Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Eirini_ka είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα! Σήμερα ειναι η ΠΗΤ μου.. χθες βράδυ προς ξημέρωμα ειδα λίγο αιματακι ροζ χρώμα προς κόκκινο στο εσώρουχο και στο χαρτι.. πιο πριν το μωρό για μιάμιση ώρα τουλάχιστον ήταν πολύ ανήσυχο το καημένο μου και ένιωθα σαν να έσπρωχνε προς τα κάτω.. βασικά αυτό νιώθω κ τώρα που σας γράφω.. Μ έρχονταν μάλιστα σε κάθε του δυνατή κίνηση μια σουβλιά σαν καρφίτσα στον κόλπο;ουρήθρα; Δεν ξέρω.. σε λίγο θα πάω κλινική να με δει κ ο γιατρός!! Fingers crossed να έχουμε καμία θετική πρόοδο!! 

Με το καλό κορίτσι μου!!!! Θα τρελαθώ αν το νινι σου είναι τόσο τυπικό στο ποτε θα γεννηθεί!!:lol:

Σίγουρα είναι σημάδι τοκετού τα ροζ υγρά!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Eirini_ka είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα! Σήμερα ειναι η ΠΗΤ μου.. χθες βράδυ προς ξημέρωμα ειδα λίγο αιματακι ροζ χρώμα προς κόκκινο στο εσώρουχο και στο χαρτι.. πιο πριν το μωρό για μιάμιση ώρα τουλάχιστον ήταν πολύ ανήσυχο το καημένο μου και ένιωθα σαν να έσπρωχνε προς τα κάτω.. βασικά αυτό νιώθω κ τώρα που σας γράφω.. Μ έρχονταν μάλιστα σε κάθε του δυνατή κίνηση μια σουβλιά σαν καρφίτσα στον κόλπο;ουρήθρα; Δεν ξέρω.. σε λίγο θα πάω κλινική να με δει κ ο γιατρός!! Fingers crossed να έχουμε καμία θετική πρόοδο!! 

Με το καλοοοο... Να πανε ολα καλα ευχομαι!!!! Γενναςςςςςς

Τι καλααα!!! Ευχομαι μια συντομη γεννά και ένα πλασματακι υπεροχοοοοο

Just now, P.L.L. είπε:

Κι εσυ εχεις Πολύ ωραίο χαμόγελο!!!

Μωρε την άλλη φορά είχα πάει  πολύ ήρεμη και αισιόδοξη και μετά τα είχα βρει σκούρα γιατί φοβόμουν υπερβολικά για το μωρό μου. Συγχρονως βέβαια ένιωθα και ευγνωμον και το μεγαλείο του όλου θέματος. Αλλά δε μπορούσα να σταματήσω να φοβάμαι ότι κάτι κάνω λάθος. Αυτή τη φορά προτιμω να πάω προετοιμασμένη ότι θα περάσω τα ίδια και τελικά να πω αααα δεν ήταν σαν την πρώτη φορά τελικά! Τώρα είμαι έμπειρη! Κατάλαβες. Βέβαια είμαι και πολύ ευσυγκινητη γενικά. Οποτε τα κλάματα δεν είναι απαραίτητο ότι θα είναι από στεναχώρια. Αυτό παντως που με φοβίζει αυτή τη φορά πιο πολύ είναι το πως θα είμαι τόσες μέρες μακριά από την κόρη μου και κυριως το πως θα αλλάξουν οι ισορροπίες μετά που η κόρη μου δεν θα είναι η προτεραιότητα και θα πρέπει να την βάλω σε δεύτερη μοίρα. Αλλά αυτά εν καιρό. Για την ώρα ας πάνε όλα καλά!!!

Ευχαριστωωωω.. 

Τα ίδια νιώθουν οι περισσοτερες μαμάδες με τα πρωτα παιδακια.. Είναι απολυτως φυσιολογικό και επόμενο..τα μωρά δεν έρχονται με εγχειρίδιο χρήσης.. Ωραία δεν θα ταν??? Χαχαχ

τωρα σοβαρά ολα θα πανε μια χαρά... Από χαρά θα ναι τα κλάματα... Κι εγώ σκοπεύω να κλάψω από Χαρά και ευτυχια μόνο οοο

Και εμένα με φοβίζει πως θα ναι το παιδακι μου μακριά μου.. Και αν θα καταλάβει και το θα καταλάβει και ολα οσα λες για τις ισσοροπιες.. Ολα ειναι απόλυτα φυσιολογικά να τα σκέφτεσαι και εσυ και όλες μας.. @Anastasia05 @Christinα @marianna1986 όλες τα ίδια περναμεεεε

Όλα καλά θα πανε, αρκεί να χουμε ευκολία γέννες και να μην ταλαιπωρηθουμε κι εκει χαψαχα

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα με τη μαμά μου κ το παιδί βόλτα κ πιστεύω βοήθησα αρκετά. Πονάει μέση,χαμηλά στη κοιλιά,από κάτω πιο έντονα.

Αν είμαι καλά την υπόλοιπη ημέρα σήμερα (να μη πέσω σαν τούβλο το μεσημέρι δηλαδή κ απλά να κοιμηθω),θα πάω κι αυριο πρωί βολτιτσα!

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

@Eirini_ka η αιμορραγία είναι σημάδι έναρξης τοκετού! Με το καλό και σε σένα μιας και φαίνεται πως θα έρθει πολύ σύντομα!!!

@P.L.L. κ εγώ είμαι για Ρέα! Aυτές τις μέρες δεν ξέρω αν θα είμαι αλλά γενικά ειμαι:lol: Είμαι κ καλή κλαψιαρα θα κάνουμε καλή παρέα αν συμπεσουμε!

@lady_p κάπως έτσι πέρασε κ η δική μου νύχτα! Είχα συσπασεις, μερικές με πόνο... Πονούσε κ η μέση μου πόνο περιόδου... Αλλά αυτά τα έχω εδώ κ μέρες οπότε δεν δίνω σημασία! Κ κλασικά το πρωί είμαι μια χαρά!

@nina13 εμένα με πιάνει άγχος για τον πρώτο καιρό.... Το πρώτο παιδί το μεγάλωσα στην κυριολεξία μόνη μου και δεν θέλω να γίνει το ίδιο και στο δεύτερο. Καλά παππουδογιαγιαδες είναι στον κόσμο τους και μακριά οπότε δεν ελπιζω. Τουλάχιστον ας είναι ο άντρας μου πιο τυπικός.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

@Eirini_ka η αιμορραγία είναι σημάδι έναρξης τοκετού! Με το καλό και σε σένα μιας και φαίνεται πως θα έρθει πολύ σύντομα!!!

@P.L.L. κ εγώ είμαι για Ρέα! Aυτές τις μέρες δεν ξέρω αν θα είμαι αλλά γενικά ειμαι:lol: Είμαι κ καλή κλαψιαρα θα κάνουμε καλή παρέα αν συμπεσουμε!

@lady_p κάπως έτσι πέρασε κ η δική μου νύχτα! Είχα συσπασεις, μερικές με πόνο... Πονούσε κ η μέση μου πόνο περιόδου... Αλλά αυτά τα έχω εδώ κ μέρες οπότε δεν δίνω σημασία! Κ κλασικά το πρωί είμαι μια χαρά!

@nina13 εμένα με πιάνει άγχος για τον πρώτο καιρό.... Το πρώτο παιδί το μεγάλωσα στην κυριολεξία μόνη μου και δεν θέλω να γίνει το ίδιο και στο δεύτερο. Καλά παππουδογιαγιαδες είναι στον κόσμο τους και μακριά οπότε δεν ελπιζω. Τουλάχιστον ας είναι ο άντρας μου πιο τυπικός.

 

Έλα! Φαντάζεσαι να είμαστε σε ένα δωμάτιο εγώ εσυ και η @Nina13;;; Χαμός θα γίνει! Οποία μπει ρεα αυτές τις μέρες να στείλει ειδοποίηση!!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

@Eirini_ka με το καλό!!! Περιμένουμε εξελίξεις!!! Έναν εύκολο τοκετό κι ένα υπέροχο μωράκι!:x

Δευτερομανουλες όλες τα ίδια σκεφτόμαστε...αχ τα παιδάκια μας τα μεγάλα! Όλα θα τα βρούμε! @Anastasia05 μάλλον θα είσαι η πρώτη διδαξασα, δώσε μας τα φώτα σου! Όλες με το καλό! Εγώ τη Τετάρτη!!!! Έχω μια αγωνία μη με βρει έκπληξη μέχρι τότε!

@eleniozμανούλα μας μικρή με το καλό! Ελπίζω να έχεις χαλαρώσει κ να κρατάς νινί αγκαλίτσα!:x

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@Eirini_ka με το καλό!!! Περιμένουμε εξελίξεις!!! Έναν εύκολο τοκετό κι ένα υπέροχο μωράκι!:x

Δευτερομανουλες όλες τα ίδια σκεφτόμαστε...αχ τα παιδάκια μας τα μεγάλα! Όλα θα τα βρούμε! @Anastasia05 μάλλον θα είσαι η πρώτη διδαξασα, δώσε μας τα φώτα σου! Όλες με το καλό! Εγώ τη Τετάρτη!!!! Έχω μια αγωνία μη με βρει έκπληξη μέχρι τότε!

@eleniozμανούλα μας μικρή με το καλό! Ελπίζω να έχεις χαλαρώσει κ να κρατάς νινί αγκαλίτσα!:x

Η μικρομανουλα μας!!!:wub:

Ξεκινάμε δυναμικά τον Οκτώβριο ,κάθε μέρα σχεδόν θα έχουμε νινια!

Με το καλό κορίτσια μου και καλή δυναμη!!!

  • Μου αρέσει 4

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Εγώ πήγα με τη μαμά μου κ το παιδί βόλτα κ πιστεύω βοήθησα αρκετά. Πονάει μέση,χαμηλά στη κοιλιά,από κάτω πιο έντονα.

Αν είμαι καλά την υπόλοιπη ημέρα σήμερα (να μη πέσω σαν τούβλο το μεσημέρι δηλαδή κ απλά να κοιμηθω),θα πάω κι αυριο πρωί βολτιτσα!

Έχω παρατηρήσει πως μου είναι πολύ δύσκολο στην αρχή να ξεκινήσω να περπατάω. Αλλά μετά από λίγη ώρα πάω καλά χωρίς να πηγαίνω σαν χεσμενη. 

Just now, Anastasia05 είπε:

Η μικρομανουλα μας!!!:wub:

Ξεκινάμε δυναμικά τον Οκτώβριο ,κάθε μέρα σχεδόν θα έχουμε νινια!

Με το καλό κορίτσια μου και καλή δυναμη!!!

❤️

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Έχω παρατηρήσει πως μου είναι πολύ δύσκολο στην αρχή να ξεκινήσω να περπατάω. Αλλά μετά από λίγη ώρα πάω καλά χωρίς να πηγαίνω σαν χεσμενη. 

❤️

Κι εγώ το παρατήρησα αυτό!! Στην αρχή μέχρι να ξεμαγκωσω, δυσκολευτηκα. Μετά καλύτερα. Έχει κ ωραίο δροσερό αεράκι,καθαρίσανε επιτέλους κ οι παραλίες  εδώ κ ήταν πολύ όμορφα!

Όλα τα επιπλεον πονακια ξεκινήσανε όταν έφτασα σπίτι κ έκατσα για 5':lol:

Έτσι αποφεύγω να κάθομαι πολυ κ στριφογυρίζω στο σπίτι κάνοντας μικροδουλειές:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κι εγώ το παρατήρησα αυτό!! Στην αρχή μέχρι να ξεμαγκωσω, δυσκολευτηκα. Μετά καλύτερα. Έχει κ ωραίο δροσερό αεράκι,καθαρίσανε επιτέλους κ οι παραλίες  εδώ κ ήταν πολύ όμορφα!

Όλα τα επιπλεον πονακια ξεκινήσανε όταν έφτασα σπίτι κ έκατσα για 5':lol:

Έτσι αποφεύγω να κάθομαι πολυ κ στριφογυρίζω στο σπίτι κάνοντας μικροδουλειές:)

Κι εγώ αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ! Σε λίγο θα ξαναπάω για περπάτημα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!

@Eirini_ka η αιμορραγία είναι σημάδι έναρξης τοκετού! Με το καλό και σε σένα μιας και φαίνεται πως θα έρθει πολύ σύντομα!!!

@P.L.L. κ εγώ είμαι για Ρέα! Aυτές τις μέρες δεν ξέρω αν θα είμαι αλλά γενικά ειμαι:lol: Είμαι κ καλή κλαψιαρα θα κάνουμε καλή παρέα αν συμπεσουμε!

@lady_p κάπως έτσι πέρασε κ η δική μου νύχτα! Είχα συσπασεις, μερικές με πόνο... Πονούσε κ η μέση μου πόνο περιόδου... Αλλά αυτά τα έχω εδώ κ μέρες οπότε δεν δίνω σημασία! Κ κλασικά το πρωί είμαι μια χαρά!

@nina13 εμένα με πιάνει άγχος για τον πρώτο καιρό.... Το πρώτο παιδί το μεγάλωσα στην κυριολεξία μόνη μου και δεν θέλω να γίνει το ίδιο και στο δεύτερο. Καλά παππουδογιαγιαδες είναι στον κόσμο τους και μακριά οπότε δεν ελπιζω. Τουλάχιστον ας είναι ο άντρας μου πιο τυπικός.

 

Λευς να πεσουνε μαζί χαχαχα πλ θα το θελα κι ας γεννήσω νωρίτερα χαχαχα

Αχ καλή μου.. Μόνη σου εντελώς ε?

Εγώ είμαι πολυ τυχερή σε αυτό το κομμάτι γιατί ασχολείται μαζί του απ όταν γεννήθηκε, πολλεςωρες μέσα στην ημέρα.. Δλδ πρωι , μέχρι να παει δουλειά, διαβάζουν βιβλία.. Όταν έρχεται παλι το απόγευμα, παιζουνπαρα πολυ.. Όποτε θα χω μια βοήθεια, στο ότι θα χω και την μπεμπα.. Είναι σημαντικό. Ευχομαι να καταλάβει ότι δυσκολεύεσαι και να βοηθάει κι εκείνος... 

Just now, P.L.L. είπε:

Κι εγώ αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ! Σε λίγο θα ξαναπάω για περπάτημα! 

Έτσι έτσι σε θέλω δυναμικά στο παιχνιδι.. Go for it girl!!! 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Λευς να πεσουνε μαζί χαχαχα πλ θα το θελα κι ας γεννήσω νωρίτερα χαχαχα

Αχ καλή μου.. Μόνη σου εντελώς ε?

Εγώ είμαι πολυ τυχερή σε αυτό το κομμάτι γιατί ασχολείται μαζί του απ όταν γεννήθηκε, πολλεςωρες μέσα στην ημέρα.. Δλδ πρωι , μέχρι να παει δουλειά, διαβάζουν βιβλία.. Όταν έρχεται παλι το απόγευμα, παιζουνπαρα πολυ.. Όποτε θα χω μια βοήθεια, στο ότι θα χω και την μπεμπα.. Είναι σημαντικό. Ευχομαι να καταλάβει ότι δυσκολεύεσαι και να βοηθάει κι εκείνος... 

Έτσι έτσι σε θέλω δυναμικά στο παιχνιδι.. Go for it girl!!! 

Πήγα for it αλλά τίποτα! Καμία αλλαγή δε νιώθω. Είμαι σίγουρη πως είναι καιρός τελικά που έχω 2 διαστολή. Και θα το φτάσω το Σάββατο που έχουμε βάλει deadline. Έτσι νιώθω. 

@marianna1986 κι εγώ δεν είχα βοήθεια καμία. Τα είχα παίξει. Κυριως γιατί ένιωθα πως δεν έχω ιδέα τι να κάνω κι αν τα κάνω καλά και δεν υπήρχε κάποιος να μου πει πως ακριβώς να αντιδράσω σε κάθε περίπτωση. Είχα πρήξει την παιδίατρο. Ο άντρας μου καλό χρυσός αλλά έλειπε οοοολη μέρα στη δουλειά και μετά ερχόταν και μου έλεγε να κάνω ένα μπάνιο κι αναλαμβανω εγώ. Και μπορεί να καθόταν δυο ωρες στο μπάνιο! Περιποίηση δόντια με οδοντικό νημα κτλ. Έβγαινε κι εγώ ήμουν έξαλλη!! Έκανα μπάνιο μια δυο φορές την εβδομάδα με το χρονόμετρο! Αφού ρίξαμε κάτι ομηρικούς καβγάδες το λύσαμε αυτό το θέμα. Μετά ξεκίνησαν τα ταξίδια στο εξωτερικό. Έλειπε μια δυο εβδομαδες τη φορά. Αναγκαζομουν να αφήνω τρεις φορές τη μέρα το μωρό μόνο του για να βγάλω το σκυλάκι μας βολτα. Τα είχα παίξει! Τώρα έχουμε την νταντα και ευτυχως λόγω κορονοϊού δεν έχει ταξίδια στο εξωτερικό. Οποτε από αυτή την αποψη είμαι ποοολυυυυ καλυτερα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...