Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Εγώ,έτσι μόνη μου, λέω τι καλά που θα είναι να με πιάσουν αύριο πρωί πονακια πιο έντονα,να πάω να γεννησω:D

Από κάτω νιώθω λες κ θα βγει τώρα το μωρό..μιλάμε για μεγάλη πίεση/βάρος. Κ μάλιστα ήμουν κ ξαπλωμένη,σηκώθηκα κ νιώθω να έχω 'ανοιξει'.

Κ κλασικά που θα αφήσω το άλλο το καμάρι μου κ ποτε θα τον ξαναδώ να κοιμηθούμε αγκαλιτσα.:unsure:

Just now, LadyP είπε:

@Anastasia05 την έκλεισες τελικά τη βαλίτσα καλέ? Αχ κορίτσια μου νιώθω μαζί σας την αγωνία για αύριο και μεθαύριο! Να σας πάνε όλα καλα και γρήγορα!

Φυσικά κ δεν την έκλεισα:P

Αύριο τέτοια ώρα,με το καλό! Τα τελευταία μου έχουν μείνει!

Σίριαλ αυτή η βαλίτσα!

Κι εγώ σας σκέφτομαι,κ ποια θα είναι επόμενη,κ πότε θα μάθουμε λεπτομέρειες!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 6

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τελικα πήρα την απόφαση αν δεν έρθει μόνο του μέχρι αύριο, θα πάμε με πρόκληση στις 12 το βράδυ! Οπότε @Anastasia05 θα πάμε μαζιιι;; έστω νοητά;; Χεχε

Αποτι Μ πε ο γιατρός αρχικά θα βάλουμε υπόθετο, αχ για πες την εμπειρία σου πονάει; Και μετά από αυτό βάζουν και όρους πρόκλησης; Αυτό δεν το ρώτησα!! Αχ εγώ λίγο άγχος!! Και εγώ νιώθω έντονες πιέσεις από κάτω σαν να θέλει να βγει, με καθησύχασε ο γιατρός που είναι χαμηλα.. η διαστολή λείπει βέβαια κ οι πιο έντονες συσπάσεις.. αλλά για να δούμε και μέσα στη νύχτα αν θα έχουμε καμία εξέλιξη!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Κορίτσια μου τελικα πήρα την απόφαση αν δεν έρθει μόνο του μέχρι αύριο, θα πάμε με πρόκληση στις 12 το βράδυ! Οπότε @Anastasia05 θα πάμε μαζιιι;; έστω νοητά;; Χεχε

Αποτι Μ πε ο γιατρός αρχικά θα βάλουμε υπόθετο, αχ για πες την εμπειρία σου πονάει; Και μετά από αυτό βάζουν και όρους πρόκλησης; Αυτό δεν το ρώτησα!! Αχ εγώ λίγο άγχος!! Και εγώ νιώθω έντονες πιέσεις από κάτω σαν να θέλει να βγει, με καθησύχασε ο γιατρός που είναι χαμηλα.. η διαστολή λείπει βέβαια κ οι πιο έντονες συσπάσεις.. αλλά για να δούμε και μέσα στη νύχτα αν θα έχουμε καμία εξέλιξη!

Το βράδυ το υποθετο,δεν πονάει!

Κ το πρωί κατά τις 7 ξεκινάνε τους ορους!

Με το καλό κορίτσι μου! Που γεννάς? (Παίζει να σε έχω ρωτήσει 2-3 φορές??):lol: συμπαθα με ξεχνάω!

Μαζί θα είμαστε κ όταν λες, 'ααααχ τι περναω η φουσκωκοιλιτσα???' θα σκέφτεσαι 'ααααα είναι κι άλλη μια που το περνάει αυτό τώρα' !!;)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Το βράδυ το υποθετο,δεν πονάει!

Κ το πρωί κατά τις 7 ξεκινάνε τους ορους!

Με το καλό κορίτσι μου! Που γεννάς? (Παίζει να σε έχω ρωτήσει 2-3 φορές??):lol: συμπαθα με ξεχνάω!

 

Αυτό το βράδυ σερί πρέπει να ναι λίγο κουραστικό ε; Φαντάζομαι δ μπορείς να κοιμηθείς ε; Ειδικά αν έχουν ξεκινήσει κ οι πόνοι φαντάζομαι..

Στο Γένεσις Θεσκη.. αρχικά θα ήμουν στο Μητέρα ή Ρέα στην Αθήνα, αλλά θα γεννήσω τελικά με τον γιατρό μου Θεσκη οπότε απτό καλοκαίρι είμαι εδω.. εσύ στο Ρέα;

Αχ ναι θα έχουμε συμπαράσταση! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!!:x

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eirini_ka είπε:

Αυτό το βράδυ σερί πρέπει να ναι λίγο κουραστικό ε; Φαντάζομαι δ μπορείς να κοιμηθείς ε; Ειδικά αν έχουν ξεκινήσει κ οι πόνοι φαντάζομαι..

Στο Γένεσις Θεσκη.. αρχικά θα ήμουν στο Μητέρα ή Ρέα στην Αθήνα, αλλά θα γεννήσω τελικά με τον γιατρό μου Θεσκη οπότε απτό καλοκαίρι είμαι εδω.. εσύ στο Ρέα;

Αχ ναι θα έχουμε συμπαράσταση! Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!!:x

 

Στο Λητώ! Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη την πρώτη φορά!:)

Σε δωμάτιο με είχανε,κάτω όμως στην αίθουσα ωδινων, κ θα κοιμόμουν αν δεν γεννούσε μια κοπέλα σε παραδίπλα δωμάτιο που φώναζε οοοοοολη νύχτα ..

Πόνους δεν είχα...οι πόνοι ξεκίνησαν κατά τις 9,10..

Όταν επιτέλους κατάφερα λίγο να χαλαρώσω, ξεκίνησε η πρωινή βραδιά κ ξεκίνησαν....όρους....πιέσεις....θερμοκρασίες.... Που να κοιμηθώ η ερμη?

Ελπίζω αυτή τη φορά να κοιμηθω έστω κ 3 ώρες!

Όλα καλά θα μας πάνε!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Στο Λητώ! Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη την πρώτη φορά!:)

Σε δωμάτιο με είχανε,κάτω όμως στην αίθουσα ωδινων, κ θα κοιμόμουν αν δεν γεννούσε μια κοπέλα σε παραδίπλα δωμάτιο που φώναζε οοοοοολη νύχτα ..

Πόνους δεν είχα...οι πόνοι ξεκίνησαν κατά τις 9,10..

Όταν επιτέλους κατάφερα λίγο να χαλαρώσω, ξεκίνησε η πρωινή βραδιά κ ξεκίνησαν....όρους....πιέσεις....θερμοκρασίες.... Που να κοιμηθώ η ερμη?

Ελπίζω αυτή τη φορά να κοιμηθω έστω κ 3 ώρες!

Όλα καλά θα μας πάνε!!!:wub:

Κορίτσι το βράδυ αφήνουν τον άντρα να είναι μέσα? Δηλαδή όταν θα σου βάλουν το υπόθετο ή μόνο το πρωί που θα σου βάλουν τους πόνους?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσι το βράδυ αφήνουν τον άντρα να είναι μέσα? Δηλαδή όταν θα σου βάλουν το υπόθετο ή μόνο το πρωί που θα σου βάλουν τους πόνους?

Να σου πω εγώ τον έδιωξα να πάει να κοιμηθεί....της διπλανής ήταν μέσα όμως. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει λόγω πανδημίας...χλωμό το βλεπω

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Στο Λητώ! Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη την πρώτη φορά!:)

Σε δωμάτιο με είχανε,κάτω όμως στην αίθουσα ωδινων, κ θα κοιμόμουν αν δεν γεννούσε μια κοπέλα σε παραδίπλα δωμάτιο που φώναζε οοοοοολη νύχτα ..

Πόνους δεν είχα...οι πόνοι ξεκίνησαν κατά τις 9,10..

Όταν επιτέλους κατάφερα λίγο να χαλαρώσω, ξεκίνησε η πρωινή βραδιά κ ξεκίνησαν....όρους....πιέσεις....θερμοκρασίες.... Που να κοιμηθώ η ερμη?

Ελπίζω αυτή τη φορά να κοιμηθω έστω κ 3 ώρες!

Όλα καλά θα μας πάνε!!!:wub:

Τέλεια τέλεια!!! Αχχ είμαι ενθουσιασμένη και ταυτόχρονα αγχωμενη, νομίζω όλη η ζωή ενός ανθρώπου αλλάζει μετά από ένα παιδί πάντα προς το καλό!! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου με το καλό!!!!!εύχομαι όλα να έρθουν βολικά!!!

Εγώ γύρισα από γιατρό...

Είμαστε 3,500-3800 κιλά είπε...δεν ξέρουμε ακριβώς γτ το κεφαλάκι είναι χωμένο βαθιααααααα στο πιπι και δεν μπορεί να μετρηθεί καλά...

Όμως,είδαμε και περιτυλιξη...αγχωθηκα δε σας κρύβω αλλά με καθησύχασε η γιατρός!

Την Κυριακή θα πάω για νστ και τη Δευτέρα θα πάω να μου ελέγξει τράχηλο!Της ζήτησα εάν είναι ο τράχηλος μου μαλακός,μικρός και σενιος να πάμε με πρόκληση εάν δεν έχει έρθει ακόμα η μπέμπα μέχρι τότε!

Ο λόγος που το έχω αυτό στο νου μου μέρες είναι ότι το παιδί είναι μεγάλο!Και δε ξέρω κατά πόσο θα ευνοηθεί ο φτ αν περιμένω μέχρι την Πητ μου....

Τώρα προστέθηκε και η περιτυλιξη και δε μπορώ να έχω συνέχεια αυτή την ανασφάλεια μέσα μου που νιώθω από την ώρα που το έμαθα...

Προσεύχομαι να κάνει η σουρτουκα μου καμία έκπληξη και ο Θεός να βάλει το χέρι του και τις επόμενες μέρες να ξεκινήσει ο τοκετός φυσικά!

Θα δούμε...:rolleyes: Προς το παρόν έχω το νου μου όλο στην κοιλίτσα μου και θέλω να νιώθω κάθε της κίνηση!!!!Την είδα σήμερα και τη λάτρεψα ακοοομη περισσότερο!

  • Μου αρέσει 8

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hliolousti είπε:

Κορίτσια μου με το καλό!!!!!εύχομαι όλα να έρθουν βολικά!!!

Εγώ γύρισα από γιατρό...

Είμαστε 3,500-3800 κιλά είπε...δεν ξέρουμε ακριβώς γτ το κεφαλάκι είναι χωμένο βαθιααααααα στο πιπι και δεν μπορεί να μετρηθεί καλά...

Όμως,είδαμε και περιτυλιξη...αγχωθηκα δε σας κρύβω αλλά με καθησύχασε η γιατρός!

Την Κυριακή θα πάω για νστ και τη Δευτέρα θα πάω να μου ελέγξει τράχηλο!Της ζήτησα εάν είναι ο τράχηλος μου μαλακός,μικρός και σενιος να πάμε με πρόκληση εάν δεν έχει έρθει ακόμα η μπέμπα μέχρι τότε!

Ο λόγος που το έχω αυτό στο νου μου μέρες είναι ότι το παιδί είναι μεγάλο!Και δε ξέρω κατά πόσο θα ευνοηθεί ο φτ αν περιμένω μέχρι την Πητ μου....

Τώρα προστέθηκε και η περιτυλιξη και δε μπορώ να έχω συνέχεια αυτή την ανασφάλεια μέσα μου που νιώθω από την ώρα που το έμαθα...

Προσεύχομαι να κάνει η σουρτουκα μου καμία έκπληξη και ο Θεός να βάλει το χέρι του και τις επόμενες μέρες να ξεκινήσει ο τοκετός φυσικά!

Θα δούμε...:rolleyes: Προς το παρόν έχω το νου μου όλο στην κοιλίτσα μου και θέλω να νιώθω κάθε της κίνηση!!!!Την είδα σήμερα και τη λάτρεψα ακοοομη περισσότερο!

Κοριτσαρος!!! Κι εμένα με κασκόλ είναι στους υπερήχους! 

Να έχεις το νου σου να νιώθεις κάθε μέρα τη μπουμπού κι όλα καλά θα πάνε :wub:

Κ μακάρι να σου κάνει την έκπληξη!!!!:)

  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hliolousti said:

Κορίτσια μου με το καλό!!!!!εύχομαι όλα να έρθουν βολικά!!!

Εγώ γύρισα από γιατρό...

Είμαστε 3,500-3800 κιλά είπε...δεν ξέρουμε ακριβώς γτ το κεφαλάκι είναι χωμένο βαθιααααααα στο πιπι και δεν μπορεί να μετρηθεί καλά...

Όμως,είδαμε και περιτυλιξη...αγχωθηκα δε σας κρύβω αλλά με καθησύχασε η γιατρός!

Την Κυριακή θα πάω για νστ και τη Δευτέρα θα πάω να μου ελέγξει τράχηλο!Της ζήτησα εάν είναι ο τράχηλος μου μαλακός,μικρός και σενιος να πάμε με πρόκληση εάν δεν έχει έρθει ακόμα η μπέμπα μέχρι τότε!

Ο λόγος που το έχω αυτό στο νου μου μέρες είναι ότι το παιδί είναι μεγάλο!Και δε ξέρω κατά πόσο θα ευνοηθεί ο φτ αν περιμένω μέχρι την Πητ μου....

Τώρα προστέθηκε και η περιτυλιξη και δε μπορώ να έχω συνέχεια αυτή την ανασφάλεια μέσα μου που νιώθω από την ώρα που το έμαθα...

Προσεύχομαι να κάνει η σουρτουκα μου καμία έκπληξη και ο Θεός να βάλει το χέρι του και τις επόμενες μέρες να ξεκινήσει ο τοκετός φυσικά!

Θα δούμε...:rolleyes: Προς το παρόν έχω το νου μου όλο στην κοιλίτσα μου και θέλω να νιώθω κάθε της κίνηση!!!!Την είδα σήμερα και τη λάτρεψα ακοοομη περισσότερο!

Μπαμπάτσικη και η δικιά σου η μπουμπού! Κι εγώ είμαι γενικά κατά της πρόκλησης, αλλά αν το μωρό έχει πάρει θέση χαμηλά στην λεκάνη και ο τράχηλος είναι έτοιμος δεν πιστεύω να δημιουργήσει πρόβλημα. Μακάρι βέβαια να σου έρθει από μόνη της σύντομα και να μη χρειαστεί καν!:wink: Όπως και να χει, σε λίγες μέρες θα είστε αγκαλίτσα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Κοριτσαρος!!! Κι εμένα με κασκόλ είναι στους υπερήχους! 

Να έχεις το νου σου να νιώθεις κάθε μέρα τη μπουμπού κι όλα καλά θα πάνε :wub:

Κ μακάρι να σου κάνει την έκπληξη!!!!:)

 

Just now, Eva137 είπε:

Μπαμπάτσικη και η δικιά σου η μπουμπού! Κι εγώ είμαι γενικά κατά της πρόκλησης, αλλά αν το μωρό έχει πάρει θέση χαμηλά στην λεκάνη και ο τράχηλος είναι έτοιμος δεν πιστεύω να δημιουργήσει πρόβλημα. Μακάρι βέβαια να σου έρθει από μόνη της σύντομα και να μη χρειαστεί καν!:wink: Όπως και να χει, σε λίγες μέρες θα είστε αγκαλίτσα!!!

Μακάρι κορίτσια μου να μην χρειαστεί...

Κι όντως εάν τη Δευτέρα δούμε ότι ο τράχηλος δεν ειναι έτοιμος δε θα βιαστω να το αποφασίσω!Αν όμως είναι ευνοϊκός βουρ στο ψητό θα πάω!:mrgreen:

Αχ Αναστασία μου εσένα κασκολακι το αντράκι, εμένα κολιεδακι η γλυκούλα!Θα έχω φουλ το νου μου τώρα δε το συζητώ!!!Με το καλό να τον ανταμώσεις τον λεβέντη σου γερό και δυνατό!

Εύα μου το λες και διαβάζοντας το με πιάνει ταχυπαλμια από τη χαρά και την ανυπομονησία!Αυτή η αγκαλίτσα είναι μόνιμα στο μυαλό μου!!!:wub:Με το καλό όλων μας οι αγκαλιές να γεμίσουν αγγελούδια!

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aurora S είπε:

Ειρηνουλα ήθελα να σε ρωτήσω! Με το τεστ του συζύγου τί θα κάνετε; Εγώ θα κάνω το δικό μου αύριο αλλά από ότι είπες του συνοδού πρέπει να είναι τις τελευταίες 72 ώρες; Και ζητούν και για εκείνον το μοριακό, σωστά;

Nai ακριβώς έτσι μας είπαν απο το μητερα! Μοριακό ναι για τον συνοδο! Αλλά δεν ξέρω ποτε να το κάνει ο άντρας μου! Εν τω μεταξυ κορίτσια νομίζω θα τρελαθω...... Ο άντρας μου έχει πυρετο και μπουκωμα... Λέτε να έχει τπτ? Θα γεννήσω μόνη μου τ9 βλέπω...... Δεν αντέχω..... Θα τρελαθω αλήθεια!Μ λέει αυριο να παει να κάνει το τεστ και δεν θέλει να κοιμηθεί μαζί μου για να μην με κολλήσει κάτι.... Τι θα κάνω???? 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

Τέλεια τέλεια!!! Αχχ είμαι ενθουσιασμένη και ταυτόχρονα αγχωμενη, νομίζω όλη η ζωή ενός ανθρώπου αλλάζει μετά από ένα παιδί πάντα προς το καλό!! :x

Αλλάζει πάντα προς το καλό μην ακούς αυτά που λέμε οι δευτερομανες! 4 χρόνια μετά η κόρη μου είναι η ζωή μου και δε μπορώ να φανταστώ πως θα μοιραστεί αυτή η αγάπη με το δεύτερο! 

@Irinoula86μην το γρουσουζευετε... Αυτά μας έχουν κάνει με το παραμικρό να νομίζουμε ότι έχουμε κορονοιο... Τόσες αρρώστιες κυκλοφορούν! Μα λένε πως το μπούκωμα δεν είναι σύμπτωμα... Και μένα αυτές τις μέρες η κόρη είχε μυξα και εβηχε μέσα στα μούτρα μου. Ένα σοκ το έπαθα αλλά το ξεπέρασα και ο,τι εγινε, έγινε!

@Hliolousti θρεφταρι κ το δικό σου! Συμφώνησε η γιατρός με την πρόκληση;

 

 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...