Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Vasia123 είπε:

Κοριτσια εκανα χοριακη...300...μου ειπα η μικροβιολογος μαλλον 2η με 3η εβδομαδα

Μια χαρά, πολύ καλη  είναι η τιμή σου !μίλησες με τον γιατρό σου , σου είπε να την επαναλάβεις ή θα σε δει κατευθείαν?


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasia123 είπε:

Κοριτσια εκανα χοριακη...300...μου ειπα η μικροβιολογος μαλλον 2η με 3η εβδομαδα

Υπέροχα!!!!Με το καλό κοριτσάκι μου!Καλώς το δέχτηκες το μπεμπινι!

 


Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! @Vasia123 συγχαρητήρια κ σε σένα κορίτσι μου!!! @EugenJen μου πως πας με τα συμπτώματα; 

Κορίτσια μου έχω μια απορία. Πριν μάθετε για την εγκυμοσύνη, τα συμπτώματα ήταν ίδια με της περιόδου; Έχω 3 μέρες καθυστέρηση σύμφωνα με το ημερολόγιο. Όλο αισθάνομαι ότι μου ήρθε και πηγαίνω τουαλέτα κ τπτ. Ξέρω ότι θα μου έρθει καθώς δεν προσπαθούμε κ προσέχουμε αλλά για να μου φύγει η ιδέα μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν πονουσατε πολύ όπως όταν ήταν να σας έρθει περίοδος πριν μάθετε για την εγκυμοσυνη; εγώ πονάω αρκετά ακριβώς όπως όταν είναι να μου έρθει. Εντωμεταξύ είδα προχθές κ στο όνειρο μ ότι είχα κάνει μωράκι. Χαχα μάλλον το θέλω πολύ κ δημιουργώ ψευδαισθήσεις. Λογικά απλώς θα μου αργήσει αυτό το μήνα. 

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Κοριτσια εκανα χοριακη...300...μου ειπα η μικροβιολογος μαλλον 2η με 3η εβδομαδα

Mπραβο κορίτσι μου! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό να το πάρετε αγκαλιά!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! @Vasia123 συγχαρητήρια κ σε σένα κορίτσι μου!!! @EugenJen μου πως πας με τα συμπτώματα; 

Κορίτσια μου έχω μια απορία. Πριν μάθετε για την εγκυμοσύνη, τα συμπτώματα ήταν ίδια με της περιόδου; Έχω 3 μέρες καθυστέρηση σύμφωνα με το ημερολόγιο. Όλο αισθάνομαι ότι μου ήρθε και πηγαίνω τουαλέτα κ τπτ. Ξέρω ότι θα μου έρθει καθώς δεν προσπαθούμε κ προσέχουμε αλλά για να μου φύγει η ιδέα μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν πονουσατε πολύ όπως όταν ήταν να σας έρθει περίοδος πριν μάθετε για την εγκυμοσυνη; εγώ πονάω αρκετά ακριβώς όπως όταν είναι να μου έρθει. Εντωμεταξύ είδα προχθές κ στο όνειρο μ ότι είχα κάνει μωράκι. Χαχα μάλλον το θέλω πολύ κ δημιουργώ ψευδαισθήσεις. Λογικά απλώς θα μου αργήσει αυτό το μήνα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ είχα ακριβώς τα ίδια με την περίοδο, απλά είχα και ένα πολύ έντονο πόνο δεξια στην ωοθηκη περίπου, και δεν είχα καφέ υγρά ενώ παντα πριν την περίοδο έχω!

Με έχουν αρχίσει οι αναγούλες εδώ και λίγες μέρες, ειδικά σήμερα στο γραφείο σε κάποιο στιγμή ήμουν έτοιμη να κάνω εμετό, βγήκα έξω να με χτυπήσει λίγο το κρύο να συνέλθω!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ είχα ακριβώς τα ίδια με την περίοδο, απλά είχα και ένα πολύ έντονο πόνο δεξια στην ωοθηκη περίπου, και δεν είχα καφέ υγρά ενώ παντα πριν την περίοδο έχω!

Με έχουν αρχίσει οι αναγούλες εδώ και λίγες μέρες, ειδικά σήμερα στο γραφείο σε κάποιο στιγμή ήμουν έτοιμη να κάνω εμετό, βγήκα έξω να με χτυπήσει λίγο το κρύο να συνέλθω!!

Ωχ κατάλαβα. Υπομονή Ευγένεια μου! Τώρα διανύεις την πιο υπέροχη περίοδο της ζωής σου! 

Εγω δεν έχω τέτοιο πόνο απλώς τους πόνους της περιόδου. Η κοιλιά μ δλδ μαζί με πονοκέφαλο κ γενικά βαρύ κεφάλι. Οπότε θα μου έρθει. Απλώς σας γράφω για να μου φύγει η ιδέα. Πιστεύω ότι αν ήμουν θα είχα κ αλλά συμπτώματα όχι απλώς αυτά της περιόδου κ μάλιστα ακριβώς ίδια όπως τα νιώθω κάθε μήνα!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ωχ κατάλαβα. Υπομονή Ευγένεια μου! Τώρα διανύεις την πιο υπέροχη περίοδο της ζωής σου! 

Εγω δεν έχω τέτοιο πόνο απλώς τους πόνους της περιόδου. Η κοιλιά μ δλδ μαζί με πονοκέφαλο κ γενικά βαρύ κεφάλι. Οπότε θα μου έρθει. Απλώς σας γράφω για να μου φύγει η ιδέα. Πιστεύω ότι αν ήμουν θα είχα κ αλλά συμπτώματα όχι απλώς αυτά της περιόδου κ μάλιστα ακριβώς ίδια όπως τα νιώθω κάθε μήνα!

σε ευχαριστώ πολυ!!Το ξέρω και δεν παραπονιέμαι!σκέφτομαι θετικά οτι όσο δεν μπορώ να φάω δεν παίρνω και κιλά!!:-D

Δεν έχουν και όλα τα σώματα τα ίδια συμπτώματα,θα σου πουν κ οι άλλες κοπελες~ πάντως εγώ ΄ήμουν απόλυτα σίγουρη οτι θα αδιαθετήσω! Βασικά ακόμα και τώρα πάω τουαλέτα και κοιτάω για περίοδο!!

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

σε ευχαριστώ πολυ!!Το ξέρω και δεν παραπονιέμαι!σκέφτομαι θετικά οτι όσο δεν μπορώ να φάω δεν παίρνω και κιλά!!:-D

Δεν έχουν και όλα τα σώματα τα ίδια συμπτώματα,θα σου πουν κ οι άλλες κοπελες~ πάντως εγώ ΄ήμουν απόλυτα σίγουρη οτι θα αδιαθετήσω! Βασικά ακόμα και τώρα πάω τουαλέτα και κοιτάω για περίοδο!!

Χαχα βγάλτο απ'το μυαλό σου τώρα πια για 9 μήνες δεν θα δεις περίοδο!!! Το έχετε ανακοινώσει στους δικούς σας; :wub:


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Χαχα βγάλτο απ'το μυαλό σου τώρα πια για 9 μήνες δεν θα δεις περίοδο!!! Το έχετε ανακοινώσει στους δικούς σας; :wub:

αυτο μου είπε και η γιατρός μου!χαχα

Εμείς το ανακοινώσαμε μόνο στους γονείς μου λόγω της κατάστασης του πατέρα μου, για να έχει κάτι θετικό να σκέφτεται και να έχει θετική ψυχολογία, Στην οικογένεια του άντρα μου θα το πούμε μόλις ακούσουμε καρδούλα , για να είμαστε λίγο πιο σίγουροι οτι πάει καλά..Στους υπόλοιπους φίλους , δουλειά κλπ δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα πότε θα το πούμε, αλλά νομίζω σιγά σιγά μόλις με το καλό ακούσουμε την καρδούλα και μας πει η γιατρός οτι όλα είναι οκ!!

  • Μου αρέσει 3

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

αυτο μου είπε και η γιατρός μου!χαχα

Εμείς το ανακοινώσαμε μόνο στους γονείς μου λόγω της κατάστασης του πατέρα μου, για να έχει κάτι θετικό να σκέφτεται και να έχει θετική ψυχολογία, Στην οικογένεια του άντρα μου θα το πούμε μόλις ακούσουμε καρδούλα , για να είμαστε λίγο πιο σίγουροι οτι πάει καλά..Στους υπόλοιπους φίλους , δουλειά κλπ δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα πότε θα το πούμε, αλλά νομίζω σιγά σιγά μόλις με το καλό ακούσουμε την καρδούλα και μας πει η γιατρός οτι όλα είναι οκ!!

Α μπράβο κορίτσι μου καλά κάνατε!!! Θα χάρηκε πολύ ο πατέρας σου!!! Εύχομαι περαστικά του και να το ξεπεράσει πολύ γρήγορα!!! :wub:  και ποτέ με το καλό θα ακούσετε καρδουλα;

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Α μπράβο κορίτσι μου καλά κάνατε!!! Θα χάρηκε πολύ ο πατέρας σου!!! Εύχομαι περαστικά του και να το ξεπεράσει πολύ γρήγορα!!! :wub:  και ποτέ με το καλό θα ακούσετε καρδουλα;

 

Την επόμενη Τετάρτη 19/02 έχουμε ξανα ραντεβού,ευελπιστώ να ακούσω τότε !!:wub:

  • Μου αρέσει 4

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! @Vasia123 συγχαρητήρια κ σε σένα κορίτσι μου!!! @EugenJen μου πως πας με τα συμπτώματα; 

Κορίτσια μου έχω μια απορία. Πριν μάθετε για την εγκυμοσύνη, τα συμπτώματα ήταν ίδια με της περιόδου; Έχω 3 μέρες καθυστέρηση σύμφωνα με το ημερολόγιο. Όλο αισθάνομαι ότι μου ήρθε και πηγαίνω τουαλέτα κ τπτ. Ξέρω ότι θα μου έρθει καθώς δεν προσπαθούμε κ προσέχουμε αλλά για να μου φύγει η ιδέα μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν πονουσατε πολύ όπως όταν ήταν να σας έρθει περίοδος πριν μάθετε για την εγκυμοσυνη; εγώ πονάω αρκετά ακριβώς όπως όταν είναι να μου έρθει. Εντωμεταξύ είδα προχθές κ στο όνειρο μ ότι είχα κάνει μωράκι. Χαχα μάλλον το θέλω πολύ κ δημιουργώ ψευδαισθήσεις. Λογικά απλώς θα μου αργήσει αυτό το μήνα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!! Και εγώ ειχα τα ίδια συμπτώματα οπως στην περίοδο ... πόνο στο στήθος και πονο χαμηλά στην κοιλιά ... ευχομαι οτι επιθυμεις!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, IOANNAGEN είπε:

Μπράβο σου πολύ χαίρομαι που σου πέρασε άμεσα. Χθες πήγα λίγο και έκανα Kangoo Jumbs και με έπιασε μία ενόχληση αλλά για επαφή ουτε που το σκέφτομαι γιατί φοβάμαι!

θα Φύγει που θα πάει...Να σκέφτεσαι θετικά <3

Καλως ήρθες Βασια, χαράς την υπομονή σου χαχαχα, Εγώ θα είχα κάνει τεστ από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Μην ανησυχείς πάντως αν είσαι σίγουρα θα δείξει η χοριακή. Στο εύχομαι ολοψυχα!

Συγχαρητήριααααααα <3 <3 <3

Κάνε το τεστ να ηρεμήσεις και να ξέρεις και τις επόμενες κινήσεις σου!!!

Αυτό με τη θερμοκρασία ισχύει παντως στις περισσότερες περιπτώσεις, για μένα είναι σημάδι ότι έρχετε η ακατανόμαστη. Ο επόμενος μήνας κορίτσι μ θα ναι ο τυχερός σου, θα μπει και η άνοιξη σούπερρ!!

Ελένη μου εγώ σε καταλαβαίνω, μόλις είπαμε να αρχίσουμε προσπάθειες έχτω και χαλαρά ξεκίνησαν όλα, ξερυθμίστηκε ο θυρεοειδής μου, χάλασε ο κύκλος μου και τώρα αυτό με τη κύστη. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται όμως και όσο έχεις πίστη θα μας έρθει το μωράκι σίγουρα. Χαλάρωσε μη το σκέφτεσαι και θα ρθει. Ισως αυτό με τα τεστ ωορηξίας δε βοηθάνε ολες τις γυναίκες γιατι μερικές φορές από το άγχος καθυστερεί η ωορηξία.

Υποθυρεοειδισμο εχεις? Ποσο tsh εχεις?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vaso11.4.11 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! @Vasia123 συγχαρητήρια κ σε σένα κορίτσι μου!!! @EugenJen μου πως πας με τα συμπτώματα; 

Κορίτσια μου έχω μια απορία. Πριν μάθετε για την εγκυμοσύνη, τα συμπτώματα ήταν ίδια με της περιόδου; Έχω 3 μέρες καθυστέρηση σύμφωνα με το ημερολόγιο. Όλο αισθάνομαι ότι μου ήρθε και πηγαίνω τουαλέτα κ τπτ. Ξέρω ότι θα μου έρθει καθώς δεν προσπαθούμε κ προσέχουμε αλλά για να μου φύγει η ιδέα μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν πονουσατε πολύ όπως όταν ήταν να σας έρθει περίοδος πριν μάθετε για την εγκυμοσυνη; εγώ πονάω αρκετά ακριβώς όπως όταν είναι να μου έρθει. Εντωμεταξύ είδα προχθές κ στο όνειρο μ ότι είχα κάνει μωράκι. Χαχα μάλλον το θέλω πολύ κ δημιουργώ ψευδαισθήσεις. Λογικά απλώς θα μου αργήσει αυτό το μήνα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα...Έκανα το τεστ χωρίς συμπτώματα, ενστικτωδώς,3 μέρες πριν τη καθυστέρηση και βγήκε θετικό!

Δύο μέρες πριν την περίοδο, που δεν ήρθε ποτέ, ειχα λίγη έκκριση ροζ και από τη μέρα που κανονικά θα είχα περίοδο είχα έντονα πονακια στην κοιλια σα σουβλιες!

Έκανα και θερμομετρηση νωρίτερα,αλλά δεν έβγαλα άκρη...

Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να υποδεχτεις στην κοιλίτσα σου ένα υγιέστατο εμβρυακι!:x

  • Μου αρέσει 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , EugenJen είπε:

Την επόμενη Τετάρτη 19/02 έχουμε ξανα ραντεβού,ευελπιστώ να ακούσω τότε !!:wub:

Με το καλό Ευγένεια μου!!! Να μας πεις εντυπώσεις!!! 

Παράθεση
Παράθεση
Παράθεση

:wub:

 

 

 

Just now, Hliolousti είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!

Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα...Έκανα το τεστ χωρίς συμπτώματα, ενστικτωδώς,3 μέρες πριν τη καθυστέρηση και βγήκε θετικό!

Δύο μέρες πριν την περίοδο, που δεν ήρθε ποτέ, ειχα λίγη έκκριση ροζ και από τη μέρα που κανονικά θα είχα περίοδο είχα έντονα πονακια στην κοιλια σα σουβλιες!

Έκανα και θερμομετρηση νωρίτερα,αλλά δεν έβγαλα άκρη...

Σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να υποδεχτεις στην κοιλίτσα σου ένα υγιέστατο εμβρυακι!:x

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Η αλήθεια είναι πως δεν προσπαθούμε ακόμα γιατί τον Ιούλιο παντρευομαστε κ είπαμε Να περιμένουμε. Απλά είχα απορία για τα συμπτώματα κ πιστεύω ότι θα μου έρθει. Αλλά δεν πειράζει γιατί μετά το γάμο θα βάλουμε κ εμείς μπρος για μωράκι :D

Εγώ το πρωί (όχι μόλις ξύπνησα. Πιο αργα) είχα 36,4 κ το μεσημέρι είχα 36,6. Φυσιολογικά δλδ. Οπότε περιμένω περίοδο. 

Just now, Mariamaraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!! Και εγώ ειχα τα ίδια συμπτώματα οπως στην περίοδο ... πόνο στο στήθος και πονο χαμηλά στην κοιλιά ... ευχομαι οτι επιθυμεις!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρία μου. Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να υποδεχτειτε το μωράκι σας!!! Εγώ θα αδιαθετησω λογικά απλά με παιδεύει λιγάκι. :rolleyes:

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...