Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Hliolousti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! τί κάνετε;

Εγώ το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου!!!

Κατά τις 3 ένιωσα μια ενόχληση και θεώρησα πως κατουριεμαι και εκεί οφείλεται.Πηγα τουαλέτα,όντως κατουριομουν, αλλά επιστρέφοντας στο κρεβάτι νιώθω πολύ έντονη κοιλιακή κράμπα!!!!Η πιο έντονη που ένιωσα εδώ κ μια βδομάδα που ξέρω ότι είμαι έγκυος.Με χτυπούσε μέχρι τη μέση.

Δε μπορούσα με τίποτα να βολευτω,σηκώθηκα να περπατήσω,έτρεμαν τα πόδια μου,ο άντρας μου με πήρε ξανά στο κρεβάτι,με έπιασαν τα κλάματα από την τρομάρα και ξαφνικά πέρασε ο πόνος...Ο άντρας μου λέει πως κράτησε 5'..Εμένα αιώνας μου φάνηκε...

Τί λέτε να ήταν;Μήπως έγινε κάτι κακό όλο σκέφτομαι τώρα και χωρίς προσπάθεια κλαίω συνέχεια...

Καλη σου μερα!!Εγω ειμαι στην 26η εβδ. ...με επιανε ενας πονος κατω δεξια (εκει π ειμαι η σκωληκοεειδητιδα)και μια μερα ηταν πολυ οξυς δεν μπορουσα να σηκωθω απ το κρεβατι!!!Δεν ξερω αν εννοεις κατι τςτοιο αλλα αφου σε καθυσηχασε η γιατρος δεν θα ναο τοτ...μπορει να εχεις συχνα πονους για το λογο οτι μεγαλωνει η μητρα!!Ειναι φυσιολογικο αν και ενοχλητικο!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hliolousti είπε:

Μίλησα με τη γιατρό και με ρώτησε απευθείας αν είδα αίμα...Της είπα πως δεν είδα και μου είπε να μην ανησυχω....Ότι μπορεί να ήταν το έντερο μου...Απλά εγώ αγχώθηκα πολύ και το σκέφτομαι...Έχω μια βδομάδα μπροστά μου για το ραντεβού...και τώρα όλο φοβάμαι μη με ξαναπιάσει!

Να μην φοβάσαι κορίτσι μου. Εφόσον η γιατρός σου σου είπε πως δεν υπάρχει θέμα να μην ανησυχείς. Εφόσον δεν είδες αίμα όπως σου είπε, τότε μην φοβάσαι. Έχεις μήπως δυσκοιλιότητα; Γιατί στην εγκυμοσύνη είναι υπάρχει συνήθως. Μπορεί κ από αυτό να πονούσες κ να ήταν το έντερο όπως σου είπε.

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλη σου μερα!!Εγω ειμαι στην 26η εβδ. ...με επιανε ενας πονος κατω δεξια (εκει π ειμαι η σκωληκοεειδητιδα)και μια μερα ηταν πολυ οξυς δεν μπορουσα να σηκωθω απ το κρεβατι!!!Δεν ξερω αν εννοεις κατι τςτοιο αλλα αφου σε καθυσηχασε η γιατρος δεν θα ναο τοτ...μπορει να εχεις συχνα πονους για το λογο οτι μεγαλωνει η μητρα!!Ειναι φυσιολογικο αν και ενοχλητικο!!

Εμένα ήταν σε όλο το μήκος της κοιλιάς χαμηλά η κράμπα όπως όταν έχουμε περίοδο!

Ίσως γι'αυτό η γιατρός να ανέφερε το έντερο...γιατί όλα αυτά είναι κοντά!

Όμως από ότι καταλαβαίνω κι αυτό που πέρασες εσύ ήταν οξύ και θα σε τρόμαξε...Ίσως να φταίει που όλα στην αρχή είναι άγνωστα...

Ευχαριστώ όμως για τις απαντήσεις γιατί με κάνει να νιώθω πως είναι κάτι που συμβαίνει...Γιατί η αλήθεια είναι πως ήξερα ότι θα υπάρχουν πονακια ,απλά σ' αυτό με φοβησε η οξεία του μορφή!

 

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Να μην φοβάσαι κορίτσι μου. Εφόσον η γιατρός σου σου είπε πως δεν υπάρχει θέμα να μην ανησυχείς. Εφόσον δεν είδες αίμα όπως σου είπε, τότε μην φοβάσαι. Έχεις μήπως δυσκοιλιότητα; Γιατί στην εγκυμοσύνη είναι υπάρχει συνήθως. Μπορεί κ από αυτό να πονούσες κ να ήταν το έντερο όπως σου είπε.

Ναι από χθες το πρωί απέκτησα μια δυσκολία ενώ όλες τις προηγούμενες μέρες είχα το αντίθετο!!!

Μακάρι να ήταν αυτό κορίτσια!!!!

Ευχαριστώ πολύ που με καθησυχαζεις!Με βοηθάει πολύ γιατί σκέψη στην σκέψη πέφτει το ηθικο!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Εμένα ήταν σε όλο το μήκος της κοιλιάς χαμηλά η κράμπα όπως όταν έχουμε περίοδο!

Ίσως γι'αυτό η γιατρός να ανέφερε το έντερο...γιατί όλα αυτά είναι κοντά!

Όμως από ότι καταλαβαίνω κι αυτό που πέρασες εσύ ήταν οξύ και θα σε τρόμαξε...Ίσως να φταίει που όλα στην αρχή είναι άγνωστα...

Ευχαριστώ όμως για τις απαντήσεις γιατί με κάνει να νιώθω πως είναι κάτι που συμβαίνει...Γιατί η αλήθεια είναι πως ήξερα ότι θα υπάρχουν πονακια ,απλά σ' αυτό με φοβησε η οξεία του μορφή!

 

Ναι κ εγω τοτε θυμαμαι ολο εκλαιγα γιστι δεν ηξερα αν ειναι φυσιολογικο ή οχι!!Απ την στιγμη που μιλησες με την γιατρο σου ηρεμησε και μην το σκεφτεσαι οσο μπορεις...κ να ξεκουραζεσαι!!

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Ναι κ εγω τοτε θυμαμαι ολο εκλαιγα γιστι δεν ηξερα αν ειναι φυσιολογικο ή οχι!!Απ την στιγμη που μιλησες με την γιατρο σου ηρεμησε και μην το σκεφτεσαι οσο μπορεις...κ να ξεκουραζεσαι!!

Ευχαριστώ πολύ!!!Αυτό θα κάνω!Θα προσεχω..Κι εσύ να έχεις ένα όμορφο υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!!!:x

  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hliolousti είπε:

Εμένα ήταν σε όλο το μήκος της κοιλιάς χαμηλά η κράμπα όπως όταν έχουμε περίοδο!

Ίσως γι'αυτό η γιατρός να ανέφερε το έντερο...γιατί όλα αυτά είναι κοντά!

Όμως από ότι καταλαβαίνω κι αυτό που πέρασες εσύ ήταν οξύ και θα σε τρόμαξε...Ίσως να φταίει που όλα στην αρχή είναι άγνωστα...

Ευχαριστώ όμως για τις απαντήσεις γιατί με κάνει να νιώθω πως είναι κάτι που συμβαίνει...Γιατί η αλήθεια είναι πως ήξερα ότι θα υπάρχουν πονακια ,απλά σ' αυτό με φοβησε η οξεία του μορφή!

 

Ναι από χθες το πρωί απέκτησα μια δυσκολία ενώ όλες τις προηγούμενες μέρες είχα το αντίθετο!!!

Μακάρι να ήταν αυτό κορίτσια!!!!

Ευχαριστώ πολύ που με καθησυχαζεις!Με βοηθάει πολύ γιατί σκέψη στην σκέψη πέφτει το ηθικο!

Ε αυτό είναι τότε κορίτσι μου. Είδες που υπάρχει λόγος για ολα; Ότι αισθάνεσαι είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης και είναι φυσιολογικά!!! Εφόσον κ όλας στο επιβεβαιώνει κ η γιατρός σου τότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!!! Να σκέφτεσαι θετικά και όσο μπορείς να ξεκουραζεσαι!!! Αν επιμείνει η δυσκοιλιότητα να το πεις κ αυτό στη γιατρό σου. Έχω ακούσει πολλές κοπέλες που το είχαν κ τους είχε δώσει η γιατρός τους κάποια αγωγή για να ηρεμήσουν. Ότι είναι θα το συζητάς μαζί της για να ηρεμείς. Θα έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη θα το δεις!!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, tina79 said:

Υποθυρεοειδισμο εχεις? Ποσο tsh εχεις?

Αυτή τη στιγμή έχω 4,2 από 2,6 που τον ρύθμιζα. Προσπαθώ να τον ξανακατεβάσω τώρα με medithyrox των 100. Εχεις και συ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ε αυτό είναι τότε κορίτσι μου. Είδες που υπάρχει λόγος για ολα; Ότι αισθάνεσαι είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης και είναι φυσιολογικά!!! Εφόσον κ όλας στο επιβεβαιώνει κ η γιατρός σου τότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!!! Να σκέφτεσαι θετικά και όσο μπορείς να ξεκουραζεσαι!!! Αν επιμείνει η δυσκοιλιότητα να το πεις κ αυτό στη γιατρό σου. Έχω ακούσει πολλές κοπέλες που το είχαν κ τους είχε δώσει η γιατρός τους κάποια αγωγή για να ηρεμήσουν. Ότι είναι θα το συζητάς μαζί της για να ηρεμείς. Θα έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη θα το δεις!!! :wub:

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!Τέρμα το κλάμα!θα παρακολουθήσω αυτό με τη δυσκοιλιότητα που προέκυψε ..Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο χαλαρή και ξεκούραστη γίνεται μέχρι το ραντεβού μου και εύχομαι να έχω να σας πω ευχάριστα!

Όπως εύχομαι και σε εσένα οοοο,τι επιθυμείς να σου χαριστεί απλόχερα και χωρίς κόπο!:x

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!Τέρμα το κλάμα!θα παρακολουθήσω αυτό με τη δυσκοιλιότητα που προέκυψε ..Θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο χαλαρή και ξεκούραστη γίνεται μέχρι το ραντεβού μου και εύχομαι να έχω να σας πω ευχάριστα!

Όπως εύχομαι και σε εσένα οοοο,τι επιθυμείς να σου χαριστεί απλόχερα και χωρίς κόπο!:x

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Είσαι πολύ γλυκιά!!! Σίγουρα θα μας πεις ευχάριστα!!! Έχω πολύ θετική αύρα για όλες σας κορίτσια μου!!! Εγώ εντωμεταξύ έχω ακόμα καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι περίπου 28 με 30 μέρες. Πιο συχνά είναι 29. Τώρα είμαι στη 32η μέρα κ ακόμα άφαντη η περιοδος. Ούτε ίχνος. Ενώ κοιλοποναω απίστευτα κ έχω κ πονοκέφαλο. Παίρνω Ντεπόν κ δεν περναει φαντάσου. Κ χθες το βράδυ είχα κ 37,1. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ καθώς τόσα χρόνια με τον άντρα μου κάνουμε ελεύθερες επαφές αλλά προσέχουμε πάντα. Δεν μας έχει τύχει ποτέ τίποτα. Νιώθω βασικά ότι θα μου έρθει από στιγμή σε στιγμή. Πονάω περισσότερο τώρα.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Είσαι πολύ γλυκιά!!! Σίγουρα θα μας πεις ευχάριστα!!! Έχω πολύ θετική αύρα για όλες σας κορίτσια μου!!! Εγώ εντωμεταξύ έχω ακόμα καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι περίπου 28 με 30 μέρες. Πιο συχνά είναι 29. Τώρα είμαι στη 32η μέρα κ ακόμα άφαντη η περιοδος. Ούτε ίχνος. Ενώ κοιλοποναω απίστευτα κ έχω κ πονοκέφαλο. Παίρνω Ντεπόν κ δεν περναει φαντάσου. Κ χθες το βράδυ είχα κ 37,1. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ καθώς τόσα χρόνια με τον άντρα μου κάνουμε ελεύθερες επαφές αλλά προσέχουμε πάντα. Δεν μας έχει τύχει ποτέ τίποτα. Νιώθω βασικά ότι θα μου έρθει από στιγμή σε στιγμή. Πονάω περισσότερο τώρα.

Μήπως κορίτσι μου πέρασες τελευταία καμία αγχωδη κατάσταση;η μήπως κανένα κρύωμα;κάτι έτσι που δε σου συμβαίνει συχνά και μπλοκαρες τον οργανισμό σου;

Εγώ αυτό το έχω πάθει αλλά ήταν από άγχος και το ήξερα...

Μήπως κάτι σε ζορισε!


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Μήπως κορίτσι μου πέρασες τελευταία καμία αγχωδη κατάσταση;η μήπως κανένα κρύωμα;κάτι έτσι που δε σου συμβαίνει συχνά και μπλοκαρες τον οργανισμό σου;

Εγώ αυτό το έχω πάθει αλλά ήταν από άγχος και το ήξερα...

Μήπως κάτι σε ζορισε!

Ναι τρέχω για τις διαδικασιες του γάμου και έχω αγχωθεί αρκετά. Αλλά είμαι αρκετά αγχώδης και είμαι όπως είμαι κάθε μήνα. Δεν είναι ότι έγινε κάτι πολύ διαφορετικό για να αγχωθω τόσο. Τι να πω. Ίσως φταίει ότι το σκέφτομαι πολύ και ότι ανυπομονώ για μωράκι. Θα χαλαρώσω έτσι κ αλλιώς ξέρω ότι θα αδιαθετησω. Το νιώθω γιατί πονάω πάρα πολύ 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Μίλησα με τη γιατρό και με ρώτησε απευθείας αν είδα αίμα...Της είπα πως δεν είδα και μου είπε να μην ανησυχω....Ότι μπορεί να ήταν το έντερο μου...Απλά εγώ αγχώθηκα πολύ και το σκέφτομαι...Έχω μια βδομάδα μπροστά μου για το ραντεβού...και τώρα όλο φοβάμαι μη με ξαναπιάσει!

Το έπαθα και εγώ 2 φορές την προηγούμενη εβδομάδα...ΚΟΛΙΚΟΣ εντέρου είναι μην αγχώνεσαι καθόλου....

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι τρέχω για τις διαδικασιες του γάμου και έχω αγχωθεί αρκετά. Αλλά είμαι αρκετά αγχώδης και είμαι όπως είμαι κάθε μήνα. Δεν είναι ότι έγινε κάτι πολύ διαφορετικό για να αγχωθω τόσο. Τι να πω. Ίσως φταίει ότι το σκέφτομαι πολύ και ότι ανυπομονώ για μωράκι. Θα χαλαρώσω έτσι κ αλλιώς ξέρω ότι θα αδιαθετησω. Το νιώθω γιατί πονάω πάρα πολύ

Αχ σε καταλαβαίνω γιατί το άγχος είναι πολύ κακο συνήθειο...Σκέψου ότι εφόσον νιώθεις πως έρχεται,δεν έχει νόημα να αγχώνεσαι άλλο....χαλάρωσε και θα έρθει θα δεις!

Ααααχχχ!!!Όλα εμείς οι γυναίκες τα τραβαμεεεεε!!!!!

Να δεις άμα χαλαρώσεις ως το βράδυ θα σου έρθει και θα ανακουφιστεις!

Just now, Fofi29 είπε:

Το έπαθα και εγώ 2 φορές την προηγούμενη εβδομάδα...ΚΟΛΙΚΟΣ εντέρου είναι μην αγχώνεσαι καθόλου....

Αλήθεια κορίτσι μου;;;;

Πω πω ο,τι κι αν σου πει ο γιατρός τελικά αν δεν το ακούσεις από το στόμα κάποιου που είναι στην ίδια κατάσταση με εσένα ή την έχει περάσει δεν ανακουφίζεται πλήρως!!!!

Σε ευχαριστω τόσο πολύ!!!!!!:)

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Είσαι πολύ γλυκιά!!! Σίγουρα θα μας πεις ευχάριστα!!! Έχω πολύ θετική αύρα για όλες σας κορίτσια μου!!! Εγώ εντωμεταξύ έχω ακόμα καθυστέρηση. Ο κύκλος μου είναι περίπου 28 με 30 μέρες. Πιο συχνά είναι 29. Τώρα είμαι στη 32η μέρα κ ακόμα άφαντη η περιοδος. Ούτε ίχνος. Ενώ κοιλοποναω απίστευτα κ έχω κ πονοκέφαλο. Παίρνω Ντεπόν κ δεν περναει φαντάσου. Κ χθες το βράδυ είχα κ 37,1. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ καθώς τόσα χρόνια με τον άντρα μου κάνουμε ελεύθερες επαφές αλλά προσέχουμε πάντα. Δεν μας έχει τύχει ποτέ τίποτα. Νιώθω βασικά ότι θα μου έρθει από στιγμή σε στιγμή. Πονάω περισσότερο τώρα.

Καλό θα ήταν να μην παίρνεις Ντεπόν γιατί και εγώ είχα δέκατα χωρίς να ξέρω για την εγκυμοσύνη και τελικά ήταν από την εγκυμοσύνη.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω γιατί το άγχος είναι πολύ κακο συνήθειο...Σκέψου ότι εφόσον νιώθεις πως έρχεται,δεν έχει νόημα να αγχώνεσαι άλλο....χαλάρωσε και θα έρθει θα δεις!

Ααααχχχ!!!Όλα εμείς οι γυναίκες τα τραβαμεεεεε!!!!!

Να δεις άμα χαλαρώσεις ως το βράδυ θα σου έρθει και θα ανακουφιστεις!

Μακάρι κορίτσι μου. Γιατί πραγματικά με παιδεψε αυτή τη φορά. Πονάω από την Παρασκευή όπως τη 1η μέρα που περιμένω περίοδο κάθε μήνα. Κ αυτή μου κάνει νερά χαχα. Ας έρθει να μου φύγει κ η σκέψη μιας ενδεχόμενης εγκυμοσύνης αφού ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι. Η αλήθεια είναι πως αν ήμουν τώρα, 4μισι μήνες πριν το γάμο, θα είχα αρκετές δυσκολίες. Οπότε ας έρθει να τελειώνουμε :P

Just now, Fofi29 είπε:

Καλό θα ήταν να μην παίρνεις Ντεπόν γιατί και εγώ είχα δέκατα χωρίς να ξέρω για την εγκυμοσύνη και τελικά ήταν από την εγκυμοσύνη.. 

Το ξέρω Φοφη μου κ εγώ το σκέφτηκα μετά. Αλλά είμαι περισσότερο σίγουρη ότι θα έρθει σε σχέση με εσάς όταν είχατε αμφιβολίες. Γιατί εσείς προσπαθούσατε όποτε ξέρατε ότι υπάρχει η πιθανότητα της εγκυμοσύνης. Εγώ όμως προσέχω με τον άντρα μου όποτε οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Μόνο δλδ αν έγινε κάτι από τα υγρά που είναι πολύ δύσκολο. Συγγνώμη για τη λεπτομέρεια. 

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...