Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

@Agapakiii ο ντοκ είπε αν δεν είναι τακτικές 5λεπτες με το ρολόι να κάτσω σπίτι 

@TheMiracle ω ρε κορίτσι πακέτο πας για φτ κτ ή πρόκληση; Που θα γεννήσεις με το καλό; 

Όλα είναι στο τραπέζι και παίζουν...φυσιολογικά το αφήσαμε μέχρι τώρα αλλά θα δούμε σήμερα εαν ο τραχηλος ειναι ετοιμος να πάμε με προκληση. Τελευταια επιλογη η καισαρική. Απλά έχω και ένα μεγάλο ιστορικό με εξωσωματικές κτλ και διαβήτη κύησης (ελεγχόμενο όμως με διατροφή) που μας αγχώνει περισσότερο κ για αυτό δεν νομίζω να φτάσω ως την ΠΗΤ (9/1). Το μωρο το παρακολουθούμε καθημερινά κ είναι μια χαρά κ υπερκινητική απλά ψυχολογικά θέλω να γεννήσω για να την κρατησω όσο το δυνατό πιο σύντομα κ να ξέρω ότι είμαστε κ οι 2 καλά! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, katerina04 είπε:

Εκεί στα κοκαλα εννοείς ε? Σε πατάει το μωρό αγάπη και εγώ το έχω αυτό εδώ και καιρό και ειδικά το βράδυ στον ύπνο. Θυμάμαι και στη μικρή μια φορά πονούσαν μέχρι  και οι ώμοι και τα χέρια μου. Τώρα βέβαια το νιώθω πιο συχνά 

 

Ναι ακριβώς ετσι το νιώθω . Σημερα δεν εχω τιποτα ενοχλήσεις ευτυχώς. Η πλατη και το σωμα γενικα ποναει εδω και καιρό . Και το νιώθω ακομα χειρότερα επειδή εχω και αυχενικό.

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Αντε μακαρι να εισαι η επόμενη. Πολυ ζορι οι καουρες.

@Giota1983 πως εισαι?

Καλύτερα είμαι ευτυχώς μου πέρασε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! @TheMiracle, επειδή σε ζορίζουν πολύ οι καούρες, ρώτα το γιατρό σου για mallox. Το δύσκολο είναι όταν είσαι οριζόντια, οπότε μπορείς να πάρεις πριν ξαπλώσεις. Κρίμα είναι να ταλαιπωρείσαι. Όλες έχετε συσπάσεις; 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , TheMiracle είπε:

Και εγώ κοντευω να τρελαθώ από τους εφιάλτες! Ασε που ξυπνάω συνέχεια για τουαλέτα οι περισσότεροι συνεχίζονται και μετα που ξανακοιμάμαι! Από το άγχος μας όλα είναι! 

Κορίτσια εγώ χθες ημουν χαλια...:| Το βραδυ ξύπνησα με καούρες κ παλινδρόμηση κ έκανα εμετο. Κοβόταν κ η αναπνοή μου συνέχεια έστω κ εαν κοιμήθηκα με 4 μαξιλάρια! Καθοντας την εβγαλα τη νύχτα...Μετα το πρωί πάλι έκανα εμετο κ όλη μέρα ήμουν με ημικρανίες κ καούρες. Ευτυχώς το απόγευμα ήμουν καλύτερα. Σημερα 39 βδομάδων κ θα πάμε στη γιατρο να δούμε τι θα δούμε!!

Τα ίδια περνάω και εγώ τους 2 τελευταίους μήνες.. Πολλή αϋπνία και ταλαιπωρία.. Υπομονή όμως πλησιάζει η ώρα.. Αν και ο δικός μου φαίνεται να έχει καταβολευτει.. Κανένα σημάδι ότι έχει διάθεση να βγει!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά! Με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας! Μέσα στη μέρα νιώθω πετρώματα στην κοιλιά χωρίς καθόλου πόνο.. συχνά νιώθω σουβλιες χαμηλά αλλά και πονακια περιόδου.. χθες το βράδυ ξύπνησα δύο φορές από έντονο πόνο περιόδου που δεν κράτησε κ πολύ κ μετά με ξαναπήρε ο ύπνος (με εφιάλτες κυρίως). Αύριο θα πάμε γιατρό να δει τράχηλο,ελπίζω να χουμε εξελίξεις γιατί μέχρι τώρα είναι ανεμπεδωτο.. Από τη μια ανυπομονώ να γεννήσω,από την άλλη έχω αγωνία για τη διαδικασία!

  • Μου αρέσει 2

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλή χρονιά! Με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας! Μέσα στη μέρα νιώθω πετρώματα στην κοιλιά χωρίς καθόλου πόνο.. συχνά νιώθω σουβλιες χαμηλά αλλά και πονακια περιόδου.. χθες το βράδυ ξύπνησα δύο φορές από έντονο πόνο περιόδου που δεν κράτησε κ πολύ κ μετά με ξαναπήρε ο ύπνος (με εφιάλτες κυρίως). Αύριο θα πάμε γιατρό να δει τράχηλο,ελπίζω να χουμε εξελίξεις γιατί μέχρι τώρα είναι ανεμπεδωτο.. Από τη μια ανυπομονώ να γεννήσω,από την άλλη έχω αγωνία για τη διαδικασία!

'Άντε να δούμε τι θα σου πει πιστεύω θα σου βρει μαλακό τράχηλο 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! @TheMiracle, επειδή σε ζορίζουν πολύ οι καούρες, ρώτα το γιατρό σου για mallox. Το δύσκολο είναι όταν είσαι οριζόντια, οπότε μπορείς να πάρεις πριν ξαπλώσεις. Κρίμα είναι να ταλαιπωρείσαι. Όλες έχετε συσπάσεις; 

Εχω σπανια ενοχλησεις περιοδου και αντε να σκληραινει η κοιλια 2-3 φορες την μερα. Χτες μπορει κ καθολου! Ο γιατρος πριν 3 μερες που πηγα μου ειπε οτι ειναι ψηλα οποτε θεωρω οτι εχω μελλον...

Καουρες τσεκ

Αυπνια τσεκ

Πονοι σκελετου κ πρηξιμο τσεκ

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και στις μανούλες του Γενάρη, με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας αυτό το μήνα! 

Προφανώς, θα έχετε ήδη πάρει καροτσάκια. Εγώ παρήγγειλα, αλλά εκ των υστέρων κατάλαβα ότι δεν θα έχω ποδόσακο (το πουλάνε ξεχωριστά, αν και έχω δει πολλά καροτσάκια με δικό τους ποδόσακο). 

Όσες έχετε ήδη παιδάκια, πιστεύετε χρειάζεται ο ποδόσακος ή μπορώ να σκεπάζω και με κουβερτούλα το μωρό; Έχω ΠΗΤ τέλη Φεβρουαρίου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλή χρονιά και στις μανούλες του Γενάρη, με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας αυτό το μήνα! 

Προφανώς, θα έχετε ήδη πάρει καροτσάκια. Εγώ παρήγγειλα, αλλά εκ των υστέρων κατάλαβα ότι δεν θα έχω ποδόσακο (το πουλάνε ξεχωριστά, αν και έχω δει πολλά καροτσάκια με δικό τους ποδόσακο). 

Όσες έχετε ήδη παιδάκια, πιστεύετε χρειάζεται ο ποδόσακος ή μπορώ να σκεπάζω και με κουβερτούλα το μωρό; Έχω ΠΗΤ τέλη Φεβρουαρίου. 

Ποδοσακος ειναι must. Και του χρονου θα το χρειαστεις. Παρε καλυτερα. Εγω και ποδοσακο και κουβερτα την ειχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ποδοσακος ειναι must. Και του χρονου θα το χρειαστεις. Παρε καλυτερα. Εγω και ποδοσακο και κουβερτα την ειχα

Συμφωνω κι εγω

  • Ευχαριστώ 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Ποδοσακος ειναι must. Και του χρονου θα το χρειαστεις. Παρε καλυτερα. Εγω και ποδοσακο και κουβερτα την ειχα

Δηλαδή και φόρμα εξόδου που έχει γουνάκι από μέσα και ποδόσακο βάζουμε στο καρότσι;;;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε τέτοια φορμα με γουνάκι πήρα. Για την έξοδό μας από την κλινική έχω βελουδινη φόρμα και σκόπευα να τυλίξω το μωρό σε κουβέρτα-φάκελο. 

Τον ποδόσακο πρόσφατα τον παρατήρησα ότι υπάρχει και πως απουσιάζει από το δικό μου καροτσάκι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Εγώ ούτε τέτοια φορμα με γουνάκι πήρα. Για την έξοδό μας από την κλινική έχω βελουδινη φόρμα και σκόπευα να τυλίξω το μωρό σε κουβέρτα-φάκελο. 

Τον ποδόσακο πρόσφατα τον παρατήρησα ότι υπάρχει και πως απουσιάζει από το δικό μου καροτσάκι. 

Βελουτέ φορμάκι εννοείς; Νομίζω ότι είναι ελαφρύ για χειμώνα, εξαρτάται βέβαια και τον καιρό εκείνη την ημέρα... αλλά όπως εγώ δεν θα έβγαινα έξω με ένα λεπτό μπλουζάκι με ένα φανελάκι, έτσι νομίζω ότι κρυώνουν και αυτά. Ας μας πούνε βέβαια και οι πιο έμπειρες, αν είναι να προλάβω να πάρω και εγώ. Τον ποδόσακο νομίζω θα τον έβαζα, αν του φορούσα ένα φορμάκι, φανελάκι και ένα μπουφανάκι από πάνω, για να είναι ζεστά τα ποδαράκια του και μέχρι πάνω...

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n said:

Βελουτέ φορμάκι εννοείς; Νομίζω ότι είναι ελαφρύ για χειμώνα, εξαρτάται βέβαια και τον καιρό εκείνη την ημέρα... αλλά όπως εγώ δεν θα έβγαινα έξω με ένα λεπτό μπλουζάκι με ένα φανελάκι, έτσι νομίζω ότι κρυώνουν και αυτά. Ας μας πούνε βέβαια και οι πιο έμπειρες, αν είναι να προλάβω να πάρω και εγώ. Τον ποδόσακο νομίζω θα τον έβαζα, αν του φορούσα ένα φορμάκι, φανελάκι και ένα μπουφανάκι από πάνω, για να είναι ζεστά τα ποδαράκια του και μέχρι πάνω...

Ναι, βελουτέ φορμάκι εννοούσα. Νομίζω ότι με μια κουβέρτα από πάνω θα είναι μια χαρά. Μέχρι το αμάξι θα πάμε και εξάλλου μου φαίνεται πιο ζεστή η κουβέρτα από τα μπουφανάκια. Μετά δε θα βγαίνουμε για ένα μήνα σίγουρα από το σπίτι. Αλλά δεν ξέρω, ίσως να μην σκέφτομαι πολύ σωστά και να αναθεωρήσω, αλλά προς το παρόν αυτές τις σκέψεις κάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...