Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα ενθαρρυντικά λόγια! Η αλήθεια είναι ότι η μήτρα μου δεν παρουσίασε καμία κινητικότητα! Κολλημένο στο 10 το nst! Και εγώ γενικά δεν αισθάνομαι τίποτα! Περίμενα από τη μαία μου να είναι πιο ενθαρρυντική γιατί οκ ο γιατρός μου τον αγαπώ τον εμπιστεύομαι αλλά σίγουρα μια καισαρική θα του ερχόταν πιο εύκολη! Θα δούμε! Προς το παρών ξεκινάω το περπάτημα! Ο αντρουλης κάνει και αυτός ότι μπορεί αν και μετά την συγκεκριμένη εξέταση δεν νιώθω πολύ να θέλω σεξακι νομίζω ότι έχω πάει με 10 σε μια μέρα :razz:. Φαντάζομαι ότι τον πειραξε τον τράχηλο αρκετά για αυτό και έφτασε και στο κεφάλι... Τώρα προς το παρών έχω μείνει με έναν πόνο στην μέση. Όπως και να έχει την άλλη παρασκευή επιτέλους θα έχω το μπεμπακι αγκαλιά και κάπως με παρηγορεί! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι για το ΙΚΑ... για να πάρω το επίδομα λοχείας πρέπει να ασφαλισω πρώτα το παιδι στο μητρώο..μήπως ξέρει καμία τι χαρτιά χρειάζονται;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariamaraki είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και κάτι για το ΙΚΑ... για να πάρω το επίδομα λοχείας πρέπει να ασφαλισω πρώτα το παιδι στο μητρώο..μήπως ξέρει καμία τι χαρτιά χρειάζονται;

Σου στέλνω μήνυμα τα είχα βγάλει φωτό αλλά κάτι είχαν πει ότι τους στέλνεις και μέιλ και το κάνεις ηλεκτρονικά.

Διόρθωση δνε μπορώ να σου στείλω τη φωτό οπότε στα γράφω εδώ. ΑΜΚΑ παιδιού ληξιαρχική πράξη γέννησης και Υ/δ ανάλογα σε ποιον θα ασφαλιστεί το παιδί ότι ο άλλος συναινεί και βεβαίωση τοκετού για το επίδομα! Ταυτότητες επίσης και αν κάνει άλλος και το επίδομα θέλει και γι αυτό εξουσιοδότηση! + @marianna1986

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα ενθαρρυντικά λόγια! Η αλήθεια είναι ότι η μήτρα μου δεν παρουσίασε καμία κινητικότητα! Κολλημένο στο 10 το nst! Και εγώ γενικά δεν αισθάνομαι τίποτα! Περίμενα από τη μαία μου να είναι πιο ενθαρρυντική γιατί οκ ο γιατρός μου τον αγαπώ τον εμπιστεύομαι αλλά σίγουρα μια καισαρική θα του ερχόταν πιο εύκολη! Θα δούμε! Προς το παρών ξεκινάω το περπάτημα! Ο αντρουλης κάνει και αυτός ότι μπορεί αν και μετά την συγκεκριμένη εξέταση δεν νιώθω πολύ να θέλω σεξακι νομίζω ότι έχω πάει με 10 σε μια μέρα :razz:. Φαντάζομαι ότι τον πειραξε τον τράχηλο αρκετά για αυτό και έφτασε και στο κεφάλι... Τώρα προς το παρών έχω μείνει με έναν πόνο στην μέση. Όπως και να έχει την άλλη παρασκευή επιτέλους θα έχω το μπεμπακι αγκαλιά και κάπως με παρηγορεί! 

Την προηγούμενη Παρασκευή είχα πάει κ εγώ γιατρό ελάχιστες ώρες πριν γεννησω και το nst ήταν στο 10 κ από την εξέταση τραχήλου μου είπε πως είχε μαλακώσει ο τράχηλος αλλά το παιδί ψηλα... Και σε ελάχιστες ώρες γέννησα! Δεν λένε κάτι αυτά, μην απογοητεύσαι! Περπάτημα φουλ και όλα καλά θα πάνε! Γιατί όμως καισαρική και δεν προσπαθείτε με πρόκληση; 

@LadyP θέλω κ εγώ τη διαδικασία!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marianna1986 είπε:

Την προηγούμενη Παρασκευή είχα πάει κ εγώ γιατρό ελάχιστες ώρες πριν γεννησω και το nst ήταν στο 10 κ από την εξέταση τραχήλου μου είπε πως είχε μαλακώσει ο τράχηλος αλλά το παιδί ψηλα... Και σε ελάχιστες ώρες γέννησα! Δεν λένε κάτι αυτά, μην απογοητεύσαι! Περπάτημα φουλ και όλα καλά θα πάνε! Γιατί όμως καισαρική και δεν προσπαθείτε με πρόκληση; 

@LadyP θέλω κ εγώ τη διαδικασία!

Σε ταγκαρα παραπάνω που τα έγραψα κορίτσι! Αυτά έλεγε το χαρτί όταν είχα πάει για το επίδομα γέννας ! Απλά άρχισαν οι συσπάσεις από μόνες τους μετά από λίγο? 

@Mariamaraki ελπίζω να είδες το παραπάνω μήνυμα μου έκανα επεξεργασία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, LadyP είπε:

Σε ταγκαρα παραπάνω που τα έγραψα κορίτσι! Αυτά έλεγε το χαρτί όταν είχα πάει για το επίδομα γέννας ! Απλά άρχισαν οι συσπάσεις από μόνες τους μετά από λίγο? 

@Mariamaraki ελπίζω να είδες το παραπάνω μήνυμα μου έκανα επεξεργασία!

Σε υπέρ ευχαριστώ !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Σε ταγκαρα παραπάνω που τα έγραψα κορίτσι! Αυτά έλεγε το χαρτί όταν είχα πάει για το επίδομα γέννας ! Απλά άρχισαν οι συσπάσεις από μόνες τους μετά από λίγο? 

@Mariamaraki ελπίζω να είδες το παραπάνω μήνυμα μου έκανα επεξεργασία!

Σ' ευχαριστώ πολύ! 

Ναι άρχισαν από μόνες τους! Στο πρώτο μου παιδί έσπασαν τα νερά έτσι ξαφνικά, ούτε πόνους είχα μετά το σπασιμο. Μου έβαλαν τεχνητούς γιατί ήταν το μωρό ψηλά κ δεν είχα διαστολή. Ξεκινα περπάτημα!!!

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, εγκυούλες και λεχώνες!
 

Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να σας γράψω. Γαλατάκι κι εγώ το almiron πήρα για τη μια εβδομάδα που έδινα λίγο συμπλήρωμα και αυτό γιατί με αυτό ξεκινήσαμε και στο ΡΕΑ. Το έτρωγε πολύ εύκολα. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι κάποιες φορές έβγαλε λίγο γαλατάκι πηχτό το μωρό αλλά πολύ μικρή ποσότητα.
Τώρα παλεύω αποκλειστικά με το δικό μου γάλα και χωρίς θήλαστρο. Λέω παλεύω γιατί τρώει ανά 2-3 ώρες το πολύ 20 λεπτά και αυτό με διαλείμματα (την κουνάω, της μιλάω, την αλλάζω πάνα μπας και ξυπνήσει). Όλο αυτό προφανώς μου δημιουργεί πολύ άγχος γιατί δεν ξέρω αν τρώει καλά. Πάντως επειδή τη ζυγίζω σε γραμμάρια πάμε καλά!
 

Τι άγχος κι αυτό για εμάς τις `πρώτη φορά μαμα`. Τρώει καλά? Κοιμάται καλά? Το κάνω σωστά μπάνιο? Γιατί σφίγγεται? Γιατί γκρινιάζει? Η ψυχολογία στα Τάρταρα με τον συνδυασμό άγχους, Κλεισούρας και σωματικής κατάστασης.. Εμεις την Κυριακή αν έχει καλό καιρό θα την βγάλουμε βόλτα. Θα είμαστε δυο εβδομάδων. Να πάρουμε λίγο τα πάνω μας..

  • Μου αρέσει 2

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, εγκυούλες και λεχώνες!
 

Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να σας γράψω. Γαλατάκι κι εγώ το almiron πήρα για τη μια εβδομάδα που έδινα λίγο συμπλήρωμα και αυτό γιατί με αυτό ξεκινήσαμε και στο ΡΕΑ. Το έτρωγε πολύ εύκολα. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι κάποιες φορές έβγαλε λίγο γαλατάκι πηχτό το μωρό αλλά πολύ μικρή ποσότητα.
Τώρα παλεύω αποκλειστικά με το δικό μου γάλα και χωρίς θήλαστρο. Λέω παλεύω γιατί τρώει ανά 2-3 ώρες το πολύ 20 λεπτά και αυτό με διαλείμματα (την κουνάω, της μιλάω, την αλλάζω πάνα μπας και ξυπνήσει). Όλο αυτό προφανώς μου δημιουργεί πολύ άγχος γιατί δεν ξέρω αν τρώει καλά. Πάντως επειδή τη ζυγίζω σε γραμμάρια πάμε καλά!
 

Τι άγχος κι αυτό για εμάς τις `πρώτη φορά μαμα`. Τρώει καλά? Κοιμάται καλά? Το κάνω σωστά μπάνιο? Γιατί σφίγγεται? Γιατί γκρινιάζει? Η ψυχολογία στα Τάρταρα με τον συνδυασμό άγχους, Κλεισούρας και σωματικής κατάστασης.. Εμεις την Κυριακή αν έχει καλό καιρό θα την βγάλουμε βόλτα. Θα είμαστε δυο εβδομάδων. Να πάρουμε λίγο τα πάνω μας..

Εγώ φίλη για τους ίδιους λόγους τον έβγαλα από τη προηγούμενη Κυριακή!! Μόλις έκλεισε μια εβδομάδα κ μάλιστα με παρότρυνση του παιδιάτρου..

Βολτα με το καρότσι κ κάτσαμε κ σε ένα μικρό καφέ στη γειτονιά (έξω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) κ πραγματικά αυτή η 1.5 ωρίτσα έξω μας αναζωογόνησε!! Κ τώρα έχουμε σκοπό να το επαναλάβουμε κ αυτή τη Κυριακή:x

Έχεις πάρει ζυγαρια?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εγώ φίλη για τους ίδιους λόγους τον έβγαλα από τη προηγούμενη Κυριακή!! Μόλις έκλεισε μια εβδομάδα κ μάλιστα με παρότρυνση του παιδιάτρου..

Βολτα με το καρότσι κ κάτσαμε κ σε ένα μικρό καφέ στη γειτονιά (έξω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) κ πραγματικά αυτή η 1.5 ωρίτσα έξω μας αναζωογόνησε!! Κ τώρα έχουμε σκοπό να το επαναλάβουμε κ αυτή τη Κυριακή:x

Έχεις πάρει ζυγαρια?

Αχ τι τέλεια που πήγατε τη βολτίτσα σας!! Κι εγώ ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε να την πάμε αν δεν έχει υγρασία, πολύ αέρα και βροχή. Ο μπαμπάς της ανυπομονεί να πάμε βόλτα σαν οικογένεια και να της δείξει τα κατατόπια!!! Κι εμείς βόλτα με το καρότσι σκεφτόμαστε και ίσως καφέ κάπου έξω εννοείται!!! Αγχώνομαι λίγο για να ρυθμίσω το φαΐ της αλλά οκ!! Όταν τον είχες έξω κοιμόταν η ήταν ξύπνιος ο γλυκούλης;; Τον πήγες με το αυγό στο καρότσι η με το πορτ μπεμπέ;;

Μου έχει δανείσει τη ζυγαριά της μια φίλη μου και πάλι καλά γιατί ξεαγχωνομαι όταν βλέπω ότι σιγά σιγά ανεβαίνουμε! Ήρθαμε σπίτι 2.600 και τώρα είμαστε 3.070 :wub:


OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vivi8 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, εγκυούλες και λεχώνες!
 

Σας διαβάζω καθημερινά αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να σας γράψω. Γαλατάκι κι εγώ το almiron πήρα για τη μια εβδομάδα που έδινα λίγο συμπλήρωμα και αυτό γιατί με αυτό ξεκινήσαμε και στο ΡΕΑ. Το έτρωγε πολύ εύκολα. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι κάποιες φορές έβγαλε λίγο γαλατάκι πηχτό το μωρό αλλά πολύ μικρή ποσότητα.
Τώρα παλεύω αποκλειστικά με το δικό μου γάλα και χωρίς θήλαστρο. Λέω παλεύω γιατί τρώει ανά 2-3 ώρες το πολύ 20 λεπτά και αυτό με διαλείμματα (την κουνάω, της μιλάω, την αλλάζω πάνα μπας και ξυπνήσει). Όλο αυτό προφανώς μου δημιουργεί πολύ άγχος γιατί δεν ξέρω αν τρώει καλά. Πάντως επειδή τη ζυγίζω σε γραμμάρια πάμε καλά!
 

Τι άγχος κι αυτό για εμάς τις `πρώτη φορά μαμα`. Τρώει καλά? Κοιμάται καλά? Το κάνω σωστά μπάνιο? Γιατί σφίγγεται? Γιατί γκρινιάζει? Η ψυχολογία στα Τάρταρα με τον συνδυασμό άγχους, Κλεισούρας και σωματικής κατάστασης.. Εμεις την Κυριακή αν έχει καλό καιρό θα την βγάλουμε βόλτα. Θα είμαστε δυο εβδομάδων. Να πάρουμε λίγο τα πάνω μας..

Άμα το μωρό κάνει πάνες με κατουρο περίπου 8 την ημέρα μια χαρά τρώει! 

Να βγείτε βόλτα τώρα που έχει δροσίσει κάπως και να το ευχαριστηθειτε!

Τελικά όλες λίγο πολύ έχουμε βαρεσει μπιέλα! Ξενύχτι, κούραση αλλά θα έρθουν καλύτερες μέρες! Εσείς οι πρωτομανουλες να χαρείτε το παιδάκι σας τώρα που έχετε μόνο ένα γιατί εγώ σαν δευτερομαμα έχω βαρεσει διάλυση! Αλλά μερικές φορές σκέφτομαι και την @Hope89 αλλά και την @Jasmine@ με τα δίδυμα τους και συνερχομαι.

  • Μου αρέσει 3

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Irinoula86 είπε:

Εγώ είμαι η εξαίρεση..... Μην ντρέπεσαι να το πεις...... Δεν παρεξηγω.... Χαχαχαχ

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Συνολο 35

Hahah oxi vre!!Alla ap’oles tis kontines mou xerw oti exoun gennisei pio meta apo pit tous i pit k edw ooooles sxedon exoun gennisei nwritera!!K mou kanei entupwsi!!Oooooles na maste kala!!Egw pantws exw akoma 15-17 meres!!Gia na doume pote tha rthei k emena i mikroula mou:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Αχ τι τέλεια που πήγατε τη βολτίτσα σας!! Κι εγώ ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε να την πάμε αν δεν έχει υγρασία, πολύ αέρα και βροχή. Ο μπαμπάς της ανυπομονεί να πάμε βόλτα σαν οικογένεια και να της δείξει τα κατατόπια!!! Κι εμείς βόλτα με το καρότσι σκεφτόμαστε και ίσως καφέ κάπου έξω εννοείται!!! Αγχώνομαι λίγο για να ρυθμίσω το φαΐ της αλλά οκ!! Όταν τον είχες έξω κοιμόταν η ήταν ξύπνιος ο γλυκούλης;; Τον πήγες με το αυγό στο καρότσι η με το πορτ μπεμπέ;;

Μου έχει δανείσει τη ζυγαριά της μια φίλη μου και πάλι καλά γιατί ξεαγχωνομαι όταν βλέπω ότι σιγά σιγά ανεβαίνουμε! Ήρθαμε σπίτι 2.600 και τώρα είμαστε 3.070 :wub:

Φτου φτου το μαναρακι μου πολύ καλά φίλη!! Εγω γαμωτο δεν έχω ζυγαριά..αλλαααα μόλις παρηγγειλα γτ θα έσκαγα μέχρι τη Παρασκευή που θα έρθει ξανά ο παιδίατρος!! Βέβαια από τις πάνες του κ μόνο είμαι σίγουρη ότι τρώει άσε που το βράδυ του δίνω συμπληρωμα κ πολλές φορές δεν το πίνει καν άρα έχει χορτάσει από το στήθος ουφφφ

Με το Πορτ μπεμπέ τον πήγαμε να είναι άνετος!! Τον έβγαλα μόλις τον είχα ταισει επίτηδες να είναι ήρεμος κ εκείνος ενώ ξεκινήσαμε κ ήταν ξύπνιος σύντομα αποκοιμήθηκε..μόλις φτάναμε άρχισε να ξυπνάει..βέβαια είχα αντλήσει γάλα κ είχα μαζί μου καλού κακου..

Πάντως το αυγό δε το θεωρώ άνετο εκτός αν είναι για λίγο κ με το αμάξι..

Just now, Annou είπε:

Hahah oxi vre!!Alla ap’oles tis kontines mou xerw oti exoun gennisei pio meta apo pit tous i pit k edw ooooles sxedon exoun gennisei nwritera!!K mou kanei entupwsi!!Oooooles na maste kala!!Egw pantws exw akoma 15-17 meres!!Gia na doume pote tha rthei k emena i mikroula mou:D

Πες το ψέματα!!

Αφού τα πρηξαμε να βγουν τα μωρά μας άκουσαν τις μανουλες τούς!! 

Χαχαχα κ εγώ σαν σήμερα είχα την ΠΗΤ κανονικά κ ο μπέμπης μου είναι ηδη 12ημερων..:x

Έρχεται κ εσένα φίλη...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φτου φτου το μαναρακι μου πολύ καλά φίλη!! Εγω γαμωτο δεν έχω ζυγαριά..αλλαααα μόλις παρηγγειλα γτ θα έσκαγα μέχρι τη Παρασκευή που θα έρθει ξανά ο παιδίατρος!! Βέβαια από τις πάνες του κ μόνο είμαι σίγουρη ότι τρώει άσε που το βράδυ του δίνω συμπληρωμα κ πολλές φορές δεν το πίνει καν άρα έχει χορτάσει από το στήθος ουφφφ

Με το Πορτ μπεμπέ τον πήγαμε να είναι άνετος!! Τον έβγαλα μόλις τον είχα ταισει επίτηδες να είναι ήρεμος κ εκείνος ενώ ξεκινήσαμε κ ήταν ξύπνιος σύντομα αποκοιμήθηκε..μόλις φτάναμε άρχισε να ξυπνάει..βέβαια είχα αντλήσει γάλα κ είχα μαζί μου καλού κακου..

Πάντως το αυγό δε το θεωρώ άνετο εκτός αν είναι για λίγο κ με το αμάξι..

Πες το ψέματα!!

Αφού τα πρηξαμε να βγουν τα μωρά μας άκουσαν τις μανουλες τούς!! 

Χαχαχα κ εγώ σαν σήμερα είχα την ΠΗΤ κανονικά κ ο μπέμπης μου είναι ηδη 12ημερων..:x

Έρχεται κ εσένα φίλη...

Gabros mas!Xairomai polu pou oles eiste kala re koritsia!To pio vasiko auto einai!Exete tin ygeia sas k eseis k ta mwrakia sas!!Na mas stelnete etsi ta thetika sas vibes na einai k gia mas ola teleia!!!Egw avrio exw prwti fora nst!Tha sas enimerwsw ti tha ginei:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ για τις πάνες έχω να πω ότι θελω 10 τη μέρα αλλά μιλάμε για πολύ νούμερο δυο! Τόσο νούμερο δυο που δεν καταλαβαινω αν έχει γίνει και το νούμερο 1!!!!!! Επίσης είναι 12 ημερών και έχει τυχει ήδη αρκετές φορές να τα εκσφενδονίσει την ώρα που την αλλάζουμε!

@Renez έχω ερώτηση μιας που το ανέφερες!! Όταν αντλείς για να του δώσεις στη βόλτα αν χρειαστεί, του το δίνεις στη θερμοκρασία που έχει εκείνη τη στιγμή η έχεις αγοράσει αυτό το σκεύος που θερμαίνει το μπιμπερό; Γιατί μπορεί για παράδειγμα να αντλήσω τώρα και το μωρό να πεινάσει στη βόλτα μετά από μιάμιση ώρα!

  • Χαχα 3

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...