Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εμβρυολογικό


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ήθελα την γνώμη κοριτσιων, για καλό έμβρυολογικό. Είμαι 31 και έκανα πρόσφατα μια επιτυχημένη εξωσωματική, η οποία όμως κατέληξε σε πάλινδρομη. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματικη,  καθώς το πρόβλημα είναι η κινητικότητα του σπέρματος, χαμηλό ποσοστό γρηγόρης κινητικότητας. 

Με βραχυ πρωτόκολλο ανταγωνιστών, πήραμε 15 ωάρια, 11 ώριμα και 9 γονιμοποιηθηκαν με μικρογονιμοποιηση. Όμως, μόνο 2 έγιναν βλαστοκυστες, άριστες, τις οποίες και μεταφέραμε και συλλαβαμε ένα έμβρυο. Δεν έμεινε όμως τπτ για κατάψυξη και τώρα, γνωρίζοντας ότι θα κάνω πάλι διέγερση έχω απογοητευτεί και αγχωθεί για τις τόσο λίγες βλαστοκυστες. Από τον γιατρό μου είμαι πολύ ευχαριστημένη, σκέφτομαι όμως μηπως είναι θέμα έμβρυολογικου κ γ αυτό ήθελα τη γνώμη σας, είτε εδώ είτε σε πμ αν έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/8/2019 at 7:11 ΜΜ, Zoibil είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ήθελα την γνώμη κοριτσιων, για καλό έμβρυολογικό. Είμαι 31 και έκανα πρόσφατα μια επιτυχημένη εξωσωματική, η οποία όμως κατέληξε σε πάλινδρομη. Ήταν η πρώτη μου εξωσωματικη,  καθώς το πρόβλημα είναι η κινητικότητα του σπέρματος, χαμηλό ποσοστό γρηγόρης κινητικότητας. 

Με βραχυ πρωτόκολλο ανταγωνιστών, πήραμε 15 ωάρια, 11 ώριμα και 9 γονιμοποιηθηκαν με μικρογονιμοποιηση. Όμως, μόνο 2 έγιναν βλαστοκυστες, άριστες, τις οποίες και μεταφέραμε και συλλαβαμε ένα έμβρυο. Δεν έμεινε όμως τπτ για κατάψυξη και τώρα, γνωρίζοντας ότι θα κάνω πάλι διέγερση έχω απογοητευτεί και αγχωθεί για τις τόσο λίγες βλαστοκυστες. Από τον γιατρό μου είμαι πολύ ευχαριστημένη, σκέφτομαι όμως μηπως είναι θέμα έμβρυολογικου κ γ αυτό ήθελα τη γνώμη σας, είτε εδώ είτε σε πμ αν έχετε να προτείνετε κάτι συγκεκριμένο. 

Κοριτσι μου καλησπερα. 

Ειμαι αρκετα μεγαλυτερη σου και τον 11/2018 εκανα την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης. Πολυ αγχος .... τα πραγματα πηγαν πολυ καλα & εμεινα εγκυος με την πρωτη! Αλλα δυστυχως εχασα το μωρο την 20η εβδομαδα μετα απο χοριαμνιονιτιδα λογω αμνιοπαρακεντησης. Να μη το ζησει αλλος ανθρωπος ολο αυτο....

Πριν ενα μηνα ειπαμε να μεταφερουμε το ενα εμβρυο που ειχαμε στην καταψυξη και απο την πρωτη στιγμη ειχα δευτερες σκεψεις, παροτι μου ειπαν οτι ξεπαγωσε καλα κι ηταν καλο για να μεταφερθει.

ειχα μια βιοχημικη κυηση και περιμενε οτι δεν θα παει καλα αυτη η προσπαθεια γιατι ο εμβρυολογος μου τα μασαγε και δεν μου εδωσε ικανοποιητικες απαντησεις!!

απο το γιατρο ειμαι πολυ ευχαριστημενη και δεν θα ηθελα να τον αλλαξω, αλλα απο τον εμβρυολογο εχω δευτερες σκεψεις. Δεν ξερω πως μπορεις να αλλαξεις τον εμβρυολογο μονο. Αν ξερει καποια κοπελα ας μας βοηθησει. 

Εχω ακουσει οτι καλος ειναι ο Τριανταφυλλου, διευθυντης στο τμημα εξωσωματικης στο Μητερα.

πολυ ρολο παιζουν και τα μηχανηματα, οι τεχνικες αποψυξης, οι εκολαπτηρες, τα υγρα, όλα!!! Εγινα ειδικος τοοοοσο που διαβασα!

οποια πληροφορια ειναι δεκτη!!

ευχαριστουμε προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...