Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Το νοβαλακ υπάρχει στο σούπερ ή φαρμακείο?

Λέω να δώσω ένα πιο καλό ή βιολογικό γι αυτό ρωτάω.

Η παιδίατρος μας μου είπε ότι κ το ναν είναι καλό κ το φρεζυλακ γκολντ πιο καλό. Αυτά τα φρεζυντερμ όμως ρε κορίτσια πολύ τα προωθούν όλοι οι γιατροί γενικώς, τα εκτιμώ τα προϊόντα βέβαια αλλά έχει πέσει πολύ διαφημηση στους γιατρούς.

Λέω να πάρω το φρεζυλακ να το δοκιμάσουμε γτ είναι κ βιολογικο αλλά τώρα με το ναβαλακ ψηθηκα που το λέτε όλες,κι αυτό με τον αέρα που λέει η Νίνα σωστό ...αχ θα δούμε! Μακάρι όταν έρθει το γαλατακι να μας καλύπτει για όλα τα γεύματα κ να δίνω μόνο σε ώρα ανάγκης!

Τι κανουν τα νινακια μας σήμερα? Εμείς κάναμε το μπανάκι μας,φάγαμε κ κοιμόμαστε ωραίες κ μοσχομυριστες!:wub: Αύριο μάλλον σπίτι μας!!! Γιουπιιιιι θα δω και το αντράκι μου τον μεγαλ ο κ σπουδαίο αδερφό!!!

@Irinoula86 που είσαι? Γέννας? Θα δίνεις το παρόν 2 φορές την ημέρα.. Αχαχαχα...η απουσιολογος περιμένει! Αααα θα τον γράψω τον μπέμπη στο ποινικολογιο για καθυστερημένη άφιξη στη τάξη!!!

  • Μου αρέσει 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

Το νοβαλακ υπάρχει στο σούπερ ή φαρμακείο?

Λέω να δώσω ένα πιο καλό ή βιολογικό γι αυτό ρωτάω.

Η παιδίατρος μας μου είπε ότι κ το ναν είναι καλό κ το φρεζυλακ γκολντ πιο καλό. Αυτά τα φρεζυντερμ όμως ρε κορίτσια πολύ τα προωθούν όλοι οι γιατροί γενικώς, τα εκτιμώ τα προϊόντα βέβαια αλλά έχει πέσει πολύ διαφημηση στους γιατρούς.

Λέω να πάρω το φρεζυλακ να το δοκιμάσουμε γτ είναι κ βιολογικο αλλά τώρα με το ναβαλακ ψηθηκα που το λέτε όλες,κι αυτό με τον αέρα που λέει η Νίνα σωστό ...αχ θα δούμε! Μακάρι όταν έρθει το γαλατακι να μας καλύπτει για όλα τα γεύματα κ να δίνω μόνο σε ώρα ανάγκης!

Τι κανουν τα νινακια μας σήμερα? Εμείς κάναμε το μπανάκι μας,φάγαμε κ κοιμόμαστε ωραίες κ μοσχομυριστες!:wub: Αύριο μάλλον σπίτι μας!!! Γιουπιιιιι θα δω και το αντράκι μου τον μεγαλ ο κ σπουδαίο αδερφό!!!

Ολα τα γάλατα είναι καλά.. Υπάρχουν τα γκολντ και τα πριμιουμ.. Εγώ επειδή τα χω δοκιμάσει, σε προτρεπω για νοβάλακ.. Μεγάλωσαν πενυε παιδια μαζί με το δικό μου, ολα με νοβαλακ πριμιουμ

Τα πηγαν ολα περιφημα... Και από ανάπτυξη φουλ... Τώρα εσυ αποφασιζεις.. Και η κόρη σου:mrgreen:

Απλά αν κάνουν πολυ αφρό, θα έχετε κολικους.. Αυτό προσεξε το

Ευχομαι να πανε ολα σουπερ και να ΣτΕ παντα καλά και αγαπημένοι... Με το καλό να επιστρέψετε σπιτάκι σας

Πως είναι η μικρή? Ήρεμη?? 

 

Just now, Christinα είπε:

Το νοβαλακ υπάρχει στο σούπερ ή φαρμακείο?

Λέω να δώσω ένα πιο καλό ή βιολογικό γι αυτό ρωτάω.

Η παιδίατρος μας μου είπε ότι κ το ναν είναι καλό κ το φρεζυλακ γκολντ πιο καλό. Αυτά τα φρεζυντερμ όμως ρε κορίτσια πολύ τα προωθούν όλοι οι γιατροί γενικώς, τα εκτιμώ τα προϊόντα βέβαια αλλά έχει πέσει πολύ διαφημηση στους γιατρούς.

Λέω να πάρω το φρεζυλακ να το δοκιμάσουμε γτ είναι κ βιολογικο αλλά τώρα με το ναβαλακ ψηθηκα που το λέτε όλες,κι αυτό με τον αέρα που λέει η Νίνα σωστό ...αχ θα δούμε! Μακάρι όταν έρθει το γαλατακι να μας καλύπτει για όλα τα γεύματα κ να δίνω μόνο σε ώρα ανάγκης!

Τι κανουν τα νινακια μας σήμερα? Εμείς κάναμε το μπανάκι μας,φάγαμε κ κοιμόμαστε ωραίες κ μοσχομυριστες!:wub: Αύριο μάλλον σπίτι μας!!! Γιουπιιιιι θα δω και το αντράκι μου τον μεγαλ ο κ σπουδαίο αδερφό!!!

@Irinoula86 που είσαι? Γέννας? Θα δίνεις το παρόν 2 φορές την ημέρα.. Αχαχαχα...η απουσιολογος περιμένει! Αααα θα τον γράψω τον μπέμπη στο ποινικολογιο για καθυστερημένη άφιξη στη τάξη!!!

Υπαρχει φαρμακείο μόνο δυστυχώς... Το νοβαλακ

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Ολα τα γάλατα είναι καλά.. Υπάρχουν τα γκολντ και τα πριμιουμ.. Εγώ επειδή τα χω δοκιμάσει, σε προτρεπω για νοβάλακ.. Μεγάλωσαν πενυε παιδια μαζί με το δικό μου, ολα με νοβαλακ πριμιουμ

Τα πηγαν ολα περιφημα... Και από ανάπτυξη φουλ... Τώρα εσυ αποφασιζεις.. Και η κόρη σου:mrgreen:

Απλά αν κάνουν πολυ αφρό, θα έχετε κολικους.. Αυτό προσεξε το

Ευχομαι να πανε ολα σουπερ και να ΣτΕ παντα καλά και αγαπημένοι... Με το καλό να επιστρέψετε σπιτάκι σας

Πως είναι η μικρή? Ήρεμη?? 

 

Σε ευχαριστώ Νίνα μου! 

Είναι ήσυχη κ διακριτική! Τρώει, κοιμάται αλλά κάθεται αρκετά κ ξύπνια! Εχει ένα κλάμα πιο διακριτικό κ σχετικά τσιριχτο σε σχέση με το αγοριστικο που ήταν πιο δυνατό! Σηκώνει το κεφαλάκι της κ γυρίζει στους ήχους ή στις κινήσεις. Κάνει αστείες γκριμάτσες κ αυτά τα ασυναίσθητα χαμογελακια! Ο μπαμπάς της εχει τρελαθεί κ την παίρνει αγκαλιά να πάνε βόλτα λέει...χαχαχα μέχρι το παράθυρο..αχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Κορίτσια κοριτσάκια μου, Καλημέρα! 

Λοιπόν φιλενάδες είπα να μην ανοίξω θέμα, δν κοίταξα αν υπάρχει ήδη κιόλας αλλά ας το συζητήσουμε πρώτα εδώ κι φυσικά οι φίλες που μας διαβάζουν γτ είμαστε κ popular ας βοηθήσουν με μια γνώμη!

Θέμα: Γάλα για συμπλήρωμα!!!

Που λέτε η μπέμπα μου έχει εξελιχτεί σε καλοφαγου! Η θηλες μου ψιλοπληγωθηκαν κ τις προστατεύω μέχρι να κατέβει το γαλατακι για να αρχίσει η μάχη. Βάζω τη μαγική κρεμουλα της medela πλέον για γρήγορη επούλωση κ δίνω φυσικά κ ζιζι αλλά περιορισμένα για να συνέλθω. Λοιπον η μικρή τρώει Γάλα έτοιμο 50 έως κ 70μλ ανεξαρτήτως στήθους ανά 3-4 ώρες...μπορεί κ πιο νωρίς. Εδώ της έχουν δώσει ναν της νεστλε κ φριζολακ της Νουνού κ ξέρω ότι κ τα 2 τα βρίσκεις εύκολα στο σούπερ. Το φριζολακ το έδινα κ στο αγοράκι μου κ δεν είχα κανένα θέμα. Η μικρή έχει δεχτεί κ τα 2 μια χαρά,φαΐ να ναι κι ότι να ναι,μέχρι κ σουβλάκι θα εγλυφε! Στο δια ταύτα! Εσείς τι γάλα δίνετε, προτείνετε, προτιμάτε γενικά? Σκέφτηκα και της φρεζυντερμ τα γαλατακια που πρέπει να παίζουν σε καλή τιμή κ έχει κ βιολογικό κ κατσικίσιο κ είναι κ ελληνική εταιρεία?? Φυσικά πάντα η γνώμη παιδιάτρου κ βλέποντας κ κάνοντας με το παιδί κ γνωρίζοντας ότι κάθε παιδάκι δέχεται διαφορετικά το γαλατακι κ σε ένα κάποιο γάλα να είναι θεϊκό κ σε άλλον χαλί μαύρο. 

Για δώστε μου τα φώτα σας!!!

Αυτό ακριβώς δίνω εγω!! Το fezylac platinum είχα κάνει μόνη έρευνα κ είχα καταλήξει σε κατσικίσιο για αρκετούς λόγους και μου πρότεινε το συγκεκριμένο ο παιδίατρος (δε παρουσιάζει τόσες αλλεργίες όσες το αγελαδινο για την ακρίβεια σχεδόν καμία ως τώρα σε έρευνες/είναι πιο ελαφρύ για το πεπτικό σύστημα του μωρού/είναι πιστοποιημένα βιολογικό /ελληνικο κ επίσης για εμένα που θηλάζω πιο συμβατό με τον θηλασμό καθως έχει πιο ελαφρύα κ ουδέτερη γεύση από το αγελαδινο κ δεν δημιουργεί σύγχιση στη γεύση του μωρού) !

Το πίνει 1 εβδομαδα τώρα κ μας έχει ταιριάξει..οποία θέλει αγελαδινό υπάρχει της ίδιας σειράς επίσης βιολογικό το frezylac gold.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Σε ευχαριστώ Νίνα μου! 

Είναι ήσυχη κ διακριτική! Τρώει, κοιμάται αλλά κάθεται αρκετά κ ξύπνια! Εχει ένα κλάμα πιο διακριτικό κ σχετικά τσιριχτο σε σχέση με το αγοριστικο που ήταν πιο δυνατό! Σηκώνει το κεφαλάκι της κ γυρίζει στους ήχους ή στις κινήσεις. Κάνει αστείες γκριμάτσες κ αυτά τα ασυναίσθητα χαμογελακια! Ο μπαμπάς της εχει τρελαθεί κ την παίρνει αγκαλιά να πάνε βόλτα λέει...χαχαχα μέχρι το παράθυρο..αχαχαχ

Αχ είναι σκέτη γλυκα η κόρη... Ανυπομονώ ωωω

Ναι το Αγοριστικο κλάμα ειναι πολυ δυνατό χαχαχ

Χαζομπαμπαςςςς

Λατρευω το πως κάνουν οι άντρες με τα κοριτσάκια τους... Αχ έτσι έτσι να ναι παντα


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Christinα είπε:

Το νοβαλακ υπάρχει στο σούπερ ή φαρμακείο?

Λέω να δώσω ένα πιο καλό ή βιολογικό γι αυτό ρωτάω.

Η παιδίατρος μας μου είπε ότι κ το ναν είναι καλό κ το φρεζυλακ γκολντ πιο καλό. Αυτά τα φρεζυντερμ όμως ρε κορίτσια πολύ τα προωθούν όλοι οι γιατροί γενικώς, τα εκτιμώ τα προϊόντα βέβαια αλλά έχει πέσει πολύ διαφημηση στους γιατρούς.

Λέω να πάρω το φρεζυλακ να το δοκιμάσουμε γτ είναι κ βιολογικο αλλά τώρα με το ναβαλακ ψηθηκα που το λέτε όλες,κι αυτό με τον αέρα που λέει η Νίνα σωστό ...αχ θα δούμε! Μακάρι όταν έρθει το γαλατακι να μας καλύπτει για όλα τα γεύματα κ να δίνω μόνο σε ώρα ανάγκης!

Τι κανουν τα νινακια μας σήμερα? Εμείς κάναμε το μπανάκι μας,φάγαμε κ κοιμόμαστε ωραίες κ μοσχομυριστες!:wub: Αύριο μάλλον σπίτι μας!!! Γιουπιιιιι θα δω και το αντράκι μου τον μεγαλ ο κ σπουδαίο αδερφό!!!

@Irinoula86 που είσαι? Γέννας? Θα δίνεις το παρόν 2 φορές την ημέρα.. Αχαχαχα...η απουσιολογος περιμένει! Αααα θα τον γράψω τον μπέμπη στο ποινικολογιο για καθυστερημένη άφιξη στη τάξη!!!

χαχαχα καλοοοο!!!! εδω ειμαι κορίτσια μου!!!!παρούσα και σήμερα!!!!ε μα την θελει την τιμωρία του το σκατουλι μου!!!!Τέτοιο που είναι! πεισματάρης σαν τον πατέρα του!

και βολεψακιας!

δεν μιλάω απο το πρωι καθως δεν μπορω να συμμετεχω στις συζητησεις σας πλεον.... δεν εχω γνωμη για τα γάλατα!!δεν ξερω αφου δεν εχω ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.....ΗΡΕΜΑ ΤΟ ΛΕΩ ΝΑΙ!!!!χαχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Αχ είναι σκέτη γλυκα η κόρη... Ανυπομονώ ωωω

Ναι το Αγοριστικο κλάμα ειναι πολυ δυνατό χαχαχ

Χαζομπαμπαςςςς

Λατρευω το πως κάνουν οι άντρες με τα κοριτσάκια τους... Αχ έτσι έτσι να ναι παντα

Σε λιγάκι θα τα ζησειςκ θα τρελαθείς !!!! Μια γλυκά είναι και τα κοριτσάκια μας!!! Καλέ το κλάμα το αντρικό άλλο πράγμα, αυτή είναι πολύ δεσποινίδα μπροστά στον αγροικο μου τον βροντερό! Είναι κι ένα αγοράκι στο διπλανό δωμάτιο που πραγματικά κλαίει κι ακούγεται σε όλη τη γειτονιά, δυνατά τ αντρακια, λεπτεπιλεπτα τα κοριτσάκια!!!!

Just now, Irinoula86 είπε:

χαχαχα καλοοοο!!!! εδω ειμαι κορίτσια μου!!!!παρούσα και σήμερα!!!!ε μα την θελει την τιμωρία του το σκατουλι μου!!!!Τέτοιο που είναι! πεισματάρης σαν τον πατέρα του!

και βολεψακιας!

δεν μιλάω απο το πρωι καθως δεν μπορω να συμμετεχω στις συζητησεις σας πλεον.... δεν εχω γνωμη για τα γάλατα!!δεν ξερω αφου δεν εχω ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.....ΗΡΕΜΑ ΤΟ ΛΕΩ ΝΑΙ!!!!χαχαχαχαχαχαχαχα

Είσαι προνομιούχος ! Σου λύνουμε από τώρα τις μελλοντικές σου απορίες! Αχαχαχαχ

Καλέ εσύ θα κάνεις παιδαρο ώριμο και βαρβάτο! Έτοιμος κ εύκολος σε όλα του θα είναι, θα το δεις!

Πώς είσαι?

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Σε λιγάκι θα τα ζησειςκ θα τρελαθείς !!!! Μια γλυκά είναι και τα κοριτσάκια μας!!! Καλέ το κλάμα το αντρικό άλλο πράγμα, αυτή είναι πολύ δεσποινίδα μπροστά στον αγροικο μου τον βροντερό! Είναι κι ένα αγοράκι στο διπλανό δωμάτιο που πραγματικά κλαίει κι ακούγεται σε όλη τη γειτονιά, δυνατά τ αντρακια, λεπτεπιλεπτα τα κοριτσάκια!!!!

Είσαι προνομιούχος ! Σου λύνουμε από τώρα τις μελλοντικές σου απορίες! Αχαχαχαχ

Καλέ εσύ θα κάνεις παιδαρο ώριμο και βαρβάτο! Έτοιμος κ εύκολος σε όλα του θα είναι, θα το δεις!

Πώς είσαι?

είναι λίγο ψυχοφθόρο όλο αυτο μπορώ να πω.......

προσπαθω να βρω κατι να κανω για να μην σκεφτομαι!

Δευτερα πάλι ραντεβού με γιατρό! δεν θελω να παω...............εν τω μεταξυ αυτες τις μερες μονο περιποιούμαι για να ειμαι ανα πάσα στιγμή έτοιμη!

αλλά τπτ το παιδακι μου..... νομιζω θα αφεθω λίγο απεριποίητη μπας και δεν του αρεσουν πολύ τα φρου φρου και αρωματα που βάζω...χχιιιχιιχιιχιχ

 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Και εμείς ακόμα εδώ χωρίς κάποια προοπτική για εκπληξεις! Σήμερα είχα nst το οποίο η μπέμπα μας έστειλε γιατί κοιμόταν ένα μισάωρο και ήμασταν έτοιμοι για επιτόπου καισαρική.... Μετά ξύπνησε τεντωθηκε και όλα καλά! Έχει να φάει πολλές δαγκώνιες στα μπούτια για αυτα που μου κάνει... καμία σύσπαση απολύτως.Στην κολπική εξέταση ο τράχηλος καλός αλλά η μικρή δεν έχει εμπεδωθεί παρόλο που είναι σχετικά χαμηλά! Δευτέρα τεστ covid και ο μπαμπάς και αν δεν αλλάξει κάτι Πέμπτη βράδυ θα μπω για πρόκληση (αν δεν έχει εμπεδωθεί η μικρή παίζει και κατευθείαν καισαρική). Βρε κορίτσια να ρωτήσω μετά τη κολπική εξέταση είχατε καθόλου καφέ υγρά? Εγώ έχω μάλλον με ψαχουλεψαν πολύ... Τεσπά να σκάσω είμαι έχω άγχος που δνε κουνιέται πολύ η μικρή έχω και το άγχος ότι θα πάω για καισαρική... Κυριακή ξανά nst....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Και εμείς ακόμα εδώ χωρίς κάποια προοπτική για εκπληξεις! Σήμερα είχα nst το οποίο η μπέμπα μας έστειλε γιατί κοιμόταν ένα μισάωρο και ήμασταν έτοιμοι για επιτόπου καισαρική.... Μετά ξύπνησε τεντωθηκε και όλα καλά! Έχει να φάει πολλές δαγκώνιες στα μπούτια για αυτα που μου κάνει... καμία σύσπαση απολύτως.Στην κολπική εξέταση ο τράχηλος καλός αλλά η μικρή δεν έχει εμπεδωθεί παρόλο που είναι σχετικά χαμηλά! Δευτέρα τεστ covid και ο μπαμπάς και αν δεν αλλάξει κάτι Πέμπτη βράδυ θα μπω για πρόκληση (αν δεν έχει εμπεδωθεί η μικρή παίζει και κατευθείαν καισαρική). Βρε κορίτσια να ρωτήσω μετά τη κολπική εξέταση είχατε καθόλου καφέ υγρά? Εγώ έχω μάλλον με ψαχουλεψαν πολύ... Τεσπά να σκάσω είμαι έχω άγχος που δνε κουνιέται πολύ η μικρή έχω και το άγχος ότι θα πάω για καισαρική... Κυριακή ξανά nst....

Ναι..εγώ είχα κ αίμα όχι μόνο καφέ υγρά..βέβαια μου την έκανα την ημέρα της εισαγωγής οπότε ίσως ήταν κ πιο βαθιά εμένα ξέρω γω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Και εμείς ακόμα εδώ χωρίς κάποια προοπτική για εκπληξεις! Σήμερα είχα nst το οποίο η μπέμπα μας έστειλε γιατί κοιμόταν ένα μισάωρο και ήμασταν έτοιμοι για επιτόπου καισαρική.... Μετά ξύπνησε τεντωθηκε και όλα καλά! Έχει να φάει πολλές δαγκώνιες στα μπούτια για αυτα που μου κάνει... καμία σύσπαση απολύτως.Στην κολπική εξέταση ο τράχηλος καλός αλλά η μικρή δεν έχει εμπεδωθεί παρόλο που είναι σχετικά χαμηλά! Δευτέρα τεστ covid και ο μπαμπάς και αν δεν αλλάξει κάτι Πέμπτη βράδυ θα μπω για πρόκληση (αν δεν έχει εμπεδωθεί η μικρή παίζει και κατευθείαν καισαρική). Βρε κορίτσια να ρωτήσω μετά τη κολπική εξέταση είχατε καθόλου καφέ υγρά? Εγώ έχω μάλλον με ψαχουλεψαν πολύ... Τεσπά να σκάσω είμαι έχω άγχος που δνε κουνιέται πολύ η μικρή έχω και το άγχος ότι θα πάω για καισαρική... Κυριακή ξανά nst....

Αν έχεις υγρά... Μάλλον έσπασε το τραχηλικο πωμα και σε βλεπω για φυσιολογικό τοκετό συντομα... Βρε παλεψε το για φυσιολογικό, κι ας μήνες χει εμπεδωθεί με σωστές κινήσεις ολα γίνονται... Βέβαια ο γιατρός ξέρει καλυτερα... 

Με το καλό κουκλα μουυυυ

Just now, LadyP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Και εμείς ακόμα εδώ χωρίς κάποια προοπτική για εκπληξεις! Σήμερα είχα nst το οποίο η μπέμπα μας έστειλε γιατί κοιμόταν ένα μισάωρο και ήμασταν έτοιμοι για επιτόπου καισαρική.... Μετά ξύπνησε τεντωθηκε και όλα καλά! Έχει να φάει πολλές δαγκώνιες στα μπούτια για αυτα που μου κάνει... καμία σύσπαση απολύτως.Στην κολπική εξέταση ο τράχηλος καλός αλλά η μικρή δεν έχει εμπεδωθεί παρόλο που είναι σχετικά χαμηλά! Δευτέρα τεστ covid και ο μπαμπάς και αν δεν αλλάξει κάτι Πέμπτη βράδυ θα μπω για πρόκληση (αν δεν έχει εμπεδωθεί η μικρή παίζει και κατευθείαν καισαρική). Βρε κορίτσια να ρωτήσω μετά τη κολπική εξέταση είχατε καθόλου καφέ υγρά? Εγώ έχω μάλλον με ψαχουλεψαν πολύ... Τεσπά να σκάσω είμαι έχω άγχος που δνε κουνιέται πολύ η μικρή έχω και το άγχος ότι θα πάω για καισαρική... Κυριακή ξανά nst....

Δεν σε βλεπω να περιμενεις ως Δευτέρα παντως χαχαχσ

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nina13 είπε:

Αν έχεις υγρά... Μάλλον έσπασε το τραχηλικο πωμα και σε βλεπω για φυσιολογικό τοκετό συντομα... Βρε παλεψε το για φυσιολογικό, κι ας μήνες χει εμπεδωθεί με σωστές κινήσεις ολα γίνονται... Βέβαια ο γιατρός ξέρει καλυτερα... 

Με το καλό κουκλα μουυυυ

Δεν σε βλεπω να περιμενεις ως Δευτέρα παντως χαχαχσ

Αχ σε ευχαριστώ για την ελπιδα!!ωραία θα ήταν αλλά με απογοήτευσε λίγο ο γιατρός και η μαία μου η οποια είναι και συγγενείς μου! Αυτή μου έβαλε χέρι σήμερα! Και εγώ θέλω να το.παλεψω θα δούμε! Οι οδηγίες είναι μια ώρα περπάτημα τη μέρα!! Ξεκινάω από σήμερα και ελπίζω να το σφηνώσει αυτό το ξεροκέφαλο το.παιδι μου εκεί που πρέπει :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Αχ σε ευχαριστώ για την ελπιδα!!ωραία θα ήταν αλλά με απογοήτευσε λίγο ο γιατρός και η μαία μου η οποια είναι και συγγενείς μου! Αυτή μου έβαλε χέρι σήμερα! Και εγώ θέλω να το.παλεψω θα δούμε! Οι οδηγίες είναι μια ώρα περπάτημα τη μέρα!! Ξεκινάω από σήμερα και ελπίζω να το σφηνώσει αυτό το ξεροκέφαλο το.παιδι μου εκεί που πρέπει :P

Εμενα παντως αγαπητή μου ο γιος δεν είχε εμπεδωθεί.. Εμπεδωθηκε την ώρα του τοκετού.. Βέβαια περασα 17ωρες τοκετού.. Αλλά χαλάλι χαχα

Σκέψου η δικιά μου μαία, επίσης συγγενής μου, επειδή ακόμα η κόρη είναι σε εγκάρσια θέση, μου είπε ότι θα το γυρίσουμε το μωρό.. Γι αυτό στο λέω.. Κρίμα να φας μαχαίρια.. Επειδή δεν χει εμπεδωθεί

Να σαι έτοιμη, πονταρωσε σένα χαχαχα

Σε βλεπω να γέννας άμεσα χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Η άδεια γέννας για τους άντρες του ιδιωτικου τομέα είναι 2 μερες... Εγώ που γέννησα Σάββατο, ο άντρας μου τις έχασε;

Δουλεύει πενθήμερο Δευτέρα-Παρασκευη


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Αχ σε ευχαριστώ για την ελπιδα!!ωραία θα ήταν αλλά με απογοήτευσε λίγο ο γιατρός και η μαία μου η οποια είναι και συγγενείς μου! Αυτή μου έβαλε χέρι σήμερα! Και εγώ θέλω να το.παλεψω θα δούμε! Οι οδηγίες είναι μια ώρα περπάτημα τη μέρα!! Ξεκινάω από σήμερα και ελπίζω να το σφηνώσει αυτό το ξεροκέφαλο το.παιδι μου εκεί που πρέπει :P

Μην απογοητεύεσαι! Μπορεί να εμπεδωθεί πολύ γρήγορα και να γεννήσεις το σουκου! Στο ευκομαι κοριτσι! Περπατα όσο αντεχεις, αγγαρεψε κ τον μπαμπά να κάνει το ψυχικό κ να σε πειράξει λίγο πονηρά...Αχαχαχαχ.... 

Όπως και να έρθουν τα πράγματα σύντομα θα έχεις γεμάτη αγκαλίτσα! Δεν έχει κ πολύ χώρο να κουνηθεί ο ανθρωπάκος μέσα σου όποτε την πέφτει για να νάνι. Πάντως η δική μ ιστορία ως προς το μωρό κ το σώμα μου μου θύμησε πολύ της @Eva137 και πήγα κατευθειαν κ.τ, δεν ένιωθα ότι υπάρχει ελπίδα για Φ.τ, ήταν πολύ ψηλά κ εγώ πουλάκι αερατη στις κινήσεις μου. Αφουγκρασου το σώμα σου! Αφου είναι χαμηλά είναι καλό, σου πείραξε κ τον τράχηλο,περπατα κιολας κ θα σφινωσει εκεί που πρέπει!Εσύ να το παλέψεις και θα δεις,ότι σου πουν θα είναι το σωστό. 

Τώρα κοιτάω τη μπέμπα κ λέω που ήταν ολοκληρος ανθρωπος μέσα στη κοιλιά μ? Πως χωρούσε όλο αυτό? Είχα μικρή κοιλιά! Τώρα έφυγε η μισή, έχει αδειάσει μα ακόμα πιάνω το χεράκι μ να τη χαϊδεύει!

 

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...