Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, P.L.L. είπε:

Γυρίσαμε από τον γιατρό και είμαστε για την ώρα ικανοποιημένοι. Είδαμε εμβρυακι σχεδόν 7 εβδομάδων με καρδιακή λειτουργία. Ο γιατρος είπε ότι το βλέπει πολύ καλά αλλά ωστόσο θεωρεί τον τροφοβλαστη υποχρεωτικό λόγω του παρελθόντος. Ας πάνε όλα καλά και για εμας Και για όλους! 

Αγάπη μου! Χαίρομαι πολύ! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια. Πάντα να μας δίνεις ευχάριστα νέα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Αγάπη μου! Χαίρομαι πολύ! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια. Πάντα να μας δίνεις ευχάριστα νέα! 

Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να έχουμε σύντομα καλά νέα και από εσένα! Τι σου είπε τελικά ο γιατρος;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Αγάπη μου! Χαίρομαι πολύ! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια. Πάντα να μας δίνεις ευχάριστα νέα! 

@HopeMe Καλή μου διάβασα τα νέα σου...:mellow:  λυπάμαι πολύ μην το βάζεις κάτω όμως.. σύντομα θα έχεις αυτό που επιθυμείς στην αγκαλιά σου και στο εύχομαι ολόψυχα... πραγματικά... 

12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Γυρίσαμε από τον γιατρό και είμαστε για την ώρα ικανοποιημένοι. Είδαμε εμβρυακι σχεδόν 7 εβδομάδων με καρδιακή λειτουργία. Ο γιατρος είπε ότι το βλέπει πολύ καλά αλλά ωστόσο θεωρεί τον τροφοβλαστη υποχρεωτικό λόγω του παρελθόντος. Ας πάνε όλα καλά και για εμας Και για όλους! 

Συγχαρητήρια και πάλιιι κορίτσι μου  :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να έχουμε σύντομα καλά νέα και από εσένα! Τι σου είπε τελικά ο γιατρος;

Χθες πήγα να πάρω κ 2η γνώμη από ιδιώτη γιατρό σε γνωστο κέντρο (δεν το παίρνω απόφαση αυτή τη φορά..) ενώ σήμερα θα πήγαινα στον γυναικολόγο μου στο Ελένα κ μετά τον υπέρηχο ίσως μπαίναμε για απόξεση. Ο ιδιώτης χθες μου είπε ότι αχνοφαινονται εμβρυϊκά στοιχεία, αλλά λόγω μικρο-πολυκυστικων η σύλληψη μπορεί να έγινε πολύ αργότερα κ να είμαι 2 εβδομάδες πίσω (το ίδιο μου είπε κ ο γυναικολόγος μου). Ο ιδιώτης μου είπε να μην μπω για απόξεση αλλά να δώσω περιθώριο 1 εβδομάδα. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι ως τότε τότε κάνω απόξεση. Όταν τον ρώτησα για τη β χοριακη που σταμάτησε, μου είπε ότι έχει δει περιπτώσεις που η χοριακη σταμάτησε στις 300 η 500 μονάδες κ μετά πήρε μπρος κ όλα πήγαν καλά. Ο γιατρός μου στο Ελένα σεβάστηκε την επιθυμία μου να περιμένω λίγο ακόμη κ θα με δουν κ οι 2 ξανά σε λίγες μέρες. Εύχομαι να ανήκω στις εξαιρέσεις κ να παν όλα καλά!  Συγνωμη για το σεντονι αλλά μπορεί μελλοντικά να βοηθήσω κάποια άλλη ψυχή που θα βιώνει κάτι παρόμοιο(δεν το εύχομαι σε καμία)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Χθες πήγα να πάρω κ 2η γνώμη από ιδιώτη γιατρό σε γνωστο κέντρο (δεν το παίρνω απόφαση αυτή τη φορά..) ενώ σήμερα θα πήγαινα στον γυναικολόγο μου στο Ελένα κ μετά τον υπέρηχο ίσως μπαίναμε για απόξεση. Ο ιδιώτης χθες μου είπε ότι αχνοφαινονται εμβρυϊκά στοιχεία, αλλά λόγω μικρο-πολυκυστικων η σύλληψη μπορεί να έγινε πολύ αργότερα κ να είμαι 2 εβδομάδες πίσω (το ίδιο μου είπε κ ο γυναικολόγος μου). Ο ιδιώτης μου είπε να μην μπω για απόξεση αλλά να δώσω περιθώριο 1 εβδομάδα. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι ως τότε τότε κάνω απόξεση. Όταν τον ρώτησα για τη β χοριακη που σταμάτησε, μου είπε ότι έχει δει περιπτώσεις που η χοριακη σταμάτησε στις 300 η 500 μονάδες κ μετά πήρε μπρος κ όλα πήγαν καλά. Ο γιατρός μου στο Ελένα σεβάστηκε την επιθυμία μου να περιμένω λίγο ακόμη κ θα με δουν κ οι 2 ξανά σε λίγες μέρες. Εύχομαι να ανήκω στις εξαιρέσεις κ να παν όλα καλά!  Συγνωμη για το σεντονι αλλά μπορεί μελλοντικά να βοηθήσω κάποια άλλη ψυχή που θα βιώνει κάτι παρόμοιο(δεν το εύχομαι σε καμία)

Μακαρι Μακαρι ευχομαι να πάνε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Χθες πήγα να πάρω κ 2η γνώμη από ιδιώτη γιατρό σε γνωστο κέντρο (δεν το παίρνω απόφαση αυτή τη φορά..) ενώ σήμερα θα πήγαινα στον γυναικολόγο μου στο Ελένα κ μετά τον υπέρηχο ίσως μπαίναμε για απόξεση. Ο ιδιώτης χθες μου είπε ότι αχνοφαινονται εμβρυϊκά στοιχεία, αλλά λόγω μικρο-πολυκυστικων η σύλληψη μπορεί να έγινε πολύ αργότερα κ να είμαι 2 εβδομάδες πίσω (το ίδιο μου είπε κ ο γυναικολόγος μου). Ο ιδιώτης μου είπε να μην μπω για απόξεση αλλά να δώσω περιθώριο 1 εβδομάδα. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι ως τότε τότε κάνω απόξεση. Όταν τον ρώτησα για τη β χοριακη που σταμάτησε, μου είπε ότι έχει δει περιπτώσεις που η χοριακη σταμάτησε στις 300 η 500 μονάδες κ μετά πήρε μπρος κ όλα πήγαν καλά. Ο γιατρός μου στο Ελένα σεβάστηκε την επιθυμία μου να περιμένω λίγο ακόμη κ θα με δουν κ οι 2 ξανά σε λίγες μέρες. Εύχομαι να ανήκω στις εξαιρέσεις κ να παν όλα καλά!  Συγνωμη για το σεντονι αλλά μπορεί μελλοντικά να βοηθήσω κάποια άλλη ψυχή που θα βιώνει κάτι παρόμοιο(δεν το εύχομαι σε καμία)

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δεν σας ξεχνάω κ ας μην απαντάω πλέον. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Πραγματικά!!! Μακάρι να γίνει το θαύμα και να μας πεις υπέροχα νέα σε λίγες μέρες!!! 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. 

@HopeMe αγάπη μου να πάνε όλα καλά μέσα απο την καρδιά μου σου το εύχομαι!! Όπως και να έχει εσύ συνέχισε να πιστεύεις και να προσπαθείς, θα πάνε όλα καλά στο τελος θα δικαιωθείς θέλω να το ξέρεις. Κάθε εμπόδιο για καλό λένε και ας μην το δεχόμαστε κ ας μας πληγώνει όμως υπάρχουν και αυτά στην ζωή. Να είσαι δυνατή και να έρθουν όλα όπως τα επιθυμείς. Θα σε έχω έγνοια περιμένω κ εγώ τα νέα σου ❤️

@P.L.L. Αγάπη μου με το καλό όλα θα πάνε καλά ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, HopeMe είπε:

Χθες πήγα να πάρω κ 2η γνώμη από ιδιώτη γιατρό σε γνωστο κέντρο (δεν το παίρνω απόφαση αυτή τη φορά..) ενώ σήμερα θα πήγαινα στον γυναικολόγο μου στο Ελένα κ μετά τον υπέρηχο ίσως μπαίναμε για απόξεση. Ο ιδιώτης χθες μου είπε ότι αχνοφαινονται εμβρυϊκά στοιχεία, αλλά λόγω μικρο-πολυκυστικων η σύλληψη μπορεί να έγινε πολύ αργότερα κ να είμαι 2 εβδομάδες πίσω (το ίδιο μου είπε κ ο γυναικολόγος μου). Ο ιδιώτης μου είπε να μην μπω για απόξεση αλλά να δώσω περιθώριο 1 εβδομάδα. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι ως τότε τότε κάνω απόξεση. Όταν τον ρώτησα για τη β χοριακη που σταμάτησε, μου είπε ότι έχει δει περιπτώσεις που η χοριακη σταμάτησε στις 300 η 500 μονάδες κ μετά πήρε μπρος κ όλα πήγαν καλά. Ο γιατρός μου στο Ελένα σεβάστηκε την επιθυμία μου να περιμένω λίγο ακόμη κ θα με δουν κ οι 2 ξανά σε λίγες μέρες. Εύχομαι να ανήκω στις εξαιρέσεις κ να παν όλα καλά!  Συγνωμη για το σεντονι αλλά μπορεί μελλοντικά να βοηθήσω κάποια άλλη ψυχή που θα βιώνει κάτι παρόμοιο(δεν το εύχομαι σε καμία)

Κορίτσι μου σου εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά!Ο θεός είναι μεγαλος..!Τιποτα δεν είναι αδύνατον!! Αναμένουμε νέα σου ! Μην το βάζεις κάτω όπως κ να έχει! 

On 24/2/2020 at 11:28 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Γυρίσαμε από τον γιατρό και είμαστε για την ώρα ικανοποιημένοι. Είδαμε εμβρυακι σχεδόν 7 εβδομάδων με καρδιακή λειτουργία. Ο γιατρος είπε ότι το βλέπει πολύ καλά αλλά ωστόσο θεωρεί τον τροφοβλαστη υποχρεωτικό λόγω του παρελθόντος. Ας πάνε όλα καλά και για εμας Και για όλους! 

Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2020 at 12:31 ΠΜ, HopeMe είπε:

Αγάπη μου! Χαίρομαι πολύ! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε τέλεια. Πάντα να μας δίνεις ευχάριστα νέα! 

Αγάπες μου, σας ευχαριστώ πολύ όλες. Είναι απίστευτο άγνωστοι άνθρωποι να σου συμπαραστέκονται τόσο κ να σου μεταφέρουν τόση θετικη ενέργεια όταν οι δικοί σου πολλές φορές αναμασανε τα λόγια τους κ σε απογοητεύουν. Χαίρομαι πολύ που επικοινωνώ μαζί σας έστω κ έτσι. Σκέφτομαι θετικά. Μιιας κ οι πιθανότητες είναι εναντίον μας, προετοιμάζομαι ψυχολογικά να αντιμετωπίσω ότι κ αν έρθει. Κ αν δεν πάει καλα , μόλις ολοκληρωθούν όλες οι εξετάσεις πάλι εδώ θα τα λέμε για τις νέες μας προσπάθειες. Να είστε όλες καλα :)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, HopeMe είπε:

Αγάπες μου, σας ευχαριστώ πολύ όλες. Είναι απίστευτο άγνωστοι άνθρωποι να σου συμπαραστέκονται τόσο κ να σου μεταφέρουν τόση θετικη ενέργεια όταν οι δικοί σου πολλές φορές αναμασανε τα λόγια τους κ σε απογοητεύουν. Χαίρομαι πολύ που επικοινωνώ μαζί σας έστω κ έτσι. Σκέφτομαι θετικά. Μιιας κ οι πιθανότητες είναι εναντίον μας, προετοιμάζομαι ψυχολογικά να αντιμετωπίσω ότι κ αν έρθει. Κ αν δεν πάει καλα , μόλις ολοκληρωθούν όλες οι εξετάσεις πάλι εδώ θα τα λέμε για τις νέες μας προσπάθειες. Να είστε όλες καλα :)

Εύχομαι ότι καλύτερο! Να θυμάσαι πως ο Θεός δεν έχει όρια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κικη μου να σου πω εγώ τι νέο έχω να μου ότι κι εσυ την γνώμη σου; Εχθές πήγα σουπερ μάρκετ και γινόταν ΧΑΜΟΣ! Έπρεπε να περιμένω 40 λεπτά στο ταμείο για να πληρώσω! Είχα και τη μικρή στο καρότσι κι έπρεπε να είμαι όρθια. Κουράστηκα πολύ και μετά το βράδυ βλέπω στο εσώρουχο καφέ αίμα. Και στο σκούπισμα. Δεν πήρα τον γιατρό γιατί ήξερα τι θα μου πει. Πήρα ουτροτζεσταν και ταβλιαστηκα. Το πρωί είχα πάλι στο σκούπισμα. Τώρα δεν τολμάω να πάω να δω. Ουφ.. ελπιζω να μην έγινε κανένα πρόβλημα.. Ευτυχως τουλάχιστον ήταν καφέ. Λες να ήταν από την κούραση; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κικη μου να σου πω εγώ τι νέο έχω να μου ότι κι εσυ την γνώμη σου; Εχθές πήγα σουπερ μάρκετ και γινόταν ΧΑΜΟΣ! Έπρεπε να περιμένω 40 λεπτά στο ταμείο για να πληρώσω! Είχα και τη μικρή στο καρότσι κι έπρεπε να είμαι όρθια. Κουράστηκα πολύ και μετά το βράδυ βλέπω στο εσώρουχο καφέ αίμα. Και στο σκούπισμα. Δεν πήρα τον γιατρό γιατί ήξερα τι θα μου πει. Πήρα ουτροτζεσταν και ταβλιαστηκα. Το πρωί είχα πάλι στο σκούπισμα. Τώρα δεν τολμάω να πάω να δω. Ουφ.. ελπιζω να μην έγινε κανένα πρόβλημα.. Ευτυχως τουλάχιστον ήταν καφέ. Λες να ήταν από την κούραση; 

Πάρε τον γιατρό καλε!!

σε ποια βδομάδα είσαι;;έχουν τρελαθεί με τα σούπερ μαρκετ τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Πάρε τον γιατρό καλε!!

σε ποια βδομάδα είσαι;;έχουν τρελαθεί με τα σούπερ μαρκετ τώρα 

ΕΙμαι κάπου στην 8η εβδομάδα. Δεν τον παίρνω γιατί ξέρω τι θα μου πει, utrogestan και ξεκούραση. Τα ίδια μου ελεγε και στην κόρη μου. Και τότε είχα καφέ αίμα ποτε ποτε. Αν γίνει το αίμα κόκκινο -που να μη γίνει!- θα τον πάρω. Ελπίζω πως δεν θα κρατήσει πολύ γιατί έχω και το ταλιμπανακι στο σπίτι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , P.L.L. είπε:

ΕΙμαι κάπου στην 8η εβδομάδα. Δεν τον παίρνω γιατί ξέρω τι θα μου πει, utrogestan και ξεκούραση. Τα ίδια μου ελεγε και στην κόρη μου. Και τότε είχα καφέ αίμα ποτε ποτε. Αν γίνει το αίμα κόκκινο -που να μη γίνει!- θα τον πάρω. Ελπίζω πως δεν θα κρατήσει πολύ γιατί έχω και το ταλιμπανακι στο σπίτι. 

Μιλα με τον γιατρό σου. Όλα καλά θα πανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...