Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

Just now, Vasia123 είπε:

Καλημερααα θα ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι... εχω κυκλο πςριοδου 28-30 επαφες τον προηγουμενο μηνα ειχα 1 μερα πριν την ωορηξια και μια μερα μετα (με βαση την εφαρμογη που εχω στο κινητο μου)εκτος απο αυτες τις μερες ειχα και αλλες φορες επαφη ..σημερα διανυω την 3η μερα καθυστερησης ,εχω κατι ψιλοενοχλησεις χαμηλα στην κοιλια αλλα οχι σαν αυτα τις περιοδου και το στηθος παρα πολυ λιγο πρησμενο..σκεφτομαι να περιμενω μεχρι να κανω κατευθειαν τεστ εγκυμοσυνης(φοβουμενη μηπως ειναι καποια διαταραχη κυκλου και απογοητευθω) τι γνωμη εχετε? Και συγνωμη για το κατεβατο...

Καλημέρα Βάσια μου..Εγώ στην τρίτη ημέρα καθυστέρησης έκανα τεστ και είμαι ήδη 2 μηνών έγκυος...κάντο για να μην έχεις αγωνία...

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλο το μωρακι σου....το σκεφτομαι δεν ξερω αλλα επειδη ο αντρας μου θελει ενα μωρακι,τωρα που εχω καθυστερηση ειναι ολη την ημερα στην τσιτα...με ρωταει καθε μερα αν ειναι εγκυος...και μεχρι ποσο θα περιμενουμε για να κανω το τεστ..του ειπα απο 5 μερες κ μετα γιατι καπου το διαβασα οτι κανονικα απο την πεμπτη μερα καιυστερησης μπορεις με σιγουρια να κανεις τεστ και να ειναι σιγουρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Με το καλο το μωρακι σου....το σκεφτομαι δεν ξερω αλλα επειδη ο αντρας μου θελει ενα μωρακι,τωρα που εχω καθυστερηση ειναι ολη την ημερα στην τσιτα...με ρωταει καθε μερα αν ειναι εγκυος...και μεχρι ποσο θα περιμενουμε για να κανω το τεστ..του ειπα απο 5 μερες κ μετα γιατι καπου το διαβασα οτι κανονικα απο την πεμπτη μερα καιυστερησης μπορεις με σιγουρια να κανεις τεστ και να ειναι σιγουρο

Εγώ είχα πάρει αυτό που λέει έως και 6 ημέρες πριν την πρώτη καθυστέρηση και το είχα κάνει με 3 ημέρες καθυστέρηση και έδειξε κατευθείαν.. 


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Vasia123 είπε:

Καλημερααα θα ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι... εχω κυκλο πςριοδου 28-30 επαφες τον προηγουμενο μηνα ειχα 1 μερα πριν την ωορηξια και μια μερα μετα (με βαση την εφαρμογη που εχω στο κινητο μου)εκτος απο αυτες τις μερες ειχα και αλλες φορες επαφη ..σημερα διανυω την 3η μερα καθυστερησης ,εχω κατι ψιλοενοχλησεις χαμηλα στην κοιλια αλλα οχι σαν αυτα τις περιοδου και το στηθος παρα πολυ λιγο πρησμενο..σκεφτομαι να περιμενω μεχρι να κανω κατευθειαν τεστ εγκυμοσυνης(φοβουμενη μηπως ειναι καποια διαταραχη κυκλου και απογοητευθω) τι γνωμη εχετε? Και συγνωμη για το κατεβατο...

Γεια σου Βάσια! Νομίζω ότι αν έχεις σταθερό κύκλο, 3 μέρες είναι αρκετές και θα δείξει το τεστ!Καλή επιτυχία!!με το καλό να μας πεις ευχάριστα νέα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!! Τι κάνετε;;

@Vasia123 καλώς ήρθες κορίτσι μου, θα συμφωνήσω με τα κορίτσια κάνε το τεστακι να δεις θετικό θα βγεί!!!3 μέρες καθυστέρηση δείχνει σίγουρα!!! Και τα συμπτώματα σου προς τα εκεί δείχνουν αν κ το κάθε σώμα αντιδρά διαφορετικά....εύχομαι να μας στείλει θετικά νέα!!

@Emylia μου στελνω οοοολη μου την θετική σκέψη να ακούσουμε ευχαριστα!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Ευχαριστωωωωώωω την δευτερα θα κανω και μια χοριακη

Με το καλό να δεις το εμβρυακι σου να μεγαλώνει υγιές και να έχεις μια πανέμορφη κύηση!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!!!!

Με το καλό με τέλεια χοριακη τη Δευτέρα!!!!

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vasia123 είπε:

Κοριτσιααααα θετικοοοόοοο

Χαχαχα πολύ τυχερό το θέμα. Με το που μπήκες τσουπ θετικό τεστ! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Είναι ο μήνας παντως. Τόσα θετικά δεν έχω ξαναδεί. @Emylia εσυ έκανες τεστ;

Σύντομα σε αυτές που προσπαθούν. Αν και εύχομαι καλυτερα να έρθει όταν είναι για καλό! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasia123 είπε:

Ευχαριστωωωωώωω την δευτερα θα κανω και μια χοριακη

Χαχα!! Σε πείσαμε τελικά κ δεν άντεξες μέχρι τη Δευτέρα!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!! Να το χαρείτε με τον άντρα σου τώρα!! Να πάνε όλα τέλεια σου εύχομαι και με το καλό να το κρατήσετε αγκαλίτσα!! 

Τι τυχερό θέμα πραγματικά!! Όταν το άνοιξα λέω μάλλον μόνη μου θα μιλάω και χαίρομαι που έχουμε μαζευτεί πολλές και συνεχώς ακούνε τα ευχάριστα!

Εμυλια περιμένουμε κ τα δικά σου με το καλό!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Χαχα!! Σε πείσαμε τελικά κ δεν άντεξες μέχρι τη Δευτέρα!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!! Να το χαρείτε με τον άντρα σου τώρα!! Να πάνε όλα τέλεια σου εύχομαι και με το καλό να το κρατήσετε αγκαλίτσα!! 

Τι τυχερό θέμα πραγματικά!! Όταν το άνοιξα λέω μάλλον μόνη μου θα μιλάω και χαίρομαι που έχουμε μαζευτεί πολλές και συνεχώς ακούνε τα ευχάριστα!

Εμυλια περιμένουμε κ τα δικά σου με το καλό!!

Ελενιτσα εισαι γουρλου!!! :grin: αν γραφω, λετε να με κολλησετε κ εμενα!!!!! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Κορίτσια με πήρε ο ύπνος το πρωί και έφυγα γρήγορα για τη δουλειά και δεν έκανα τεστ 

ακομη άφαντη η περίοδος 

vasia εσυ έχεις συμπτώματα;

Ααααααχ να μας σκάσεις θες από την αγωνία!!:x εγώ είμαι σίγουρη για το τεστ σου!!!

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...