Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Πρώτες προσπάθειες εγκυμοσύνη ς


Recommended Posts

1 hour ago, tina79 said:

Εγω εχω 0,06..ταρταρα.. Μου μειωσε τη δοση του thyrohormone..ατιμο πραμα ο θυρεοειδης. Με hashimoto ξεκινησες? Εως 5 ειναι οκ η tsh αλλα για εγκυμοσυνη πρεπει να εισαι κατω του 2. Απο τ3 τ4 πως πας? Anti- tpo εχεις κοιταξει?

0,06???? Σε υπέρ σου γύρισε? Εγώ μόνο την tsh έχω ψηλή όλα τα άλλα φυσιολογικά. Υποκλινικό έχω γιατλι το πρόλαβα νωρίς. Εχεις σταθερή περίοδο? Εμένα χτυπάει αμέσως στον κύκλο μου, από κει το καταλαβαίνω ότι ξερυθμίστηκε.

Just now, Vaso11.4.11 said:

Ε λογικά θα πονάει ο άνθρωπος. Η κήλη πονάει. Είχε κ ένας γνωστός μου. Είναι λίγο παιδεμα. 

Έτσι είναι.. Η γυναίκα τραβάει πολλά άλλα είναι πολύ δυνατή!!! :)

Αχ μακάρι να είμαι! Πήρα τεστ να κάνω αύριο το πρωί αν δεν έρθει μέχρι το βραδυ! Πιο πολυ για να μου φύγει η ιδέα, να ξεαγχωθω κ να μου έρθει επιτέλους η περιοδος γιατί νομίζω ότι απ'το άγχος την έχω μπλοκάρει. Εσύ θα είσαι πιστεύω!!! Αυτός ο μήνας θα πάει καλά για όλες!!! Έχε ελπίδες :wub:

 

Just now, Vaso11.4.11 said:

Ναι θα κάνω αύριο το πρωί. Αγόρασα πριν.

Μακάρι να ξυπνήσεις και να καταλήξει η ωραιότερη μέρα της ζωής σου! Περιμένουμε νέα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, IOANNAGEN είπε:

0,06???? Σε υπέρ σου γύρισε? Εγώ μόνο την tsh έχω ψηλή όλα τα άλλα φυσιολογικά. Υποκλινικό έχω γιατλι το πρόλαβα νωρίς. Εχεις σταθερή περίοδο? Εμένα χτυπάει αμέσως στον κύκλο μου, από κει το καταλαβαίνω ότι ξερυθμίστηκε.

 

Μακάρι να ξυπνήσεις και να καταλήξει η ωραιότερη μέρα της ζωής σου! Περιμένουμε νέα!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Μακάρι!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Ναι θα κάνω αύριο το πρωί. Αγόρασα πριν.

Τώρα καλε καντο! Αφού έχεις καθυστέρηση δεν θα έχει μεγάλη διαφορα από αύριο το πρωί! Έστω και λίγο πιο άχνα θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Τώρα καλε καντο! Αφού έχεις καθυστέρηση δεν θα έχει μεγάλη διαφορα από αύριο το πρωί! Έστω και λίγο πιο άχνα θα δείξει!

Θα κάνω υπομονή μέχρι το πρωί μήπως μου έρθει το βράδυ. Για να μην πάει τζάμπα και το τεστ :P μου είπαν βασικά απ'το φαρμακείο ότι είναι πιο εξακριβωμένο αν είναι με πρωινά ουρά. Σήμερα έχω πιει κ πολύ νερό κ καφέ και θα είναι αραιωμένα τα ούρα. 

  • Μου αρέσει 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, IOANNAGEN είπε:

0,06???? Σε υπέρ σου γύρισε? Εγώ μόνο την tsh έχω ψηλή όλα τα άλλα φυσιολογικά. Υποκλινικό έχω γιατλι το πρόλαβα νωρίς. Εχεις σταθερή περίοδο? Εμένα χτυπάει αμέσως στον κύκλο μου, από κει το καταλαβαίνω ότι ξερυθμίστηκε.

 

Μακάρι να ξυπνήσεις και να καταλήξει η ωραιότερη μέρα της ζωής σου! Περιμένουμε νέα!!

Ναι ειναι ρολοι η περιοδος. Υπο εχω ακομα απλα επαιρνα μεγαλυτερη ποσοτητα θυροξινης απ οσο επρεπε με αποτελεσμα να μου τον ριξει τελειως, εχω μειωσει το χαπι απο τον δεκεμβρη, πηγα σημερα κ εκανα μια tsh να δουμε που βρισκεται. Εχω μπλεξει, ασε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Ε λογικά θα πονάει ο άνθρωπος. Η κήλη πονάει. Είχε κ ένας γνωστός μου. Είναι λίγο παιδεμα. 

Έτσι είναι.. Η γυναίκα τραβάει πολλά άλλα είναι πολύ δυνατή!!! :)

Αχ μακάρι να είμαι! Πήρα τεστ να κάνω αύριο το πρωί αν δεν έρθει μέχρι το βραδυ! Πιο πολυ για να μου φύγει η ιδέα, να ξεαγχωθω κ να μου έρθει επιτέλους η περιοδος γιατί νομίζω ότι απ'το άγχος την έχω μπλοκάρει. Εσύ θα είσαι πιστεύω!!! Αυτός ο μήνας θα πάει καλά για όλες!!! Έχε ελπίδες :wub:

Μακαρι να είσαι κορίτσι μου αφου το θέλετε! Αν είσαι μάλλον ήταν η ώρα και στο έφερε ο Θεουλης!

Εγώ κορίτσι μου δεν ξέρω... Ωστοσο πονάω και δεξιά χαμηλα και μου φαίνεται ακόμα η κύστη εκεί θα ειναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Μακαρι να είσαι κορίτσι μου αφου το θέλετε! Αν είσαι μάλλον ήταν η ώρα και στο έφερε ο Θεουλης!

Εγώ κορίτσι μου δεν ξέρω... Ωστοσο πονάω και δεξιά χαμηλα και μου φαίνεται ακόμα η κύστη εκεί θα ειναι.

Σε ευχαριστώ πολύ Ελένη μου!!! 

Δεν την έχεις δει τη κύστη με τον γυναικολόγο σου; 


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Ελένη μου!!! 

Δεν την έχεις δει τη κύστη με τον γυναικολόγο σου; 

Καλημερααα!! Έκανες τεστ τελικά;;;; περιμένουμε νεααα σου!!

Μετά από ένα μήνα είπαμε να με δει να δούμε αν έφυγε 

9 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Ελένη μου!!! 

Δεν την έχεις δει τη κύστη με τον γυναικολόγο σου; 

Θα πάω την Παρασκευή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenhkon είπε:

Καλημερααα!! Έκανες τεστ τελικά;;;; περιμένουμε νεααα σου!!

Μετά από ένα μήνα είπαμε να με δει να δούμε αν έφυγε 

Θα πάω την Παρασκευή

Καλημέρα κορίτσια μου! Τελικά αδιαθετησα όποτε δεν πρόλαβα καν να κάνω το τεστ. Έχω κανονική ροή. Δεν πειράζει, το ήξερα απλά είχα αρχίσει να έχω ελπίδες κ απογοητεύτηκα λιγο. Δεν το γλυτώνω τελικά το γυμναστήριο χαχα :P Μου έχει κάνει δωρο ο άντρας μου συνδρομή σε γυμναστήριο κ αναγκαστικά θα πρέπει να πάω κ ας μην το χω με τη γυμναστική καθόλου. :D

@Elenhkon άντε τώρα περιμένουμε εσένα. Καλά αποτελέσματα εύχομαι και σχετικά με τη κύστη. Να μας πεις όταν πας στο γιατρό σου. :wub:

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Τελικά αδιαθετησα όποτε δεν πρόλαβα καν να κάνω το τεστ. Έχω κανονική ροή. Δεν πειράζει, το ήξερα απλά είχα αρχίσει να έχω ελπίδες κ απογοητεύτηκα λιγο. Δεν το γλυτώνω τελικά το γυμναστήριο χαχα :P Μου έχει κάνει δωρο ο άντρας μου συνδρομή σε γυμναστήριο κ αναγκαστικά θα πρέπει να πάω κ ας μην το χω με τη γυμναστική καθόλου. :D

@Elenhkon άντε τώρα περιμένουμε εσένα. Καλά αποτελέσματα εύχομαι και σχετικά με τη κύστη. Να μας πεις όταν πας στο γιατρό σου. :wub:

Ευχαριστώ πολύ Βάσω μου!! Δεν πειράζει θα έρθει όταν είναι η ώρα του!! Και γω το ίδιο με σένα δεν μου αρέσει η γυμναστική!! Χαχα! Να πας όμως αφού είναι δώρου του αντρουλη μου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenhkon είπε:

Ευχαριστώ πολύ Βάσω μου!! Δεν πειράζει θα έρθει όταν είναι η ώρα του!! Και γω το ίδιο με σένα δεν μου αρέσει η γυμναστική!! Χαχα! Να πας όμως αφού είναι δώρου του αντρουλη μου!! 

Να σαι καλα Ελένη μου!!! Χαχα ναι ναι θα πρέπει τώρα.. Είχα μια ελπίδα να το γλυτωσω αλλά τι να κάνουμε :P

  • Χαχα 2

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια μου...

Ειμαι 24 σχεδον 25 χρονων και με τον συντροφο μου εχουμε ελευθερη επαφη εδω και 2 χρονια γιατι θελαμε ενα μωρακι παρολο που ημουν μικρη ηλικιακα το ηθελα απο παντα και ημουν πολυ σιγουρη για τον ανθρωπο που εχω διπλα μου. Να μην τα πολυλογω ειχαμε ελευθερη επαφη χωρις βεβαια να γινεται επι τουτου μονο τις γονιμες μερες ,περναγε ο καιρος και το επιθυμητο αποτελεσμα δεν ερχοταν . Είχα μια αρνηση και εναν φοβο να το κοιταξω περαιτερω και ελεγα απλα πως ισως δεν ετυχε. Πιο πολυ φοβος ηταν, δεν ειχα καθολου θαρρος, φοβομουν οτι θα ακουσω κατι αρνητικο και το απεφευγα δεν ξερω καν γιατι το εκανα αυτο, σκεφτομουν και το οτι ειμαι μικρη σε ηλικια και λεω δεν μπορει κατι αλλο θα φταιει δε γινεται να εχω σε τοσο μικρη ηλικια καποιο προβλημα, συν οτι παντα ειχα πολυ σταθερο κυκλο και εκανα τα τεστ παπ μου καθε χρονο . Αρχισαμε τις πιο σοβαρες προσπαθειες με το να κοιταω τς γονιμες μερες κτλπ ενα 8μηνο περιπου μεχρι σημερα. Φετος τελη τ καλοκαιριου αποφασισα να μιλησω στον γυναικολογο μου για τις προσπαθειες που κανουμε με τον συντροφο μου και μου εδωσε να κανω ορμονολογικες εξετασεις . Εκανα τις εξετασεις μου λοιπον και η προλακτινη μου βγηκε 70,94 και θυρεοειδης 6,20 και λιγο ακομη ηθελα για πολυκιστικες ωοθηκες οπως μου ειπε . Απο τον Νοεμβριο  που βγηκαν τα αποτελεσματα αυτα εχω ξεκινησει dostinex μισο για 2 μερες την εβδομαδα  και φυσικα Τ4  . Ειχα κανει εξετασεις για θυρεοειδη στο μεταξυ και παλια και δεν ειχε δειξει ποτε να εχω . Τον Δεκεμβρη ξανα αφου αδιαθετησα εκανα εξετασεις η προλακτινη επεσε στο 14,6  και ο θυρεοειδης 2,48 .Τον Ιανουαριο αφου ηρθε ξανα η περιοδος η προλακτινη βγηκε  9,1 και θυρεοειδης 1,55. Και τωρα οι τελευταιες εξετασεις μου εδειξαν 1,54 θυρεοειδη και προλακτινη 14,9 . Να σημειωσω οτι ο γιατρος μου μειωσε και την δοσολογια στα dostinex. Μου ειπε οτι οι εξετασεις μου ειναι πολυ φυσιολογικες και πως θα σταματησω την αγωγη μεχρι το πασχα τουλαχιστον και επειτα βλεπουμε και γενικα ηταν πολυ καθυσηχαστικος.. Ειμαι πολυ απογοητευμενη καθε φορα που αδιαθετω πεφτω σε καταθλιψη αλλα προσπαθω να μη το δειχνω...Καθε φορα στεναχωριεμαι τοσο πολυ που δεν ερχεται αυτο που θελουμε τοσο πολυ... Θα ηθελα να μου πειτε αν εχετε καποια παρομοια ιστορια ή αν εχετε να μου προτεινετε κατι γενικως..Περιμενω τις απαντησεις σας! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...