυλάκη έχω.. ελπίζω να στρώσουν γρήγορα τα πράγματα με τους κολικούς του μωρού σου! Το γάλα σου το πρότεινε ο παιδίατρος του νοσοκομείου ή πήγατε σε παιδίατρο έξω;

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Τον Παυλάκη έχω.. ελπίζω να στρώσουν γρήγορα τα πράγματα με τους κολικούς του μωρού σου! Το γάλα σου το πρότεινε ο παιδίατρος του νοσοκομείου ή πήγατε σε παιδίατρο έξω;

Μου το προτεινε η δική μου παιδίατρος.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Μου το προτεινε η δική μου παιδίατρος.

Κορίτσι τι γάλα δίνεις; Το πεπτικό τους μέχρι τις στερεές μην σου πω και πιο μετά είναι ανώριμο οπότε ή θα σφίγγονται ή θα παθαίνουν ψευδοαλλεργίες εγώ σου λέω αν σε ζορίζει ψυχολογικά ο θηλασμός μην το συνεχίζεις ποτέ επιστρέφεις στην δουλειά σου; (Άσε που να αντλείς στην εργασία είναι άλλο μανίκι κυρίως ψυχολογικό) 

Καλημέρα κοριτσούδια έχω αγωνία να δω ποιο θα είναι το επόμενο μωράκι της παρέας 

Η μάνα μου με ρώτησε αν θέλω να μου πάρει μαξιλάρι θηλασμού και δεν ήξερα τι να της πω δεν έχω πει ακόμα ότι δεν θα θηλάσω νιώθω τρομερή πίεση στο θέμα αυτό και τύψεις 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

@Anna-Vangelis κορίτσι κι εγώ από κακά κάνω συνέχεια και μαλακά 9 στις 10 φορες αλλά ακόμα δεν γένναω οπότε μην σε ανησυχεί ισχύει ότι καθαρίζει το έντερο μας αλλά νομίζω θες ακόμα 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Τι κάνετε, μανούλες; Εγώ είμαι καλά, βαραίνω μέρα με τη μέρα :-D

Έχω παρατηρήσει εδώ και μια εβδομάδα ότι έγινε ευκοίλια (συγνώμη αν σας πετυχαίνω εν ώρα φαγητού). Απλά με την εγκυμοσύνη είχα τρομερή δυσκοιλιότητα, αλλά τις τελευταίες μέρες άλλαξε απότομα αυτό χωρίς να προηγηθεί κάποια αλλαγή στη διατροφή και θυμάμαι στα μαθήματα προγεννητικής αγωγής να μας λένε ότι το σώμα προετοιμάζεται πριν τον τοκετό και ένα σημάδι ήταν και οι διάρροιες (εγώ απλά έγινα ευκοίλια). Είμαι μανούλα Φεβρουαρίου όμως και ελπίζω να μην έχω πρόωρες εκπλήξεις και τον γιατρό ντρέπομαι πολύ να τον πάρω και να τον ρωτήσω. Έχετε παρατηρήσει κι εσείς κάτι αντίστοιχο σε εσάς;

Κι εγω το ιδιο εδω και 2 μερες και μου εκανε εντυπωση. Απορούσα γιατι δεν αρρωστησα και το δικαιολογησα με τις συσπασεις! Λες? Στις 10 Ιανουαρίου εχω την καισαρικη! 

 

10 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Κι εγώ είχα θέμα να βρω γιατρό λογω της πητ μου. Αν επιτρέπεται ποιόν έχεις;

Εμείς κορίτσια πολύ ξενύχτι ξεκινησαν οι κολικοί στον μπεμπάκο και υποφέρει τα βράδυα το μωρό μου. Επίσης πλέον παίρνουμε και γάλα συμπλήρωμα γιατί το δικό μου  δεν είναι αρκετά θρεπτικό και δεν έβαζε βάρος. Γενικά ζορι ο θηλασμός νιώθω σαν ζόμπι-αγελάδα όλη την ώρα....

Τον παιδιατρο σου τον ενημερωσες? Για τους κολλικους δινουμε biogaia σταγόνες και υποαλλεργικο γαλα, δηλαδη AC. Θα πρεπει να προσεχεις και την διατροφη σου αφου θηλαζεις. Δηλαδη οχι γαλακτοκομικά, μπροκολα και κουνουπιδια, λαχανο. Με λιγα λογια ρυζι, μακαρονια και κρεας. Σαλατα οτι δεν φουσκωνει.

 

1 ώρα πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι τι γάλα δίνεις; Το πεπτικό τους μέχρι τις στερεές μην σου πω και πιο μετά είναι ανώριμο οπότε ή θα σφίγγονται ή θα παθαίνουν ψευδοαλλεργίες εγώ σου λέω αν σε ζορίζει ψυχολογικά ο θηλασμός μην το συνεχίζεις ποτέ επιστρέφεις στην δουλειά σου; (Άσε που να αντλείς στην εργασία είναι άλλο μανίκι κυρίως ψυχολογικό) 

Καλημέρα κοριτσούδια έχω αγωνία να δω ποιο θα είναι το επόμενο μωράκι της παρέας 

Η μάνα μου με ρώτησε αν θέλω να μου πάρει μαξιλάρι θηλασμού και δεν ήξερα τι να της πω δεν έχω πει ακόμα ότι δεν θα θηλάσω νιώθω τρομερή πίεση στο θέμα αυτό και τύψεις 

Πλακα πλακα την ιδια απορια ειχα. Ποια ειναι η επομενη οεο? Αντε 2 μερες εμειναν για να μην φανε ολοκληρη χρονια στην πλάτη τους

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Αγαπουλινι said:

Κι εγω το ιδιο εδω και 2 μερες και μου εκανε εντυπωση. Απορούσα γιατι δεν αρρωστησα και το δικαιολογησα με τις συσπασεις! Λες? Στις 10 Ιανουαρίου εχω την καισαρικη! 

 

Δεν ξέρω, μάλλον τζάμπα ανησυχούμε. Με το καλό το μπεμπάκι σου! Εγώ 10/01 πάω για ντόπλερ :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι τι γάλα δίνεις; Το πεπτικό τους μέχρι τις στερεές μην σου πω και πιο μετά είναι ανώριμο οπότε ή θα σφίγγονται ή θα παθαίνουν ψευδοαλλεργίες εγώ σου λέω αν σε ζορίζει ψυχολογικά ο θηλασμός μην το συνεχίζεις ποτέ επιστρέφεις στην δουλειά σου; (Άσε που να αντλείς στην εργασία είναι άλλο μανίκι κυρίως ψυχολογικό) 

Καλημέρα κοριτσούδια έχω αγωνία να δω ποιο θα είναι το επόμενο μωράκι της παρέας 

Η μάνα μου με ρώτησε αν θέλω να μου πάρει μαξιλάρι θηλασμού και δεν ήξερα τι να της πω δεν έχω πει ακόμα ότι δεν θα θηλάσω νιώθω τρομερή πίεση στο θέμα αυτό και τύψεις 

Μόλις σαραντισει γυρνάω στη δουλειά. Του δίνω το frizolac της ΝΟΥΝΟΥ και το έχει δεχτεί πολύ καλά. Προς το παρόν κάνουμε μικτή διατροφή αλλά όταν γυρίσω δουλειά θα πάμε μόνο σε ξένο. Γενικά δε ξέρω είμαι σε περίεργη φάση νιώθω το σώμα μου περίεργα δεν είναι ούτε όπως στην εγκυμοσύνη(λογικό) ούτε όπως πριν και λίγο προσπαθώ να προσαρμοστώ. Άσε οι ορμόνες κλαίει το μωρό κλαίω και γω αρχίζει στάζει και το στήθος κια η κατάσταση γίνεται τραγική. Ευτυχώς στο θέμα του θηλασμού έχω στήριξη πολύ από τον άντρα μου και από τη πεθερά μου και τη μαμά μου. Πάντως κι εσύ μην αισθάνεσαι τύψεις εγώ πρώτη εγκυμοσύνη και ήθελα να δοκιμάσω αλλά αν κάνω άλλο δε νομίζω να μπω στη διαδικασία αυτή ξανά είναι πολύ ψυχοφθόρο. Φαντάσου εσύ που είσαι στο τρίτο και εχεις θηλάσει φουλ δυο παιδια ήδη. Ο άντρας μου λέει χαρούμενη μαμά χαρούμενα παιδιά. 

 

@Αγαπουλινι εγώ και η παιδίατρος έχουμε γίνει αυτοκολλητες την έχω πρήξει τη γυναίκα αφου λέω θα μας παρατήσει....έχω κόψει όλα όσα μπορεί να τον πειράξουν και προσέχω πάρα πολύ. ..

Εχθές ήταν καλά το βράδυ κοιμήθηκε και ήταν ήρεμος αλλά με πιάνει η καρδιά μου οταν πονάει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Μόλις σαραντισει γυρνάω στη δουλειά. Του δίνω το frizolac της ΝΟΥΝΟΥ και το έχει δεχτεί πολύ καλά. Προς το παρόν κάνουμε μικτή διατροφή αλλά όταν γυρίσω δουλειά θα πάμε μόνο σε ξένο. Γενικά δε ξέρω είμαι σε περίεργη φάση νιώθω το σώμα μου περίεργα δεν είναι ούτε όπως στην εγκυμοσύνη(λογικό) ούτε όπως πριν και λίγο προσπαθώ να προσαρμοστώ. Άσε οι ορμόνες κλαίει το μωρό κλαίω και γω αρχίζει στάζει και το στήθος κια η κατάσταση γίνεται τραγική. Ευτυχώς στο θέμα του θηλασμού έχω στήριξη πολύ από τον άντρα μου και από τη πεθερά μου και τη μαμά μου. Πάντως κι εσύ μην αισθάνεσαι τύψεις εγώ πρώτη εγκυμοσύνη και ήθελα να δοκιμάσω αλλά αν κάνω άλλο δε νομίζω να μπω στη διαδικασία αυτή ξανά είναι πολύ ψυχοφθόρο. Φαντάσου εσύ που είσαι στο τρίτο και εχεις θηλάσει φουλ δυο παιδια ήδη. Ο άντρας μου λέει χαρούμενη μαμά χαρούμενα παιδιά. 

 

@Αγαπουλινι εγώ και η παιδίατρος έχουμε γίνει αυτοκολλητες την έχω πρήξει τη γυναίκα αφου λέω θα μας παρατήσει....έχω κόψει όλα όσα μπορεί να τον πειράξουν και προσέχω πάρα πολύ. ..

Εχθές ήταν καλά το βράδυ κοιμήθηκε και ήταν ήρεμος αλλά με πιάνει η καρδιά μου οταν πονάει

Υπομονή αγάπη ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος. Επειδή τα έχω περάσει και ζορικα μάλιστα δε θέλω καν να σκεφτώ τι έχει να γίνει τώρα με δύο μωρά γιατί και η μικρή μου ακόμα μωρό είναι θέλει πολύ φροντίδα. Να θυμάσαι πως τίποτα δεν ειναι μονιμο. Εγώ σημερα επιστρατευσα τη μητέρα και κάνουμε γενική τώρα κάθισα από το πρωί γιατί με πεθανε η μέση. Το σπίτι πεντακάθαρο. Στις 2 έρχεται η μικρή 2 και 5 θα είναι χάος και πάλι είμαι σίγουρη αλλά χαλάλι της. Έχω να τη δω από χθες το βράδυ και μου έλειψε το σκατό.

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Εκεί και εγώ. Έχεις πάει να δεις τα δωμάτια; 

Καλέ έχει και στην Κρήτη μητέρα; Δεν το ήξερα. 

Just now, katerina04 είπε:

Υπομονή αγάπη ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος. Επειδή τα έχω περάσει και ζορικα μάλιστα δε θέλω καν να σκεφτώ τι έχει να γίνει τώρα με δύο μωρά γιατί και η μικρή μου ακόμα μωρό είναι θέλει πολύ φροντίδα. Να θυμάσαι πως τίποτα δεν ειναι μονιμο. Εγώ σημερα επιστρατευσα τη μητέρα και κάνουμε γενική τώρα κάθισα από το πρωί γιατί με πεθανε η μέση. Το σπίτι πεντακάθαρο. Στις 2 έρχεται η μικρή 2 και 5 θα είναι χάος και πάλι είμαι σίγουρη αλλά χαλάλι της. Έχω να τη δω από χθες το βράδυ και μου έλειψε το σκατό.

Κορίτσι πας ακόμα για ιδιαίτερα; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Καλέ έχει και στην Κρήτη μητέρα; Δεν το ήξερα. 

Κορίτσι πας ακόμα για ιδιαίτερα; 

Ναι έχει, καμία σχέση βέβαια με το Μητέρα της Αθήνας από όλες τις απόψεις...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...