Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Emylia είπε:

Δεν είναι κύστη βρε θα ποναγες μάλλον έκανες αργότερα ωορηξια Γιαυτο δε στο βγάλε το τεστ ωορηξιας

Εγώ περιμενω σήμερα κορίτσια 

Άντε μακάρι να μην σου έρθει να χαρούμε λίγο!!!!!!

Just now, Emylia είπε:

Δεν είναι κύστη βρε θα ποναγες μάλλον έκανες αργότερα ωορηξια Γιαυτο δε στο βγάλε το τεστ ωορηξιας

Εγώ περιμενω σήμερα κορίτσια 

Άντε μακάρι να μην σου έρθει να χαρούμε λίγο!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fofi29 είπε:

Αιμιλία περιμένω με ανυπομονησία για νέα σου...χαίρομαι και αγχώνομαι για όλες σας όπως όταν περιμένω εγώ για τα δικά μου Νέα...

Ευχαριστω πολύ κορίτσια τι να πω δεν έχω συμπτώματα έντονα νιώθω όπως παντα πριν μ έρθει η περίοδος όποτε πιστευω θα έρθει 

1 ώρα πρίν, Elenhkon είπε:

Άντε μακάρι να μην σου έρθει να χαρούμε λίγο!!!!!!

Άντε μακάρι να μην σου έρθει να χαρούμε λίγο!!!!!!

Ελένη εσυ τίποτα ακόμη;;θα κανεις κανα τεστ από Δευτέρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι εκτός οπότε προλαβαίνω μπαίνω στα γρήγορα για να δω τα νέα σας και μέχρι στιγμής βλέπω είναι θετικά!!

Elenh  για το τεστ που ρώτησες μήπως είχε πάρει υγρασία γιατί δεν θα έπρεπε να ήταν διογκωμένο.αυτα που πήρα εγώ δεν είναι σκετες ταινίες αλλά μέσα η συσκευασία έχει αυτά τα μπιλακια που προστατεύουν από την υγρασία!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια 

αποτι καταλαβαίνω η κυρία ,Αγγλίδα στο ραντεβού της..κάτι βλέπω κ αχνοφαίνεται στο χαρτί νομίζω ότι κατέφθασε,,
οποτε λογικά πάμε στην πρώτη μέρα του νέου κύκλου!!

που θα είναι κ ο 3ος μας μήνας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emylia είπε:

Γεια σας κοριτσάκια 

αποτι καταλαβαίνω η κυρία ,Αγγλίδα στο ραντεβού της..κάτι βλέπω κ αχνοφαίνεται στο χαρτί νομίζω ότι κατέφθασε,,
οποτε λογικά πάμε στην πρώτη μέρα του νέου κύκλου!!

που θα είναι κ ο 3ος μας μήνας 

Κορίτσι μου σου ήρθε κανονική ροή;;

πρίν από 1 λεπτό , EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι εκτός οπότε προλαβαίνω μπαίνω στα γρήγορα για να δω τα νέα σας και μέχρι στιγμής βλέπω είναι θετικά!!

Elenh  για το τεστ που ρώτησες μήπως είχε πάρει υγρασία γιατί δεν θα έπρεπε να ήταν διογκωμένο.αυτα που πήρα εγώ δεν είναι σκετες ταινίες αλλά μέσα η συσκευασία έχει αυτά τα μπιλακια που προστατεύουν από την υγρασία!

Αυτό λέω και εγώ ότι πήραν υγρασία γιατί τα ίδια σε τεστ ωορρηξίας δεν ήταν έτσι. Και τα έψαξα και στο ίντερνετ και όντως δεν είναι ετσι.Αυτά είναι σαν να τα έχεις βουτήξει σε υγρό και έχουν διογκωθεί. Έστειλα και στη εταιρία μήνυμα αλλά είναι και σουκου. Τώρα δεν ξέρω αν θα πρέπει να το πάρω σωστό το αποτέλεσμα.

πρίν από 4 λεπτά , EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ειμαι εκτός οπότε προλαβαίνω μπαίνω στα γρήγορα για να δω τα νέα σας και μέχρι στιγμής βλέπω είναι θετικά!!

Elenh  για το τεστ που ρώτησες μήπως είχε πάρει υγρασία γιατί δεν θα έπρεπε να ήταν διογκωμένο.αυτα που πήρα εγώ δεν είναι σκετες ταινίες αλλά μέσα η συσκευασία έχει αυτά τα μπιλακια που προστατεύουν από την υγρασία!

Ναι και σε μένα είχε μπαλάκια αλλά μάλλον δεν έπιασαν; Τι να πω.... έχει νπολυ υγρασία εδώ μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κορίτσι μου σου ήρθε κανονική ροή;;

Αυτό λέω και εγώ ότι πήραν υγρασία γιατί τα ίδια σε τεστ ωορρηξίας δεν ήταν έτσι. Και τα έψαξα και στο ίντερνετ και όντως δεν είναι ετσι.Αυτά είναι σαν να τα έχεις βουτήξει σε υγρό και έχουν διογκωθεί. Έστειλα και στη εταιρία μήνυμα αλλά είναι και σουκου. Τώρα δεν ξέρω αν θα πρέπει να το πάρω σωστό το αποτέλεσμα.

Ναι και σε μένα είχε μπαλάκια αλλά μάλλον δεν έπιασαν; Τι να πω.... έχει νπολυ υγρασία εδώ μάλλον.

όχι ακόμη δεν ήρθε κανονική ροη

γιατι δε παίρνεις ένα τεστ άλλο;

Link to comment
Share on other sites

@Elenhkon εννοείται δεν θα πάρεις σαν σωστό το αποτέλεσμα..και εννοείται θα μιλήσεις με την εταιρεία να σου στείλουν αλλά τεστ..στην θάλασσα είσαι παιδί μου κ έχει τόση υγρασία που πέρασε την συσκευασία;;Μάλλον ήταν ελαττώματικα..

Είναι η 32 μέρα σήμερα σωστά;;άντε αντεεεε να μην ερθειιιιιι!!

@Emylia μέχρι να δούμε κανονική ροή πιστεύουμε στην καθυστέρηση!

@Fofi29 έτσι ακριβως νιώθω κ εγώ!Αφου είμαι εκδρομουλα κ μπαίνω συνέχεια να δω τι γράφετε , κ αν έχουν τα κορίτσια νέα,αλλά δεν προλαβαίνω να σας απαντήσω κ με ρωτάει ο άντρας μου τι στο καλό κοιτάω συνέχεια στο κινητό:razz:

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

@Elenhkon εννοείται δεν θα πάρεις σαν σωστό το αποτέλεσμα..και εννοείται θα μιλήσεις με την εταιρεία να σου στείλουν αλλά τεστ..στην θάλασσα είσαι παιδί μου κ έχει τόση υγρασία που πέρασε την συσκευασία;;Μάλλον ήταν ελαττώματικα..

Είναι η 32 μέρα σήμερα σωστά;;άντε αντεεεε να μην ερθειιιιιι!!

@Emylia μέχρι να δούμε κανονική ροή πιστεύουμε στην καθυστέρηση!

@Fofi29 έτσι ακριβως νιώθω κ εγώ!Αφου είμαι εκδρομουλα κ μπαίνω συνέχεια να δω τι γράφετε , κ αν έχουν τα κορίτσια νέα,αλλά δεν προλαβαίνω να σας απαντήσω κ με ρωτάει ο άντρας μου τι στο καλό κοιτάω συνέχεια στο κινητό:razz:

Είμαι στη 34η μέρα....Τι να πω μπορεί και να ήρθαν έτσι εξαρχής !

Just now, Emylia είπε:

όχι ακόμη δεν ήρθε κανονική ροη

γιατι δε παίρνεις ένα τεστ άλλο;

Άμα δεν έρθει μέχρι Δευτέρα-Τρίτη θα πάω να πάρω άλλο! Θα αντέξω να κάνω υπομονή;

Just now, Elenhkon είπε:

Είμαι στη 34η μέρα....Τι να πω μπορεί και να ήρθαν έτσι εξαρχής !

Άμα δεν έρθει μέχρι Δευτέρα-Τρίτη θα πάω να πάρω άλλο! Θα αντέξω να κάνω υπομονή;

Αφού δεν έχεις κανονική ροή περίμενε μπορεί να μην σου ήρθε! Μπορεί να είναι καλό σημάδι! Τι χρώμα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλά πεθαίνω από τα γέλια γιατί και εμένα ο δικός μου μου λέει καλά που στέλνεις όλη την ώρα χαχαχα..κορίτσια να σας ρωτήσω Κάτι??πρώτον μόλις τελείωσε η περίοδος.. οι γόνιμες είναι την άλλη εβδομάδα.. παίζει να μείνω έγκυος δεν είναι οι γονιμες η αποκλείεται?και το δεύτερο μου συνεβει κάτι περίεργο σήμερα η τουλάχιστον σήμερα το κατάλαβα κάθε φορά που τελειώνει μέσα μου μετά μου έρχεται αναγούλα...Γιατί??

  • Χαχα 2

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


34η ???οι πιθανότητες είναι υπέρ μας!!:D

Γενικά ανεξαρτήτως αν το τεστ ήταν ελαττώματικο η όχι για όλα τα τεστ ισχύει ότι το αρνητικό αποτέλεσμα μπορεί να είναι λάθος ,το θετικό ποτέ!

Just now, Fofi29 είπε:

Καλά πεθαίνω από τα γέλια γιατί και εμένα ο δικός μου μου λέει καλά που στέλνεις όλη την ώρα χαχαχα..κορίτσια να σας ρωτήσω Κάτι??πρώτον μόλις τελείωσε η περίοδος.. οι γόνιμες είναι την άλλη εβδομάδα.. παίζει να μείνω έγκυος δεν είναι οι γονιμες η αποκλείεται?και το δεύτερο μου συνεβει κάτι περίεργο σήμερα η τουλάχιστον σήμερα το κατάλαβα κάθε φορά που τελειώνει μέσα μου μετά μου έρχεται αναγούλα...Γιατί??

Fofi παρειτσα θα έχουμε τις γόνιμες!! Αυτην την απορία με την πιθανότητα εγκυμοσύνης σε μέρα που δεν είναι γόνιμη την έχω κ εγώ! Δηλαδή πόσο άσχετες μπορει να είμαστε με τα γυναικολογικά μας?πιθανολογω ότι υπάρχει πιθανότητα αλλά θα είναι πολύ μικρή κ θαρρω έχει να κάνει κ με το πόσο αντέχει το σπέρμα...

Τώρα για την αναγουλα πρώτη φορά το ακούω!!!βρε μπας κ είσαι έγκυος ?:razz:


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

34η ???οι πιθανότητες είναι υπέρ μας!!:D

Γενικά ανεξαρτήτως αν το τεστ ήταν ελαττώματικο η όχι για όλα τα τεστ ισχύει ότι το αρνητικό αποτέλεσμα μπορεί να είναι λάθος ,το θετικό ποτέ!

Fofi παρειτσα θα έχουμε τις γόνιμες!! Αυτην την απορία με την πιθανότητα εγκυμοσύνης σε μέρα που δεν είναι γόνιμη την έχω κ εγώ! Δηλαδή πόσο άσχετες μπορει να είμαστε με τα γυναικολογικά μας?πιθανολογω ότι υπάρχει πιθανότητα αλλά θα είναι πολύ μικρή κ θαρρω έχει να κάνει κ με το πόσο αντέχει το σπέρμα...

Τώρα για την αναγουλα πρώτη φορά το ακούω!!!βρε μπας κ είσαι έγκυος ?:razz:

 

Just now, Fofi29 είπε:

Καλά πεθαίνω από τα γέλια γιατί και εμένα ο δικός μου μου λέει καλά που στέλνεις όλη την ώρα χαχαχα..κορίτσια να σας ρωτήσω Κάτι??πρώτον μόλις τελείωσε η περίοδος.. οι γόνιμες είναι την άλλη εβδομάδα.. παίζει να μείνω έγκυος δεν είναι οι γονιμες η αποκλείεται?και το δεύτερο μου συνεβει κάτι περίεργο σήμερα η τουλάχιστον σήμερα το κατάλαβα κάθε φορά που τελειώνει μέσα μου μετά μου έρχεται αναγούλα...Γιατί??

Μπορεί να μείνεις έγκυος όταν δεν γίνει η επαφή μέρα ωορρηξίας με τη λογική ότι αν είχες επαφή πιο πριν από την γόνιμη δηλαδή και 5 μέρες πριν ( επειδή το σπερματοζωάριο μπορεί να ζήσεις μέχρι 5 μέρες ) όταν γίνει η ωορρηξία το ωάριο να βρει ήδη το σπερματοζωάριο να περιμένει!

Just now, Elenhkon είπε:

 

Μπορεί να μείνεις έγκυος όταν δεν γίνει η επαφή μέρα ωορρηξίας με τη λογική ότι αν είχες επαφή πιο πριν από την γόνιμη δηλαδή και 5 μέρες πριν ( επειδή το σπερματοζωάριο μπορεί να ζήσεις μέχρι 5 μέρες ) όταν γίνει η ωορρηξία το ωάριο να βρει ήδη το σπερματοζωάριο να περιμένει!

Εγώ έχω ημικρανία και εμετούς όταν έχω περίοδο συνήθως ή στην ωορρηξία.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Είμαι στη 34η μέρα....Τι να πω μπορεί και να ήρθαν έτσι εξαρχής !

Άμα δεν έρθει μέχρι Δευτέρα-Τρίτη θα πάω να πάρω άλλο! Θα αντέξω να κάνω υπομονή;

Αφού δεν έχεις κανονική ροή περίμενε μπορεί να μην σου ήρθε! Μπορεί να είναι καλό σημάδι! Τι χρώμα έχει;

Είχα πολύ αχνό ροζ τώρα δεν έχω κάτι πιστευω μέχρι το πρωί θα χει έρθει βρε κορίτσια αφού σήμερα περιμενω 

Just now, Fofi29 είπε:

Καλά πεθαίνω από τα γέλια γιατί και εμένα ο δικός μου μου λέει καλά που στέλνεις όλη την ώρα χαχαχα..κορίτσια να σας ρωτήσω Κάτι??πρώτον μόλις τελείωσε η περίοδος.. οι γόνιμες είναι την άλλη εβδομάδα.. παίζει να μείνω έγκυος δεν είναι οι γονιμες η αποκλείεται?και το δεύτερο μου συνεβει κάτι περίεργο σήμερα η τουλάχιστον σήμερα το κατάλαβα κάθε φορά που τελειώνει μέσα μου μετά μου έρχεται αναγούλα...Γιατί??

Και γω πρώτη φορά το ακούω αυτό με την αναγούλα!!

παντως παντα υπάρχουν πιθανότητες Ποτε δε ξέρεις δώστου να καταλαβει

Just now, Elenhkon είπε:

Είμαι στη 34η μέρα....Τι να πω μπορεί και να ήρθαν έτσι εξαρχής !

Άμα δεν έρθει μέχρι Δευτέρα-Τρίτη θα πάω να πάρω άλλο! Θα αντέξω να κάνω υπομονή;

Αφού δεν έχεις κανονική ροή περίμενε μπορεί να μην σου ήρθε! Μπορεί να είναι καλό σημάδι! Τι χρώμα έχει;

Εγώ δε θα άντεχα να περιμενω τόσο 34η μέρα;;καλά θα χα κάνει ήδη!!μιλαμε έχεις τρελες πιθανότητες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Είχα πολύ αχνό ροζ τώρα δεν έχω κάτι πιστευω μέχρι το πρωί θα χει έρθει βρε κορίτσια αφού σήμερα περιμενω 

Και γω πρώτη φορά το ακούω αυτό με την αναγούλα!!

παντως παντα υπάρχουν πιθανότητες Ποτε δε ξέρεις δώστου να καταλαβει

Εγώ δε θα άντεχα να περιμενω τόσο 34η μέρα;;καλά θα χα κάνει ήδη!!μιλαμε έχεις τρελες πιθανότητες 

Επειδή έχω κύκλο 30-32 μέρες και λέω μήπως απλά καθυστερήσει μια δυο μέρες ακόμα.τθχαινεινκαμια φορα.

Just now, Elenhkon είπε:

Επειδή έχω κύκλο 30-32 μέρες και λέω μήπως απλά καθυστερήσει μια δυο μέρες ακόμα.τθχαινεινκαμια φορα.

Συνήθως έτσι είναι στη αρχή η ροή σου; Γιατί αν δεν έρθει κανονικά μπορεί να μην είναι περίοδος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...