Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια!!

Πώς ειστε? Αχ να κρατήσει ο καιρός αυτός όσο γίνεται, άλλος άνθρωπος ειμαι! Χθες βγηκαμε όλοι μαζί βόλτα στο πάρκο το βράδυ και πόσο το απόλαυσα..

@Vila μου μπράβο ο μπεμπακος ετοιμάζεται για την έξοδο, αλλά έχει ακόμα δρόμο σίγουρα!! Εγώ δε το θέλω να αγχώνομαι, μου γυρνάνε όλα στο μυαλό το βράδυ στον ύπνο μου, τη μέρα είμαι ΟΚ και σίγουρη ότι όλα θα πανε τέλεια και αυτή τη τελευταία φορά!!! Ανυπομονώ να πάμε στη μαια μετά το γιατρό τη Πέμπτη να μιλήσουμε μαζί της για ολα..ειναι απίστευτη.

Πιστεύω πάλι ότι γύρισε το μωρό μέσα στη κοιλιά. Σας έχω πει ότι κάθε φορά που εχει λοξυγκα προσπαθώ να καταλάβω τη θέση του; Ε εχθές ήταν πάλι ψηλά ;) ααααντε καλό μου μωρό γυρνααααα χαχαχαχα εντάξει έχουμε χρόνο φυσικά και κουνιέται τόσο πολύ όλη μέρα.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!! 

@_marjio μου πιστεύω μόλις μιλήσεις με τη μαία θα σου φύγουν και οι σκέψεις! Μακάρι να είχα κι εγώ μια δική μου μαία μαζί μου! 

@"Gigi" ξέχασα να σου πω για το τέστ covid που λέγαμε για το Γένεσις μου είπε ο γιατρός μου ότι μπορώ για να μην το χρεωθουμε εγώ και ο σύζυγος να πάμε σε δημόσιο νοσοκομείο να το κάνουμε κατά τις 20 του μήνα να τα έχουμε μαζί μας όταν θα πάμε στην κλινική και αν τυχών δεν το δεχτούν τότε θα μας βάλουν να κάνουμε εκεί κατά την εισαγωγή. Άκρη δεν έβγαλα αλλά για να μου το είπε έτσι ίσως δέχονται δέκα ημερών τεστ πχ.. δεν ξέρω..

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!τι μου κανετε;;;εγω χαθηκα λιγο γιατι σκ ειχα παει στο εξοχικο μας κ χαλαρωσαμε λιγο ..κ χθες μαλλον οι ορμονες ξερω γω.. με επιασε παλι αγχος για τα γραμ του μωρου κ γιατι δεν πηρε πολλα στις 2μιση βδομαδες εκεινες κ πηγα να ζυγιστω κ ημουν τα ιδια κιλα(σε σχεση με 1μιση βδοναδα πριν) κ λεω να τοοοοο τπτ δεν εχει παρει το εμβρυακι μου..κ κλαμααα..καλα δεν ηταν φυσιολογικο!! Ορμονες..εστειλα στη μαια μου με ηρεμησε..με εκραξε..χαχχα γιατι της ελεγα λες να πεθανει ή να εχει κατι..παρα πολυ ωραια ομως με εκανε κ ηρεμησα κ ημουν μια χαρα μετα!! Κ μπαινω εδώκ βλεπω την @Athinaa να γραφει αυτα που γραφει κ ντρεπομαι κ λεω ειναι το ειδωλο  μου!! Κ ειδες;;επειδη εισαι θετικος ανθρωπος ολα διορθώνονται!!! Επιτρεπεται το βαψιμο νυχιων; γιατι θελω να ξερω κ γω εστω ενα ποδι να το χω βαμμενο!! Χαχαχαχ. Τιρκουαζ συμφωνω με τη φιλη παραπανω.. @Vila μου εισαι πολυ κοντα πια στο να παρεις ο θαυματακι σου!! Τι καλα!! @_marjio μου με πιανουν κ μενα αυτα καμια φορα ,ενταξει δε πανε κ βόλτα στο παρκο, ενα μωρακι κανουμε..μιλα με τη μαια σου κ μετα θα σαι σουπερ!! @Gianna! μια χαρα κ συ με το γιατρουλι!!τελεια!!

κατ αλλα καλεεε το Σάββατο το παιδι μου δε ξερω τι επαθε..εφαγα σοκολατα μετα απο καιρο ψιλοαρκετη..καλα κοριτσια το επομενο 2μιση ωρο παρτυυυυυυυ!!! Κινιοταν εντονα κ κεω καλε θα βγει απ τη κοιλια αυτο θα σκισει το δέρμα!!! Αφου λεω μπας κ παθαινει κατι..αλοιμονο εγω αρνητική μια ζωη..αλλα καταληγω οτι μαλλον αυτο εφταιγε..

 

  • Μου αρέσει 3

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Καλημέρα!! 

@_marjio μου πιστεύω μόλις μιλήσεις με τη μαία θα σου φύγουν και οι σκέψεις! Μακάρι να είχα κι εγώ μια δική μου μαία μαζί μου! 

@"Gigi" ξέχασα να σου πω για το τέστ covid που λέγαμε για το Γένεσις μου είπε ο γιατρός μου ότι μπορώ για να μην το χρεωθουμε εγώ και ο σύζυγος να πάμε σε δημόσιο νοσοκομείο να το κάνουμε κατά τις 20 του μήνα να τα έχουμε μαζί μας όταν θα πάμε στην κλινική και αν τυχών δεν το δεχτούν τότε θα μας βάλουν να κάνουμε εκεί κατά την εισαγωγή. Άκρη δεν έβγαλα αλλά για να μου το είπε έτσι ίσως δέχονται δέκα ημερών τεστ πχ.. δεν ξέρω..

 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!! 

Vila μου τλκ γενεσις? Ρώτησες τον γιατρό σου μήπως τι γίνεται σε περίπτωση θετικού τεστ?είναι προετοιμασμενοι για κάτι έκτακτο ή σε διωχνουν τελευταία στιγμή νοσοκομείο? Για το διαβαλκανικο έτσι άκουσα από τρίτους. Εγώ θα τον ρωτήσω την άλλη φορά αλλά το έχω κ λίγο στο μυαλό μου .. Δεν ξέρεις πότε τι γίνεται. Καλή ιδέα αυτή με το νοσοκομείο! Φαντάζεσαι να βρεθούμε στην κλινική? Πλάκα θα έχει!

Το καθισματακι είναι πολύ καλό. Το βρήκες ετοιμοπαραδοτο? Εγώ ήθελα να το πάρω από τους κουμπάρους μου που έχουν κατάστημα. το ήθελα σε τζιν αλλά μου είπαν ότι θα κάνει κανένα 2μηνο να έρθει γιατί θα είναι ειδική παραγγελία. Τλκ το πήρα μαύρο γιατί το είχαν ήδη στην προηγούμενη παραγγελία κ ευελπιστούμε να έρθει πριν γεννήσω!

Λοιπόν κορίτσια χθες τα έκανα λίγο πάνω μου,!! Είχα πολλές συσπασεις ξαφνικα, ανώδυνες βέβαια.μολις σηκωνομουν όρθια ενιωθα όλο το βάρος κάτω κ συσπασεις ταυτόχρονα έλεγα πάει γένναω.τλκ έμεινα ξαπλωμένη συνέχεια κ ήμουν εντάξει.μόλις σηκωνομουν για καμιά τουαλέτα αντε πάλι τα ίδια. Το ψιλό ξενύχτησα για να παρακολουθώ τι γίνεται αλλά από το βραδάκι κ μετά δεν είχα τπτ. Τώρα προς το παρόν μια χαρά είμαι επικρατεί ηρεμία!! 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!! 

Vila μου τλκ γενεσις? Ρώτησες τον γιατρό σου μήπως τι γίνεται σε περίπτωση θετικού τεστ?είναι προετοιμασμενοι για κάτι έκτακτο ή σε διωχνουν τελευταία στιγμή νοσοκομείο? Για το διαβαλκανικο έτσι άκουσα από τρίτους. Εγώ θα τον ρωτήσω την άλλη φορά αλλά το έχω κ λίγο στο μυαλό μου .. Δεν ξέρεις πότε τι γίνεται. Καλή ιδέα αυτή με το νοσοκομείο! Φαντάζεσαι να βρεθούμε στην κλινική? Πλάκα θα έχει!

Το καθισματακι είναι πολύ καλό. Το βρήκες ετοιμοπαραδοτο? Εγώ ήθελα να το πάρω από τους κουμπάρους μου που έχουν κατάστημα. το ήθελα σε τζιν αλλά μου είπαν ότι θα κάνει κανένα 2μηνο να έρθει γιατί θα είναι ειδική παραγγελία. Τλκ το πήρα μαύρο γιατί το είχαν ήδη στην προηγούμενη παραγγελία κ ευελπιστούμε να έρθει πριν γεννήσω!

Λοιπόν κορίτσια χθες τα έκανα λίγο πάνω μου,!! Είχα πολλές συσπασεις ξαφνικα, ανώδυνες βέβαια.μολις σηκωνομουν όρθια ενιωθα όλο το βάρος κάτω κ συσπασεις ταυτόχρονα έλεγα πάει γένναω.τλκ έμεινα ξαπλωμένη συνέχεια κ ήμουν εντάξει.μόλις σηκωνομουν για καμιά τουαλέτα αντε πάλι τα ίδια. Το ψιλό ξενύχτησα για να παρακολουθώ τι γίνεται αλλά από το βραδάκι κ μετά δεν είχα τπτ. Τώρα προς το παρόν μια χαρά είμαι επικρατεί ηρεμία!! 

Πηρες το γιατρο σου να σου δωσει μια ιδεα τι μπορει να ηταν;!;!;! Καταλαβα ποσο θα αγχωθηκες..λογικο..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@"Gigi" με πιάνουν και εμένα συσπασεις, σφίγγεται η κοιλιά και επίσης πιάνεται η ανάσα μου εκείνη την ώρα :confused: βέβαια δε πονάω αλλά αν ξεκινήσουν μπορεί για κανένα μισάωρο+ να τις έχω.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@"Gigi" με πιάνουν και εμένα συσπασεις, σφίγγεται η κοιλιά και επίσης πιάνεται η ανάσα μου εκείνη την ώρα :confused: βέβαια δε πονάω αλλά αν ξεκινήσουν μπορεί για κανένα μισάωρο+ να τις έχω.. 

Ωχ Παναγίτσα μου!! Εγώ έπιανα την κοιλιά μου χθες από κάτω μέχρι να φτάσω στον καναπέ κ να κάτσω λες κ θα μου έφευγε το μωρό :grin: μάλλον έχει πάρει κ θέση πλεον κ ένιωθα το κεφάλι. Την άλλη φορά είχε γυρίσει αλλά ήταν ακόμα ψηλά.ελπιζω να μην είναι πάλι ραγδαίες οι εξελίξεις. Παρασκευή ή Δευτέρα θα ξαναπάω τώρα κ θα δούμε. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!τι μου κανετε;;;εγω χαθηκα λιγο γιατι σκ ειχα παει στο εξοχικο μας κ χαλαρωσαμε λιγο ..κ χθες μαλλον οι ορμονες ξερω γω.. με επιασε παλι αγχος για τα γραμ του μωρου κ γιατι δεν πηρε πολλα στις 2μιση βδομαδες εκεινες κ πηγα να ζυγιστω κ ημουν τα ιδια κιλα(σε σχεση με 1μιση βδοναδα πριν) κ λεω να τοοοοο τπτ δεν εχει παρει το εμβρυακι μου..κ κλαμααα..καλα δεν ηταν φυσιολογικο!! Ορμονες..εστειλα στη μαια μου με ηρεμησε..με εκραξε..χαχχα γιατι της ελεγα λες να πεθανει ή να εχει κατι..παρα πολυ ωραια ομως με εκανε κ ηρεμησα κ ημουν μια χαρα μετα!! Κ μπαινω εδώκ βλεπω την @Athinaa να γραφει αυτα που γραφει κ ντρεπομαι κ λεω ειναι το ειδωλο  μου!! Κ ειδες;;επειδη εισαι θετικος ανθρωπος ολα διορθώνονται!!! Επιτρεπεται το βαψιμο νυχιων; γιατι θελω να ξερω κ γω εστω ενα ποδι να το χω βαμμενο!! Χαχαχαχ. Τιρκουαζ συμφωνω με τη φιλη παραπανω.. @Vila μου εισαι πολυ κοντα πια στο να παρεις ο θαυματακι σου!! Τι καλα!! @_marjio μου με πιανουν κ μενα αυτα καμια φορα ,ενταξει δε πανε κ βόλτα στο παρκο, ενα μωρακι κανουμε..μιλα με τη μαια σου κ μετα θα σαι σουπερ!! @Gianna! μια χαρα κ συ με το γιατρουλι!!τελεια!!

κατ αλλα καλεεε το Σάββατο το παιδι μου δε ξερω τι επαθε..εφαγα σοκολατα μετα απο καιρο ψιλοαρκετη..καλα κοριτσια το επομενο 2μιση ωρο παρτυυυυυυυ!!! Κινιοταν εντονα κ κεω καλε θα βγει απ τη κοιλια αυτο θα σκισει το δέρμα!!! Αφου λεω μπας κ παθαινει κατι..αλοιμονο εγω αρνητική μια ζωη..αλλα καταληγω οτι μαλλον αυτο εφταιγε..

 

Κοριτσάκι μου κι εγώ στα ίδια κιλά είμαι εδώ και τρεις εβδομάδες αλλά το μωρό πήρε 800 γραμμάρια! Δεν έχει σημασία αν έβαλες ή έχασες εσύ, μη βάζεις το κακό με το νου σου! Μια χαρά είναι το μικρούλι σου! Αυτό με τη σοκολάτα το κάνει κι εμένα! Τρελή χαρά :D

2 ώρες πρίν, "Gigi" είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!!! 

Vila μου τλκ γενεσις? Ρώτησες τον γιατρό σου μήπως τι γίνεται σε περίπτωση θετικού τεστ?είναι προετοιμασμενοι για κάτι έκτακτο ή σε διωχνουν τελευταία στιγμή νοσοκομείο? Για το διαβαλκανικο έτσι άκουσα από τρίτους. Εγώ θα τον ρωτήσω την άλλη φορά αλλά το έχω κ λίγο στο μυαλό μου .. Δεν ξέρεις πότε τι γίνεται. Καλή ιδέα αυτή με το νοσοκομείο! Φαντάζεσαι να βρεθούμε στην κλινική? Πλάκα θα έχει!

Το καθισματακι είναι πολύ καλό. Το βρήκες ετοιμοπαραδοτο? Εγώ ήθελα να το πάρω από τους κουμπάρους μου που έχουν κατάστημα. το ήθελα σε τζιν αλλά μου είπαν ότι θα κάνει κανένα 2μηνο να έρθει γιατί θα είναι ειδική παραγγελία. Τλκ το πήρα μαύρο γιατί το είχαν ήδη στην προηγούμενη παραγγελία κ ευελπιστούμε να έρθει πριν γεννήσω!

Λοιπόν κορίτσια χθες τα έκανα λίγο πάνω μου,!! Είχα πολλές συσπασεις ξαφνικα, ανώδυνες βέβαια.μολις σηκωνομουν όρθια ενιωθα όλο το βάρος κάτω κ συσπασεις ταυτόχρονα έλεγα πάει γένναω.τλκ έμεινα ξαπλωμένη συνέχεια κ ήμουν εντάξει.μόλις σηκωνομουν για καμιά τουαλέτα αντε πάλι τα ίδια. Το ψιλό ξενύχτησα για να παρακολουθώ τι γίνεται αλλά από το βραδάκι κ μετά δεν είχα τπτ. Τώρα προς το παρόν μια χαρά είμαι επικρατεί ηρεμία!! 

@"Gigi" μου δεν συζητήσαμε το ενδεχόμενο θετικού τεστ covid, μάλλον το έχουμε πολύ δεδομένο πως θα είναι αρνητικο.. και φαντάζεσαι να πάθουμε καμία πλάκα? Έτσι κι αλλιώς λογικά θα πάω κατά τις 15-20 του μήνα στο νοσοκομείο να το κάνω και βλέπουμε. 

Αχ μακάρι να βρεθούμε κλινική! Τι ωραία να σε είχα παρεούλα στο δωμάτιο! 

Και τώρα που είπα δωμάτιο.. σκέφτομαι να ζητήσω rooming in.. τι γνώμη έχετε εσείς που έχετε ήδη περάσει την εμπειρία της γέννας? Θα την παλέψω ή θα το μετανιώσω?

Το κάθισμα λέμε να το πάρουμε από μαγαζί στην Καλαμαριά που πήραμε και το καρότσι μας, μιλήσαμε μαζί τους και θα τα έχουν σε λίγες μέρες ετοιμοπαραδοτα. Οι κουμπάροι σου που έχουν μαγαζί? Να κοιτάξω μήπως το πάρω από εκεί :wink: 

Ωχ πολλές συσπάσεις ακούω μάλλον άρχισε η μήτρα να κάνει πρόβες! Η δικιά μου μήτρα μάλλον λίγο τεμπέλα είναι.. απορώ πως δεν έχω νιώσει τίποτα ακόμα!! Με τον γιατρό μίλησες στο τηλέφωνο για το χθεσινό?

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Κοριτσάκι μου κι εγώ στα ίδια κιλά είμαι εδώ και τρεις εβδομάδες αλλά το μωρό πήρε 800 γραμμάρια! Δεν έχει σημασία αν έβαλες ή έχασες εσύ, μη βάζεις το κακό με το νου σου! Μια χαρά είναι το μικρούλι σου! Αυτό με τη σοκολάτα το κάνει κι εμένα! Τρελή χαρά :D

@"Gigi" μου δεν συζητήσαμε το ενδεχόμενο θετικού τεστ covid, μάλλον το έχουμε πολύ δεδομένο πως θα είναι αρνητικο.. και φαντάζεσαι να πάθουμε καμία πλάκα? Έτσι κι αλλιώς λογικά θα πάω κατά τις 15-20 του μήνα στο νοσοκομείο να το κάνω και βλέπουμε. 

Αχ μακάρι να βρεθούμε κλινική! Τι ωραία να σε είχα παρεούλα στο δωμάτιο! 

Και τώρα που είπα δωμάτιο.. σκέφτομαι να ζητήσω rooming in.. τι γνώμη έχετε εσείς που έχετε ήδη περάσει την εμπειρία της γέννας? Θα την παλέψω ή θα το μετανιώσω?

Το κάθισμα λέμε να το πάρουμε από μαγαζί στην Καλαμαριά που πήραμε και το καρότσι μας, μιλήσαμε μαζί τους και θα τα έχουν σε λίγες μέρες ετοιμοπαραδοτα. Οι κουμπάροι σου που έχουν μαγαζί? Να κοιτάξω μήπως το πάρω από εκεί :wink: 

Ωχ πολλές συσπάσεις ακούω μάλλον άρχισε η μήτρα να κάνει πρόβες! Η δικιά μου μήτρα μάλλον λίγο τεμπέλα είναι.. απορώ πως δεν έχω νιώσει τίποτα ακόμα!! Με τον γιατρό μίλησες στο τηλέφωνο για το χθεσινό?

Κορίτσι, αν γίνεται , καλύτερα να είστε μαζι με το μωράκι, όχι μόνο για το θηλασμό, αλλά και για να αγκαλιαζεστε ελεύθερα όποτε θέλετε! Κάνει και στο μωράκι καλό να νιώθει τη μαμά του κοντά από την αρχή αλλά και στη μαμά. Υπάρχουν αμέτρητα καλά στο να εχεις το μωράκι σου μαζί! Φυσικά και θα τη παλέψεις όπως όλες οι μανούλες. Η αδερφή μου στο πρώτο της παιδάκι που δεν είχε ζητήσει rooming in το σκυλομετανιωσε, ενώ στο δεύτερο που το είχε μαζί ήταν πολύυυυ καλύτερα. Και ήταν  με καισαρική και τις δύο φορές.

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Emma9 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!τι μου κανετε;;;εγω χαθηκα λιγο γιατι σκ ειχα παει στο εξοχικο μας κ χαλαρωσαμε λιγο ..κ χθες μαλλον οι ορμονες ξερω γω.. με επιασε παλι αγχος για τα γραμ του μωρου κ γιατι δεν πηρε πολλα στις 2μιση βδομαδες εκεινες κ πηγα να ζυγιστω κ ημουν τα ιδια κιλα(σε σχεση με 1μιση βδοναδα πριν) κ λεω να τοοοοο τπτ δεν εχει παρει το εμβρυακι μου..κ κλαμααα..καλα δεν ηταν φυσιολογικο!! Ορμονες..εστειλα στη μαια μου με ηρεμησε..με εκραξε..χαχχα γιατι της ελεγα λες να πεθανει ή να εχει κατι..παρα πολυ ωραια ομως με εκανε κ ηρεμησα κ ημουν μια χαρα μετα!! Κ μπαινω εδώκ βλεπω την @Athinaa να γραφει αυτα που γραφει κ ντρεπομαι κ λεω ειναι το ειδωλο  μου!! Κ ειδες;;επειδη εισαι θετικος ανθρωπος ολα διορθώνονται!!! Επιτρεπεται το βαψιμο νυχιων; γιατι θελω να ξερω κ γω εστω ενα ποδι να το χω βαμμενο!! Χαχαχαχ. Τιρκουαζ συμφωνω με τη φιλη παραπανω.. @Vila μου εισαι πολυ κοντα πια στο να παρεις ο θαυματακι σου!! Τι καλα!! @_marjio μου με πιανουν κ μενα αυτα καμια φορα ,ενταξει δε πανε κ βόλτα στο παρκο, ενα μωρακι κανουμε..μιλα με τη μαια σου κ μετα θα σαι σουπερ!! @Gianna! μια χαρα κ συ με το γιατρουλι!!τελεια!!

κατ αλλα καλεεε το Σάββατο το παιδι μου δε ξερω τι επαθε..εφαγα σοκολατα μετα απο καιρο ψιλοαρκετη..καλα κοριτσια το επομενο 2μιση ωρο παρτυυυυυυυ!!! Κινιοταν εντονα κ κεω καλε θα βγει απ τη κοιλια αυτο θα σκισει το δέρμα!!! Αφου λεω μπας κ παθαινει κατι..αλοιμονο εγω αρνητική μια ζωη..αλλα καταληγω οτι μαλλον αυτο εφταιγε..

 

Απλα για να σε εμψυχωσω και να σε ξεαγχωσω, σχετικα με το βαρος, εγω απο τον 6ο και μετα δεν εβαλα γραμμαριο και ειχα κατααγχωθει κι εγω μιας και το μωρο για αρκετο καιρο ηταν πολυ μικρο υπερηχογραφικα, βρισκοταν στην 11η εκατοστιαια θεση αναπτυξης. Τελικα πηρε ολο το βαρος στον 8ο κι 9ο και γεννησα μια μπεμπα 3060, στις 38κ4, που οταν με εβλεπαν οι γιατροι κι οι μαιες δεν πιστευαν οτι ηταν δικο μου. Να μην αγχωνεσαι με το βαρος σου. Ετσι κι αλλιως αν τυχον βλεπει ο γιατρος οτι το μωρο δεν αναπτυσσεται πολυ, απλα θα γεννησεις λιιιγο νωριτερα. Κι εμενα την τελευταια εβδομαδα δεν εβαζε βαρος, οποτε επισπευσαμε τον τοκετο. Μοναχα αυτο. Δοξα τω Θεω με τοση παρακολουθηση, σε αυτη την φαση ολα προλαμβανονται. Με το καλο το μπεμπε σου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 @Vila μου εννοείται να έχεις το μωρό μαζί σου, εγώ δε μπορώ να φανταστώ να γεννήσω και μετά να είμαστε χωρια. Το μωρό έχει απόλυτη ανάγκη μόνο τη μαμά του. Για ανεμπόδιστο θηλασμό και επαφή δέρμα με δέρμα!!! 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Απλα για να σε εμψυχωσω και να σε ξεαγχωσω, σχετικα με το βαρος, εγω απο τον 6ο και μετα δεν εβαλα γραμμαριο και ειχα κατααγχωθει κι εγω μιας και το μωρο για αρκετο καιρο ηταν πολυ μικρο υπερηχογραφικα, βρισκοταν στην 11η εκατοστιαια θεση αναπτυξης. Τελικα πηρε ολο το βαρος στον 8ο κι 9ο και γεννησα μια μπεμπα 3060, στις 38κ4, που οταν με εβλεπαν οι γιατροι κι οι μαιες δεν πιστευαν οτι ηταν δικο μου. Να μην αγχωνεσαι με το βαρος σου. Ετσι κι αλλιως αν τυχον βλεπει ο γιατρος οτι το μωρο δεν αναπτυσσεται πολυ, απλα θα γεννησεις λιιιγο νωριτερα. Κι εμενα την τελευταια εβδομαδα δεν εβαζε βαρος, οποτε επισπευσαμε τον τοκετο. Μοναχα αυτο. Δοξα τω Θεω με τοση παρακολουθηση, σε αυτη την φαση ολα προλαμβανονται. Με το καλο το μπεμπε σου.

Αληθεια;;;;;μακαριιιι!!! Σ ευχαριστω πολυ!!! Να χαιρεσαι το ζουζουνι σου!!! :x

1 ώρα πρίν, Vila είπε:

Κοριτσάκι μου κι εγώ στα ίδια κιλά είμαι εδώ και τρεις εβδομάδες αλλά το μωρό πήρε 800 γραμμάρια! Δεν έχει σημασία αν έβαλες ή έχασες εσύ, μη βάζεις το κακό με το νου σου! Μια χαρά είναι το μικρούλι σου! Αυτό με τη σοκολάτα το κάνει κι εμένα! Τρελή χαρά :D

@"Gigi" μου δεν συζητήσαμε το ενδεχόμενο θετικού τεστ covid, μάλλον το έχουμε πολύ δεδομένο πως θα είναι αρνητικο.. και φαντάζεσαι να πάθουμε καμία πλάκα? Έτσι κι αλλιώς λογικά θα πάω κατά τις 15-20 του μήνα στο νοσοκομείο να το κάνω και βλέπουμε. 

Αχ μακάρι να βρεθούμε κλινική! Τι ωραία να σε είχα παρεούλα στο δωμάτιο! 

Και τώρα που είπα δωμάτιο.. σκέφτομαι να ζητήσω rooming in.. τι γνώμη έχετε εσείς που έχετε ήδη περάσει την εμπειρία της γέννας? Θα την παλέψω ή θα το μετανιώσω?

Το κάθισμα λέμε να το πάρουμε από μαγαζί στην Καλαμαριά που πήραμε και το καρότσι μας, μιλήσαμε μαζί τους και θα τα έχουν σε λίγες μέρες ετοιμοπαραδοτα. Οι κουμπάροι σου που έχουν μαγαζί? Να κοιτάξω μήπως το πάρω από εκεί :wink: 

Ωχ πολλές συσπάσεις ακούω μάλλον άρχισε η μήτρα να κάνει πρόβες! Η δικιά μου μήτρα μάλλον λίγο τεμπέλα είναι.. απορώ πως δεν έχω νιώσει τίποτα ακόμα!! Με τον γιατρό μίλησες στο τηλέφωνο για το χθεσινό?

800γρ??? Ουαουυυ!!! Αντε κ στα δικα μου!!!:grin:χαχαχα. Οσο για το rooming in κ γω δεν ξερω τι να κανω  ..πφφφ  μου λενε οτι ειναι καλύτερα να το δωσω ωστε να ξεκουραστω  αλλα απ την αλλη εγω θα τους πω οτι οποτε κλαίει να μου το φερνουν για θηλασμο κ να μη δωσουν καθολου ξενο..οποτε ετσι οπως μου λεγε κ μια φιλη μου αν στο φερνουν συνέχεια δεν μπαινουν στη διαδικασια να ελεγχουν ποτε το ταιζεις κ ποτε οχι κ πρεπει να τους παρεις εσυ για να στο παρουν..οποτε λεω αυτο ειναι κατι ενδιαμεσο στο rooming in/out..αρα μαλλον δεν θα ζητησω rooming in!!

  • Μου αρέσει 1

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Emma9 εννοείς να ζητήσεις αποκλειστικό θηλασμό και αν δεις ότι αντέχεις να το κρατήσεις τελικά στο δωμάτιο? 

Η μαία της κλινικής μου είπε πως το δηλώνουμε μπαίνοντας στην κλινική για τον λόγο ότι σε δωμάτιο rooming in έχουν όλες οι μανούλες τα μωράκια μαζί.. δηλαδή χωρίζουν τις μανούλες στα δωμάτια σύμφωνα με το τι έχουν δηλώσει..

@FofiK και @_marjio με πείσατε!! Η αλήθεια είναι πως αυτό είχα στο νου μου, πως θα είναι ωραίο και καλό για το μωράκι να με νιώθει δίπλα του! Απλά επειδή δεν έχω καμία εμπειρία σκέφτομαι μήπως θα αγχωθω και μήπως κάτι δεν πάει καλά! Φαντάζομαι πως αν χρειαστώ βοήθεια θα μπορώ να καλέσω τις μαίες να το πάρουν για λίγο πχ να το αλλάξουν ή για να μπω να κάνω ένα ντουζακι.. είναι και όλο αυτό με τα μέτρα προστασίας που δε θα μπορώ να έχω εκεί τη μαμά μου.. το είχα αλλιώς στο μυαλό μου! Ίσως γι αυτό νιώθω άγχος

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

 @Vila μου εννοείται πως οι μαιες είναι πάντα κοντά στις μαμάδες και όσο συχνά θέλεις θα τις φωνάζεις για να σε βοηθήσουν στα πάντα! Επίσης αν δεν έχεις το μωρό κοντά σου να το μαθαίνεις και να σε μαθαίνει έπειτα στο σπίτι ίσως σου φανεί βουνό..  Ασε που τα νεογέννητα κοιμούνται αρκετά τις πρώτες μέρες οπότε θα έχεις χρόνο και για το μπάνιο ή να αλλάξεις, να πας τουαλέτα κλπ εννοείται όσο είναι και ο μπαμπάς μαζί με το μωρο!!

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@Vila μου εγώ στον δεύτερο είχα ζητήσει rooming in σε δίκλινο αλλά δε τον πήρα ποτέ στο δωματιο  γιατί έκανε ταχυπνοια οπότε μου έχει κατσει βαρύ κ το έχω άχτι! Θα ζητήσω κ τώρα σίγουρα. Γιατί να είναι μοναχουλι του κ αυτό κ εγώ??α πα πα!!! Τώρα μη λέω κ μεγάλα λόγια βέβαια γιατί για καισαρικη έχω ακούσει κ τις 2 εκδοχές είναι η αληθεια.. Κάποιες κοπέλες μου έχουν πει ότι δεν άντεχαν ούτε τον εαυτό τους να περιποιηθουν κ κάποιες ενιωθαν πολύ καλά από την αρχή, οπότε αν τύχει κάτι τέτοιο κ είμαι τόσο χάλια πια θα έχω το μωρό όσο αντέχω κ μετά θα τους το δίνω μέχρι να συνέλθω λίγο.

@Τζινα38, @V_baby πως είστε?? 

  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...