Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Emylia είπε:

Ελενη πηρες τη γιατρό να τη ρωτήσεις τι παιζει;;

 

Θα πάρω μόλις σχολασω.. Τι να πω δεν ξέρω αλήθεια. Είναι δυνατόν να έκανε λάθος.;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, IOANNAGEN είπε:

Μην απελπίζεσαι, μήπως είχε γίνει η ωορηξία μόλις και δε το έβλεπε? Εσύ είχες επαφές συχνά και πριν στο πει αυτό η γυναικολόγος? Εγώ έχω τον Μικελάκη και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Εγώ είχα επαφές σε όλο τον κύκλο έτσι κι αλλιώς . Η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία. Αυτή είδε το ωοθυλακιο έτοιμο να σπάσει την 25η μέρα του κύκλου και μετά από 4 μέρες αδιαθετησα(σήμερα δηλαδή). Με δεδομένο ότι σήμερα αδιαθετησα είχα ωορρηξία την 15η μέρα.

Just now, IOANNAGEN είπε:

Παίζει να είχες 2 ωοθηλάκια και να έσκασε το ένα και το άλλο απλα ωρίμασε αργά και να είδε αυτό η γιατρό σου? Ενημερωσέ μας γιατί θα σκάσω.

Να σου πω μόνο έτσι στέκει. Γι'αυτό να είχα πρώτη φορά πόνο στο στήθος από την 15η μέρα.Θα τρελαθώ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon said:

Εγώ είχα επαφές σε όλο τον κύκλο έτσι κι αλλιώς . Η περίοδος έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία. Αυτή είδε το ωοθυλακιο έτοιμο να σπάσει την 25η μέρα του κύκλου και μετά από 4 μέρες αδιαθετησα(σήμερα δηλαδή). Με δεδομένο ότι σήμερα αδιαθετησα είχα ωορρηξία την 15η μέρα.

Να σου πω μόνο έτσι στέκει. Γι'αυτό να είχα πρώτη φορά πόνο στο στήθος από την 15η μέρα.Θα τρελαθώ..

Οταν ο γιατρος βλέπει υγρο στο δουγλάσειο τι σημαίνει? Ρωτάω να δω αν έχει σχεση με την ωορηξία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Παίζει να είχες 2 ωοθηλάκια και να έσκασε το ένα και το άλλο απλα ωρίμασε αργά και να είδε αυτό η γιατρό σου? Ενημερωσέ μας γιατί θα σκάσω.

Α να σας πω επίσης ότι είχα κ λίγο υγρό στο δουλγασειο χώρο και μου ειπε ότι είναι καλό αυτό και ότι το ωοθυλακιο λίγο στην άκρη φαινόταν έτοιμο να σπάσει που σημαινε σύμφωνα με εκείνη ότι ετοιμάζεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Elenhkon said:

Α να σας πω επίσης ότι είχα κ λίγο υγρό στο δουλγασειο χώρο και μου ειπε ότι είναι καλό αυτό και ότι το ωοθυλακιο λίγο στην άκρη φαινόταν έτοιμο να σπάσει που σημαινε σύμφωνα με εκείνη ότι ετοιμάζεται...

Τώρα διάβασα στο ίντερνετ ότι το υγρό οφείλεται σε ωορηξία, οπότε λογικά είχε γίνει γι'αυτό υπήρχε το υγρό το οποίο απορροφάται μόνο του μετά. Τι να πω όταν σε ξεμπερδέψει η γιατρός σου ξεμπέρδεψε και μένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Οταν ο γιατρος βλέπει υγρο στο δουγλάσειο τι σημαίνει? Ρωτάω να δω αν έχει σχεση με την ωορηξία.

Ότι έχει γίνει η ωορρηξία ή ετοιμάζεται να σπάσει το ωοθυλακιο

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blonde είπε:

Είναι όντως ψυχοφθόρο και είδα ότι είχες μπερδευτεί και γι'αυτό σου το εγραψα! Για μένα ίσως πρέπει να πάρεις μια γνώμη από άλλον γιατρό που θα σε ενημερώνει σωστά και δεν θα σε αφήνει με απορίες!!

Δεν μπορώ να ξέρω τι συμβαίνει εγώ σε δύο περιπτώσεις που ειχα έτσι όπως το περιγράφεις η μία ήταν όταν είχα κύστη η οποία έφυγε στην επόμενη περίοδο ( εάν είχες θα τον έβλεπε στον υπέρηχο ο γιατρός)

Και η δεύτερη περίπτωση απλά άλλαξε ο κύκλος μου και είχα για λιγες μέρες έτσι στο σκούπισμα και μετά από 28 μέρες ήρθε πάλι κανονικα η περίοδος όπως ερχόταν πάντα!!  

Έχεις δίκιο απλά.εχω αλλάξει 8 γιατρούς και ο τελευταίος μας βρήκε τι ήταν και η αλήθεια είναι ότι τον εμπιστεύομαι γενικά,  απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θα ήθελα πιο σαφής απαντήσεις... Θα περιμένω και έχει ο Θεός.. πιστεύω να είναι απλά μια ανωμαλία του κύκλου... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenhkon είπε:

Ότι έχει γίνει η ωορρηξία ή ετοιμάζεται να σπάσει το ωοθυλακιο

Καλησπέρα, μήπως είχε γίνει ήδη η ωορρηξία σου κ αυτό ήταν ωχρό σωμάτιο από τον προηγούμενο κύκλο σου που είχε γίνει κυστουλα; Σε εμένα αυτό συνέβη στον τελευταίο υπέρηχο, πήγα για τεστ Παπ και στον υπέρηχο φαίνονται ότι είχε γίνει η ωορρηξία ήδη γτ υπήρχε λίγο υγρό αλλά τελικά έκανα ωορρηξία μετά από 10 μέρες κ αυτό που φαινόταν ήταν ωχρό σωμάτιο από τον προηγούμενο κύκλο που είχε γίνει κυστουλα... 


Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Έχεις δίκιο απλά.εχω αλλάξει 8 γιατρούς και ο τελευταίος μας βρήκε τι ήταν και η αλήθεια είναι ότι τον εμπιστεύομαι γενικά,  απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση θα ήθελα πιο σαφής απαντήσεις... Θα περιμένω και έχει ο Θεός.. πιστεύω να είναι απλά μια ανωμαλία του κύκλου... 

Το καταλαβαίνω γιατί κι εγώ έχω αλλάξει πολλούς γιατρούς μέχρι να βρω αυτόν που τελικα ταίριαξα μαζί του!! Πες στον γιατρό σου ότι σε απασχολεί και ότι δεν σε κάλυψε η απάντηση του!  Είναι κρίμα να βασανίζεσαι! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Blonde είπε:

Το καταλαβαίνω γιατί κι εγώ έχω αλλάξει πολλούς γιατρούς μέχρι να βρω αυτόν που τελικα ταίριαξα μαζί του!! Πες στον γιατρό σου ότι σε απασχολεί και ότι δεν σε κάλυψε η απάντηση του!  Είναι κρίμα να βασανίζεσαι! 

Αυτό θα κάνω!! Θα περιμένω ακόμα 2-3 μέρες να δω αν κατέβει κανονικά η περίοδος και πότε θα σταματήσει ο πόνος στις θηλές και μετά θα τον πάρω .  

Να ρωτήσω και κάτι άλλο που σκέφτομαι..  έχει πάρει καμία κοπέλα glucophase και να την βοήθησαν?? Μου είχε πει ένας άλλος γιατρός παλαιότερα να τα ξεκινήσω Αλλά εγώ λογοτου ότι δεν με είχε καλύψει ο συγκεκριμένος και δεν τα πάω καλά και με τα φάρμακα δεν τα πήρα ποτέ.  Όμως τώρα για κάποιο λόγο θέλω να τα ξεκινήσω και θα το πω στον τωρινό μου γιατρό ...

@Elenhkon καλησπέρα κορίτσι μου,  εγώ πήγα στον γιατρό 8η μέρα του κύκλου 31/1 και είδαμε 2 ωοθηλάκια τέλεια, και ξανά πήγα την επαύριο 1/2 και είχε σπάσει το 1 και λογικά θα έσπαγε και το άλλο... Είδα αίμα την Κυριακή 16/2 απλά λογο του ότι ήταν 2 τα ωοθηλάκια δεν ξέρω από ποτέ μετράνε οι 14 μέρες για να δω περίοδο . Σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχω στο κινητό,  όταν πάτησα ότι μου ήρθε περίοδος μου έβγαλε ότι η ωορρηξία έγινε 2/2  . Και παλι και 2/2 να εγινε η οωρηξια ηταν 10η μερα του κυκλου . Αλλά το είδα και με τα μάτια μου ότι είχε σπάσει το ένα από τα δύο όταν κάναμε τον υπέρηχο... μπέρδεμα είναι πππφφφ  . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Αυτό θα κάνω!! Θα περιμένω ακόμα 2-3 μέρες να δω αν κατέβει κανονικά η περίοδος και πότε θα σταματήσει ο πόνος στις θηλές και μετά θα τον πάρω .  

Να ρωτήσω και κάτι άλλο που σκέφτομαι..  έχει πάρει καμία κοπέλα glucophase και να την βοήθησαν?? Μου είχε πει ένας άλλος γιατρός παλαιότερα να τα ξεκινήσω Αλλά εγώ λογοτου ότι δεν με είχε καλύψει ο συγκεκριμένος και δεν τα πάω καλά και με τα φάρμακα δεν τα πήρα ποτέ.  Όμως τώρα για κάποιο λόγο θέλω να τα ξεκινήσω και θα το πω στον τωρινό μου γιατρό ...

Ναι εγώ έκανα θεραπεία με γλουκοφαζ και είδα τεράστια βελτίωση!! Βασικά ο κύκλος μου έγινε ρολόι 28 ημερών και χρειάστηκε να πάρω για κάνα 3 μηνο μόνο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Ναι εγώ έκανα θεραπεία με γλουκοφαζ και είδα τεράστια βελτίωση!! Βασικά ο κύκλος μου έγινε ρολόι 28 ημερών και χρειάστηκε να πάρω για κάνα 3 μηνο μόνο! 

Αληθεια ??? Μπραβο χαίρομαι που όντως έχουν αποτέλεσμα!! Έχουν παρενεργειες ή είναι ελαφριά?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Αληθεια ??? Μπραβο χαίρομαι που όντως έχουν αποτέλεσμα!! Έχουν παρενεργειες ή είναι ελαφριά?

Συνήθως σε ξεκινάνε με μισό χάπι για να δουν πως θα τα πάρει ο οργανισμός σου και σταδιακά το αυξάνουν! Μόλις τα ξεκίνησα είχα ζαλάδα και φούσκωμα κάπως και διάρροια αλλά τα έπαιρνα αμέσως μετά το φαγητό μόλις το είπα στον γιατρό μου μου είπε να τα παίρνω 1 ώρα μετά το φαγητό όχι αμέσως! Μόλις έκανα αυτό κόπηκαν αμέσως όλες οι παρενέργειες που είχα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde είπε:

Συνήθως σε ξεκινάνε με μισό χάπι για να δουν πως θα τα πάρει ο οργανισμός σου και σταδιακά το αυξάνουν! Μόλις τα ξεκίνησα είχα ζαλάδα και φούσκωμα κάπως και διάρροια αλλά τα έπαιρνα αμέσως μετά το φαγητό μόλις το είπα στον γιατρό μου μου είπε να τα παίρνω 1 ώρα μετά το φαγητό όχι αμέσως! Μόλις έκανα αυτό κόπηκαν αμέσως όλες οι παρενέργειες που είχα!! 

Μάλιστα οκ!! Σε ευχαριστώ πολύ και θα μιλήσω και εγώ με τον γιατρό μου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...