Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Χάλια σπερμοδιαγραμμα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια ! Ομοιοπαθούσα και εγώ! Ο σύντροφος το 2016 έκανε εγχείρηση κυρσοκιλης και τα ποσοστά ήταν χάλια....Και συνέχιζαν να είναι χάλια, ενώ δεν ήθελε να το ψάξει κ ο ίδιος από την απογοήτευσή του. Δεν έχουμε συχνές επαφές γιατί λόγω δουλειάς είμαστε από απόφαση αυτα τα 4 χρόνια μέχρι που μένω έγκυος τον προηγούμενο μήνα. Χαρα, χαμος γιατί μου έφυγε ένα άγχος κ χθες μαθαίνω...παλινδρομη κύηση... έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου, εχω τρελαθεί... Ψάχνω το γιατί μέχρι να παω για καθαρισμό μητρας... Κ σκέφτομαι (Γιατί το διάβασα σε ένα  site) μπορεί να ευθύνεται κ η μορφολογία του σπέρματος... Δεν ξερω τι να πρωτοσκεφθώ... Απλά κάθομαι σα ζόμπι, θρηνώ το χαμένο μου μωρό και ψάχνω τα  site για να κάνω εξετάσεις να δω τι φταίει γιατί φοβάμαι να ξαναπροσπαθησω... Δεν μπορώ να ξαναπερασω τα ίδια... Νομίζω πως γέρασα 50 χρόνια από χθες....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Ρούλα Γ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Ομοιοπαθούσα και εγώ! Ο σύντροφος το 2016 έκανε εγχείρηση κυρσοκιλης και τα ποσοστά ήταν χάλια....Και συνέχιζαν να είναι χάλια, ενώ δεν ήθελε να το ψάξει κ ο ίδιος από την απογοήτευσή του. Δεν έχουμε συχνές επαφές γιατί λόγω δουλειάς είμαστε από απόφαση αυτα τα 4 χρόνια μέχρι που μένω έγκυος τον προηγούμενο μήνα. Χαρα, χαμος γιατί μου έφυγε ένα άγχος κ χθες μαθαίνω...παλινδρομη κύηση... έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου, εχω τρελαθεί... Ψάχνω το γιατί μέχρι να παω για καθαρισμό μητρας... Κ σκέφτομαι (Γιατί το διάβασα σε ένα  site) μπορεί να ευθύνεται κ η μορφολογία του σπέρματος... Δεν ξερω τι να πρωτοσκεφθώ... Απλά κάθομαι σα ζόμπι, θρηνώ το χαμένο μου μωρό και ψάχνω τα  site για να κάνω εξετάσεις να δω τι φταίει γιατί φοβάμαι να ξαναπροσπαθησω... Δεν μπορώ να ξαναπερασω τα ίδια... Νομίζω πως γέρασα 50 χρόνια από χθες....

Καλησπέρα,

Αυτό που διάβασες, ισχύει. Θα πρέπει να επισκεφθείτε ουρολόγο με εξειδίκευση σε ανδρολογικά ζητήματα και να κάνει περταίρω εξετάσεις ο σύντροφός σου. Μία σχετική εξέταση είναι το τεστ κατακερματισμού, αλλά θα σας τα πει ο γιατρός αυτά. Επειδή είναι σημαντικό να πάτε σε γιατρό που ειδικεύεται σε αυτά τα ζητήματα και όχι σε έναν οποιονδήποτε ουρολόγο, σε παραπέμπω σε παλαιότερο post μου, για να μην επαναλαμβάνω το όνομα του γιατρού που συστήνω και θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση. Επίσης, παρόλο που για μία αποβολή οι γυναικολόγοι δεν συνιστούν συνήθως να το ψάξεις, υπάρχει το τμήμα καθ´ έξιν αποβολών του νοσοομείου Έλενα. Όμως, αναφορικά με το σπέρμα, εφόσον υπάρχει διαπιστωμένο πρόβλημα, καλύτερα να το ψάξετε. Τα καλά νέα είναι όμως ότι κάποιες φορές το σπέρμα διορθώνεται. Θα έλεγα ότι εφόσον θα πρέπει να κάνετε ένα διάλειμα μερικών μηνών πριν την επόμενη προσπάθεια, μπορείτε να εκμεταλλευτείτε αυτό το χρόνο για να το διερευνήσετε. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου με προσωπικό μήνυμα αν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες ή βοήθεια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Ρούλα Γ. πρέπει μαζί με τον άντρα σου να δείτε τι μπορείτε να κανετε για τη μορφολογία....το σπορακι σου θα ναι στον ουρανό με τα υπόλοιπα σπορακια....να θυμάσαι μια φορά μανούλα, πάντα μανούλα.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Moomin είπε:

@Ρούλα Γ. πρέπει μαζί με τον άντρα σου να δείτε τι μπορείτε να κανετε για τη μορφολογία....το σπορακι σου θα ναι στον ουρανό με τα υπόλοιπα σπορακια....να θυμάσαι μια φορά μανούλα, πάντα μανούλα.

Σε ευχαριστώ πολυ!!! Μου έδωσες μεγαλύτερο πείσμα για να το ψάξω... γιατί αυτό δε θέλω να το ξαναζήσω...

Link to comment
Share on other sites

On 24/11/2019 at 9:10 ΠΜ, Ρούλα Γ. είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ!!! Μου έδωσες μεγαλύτερο πείσμα για να το ψάξω... γιατί αυτό δε θέλω να το ξαναζήσω...

Να σαι καλά κι ελπίζω να το λύσετε...γιατί κ μεις αν είχαμε φουλ κινητικότητα και ζωτικότητα θα είχαμε το ίδιο θέμα αν οι ανώμαλες μορφές ήταν πολλές.

  • Μου αρέσει 3

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα θέλω να μου πείτε την γνώμη σας κάναμε και εμείς εξετάσεις έπειτα από 1 χρόνο προσπαθειών εμένα βγήκαν φυσιολογικές εκτός από τη βιταμίνη D που παρατηρήθηκε έλλειψη, και της ορμόνης dheas η οποία ήταν αυξημένη. 

Τώρα να σας πω τα πιο απογοητεύτηκα αποτελέσματα που ήταν του συζύγου

Σπερματοδιαγραμμα:

Απόχη: 4 μέρες (3-10)

Όγκος:4.1 ml (2-6ml)

Χροια: γαλακτοχρους 

Γλυοτητα: κατα φύση

Αντίδραση: 7.2 (7.2-8.0)

Ρευστοποίηση: 40 (5-60)

Ολικός αριθμός : 14.760.000 (>40)

Αριθμός ανά ml: 3.600.000 (>20)

Κύτταρα σπερματογεννεσης 0-1κ.ο.π (<4)

Φυσιολογικές μορφές 8% (>30)

Ανώμαλες μορφές 92%

Ανωμαλίες κεφαλής 90% 

Ανωμαλίες αυχένος 98% 

Ανωμαλίες ουράς 85% 

Συγκολλήσεις 0-1 κ.ο.π  (<2-3)

Βιωσιμότητα (vitality test) 5% (>40)

Κινουμενα 1η ωρα:24% 3η ώρα 10% 24η ώρα 0%

Ταχεία προωθητική 1η ωρα 15% 3η ώρα 7% 24η ώρα -

Βραδεία προωθητική 1η ώρα 47% 3η ώρα 50% 24η ώρα -

Νωθρή επιτόπια 1: 1η ώρα 38% 3η ώρα 43% 24η ώρα -

Στρογγυλά κύτταρα : 4-8 (<5)

Πυοσφαιρια: 4-5 

Πήγαμε σε ουρολόγο ανδρολογο ο οποίος μας είπε να επαναλάβουμε το σπερματοδιαγραμμα σε γνωστό κέντρο. Χωρίς να μας πει αν μπορούμε φυσιολογικά με αυτά τα αποτελέσματα να επιτύχουμε φυσιολογική συλληψη. Μας είπε ότι με αυτά τα αποτελέσματα υπάρχει σίγουρα κιρσοκήλη αν κ είχαμε κάνει υπέρηχο οσχεων πριν 1 έτος λόγω πόνου που είχε ο σύζυγος κ τα ευρήματα ήταν τα εξης:

Οι επιδιδυμιδες αμφω ελέγχονται με φυσιολογικές διαστάσεις και αγγειωση. Παρουσία κυστικού σχηματισμού διαμέτρου 4mm στη δεξιά επιδιδυμίδα. Δεν ελέγχεται εικόνα υδροκηλης. Χωρίς εμφανή εικόνα κιρσοκήλης στην παρούσα εξέταση. 

Θέλω τα φώτα σας να ελπίζουμε σε φυσιολογική σύλληψη ; Επίσης υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης του σπέρματος ; Ηλικία συζύγου 27 ετών κ η δική μου 25. Συγνώμη για το σεντόνι ήθελα να τα εξηγήσω όσο πιο περιληπτικά γίνεται!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LinaR είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θέλω να μου πείτε την γνώμη σας κάναμε και εμείς εξετάσεις έπειτα από 1 χρόνο προσπαθειών εμένα βγήκαν φυσιολογικές εκτός από τη βιταμίνη D που παρατηρήθηκε έλλειψη, και της ορμόνης dheas η οποία ήταν αυξημένη. 

Τώρα να σας πω τα πιο απογοητεύτηκα αποτελέσματα που ήταν του συζύγου

Σπερματοδιαγραμμα:

Απόχη: 4 μέρες (3-10)

Όγκος:4.1 ml (2-6ml)

Χροια: γαλακτοχρους 

Γλυοτητα: κατα φύση

Αντίδραση: 7.2 (7.2-8.0)

Ρευστοποίηση: 40 (5-60)

Ολικός αριθμός : 14.760.000 (>40)

Αριθμός ανά ml: 3.600.000 (>20)

Κύτταρα σπερματογεννεσης 0-1κ.ο.π (<4)

Φυσιολογικές μορφές 8% (>30)

Ανώμαλες μορφές 92%

Ανωμαλίες κεφαλής 90% 

Ανωμαλίες αυχένος 98% 

Ανωμαλίες ουράς 85% 

Συγκολλήσεις 0-1 κ.ο.π  (<2-3)

Βιωσιμότητα (vitality test) 5% (>40)

Κινουμενα 1η ωρα:24% 3η ώρα 10% 24η ώρα 0%

Ταχεία προωθητική 1η ωρα 15% 3η ώρα 7% 24η ώρα -

Βραδεία προωθητική 1η ώρα 47% 3η ώρα 50% 24η ώρα -

Νωθρή επιτόπια 1: 1η ώρα 38% 3η ώρα 43% 24η ώρα -

Στρογγυλά κύτταρα : 4-8 (<5)

Πυοσφαιρια: 4-5 

Πήγαμε σε ουρολόγο ανδρολογο ο οποίος μας είπε να επαναλάβουμε το σπερματοδιαγραμμα σε γνωστό κέντρο. Χωρίς να μας πει αν μπορούμε φυσιολογικά με αυτά τα αποτελέσματα να επιτύχουμε φυσιολογική συλληψη. Μας είπε ότι με αυτά τα αποτελέσματα υπάρχει σίγουρα κιρσοκήλη αν κ είχαμε κάνει υπέρηχο οσχεων πριν 1 έτος λόγω πόνου που είχε ο σύζυγος κ τα ευρήματα ήταν τα εξης:

Οι επιδιδυμιδες αμφω ελέγχονται με φυσιολογικές διαστάσεις και αγγειωση. Παρουσία κυστικού σχηματισμού διαμέτρου 4mm στη δεξιά επιδιδυμίδα. Δεν ελέγχεται εικόνα υδροκηλης. Χωρίς εμφανή εικόνα κιρσοκήλης στην παρούσα εξέταση. 

Θέλω τα φώτα σας να ελπίζουμε σε φυσιολογική σύλληψη ; Επίσης υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης του σπέρματος ; Ηλικία συζύγου 27 ετών κ η δική μου 25. Συγνώμη για το σεντόνι ήθελα να τα εξηγήσω όσο πιο περιληπτικά γίνεται!

 

το σπερμα ειvαι κατι που αλλαζει καθε 3μηvο καλο ειvαι vα το επαvαλαβει σε μεγαλο κεvτρο κ vα καvει κ εξετασεις σε εvδοκριvολογο γιατι κ τα ορμοvικα θεματα επιρεαζουv το σπερμα. οποτε ας αποκλεισει ορμοvικα θεματα κ κιρσοκοιλη. αυτο που μπορειτε vα καvετε μεχρι vα επαvαλαβετε εξετασεις μοvοι σας ειvαι vα ξεκιvησετε βιτ;μιvες ειδικες για το σπερμα που δεv χρειαζοvται ιατρικη συμβουλη πολυ vερο βοηθαει επισης κ διακοπη ποτου καπvισματος . επισης η ζεστη επιρεαζει οποτε οσο το δυvατοv πιο χαλαρα εσωρουχα κ οχι ζεστα μπαvια οσο γιvετε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση έχουμε ξεκινήσει βιταμίνη c υπάρχει κάποια άλλη που να βοηθάει γτ ο γιατρός που πήγαμε μας είπε ότι δεν χρειάζονται βιταμίνες κ ότι δεν κάνουν τίποτα αλλά εγώ διαβάζω πως βοήθησαν πολλα ζευγάρια με παρόμοιο προβλημα. Το σίγουρο είναι ότι θα επισκεφτούμε και άλλο γιατρό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LinaR είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση έχουμε ξεκινήσει βιταμίνη c υπάρχει κάποια άλλη που να βοηθάει γτ ο γιατρός που πήγαμε μας είπε ότι δεν χρειάζονται βιταμίνες κ ότι δεν κάνουν τίποτα αλλά εγώ διαβάζω πως βοήθησαν πολλα ζευγάρια με παρόμοιο προβλημα. Το σίγουρο είναι ότι θα επισκεφτούμε και άλλο γιατρό 

οι προφέλτηλ ειvαι οι πιο γvωστες αλλα πολυ ακριβες. οι well man ειvαι πιο φτηvες κ αρκετα γvωστες. γεvικα οι βιταμιvες καλο θα καvουv δεv εχετε vα χασετε τιποτα αρκει vα μηv βασιστεις μοvο σε αυτες. γεvικα αποκλειστε πρωτα παθολογικα αιτια γιατι αv υποβοσκει κατι παθολογικο το σπερμα δεv βελτιωvετε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οι προφέλτηλ ειvαι οι πιο γvωστες αλλα πολυ ακριβες. οι well man ειvαι πιο φτηvες κ αρκετα γvωστες. γεvικα οι βιταμιvες καλο θα καvουv δεv εχετε vα χασετε τιποτα αρκει vα μηv βασιστεις μοvο σε αυτες. γεvικα αποκλειστε πρωτα παθολογικα αιτια γιατι αv υποβοσκει κατι παθολογικο το σπερμα δεv βελτιωvετε. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εγώ θεωρώ ότι μόνο καλό κάνουν δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός της υποβιβάζει θα ξεκινήσουμε μάλλον τις profertil θα κάνουμε και ξανά τις εξετάσεις την τρίτη έκλεισα και ραντεβού με ενδοκρινολόγο για τις ορμονικές εξετάσεις και να δούμε τι θα δείξουν ευχομαι η να είναι λάθος οι προηγούμενες εξετάσεις η έστω να είναι κάτι που μπορεί να ξεπεραστεί γιατί θέλουμε πολύ ένα μωράκι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LinaR είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εγώ θεωρώ ότι μόνο καλό κάνουν δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός της υποβιβάζει θα ξεκινήσουμε μάλλον τις profertil θα κάνουμε και ξανά τις εξετάσεις την τρίτη έκλεισα και ραντεβού με ενδοκρινολόγο για τις ορμονικές εξετάσεις και να δούμε τι θα δείξουν ευχομαι η να είναι λάθος οι προηγούμενες εξετάσεις η έστω να είναι κάτι που μπορεί να ξεπεραστεί γιατί θέλουμε πολύ ένα μωράκι 

πλεοv τα περισσοτερα θεματα λυvοvται η ηλικια σας ειvαι πολυ καλη οποτε μηv αvχωvεσε αv θελεις παιδι θα το καvεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, LinaR said:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εγώ θεωρώ ότι μόνο καλό κάνουν δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός της υποβιβάζει θα ξεκινήσουμε μάλλον τις profertil θα κάνουμε και ξανά τις εξετάσεις την τρίτη έκλεισα και ραντεβού με ενδοκρινολόγο για τις ορμονικές εξετάσεις και να δούμε τι θα δείξουν ευχομαι η να είναι λάθος οι προηγούμενες εξετάσεις η έστω να είναι κάτι που μπορεί να ξεπεραστεί γιατί θέλουμε πολύ ένα μωράκι 

Εμείς με τον άντρα μου όταν αρχίσαμε να ψάχνουμε το γιατί δεν έχουμε μωρό, τρομάξαμε με τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος (1% φυσιολογικές μορφές) και μέτριο προς κακό κατακερματισμό. Ο άντρας μου ήταν κάθετος στο θέμα των βιταμινών και δεν πήρε τίποτα, μας κάνανε μικρογονιμοποίηση χωρίς κάποια προετοιμασία, πετύχαμε με την πρώτη μας προσπάθεια και τον άλλο μήνα θα έχω στην αγκαλιά το μωράκι μας. Τα ανδρικά προβλήματα όπως ακούω και από ανθρώπους με παρόμοια προβλήματα ξεπερνιούνται εύκολα, τουλάχιστον σε περιπτώσεις εξωσωματικής οπότε μην στεναχωριέσαι και μην απογοητεύεσαι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Anna-Vangelis είπε:

Εμείς με τον άντρα μου όταν αρχίσαμε να ψάχνουμε το γιατί δεν έχουμε μωρό, τρομάξαμε με τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος (1% φυσιολογικές μορφές) και μέτριο προς κακό κατακερματισμό. Ο άντρας μου ήταν κάθετος στο θέμα των βιταμινών και δεν πήρε τίποτα, μας κάνανε μικρογονιμοποίηση χωρίς κάποια προετοιμασία, πετύχαμε με την πρώτη μας προσπάθεια και τον άλλο μήνα θα έχω στην αγκαλιά το μωράκι μας. Τα ανδρικά προβλήματα όπως ακούω και από ανθρώπους με παρόμοια προβλήματα ξεπερνιούνται εύκολα, τουλάχιστον σε περιπτώσεις εξωσωματικής οπότε μην στεναχωριέσαι και μην απογοητεύεσαι. 

Με το καλο το μωρο σας!!!

Κανατε απλη μικρογονιμοποιηση ή τις αλλες πιο εξελιγμενες που κανουν σε περιπτωσεις ανωμαλων μορφων? Σου ειπαν κατι σχετικο?


 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Εμείς με τον άντρα μου όταν αρχίσαμε να ψάχνουμε το γιατί δεν έχουμε μωρό, τρομάξαμε με τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος (1% φυσιολογικές μορφές) και μέτριο προς κακό κατακερματισμό. Ο άντρας μου ήταν κάθετος στο θέμα των βιταμινών και δεν πήρε τίποτα, μας κάνανε μικρογονιμοποίηση χωρίς κάποια προετοιμασία, πετύχαμε με την πρώτη μας προσπάθεια και τον άλλο μήνα θα έχω στην αγκαλιά το μωράκι μας. Τα ανδρικά προβλήματα όπως ακούω και από ανθρώπους με παρόμοια προβλήματα ξεπερνιούνται εύκολα, τουλάχιστον σε περιπτώσεις εξωσωματικής οπότε μην στεναχωριέσαι και μην απογοητεύεσαι. 

Με το καλό το μωρό σου...!!

Επείδη κ εμείς είμαστε στην ίδια ακριβώς φάση με το σπέρμα.. τι ηλικία έχετε?

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, LinaR είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση έχουμε ξεκινήσει βιταμίνη c υπάρχει κάποια άλλη που να βοηθάει γτ ο γιατρός που πήγαμε μας είπε ότι δεν χρειάζονται βιταμίνες κ ότι δεν κάνουν τίποτα αλλά εγώ διαβάζω πως βοήθησαν πολλα ζευγάρια με παρόμοιο προβλημα. Το σίγουρο είναι ότι θα επισκεφτούμε και άλλο γιατρό 

Εμείς πήγαμε σε ανδρολογο-ουρολογο κ μας έδωσε βιταμίνες μας πρότεινε δηλ.. είναι σε σκόνη κ λέγονται androferti κάπως έτσι....τώρα αν θα φτιάξει....εμάς.ηταν νκατω από εκατομμύριο κ όλες ανώμαλες κ σχεδόν κανενα κινητικό...όπως σου είπε η Λίνα θέλει λίγο ψάξιμο...εμείς φαντάσου αφού τα τελειώσαμε αυτά τώρα περιμένουμε καρυότυπο κ μια άλλη εξειδικευμένη αν κ δεν περιμένουμε.φοβερα αποτελέσματα...η ηλικία μας είναι μεγαλύτερη βέβαια, εύχομαι να πάνε όλα.καλα πάντως.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...