Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Μαρίαφi είπε:

@Τζινα38 πώς είναι η καισαρική από θέμα πόνου;

Καλημέρα.. κοίτα αν σου πω ότι δεν πονάς είναι ψέμα αλλά ο πολύς ο πόνος είναι το πρώτο 24ωρο μετά νιώθεις πόνους περιόδου 

  • Ευχαριστώ 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα

Που είστε ολες;; 

@Athinaa που είσαι κορίτσι μου;; όλα καλα;; 

Εμένα με έπιασε το πρωί μετά από πολύ καιρό μια έντονη αδιαθεσία, δύσπνοια..  ευτυχώς όλα καλά τώρα! Εντωμεταξύ ξύπνησα νωρίς και έκανα σκέψεις τώρα που πλησιάζει ο καιρός, είναι και που δεν έχω τελειώσει με τα ψώνια για το μωρο και ίσως έχω άγχος..  Επίσης σκέφτομαι και τον τοκετό να πάνε όλα καλά και αυτή τη φορά... 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε σήμερα?? Εγώ σας έχω ξαναπεί πόσο ζηλεύω κ θαυμάζω όσες κοπέλες επιλέγουν να γεννήσουν εντελώς φυσικά.. Ούτε να το διανοηθώ για μένα. Κ μόνο στην σκέψη ιδρώνω ολοκληρη. Αν δεν υπήρχε επισκληριδιος δεν ξέρω τι θα εκανα.. Πάντως σίγουρα όχι 3 γέννες! Στεναχωριέμαι που το σκέφτομαι έτσι αλλά δε θέλω να πονέσω καθόλου :oops: 

@Τζινα38, @V_baby πως είστε?

Εμείς χθες πήγαμε στους δικούς μου ήταν κ η ανηψια μου κ περίμενε να κουνηθεί η κοιλιά μου. Η άτιμη η μπέμπα δεν της έκανε τη χάρη όμως οπότε πριν φύγουμε λέει κάτσε να την αγκαλιάσω κ μόλις ακούμπησε το μαγουλάκι της τίναξα την κοιλιά μου επίτηδες κ τρελάθηκε από τη χαρά.. Ξεφωνιζε η ξαδέρφη μου η ξαδέρφη μου με κλώτσησε :D πολύ γέλιο!! Κατά τ άλλα μόλις παράγγειλαμε το καθισματακι αυτοκινήτου. Ο άντρας μου δηλ γιατί εγώ ακόμα ήμουν στη σκέψη αυγό ή όχι κ στο τέλος δεν θα προλάβει να έρθει το κάθισμα. Πήραμε ένα britax romer τλκ.πανακριβο μεν αλλά πηραμε μια κ καλη 0-18 κ αν μας φανεί ότι δεν δένεται καλά τώρα που θα είναι μικρούλα θα ανταλλάξουμε με το αυγό μιας φιλης που έχει μεγαλύτερο μωράκι για λίγο καιρο.

Ξέρει καμία τι πρέπει να κάνουμε για το επίδομα λοχείας? Θυμάμαι ότι χρειαζόταν μια εξουσιοδότηση στον σύζυγο αν δεν κάνω λάθος? Άραγε ισχύει ακόμα? Στο ικα δεν μπήκα μέσα κ δεν ήξερε καν η κοπέλα που εξυπηρετούσε έξω.

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα

Που είστε ολες;; 

@Athinaa που είσαι κορίτσι μου;; όλα καλα;; 

Εμένα με έπιασε το πρωί μετά από πολύ καιρό μια έντονη αδιαθεσία, δύσπνοια..  ευτυχώς όλα καλά τώρα! Εντωμεταξύ ξύπνησα νωρίς και έκανα σκέψεις τώρα που πλησιάζει ο καιρός, είναι και που δεν έχω τελειώσει με τα ψώνια για το μωρο και ίσως έχω άγχος..  Επίσης σκέφτομαι και τον τοκετό να πάνε όλα καλά και αυτή τη φορά... 

Κ εγώ είμαι πολύ περίεργα τις τελευταίες μέρες.άγχος μάλλον. Σκέφτομαι τον τοκετο πολύ έντονα κ κάνει κ κάτι μυστήρια η μπέμπα.. Κάθε φορά λέω ωχ ωχ ωχ θα χει πλάκα να γένναω :grin: έχω κ εμπειρία πανάθεμα με! Ευτυχώς τελείωσα με τα ψώνια αλλά δωματιο κ κρεβάτι δεν είναι έτοιμα. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα που μιλάτε για το επίδομα λοχείας.. Τι χαρτιά χρειαζόμαστε; μου είπαν στο ικα ότι θέλει ληξιαρχική πράξη γεννήσεως, εξιτήριο του νοσοκομείου.. Τι άλλο; γιατί με το ζόρι μου τα έλεγε η κοπέλα στο ταμείο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώτα πρέπει να βγάλουμε ΑΜΚΑ στο μωρο και να πάμε στο μητρώο του ΙΚΑ να το ασφαλισουμε,  μετά με αυτά που έγραψες κ βιβλιαριο πάμε στις παροχες!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου παρεάκι όμορφο!

Τι κάνετε κορίτσια πώς είστε; Εγώ προσπαθώ να κλείνω εκκρεμότητες σιγά σιγά, κ να κάνω μέσα στη βδομάδα ένα κούρεμα κ ένα πεντικιούρ περιποιημένο!

Να ρωτήσω κάτι τις έμπειρες μανούλες.

Έχουμε ένα ψηλό μακρόστενο γρανιτένιο τραπεζακι το οποίο σκεφτόμασταν να χρησιμοποιήσουμε για να βάλουμε πάνω το στρωματακι της αλλαξιερας. Ο προβληματισμός μου είναι ότι η μικρή πλευρά του τραπεζιού είναι 47 εκατοστά, ενώ όλα τα στρωματακια που βρίσκω on-line είναι 50. Πιστεύετε ότι είναι επίφοβο που είναι λίγα εκατοστά μικρότερο; Επίσης το στρωματακι απλά το βάζουμε πάνω σε κάποια επιφάνεια ή χρειάζεται να το στερεώσουμε κι όλας; 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _marjio είπε:

Καλησπέρα

Που είστε ολες;; 

@Athinaa που είσαι κορίτσι μου;; όλα καλα;; 

Εμένα με έπιασε το πρωί μετά από πολύ καιρό μια έντονη αδιαθεσία, δύσπνοια..  ευτυχώς όλα καλά τώρα! Εντωμεταξύ ξύπνησα νωρίς και έκανα σκέψεις τώρα που πλησιάζει ο καιρός, είναι και που δεν έχω τελειώσει με τα ψώνια για το μωρο και ίσως έχω άγχος..  Επίσης σκέφτομαι και τον τοκετό να πάνε όλα καλά και αυτή τη φορά... 

Τα νέα αλλάζουν από ώρα σε ώρα... αχαχαχαχα... απίστευτα πράγματα... λοιπόν σήμερα είχα πάει για νέες εξετάσεις και doppler για να δούμε πόσο ζυγίζει ο μπέμπης...

λοιπόν το λεύκωμα ήταν οριακά πιο κάτω από το όριο... καλό αυτό... θα ξαναμαζέψω ούρα αύριο... οι πιέσεις μου φτάνουν το πολύ μέχρι 15+ - 10+... αλλά και πιο χαμηλά... το καμπανάκι μας πλέον είναι 16-11... ο αιματοκρίτης τέλειος, 39, τα υπόλοιπα αιματολογικά μια χαρά, οι τρασναμινάσες εξαιρετικές... μέχρι και η CRP έπεσε... από 37 τόσο την τελευταία φορά πήγε  17 κάτι... τέλεια δηλαδή, μολονότι το όριο είναι 5, συνεχίζει να πέφτει και  μάλιστα χωρίς αντιβίωση...

είδαμε και τον μπέμπη στο doppler... μια χαρά... πήρε τα 200 γραμμάρια του... μάλιστα ήρθε και με το κεφάλι πάνω οπότε δεν πιέζει πια την παλιά μου τομή, η οποία τώρα εμφανίζει άνοιγμα από 13 χιλ μόλις 10... το άλλο αξιοπερίεργο είναι ότι ο τράχηλος μου συνεχίζει να παχαίνει... από 2,9 εκ. έφτασε τα 3,5...

ο καρδιολόγος μου άλλαξε τα αντιυπερτασικά, με έβαλαν σε ακόμα πιο αυστηρή δίαιτα, και ο γιατρός μου μου είπε ότι πάω καλά και θα προσπαθήσει να με φτάσει μέχρι την επόμενη βδομάδα και όπου πάω... με παρακολούθηση βέβαια και συνεχείς εξετάσεις...

ωστόσο μαζί με τις άλλες καλές εξετάσεις πήρα και μια πίκρα... το ουρικό οξύ ανέβηκε από το 8,1 στο 9,1 κι έπεσε ένας σχετικός πανικός στο "ιατρικό μου συμβούλιο"... ο καρδιολόγος ζητά παρακολούθηση εντός μαιευτηρίου... τώρα περιμένουμε να δει το αποτέλεσμα ο γιατρός μου για να δούμε τι θα κάνουμε.... οι επιλογές είναι να με χώσει άμεσα για καισαρική, να μπω μαιευτήριο για παρακολούθηση (σ.σ. που μάλλον δεν θα το προκρίνει, μετά το δάγκωμα που μου έριξαν την τελευταία φορά) και τέλος να πηγαίνουμε μέρα με τη μέρα με μετρήσεις πίεσης και ουρικού οξέως...

είμαι βέβαια σε ετοιμότητα, και κυρίως όποιος είναι μαζί μου, για ζαλάδα, πονοκέφαλο, θολή όραση, παραισθήσεις κλπ... 

το ζάχαρο μετά τις κορτιζόνες απορρυθμίστηκε πάλι αλλά ελπίζω από αύριο να στρώσει... έχω και ραντεβού με την ενδοκρινολόγο να μου φτιάξει πρωτόκολλο ρύθμισης ζαχάρου για το μαιευτήριο για να μη μου χρεώσουν δικό τους ενδοκρινολόγο και τον πληρώσω χρυσό...

τώρα όσον αφορά τις πιθανές ημερομηνίες, αν είναι άμεσα, έχω 3 προβλήματα: το πρώτο είναι ότι σήμερα υπογράψαμε το σύμφωνο συμβίωσης -πάνω στο καπό εντός παρκαρισμένου αυτοκινήτου έξω από την κλινική αχαχαχαχαχαχα- και έχουμε ραντεβού για την Πέμπτη να το καταθέσω στο ληξιαρχείο... άρα τους είπα πριν την Παρασκευή δεν γεννάω...

το δεύτερο ειναι ότι ο γιατρός μου κάνει τις καισαρικές γύρω στις 6-6.30 το πρωί... εκείνη την ώρα ξημερώνει και προβλέπω ο μπεμπης όχι μόνο  να είναι Δίδυμος αλλά και με ωροσκόπο Δίδυμο... διπλο το χτύπημα... δεν θεωρώ κακούς τους Διδύμους... ειδικά με τις γυναίκες τα πάω εξαιρετικά... αλλά ως Ταύρος με ωροσκόπος Ταύρο, με Δίδυμο άντρα δεν κατάφερα να συνεννοηθώ ποτέ... ούτε στη δουλειά ούτε καν σε μια συνέλευση πολυκατοικίας... ούτε καλημέρα καλά καλά... αχαχαχαχα

και το τρίτο ότι έχω κλείσει ραντεβού για τζελ στα νύχια για Παρασκευή το βράδυ και τώρα πρέπει να το αλλάξω άμεσα για να προλάβω... και μην γελάτε σας βλέπω... έχω κάνει 2 φορές το απλό και τα νύχια μου είναι χάλια στις 2-3 μέρες... τζελ επιτέλους μετά από μήνες... αχαχαχαχαχα... για πείτε;;; λέτε να τα κάνω μπλε ή γαλάζιο για να ταιριάζουν με τον απόγονο μου;;;; αχαχαχαχαχαχαχαχα

κορίτσια θέλω να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ και για το ενδιαφέρον σας και για τις ευχές σας... να ξέρετε ότι παραμένω ψύχραιμη και ήρεμη και είμαι βέβαιη ότι όλα θα πάνε καλά στο τέλος... με παρακολουθούν στενά όλες οι ιατρικές ειδικότητες... δύσκολα να πάει κάτι στραβά... 

οπότε αφού ανησυχούν άλλοι γι' αυτά εγώ έχω χωθεί μέσα στο ίντερνετ και ψάχνω όσα δεν έχω πάρει και αναφέρονται στη λίστα που μου έδωσε σήμερα η μαία για το μαιευτήριο... επιθέματα, σαπούνι χαμομηλιού, χάπια μαγιάς μπύρας κλπ... σε λιγάκι μάλιστα θα βαλουμε και το πρώτο πλυντήριο για τα πράγματα του μπέμπη γιατί θα χρειαστώ κάποια στο μαιευτήριο, αν και με τη ΜΕΝΝ στον ορίζοντα δεν το πολυβλέπω... τεσπά...

και έχω και μια απορία... αναφέρει η λίστα "κοχύλια σιλικόνης"... τι στο καλό είναι αυτά;;; έτσι ακριβώς δεν τα βρίσκω πουθενά... βλέπω άλλες ονομασίες... γνωρίζει κάποια;;;;;;;

 

  • Μου αρέσει 4

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athinaa είπε:

Τα νέα αλλάζουν από ώρα σε ώρα... αχαχαχαχα... απίστευτα πράγματα... λοιπόν σήμερα είχα πάει για νέες εξετάσεις και doppler για να δούμε πόσο ζυγίζει ο μπέμπης...

λοιπόν το λεύκωμα ήταν οριακά πιο κάτω από το όριο... καλό αυτό... θα ξαναμαζέψω ούρα αύριο... οι πιέσεις μου φτάνουν το πολύ μέχρι 15+ - 10+... αλλά και πιο χαμηλά... το καμπανάκι μας πλέον είναι 16-11... ο αιματοκρίτης τέλειος, 39, τα υπόλοιπα αιματολογικά μια χαρά, οι τρασναμινάσες εξαιρετικές... μέχρι και η CRP έπεσε... από 37 τόσο την τελευταία φορά πήγε  17 κάτι... τέλεια δηλαδή, μολονότι το όριο είναι 5, συνεχίζει να πέφτει και  μάλιστα χωρίς αντιβίωση...

είδαμε και τον μπέμπη στο doppler... μια χαρά... πήρε τα 200 γραμμάρια του... μάλιστα ήρθε και με το κεφάλι πάνω οπότε δεν πιέζει πια την παλιά μου τομή, η οποία τώρα εμφανίζει άνοιγμα από 13 χιλ μόλις 10... το άλλο αξιοπερίεργο είναι ότι ο τράχηλος μου συνεχίζει να παχαίνει... από 2,9 εκ. έφτασε τα 3,5...

ο καρδιολόγος μου άλλαξε τα αντιυπερτασικά, με έβαλαν σε ακόμα πιο αυστηρή δίαιτα, και ο γιατρός μου μου είπε ότι πάω καλά και θα προσπαθήσει να με φτάσει μέχρι την επόμενη βδομάδα και όπου πάω... με παρακολούθηση βέβαια και συνεχείς εξετάσεις...

ωστόσο μαζί με τις άλλες καλές εξετάσεις πήρα και μια πίκρα... το ουρικό οξύ ανέβηκε από το 8,1 στο 9,1 κι έπεσε ένας σχετικός πανικός στο "ιατρικό μου συμβούλιο"... ο καρδιολόγος ζητά παρακολούθηση εντός μαιευτηρίου... τώρα περιμένουμε να δει το αποτέλεσμα ο γιατρός μου για να δούμε τι θα κάνουμε.... οι επιλογές είναι να με χώσει άμεσα για καισαρική, να μπω μαιευτήριο για παρακολούθηση (σ.σ. που μάλλον δεν θα το προκρίνει, μετά το δάγκωμα που μου έριξαν την τελευταία φορά) και τέλος να πηγαίνουμε μέρα με τη μέρα με μετρήσεις πίεσης και ουρικού οξέως...

είμαι βέβαια σε ετοιμότητα, και κυρίως όποιος είναι μαζί μου, για ζαλάδα, πονοκέφαλο, θολή όραση, παραισθήσεις κλπ... 

το ζάχαρο μετά τις κορτιζόνες απορρυθμίστηκε πάλι αλλά ελπίζω από αύριο να στρώσει... έχω και ραντεβού με την ενδοκρινολόγο να μου φτιάξει πρωτόκολλο ρύθμισης ζαχάρου για το μαιευτήριο για να μη μου χρεώσουν δικό τους ενδοκρινολόγο και τον πληρώσω χρυσό...

τώρα όσον αφορά τις πιθανές ημερομηνίες, αν είναι άμεσα, έχω 3 προβλήματα: το πρώτο είναι ότι σήμερα υπογράψαμε το σύμφωνο συμβίωσης -πάνω στο καπό εντός παρκαρισμένου αυτοκινήτου έξω από την κλινική αχαχαχαχαχαχα- και έχουμε ραντεβού για την Πέμπτη να το καταθέσω στο ληξιαρχείο... άρα τους είπα πριν την Παρασκευή δεν γεννάω...

το δεύτερο ειναι ότι ο γιατρός μου κάνει τις καισαρικές γύρω στις 6-6.30 το πρωί... εκείνη την ώρα ξημερώνει και προβλέπω ο μπεμπης όχι μόνο  να είναι Δίδυμος αλλά και με ωροσκόπο Δίδυμο... διπλο το χτύπημα... δεν θεωρώ κακούς τους Διδύμους... ειδικά με τις γυναίκες τα πάω εξαιρετικά... αλλά ως Ταύρος με ωροσκόπος Ταύρο, με Δίδυμο άντρα δεν κατάφερα να συνεννοηθώ ποτέ... ούτε στη δουλειά ούτε καν σε μια συνέλευση πολυκατοικίας... ούτε καλημέρα καλά καλά... αχαχαχαχα

και το τρίτο ότι έχω κλείσει ραντεβού για τζελ στα νύχια για Παρασκευή το βράδυ και τώρα πρέπει να το αλλάξω άμεσα για να προλάβω... και μην γελάτε σας βλέπω... έχω κάνει 2 φορές το απλό και τα νύχια μου είναι χάλια στις 2-3 μέρες... τζελ επιτέλους μετά από μήνες... αχαχαχαχαχα... για πείτε;;; λέτε να τα κάνω μπλε ή γαλάζιο για να ταιριάζουν με τον απόγονο μου;;;; αχαχαχαχαχαχαχαχα

κορίτσια θέλω να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ και για το ενδιαφέρον σας και για τις ευχές σας... να ξέρετε ότι παραμένω ψύχραιμη και ήρεμη και είμαι βέβαιη ότι όλα θα πάνε καλά στο τέλος... με παρακολουθούν στενά όλες οι ιατρικές ειδικότητες... δύσκολα να πάει κάτι στραβά... 

οπότε αφού ανησυχούν άλλοι γι' αυτά εγώ έχω χωθεί μέσα στο ίντερνετ και ψάχνω όσα δεν έχω πάρει και αναφέρονται στη λίστα που μου έδωσε σήμερα η μαία για το μαιευτήριο... επιθέματα, σαπούνι χαμομηλιού, χάπια μαγιάς μπύρας κλπ... σε λιγάκι μάλιστα θα βαλουμε και το πρώτο πλυντήριο για τα πράγματα του μπέμπη γιατί θα χρειαστώ κάποια στο μαιευτήριο, αν και με τη ΜΕΝΝ στον ορίζοντα δεν το πολυβλέπω... τεσπά...

και έχω και μια απορία... αναφέρει η λίστα "κοχύλια σιλικόνης"... τι στο καλό είναι αυτά;;; έτσι ακριβώς δεν τα βρίσκω πουθενά... βλέπω άλλες ονομασίες... γνωρίζει κάποια;;;;;;;

 

Καλά ε είσαι θεά εγώ αυτό έχω να πω μόνο. Στο ζώδιο γέλασα αλλά με το τζελ με έστειλες  κανονικά χαχχααχαχαχαχα

Μπράβο κοπέλα μου δε μασας,και μας δίνεις και στις υπόλοιπες κουράγιο να μη γκρινιάζουμε με το παραμικρό.

 


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Athinaa χαχαχα τα γράφεις τόσο διασκεδαστικά, και είναι όλα τόσο σοβαρά αυτά που αναφέρεις αλλά ο τρόπος σου είναι το κάτι άλλο χαχαα Για μένα το σημαντικότερο πρόβλημα θα ήταν ο δίδυμος με ωροσκόπο δίδυμο χαχαχαχα Αχ μωρέ με τέτοια θετική στάση είναι δυνατόν κάτι να μη πάει καλά?? Μα ο τράχηλος να φτάσει 3.5;;;;; μπράβο βρε Αθηνά!!!

Τα κοχύλια θηλασμού είναι σαν θηκες που μπαίνουν πάνω στο στήθος για να αεριζεται και να μαζεύει γάλα ΑΝ τρέχει. Εγώ δε χρησιμοποίησα ποτέ. Σε φαρμακείο αν πας και τα ζητήσεις έτσι θα στα δώσουν!!

@FofiK μια χαρά θα είναι στο τραπεζάκι πιστεύω,  βάζεις και μια πετσέτα από κάτω για να μη γλιστράει ας πούμε και εντάξει δε θα μένει το μωρό χωρίς επίβλεψη εκεί οπότε θα τη κάνεις τη δουλειά σου!!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε κορίτσια? Τώρα γυρίσαμε από το γιατρό από το Doppler ολα καλά ο μικρός έχει πάρει κ καλή θέση είναι 1600 περίπου μια χαρά μου είπε κ ότι θα βγει γύρω στα 3200-3300 με εκτιμήσεις πάντα. :-D:-D

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Τώρα γυρίσαμε από το γιατρό από το Doppler ολα καλά ο μικρός έχει πάρει κ καλή θέση είναι 1600 περίπου μια χαρά μου είπε κ ότι θα βγει γύρω στα 3200-3300 με εκτιμήσεις πάντα. :-D:-D

Τέλεια @Gianna! αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία!! Τι βάρος έπεται ;-)

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@Athinaa χαχαχα τα γράφεις τόσο διασκεδαστικά, και είναι όλα τόσο σοβαρά αυτά που αναφέρεις αλλά ο τρόπος σου είναι το κάτι άλλο χαχαα Για μένα το σημαντικότερο πρόβλημα θα ήταν ο δίδυμος με ωροσκόπο δίδυμο χαχαχαχα Αχ μωρέ με τέτοια θετική στάση είναι δυνατόν κάτι να μη πάει καλά?? Μα ο τράχηλος να φτάσει 3.5;;;;; μπράβο βρε Αθηνά!!!

Τα κοχύλια θηλασμού είναι σαν θηκες που μπαίνουν πάνω στο στήθος για να αεριζεται και να μαζεύει γάλα ΑΝ τρέχει. Εγώ δε χρησιμοποίησα ποτέ. Σε φαρμακείο αν πας και τα ζητήσεις έτσι θα στα δώσουν!!

τέλεια αυτό έψαχνα... για τη συλλογή γάλακτος κάπου το είδα θένκγιουυυυυυυ...

όσο για τη στάση μου έτσι είμαι γενικώς... δεν μοιρολογάω ποτέ προκαταβολικά... μάλλον παραείμαι ψύχραιμη και ρεαλίστρια... αχαχαχαχαχα... 

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites

@Athinaa κοπέλα μου μπράβο για τη θετική σου στάση και για το χιούμορ σου.. Και φυσικά θα πάνε όλα καλά.. Όσο για το τσελ πολύ σωστά προβληματιζεσαι, να είσαι περιποιημένη στο νοσοκομείο.. Χιχιχι.. εγώ προτεινω να τα κάνεις τυρκουαζ που είναι και καλοκαιρινό χρώμα και ταιριάζει με το φύλο.. 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φουσκιτσες μου!

Πως είστε?

Πήγαμε γιατρό σήμερα! Όλα καλά με τον μπεμπακο! Κορίτσιαααααα 36 εβδομάδα!! Μπαίνω στο μήνα μου!! Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι φτάσαμε τόσο κοντά! Από εδώ και πέρα μου είπε πως θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα να με βλέπει. 

2750 ο γλυκούλης μου είδαμε και την φατσούλα του άλλη μια φορά! 3,42 ο τράχηλος, την προηγούμενη φορά ήταν 3.88 οπότε μου είπε πως πάμε καλά. Έχει καλή θέση αλλά είναι ακόμα αρκετά ψηλά..

@Athinaa φτιάξε μπλέ νυχακια, γίνε μια κούκλα και ετοιμάσου να υποδεχτεις τον γιό!!! Όλα να πάνε καλα κορίτσι!!

@"Gigi" μου κι εμείς σε αυτό το κάθισμα αυτοκινήτου κλείνουμε μάλλον.. έχει αλλα δύο αντίστοιχα στο μυαλό του ο άντρας μου και πρέπει να πάρουμε απόφαση ποίο θα παραγγείλουμε. πιστεύω τα αξίζει τα χρήματα του από τη στιγμή που είναι μέχρι 18 κιλά!

@FofiK καλή η ιδέα με το τραπεζάκι.. πιστεύω μια χαρά θα βολεψει.

@Gianna! μου όλα καλά κι εσείς με το γιατρό βλέπω! Προχωράμε δυναμικα!!

 

@_marjio μου γιατί αγχώθηκες φίλη??? Όλα θα πάνε καλά!! ♥️

  • Μου αρέσει 5

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...