Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

Περίοδος μετά από αποβολη


Recommended Posts

Καλησπέρα.. ήθελα να ρωτήσω  αν ξέρει κάποια μπορεί να έρθει περίοδος μετά από αποβολη την 25η μέρα?γιατί συνήθως λένε 30 με 40 μέρες... Εγώ έχω αίμα αλλά όχι κανονική ροή περιόδου.. και δεν ξέρω τι μπορει να είναι...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλησπέρα.. ήθελα να ρωτήσω  αν ξέρει κάποια μπορεί να έρθει περίοδος μετά από αποβολη την 25η μέρα?γιατί συνήθως λένε 30 με 40 μέρες... Εγώ έχω αίμα αλλά όχι κανονική ροή περιόδου.. και δεν ξέρω τι μπορει να είναι...

δεν ειναι απαραιτητο να ερθει τοσο αργα. τι κυκλο εχεις συνηθως? 25 μερα ακουγετε μια χαρα για κανονικη περιοδο παντως φυσιολογικο ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

δεν ειναι απαραιτητο να ερθει τοσο αργα. τι κυκλο εχεις συνηθως? 25 μερα ακουγετε μια χαρα για κανονικη περιοδο παντως φυσιολογικο ειναι. 

Συνήθως έχω 30 μέρες... Και μου φάνηκε περίεργο μετά την αποβολή να μου έρθει τόσο γρήγορα.. επίσης η χοριακη μου ακόμα εινάι ανεβασμένη.. κάνω τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνει θετικό ακόμα...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Συνήθως έχω 30 μέρες... Και μου φάνηκε περίεργο μετά την αποβολή να μου έρθει τόσο γρήγορα.. επίσης η χοριακη μου ακόμα εινάι ανεβασμένη.. κάνω τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνει θετικό ακόμα...

χοριακη δεν εχεις ξανακανει? τοτε μπορει να ειναι υπολειμματα καθαρισες μονη σου ή εκανες αποξεση?

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χοριακη δεν εχεις ξανακανει? τοτε μπορει να ειναι υπολειμματα καθαρισες μονη σου ή εκανες αποξεση?

Με χάπια έκανα την αποβολη και την επόμενη μέρα  από την αποβολής είχα πάει στην γιατρό και είδε ότι έχει φύγει όλος ο ιστός μόνο μου λέει περίοδο θα έχεις..και είχα για 3 βδομάδες αίμα σταμάτησε για μια και τώρα αυτό πάλι από την Κυριακή..  χοριακη δεν έχω πάει να κάνω.. τσεκαρω με τα τεστ εγκυμοσύνης αν βγαίνουν θετικα 1 φορά την βδομάδα.. πραγματικά έχω μπερδευτεί...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Με χάπια έκανα την αποβολη και την επόμενη μέρα  από την αποβολής είχα πάει στην γιατρό και είδε ότι έχει φύγει όλος ο ιστός μόνο μου λέει περίοδο θα έχεις..και είχα για 3 βδομάδες αίμα σταμάτησε για μια και τώρα αυτό πάλι από την Κυριακή..  χοριακη δεν έχω πάει να κάνω.. τσεκαρω με τα τεστ εγκυμοσύνης αν βγαίνουν θετικα 1 φορά την βδομάδα.. πραγματικά έχω μπερδευτεί...

επρεπε να κανεις χοριακη για να δεις πως πεφτει τον ρυθμο.της .  αν δεν εχει πεσει ικανοποιητικα μεχρι τωρα κατι δεν ειδε η γιατρος . θετικη χοριακη σημαινει υπολλειματα .

πολλες φορες δεν φαινονται γιαυτο τσεκαρουν την χοριακη κ αν δεν πεφτει επεμβαινουν . πρεπει να δεις τι γινετε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

επρεπε να κανεις χοριακη για να δεις πως πεφτει τον ρυθμο.της .  αν δεν εχει πεσει ικανοποιητικα μεχρι τωρα κατι δεν ειδε η γιατρος . θετικη χοριακη σημαινει υπολλειματα .

πολλες φορες δεν φαινονται γιαυτο τσεκαρουν την χοριακη κ αν δεν πεφτει επεμβαινουν . πρεπει να δεις τι γινετε. 

Την Δευτέρα μου είπε η γιατρός να με δει.. λες να καθαρησει ότι είναι με αυτό το αίμα τώρα και να πέσει σιγά σιγά? Αμα  ειναι θα την ρωτήσω να κάνω χοριακη να δούμε πόσο ειναι...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Την Δευτέρα μου είπε η γιατρός να με δει.. λες να καθαρησει ότι είναι με αυτό το αίμα τώρα και να πέσει σιγά σιγά? Αμα  ειναι θα την ρωτήσω να κάνω χοριακη να δούμε πόσο ειναι...

ναι μπορει να ηταν τα τελευταια υπολλειματα. λογικα πρεπει να στο ζητησει κ η ιδια εμενα οταν απεβαλα δεν φαινοταν τιποτα στον υπερηχο κ μου ζητουσε καθε εβδομαδα χοριακη για να δει με τι ρυθμο πεφτει μονο οταν επεσε κατω απο 5 σταματησε τις χοριακες . δεν φαινονται ολα στον υπερηχο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι μπορει να ηταν τα τελευταια υπολλειματα. λογικα πρεπει να στο ζητησει κ η ιδια εμενα οταν απεβαλα δεν φαινοταν τιποτα στον υπερηχο κ μου ζητουσε καθε εβδομαδα χοριακη για να δει με τι ρυθμο πεφτει μονο οταν επεσε κατω απο 5 σταματησε τις χοριακες . δεν φαινονται ολα στον υπερηχο. 

Εσενα μετά από πόσο καιρό σου ήρθε περίοδος? Και όταν σου ήρθε  η χοριακη είχε μηδενίσει? 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Εσενα μετά από πόσο καιρό σου ήρθε περίοδος? Και όταν σου ήρθε  η χοριακη είχε μηδενίσει? 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου...

μου ηρθε μολις η χοριακη επεσε κατω απο 10. δεν ειχα αιμα ομως μεχρι τοτε καθολου. βεβαια εγω καθαρισα μονη μου χωρις χαπια ηταν πολυ αρχη ακομα. αλλα θυμαμαι μου ειχε πει μολις η χοριακη σου παει κατω απο 20 θα σου ερθει περιοδος. αλλα κ αφου ηρθε περιοδος ηθελε να την δει να μηδενιζει. μετα ο επομενος κυκλος ηταν σχεδον.κανονικος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

μου ηρθε μολις η χοριακη επεσε κατω απο 10. δεν ειχα αιμα ομως μεχρι τοτε καθολου. βεβαια εγω καθαρισα μονη μου χωρις χαπια ηταν πολυ αρχη ακομα. αλλα θυμαμαι μου ειχε πει μολις η χοριακη σου παει κατω απο 20 θα σου ερθει περιοδος. αλλα κ αφου ηρθε περιοδος ηθελε να την δει να μηδενιζει. μετα ο επομενος κυκλος ηταν σχεδον.κανονικος. 

Κατάλαβα.. τι να πω.. θα δω τι θα μου πει την Δευτέρα η γιατρός .. μάλλον καθαρίζω ακόμα...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα.. τι να πω.. θα δω τι θα μου πει την Δευτέρα η γιατρός .. μάλλον καθαρίζω ακόμα...

μεγαλη ταλαιπωρια ομως τοσο καιρο αιμα. πως κ δεν σου εκανε αποξεση?

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μεγαλη ταλαιπωρια ομως τοσο καιρο αιμα. πως κ δεν σου εκανε αποξεση?

Ναι οθσιατηκα είχα για 3 βδομάδες μετά μια βδομάδα κενό και τώρα πάλι.. 

Ήθελε να την αποφύγουμε γιατί στην λροηγοενβτ εγκυμοσύνη στην β επιπέδου είχα τράχηλο 23 ήταν στο όριο και ελερ α μέχρι τον 9ο κολπικά ουτρο... Και δεν ήθελε να μου ανοίξει και άλλο τον τράχηλο για να μην επιβαρυνουμε την επόμενη εγκυμοσύνη...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι οθσιατηκα είχα για 3 βδομάδες μετά μια βδομάδα κενό και τώρα πάλι.. 

Ήθελε να την αποφύγουμε γιατί στην λροηγοενβτ εγκυμοσύνη στην β επιπέδου είχα τράχηλο 23 ήταν στο όριο και ελερ α μέχρι τον 9ο κολπικά ουτρο... Και δεν ήθελε να μου ανοίξει και άλλο τον τράχηλο για να μην επιβαρυνουμε την επόμενη εγκυμοσύνη...

ααα οκ καταλαβα . φανταζομαι θα εχεις λιωσει με τοση αιμοραγια. ισως με τα χαπια ειναι χρονοβορα η ολη διαδικασια γιαυτο κ.εχεις παλι αιμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ααα οκ καταλαβα . φανταζομαι θα εχεις λιωσει με τοση αιμοραγια. ισως με τα χαπια ειναι χρονοβορα η ολη διαδικασια γιαυτο κ.εχεις παλι αιμα. 

Ε ναι βασικά στην αρχή χάρηκα που είδα τώρα αίμα λέω μου ήρθε να μπορέσουμε να ξανά προσπαθήσουμε αλλά αμα καθαριζει ακόμα μαλλον θα πρέπει να περιμενω.. δεν περνάει καθόλου αυτός ο μήνας... 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...