Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, IonSokolata είπε:

Kαλως σας βρηκα κοριτσια!:) Προσπαθω οσο μπορω να μην  στεναχωριεμαι , την μια εχω θετικη ενεργεια και κανω μονο θετικες σκεψεις και την αλλη κανω αρνητικες σκεψεις οτι δε θα κανω ποτε παιδια και οτι θα μεινω μονη μου και και και... εχω παθει ψυχολογικο με αυτο το πραγμα ωρες ωρες φοβαμαι και ενω ειμαι αρκετα θετικος ανθρωπος πρωτη φορα σκεφτομαι τοσο αρνητικα.. τι να πω... περιμενω σε 5 μερες περιοδο.. μακαρι να μην ερθει πραγματικα.. Μακαρι το ευχομαι κι εγω να μας ερθει στον δρομο μασ οτι επιθυμια εχουμε...

Καλως σας βρηκα και παλι γλυκια μου !  Ασε καθε φορα πεφτω στα πατωματα και το χειροτερο ειναι οτι δεν θελω να το δειχνω το κραταω μεσα μου για να μην στεναχωρω τους γυρω μου... τελος παντων, ο γιατρος μου ειπε να κανει και ενα σπερμοδιαγραμμα αλλα το αφησα για τον επομενο μηνα και να σ πω την αληθεια δε πιστευω οτι θα εχει καποιο θεμα ο συζυγος απο την μερια του για καποιους λογους που γνωριζω... Ο γυναικολογος μου εδωσε αμεσως ην θεραπεια εφοσον βγηκαν τα αποτελεσματα τον Νοεμβριο δεν εχω παει σε ενδοκρινολογο και σκεφτομαι να παω για εναν υπερυχο καλου κακου λογω του θυρεοειδη... Φοβαμαι μηπως συμβαινει και τιποτ αλλο δεν ξερω... πεφτω ψυχολογικα και σκεφτομαι τα χειροτερα σεναρια! Σε λιγες μερες περιμενω... για να δουμε!! Μακαρι να μας πανε ολα καλα ! :wub:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, ναι φυσικα! μακαρι να φερουμε ολες γουρι η μια στην αλλη!!

Καλημέρα κορίτσι. Καλό θα ήταν να το κοιτάξει κι ο άντρας σου, λες πως θεωρείς πως δεν έχει θέμα, εικάζω ότι πιθανόν να είχε πετύχει στο παρελθόν εγκυμοσύνη με σένα ή κάποια άλλη κοπέλα...λοιπόν, θα σου πω απλά οτί πριν 5 χρόνια έμεινα φυσιολογικότατα κι εύκολα έγκυος από τον άντρα μου. Η κύηση διακόπηκε λόγω μιας σοβαρής λοίμωξης... Μετά προσπαθούσαμε πάνω από 2 χρόνια και δεν μας καθόταν. Μπήκαμε σε διαδικασία εξωσωματικής, ήμουν σύγουρη ότι εγώ είχα κάποιο πρόβλημα... Κάναμε ότι εξετάσεις έπρεπε και τελικά εγώ δεν είχα κανένα θέμα... Το σπέρμα, από την άλλη, δεν ήταν πλέον ικανό να πετύχει φυσιολογική σύλληψη.. Όλοι οι γιατροί, ανδρολόγος, εξωσωματικός, ενδοκρινολόγος, μας εξήγησαν ότι γίνεται σπερματογέννεδη ανά 3 μήνες στους όρχεις, μπορει τότε που έμεινα εγκυος φυσιολογικά να είχε δυνατό σπέρμα, αλλά αυτό δεν συνέβαινε πλέον.. Μπορεί να ξανασυνέβαινε στο μέλλον, αλλά κανείς δεν μπορεί να το εγκυηθεί... Μπορεί κάποια στιγμή να είναι κι ακόμη χειρότερα.. Εμείς προχωρήσαμε στην 1η εξωσωματικη, που έμεινα έγκυος μα απέβαλα στο 1ο τρίμηνο... Μετά στην 2η, όπου και είμαι στον 8ο και περιμένω να δω την κόρη μου τον άλλο μήνα...μετά από συνολικά σχεδόν 5 χρόνια προσμονής... Πιθανόν να μην έχει κανένα απολύτως θεμα ο συζυγος σου..πιθανόν να είστε κι οι δύο υγιέστατοι και να ναι θέμα χρόνου να μείνεις έγκυος...και στο εύχομαι... Αλλά μην είσαι τόσο σίγουρη για το σπέρμα..είναι ένας πολύ αστάθμητος παράγοντας... Καλή επιτυχία και τις καλύτερες ευχές μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, IOANNAGEN είπε:

Ετσι μου είπε ο γυναικολόγος ότι έκανα απλά έμεινε το ωχρό σωμάτιο και έκανε κυστούλα.

Είδα λίγα καφέ υγρά (σορρυ) οπότε κατεβαίνει η ακατανόμαστη :(

Τα καφέ μπορεί να ειναι και από την κυστουλα!!! Μέχρι να κατέβει ελπίζουμε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Καλό θα ήταν να το κοιτάξει κι ο άντρας σου, λες πως θεωρείς πως δεν έχει θέμα, εικάζω ότι πιθανόν να είχε πετύχει στο παρελθόν εγκυμοσύνη με σένα ή κάποια άλλη κοπέλα...λοιπόν, θα σου πω απλά οτί πριν 5 χρόνια έμεινα φυσιολογικότατα κι εύκολα έγκυος από τον άντρα μου. Η κύηση διακόπηκε λόγω μιας σοβαρής λοίμωξης... Μετά προσπαθούσαμε πάνω από 2 χρόνια και δεν μας καθόταν. Μπήκαμε σε διαδικασία εξωσωματικής, ήμουν σύγουρη ότι εγώ είχα κάποιο πρόβλημα... Κάναμε ότι εξετάσεις έπρεπε και τελικά εγώ δεν είχα κανένα θέμα... Το σπέρμα, από την άλλη, δεν ήταν πλέον ικανό να πετύχει φυσιολογική σύλληψη.. Όλοι οι γιατροί, ανδρολόγος, εξωσωματικός, ενδοκρινολόγος, μας εξήγησαν ότι γίνεται σπερματογέννεδη ανά 3 μήνες στους όρχεις, μπορει τότε που έμεινα εγκυος φυσιολογικά να είχε δυνατό σπέρμα, αλλά αυτό δεν συνέβαινε πλέον.. Μπορεί να ξανασυνέβαινε στο μέλλον, αλλά κανείς δεν μπορεί να το εγκυηθεί... Μπορεί κάποια στιγμή να είναι κι ακόμη χειρότερα.. Εμείς προχωρήσαμε στην 1η εξωσωματικη, που έμεινα έγκυος μα απέβαλα στο 1ο τρίμηνο... Μετά στην 2η, όπου και είμαι στον 8ο και περιμένω να δω την κόρη μου τον άλλο μήνα...μετά από συνολικά σχεδόν 5 χρόνια προσμονής... Πιθανόν να μην έχει κανένα απολύτως θεμα ο συζυγος σου..πιθανόν να είστε κι οι δύο υγιέστατοι και να ναι θέμα χρόνου να μείνεις έγκυος...και στο εύχομαι... Αλλά μην είσαι τόσο σίγουρη για το σπέρμα..είναι ένας πολύ αστάθμητος παράγοντας... Καλή επιτυχία και τις καλύτερες ευχές μου!

Καλησπέρα κοπέλα μου! Σε ευχαριστώ παρά πολύ και σου εύχομαι με το καλό να αγκαλιάσεις την κορούλα σου και να ειναι πάντα χαρούμενη και με υγεία !με έναν πόνο!!  :wub:

Ναι η αλήθεια είναι πως είχε συμβεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν από μεριάς του πριν χρόνια και έτσι υποθέτω πως δεν θα συμβαίνει κάτι σε εκεινον και το εύχομαι δηλαδή να είμαι μόνο εγώ το πρόβλημα... Πιστεύεις πως θα έπρεπε να κάνω και κάποια περαιτέρω εξέταση; Την θεραπεία την ξεκίνησα από τον Νοέμβριο... 

πρίν από 6 λεπτά , Blonde είπε:

@IonSokolata καλημερα!! Κανονικά με το που βγήκαν οι ορμονολογικες εξετάσεις έπρεπε απ' ευθείας να δεις ενδοκρινολόγο και έπρεπε και ο γυναικολόγος να σου πει να πας και όχι να σου δώσει αυτός θεραπεία!! Ο καθένας στην ειδικότητα του!! Καλό είναι να κλείσεις άμεσα ραντεβού σε έναν ενδοκρινολόγο και να του πας όλες τις εξετάσεις που έχεις κάνει και την θεραπεία που έχεις ακολουθήσει μέχρι τώρα!!! Ο ενδοκρινολόγος είναι ο μόνος αρμόδιος για τα ορμονολογικα θέματα!! 

Καληηημεραααα!!! Εγώ τον μήνα που είχα κύστη δεν είχα κάνει καθόλου ωορρηξία εσύ έκανες κανονικά? 

Καλησπερα κοπέλα μ! Ψάχνω για ενδοκρινολόγο τώρα γιατί πρέπει να κάνω και υπέρηχο για τον θυρεοειδή και φυσικά να συζητήσω περί του θέματος... έχεις κάποιος ενδοκρινολόγο καλό υπόψιν σου στην Αθήνα; Που να ειδικεύεται σε θέματα γονιμότητας

3 ώρες πρίν, Elenhkon είπε:

Άντε μακάρι να σου φέρουμε γούρι και να μας πει τα ευχάριστα! Στο εύχομαι πραγματικά! Και γω κάνω αρνητικές σκέψεις αλλά πρέπει να προσπαθούμε να σκεφτόμαστε θετικά και ότι θα έρθει το θαυματακι μας κάποια στιγμή γιατί αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!!

Μακάρι το εύχομαι μέσα από την καρδιά μ σε όλες τις γυναίκες που προσπαθούν και δεν έρχεται...Κάποιες φορές με παίρνει από κάτω και άλλες ηρεμώ και σκέφτομαι πως θα έρθει χωρίς άγχος και ίσως εκεί ποτ δεν το περιμένουμε κιόλας... Αν έχει υπόψιν καμία κάποιον καλό ενδοκρινολόγο κορίτσια να με ενημερώσετε.. :-D

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 said:

Καλημέρα! Εγώ πάντως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα κύστη όταν έμεινα έγκυος, γι αυτό κ άργησα να κάνω τέστ γτ νόμιζα ότι είχα καθυστέρηση λόγω της κύστης, έφυγε στην πορεία της εγκυμοσύνης :)

Από την άλλη τώρα στον κύκλο του Ιανουαρίου που πάλι είχα κύστη η ωορρηξία έγινε 5-6 μέρες μετά την αναμενόμενη κ η περίοδος μου μου θύμησε την περίοδο που είχα πριν γεννήσω δλδ με αρκετή ροή κ κομμάτια (μετά συγχωρήσεως)

Λειτουργική κύστη είχες στην εγκυμοσύνη? Τι συμπτώματα είχες πριν το μάθεις? Γιατί εγώ έχουν σαν πόνους περιόδου που κ που και κράμπες που σηματοδοτούν την έναρξη περιόδου για μένα. Γιατί ξανά έβγαλες? είναι οργανικό? (πολλες ερωτήσεις το ξέρω, Συγγνώμη χαχα).

Just now, Blonde said:

Τα καφέ μπορεί να ειναι και από την κυστουλα!!! Μέχρι να κατέβει ελπίζουμε!! 

Ε χλωμό γιατί πάντα έτσι είναι πριν μου έρθει και έχω όλα τα συμπτώματα αλλά ελπίζω μέχρι τη τελευταία στιγμη :)!

Link to comment
Share on other sites

Just now, IOANNAGEN είπε:

Λειτουργική κύστη είχες στην εγκυμοσύνη? Τι συμπτώματα είχες πριν το μάθεις? Γιατί εγώ έχουν σαν πόνους περιόδου που κ που και κράμπες που σηματοδοτούν την έναρξη περιόδου για μένα. Γιατί ξανά έβγαλες? είναι οργανικό? (πολλες ερωτήσεις το ξέρω, Συγγνώμη χαχα).

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν ήταν λειτουργική ή όχι απλά όταν είχα πάει γυναικολόγο (ήμουν ήδη έγκυος αλλά ήταν πολύ νωρίς για να φανεί) μου είπε ότι έχω ωχρό σωμάτιο που δεν έσπασε κ ίσως γίνει κύστη, και στους πρώτους υπέρηχους της εγκυμοσύνης ήταν ακόμα εκεί κ κάποια στιγμή απλά εξαφανίστηκε... Δεν θυμάμαι τπτ από συμπτώματα μόνο τα πολλά υγρά, δεν θυμάμαι αν είχα κ πονακια... Από τότε που γέννησα έχω πάει γυναικολόγο 3-4 φορές κ μόνο τώρα ξαναφανηκε ωχρό σωμάτιο οπότε δεν ξέρω αν είναι οργανικό... (Ότι άλλο θέλεις εννοείται με ρωτάς)


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, IonSokolata είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου! Σε ευχαριστώ παρά πολύ και σου εύχομαι με το καλό να αγκαλιάσεις την κορούλα σου και να ειναι πάντα χαρούμενη και με υγεία !με έναν πόνο!!  :wub:

Ναι η αλήθεια είναι πως είχε συμβεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν από μεριάς του πριν χρόνια και έτσι υποθέτω πως δεν θα συμβαίνει κάτι σε εκεινον και το εύχομαι δηλαδή να είμαι μόνο εγώ το πρόβλημα... Πιστεύεις πως θα έπρεπε να κάνω και κάποια περαιτέρω εξέταση; Την θεραπεία την ξεκίνησα από τον Νοέμβριο... 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.. Αμήν Παναγία μου..

Εφόσον σε παρακολουθεί ενδοκρινολόγος, κάνεις ότι σου λέει κι όλα φτιάχνονται. Κι εγώ έχω πολυκυστικές κι απλά ακολουθούσα τις οδηγίες του και όλα ρυθμίστηκαν. Οι ορμόνες είναι καθαρη χημεία.. Στρώνουν με την κατάλληλη θεραπεία.

Από την.πλευρά σου έχεις κάνει όσα πρέπει. Σου λέω...ή θα σας κάτσει και όλα μια χαρά..ή καλό θα είναι να κάνει κι ο άντρας σου σπερμοδιάγρμμα και κατακερματισμό. Το γεγονός που συνέβη στο παρελθόν δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι όλα είναι καλά και τώρα. Δείτε κι αυτό. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα, θα δεις πως είναι απλά θέμα χρόνου... Αν υπάρχει πρόβλημα, θα δείτε πως θα το αντιμετωπίσετε. Μην αγχώνεσαι όμως..τα χω περάσει τόσα χρόνια..κλάμα...κάθε μήνα..έμμονη ιδέα...καταθλιψη... Ειμαστε στο 2020 όμως κορίτσι μου...όλα γίνονται! ακόμα και θέμα να υπάρχει, όλα αντιμετωπίζονται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KarMar84 said:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν ήταν λειτουργική ή όχι απλά όταν είχα πάει γυναικολόγο (ήμουν ήδη έγκυος αλλά ήταν πολύ νωρίς για να φανεί) μου είπε ότι έχω ωχρό σωμάτιο που δεν έσπασε κ ίσως γίνει κύστη, και στους πρώτους υπέρηχους της εγκυμοσύνης ήταν ακόμα εκεί κ κάποια στιγμή απλά εξαφανίστηκε... Δεν θυμάμαι τπτ από συμπτώματα μόνο τα πολλά υγρά, δεν θυμάμαι αν είχα κ πονακια... Από τότε που γέννησα έχω πάει γυναικολόγο 3-4 φορές κ μόνο τώρα ξαναφανηκε ωχρό σωμάτιο οπότε δεν ξέρω αν είναι οργανικό... (Ότι άλλο θέλεις εννοείται με ρωτάς)

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ, η αλήθεια είναι ότι είχα αγχωθεί αλλά μ άνοιξες τα φτερά :)

Θερμοκρασία μετράς εσύ γενικά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, IonSokolata είπε:

 

 

Καλησπερα κοπέλα μ! Ψάχνω για ενδοκρινολόγο τώρα γιατί πρέπει να κάνω και υπέρηχο για τον θυρεοειδή και φυσικά να συζητήσω περί του θέματος... έχεις κάποιος ενδοκρινολόγο καλό υπόψιν σου στην Αθήνα; Που να ειδικεύεται σε θέματα γονιμότητας

 

Μην στεναχωριέσαι είσαι μικρούλα και μην απελπίζεσαι οι ορμόνες φτιαχνουν όλες!! Απλά ο ενδοκρινολόγος θα σου τα πει και αναλυτικά και ίσως σου φύγει και όλο σου το άγχος με αυτόν τον τρόπο!!! Δυστυχώς δεν μένω στην Αθήνα και δεν γνωρίζω αλλά μπορείς να ανοίξεις θέμα εδώ στο παρεντς σιγουρα υπάρχουν κοπέλες που γνωρίζουν !! 

Just now, IOANNAGEN είπε:

Λειτουργική κύστη είχες στην εγκυμοσύνη? Τι συμπτώματα είχες πριν το μάθεις? Γιατί εγώ έχουν σαν πόνους περιόδου που κ που και κράμπες που σηματοδοτούν την έναρξη περιόδου για μένα. Γιατί ξανά έβγαλες? είναι οργανικό? (πολλες ερωτήσεις το ξέρω, Συγγνώμη χαχα).

Ε χλωμό γιατί πάντα έτσι είναι πριν μου έρθει και έχω όλα τα συμπτώματα αλλά ελπίζω μέχρι τη τελευταία στιγμη :)!

Κι εγώ τα ίδια συμπτώματα είχα επίσης είχα και καφέ όταν είχα την κύστη και καθυστερηση λίγες μέρες!! Θερμοκρασία μην την κοιτάς εγώ που ειμαι έγκυος δεν ανεβηκε ποτέ πανω από 36.3 !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , tina79 είπε:

οπωσδηποτε πρεπει να σε παρακολουθει ενδοκρινολογος απο τη στιγμη που εχεις θυρεοειδη!! Αυτος θα σου προτεινει χαπι κ δοσολογια κ θα κανεις οτι κρινει αυτος. Ο γυναικολογος δεν ειναι αρμοδιος για το χαπι του θυρεοειδη..

Ναι έχεις δίκιο πρέπει να το δω με ενδοκρινολόγο τώρα μη τυχόν έχω και όζους ... διόλου απίθανο γιατί καπνίζω κιόλας... :?

Just now, Pagotoula είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.. Αμήν Παναγία μου..

Εφόσον σε παρακολουθεί ενδοκρινολόγος, κάνεις ότι σου λέει κι όλα φτιάχνονται. Κι εγώ έχω πολυκυστικές κι απλά ακολουθούσα τις οδηγίες του και όλα ρυθμίστηκαν. Οι ορμόνες είναι καθαρη χημεία.. Στρώνουν με την κατάλληλη θεραπεία.

Από την.πλευρά σου έχεις κάνει όσα πρέπει. Σου λέω...ή θα σας κάτσει και όλα μια χαρά..ή καλό θα είναι να κάνει κι ο άντρας σου σπερμοδιάγρμμα και κατακερματισμό. Το γεγονός που συνέβη στο παρελθόν δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι όλα είναι καλά και τώρα. Δείτε κι αυτό. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα, θα δεις πως είναι απλά θέμα χρόνου... Αν υπάρχει πρόβλημα, θα δείτε πως θα το αντιμετωπίσετε. Μην αγχώνεσαι όμως..τα χω περάσει τόσα χρόνια..κλάμα...κάθε μήνα..έμμονη ιδέα...καταθλιψη... Ειμαστε στο 2020 όμως κορίτσι μου...όλα γίνονται! ακόμα και θέμα να υπάρχει, όλα αντιμετωπίζονται..

Δεν έχω πάει ακόμη σε ενδοκρινολόγο η αλήθεια είναι! Ψάχνω έναν καλό ενδοκρινολόγο στην Αθήνα αν έχεις κάτι υπόψιν σου πες μου αν και εφόσον ξερεις  :) Μακάρι.... ναι πρέπει να το κοιτάξουμε περαιτέρω να είμαι καλυμμένη σε όλα να ξέρω ακριβώς τι συμβαίνει... κατακερματισμός τι είναι; Πρώτη φορά την ακούω να σ πω την αλήθεια! Είμαι λίγο έως πολύ άσχετη με αυτά 

Just now, Blonde είπε:

Μην στεναχωριέσαι είσαι μικρούλα και μην απελπίζεσαι οι ορμόνες φτιαχνουν όλες!! Απλά ο ενδοκρινολόγος θα σου τα πει και αναλυτικά και ίσως σου φύγει και όλο σου το άγχος με αυτόν τον τρόπο!!! Δυστυχώς δεν μένω στην Αθήνα και δεν γνωρίζω αλλά μπορείς να ανοίξεις θέμα εδώ στο παρεντς σιγουρα υπάρχουν κοπέλες που γνωρίζουν !! 

Κι εγώ τα ίδια συμπτώματα είχα επίσης είχα και καφέ όταν είχα την κύστη και καθυστερηση λίγες μέρες!! Θερμοκρασία μην την κοιτάς εγώ που ειμαι έγκυος δεν ανεβηκε ποτέ πανω από 36.3 !! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ! Αμήν να πάνε όλα καλά... τι να πω :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blonde said:

Μην στεναχωριέσαι είσαι μικρούλα και μην απελπίζεσαι οι ορμόνες φτιαχνουν όλες!! Απλά ο ενδοκρινολόγος θα σου τα πει και αναλυτικά και ίσως σου φύγει και όλο σου το άγχος με αυτόν τον τρόπο!!! Δυστυχώς δεν μένω στην Αθήνα και δεν γνωρίζω αλλά μπορείς να ανοίξεις θέμα εδώ στο παρεντς σιγουρα υπάρχουν κοπέλες που γνωρίζουν !! 

Κι εγώ τα ίδια συμπτώματα είχα επίσης είχα και καφέ όταν είχα την κύστη και καθυστερηση λίγες μέρες!! Θερμοκρασία μην την κοιτάς εγώ που ειμαι έγκυος δεν ανεβηκε ποτέ πανω από 36.3 !! 

Αχ μακάααρι τι να πω. Εγώ από 37 κατέβηκε σήμερα που είδα τα καφε σε 36,4 γι'αυτο ξενέρωσα. ¨Οποτε μου κατεβαίνει αδιαθετώ κιόλας. Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου όπως επιθυμεις και με το καλό το μωράκι σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, IOANNAGEN είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ, η αλήθεια είναι ότι είχα αγχωθεί αλλά μ άνοιξες τα φτερά :)

Θερμοκρασία μετράς εσύ γενικά?

Όχι δυστυχώς δεν γνωρίζω καθόλου από θερμοκρασία. Καλά αποτελέσματα να έχεις, θα έρθει το μωρό την κατάλληλη στιγμή, εγώ αυτό έχω αποκομίσει :wink:

  • Ευχαριστώ 1

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν ήταν λειτουργική ή όχι απλά όταν είχα πάει γυναικολόγο (ήμουν ήδη έγκυος αλλά ήταν πολύ νωρίς για να φανεί) μου είπε ότι έχω ωχρό σωμάτιο που δεν έσπασε κ ίσως γίνει κύστη, και στους πρώτους υπέρηχους της εγκυμοσύνης ήταν ακόμα εκεί κ κάποια στιγμή απλά εξαφανίστηκε... Δεν θυμάμαι τπτ από συμπτώματα μόνο τα πολλά υγρά, δεν θυμάμαι αν είχα κ πονακια... Από τότε που γέννησα έχω πάει γυναικολόγο 3-4 φορές κ μόνο τώρα ξαναφανηκε ωχρό σωμάτιο οπότε δεν ξέρω αν είναι οργανικό... (Ότι άλλο θέλεις εννοείται με ρωτάς)

Πάντως το ωχρό σωμάτιο μπορεί να μείνει και μέχρι πριν έρθει η περίοδος και αν δεν έρθει και προκύψει εγκυμοσύνη παραμένει για κάποιο διάστημα γιατί τροφοδοτεί με ορμόνες και όταν φεύγει παράγονται από τον πλακούντα πλέον. Οπότε ανάλογα αν υπάρχει εγκυμοσύνη και σε ποια φάση του κύκλου είμαστε μπορεί να υπάρχει φυσιολογικά.

7 ώρες πρίν, IOANNAGEN είπε:

Καλημέρα Κορίτσια, εγώ λογικά σήμερα αύριο θα αδιαθετήσω γιατί μ έπεσε η θερμοκρασία και έχω φοβερά συμπτώματα περιόδου, ελπίζω να μην είναι πιο βαρια η περίοδος λόγω κύστης.

Είχα μια ελπίδα μπας και είχε γίνει κανά θαύμα αλλα μάλλον μπαααα....

Βρε κορίτσια αυτές τις μέρες είχα κάτι περίεργες λιγούρες δηλαδή έτρωγα πατατάκια με μερέντα και κάτι τέτοια και μου έλεγε ο άντρας μ ότι αν δεν ήξερε ότι έχω κύστη σσίγουρα θα με νόμιζε έγκυο αλλά δε του έδωσα ελπίδες απλά και μένα με παραξένεψε.

Κορίτσι μου δεν σημαίνει ότι επειδή έχεις συμπτωματα περιόδου ότι δεν είσαι εγκυος. Άλλωστε όλες πριν μάθουν για εγκυμοσύνη είχαν σύμπτωματα περιόδου. Επίσης εγώ που εμαθα για την κύστη στο προπροηγουμενο κυκλο η επόμενη περίοδος μου ήρθε νωρίτερα. Ενώ δηλ έχω κύκλο 30-32 μέρες μου ήρθε στις 28. Επίσης εγώ γενικά δεν έχω πόνο πριν την περίοδο και μόνο όταν είχα την κύστη ( πριν το μάθω και έχω την καθυστέρηση των 10 ημερών) πονούσα και κυρίως στη δεξιά ωοθήκη που είχα τελικά κύστη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κάνετε; Μόλις βγήκα από τη γυναικολόγο.. Όλα καλά η κύστη εξαφανίστηκε!! Ακούστε το κουλο! Είμαι στην 25η μέρα και βρήκαμε ωοθυλακιο έτοιμο να σπάσει!! 22cm !!σήμερα, αύριο θα κάνω ωορρηξια! Ήταν πολύ θετική και είναι και γουρλου μου είπε!χαχα! Λέτε να πιάσουμε το αγιοβαλεντινακι σήμερα;; Μάλλον λόγω της κύστης μου είπε ότι άλλαξε ο κύκλος μου και θα κάνω αργά ωορρηξία.

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Μόλις βγήκα από τη γυναικολόγο.. Όλα καλά η κύστη εξαφανίστηκε!! Ακούστε το κουλο! Είμαι στην 25η μέρα και βρήκαμε ωοθυλακιο έτοιμο να σπάσει!! 22cm !!σήμερα, αύριο θα κάνω ωορρηξια! Ήταν πολύ θετική και είναι και γουρλου μου είπε!χαχα! Λέτε να πιάσουμε το αγιοβαλεντινακι σήμερα;; Μάλλον λόγω της κύστης μου είπε ότι άλλαξε ο κύκλος μου και θα κάνω αργά ωορρηξία.

Μπράβο σου, τέλεια νέα! Σου εύχομαι αυτό το ωοθυλάκιο να γίνει ένα γερό κ όμορφο μωράκι! Θετική σκέψη και τα καλύτερα έρχονται 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Κοριτσια μου τι κάνετε; Μόλις βγήκα από τη γυναικολόγο.. Όλα καλά η κύστη εξαφανίστηκε!! Ακούστε το κουλο! Είμαι στην 25η μέρα και βρήκαμε ωοθυλακιο έτοιμο να σπάσει!! 22cm !!σήμερα, αύριο θα κάνω ωορρηξια! Ήταν πολύ θετική και είναι και γουρλου μου είπε!χαχα! Λέτε να πιάσουμε το αγιοβαλεντινακι σήμερα;; Μάλλον λόγω της κύστης μου είπε ότι άλλαξε ο κύκλος μου και θα κάνω αργά ωορρηξία.

Δώστου να καταλάβει 3 μέρες τώρα Ελέν η μου...ξεζουμισε τον ....

  • Χαχα 7

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...