Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Χάλια σπερμοδιαγραμμα


Recommended Posts

@Moomin Στην θέση σας θα κοιτούσα και την τεστοστερονη. Αν σας έχει γράψει ήδη τσεκαρε το κ από μόνη σου το αποτελεσμα.εγω το έδειχνα στους γιατρούς,(ανδρολογους)κ μας λέγανε είναι από την κυρσοκυλη. εντελει αφού έκανε την επεμβαση κ έφαγε την χασαπια ένας ενδοκρινολόγος είδε της εξετάσεις του κ λέει καλά αφού ο ανθρωπος έχει θέματα με τις ορμόνες του!!!

Αν θες, αφού απευθύνεστε σε καλό γιατρό ρωτά τον. Εμεις βρήκαμε την υγεία μας σε ενδοκρινολόγο γιατί εντέλει ο άνδρας μου είχε θέματα με θυρεοειδή κ αλλά αυτοανοσα.

Δεν λέω ότι μπορεί να έχει κάτι τέτοιο ο άνδρας σου αλλά νομίζω ότι μια τεστοστερόνη καλό θα είναι να την κοιτάξετε.

Να σου πω ότι εμένα ο άνδρας μου είχε 0% μορφολογία και τώρα έχουμε στην κατάψυξη 13 έμβρυα.

Παιδί ακόμα δεν κάναμε αλλά θα γίνει κ αυτο που θα πάει. Επίσης να σου πω ότι  πριν αρχίσω τις προσπάθειες της εξωσωματικης όταν πρωτοπήγα στους γιατρούς πριν 2 χρόνια είχα φτάσει τα 90 κιλά καπνιζα σαν φουγάρο και το αλκοόλ το είχα πολύ ευκολοπιοτο κ έχασα 17 κιλά κ τα έχω κόψει όλα. Κ τον καφέ. Όλα γίνονται. Στην αρχή μας δίνανε 10% πιθανότητες κ τώρα 60%. 33 στα 34 είμαι τωρα.ο άνδρας μου λίγο μεγαλύτερος.

Για επέμβαση κυρσοκοιλης έχω να πω ότι ήταν εντελώς φειλ στην δικη μας περίπτωση. Τσάμπα λεφτά. Χασαπια.δεν άλλαξε καθόλου ο δείκτης. Απλά λέει ότι τώρα τα νιώθει πιο δροσερά :grin:. Αν γίνεται κ με εναλλακτική μέθοδο τότε αποφύγετε την επεμβαση.σκεφτειτε το πολύ πριν καταφύγετε εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty εμένα δεν έχει κιρσοκοιλη...τον εξέτασε ο γιατρός. Για τη τεστοστερόνη θα ρωτήσω! Το ξέρω ότι θα χρειαστεί να περιμένουμε ένα διάστημα μήπως αλλάξει κάτι στο αποτέλεσμα...ξέρω επίσης ότι θαύματα δεν γίνονται. Εσείς σε τι φάση είστε τώρα;


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η τεστοστερόνη συνταγογραφείται; Ή είναι φθηνή όποτε δεν αξίζει . Ο άντρας μου δεν ξέρω αν έχει κάνει. Πάντως με την κιρσοκηλη το σπερμα έφτιαξε αρκετά και το διαπιστώσαμε πριν λίγες μέρες που έκανε σπερμοδιαγραμμα αφού αποφασίσαμε για μωρό και πάλι .


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τ

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Θα το προσπαθήσει αλλά αν του πω και για τέτοιες ιατρικές δεν πρόκειται να το κάνει. Κοίτα μεγάλοι δεν είμαστε 33,34 και θα το παλέψουμε τους επόμενους μήνες αφού όμως και ο ανδρολογος δεν μπορεί να βοηθήσει περαιτέρω σκεφτόμουν να μη χάνουμε χρόνο,που ήδη χάνουμε βέβαια αφού μενω επαρχία, και να πάρουμε μια γνώμη από κέντρο εξωσωματικής...αφού έτσι κι αλλιώς οι εξετάσεις που μας συνεστησε τις γράφουν κι εκεί, κάνω λάθος;

Τι εξετάσεις πρέπει να κάνει; Οι εξειδικευμένες συνήθως δε γράφονται και είναι ακριβές. Να ρωτήσετε τον ίδιο πού να τις κάνετε για να είναι έγκυρα τα αποτελέσματα. Γενικα τις εξετάσεις του άνδρα πάντα με συνεννόηση με τον ουρολόγο να τις κάνετε. Μην ξεχνάς ότι τα κέντρα εξωσωματικής δεν έχουν συμφέρον να φτιάξει το σπέρμα...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Moomin είπε:

@Mighty εμένα δεν έχει κιρσοκοιλη...τον εξέτασε ο γιατρός. Για τη τεστοστερόνη θα ρωτήσω! Το ξέρω ότι θα χρειαστεί να περιμένουμε ένα διάστημα μήπως αλλάξει κάτι στο αποτέλεσμα...ξέρω επίσης ότι θαύματα δεν γίνονται. Εσείς σε τι φάση είστε τώρα;

Εγω έχω κάνει την πρώτη εμβρυομεταφορα. Η πρώτη χοριακη ήταν θετική αλλά δεν εξελίσσεται.περιμενουμε τι θα γίνει.

Το σπέρμα του άνδρα μου δεν βελτιώθηκε ποτέ παρόλο που τα έκανε όλα. Ωσ κ διατροφή χωρίς γλουτενη. Αλλά οι γιατροί λένε ότι αν δεν τα έκανε θα είχε χειροτερέψει. Με την ρύθμιση των ορμονών του έχει βελτιωθεί η ζωή του. Έχει περισσότερες αντοχές, είναι πιο ακμαίος και πιο δυνατός και κεφατος ενώ πιο μπροστά είχε πέσει. Γενικά πέρα από τα παιδιά που θέλουμε όλοι να κάνουμε παίζει ρόλο να βρούμε κ την αιτία της υπογονιμότητας ώστε να βελτιωθεί η υγείας μας κ εμείς ως ανθρωποι.

Τα περισσότερα κέντρα παιρνουν το σπέρμα του άνδρα το γονιμοποιουν κ όλα καλά αλλά κανείς δεν ασχολείται με τον άνδρα μετά αν είναι γέρος κ δυνατός.

Θα σου έλεγα να μην το καθυστερειτε προχωρηστε πάτε σε ένα κέντρο εξωσωματικης. θέλει διαδικασία η εξωσωματική. Ο ανδρολογος τι σας ειπε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty είπε:

Εγω έχω κάνει την πρώτη εμβρυομεταφορα. Η πρώτη χοριακη ήταν θετική αλλά δεν εξελίσσεται.περιμενουμε τι θα γίνει.

Το σπέρμα του άνδρα μου δεν βελτιώθηκε ποτέ παρόλο που τα έκανε όλα. Ωσ κ διατροφή χωρίς γλουτενη. Αλλά οι γιατροί λένε ότι αν δεν τα έκανε θα είχε χειροτερέψει. Με την ρύθμιση των ορμονών του έχει βελτιωθεί η ζωή του. Έχει περισσότερες αντοχές, είναι πιο ακμαίος και πιο δυνατός και κεφατος ενώ πιο μπροστά είχε πέσει. Γενικά πέρα από τα παιδιά που θέλουμε όλοι να κάνουμε παίζει ρόλο να βρούμε κ την αιτία της υπογονιμότητας ώστε να βελτιωθεί η υγείας μας κ εμείς ως ανθρωποι.

Τα περισσότερα κέντρα παιρνουν το σπέρμα του άνδρα το γονιμοποιουν κ όλα καλά αλλά κανείς δεν ασχολείται με τον άνδρα μετά αν είναι γέρος κ δυνατός.

Θα σου έλεγα να μην το καθυστερειτε προχωρηστε πάτε σε ένα κέντρο εξωσωματικης. θέλει διαδικασία η εξωσωματική. Ο ανδρολογος τι σας ειπε;

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. 

Όσον αφορά την τελευταία φράση σου κυρίως 

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια της Παναγίας σήμερα ας μας αξιώσει κ μας με ένα μωράκι! 

Για να μη κάνω παράθεση συνέχεια να γράψω ότι οι εξειδικευμένες εξετάσεις είναι καρυότυπος που γράφεται και κάποια άλλα που δεν είναι ευανάγνωστα..ο γιατρός απλώς θέλει όταν είναι έτοιμες να τις δει μήπως πάρει μια.ιδεα από εκεί. Θα πρέπει να βρω γυναικολογο, ο παλιός μου κ ο άλλος που είχα πάει δεν αναλαμβάνουν γενικά τα της εξωσωματικής. 

Και ο ο ίδιος ο ουρολόγος δεν μας είπε να περιμένουμε γιατί πχ θα φτιάξει το σπέρμα...μας είπε κιόλας δεν θέλω να σας πω να χάσετε 2 και 3 χρόνια πχ...ξερει κιολας ότι αυτό το διάστημα μένω επαρχία...

Χαίρομαι πάντως που διαβάζω περιπτώσεις που έφτιαξε το σπέρμα!

Σκέφτομαι να επισκεφτούμε ένα κέντρο εξωσωματικής συμβουλευτικά πρώτα αλλά και για να μας γράψει αυτές τις εξετάσεις, όσες γράφονται. Ο ανδρολογος μας σύστησε δύο κέντρα που γίνονται οι εξετάσεις το χωρεμαιο και ένα ιδιωτικό σχετικα φτηνό αλλά μας διευκρινησε ότι όταν τις έχουμε έτοιμες το τελευταίο που μπορούμε να κάνουμε μαζί του είναι να κάνω κ εγώ καρυοτυπο. Μας είπε επίσης ότι καλό είναι να μη το καθυστερήσουμε αφού δεν θέλουμε να χάσουμε πολύ χρόνο μιας και εγώ μεγαλώνω οπότε και η ωορρηξία δεν είναι πάντα καλή. Δεν θυμάμαι αν είχατε γράψει πόσο καιρό προσπαθειτε, εμείς δύο χρόνια ήδη και επειδή ασχολούμαι με παιδιά επιθυμώ σε δύο χρόνια επιτέλους να κρατώ το δικό μου μωράκι αγκαλιά.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Καλημέρα κορίτσια της Παναγίας σήμερα ας μας αξιώσει κ μας με ένα μωράκι! 

Για να μη κάνω παράθεση συνέχεια να γράψω ότι οι εξειδικευμένες εξετάσεις είναι καρυότυπος που γράφεται και κάποια άλλα που δεν είναι ευανάγνωστα..ο γιατρός απλώς θέλει όταν είναι έτοιμες να τις δει μήπως πάρει μια.ιδεα από εκεί. Θα πρέπει να βρω γυναικολογο, ο παλιός μου κ ο άλλος που είχα πάει δεν αναλαμβάνουν γενικά τα της εξωσωματικής. 

Και ο ο ίδιος ο ουρολόγος δεν μας είπε να περιμένουμε γιατί πχ θα φτιάξει το σπέρμα...μας είπε κιόλας δεν θέλω να σας πω να χάσετε 2 και 3 χρόνια πχ...ξερει κιολας ότι αυτό το διάστημα μένω επαρχία...

Χαίρομαι πάντως που διαβάζω περιπτώσεις που έφτιαξε το σπέρμα!

Σκέφτομαι να επισκεφτούμε ένα κέντρο εξωσωματικής συμβουλευτικά πρώτα αλλά και για να μας γράψει αυτές τις εξετάσεις, όσες γράφονται. Ο ανδρολογος μας σύστησε δύο κέντρα που γίνονται οι εξετάσεις το χωρεμαιο και ένα ιδιωτικό σχετικα φτηνό αλλά μας διευκρινησε ότι όταν τις έχουμε έτοιμες το τελευταίο που μπορούμε να κάνουμε μαζί του είναι να κάνω κ εγώ καρυοτυπο. Μας είπε επίσης ότι καλό είναι να μη το καθυστερήσουμε αφού δεν θέλουμε να χάσουμε πολύ χρόνο μιας και εγώ μεγαλώνω οπότε και η ωορρηξία δεν είναι πάντα καλή. Δεν θυμάμαι αν είχατε γράψει πόσο καιρό προσπαθειτε, εμείς δύο χρόνια ήδη και επειδή ασχολούμαι με παιδιά επιθυμώ σε δύο χρόνια επιτέλους να κρατώ το δικό μου μωράκι αγκαλιά.

Ο καρυότυπος πράγματι γράφεται. Νομίζω από γυναικολόγο. Εμείς είχαμε πληρώσει μόνο τη συμμετοχή.

Θα σου δώσω μία ιδέα για να μη γράφω πολλά και κουράζω (έχεις και το τηλέφωνό μου, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις ελεύθερα όποτε θέλεις): Εφόσον έχετε εμπιστευθεί τον ανδρολόγο, μπορείς να του ζητήσεις συστάσεις για γυναικολόγους/ειδικούς εξωσωματικής. Εγώ αυτό έκανα αφού είχε κερδίσει την εμπιστοσύνη μου (και όντως, επιβεβαιώθηκα και από τα αποτελέσματα). Είναι από τους καλύτερους ουρολόγους/ανδρολόγους της Αθήνας (δεν θέλω να είμαι απόλυτη και να πω ο καλύτερος) και συνεργάζεται επίσης με πολλούς γυναικολόγους και κέντρα εξωσωματικής για να σας προτείνει κάποιον αξιόλογο. Αυτό έκανα εγώ και βρήκα το γιατρό που έχω τώρα και το ίδιο έκανε και μία κοπέλα που έτυχε να μιλήσω μαζί της πρόσφατα.

Ίσως σας έχει γράψει τεστ κατακερματισμού (dfi νομίζω γράφεται). Αυτό είναι αρκετά ακριβό, εμάς μας είχε στείλει να το κάνουμε ιδιωτικά. Είναι σημαντική εξέταση, καθώς δείχνει και την πιθανότητα να προκληθεί αποβολή εξαιτίας του σπέρματος.

Και κάτι τελευταίο: νομίζω ότι μία γυναίκα που ξεκινάει για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή, πρέπει να βλέπει και ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής. Δε μπορώ να σου το πω αυτό με βεβαιότητα, καθώς εγώ είχα θέμα με το θυρεοειδή μου. Κάνει άλλα πράγματα και δίνει άλλες εξετάσεις από το γυναικολόγο. Το αντιμετωπίζει το θέμα πιο ολιστικά (οι εξωσωματιστές λειτουργούν περισσότερο σαν μηχανικοί). Ένας ενδοκρινολόγος αναπαραγωγής θα σου πει πράγματα για το δείκτη μάζας-σώματος, ίσως σου κάνει καμπύλη ζαχάρου, θα σου μετρήσει τη βιταμίνη d που συνδέεται με τη γονιμότητα...

Επειδή ο ουρολόγος που πήγατε σίγουρα σας αντιμετώπισε σαν ζευγάρι και πήρε και το δικό σου ιστορικό, ρώτα τον να σου πει. Ο δικός μου ενδοκρινολόγος αναπαραγωγής μας τον σύστησε και γνωρίζονται. Και κάπως έτσι καταλήξαμε σε γιατρούς που εμπιστευόμαστε...

Μπορείς να με ξανακαλέσεις, αν υπάρχει κάτι στο οποίο μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty εύχομαι να πάνε όλα καλά πραγματικά...διαβάζω κ το άλλο τοπικ γενικά έμπαινα από παλιότερα και διάβαζα...

@Troia έχω θυροειδή και με την ενδοκρινολόγο μου είχα κάνει εξετάσεις...δεν είχα κάποιο θέμα. Κοιτάξαμε κ ζάχαρο και βιταμίνη.

Κατακερματισμό δεν μας ζήτησε και αντιβιογραμμα επιλέξαμε εμείς να το κάνει άλλωστε στο δημόσιο κατακερματισμό δεν κανουν. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια όντως ο γιατρός είναι πολύ συμπαθητικός κ κατατοπιστικός. Βλέπω όμως ότι το κάθε ζευγάρι έχει διαφορετική αντιμετώπιση και οδηγίες για το πώς θα προχωρήσει. Αν χρειαστεί κάτι θα σου στείλω, θέλει να έχουμε υπομονή...εσείς σε τι φάση είστε τώρα; Βγάλατε κάποια άκρη;


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2019 at 2:09 ΠΜ, Moomin είπε:

Καλησπέρα, αν θυμάμαι καλά γενικό σύνολο κάπου 1 εκατομ αλλά συγκεντρωμένα 400 Χιλ κινητικότητα λίγο κάτω από δέκα τις εκατό κ όλα ανώμαλες μορφές ενώ στο προηγούμενο τα πρώτα ήταν ακόμα πιο κάτω και υπήρχαν 4 τις εκατό φυσιολογικές.

καλημερα κ απο μενα....κ μενα ο αντρας μου ειχε χαλια σπερμα...δεν θυμαμαι ποσοστα...το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν καποιες χιλιαδες τα σπερματοζωαρια...και με βιταμινες τπτ...το μονο θαυμα που εγινε ηταν οταν στη συλλογη σπερματος οταν εκαναν την ωολληψια ηταν 2εκατ.

ποτε δεν εμεινα εγκυος φυσιολογικα..καναμε μικρογονιμοποιηση..συνηθως γινεται οταν εχει το σπερμα προβλημα....επεξεργαζονται τα παντα,ξεχωριζουν καλ-κακα..και τσουπ γονιμοποιουν...δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να το ψαξετε παραπανω αλλα σιγουρα αν κ εσυ δεν εχεις κανενα προβλημα υγειας(οπως κ εγω τοτε) θα πας με μεγαλυτερη σιγουρια για ενα καλο αποτελεσμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

@Mighty εύχομαι να πάνε όλα καλά πραγματικά...διαβάζω κ το άλλο τοπικ γενικά έμπαινα από παλιότερα και διάβαζα...

@Troia έχω θυροειδή και με την ενδοκρινολόγο μου είχα κάνει εξετάσεις...δεν είχα κάποιο θέμα. Κοιτάξαμε κ ζάχαρο και βιταμίνη.

Κατακερματισμό δεν μας ζήτησε και αντιβιογραμμα επιλέξαμε εμείς να το κάνει άλλωστε στο δημόσιο κατακερματισμό δεν κανουν. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια όντως ο γιατρός είναι πολύ συμπαθητικός κ κατατοπιστικός. Βλέπω όμως ότι το κάθε ζευγάρι έχει διαφορετική αντιμετώπιση και οδηγίες για το πώς θα προχωρήσει. Αν χρειαστεί κάτι θα σου στείλω, θέλει να έχουμε υπομονή...εσείς σε τι φάση είστε τώρα; Βγάλατε κάποια άκρη;

Βεβαιώσου ότι πηγαίνεις σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής. Αυτό χρειάζεσαι σε αυτή τη φάση. Αν και βλέπω ότι σε έχει ελέγξει καλά.

Ναι, στο δημόσιο δεν κάνουν κατακερματισμό. Αφού δεν σας το ζήτησε, εντάξει. Κάντε ό,τι σας είπε.

Σε εμάς φαίνεται ότι το πρόβλημα έχει λυθεί. Ο σύζυγός μου είχε κιρσοκήλη, ήταν όμως 40 ετών όταν έκανε το χειρουργείο και τα αποτελέσματα άρχισαν να φαίνονται γύρω στον 1.5 χρόνο μετά. Γι' αυτό συμφωνώ μαζί σου ότι θέλει υπομονή. Άλλος ουρολόγος μας έστειλε κατευθείαν για εξωσωματική όταν 6 μήνες μετά το χειρουργείο, δεν είχαμε φτάσει ακόμα στο κατώτατο φυσιολογικό όριο. Δεν τον ακούσαμε όμως, γιατί δεν με έπειθε. Και τον είχαν φορτώσει με αντιβιώσεις, χωρίς να χρειάζεται, οι οποίες έκαναν κακό ως προς τον αριθμό. Δεν είχε ορμονολογικό όμως, ούτε παραπάνω κιλά, ούτε κάπνιζε. Η κάθε περίπτωση ήταν διαφορετική. Φαίνεται ότι ήμαστε σχετικά απλή περίπτωση.

Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου για ο,τιδήποτε χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Βεβαιώσου ότι πηγαίνεις σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής. Αυτό χρειάζεσαι σε αυτή τη φάση. Αν και βλέπω ότι σε έχει ελέγξει καλά.

Ναι, στο δημόσιο δεν κάνουν κατακερματισμό. Αφού δεν σας το ζήτησε, εντάξει. Κάντε ό,τι σας είπε.

Σε εμάς φαίνεται ότι το πρόβλημα έχει λυθεί. Ο σύζυγός μου είχε κιρσοκήλη, ήταν όμως 40 ετών όταν έκανε το χειρουργείο και τα αποτελέσματα άρχισαν να φαίνονται γύρω στον 1.5 χρόνο μετά. Γι' αυτό συμφωνώ μαζί σου ότι θέλει υπομονή. Άλλος ουρολόγος μας έστειλε κατευθείαν για εξωσωματική όταν 6 μήνες μετά το χειρουργείο, δεν είχαμε φτάσει ακόμα στο κατώτατο φυσιολογικό όριο. Δεν τον ακούσαμε όμως, γιατί δεν με έπειθε. Και τον είχαν φορτώσει με αντιβιώσεις, χωρίς να χρειάζεται, οι οποίες έκαναν κακό ως προς τον αριθμό. Δεν είχε ορμονολογικό όμως, ούτε παραπάνω κιλά, ούτε κάπνιζε. Η κάθε περίπτωση ήταν διαφορετική. Φαίνεται ότι ήμαστε σχετικά απλή περίπτωση.

Μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου για ο,τιδήποτε χρειαστείς.

Τουλάχιστον εσάς βελτιώθηκε με το χειρουργείο, ειδες κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Να σαι καλά αν χρειαστεί κάτι θα σου στείλω!

Just now, vals είπε:

καλημερα κ απο μενα....κ μενα ο αντρας μου ειχε χαλια σπερμα...δεν θυμαμαι ποσοστα...το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν καποιες χιλιαδες τα σπερματοζωαρια...και με βιταμινες τπτ...το μονο θαυμα που εγινε ηταν οταν στη συλλογη σπερματος οταν εκαναν την ωολληψια ηταν 2εκατ.

ποτε δεν εμεινα εγκυος φυσιολογικα..καναμε μικρογονιμοποιηση..συνηθως γινεται οταν εχει το σπερμα προβλημα....επεξεργαζονται τα παντα,ξεχωριζουν καλ-κακα..και τσουπ γονιμοποιουν...δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να το ψαξετε παραπανω αλλα σιγουρα αν κ εσυ δεν εχεις κανενα προβλημα υγειας(οπως κ εγω τοτε) θα πας με μεγαλυτερη σιγουρια για ενα καλο αποτελεσμα!!!!

Οι δικές μας ιστορίες μάλλον ταιριάζουν περισσότερο! Πόσο χαίρομαι για το αποτέλεσμα! Σε ευχαριστώ πολύ!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Τουλάχιστον εσάς βελτιώθηκε με το χειρουργείο, ειδες κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Να σαι καλά αν χρειαστεί κάτι θα σου στείλω!

Οι δικές μας ιστορίες μάλλον ταιριάζουν περισσότερο! Πόσο χαίρομαι για το αποτέλεσμα! Σε ευχαριστώ πολύ!

κ σε μενα μπορεις να απευθυνθεις αν θελεις κατι.....στειλε μου μνμ προσωπικο....αν μπορω να βοηθησω σε κατι,χαρα μου!!!σιγουρα αν η γυναικα εχει προβληματα ολα ειναι πιο δυσκολα....αν εχει ο αντρας τοτε ειναι πιο ευκολα τα πραγματα για εμας...μην αγχνεσαι καθολου...ολα θα γινουν!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...