Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, LadyP είπε:

@Nina13 χρόνια σου πολλά και καλά! Και να ζήσετε! Εμένα είπε ότι τώρα που θα πάω το Σάββατο θα με εξετάσει κολπικά στις 38! Βρε κορίτσια εγώ έχω άλλη ερώτηση. Έχω διαβάσει από πολλές ότι σε αυτές τις τελευταίες εβδομάδες τρέχει ή βγαίνει λίγο υγρό από το στήθος... εγώ δεν είδα ποτέ ... Εσείς το έχετε αυτό?

 

Just now, Christinα είπε:

@Nina13 Χρόνια σου πολλά και Χρόνια σας πολλά! Με το καλό η γοργόνα σας να ολοκληρώσει την όμορφη οικογένεια σας!

Εμένα δεν με κοίταξε κολπικα αλλά υποθέτω επειδή πάω στάνταρ για κ.τ,όμως θυμάμαι στο 1ο που περιμέναμε Μήπως και το πάρει απόφαση το καμάρι μου με είχε κοιτάξει τότε. Τώρα ότι ζαβολιά εκεί κάτω είναι επιφοβη!

Και ναι επιβεβαιώνω ότι τα αγόρια συνήθως παίρνουν τις εβδομάδες ολες! Κι δικός μ θα έφτανε 42 + αν τον αφηνα!( Νομίζω ομως κ η μικρή το ίδιο θα έκανε αν πήγαινα Φ.τ)

@Eva137 πολύ ωραία τα νέα σου! Σε αναμονή κι εσύ κανε τα δέοντα να κατέβει ο γλυκούλης σου!

Ούτε εγώ έχω ούτε στο πρώτο είχα! Μην ανησυχείς δεν έχουν όλοι! Χθες στο ντους πίεσα λιγάκι από περιέργεια γτ νιώθω να με τραβαει αλλά τπτ,δεν επέμεινα όμως. Πάντως το στήθος μ είναι διαφορετικό από τη 1η φορά,σαν πιο έτοιμο, ξέρει τώρα! Ελπίζω να έχω κ περισσότερο γαλατακι!

 

Just now, elenioz είπε:

Καλημέραα 

@Eva137 Μα τι όμορφα νέα! Χαίρεσαι να τα διαβάζεις! Ας πάρει όσο χρόνο θέλει ο αντράκος :wub: Όλα θα έρθουν φυσικά και όμορφα! 

Αχχ μακάρι να ήταν ένα γαργαλητό μόνο χεχε! Ίσως πράγματι να το έκαναν βιαστικά κ απότομα γτ γενικά γινόταν ένας χαμός στο νοσοκομείο... Πάντως και ο άνδρας μου πόνεσε πολύ. 

@Nina13 Χρόνια σας πολλά κοριτσάκι μου! Ότι καλύτερο σας εύχομαι! Να έχετε μια μέρα όμορφη και χαλαρή! 

@LadyP Εγώ όχι! Μπορεί να συμβεί αλλά δεν είναι απαραίτητο. Στην @Renez μας έτρεχε από πολύ νωρίς ας πούμε. Αλλά μην αγχώνεσαι όταν είναι να έρθει το γαλατάκι θα έρθει ;)

 

Just now, P.L.L. είπε:

Καλημέρα! Καλά έκανες και πήγες και μίλησες αν αυτό σε κάνει να νιώθεις καλύτερα και καλά έκανες και τα συμφώνησες έτσι με το γιατρό. Σημασία έχει να είσαι κι εσύ ήρεμη για να μπορέσεις να είσαι καλή μαμά. Εγώ πιστεύω σίγουρα ότι θα γεννησεις πολύ πιο εύκολα και δε θα το πιστεύεις στο τέλος ότι είχες αγχωθεί τόσο πολύ γι’ αυτό. Αλλά και καισαρική να κάνεις πάλι μια χαρά θα πάνε τα πράγματα. Και εγώ με καισαρική γεννήθηκα και είμαι αστέρι! Χα χα 

Η καθεμιά μας έχει τα άγχη της. Εγώ σήμερα προειδοποιούσα τον άντρα μου να είναι έτοιμος γι’ αυτό που πρόκειται να συμβεί. Με εμένα εννοώ...! 

Α είδα ότι έχεις γενέθλια! Χρόνια σου πολλά!!!! Πάντα καλά γέροι καλοί και ευτυχισμένοι!!!

 

Just now, P.L.L. είπε:

Αααα! Τι καλά! Με το καλό κοπέλα μου!!! Κι εγώ σημερα έχω γιατρό να δούμε μήπως με βάλει με πρόκληση αύριο! Αλλά δεν έχω κανει τίποτα για το τεστ. Υποθέτω πως θα το κάνουμε στο ρεα και θα μας πιάσουν τον ποπο. Θα ρωτήσω τον γιατρό σήμερα. 

 

Just now, Annou είπε:

Kalimerss koritsia!!!!

Koritsi mou xronia polla!!Sou eyxomai o,ti kalutero!!!♥️
Twra diavasa gia tis exetaseis.Egw simera exw giatro alla den exw idea an tha me exetasei kolpika.Tha sas enimerwsw.

Καλημερα κορίτσια και ευχαριστώ πολυ για τις ευχές σας... Με το καλό τα μωράκια σας και ευχομαι τα καλυτερη στις οικογένειες σας?!!! Υγεία και χαρά στα σπίτια σας!! Να τα καμαρώνετε τα παιδακια σας και να έχουν καλή τυχη στη ζωή τους!!! Ευχαριστωωω

Λοιπόν όσον αφορά για το πρωτογαλα.. Δεν τρέχει σε όλες και δεν τρεχει και σε κάθε εγκυμοσυνη  .. Στον γιο, είχα δει στον έβδομο προς όγδοο. Τώρα στην κόρη, είδα από τον τέταρτο, αν θυμάμαι καλά, .. Μην αγχώνεστε και μην τα πειραζετε γενικά.. Χαχα δεν θέλουμε τοκετουςςς. Ας έρθουν στην ώρα τους.. 

@P.L.L. για πες τι εννοείς... Θελεις να πεις ότι τον προειδοποιησες μη τυχόν πεσεις ψυχολογικά μετά τη γεννά?? Η δεν έχω καταλάβει σωστά? 

Επίσης κορίτσια μου... Γεννατε τελικά... Ποπο καλή επιτυχία σε όλες και να πανε ολα συντομα και ευκολα.... Ευχομαι να έχετε καλές εμπειριες

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, P.L.L. είπε:

Σύμφωνα με τον πρώτο υπέρηχο είμαι 38+4. Δεν το ήθελα να κάνουμε πρόκληση αλλά λόγω μεγέθους του μωρού φοβόμαστε μην έχω επιπλοκες στον τοκετο και αναγκαστώ να κάνω καισαρική οποτε θα προσπαθήσουμε να το επισπεύσουμε. 

Δεν έχω κοιτάξει πουθενά για καλύτερες τιμές στο τεστ. Είχε γράψει κάτι μια κοπέλα αλλά φοβάμαι μη μου πουν αυτό δεν το δεχόμαστε και με βαλουν να το ξανακάνω. Εντωμεταξύ ο γιατρος θα μου βάλει σήμερα κολπικο χάπι μήπως ξεκινήσουν οι συσπασεις μόνες τους το βράδυ κι έτσι δε με παιρνει πια ο χρόνος. Δεν ξέρεις τι γίνεται! 

Πρόκληση ή καισαρικη θα κάνεις τελικα?? Μπερδεύτηκα!

Εγώ έχω μιλήσει 3 φορές με μαιευτήριο,αν δε το δεχτούν θα τους το φέρω στο κεφαλι


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει @Renez μου!! Γερό και δυνατό το παιδάκι σας!! Έμαθα από τα κορίτσια στις μανούλες Απριλίου 2021 τα ευχάριστα!! Ήσουν όντως κατατοπιστικη στην περιγραφή σου!! Σίγουρα περνώντας ο καιρός θα σε ταραξουμε στις απορίες όταν έχεις χρόνο να μπαίνεις να μας καθησυχαζεις! Χαχαχα.. Προς το παρόν απόλαυσε αυτές τις υπέροχες στιγμές :wub:

  • Μου αρέσει 1

vZbwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP said:

@Nina13 χρόνια σου πολλά και καλά! Και να ζήσετε! Εμένα είπε ότι τώρα που θα πάω το Σάββατο θα με εξετάσει κολπικά στις 38! Βρε κορίτσια εγώ έχω άλλη ερώτηση. Έχω διαβάσει από πολλές ότι σε αυτές τις τελευταίες εβδομάδες τρέχει ή βγαίνει λίγο υγρό από το στήθος... εγώ δεν είδα ποτέ ... Εσείς το έχετε αυτό?

Αυτό που λες το έχω εγώ από το ένα μόνο στήθος! Ελάχιστο αλλά αν φοράω ανοιχτόχρωμη μπλούζα χωρίς σουτιέν αφήνει μικρό λεκε. Είναι φυσιολογικό μου είπε η μαία, ακόμα κ αν έχω μόνο από το ένα! Φυσιολογικο είναι και να μην έχεις καθόλου από κανένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Nina13 να τα εκατοστήσεις και να ζήσετε! Με το καλό το μωράκι σας κ να χαίρεστε κ το παιδάκι σας! Με έναν πόνο εύχομαι!!!

Ούτε κ εγώ βγάζω υγρό από το στήθος ούτε κ στην πρώτη εγκυμοσύνη έβγαζα τπτ.

@Anastasia05, @P.L.L. και @elenioz απ' αυτά που κατάλαβα είστε οι επομενες:D Με το καλό κορίτσια! 

Η @Hliolousti που χάθηκε;

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! 

@Nina13 χρόνια σου πολλά! Χαίρομαι που ξεκαθάρισες το μέσα σου και με σενα και με το γιατρό σου!!!

@Eva137 ολα super!!!

 

@Anastasia05 με το καλο!!!

Και γω χθες πηγα στο γιατρό! Πήρε ολο μαζιωτο βάρος που δε πήρε την προηγούμενη εβδ. Αρα παμε καλα! Μου έκανε δάκτυλικη εξέταση, δεν εχω προς το παρόν διαστολη (36&4). Και καναμε τελευταίες αιματολογικες (για θρομβωση κλπ) και κολπική καλλιέργεια! 

 

 

Γάλα / υγρό δε βγαζω

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

@Nina13 να τα εκατοστήσεις και να ζήσετε! Με το καλό το μωράκι σας κ να χαίρεστε κ το παιδάκι σας! Με έναν πόνο εύχομαι!!!

Ούτε κ εγώ βγάζω υγρό από το στήθος ούτε κ στην πρώτη εγκυμοσύνη έβγαζα τπτ.

@Anastasia05, @P.L.L. και @elenioz απ' αυτά που κατάλαβα είστε οι επομενες:D Με το καλό κορίτσια! 

Η @Hliolousti που χάθηκε;

 

Just now, Marti είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Nina13 χρόνια σου πολλά! Χαίρομαι που ξεκαθάρισες το μέσα σου και με σενα και με το γιατρό σου!!!

@Eva137 ολα super!!!

 

@Anastasia05 με το καλο!!!

Και γω χθες πηγα στο γιατρό! Πήρε ολο μαζιωτο βάρος που δε πήρε την προηγούμενη εβδ. Αρα παμε καλα! Μου έκανε δάκτυλικη εξέταση, δεν εχω προς το παρόν διαστολη (36&4). Και καναμε τελευταίες αιματολογικες (για θρομβωση κλπ) και κολπική καλλιέργεια! 

 

 

 

Γάλα / υγρό δε βγαζω

Καλημερα και ευχαριστώ κορίτσια μου.. Να ΣτΕ όλες καλά και με το καλό τα μπουμπουκια σας  να φωτιστεί το σπιτικό σας ευχομαι...  Καλά αποτελέσματα @Marti   ευχαριστωωω

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2020 at 6:37 ΠΜ, Renez είπε:

Ήρθα στις 10:30 με απλό ραντεβού για nst..(αν θυμάστε το Σάββατο είχα έναν τρελό πόνο άρχιζε από πλατη,πήγε μέση κ μετά κοιλιά αλλά σε σημείο που δε μπορούσα να σηκωθώ  από τον καναπε..για 9' που σας είχα πει κ ένιωθα πως μέχρι Τρίτη -τεταρτη θα γεννήσω..τεσπα..)

Αρχίζω καρδιοτοκογραφο με 40αρες κ στο 15' 70αρες κ 80αρες ανά 3'!!

Το βλέπει ο.γιατρος μου λέει πήγαινε σπίτι κάνε μπάνιο ξεκουράσου κ έλα κατά τις 6 έκτο αν πονέσεις πολύ νωρίτερα..

Ξεκινάω να φύγω αλλα με έπιασε ανασφαλεια κ αποφάσισα να μείνω..περπάτησα 30' με τον άντρα μου κ μετά πονούσα αρκετά το είπα στο γιατρό κ ξεκίνησε η εισαγωγή (κλισμα/αλλαγή ρούχων/ιστορικό ευτυχώς ήμουν ξυρισμένη!!) Με είχαν σε ένα δωμάτιο μόνη με το nst από 1-4 περίπου όπου με κοιτούσαν ανά 1 ώρα για διαστολή..στη διαστολή 3 μου έσπασε τα νερά η μαία να βοηθήσει τον τοκετό..

Διαστολή 5 άρχισα να πονάω πιο πολύ ζήτησα επισκληριδιο..έρχεται η αναισθησιολογος κ δε μπορούσε να βρει σημείο να την περάσει..με τρύπησαν 14 φορές(ναι αυτό ήταν το πιο ψυχοφθόρο κομμάτι της γέννας μου,δε πονούσα όσο κουραζομοθν κουλουρισμενη μαε πιέζουν 40' δίχως αποτέλεσμα..) εν τέλη αφού ήρθαν αλλοι 2 αναισθησιολογοι μου βρήκαν ένα σημείο το οποίο εν τέλη έπιασε ΜΟΝΟ τη δεξιά μεριά κ στην αριστερή πλέον διαστολή 8 να τα νιώθω όλο κανονικά..αποφάσισαν ότι δεν είχε νόημα η μισή μουδιασμενη κ δε χορήγησαν άλλο ούτε στη δεξιά..οπότε έμεινα "φυσική"..

Ο πόνος ο μεγάλος ήταν ένα 2 ωρο αλλά δόξα το Θεό είχα τόσο υπέροχες μαίες μου με άφηναν κ έκανα ότι στάση ήθελα(όρθια,καθιστή,στα 4,σε καρέκλα ΟΛΑ!!),με χαιδευαν,με αγκάλιαζαν,με ενθάρρυναν(ήμουν μέχρι της 9:30 που γέννησα ο πρώτος φυσιολογικος τοκετός στο Έλενα για σήμερα να ξέρετε!!στα ήρθε κ μια Συρια κοπέλα..όλα τα άλλα καισαρικές..οπότε είχαν ενθουσιαστεί η μαίες:P

Έτσι μπήκα 9 η ώρα στην αίθουσα τοκετού με διαστολή 9 κ πόνους τρελούς(νιώθεις σαν να θες να σπρώξεις για κακά στο τέλος!!) Εεε 4-5 σπρωξιες υπόθεση ήταν ο κύριος..9:20 γέννησα..στην αίθουσα ήμουν τόσο συγκεντρωμένη να σπρώξω σωστά που ειλικρινά δεν ένιωθα τον πόνο πλέον..τον είχα μόνο σαν καμπανάκι εκκίνησης!! Το ότι εν τέλη δεν έπιασε η επισκληριδιος παρότι λύγισα από τον πόνο σε ένα σημείο κ με συγκράτησαν οι μαίες να συνεχίσω γτ ήμουν ήδη με 8 διαστολή,το θεώρησα εν τέλη θείο δώρο! Ένιωσα τα πάντα κ έτσι ευγνώμων!! Προσωπικά παροτρυνω οποία κοπέλα φυσικά δεν έχει θέμα κ πάει για φτ να προσπαθήσει χωρίς επισκληριδιο κ το λέω εγώ που την είχα "κανονίσει" από τον πρώτο μήνα τρομάρα μου!! Θα με βριζετε σε ένα σημείο του τοκετού αλλά στο τέλος θα με καταλαβετε...

Μου έκανα περινεοτομη κ 3 ράμματα..δε με πονάνε καθόλου..έβαλαν ξυλοκαινη νβεβαια κ μετά πήρα παυσίπονο υπόθετο κ όλα καλά!!

Το μωρό μου το έδωσαν κατευθειαν αγκαλιά όσο με έραβαν δέρμα με δέρμα..μετά τον καθάρισαν κ ήθελαν να μου τον φέρουν για θηλασμό πριν πάω στο δωμάτιο(μας κρατάνε 1.5 ώρα για παρακολούθηση) είπα πως αν δε κλάψει να μην τον φέρουν γτ νυσταζα κ ήμουν εξαντλημενη..όντως κοιμήθηκα 30' κ μου τον έφεραν γτ νιαουρισε..μου τσεκαρε το στήθος η μαία είχα κ γάλα κ πυαρ τον εβαλε έπιασε αμέσως τράβηξε 5-6 φορές κ κοιμήθηκε..με καθυσηχασε η μαία όπως του είναι υπερ αρκετό..

Έπειτα ήρθα στο δωμάτιο μου τον έφεραν κ ξανά έβαλα στήθος..τράβηξε 4 φορές κ νάνι..αυτό στις 12:20 από τότε τον έβαλα άλλη μια φορά 2:20 γτ τον άκουσα να κάνει με τα χειλάκια του θηλαστικες κινήσεις αλλά μπααα..2 τζουρες.κ νάνι ο τύπος..

Κ έμεινα να τον χαζεύω..:x

Υγ: προσπάθησα να είμαι αναλυτικη γτ το ίδιο.ζητουσα κ εγώ κάθε φορά ι το κατανοώ!! Ότι θελήσετε να ρωτησετε μου λέτε ΈΝΝΟΕΙΤΑΙ!!

 

Κορίτσι μου γλυκό να σου ζήσει το παιδάκι σου!!! Να ναι πάντα γερό τυχερό κι ευτυχισμένο!!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσουδια!!!

Παρούσα!!!εχθές ήμουν στη γύρα,σε σπίτια συγγενών.. πήγα έτσι να ξεχαστω λίγο και να τους δω πριν τη γέννα...

Καλά είμαι γενικά,προχθές το βράδυ μόνο δεν κοιμήθηκα καθόλου λόγω υπερέντασης της μπέμπας όμως χθες το βράδυ του δωσα και κατάλαβε!

@Nina13 να τα χιλιάσεις κοπέλα μου και πάντα μονιασμένοι με τον αντρουλη σου!!!

 

  • Μου αρέσει 2

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nina13 είπε:

 

 

 

 

 

Καλημερα κορίτσια και ευχαριστώ πολυ για τις ευχές σας... Με το καλό τα μωράκια σας και ευχομαι τα καλυτερη στις οικογένειες σας?!!! Υγεία και χαρά στα σπίτια σας!! Να τα καμαρώνετε τα παιδακια σας και να έχουν καλή τυχη στη ζωή τους!!! Ευχαριστωωω

Λοιπόν όσον αφορά για το πρωτογαλα.. Δεν τρέχει σε όλες και δεν τρεχει και σε κάθε εγκυμοσυνη  .. Στον γιο, είχα δει στον έβδομο προς όγδοο. Τώρα στην κόρη, είδα από τον τέταρτο, αν θυμάμαι καλά, .. Μην αγχώνεστε και μην τα πειραζετε γενικά.. Χαχα δεν θέλουμε τοκετουςςς. Ας έρθουν στην ώρα τους.. 

@P.L.L. για πες τι εννοείς... Θελεις να πεις ότι τον προειδοποιησες μη τυχόν πεσεις ψυχολογικά μετά τη γεννά?? Η δεν έχω καταλάβει σωστά? 

Επίσης κορίτσια μου... Γεννατε τελικά... Ποπο καλή επιτυχία σε όλες και να πανε ολα συντομα και ευκολα.... Ευχομαι να έχετε καλές εμπειριες

Τον προειδοποίησα ότι θα φάω φρικη. Θα πέσει πολύ κλαμα. Αφού με ξέρω. Κι αν δεν φάω βέβαια ακόμα καλυτερα. Αλλά αυτος ας είναι προετοιμασμενος, δεν πειράζει!!! Να οπλιστεί με υπομονή! 

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Πρόκληση ή καισαρικη θα κάνεις τελικα?? Μπερδεύτηκα!

Εγώ έχω μιλήσει 3 φορές με μαιευτήριο,αν δε το δεχτούν θα τους το φέρω στο κεφαλι

Θα κάνω πρόκληση για να μην καταλήξω τελικά σε καισαρική λόγω βάρους του μωρού αν το αφήσω κι αλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, P.L.L. είπε:

Τον προειδοποίησα ότι θα φάω φρικη. Θα πέσει πολύ κλαμα. Αφού με ξέρω. Κι αν δεν φάω βέβαια ακόμα καλυτερα. Αλλά αυτος ας είναι προετοιμασμενος, δεν πειράζει!!! Να οπλιστεί με υπομονή! 

Θα κάνω πρόκληση για να μην καταλήξω τελικά σε καισαρική λόγω βάρους του μωρού αν το αφήσω κι αλλο!

Κάπως έτσι κι εγώ! Μια μέρα διαφορα θα έχουν τα μωρά μας!!! Με το καλό κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, P.L.L. said:

Σύμφωνα με τον πρώτο υπέρηχο είμαι 38+4. Δεν το ήθελα να κάνουμε πρόκληση αλλά λόγω μεγέθους του μωρού φοβόμαστε μην έχω επιπλοκες στον τοκετο και αναγκαστώ να κάνω καισαρική οποτε θα προσπαθήσουμε να το επισπεύσουμε. 

Δεν έχω κοιτάξει πουθενά για καλύτερες τιμές στο τεστ. Είχε γράψει κάτι μια κοπέλα αλλά φοβάμαι μη μου πουν αυτό δεν το δεχόμαστε και με βαλουν να το ξανακάνω. Εντωμεταξύ ο γιατρος θα μου βάλει σήμερα κολπικο χάπι μήπως ξεκινήσουν οι συσπασεις μόνες τους το βράδυ κι έτσι δε με παιρνει πια ο χρόνος. Δεν ξέρεις τι γίνεται! 

 

Just now, Anastasia05 said:

Κάπως έτσι κι εγώ! Μια μέρα διαφορα θα έχουν τα μωρά μας!!! Με το καλό κορίτσι μου!!!

Με το καλό κορίτσια, όλα να σας έρθουν βολικά! Εύχομαι γρήγορα και με έναν πόνο! Και εμένα με απασχολεί λίγο αυτό, σας το έχω ξαναπεί κιόλας (σας έχω ζαλίσει κι εσάς:P) γιατί είναι μεγαλούτσικος ο μπέμπης και σαν πρώτο μωρό και αγόρι μάλλον θα αργήσει λίγο να βγει και θα μεγαλώσει κι άλλο μέχρι τότε. Δε μπορούμε κι εμείς να γεννήσουμε λίγο νωρίτερα? @Renez ποιό είναι το μυστικό σου? Πες τα όλα!:P

 

Just now, Annou said:

Pantws twra pou milisa me tin maia mou,mou eipe oti kolpika tha mou kanei tin 39i evdomada..Oxi akoma.To anaferw giati kapoia kopela rwtise an kanoume.Egw twra dianuw tin 37i.

Μάλλον εξαρτάται και από την περίπτωση. Εμένα, παρόλο που διανύω την 39η εβδομάδα, επειδή φαίνεται και από την κοιλιά μου και από τον υπέρηχο ότι το μωρό είναι ακόμα ψηλά δε με εξέτασε κολπικά χθες (38+2)... μου είπε ότι έχουμε ακόμα λίγο καιρό και δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για να βοηθήσουμε τώρα έτσι κι αλλιώς. Την επόμενη Τρίτη όμως που θα είμαι 39+2 μου είπε ότι θα με εξετάσει για να δούμε πού βρίσκομαι και να οργανωθούμε καλύτερα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva137 είπε:

 

Με το καλό κορίτσια, όλα να σας έρθουν βολικά! Εύχομαι γρήγορα και με έναν πόνο! Και εμένα με απασχολεί λίγο αυτό, σας το έχω ξαναπεί κιόλας (σας έχω ζαλίσει κι εσάς:P) γιατί είναι μεγαλούτσικος ο μπέμπης και σαν πρώτο μωρό και αγόρι μάλλον θα αργήσει λίγο να βγει και θα μεγαλώσει κι άλλο μέχρι τότε. Δε μπορούμε κι εμείς να γεννήσουμε λίγο νωρίτερα? @Renez ποιό είναι το μυστικό σου? Πες τα όλα!:P

 

Μάλλον εξαρτάται και από την περίπτωση. Εμένα, παρόλο που διανύω την 39η εβδομάδα, επειδή φαίνεται και από την κοιλιά μου και από τον υπέρηχο ότι το μωρό είναι ακόμα ψηλά δε με εξέτασε κολπικά χθες (38+2)... μου είπε ότι έχουμε ακόμα λίγο καιρό και δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για να βοηθήσουμε τώρα έτσι κι αλλιώς. Την επόμενη Τρίτη όμως που θα είμαι 39+2 μου είπε ότι θα με εξετάσει για να δούμε πού βρίσκομαι και να οργανωθούμε καλύτερα.

Ευχαριστούμε! Με το καλό και η σειρα σου. Αλλά ας μη μιλάω σα να γεννησα ήδη γιατί ο γιατρος μου είναι ικανός να μου πει περίμενε μια εβδομάδα ακόμα να γίνει ο μικρός 5 κιλά!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...