Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, ada32 είπε:

Εγώ καλά Είμαι! Κ η μπεμπα μου ! Πίνει κανονικα ,δν εχει κανενα πρόβλημα κν περιμένω να την πάρω παρασκευη.Άλλο πράγμα τελικά ο Φ.τ από καισαρική. Μετά από 7 μέρες κανονικά οδήγησα , πήγα στο μωρό το ταισα! Δεν πονααω κάτω σχεδόν καθόλου όπως την πρωτη φορά. Κ αντι να καθομαι ,κανω δουλειές...οι οποίες δεν σταματάνε ποτέ!!!

Μπραβο και στις δύο σας!!! :wub:

Κάνε δουλίτσες όσο μπορείς για να υποδεχθείτε τη μπουμπού σας!! Κ λίγη ξεκούραση όμως ,όσο προλαβαίνεις !!:D


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Anastasia05 είπε:

Μπραβο και στις δύο σας!!! :wub:

Κάνε δουλίτσες όσο μπορείς για να υποδεχθείτε τη μπουμπού σας!! Κ λίγη ξεκούραση όμως ,όσο προλαβαίνεις !!:D

Θέλει ξεκούραση .. Γτ έρχονται τα ξενύχτια.. εσύ φαντάζομαι περιμένεις πως κ πως τν αυριανή μέρα!!! Κοιμήσου να είσαι  ξεκούραστη αν κ τώρα θα γεννήσεις πολύ πιο γρήγορα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Θέλει ξεκούραση .. Γτ έρχονται τα ξενύχτια.. εσύ φαντάζομαι περιμένεις πως κ πως τν αυριανή μέρα!!! Κοιμήσου να είσαι  ξεκούραστη αν κ τώρα θα γεννήσεις πολύ πιο γρήγορα!

Αύριο θα κάνω τελευταία μαζεματα,κ Παρασκευή βράδυ έφυγα για μαιευτήριο!!!

Κουραστηκα να πονάω, από κάτω πονάω από το βάρος κ το καθισιο! Η πλάτη μου ,τα πλευρά μου ,η λεκάνη μου μονίμως πιασμένα!

 Κάνω πλάκα στον άντρα μου ότι θα γεννήσω τόσο γρήγορα που δεν θα προλάβει να έρθει στο μαιευτήριο το πρωι:P

Ελπίζω να είναι πιο γρήγορα για να έχω περισσότερη ενέργεια να ασχοληθώ με τον μπεμπαρο μου:wub:

Συγκινουμαι πολύ αυτές τις μέρες με τον μεγάλο μου.. θυμάμαι που ήταν μωράκι,πως μεγάλωσε ,ότι θα έχουμε κι άλλο μωράκι σε λίγες μερες:wub:

Πώς νιώθεις για τη συνάντηση των παιδιών??

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

@elenioz με το καλό αύριο! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου! Να πάνε όλα τέλεια!!!

@P.L.L. αφού έχει ξεκινήσει η διαστολή δεν νομίζω να χρειαστείς πρόκληση! Με το καλό και σε σένα και με έναν πόνο. Θέμα ημέρας θεωρώ! Είμαστε και με την ίδια ΠΗΤ:D

Κ λένε πως τα δεύτερα παιδιά βγαίνουν νωρίτερα... Την πρώτη φορά γέννησα 38+6 και τώρα βλέπω να το σπάω το ρεκόρ. Αγόρια...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και την ενθάρρυνση! Παρα το περπάτημα εγώ δε βλέπω να έχω καμία πρόοδο. Αλλά οι επόμενες ώρες θα δείξουν! Από ότι βλέπω με καναδυο από εσας θα κάνουμε αγώνα στήθος με στήθος! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε!!! 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ τι ωραία φτάνει η στιγμή να πάρετε κ εσείς  τα παιδάκια σας αγκαλιά!!! Εύχομαι σε όλες να ελευθερωθείτε με ένα πόνο.... εγώ πίστευα ότι η ευα θα είναι από τις πρώτες αλλά έχω πέσει πολύ έξω!!! Άντε να γεννήσετε να λέμε ποσό έφαγαν κ πόσες πάνες λέρωσαν!

Τα κορίτσια μου είναι πολύ καλά, εγώ αυπνη βέβαια... χαχαχαχ μ το τεστ του κορονοϊού δε με πόνεσε καθόλου, μου είχαν πάρει αίμα κ από στόμα κ από μύτη!

  • Μου αρέσει 11

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ said:

Αχ τι ωραία φτάνει η στιγμή να πάρετε κ εσείς  τα παιδάκια σας αγκαλιά!!! Εύχομαι σε όλες να ελευθερωθείτε με ένα πόνο.... εγώ πίστευα ότι η ευα θα είναι από τις πρώτες αλλά έχω πέσει πολύ έξω!!! Άντε να γεννήσετε να λέμε ποσό έφαγαν κ πόσες πάνες λέρωσαν!

Τα κορίτσια μου είναι πολύ καλά, εγώ αυπνη βέβαια... χαχαχαχ μ το τεστ του κορονοϊού δε με πόνεσε καθόλου, μου είχαν πάρει αίμα κ από στόμα κ από μύτη!

Αχ, τα ξενύχτια είναι αναπόφευκτα στην αρχή, αλλά τουλάχιστον τα περνάς με τα κορίτσια σου!:wink:

Εγώ πάλι πάντα το πίστευα ότι θα ξεπεράσω την πητ μου, αλλά για να δούμε πώς θα πάει κιόλας. Όπως και να χει, πλησιάζει η ώρα για όλες μας... σύντομα θα κάνουμε παρέα σε εσάς τις ήδη μανούλες και θα συζητάμε για τα καμάρια μας!!!

  • Μου αρέσει 2

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Με το καλό στα κορίτσια που θα γεννήσουν σήμερα!!

Περιμένουμε τα νέα σας! :wub:

 

Καλές γέννες κορίτσι αααα να σπανε ολα καλα Ααααα.... 

Καλημερα φίλη μου τι κάνεις πως είσαι??? 

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Καλές γέννες κορίτσι αααα να σπανε ολα καλα Ααααα.... 

Καλημερα φίλη μου τι κάνεις πως είσαι??? 

Συνεχίζω να πηγαίνω σαν πιγκουίνος!!! :lol:Κατά τ αλλά όλα καλά!

Χθες είχα ένα περίεργο στομαχόπονο,που έγινε κ κοιλόπονος κ δεν πολύ κατάλαβα τι ακριβώς ήταν..ξάπλωσα κ περασε σε μισή ώρα. Μπορεί να ήταν κ τυχαιο.

Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει παρά πολύ!!

Εσύ πως είσαι?? :)

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Συνεχίζω να πηγαίνω σαν πιγκουίνος!!! :lol:Κατά τ αλλά όλα καλά!

Χθες είχα ένα περίεργο στομαχόπονο,που έγινε κ κοιλόπονος κ δεν πολύ κατάλαβα τι ακριβώς ήταν..ξάπλωσα κ περασε σε μισή ώρα. Μπορεί να ήταν κ τυχαιο.

Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει παρά πολύ!!

Εσύ πως είσαι?? :)

 

Βλέπω να με προλαβαίνεις! Εγώ είχα κάτι πονάκια τη νύχτα αλλά όχι πολλά κι έριξα κάτι ύπνους τρικουβερτους! Δε με χάλασε καθόλου! Άντε να ξυπνήσει καινό σύζυγος να ξεκινήσουμε και σήμερα το περπάτημα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Βλέπω να με προλαβαίνεις! Εγώ είχα κάτι πονάκια τη νύχτα αλλά όχι πολλά κι έριξα κάτι ύπνους τρικουβερτους! Δε με χάλασε καθόλου! Άντε να ξυπνήσει καινό σύζυγος να ξεκινήσουμε και σήμερα το περπάτημα. 

Δεν μπορώ ρε συ να περπατήσω....ίσως το επιδιώξω σήμερα με το παιδί κ τη μαμα μου. Έτσι για να πω ότι προσπάθησα λίγο περισσότερο!!!:D

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Συνεχίζω να πηγαίνω σαν πιγκουίνος!!! :lol:Κατά τ αλλά όλα καλά!

Χθες είχα ένα περίεργο στομαχόπονο,που έγινε κ κοιλόπονος κ δεν πολύ κατάλαβα τι ακριβώς ήταν..ξάπλωσα κ περασε σε μισή ώρα. Μπορεί να ήταν κ τυχαιο.

Η κοιλιά μου έχει μεγαλώσει παρά πολύ!!

Εσύ πως είσαι?? :)

 

Χαχα 

Και εγώ είχα στομαχόπονος χθες.. Και βλέπω την κοιλιά μου να χει κατεβει λίγο... Δεν σου κρυβω ότι έχω άγχος.. Τρομερό άγχος για τις ημέρες που θα αφησω το παιδακι μου.. Θα μου λείπει. Εδώ δεν κάνω μια ώρα μακριά του.. Πως θα κάνω 3η4 ημέρες??? Θα τρελαθωωωω

Και μένα η κοιλιά έχει ξεφυγει.. Είμαι πολυ πρησμενη, στον γιο δεν ημουν έτσι... Αλλά και εγώ προσπαθω με περπατημα καθημερινά.. Την επόμενη βδομάδα θα ξεκινήσω και σκάλες χαχαχα

Αντε λίγο έμεινε να δεις τον τρίτο σου έρωτα... :x

@P.L.L. βουρ για περπατημααααα

Να δω με ποιες θα μιλάω μετά?? Όσες γεννάνε εξαφανίζονται όπως βλέπετε χαχαχαχα

Μόνη μου με βλέπω να διαβάζω τα παλια μνμτα μας.. Τέλη Οκτώβρη χαχαχαχαχα

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Εγώ καλά Είμαι! Κ η μπεμπα μου ! Πίνει κανονικα ,δν εχει κανενα πρόβλημα κν περιμένω να την πάρω παρασκευη.Άλλο πράγμα τελικά ο Φ.τ από καισαρική. Μετά από 7 μέρες κανονικά οδήγησα , πήγα στο μωρό το ταισα! Δεν πονααω κάτω σχεδόν καθόλου όπως την πρωτη φορά. Κ αντι να καθομαι ,κανω δουλειές...οι οποίες δεν σταματάνε ποτέ!!!

Οι 2 μας!! Ο γιος μου είναι στη μαμά μου γτ την επόμενη που βγήκα  κ τον πήρα , κοιμήθηκε ο καημενουλης στις 3 την νύχτα από τα δόντια κ εμείς είμασταν κομμάτια.. ήθελε κιόλας να τον παίρνω αγκαλιά..+ ότι επρεπε να βγάζω γάλα για την μπέμπα , δεν την πάλεψα.. Η μπέμπα είναι καλά αλλά ακόμα στο νοσοκομείο. Λογικά Παρασκευή την παίρνουμε.  

Άπορω πως τα καταφέρνουν τα κορίτσια με δύο παιδιά????? Έχω ένα άγχος που δεν περιγράφεται ..

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ για σας κ να γεννήσεις με όποιο τρόπο επιθυμείς.  

Ποπο κατάλαβα.. Περνάς και εσυ λουκι.. 

Υπομονή... Με το καλό να παρετε το κορίτσι σας!!!

Και εγώ άγχος έχω, αλλά εγώ θα τον έχω σπίτι μόλις επιστρέψω, άρα θα μπω στα βαθιά με την πρωτη.. Βέβαια θα χω και την νταντά μας να μας βοηθάει.. Ο θεος μαζί μας... Ευχαριστώ πολυ και εγώ ευχομαι να μην ταλαιπωρήθω και να γεννήσω με φτ... Θα δουμε ΕΕ

  • Χαχα 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μουυυυ τι κάνετε??

Εγώ πλέω σε πελάγη ευτυχίας καθώς σε λίγο πάμε σπίτι μας!!!!

Όλα καλά δόξα τον Θεό εγώ είμαι σούπερ από την ώρα που γέννησα ήδη οπότε δε μιλάω καν κ ο μπέμπης μου είναι ένα γάμο βυζοτσιμπουρο!! Δεύτερη μέρα του έδωσα 3 φορές συμπλήρωμα ανά 6 ωρο γτ δεν είχε κατέβει το γάλα μου κ αρνιομουν να τον βλέπω να βασανίζεται καθώς είχε μείνει ξύπνιος όλο το βράδυ 10 ώρες κ πάλευε με το στήθος..φυσικά συνέχισα ανά μία ώρα να τον έχω στήθος κ από τη 3 ημέρα ξημερώματα έχω ροή κανονικοτατη!!! Σημερα 4η μερα κ ήδη πήρε κάποια γραμμάρια από αυτά που είχε χάσει!!

Στα δικά σας, @elenioz κοριτσάκι μας μικρό καλή επιτυχία  κ μη σε νοιάζει τίποτε παρά το θαύμα που σε λίγο θα κρατάς στην αγκαλιά σου!!

@Anastasia05 μου πολύ χαίρομαι που κανονισες το ραντεβού σου γτ ήξερα πόσο το θες!! Ανυπομονώ να ακούσω τα ευχάριστα!!

@Eva137 χμμμμ το μυστικό μου..? Τον παρακαλούσα από τη κοιλιά κ με λυπήθηκε:P όλα έρχονται όταν εκείνα βρουν τη καταλήλη στιγμή,εμπιστεψου τον!! Εν τω μεταξύ σου ακούγεται πολύ 3500 κιλά αλλά ο δικός μου γεννήθηκε 3450 κ ήταν ένα γατάκι στα μάτια μου...

Άντε άντε να γεμίσω το πινακακι μας ανυπομονώ!!!!!!

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Χαχα 

Και εγώ είχα στομαχόπονος χθες.. Και βλέπω την κοιλιά μου να χει κατεβει λίγο... Δεν σου κρυβω ότι έχω άγχος.. Τρομερό άγχος για τις ημέρες που θα αφησω το παιδακι μου.. Θα μου λείπει. Εδώ δεν κάνω μια ώρα μακριά του.. Πως θα κάνω 3η4 ημέρες??? Θα τρελαθωωωω

Και μένα η κοιλιά έχει ξεφυγει.. Είμαι πολυ πρησμενη, στον γιο δεν ημουν έτσι... Αλλά και εγώ προσπαθω με περπατημα καθημερινά.. Την επόμενη βδομάδα θα ξεκινήσω και σκάλες χαχαχα

Αντε λίγο έμεινε να δεις τον τρίτο σου έρωτα... :x

@P.L.L. βουρ για περπατημααααα

Να δω με ποιες θα μιλάω μετά?? Όσες γεννάνε εξαφανίζονται όπως βλέπετε χαχαχαχα

Μόνη μου με βλέπω να διαβάζω τα παλια μνμτα μας.. Τέλη Οκτώβρη χαχαχαχαχα

Ποπο κατάλαβα.. Περνάς και εσυ λουκι.. 

Υπομονή... Με το καλό να παρετε το κορίτσι σας!!!

Και εγώ άγχος έχω, αλλά εγώ θα τον έχω σπίτι μόλις επιστρέψω, άρα θα μπω στα βαθιά με την πρωτη.. Βέβαια θα χω και την νταντά μας να μας βοηθάει.. Ο θεος μαζί μας... Ευχαριστώ πολυ και εγώ ευχομαι να μην ταλαιπωρήθω και να γεννήσω με φτ... Θα δουμε ΕΕ

Ναι λίγο έμεινε!:wub: Πρήξιμο δεν έχω,τη βέρα εχθές την έβγαλα φαντάσου. Η κοιλιά όμως κ ολα αυτά τα πονακια μόνο σε αυτη την εγκυμοσύνη ! Σαν σαραβαλακι νιώθω!

Κουράγιο για τον γιο! Ξέρω είναι σκληρό, αλλά όλα θα γίνουν για την αδερφούλα του!!!:)

Just now, Renez είπε:

Κορίτσια μουυυυ τι κάνετε??

Εγώ πλέω σε πελάγη ευτυχίας καθώς σε λίγο πάμε σπίτι μας!!!!

Όλα καλά δόξα τον Θεό εγώ είμαι σούπερ από την ώρα που γέννησα ήδη οπότε δε μιλάω καν κ ο μπέμπης μου είναι ένα γάμο βυζοτσιμπουρο!! Δεύτερη μέρα του έδωσα 3 φορές συμπλήρωμα ανά 6 ωρο γτ δεν είχε κατέβει το γάλα μου κ αρνιομουν να τον βλέπω να βασανίζεται καθώς είχε μείνει ξύπνιος όλο το βράδυ 10 ώρες κ πάλευε με το στήθος..φυσικά συνέχισα ανά μία ώρα να τον έχω στήθος κ από τη 3 ημέρα ξημερώματα έχω ροή κανονικοτατη!!! Σημερα 4η μερα κ ήδη πήρε κάποια γραμμάρια από αυτά που είχε χάσει!!

Στα δικά σας, @elenioz κοριτσάκι μας μικρό καλή επιτυχία  κ μη σε νοιάζει τίποτε παρά το θαύμα που σε λίγο θα κρατάς στην αγκαλιά σου!!

@Anastasia05 μου πολύ χαίρομαι που κανονισες το ραντεβού σου γτ ήξερα πόσο το θες!! Ανυπομονώ να ακούσω τα ευχάριστα!!

@Eva137 χμμμμ το μυστικό μου..? Τον παρακαλούσα από τη κοιλιά κ με λυπήθηκε:P όλα έρχονται όταν εκείνα βρουν τη καταλήλη στιγμή,εμπιστεψου τον!! Εν τω μεταξύ σου ακούγεται πολύ 3500 κιλά αλλά ο δικός μου γεννήθηκε 3450 κ ήταν ένα γατάκι στα μάτια μου...

Άντε άντε να γεμίσω το πινακακι μας ανυπομονώ!!!!!!

Όλα καλά λοιπόν! Θα το παλέψει κ θα το βρει! Όσο δυναμώνει θα του είναι πιο εύκολο! 

Ευχαριστώ πολύ! Μέσα στο Σούκου θα σας πω κι εγώ τα νέα μου για τον λεβέντη μου,με το καλο:wub:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...