Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

@boukitsa123 εννοείς να το κόβει μετά το φαγητό φαντάζομαι, σωστά; Γιατί μέχρι το έτος η βασική τροφή είναι το γάλα από ό,τι ξέρω..

Α! Και για μπισκότα που λέτε, μια γνωστή δίνει κι αυτή πτι μπερ, εγώ πήρα μια φορά μόνο βρεφικά μπισκότα υποτίθεται, Farleys Rusks, αλλά το μετάνιωσα όταν διάβασα τα συστατικά. 

Εκτός από σούπες και φρούτα δε δίνω κάτι άλλο. Ούτε κρέμες, ρυζάλευρα και οτιδήποτε περιέχει αλάτι και ζάχαρη έστω και σε μικρή ποσότητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Α ωραία!!! Πόσα μλ της φτιάχνεις; Συγγνώμη δεν θυμάμαι αν έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι. 

Κορίτσι έχω καλά θυμάσαι!! Κοιτα επειδή είμαι στο εξοχικό κ έχει χαλάσει η ζυγαριά δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια τα μλ αλλά χθες για παράδειγμα έβαλα 3 κουτ της σούπας φαγοπυρο βρασμένο ένα αχλαδι λίγη μπανάνα κ λίγο πεπόνι φυσικά λίγο νεράκι με το μάτι κ έβαλα και 2 σκούπ από το γάλα της ( αυτό το έκανα από το μυαλό μου αλλά πήρε άλλη νοστιμιά !! )

γεμισε ένα παιδικό πιατάκι ας πούμε! Θα μετρήσω μέσα στο σκ μλ κ θ σου πω!!

4 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Φαγόπυρο δώσατε στους 6 μήνες συμπληρωμένους; 

Εμείς φάγαμε κοτόσουπα χθές και είχα προσθέσει και αρακά (νέο λαχανικό). Μετά από λίγο πλάνταξε στο κλάμα το μωρό, σε σημείο που ανησύχησα ότι βιάστηκα και ίσως του προκάλεσα αέρια και είδαμε και πάθαμε. Αλλά σήμερα έδωσα ξανά μπας και έφταιγε κάτι άλλο και νομίζω ότι δεν έφταιγε ο αρακάς τελικά. 

Πριν λίγο έδωσα και καρότο, ωμό, αλεσμένο και το φάγαμε μια χαρά κι αυτό μαζί με μήλο.

Όταν ταίζετε φαγητά δίνετε και γάλα μετά; Εγώ φτιάχνω πάντα φόρμουλα γιατί δεν ξέρω πόσο θα φάει οπότε φτιάχνω και γάλα και όσο πιεί. 

Εμένα φαγοπυρο μου το πρότεινε ο παιδίατρος στους 5,5 μήνες εναλλακτικά αν δεν ήθελα να δώσω ρυζαλευρο! Το ίδιο κ το κεχρί! Είπε βέβαια πως δεν το προτιμούν τα παιδάκια αλλά εγώ βλέπω πως προτιμάει πιο πολύ αυτά !!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βλεπω πως ολες λιγο πολυ δεν αντιμετωπιζετε προβλημα στο φαγητο.. Σε εμας η κατασταση ειναι δραμα.. Τωρα ουτε φρουτοκρεμα που την ετρωγε καπως.. Τρωμε δηλαδη 2 με 3 κουταλιες απο το καθε γευμα.. Αφηστε που ξυπνάει και 4 φορες την νυχτα για να θηλασει.. Προσπαθησα κομματια τα οποια φαίνεται να προτιμαει αλλα φοβαμαι ρε κοριτσια.. Σε 11 μερες γινεται 7 μηνων.. Η παιδιατρος συστηνει να μην του δινω στηθος οταν δεν τρωει μεχρι το επομενο γευμα, ειδικος βρεφικης διατροφης να κανω παυση μερικες μερες και ξανα απο την αρχη.. Εχει καμια αλλη το ιδιο θεμα;; και πως το αντιπετωπισε;; να σημειωσω πως δεν αγχωνομαι για το βαρος.. 9.5 κιλα ημασταν στους 6 μηνες ακριβως.. 

  • Μου αρέσει 2

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MariaGS είπε:

Κοριτσια βλεπω πως ολες λιγο πολυ δεν αντιμετωπιζετε προβλημα στο φαγητο.. Σε εμας η κατασταση ειναι δραμα.. Τωρα ουτε φρουτοκρεμα που την ετρωγε καπως.. Τρωμε δηλαδη 2 με 3 κουταλιες απο το καθε γευμα.. Αφηστε που ξυπνάει και 4 φορες την νυχτα για να θηλασει.. Προσπαθησα κομματια τα οποια φαίνεται να προτιμαει αλλα φοβαμαι ρε κοριτσια.. Σε 11 μερες γινεται 7 μηνων.. Η παιδιατρος συστηνει να μην του δινω στηθος οταν δεν τρωει μεχρι το επομενο γευμα, ειδικος βρεφικης διατροφης να κανω παυση μερικες μερες και ξανα απο την αρχη.. Εχει καμια αλλη το ιδιο θεμα;; και πως το αντιπετωπισε;; να σημειωσω πως δεν αγχωνομαι για το βαρος.. 9.5 κιλα ημασταν στους 6 μηνες ακριβως.. 

έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις συνδυασμούς στα φρούτα; Υπάρχει και ένα πραγματάκι που βάζεις μέσα το φρούτο και το δίνεις στο μωρό για να το τρώει μόνο του. αλλά ουσιάστικά δαγκώνει το διχτάκι και τρώει τους χυμούς που ζουλάει και μικρά μικρά κομματάκια. Διαβάζω ότι χρησιμοποιούν για λίγο πιο μεγάλα μωράκια. 

Ερώτηση. Θέλω να δω στις εκπτώσεις για παπουτσάκια/ αθλητικά/ παντοφλάκια για τον χειμώνα. Αλλά δεν ξέρω με τι ρυθμούς μεγαλώνει το πόδι. Πόσα νούμερα μεγαλύτερο παίρνουμε για να μας βγάλει όλο τον χειμώνα; Θέλω να τον μάθω να φοράει και παντοφλάκια μέσα στο σπίτι και σκέφτομαι για παπουτσοπαντοφλάκια που θα πλέξει η μαμά μου. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Κορίτσια, σήμερα είδα ότι μπήκαν τα 1000 ευρώ, η 2η δόση από το επίδομα γέννας :D

Γάλα εμένα που δεν θηλάζει θέλω να πίνει πλέον μόνο πρωί βράδυ κάπου κάπου της δίνω και ενδιάμεσα στα γεύματα. Όταν θήλαζα όμως έδινα γάλα πολύ περισσότερο. Τα 1000ευρώ εγώ ήδη τα έδωσα σε χρέη. Εσένα σου μπήκαν τώρα γτ λογικά γέννησες πιο μετά. 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ θηλάζω πια, αλλά δίνω κυρίως γάλα στο μωρό.. για μεσημεριανό εντωμεταξύ φάγαμε φαγόπυρο, το έβρασα, το άλεσα, πρόσθεσα φόρμουλα, έγινε ωραία κρέμα, αλλά στο καπάκι έδωσα και γάλα. 

Ναι, Φεβρουάριο γέννησα εγώ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MariaGS είπε:

Κοριτσια βλεπω πως ολες λιγο πολυ δεν αντιμετωπιζετε προβλημα στο φαγητο.. Σε εμας η κατασταση ειναι δραμα.. Τωρα ουτε φρουτοκρεμα που την ετρωγε καπως.. Τρωμε δηλαδη 2 με 3 κουταλιες απο το καθε γευμα.. Αφηστε που ξυπνάει και 4 φορες την νυχτα για να θηλασει.. Προσπαθησα κομματια τα οποια φαίνεται να προτιμαει αλλα φοβαμαι ρε κοριτσια.. Σε 11 μερες γινεται 7 μηνων.. Η παιδιατρος συστηνει να μην του δινω στηθος οταν δεν τρωει μεχρι το επομενο γευμα, ειδικος βρεφικης διατροφης να κανω παυση μερικες μερες και ξανα απο την αρχη.. Εχει καμια αλλη το ιδιο θεμα;; και πως το αντιπετωπισε;; να σημειωσω πως δεν αγχωνομαι για το βαρος.. 9.5 κιλα ημασταν στους 6 μηνες ακριβως.. 

Καλησπέρα! Συγγνώμη που πετάγομαι στην παρέα σας, έχω γεννήσει τελη Φεβρουαρίου και σας παρακολουθώ τωρα που βάζετε στέρεες! Θελω να σε ρωτησω αν θηλάζεις αποκλειστικά και αν αυτό που σου πε ο παιδίατρος ενδέχεται να επηρεάσει την παραγωγή σου.Σου είπε κάτι σχετικά μ αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2020 at 6:08 ΜΜ, Blue-entry είπε:

Σχετικά με τις ποσότητες φαγητού που κάποιο κορίτσι ρωτησε με ενδιαφέρει κ εμένα αυτο. Οποία εχει εικόνα να μας πει. Εγώ δεν βλέπω πόση ποσότητα τρώει ακριβώς το μωρό μου αλλά έχω παρατηρήσει ότι γενικά αν φάει το δεκατιανο που μας είχε πει ο παιδίατρος γύρω στα 180 γραμμάρια ( που δεν τα τρώει ποτέ το παιδί ) μεσημεριανο θα φάει μερικές κουταλιτσες. Αν όμως του δώσω λιγότερο φρούτο θα φάει περισσότερο μεσημεριανό. Για μεσημεριανό δεν θυμάμαι τι ποσότητα μου είχε πει ο γιατρός αλλά συνολικά 180 γρ. Φρούτο συν γάλα συν μεσημεριανό μου φαίνεται κάπως υπερβολή. Που να χωρέσει τόσο φαγητό σε ένα τόσο δα μικρό στομαχακι? Μήπως κάτι δεν έχω καταλάβει πολύ σωστά?

 

Το φαι της εγώ δεν το μετράω και ουτε θυμάμαι να μας είπε η παιδίατρος να το ζυγίζουμε. Γενικά τρωει τις περισσότερες φορές και φρούτα και φαι. Για τη φαρίν λακτέ δε το συζητάμε την καταβροχθίζει. Με ορισμένα φρούτα εχω προσέξει οτι οταν τα βαζω δεν τρώει τη κρεμα. Ακτινίδιο και νεκταρίνια δεν της αρέσουν πολυ γιατί είναι ξινά . Συνήθως βαζω μια ποσότητα σε ενα μπωλ για δημητριακά ή ένα μικρό βαθυ πιατακι δικό της και υπολογιζω ποσο έφαγε. Ελάχιστες φορές θα της δωσω γαλα μετα από κάποιο γεύμα εκτος αν δεν έχει φάει καθολου το φαι. Σήμερα εκανα πρώτη φορά φιδε και δεν ξετρελάθηκε . Ειναι και πιο ζουμερο σαν φαι και το πετούσε συνεχεια έξω αλλά φανηκε να της αρέσει. 

On 29/7/2020 at 2:24 ΠΜ, Ele@n είπε:

Αυτό το 8,30 τώρα γιατί το είπες; Για να με πληγώσεις; Άρα 2-3 θα μπει το μεσημεριανό. Πρέπει να τραβήξω πιο πριν τα φρούτα για να πάει 1-1,30 το μεσημεριανό γιατί αυτός ο μεσημεριανού υπνος πολύ με βολεύει.  Σήμερα πήγαμε θάλασσα και τη φοβόταν τον ήχο που σκάει το κύμα χαχαχα

:lol: Αχ τι να σε κανω .. Η μπεμπούλα μας δλδ που κοιμάται σερί 8ωρο , ξυπνάει στις 7-8 τρωει μεχρι τις 9 το πολύ και ξανά κοιμάται μεχρι τις 11 τι να πούμε. Τρώει μεσημεριανό στις 1- 2 κάθε φορά και το απόγευμα στις 5- 6. Το μεσημέρι δεν κοιμάται πολλές ώρες αλλα να ναι καλα μας αφήνει να φάμε με ησυχία το φαι μας το μεσημέρι. Και εμείς πήγαμε θάλασσα και της αρέσει . Χαλαρώνει με τη δροσιά . Τη πρώτη φορά που πήγαμε ήταν κρύα η θάλασσα και έκλαιγε . Τώρα τελευταία πηγαίνουμε σε μια παραλία κοντά στο χωριό μας που και πεντακάθαρα ειναι και δροσερή. Τη τελευταία φορα που μπήκε εκατσε σίγουρα 10 λεπτα και δεν έβγαινε μετα. ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βολτάρετε τσούπρες βολτάρετε; Να περνάτε τέλεια με τα μωρά σας εύχομαι. Πήγα η ευλογημένη να κάνω μια παραγγελία ονλάιν από άλιεξπρές λέει 25 μέρες καλέ τόσο πολύ κάνουν ιδέα δεν είχα αλλά και το τζάμπο πολλές μέρες κάνει να τα στείλει. Χαμός γίνεται ή είναι η ιδέα μου; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα βολτάρετε τσούπρες βολτάρετε; Να περνάτε τέλεια με τα μωρά σας εύχομαι. Πήγα η ευλογημένη να κάνω μια παραγγελία ονλάιν από άλιεξπρές λέει 25 μέρες καλέ τόσο πολύ κάνουν ιδέα δεν είχα αλλά και το τζάμπο πολλές μέρες κάνει να τα στείλει. Χαμός γίνεται ή είναι η ιδέα μου; 

το aliexpress πάντα έχει τόση καθυστέρηση, δεν είναι λόγω των ημερών...το τζάμπό ανήκει στη δεύτερη περίπτωση...


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια....έχω πολλές μέρες να μπω αλλά έχουμε πάε διακοπες. Ο μπεμπακος τρελαίνεται για τη θάλασσα και ακολουθεί και εδώ ακριβώς το ίδιο προγραμμμα με το σπίτι. Εσείς τι κάνετε; Πως ειναι τα μωράκια σας;

On 27/7/2020 at 3:23 ΠΜ, Ele@n είπε:

σου έχει πει μέχρι πόσα φρούτα να βάζεις; κακό δεν νομίζω να του κάνω. απλά το μονο αρνητικό όταν βάζεις πολλά φρούτα είναι ότι τρώει λίγο από το καθένα...αυτό μόνο μπορώ να σκεφτώ.... προς το παρόν εκείνο που μας αρέσει είναι το αχλάδι και μπανάνα...

άσχετο αλλά μετά το κρούσμα με τη μαύρη αράχνη, έχει ταινία στον άλφα...και τα φοβάμαι όλα αυτά...

Εμένα μου έχει πει απλά η ποσότητα να είναι οσο δυο φρούτων και σιγά σιγά να του κάνω φρουτοκρεμες με δυο τρία φρούτα γιατί κάθε μέρα και να του δίνω μέρα πάρα μέρα διαφορετικά όχι γιατί έχει θεμα να του τα βάλεις όλα μαζί αλλά γιατί μπορεί να σου βαρεθει τα ίδια και τα ίδια συνέχεια. Εμένα πχ τρελαίνεται για συνδυασμο αχλαδι-ροδακινο-μπανανα και για ροδακινο πεπονι-μπανανα

On 27/7/2020 at 3:27 ΠΜ, Agapakiii είπε:

Κορίτσια και κάτι άσχετο! Όσες δίνετε ρυζαλευρο ποιο δίνετε ; Εγώ από την αρχή πήρα nutricia βανίλια ρυζαλευρο χωρίς ζάχαρη αλλά ενώ στην αρχή το ετρωγε τώρα το ψιλό βαρέθηκε !! Λέτε να δοκιμάσω κανένα άλλο; Έχουν καμία διαφορα στη γεύση η το ίδιο; Δοκίμασα κ κεχρί που μου είπε αν θέλω εναλλακτικά αλλά η Καημενουλα έσφιξαν τα κακακια της! Έχω φαγοπυρο έλεγα να το κάνω αλλά βρήκα συνταγή με αβοκάντο κ μπανάνα κ δε θέλω την μπανάνα λόγω δυσκοιλιότητας!! 

Πετάγομαι κ πάλι ( :D) εμένα μου είπε μέχρι 3 φρούτα κ όταν τον ρώτησα για παραπάνω είπε μπορείς να βάζεις εννοείται όσα θες κακό δεν κάνει να τρώει παραπάνω φρουτάκια απλά γίνεται πιο «βαριά» οποτε λογικά δεν θα τρώει όλη την ποσότητα ! Οποτε βάζω αρκετά κ τρώει το μισό κ λίγο παραπάνω! Ίσως δοκιμάσω να της βαζω 3 για να δω άμα το τρώει όλο :roll:

Εγώ του δινω την φαριν λακτε της Νουνού επειδή είναι συμβατή με το γαλα που πίνει πινουμε frizomel. Είναι νόστιμη και την ξεκινας από εξι μηνών πριν απο αυτό παιρναμε της Νουνού το ρυζαλευρο με γευση βανίλια και.της frezyderm είναι ωραία.

On 27/7/2020 at 8:07 ΜΜ, Ele@n είπε:

Το κρέας ποτέ μπαίνει; Σας έχει πει;

Εμείς είμαστε 7 μηνών και τρώμε ήδη κοτόπουλο και μοσχάρι. Εμένα μου είπε στους εξιμιση μηνες να ξεκινήσω σούπα λαχανικών καρότο,κολοκυθι,πατάτα για πεντε μέρες και μετά να προσθέσω κοτόπουλο για πεντε μέρες μετά μοσχάρι και μετά να του δίνω δύο μέρες μοσχάρι δυο κοτόπουλο εναλλάξ και ανα τρεις μέρες να προσθέτω ενα νέο λαχανικό

On 28/7/2020 at 2:29 ΜΜ, Christy32 είπε:

Κοριτσια ολο θελω να ρωτησω και ολο το ξεχναω. Τι μερος απο το μοσχαρι παιρνετε για τα μικρακια σας; επισης το κοτοπουλο βιολογικο; μπουτι η στηθος; το ποντικι εχει αυτο το ζελε μεσα και δεν μου αρεσει, πηρα σπαλα αλλα δεν ξερω αν εκανα καλα. Βιολογικο στηθος κοτοπουλο πρεπει να κανω ταμα για να βρω, της εχω βαλει και μπουτι. Μηπως κανω βλακειες γι αυτο δεν τρωει το παιδι;

Καλημέρα!! Κοτόπουλο του δίνω στήθος και μοσχάρι ποντίκι ή ελιά ή φιλέτο μου έχει πει η παιδίατρος.. Δε νομίζω ότι φταιει το μέρος του κρέατος απλά καποια μωρά θέλουν τον χρόνο τους για να συνηθίσουν μια γεύση. Εμας η παιδίατρος μας έχει πει να τρώει όσο θέλει και θα μας καθοδηγήσει εκεινος και πότε να μην τον πιέσουμε να φάει για να μη συνδυάσει ότι το φαγητό είναι κάτι καταναγκαστικό και αν δε φάει ικανοποιητικά να του δίνω μισή ώρα μετά γαλατακι

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2020 at 7:57 ΜΜ, Polly1 είπε:

Καλησπέρα! Συγγνώμη που πετάγομαι στην παρέα σας, έχω γεννήσει τελη Φεβρουαρίου και σας παρακολουθώ τωρα που βάζετε στέρεες! Θελω να σε ρωτησω αν θηλάζεις αποκλειστικά και αν αυτό που σου πε ο παιδίατρος ενδέχεται να επηρεάσει την παραγωγή σου.Σου είπε κάτι σχετικά μ αυτο;;

Οχι κοριτσι μου δεν μου ανεφερε τιποτα για αυτο.. Απλως να επιμεινω να φαει και να μην δωσω στηθος γιατι αλλιως δεν θα μαθει

On 31/7/2020 at 7:57 ΜΜ, Polly1 είπε:

Καλησπέρα! Συγγνώμη που πετάγομαι στην παρέα σας, έχω γεννήσει τελη Φεβρουαρίου και σας παρακολουθώ τωρα που βάζετε στέρεες! Θελω να σε ρωτησω αν θηλάζεις αποκλειστικά και αν αυτό που σου πε ο παιδίατρος ενδέχεται να επηρεάσει την παραγωγή σου.Σου είπε κάτι σχετικά μ αυτο;;

Οχι κοριτσι δεν μου εχει αναφερει τιποτα σχετικα με αυτο.. Μονο να επιμεινω να φαει γιατι αν δινω στηθος δεν προκειται να θελησει φαγητο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

askg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες κ στα ζουζούνια τους!!

6,5 μηνών η μπουμπουκα έσκασε το πρώτο της δοντάκι!!! Είναι τόσο περίεργο κ αξιοθαύμαστο να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν μέρα με τη μέρα !! Επίσης την Παρασκευή είπε πρώτη φορά «μαμαμαμαμαμα» και «μπαμπαμπα» ! Φυσικά εγώ θεωρώ ότι με λέει μαμά χαχαχαχαχχαχα!!!!!!

δεν το πιστεύω ότι μέσα σε μια εβδομάδα συνέβησαν τόσα πολλά στο νινί μου! Γερά να είναι οοοοολα τα μωράκια μας❤️

  • Μου αρέσει 6

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανουλες κ στα ζουζούνια τους!!

6,5 μηνών η μπουμπουκα έσκασε το πρώτο της δοντάκι!!! Είναι τόσο περίεργο κ αξιοθαύμαστο να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν μέρα με τη μέρα !! Επίσης την Παρασκευή είπε πρώτη φορά «μαμαμαμαμαμα» και «μπαμπαμπα» ! Φυσικά εγώ θεωρώ ότι με λέει μαμά χαχαχαχαχχαχα!!!!!!

δεν το πιστεύω ότι μέσα σε μια εβδομάδα συνέβησαν τόσα πολλά στο νινί μου! Γερά να είναι οοοοολα τα μωράκια μας❤️

Έρωτας η κοράκλα σου :)

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...