Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

Άσε το άλλο που μου έτυχε παίρνω έναν για μια αγγελία σε σπίτι 75τμ μόλις του λέω έχω παιδιά μου λέει Α δεν σας κάνει μην μπείτε στον κόπο να το δείτε :shock:

Κάτσε να δούμε ποια θα βρει πρώτη, γιατί κάτι μου λέει ότι για να επανέλθουν τα πράγματα στα φυσιολογικά τους, ο μικρός μου θα έχει πάει παιδικό.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ele@n είπε:

Κάτσε να δούμε ποια θα βρει πρώτη, γιατί κάτι μου λέει ότι για να επανέλθουν τα πράγματα στα φυσιολογικά τους, ο μικρός μου θα έχει πάει παιδικό.

Κορίτσι τελικά τι καρεκλάκι αμαξιού πήρες; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσι τελικά τι καρεκλάκι αμαξιού πήρες; 

Όχι!!! Στο μαιευτήριο εδώ δεν σε αφήνουν να φύγεις με το μωρό αν δεν ανεβείς στον όροφο με κάτι που θα το πάρεις. Έχω καταλήξει βέβαια ανάμεσα σε δύο ή το joie 9-36 ή το isodynamic 9-36 που το έχω βρει εδώ μόνο στα λητώ. Οπότε όταν το πετύχω ή το ένα ή το άλλο σε προσφορά θα το πάρω για αργότερα. Εν τω μεταξύ στα Λητώ ο υπέυθυνος μας είπε ότι τα 9 + τα δίνει μόνο σε όσους έχω παιδί άνω του χρόνου ή τους το έχει επιτρέψει ο παιδίατρος. Προς το παρόν πήρα κωλοφαρδίστικα σε προσφορά ένα τράβελερ joie που για καλή μου τύχη κουμπώνει πάνω στο καρότσι.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε η παιδίατρος ότι καλά γάλατα είναι λέει και το humana και το novalac bio έχω μπερδευτεί εντελώς έχετε καμία ιδέα; 

 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Μου είπε η παιδίατρος ότι καλά γάλατα είναι λέει και το humana και το novalac bio έχω μπερδευτεί εντελώς έχετε καμία ιδέα; 

 

Εγώ δεν έχω ιδέα... θα τους πω να του δώσουν και συμπλήρωμα στο μαιευτήριο και θα ρωτήσω ποιο και αν το δέχτηκε εντάξει... και επειδή παιδιάτρο δεν έχω βρει ακόμα, θα ξεκινήσω με αυτό και θα τη ρωτήσω στην πρώτη επίσκεψη. Αυτά τα κουτιά γάλα σκόνη κάνει να τα παραγγέλνουμε ηλεκτρονικά από φαρμακείο; Και ένα κουτί 400 gr πόσες μέρες βγάζει;

 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ele@n είπε:

Εγώ δεν έχω ιδέα... θα τους πω να του δώσουν και συμπλήρωμα στο μαιευτήριο και θα ρωτήσω ποιο και αν το δέχτηκε εντάξει... και επειδή παιδιάτρο δεν έχω βρει ακόμα, θα ξεκινήσω με αυτό και θα τη ρωτήσω στην πρώτη επίσκεψη. Αυτά τα κουτιά γάλα σκόνη κάνει να τα παραγγέλνουμε ηλεκτρονικά από φαρμακείο; Και ένα κουτί 400 gr πόσες μέρες βγάζει;

 

Δεν βγάζει πολλές μέρες αν σκεφτείς ότι κάνουν 7-8 γεύματα σε μια μέρα από 60ml στην αρχή και κάθε scoop έχει 2γρ νομίζω εδώ εγώ όταν έδινα στον γιο μου σκόνη έπινε πολλά μλ κάθε 5-6 μέρες ήθελε καινούργια σκόνη και τότε έτρωγε και στερεές φαντάσου αν δεν τρώνε και κρέμες υπολογίζω 2 κουτιά την εβδομάδα ας πούνε και άλλες κοπέλες που έδιναν εξαρχής ξένο παιδίατρο δεν σου έχουν προτείνει κάποια; 

Εγώ είμαι ανάμεσα σε frezylac και humana θέλω βιολογικό να της δώσω όχι κανονικό 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Δεν βγάζει πολλές μέρες αν σκεφτείς ότι κάνουν 7-8 γεύματα σε μια μέρα από 60ml στην αρχή και κάθε scoop έχει 2γρ νομίζω εδώ εγώ όταν έδινα στον γιο μου σκόνη έπινε πολλά μλ κάθε 5-6 μέρες ήθελε καινούργια σκόνη και τότε έτρωγε και στερεές φαντάσου αν δεν τρώνε και κρέμες υπολογίζω 2 κουτιά την εβδομάδα ας πούνε και άλλες κοπέλες που έδιναν εξαρχής ξένο παιδίατρο δεν σου έχουν προτείνει κάποια; 

Έχω μία υπόψη και μάλλον εκεί θα καταλήξουμε, απλά δεν ξέρω τι να πάρω να της πω "Γεννάω τότε και θέλω να μας αναλάβετε;" ... στο μαιευτήριο ούτως ή άλλως έχουν νεογνολόγο και παιδίατρο.Οπότε σκέφτηκα να την πάρω όταν με το καλό γυρίσουμε σπίτι για την πρώτη επίσκεψη που την κάνει σε 15 μέρες.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Δεν βγάζει πολλές μέρες αν σκεφτείς ότι κάνουν 7-8 γεύματα σε μια μέρα από 60ml στην αρχή και κάθε scoop έχει 2γρ νομίζω εδώ εγώ όταν έδινα στον γιο μου σκόνη έπινε πολλά μλ κάθε 5-6 μέρες ήθελε καινούργια σκόνη και τότε έτρωγε και στερεές φαντάσου αν δεν τρώνε και κρέμες υπολογίζω 2 κουτιά την εβδομάδα ας πούνε και άλλες κοπέλες που έδιναν εξαρχής ξένο παιδίατρο δεν σου έχουν προτείνει κάποια; 

Εγώ είμαι ανάμεσα σε frezylac και humana θέλω βιολογικό να της δώσω όχι κανονικό 

Μπορώ να πω να μου προτείνει βιολογικό;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Μπορώ να πω να μου προτείνει βιολογικό;

Αμέ η παιδίατρος θα σε ενημερώσει εμένα πχ μου είπε η δικιά μου ότι το humana είναι εγκεκριμένο και ότι είναι από μικρές φάρμες 

@charma91 καλή χρονιά κοριτσάρα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

Αμέ η παιδίατρος θα σε ενημερώσει εμένα πχ μου είπε η δικιά μου ότι το humana είναι εγκεκριμένο και ότι είναι από μικρές φάρμες 

@charma91 καλή χρονιά κοριτσάρα 

Α, δεν το ήξερα. Νόμιζα ότι με όποιο ξεκινήσουν καλό είναι να συνεχίσουν για το στομαχάκι τους. Τέλεια, τότε όταν την πάρω θα τη ρωτήσω τηλεφωνικά.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Α, δεν το ήξερα. Νόμιζα ότι με όποιο ξεκινήσουν καλό είναι να συνεχίσουν για το στομαχάκι τους. Τέλεια, τότε όταν την πάρω θα τη ρωτήσω τηλεφωνικά.

Όχι δεν έχει να κάνει τι θα τους δώσουν στο μαιευτήριο γτ τις πρώτες μέρες το νεογέννητο δεν έχει γεύση οπότε δεν θα καταλάβει αν εσύ του αλλάξεις στο σπίτι το γάλα σε βιολογικό ;)

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Άσε πονεμένο το θέμα ενοίκιο και στην Κρήτη ακριβά είναι ρε συ;

Ασε και η Δραμα μαγκεψε. Ζητανε για για 40 τμ 300 ευρω!!!!! Πριν 5 χρονια 150 το νοικιαζαν!!!! Σε μια πολη που φοιτητες δεν εχουμε, αλλα εχουμε μεγαλη ελλειψη απο σπιτια. Οι ιδιοκτήτες χαζεψαν. Εμεις εχουμε δικο μας ενα καλο μικρουτσικο 57τμ. Εχει 2 δωματια τα οποια εμεις τα χωρισαμε. Μια χαρα σε 3 ωρες η γενικη χαχαχαχαχα. Δοξα το Θεο το παιδι πηρε απο την μαμα να τα θελει στην εντελεια και στην θεση τους. Να δουμε η αλλη πως θα ειναι οταν βγει!!! Δεν ελπιζω πολλα γιατι συνηθως το ακρως αντιθετο ειναι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλά κρατήσαμε και όπως φαίνεται θα πάρουμε και μια ανάσα από τα έξοδα με το επίδομα γέννας.. Το ακούσατε όμως ότι κόβεται το επίδομα παιδιού μέχρι το παιδί να πάει σχολείο;; Κατά τα άλλα ενίσχυση της οικογένειας.. Δίνουν απο τη μια τα κόβουν από αλλού.. 


askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Κορίτσια καλά κρατήσαμε και όπως φαίνεται θα πάρουμε και μια ανάσα από τα έξοδα με το επίδομα γέννας.. Το ακούσατε όμως ότι κόβεται το επίδομα παιδιού μέχρι το παιδί να πάει σχολείο;; Κατά τα άλλα ενίσχυση της οικογένειας.. Δίνουν απο τη μια τα κόβουν από αλλού.. 

Το Α21 λες; Εγώ διάβασα ότι θα ζητάνε χαρτί από το σχολείο όχι ότι δεν θα δίνουν σε βρέφη 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...