Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες. Δυστυχώς η χοριακη όχι δεν αυξήθηκε αλλά έπεσε 150 μονάδες. Άρα παλλινδρομησε ξανα. Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση. Σήμερα θα πάω νοσοκομειο για υπέρηχο για να μου πει ο γιατρός αν θα κάνω απόξεση η θα πάρω χάπια για αποβολή. Εύχομαι σε καμία να μη συμβαίνει γιατί είμαι οδυνηρό. Φιλιά σε όλες 

 

 

12 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Αν είναι δυνατόν έλεος!!δε ντρέπονται λίγο ;μη παραιτηθεις για κανέναν λόγο 

ευχομαι αύριο να δεις ψηλά νούμερα

 

  • Λυπημένη/-ος 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Καλημέρα σε όλες. Δυστυχώς η χοριακη όχι δεν αυξήθηκε αλλά έπεσε 150 μονάδες. Άρα παλλινδρομησε ξανα. Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση. Σήμερα θα πάω νοσοκομειο για υπέρηχο για να μου πει ο γιατρός αν θα κάνω απόξεση η θα πάρω χάπια για αποβολή. Εύχομαι σε καμία να μη συμβαίνει γιατί είμαι οδυνηρό. Φιλιά σε όλες 

 

 

 

Λυπάμαι πολύ!!να μας ενημερώσεις τι θα σου πει ο γιατρός, τι να πω ρε γαμωτο;εύχομαι να ήταν το τελευταίο δυσάρεστο...


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε υπέρηχο κ αντί για κενό σάκο είδαμε εμβρυϊκά στοιχεία. Με έστειλε αμέσως για χοριακη στο νοσοκομειο μήπως έγινε κάποιο λάθος. Δυστυχώς βγήκε λίγο κάτω από 1000. Δευτέρα θα επαναλάβω χοριακη για να δούμε αν θα περιμένω αίμα, αν θα πάρω χάπια η θα κάνω απόξεση. Αποφύγαμε το σύνδρομο κενού σάκου αλλά όχι την αρνητική εκβαση

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, HopeMe είπε:

Κάναμε υπέρηχο κ αντί για κενό σάκο είδαμε εμβρυϊκά στοιχεία. Με έστειλε αμέσως για χοριακη στο νοσοκομειο μήπως έγινε κάποιο λάθος. Δυστυχώς βγήκε λίγο κάτω από 1000. Δευτέρα θα επαναλάβω χοριακη για να δούμε αν θα περιμένω αίμα, αν θα πάρω χάπια η θα κάνω απόξεση. Αποφύγαμε το σύνδρομο κενού σάκου αλλά όχι την αρνητική εκβαση

Τι περίεργο όμως που αναπτύσσεται... Πως σε βασανίζει αυτή η κατάσταση ρε κορίτσι μου. Είναι καλυτερα να ξέρεις ένα όχι παρα να είσαι μια το παίρνω απόφαση μια έχω ελπίδες. Μακάρι να γίνει το θαύμα και να αρχίσει να μεγαλώνει. Αν όχι τουλάχιστον να μην παιδεύεσαι άδικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, P.L.L. είπε:

 

Τι περίεργο όμως που αναπτύσσεται... Πως σε βασανίζει αυτή η κατάσταση ρε κορίτσι μου. Είναι καλυτερα να ξέρεις ένα όχι παρα να είσαι μια το παίρνω απόφαση μια έχω ελπίδες. Μακάρι να γίνει το θαύμα και να αρχίσει να μεγαλώνει. Αν όχι τουλάχιστον να μην παιδεύεσαι άδικα. 

Όχι, πλέον δεν υπάρχει ελπίδα να αναπτυχθεί. Ήδη η χοριακη πήρε την κατηφόρα κ αν δεν δω αίμα πάω για απόξεση. Λογικά πριν παλλινδρομησε πρόλαβε να φανεί ο λεκιθικος ασκός κ σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Όχι, πλέον δεν υπάρχει ελπίδα να αναπτυχθεί. Ήδη η χοριακη πήρε την κατηφόρα κ αν δεν δω αίμα πάω για απόξεση. Λογικά πριν παλλινδρομησε πρόλαβε να φανεί ο λεκιθικος ασκός κ σταμάτησε.

Με το χάπι αμέσως θα σου έρθει αίμα. Δεν στο προτείνει; Σε ποιο νοσοκομείο είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι παρά πολύ Γιαυτο που διαβάζω!!σου ευχομαι να αναρρώσεις γρήγορα 

 

Εγώ μόλις γύρισα από τη δουλειά κ έκανα τεστ ωορηξιας εχτές η γραμμή ήταν σχεδόν όσο έντονη ήταν κ η γραμμή ελέγχου ήταν λίγο πιο ανοιχτή κ πιστευα ότι σήμερα θα ήταν εντελώς σκούρα αλλά όχι είναι πολύ πιο άχνη τι γίνεται ;;λέτε να μην έκανα η το χτεσινό να το πάρω ως θετικό;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Με το χάπι αμέσως θα σου έρθει αίμα. Δεν στο προτείνει; Σε ποιο νοσοκομείο είσαι; 

Με παρακολουθεί γυναικολόγος κ αιματολογος στο Ελένα. Αν δε γίνει φυσικά η αποβολή ως τη Δευτέρα, αναλόγως της τιμής της χοριακης θα δούμε πώς θα προχωρήσουμε

Just now, Emylia είπε:

Λυπαμαι παρά πολύ Γιαυτο που διαβάζω!!σου ευχομαι να αναρρώσεις γρήγορα 

 

Εγώ μόλις γύρισα από τη δουλειά κ έκανα τεστ ωορηξιας εχτές η γραμμή ήταν σχεδόν όσο έντονη ήταν κ η γραμμή ελέγχου ήταν λίγο πιο ανοιχτή κ πιστευα ότι σήμερα θα ήταν εντελώς σκούρα αλλά όχι είναι πολύ πιο άχνη τι γίνεται ;;λέτε να μην έκανα η το χτεσινό να το πάρω ως θετικό;;

Σ ευχαριστώ καλή μου. Δυστυχώς εγώ στο ερώτημα σου δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2020 at 4:19 ΜΜ, HopeMe είπε:

Της το ξεκαθάρισα ότι δεν πρόκειται να παραιτηθώ κ επέμενε ότι έχουν ήδη βρει αντικαταστάτη κ τους χαλάω τα σχέδιά κ τέτοια. Εχω ήδη συζητήσει με αρμόδιους. Ας προχωρήσει η εγκυμοσύνη κ αυτό έχω τρόπο να το κατευνασω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν δεν θέλουν αυτοί 1 εγώ δεν τους θέλω 10 με τέτοια συμπεριφορά. Ας γίνει το θαύμα που περιμένω...

Δεν θα παραιτηθείς με τίποτα Αν θέλουν ας σε απολύσουν.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, HopeMe είπε:

Με παρακολουθεί γυναικολόγος κ αιματολογος στο Ελένα. Αν δε γίνει φυσικά η αποβολή ως τη Δευτέρα, αναλόγως της τιμής της χοριακης θα δούμε πώς θα προχωρήσουμε

Σ ευχαριστώ καλή μου. Δυστυχώς εγώ στο ερώτημα σου δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ

Οκ. Τουλάχιστον είσαι στο δημόσιο. Ότι είναι για καλό. Κι εγώ την Δευτέρα θα έχω νέα. Έχω ραντεβου κι έχω πολύ αγχος αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. 

Just now, Emylia είπε:

Λυπαμαι παρά πολύ Γιαυτο που διαβάζω!!σου ευχομαι να αναρρώσεις γρήγορα 

 

Εγώ μόλις γύρισα από τη δουλειά κ έκανα τεστ ωορηξιας εχτές η γραμμή ήταν σχεδόν όσο έντονη ήταν κ η γραμμή ελέγχου ήταν λίγο πιο ανοιχτή κ πιστευα ότι σήμερα θα ήταν εντελώς σκούρα αλλά όχι είναι πολύ πιο άχνη τι γίνεται ;;λέτε να μην έκανα η το χτεσινό να το πάρω ως θετικό;;

Νομίζω πως έχεις κανει σίγουρα γιατί απ ότι θυμάμαι έχεις μικρό κύκλο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Οκ. Τουλάχιστον είσαι στο δημόσιο. Ότι είναι για καλό. Κι εγώ την Δευτέρα θα έχω νέα. Έχω ραντεβου κι έχω πολύ αγχος αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.. 

Νομίζω πως έχεις κανει σίγουρα γιατί απ ότι θυμάμαι έχεις μικρό κύκλο. 

Όλα καλά θα πάνε! Θετική σκεψη κ έχεις όλες τις ευχές μας μαζί σου. Συγνωμη, δεν ήθελα να σε επηρεάσω. Κάθε περίπτωση κ εγκυμοσύνη είναι διαφορετική 

Just now, Taggeris είπε:

Δεν θα παραιτηθείς με τίποτα Αν θέλουν ας σε απολύσουν.....

Τώρα είναι σίγουρο ότι μόλις επιστρέψω από αναρρωτική θα με περιμένει κ η απόλυση. Το ίδιο είχε συμβεί και την προηγούμενη φορά, μετά την απόξεση απόλυση. Αν έχεις τύχει διαβαινε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Θετική σκεψη κ έχεις όλες τις ευχές μας μαζί σου. Συγνωμη, δεν ήθελα να σε επηρεάσω. Κάθε περίπτωση κ εγκυμοσύνη είναι διαφορετική 

Τώρα είναι σίγουρο ότι μόλις επιστρέψω από αναρρωτική θα με περιμένει κ η απόλυση. Το ίδιο είχε συμβεί και την προηγούμενη φορά, μετά την απόξεση απόλυση. Αν έχεις τύχει διαβαινε...

Τι συγνώμη καλε. Έχεις που έχεις τα δικά σου..! 

Μα που δουλευεις να ξέρουμε να μην τους προτιμάμε!

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε από τον γιατρό και είμαστε για την ώρα ικανοποιημένοι. Είδαμε εμβρυακι σχεδόν 7 εβδομάδων με καρδιακή λειτουργία. Ο γιατρος είπε ότι το βλέπει πολύ καλά αλλά ωστόσο θεωρεί τον τροφοβλαστη υποχρεωτικό λόγω του παρελθόντος. Ας πάνε όλα καλά και για εμας Και για όλους! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...