Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, IonSokolata είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Είχα τρελό τρέξιμο από χτες και δεν πρόλαβα καθόλου... μίλησα με τον Γιατρό μου είπε επαναληπτικές τον Απρίλιο... για να δούμε... θετική ενέργεια κορίτσια και όλα θα γίνουν!! Είμαι σίγουρη θα πάνε όλα καλά :) πολύ καλά έκανες συνονοματη!! Εγώ δεν έχω πάρει ποτε τεστ ωπρρηξιας, μόνο θα κοιτάζω από αυτόν τον μήνα όταν τελειώσει και η περίοδος θερμόμετρο και τα σχετικά :razz: Αθήνα εγώ κορίτσια! 

Ίσως προσπαθεί ο κυκλοσ σου να μπει σε μια σειρά... 28 μερες είναι απόλυτα φυσιολογικό παντως...Πολύ περίεργο παντως αυτό... αν και καθόλου για να σε ανησυχεί θεωρώ... η Γυναικολογος τι σου είπε γι αυτό; 

Καλημέρα κορίτσια και καλή τσικνοπέμπτη!

Μίλησα με την γυναικολόγο και μου είπε ότι είχα κάνει νωρίτερα ωορρηξια από ότι φαίνεται και ότι είχα δύο ωοθυλάκια σε αυτό το κυκλο. Είναι φυσιολογικό  μου ειπε. Μετά την κύστη που είχα και την καθυστέρηση λόγω αυτής τους τελευταίους 2 μήνες ο κύκλος μου είναι 28 μέρες ακριβώς! Μου είχε πει κιόλας ότι μετά από μια διαταραχή του κύκλου στρώνει μετα.

8 ώρες πρίν, Emylia είπε:

Δηλαδή μόλις δω το πολύ σκούρο την επόμενη να έχω επαφές ιδανικά;

Το ιδανικό είναι να έχεις επαφή την ημέρα που θα δεις το θετικό την επόμενη και την μεθεπόμενη. Αν δεν είναι εφικτό και τις τρεις ημέρες την επόμενη μέρα μετά από το θετικό τεστ νομίζω είναι καλύτερα. 

8 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Α οκ δεν ήξερα ότι μετά το θετικό πρέπει να γίνει αχνό για να είναι σίγουρη η ωορρηξία, νόμιζα ότι κ λευκό να είναι την επόμενη μέρα ισχύει το θετικό (δεν ξέρω αν σε μπέρδεψα χαχα)

Εγώ ξεκίνησα από τον προηγούμενο κύκλο τις προσπάθειες για το δεύτερο μπεμπέ και τώρα είμαι στις γόνιμες, μάλλον χθες είχα θετικό τέστ ωορρηξίας...

Το θετικό τεστ είναι θετικό.Απλά μετά από 10-24 ώρες περίπου πέφτει η ορμόνη οπότε από σκούρα γίνεται πιο αχνη η γραμμη. Το να μην φαίνεται καθόλου η γραμμή την επόμενη μέρα δεν νομίζω να είναι κακο.Το περίεργο θα ήταν να είναι θετικό για πολλές μερες. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Η @EugenJen τι κανει; Σήμερα δεν είχε υπέρηχο;;;

Καλημέρα κορίτσια, μπαίνω διαβάζω τα νέα σας λίγα λίγα αλλά είμαι χάλια, έχω γίνει ένα με τον καναπέ,!! Ναι πήγα χθες στην γιατρό ακούσαμε καρδούλα αλλά λίγο γτ είναι μικρουλι, σε 2 εβδομάδες πάλι θα πάμε να ακούσουμε κανονικα!! Εύχομαι σε όλες σύντομα να έχετε καλά νέα!! Σας σκέφτομαι κ ας μην είμαι το ίδιο παρούσα στο φόρουμ θα επανέλθω μόλις περάσουν οι εμετοί!!:x

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μπαίνω διαβάζω τα νέα σας λίγα λίγα αλλά είμαι χάλια, έχω γίνει ένα με τον καναπέ,!! Ναι πήγα χθες στην γιατρό ακούσαμε καρδούλα αλλά λίγο γτ είναι μικρουλι, σε 2 εβδομάδες πάλι θα πάμε να ακούσουμε κανονικα!! Εύχομαι σε όλες σύντομα να έχετε καλά νέα!! Σας σκέφτομαι κ ας μην είμαι το ίδιο παρούσα στο φόρουμ θα επανέλθω μόλις περάσουν οι εμετοί!!:x

Καλημέρα! Α τι καλά που είχαμε νέα και η καρδούλα σας χτυπάει! Τελικά είναι ένα το σπορι. Καλά να είναι πάνω από όλα! Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα; Εγώ την Δευτέρα πάω για καρδιά αν όλα πάνε καλά... Μακάρι Παναγία μου! 

Κουραγιο με τους εμετούς! Κι εγώ έχω αρχίσει να μην νιώθω καλά. 

9 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Α οκ δεν ήξερα ότι μετά το θετικό πρέπει να γίνει αχνό για να είναι σίγουρη η ωορρηξία, νόμιζα ότι κ λευκό να είναι την επόμενη μέρα ισχύει το θετικό (δεν ξέρω αν σε μπέρδεψα χαχα)

Εγώ ξεκίνησα από τον προηγούμενο κύκλο τις προσπάθειες για το δεύτερο μπεμπέ και τώρα είμαι στις γόνιμες, μάλλον χθες είχα θετικό τέστ ωορρηξίας...

Ναι όντως με μπέρδεψες χαχαχα Είτε αχνό είτε εντελώς λευκό αρνητικό πιάνεται. Όπως είπα ανεβοκατεβαίνει. Μπορεί να κανει αύριο και πάλι να έχει άχνη γραμμή. Δεν είναι σχεδόν ποτε τελείως αρνητικό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα! Α τι καλά που είχαμε νέα και η καρδούλα σας χτυπάει! Τελικά είναι ένα το σπορι. Καλά να είναι πάνω από όλα! Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα; Εγώ την Δευτέρα πάω για καρδιά αν όλα πάνε καλά... Μακάρι Παναγία μου! 

Κουραγιο με τους εμετούς! Κι εγώ έχω αρχίσει να μην νιώθω καλά. 

Ναι όντως με μπέρδεψες χαχαχα Είτε αχνό είτε εντελώς λευκό αρνητικό πιάνεται. Όπως είπα ανεβοκατεβαίνει. Μπορεί να κανει αύριο και πάλι να έχει άχνη γραμμή. Δεν είναι σχεδόν ποτε τελείως αρνητικό. 

Nαι ναι ένα είναι!! ειμαι 6+3  αν κ ο υπέρηχος με έβγαλε λίγες μερούλες παραπάνω!Να έχεις ευχάριστα νέα κορίτσι μου κ εσύ!!Κ εύχομαι να μην έχεις συμπτώματα γιατί έχεις κ άλλο ένα παιδάκι κ δεν μπορώ ούτε να φανταστώ ποσό δύσκολο θα είναι!!Σας θαυμάζω!!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα! Α τι καλά που είχαμε νέα και η καρδούλα σας χτυπάει! Τελικά είναι ένα το σπορι. Καλά να είναι πάνω από όλα! Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα; Εγώ την Δευτέρα πάω για καρδιά αν όλα πάνε καλά... Μακάρι Παναγία μου! 

Κουραγιο με τους εμετούς! Κι εγώ έχω αρχίσει να μην νιώθω καλά. 

Ναι όντως με μπέρδεψες χαχαχα Είτε αχνό είτε εντελώς λευκό αρνητικό πιάνεται. Όπως είπα ανεβοκατεβαίνει. Μπορεί να κανει αύριο και πάλι να έχει άχνη γραμμή. Δεν είναι σχεδόν ποτε τελείως αρνητικό. 

Καλημέρα, ναι ότι είναι αρνητικό είτε άχνη γραμμή είτε λευκό το γνωρίζω απλά δεν ήξερα αν πρέπει μετά το θετικό να είναι άχνη οπωσδήποτε η γραμμή για να είμαστε σίγουροι ότι ισχύει η ωορρηξία ή ισχύει κανονικά το θετικό έστω και αν είναι λευκό την επόμενη μέρα αλλά οκ νομίζω έβγαλα άκρη από αυτά που είπατε :)

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , EugenJen είπε:

Nαι ναι ένα είναι!! ειμαι 6+3  αν κ ο υπέρηχος με έβγαλε λίγες μερούλες παραπάνω!Να έχεις ευχάριστα νέα κορίτσι μου κ εσύ!!Κ εύχομαι να μην έχεις συμπτώματα γιατί έχεις κ άλλο ένα παιδάκι κ δεν μπορώ ούτε να φανταστώ ποσό δύσκολο θα είναι!!Σας θαυμάζω!!!

Α είμαστε πολύ κοντά! Εγώ σύμφωνα με την τελευταία περιοδο είμαι 6 σήμερα. Βέβαια με αυτά που έχω ζήσει ούτε και ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει μέσα μου. Εύχομαι και προσεύχομαι να είναι όλα καλά! Θα ξέρω κάτι την Δευτέρα και θα ενημερώσω! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Hliolousti Κορίτσι μου βλέπω οτι κ εσύ έχεις καιρό να γράψεις!Ελπίζω να είναι όλα καλά , αν θυμάμαι τώρα κοντά θα πήγαινες κ εσύ γιατρό!

Γεια σας κορίτσια!!!!!

Ευγενιτσα μου είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με εσενα,6+3,πήγαμε προχθές στη γιατρό και όλα καλά και θα ξαναπάμε για την καρδούλα!

Ναυτίες χαμουλης,μου εμφανίστηκαν κι εμενα και γενικά μια τάση προς απομόνωση!

Εύχομαι να ορθοποδησουμε σύντομα!

Κορίτσια εύχομαι σε όλες οι μέρες να κυλουν γρήγορα και να μας φέρνουν πιο κοντά σε συλλήψεις,εμφυτεύσεις,προόδους υγιών κυήσεων και σε πανέμορφα γεννητουρια!

 

Just now, P.L.L. είπε:

Α είμαστε πολύ κοντά! Εγώ σύμφωνα με την τελευταία περιοδο είμαι 6 σήμερα. Βέβαια με αυτά που έχω ζήσει ούτε και ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει μέσα μου. Εύχομαι και προσεύχομαι να είναι όλα καλά! Θα ξέρω κάτι την Δευτέρα και θα ενημερώσω! 

Εύχομαι να κυλήσει πολύ γρήγορα το πσκ και να έχεις τη Δευτέρα τα πιο όμορφα νέα!!!:wub:

Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!!

Ευγενιτσα μου είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με εσενα,6+3,πήγαμε προχθές στη γιατρό και όλα καλά και θα ξαναπάμε για την καρδούλα!

Ναυτίες χαμουλης,μου εμφανίστηκαν κι εμενα και γενικά μια τάση προς απομόνωση!

Εύχομαι να ορθοποδησουμε σύντομα!

Κορίτσια εύχομαι σε όλες οι μέρες να κυλουν γρήγορα και να μας φέρνουν πιο κοντά σε συλλήψεις,εμφυτεύσεις,προόδους υγιών κυήσεων και σε πανέμορφα γεννητουρια!

 

Εύχομαι να κυλήσει πολύ γρήγορα το πσκ και να έχεις τη Δευτέρα τα πιο όμορφα νέα!!!:wub:

Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!!

Μακάρι! Ευχαριστώ! Τα καλυτερα εύχομαι και για εσένα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , P.L.L. είπε:

Α είμαστε πολύ κοντά! Εγώ σύμφωνα με την τελευταία περιοδο είμαι 6 σήμερα. Βέβαια με αυτά που έχω ζήσει ούτε και ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει μέσα μου. Εύχομαι και προσεύχομαι να είναι όλα καλά! Θα ξέρω κάτι την Δευτέρα και θα ενημερώσω! 

Όλα καλά θα είναι να μην ανησυχείς!!να έχεις μόνο θετική σκέψη !!

 

πρίν από 28 λεπτά , Hliolousti είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!!

Ευγενιτσα μου είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με εσενα,6+3,πήγαμε προχθές στη γιατρό και όλα καλά και θα ξαναπάμε για την καρδούλα!

Ναυτίες χαμουλης,μου εμφανίστηκαν κι εμενα και γενικά μια τάση προς απομόνωση!

Εύχομαι να ορθοποδησουμε σύντομα!

Κορίτσια εύχομαι σε όλες οι μέρες να κυλουν γρήγορα και να μας φέρνουν πιο κοντά σε συλλήψεις,εμφυτεύσεις,προόδους υγιών κυήσεων και σε πανέμορφα γεννητουρια!

 

Εύχομαι να κυλήσει πολύ γρήγορα το πσκ και να έχεις τη Δευτέρα τα πιο όμορφα νέα!!!:wub:

Όλα καλά θα πάνε θα δεις!!!!

Μπράβο σου κορίτσι μου !πολύ χάρηκα!Υπομονή, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, είπαμε κοιτάμε το θετικό , θα κάνουμε κορμάρα!!

Ετσι να έχουμε όλες τελειόμηνες εγκυμοσύνες με υγιή παιδάκια και οι ήδη έγκυες αλλά και οι μέλλουσες!!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Καλημέρα! Α τι καλά που είχαμε νέα και η καρδούλα σας χτυπάει! Τελικά είναι ένα το σπορι. Καλά να είναι πάνω από όλα! Ποσων εβδομάδων είσαι τώρα; Εγώ την Δευτέρα πάω για καρδιά αν όλα πάνε καλά... Μακάρι Παναγία μου! 

Κουραγιο με τους εμετούς! Κι εγώ έχω αρχίσει να μην νιώθω καλά. 

Ναι όντως με μπέρδεψες χαχαχα Είτε αχνό είτε εντελώς λευκό αρνητικό πιάνεται. Όπως είπα ανεβοκατεβαίνει. Μπορεί να κανει αύριο και πάλι να έχει άχνη γραμμή. Δεν είναι σχεδόν ποτε τελείως αρνητικό. 

Εμενα τις πρώτες 2 μέρες ήταν τελείως !δε φαινόταν αχεδον καθόλου η γραμμή!καθε μέρα που κάνω είναι και λίγο πιο έντονη τώρα έκανα 12η μέρα κ είναι ακόμα αχνό αλλά λίγο πιο έντονη από χτες σαν να ανεβαίνει σιγά σιγά 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Εμενα τις πρώτες 2 μέρες ήταν τελείως !δε φαινόταν αχεδον καθόλου η γραμμή!καθε μέρα που κάνω είναι και λίγο πιο έντονη τώρα έκανα 12η μέρα κ είναι ακόμα αχνό αλλά λίγο πιο έντονη από χτες σαν να ανεβαίνει σιγά σιγά 

 

Μπορεί όμως και να έχει γίνει και να κρατησε λίγες ώρες οποτε να μην την πρόλαβες. Κοιτα μην περάσει ο μηνας ανεκμεταλευτος! 

Είναι μπέρδεμα τα τεστ ωορρηξιας. Εγώ σαν εγκυμοσύνης τα χρησιμοποιώ. Οταν καποια στιγμή ήθελα όντως να δω την ωορρηξία μου ειχα πάρει κάποια της κλιαρ μπλου που σου έβγαζε χαμογελαστή φατσούλα στις 4 πιο γόνιμες μέρες του μήνα  οποτε δεν υπήρχε χώρος αμφιβολίας. Χαμογελαστή φάτσα= θετικό και διαρκούσε και 4 μέρες όλο αυτό οποτε δεν μπορούσα να το χάσω  

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μπαίνω διαβάζω τα νέα σας λίγα λίγα αλλά είμαι χάλια, έχω γίνει ένα με τον καναπέ,!! Ναι πήγα χθες στην γιατρό ακούσαμε καρδούλα αλλά λίγο γτ είναι μικρουλι, σε 2 εβδομάδες πάλι θα πάμε να ακούσουμε κανονικα!! Εύχομαι σε όλες σύντομα να έχετε καλά νέα!! Σας σκέφτομαι κ ας μην είμαι το ίδιο παρούσα στο φόρουμ θα επανέλθω μόλις περάσουν οι εμετοί!!:x

Κορίτσι μου υπομονή θα περάσουν!!Να ρωτήσεις τη γιατρό αν μπορείς να πάρεις κάτι να σε ηρεμησει.Να σκέφτεσαι ότι σε λίγο καιρό θα κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου και θα περνάνε όλα!! 

Just now, Emylia είπε:

Εμενα τις πρώτες 2 μέρες ήταν τελείως !δε φαινόταν αχεδον καθόλου η γραμμή!καθε μέρα που κάνω είναι και λίγο πιο έντονη τώρα έκανα 12η μέρα κ είναι ακόμα αχνό αλλά λίγο πιο έντονη από χτες σαν να ανεβαίνει σιγά σιγά 

 

Δες και αύριο πως θα είναι αν σκουρινει και άλλο.παντως να έχεις επαφές γενικά γιατί ποτέ δεν ξερεις....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου υπομονή θα περάσουν!!Να ρωτήσεις τη γιατρό αν μπορείς να πάρεις κάτι να σε ηρεμησει.Να σκέφτεσαι ότι σε λίγο καιρό θα κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου και θα περνάνε όλα!! 

Δες και αύριο πως θα είναι αν σκουρινει και άλλο.παντως να έχεις επαφές γενικά γιατί ποτέ δεν ξερεις....

Ναι χαχα Ελπιζω να μη σκάσει ο άλλος από το φαΐ σήμερα χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Καλημέρα κορίτσια, μπαίνω διαβάζω τα νέα σας λίγα λίγα αλλά είμαι χάλια, έχω γίνει ένα με τον καναπέ,!! Ναι πήγα χθες στην γιατρό ακούσαμε καρδούλα αλλά λίγο γτ είναι μικρουλι, σε 2 εβδομάδες πάλι θα πάμε να ακούσουμε κανονικα!! Εύχομαι σε όλες σύντομα να έχετε καλά νέα!! Σας σκέφτομαι κ ας μην είμαι το ίδιο παρούσα στο φόρουμ θα επανέλθω μόλις περάσουν οι εμετοί!!:x

Συγχαρητήρια, πάντα ευχάριστα. Σε 2 εβδομάδες θ ακούσεις την καρδούλα τόσο δυνατά που θα ξετρελαθεις !

Καλησπέρα κορίτσια! Σας παρακολουθώ αλλά δεν ξέρω τι μου γίνεται.... Χθες είχα ραντεβού για υπέρηχο. Την περασμένη εβδομάδα μου ζήτησε ο γιατρός 2 χοριακες. Στις 12/2 βγήκε 510 και στις 14/2 ήταν 890. Μου είπε όλα καλά. Χθες στον υπέρηχο είδαμε ενδομήτριο σάκο με φωτοστέφανο γύρω γύρω. Ομως τίποτα άλλο. Ο γιατρός υπολόγιζε να δούμε εμβρυϊκά στοιχεία. Καθώς έχω αργό κύκλο μου είπε ότι μπορεί να είμαι έως 2 εβδομάδες πίσω κ μου ζήτησε 1 χοριακη σήμερα κ 1 Σάββατο. Δυστυχώς όμως σήμερα (5 μέρες μετά την τελευταία) ήταν μόνο 1350..... Ο γιατρός μου ζήτησε να επαναλάβω κ το Σάββατο αν και οι ενδείξεις δεν είναι αισιόδοξες. Δεν αντέχω 2η παλινδρόμηση σε 6 μήνες. Τη άλλη φορά είχε πάλλινδρομησει στις 9,5 εβδομάδες. Πιστεύω σε ένα θαύμα μόνο... Είχε καμία παρόμοια εμπειρία κ πήγε καλά; Συγνωμη για το σεντονι. Εύχομαι μόνο ευχάριστα σε όλες. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...