Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Με το καλό να γυρίσετε σπίτι κορίτσια!!!

Περιμένω αντιδρασεις από τον Σπάιντερμαν!!

 

Just now, elenioz είπε:

Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας, να ηρεμήσετε να βρείτε τους ρυθμούς σας. Ποντάρω πως θα ξετρελαθεί με την αδερφούλα του :)

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! Γυρίσαμε σπίτι μας!!! Τώρα κάθισα...τώρα αρχίζει το ματς...Αχαχαχα

Ο μικρός μου ξετρελαθηκε!!! Τον είχε πάει ήδη η μαμά μ σπίτι μας να νιωθει κυρίαρχος του παιχνιδιου, είχαν πάρει κ δώρο για τη μπέμπα το πρωί στα μαγαζιά. Μας άνοιξε τη πόρτα κ ήθελε τόσο να τη δει κ έλεγε η μπέμπα μας η αδερφούλα μου κι έλαμπε!!! Καθίσαμε κ ήθελε να τη δει καλά καλά κ να επεξεργαστεί το κάθε τι πάνω της! Του τη βάλαμε αγκαλίτσα κ καμάρωνε! Πήρε τα δώρα του,έδωσε το δικά του! Βουρκωσα με το καμάρι μου με έλιωσε! Όταν μας είδε να θηλαζουμε παραξενευτηκε! Τι κάνει εκεί? Σου τρώει! Αχχαχαχα του εξήγησα αν κ του είχα πει κ πριν κ λέει Α σου τρώει το ζιζι! Αχαχαχα

Μου φάνηκε γίγαντας μπροστά στο νινι μας!

@Renez φάση θα είναι μην ανησυχείς! Α να σου πω! Ρώτησα την παιδίατρο της κλινικής για το κατσικίσιο κ μου είπε ότι μερικα δν έχουν φυλλικο κ πρέπει να δίνουμε έξτρα κ πιο κοντά στο μητρικό είναι το αγελαδινό. Τωρα γνώμη μου πάντα,αν δίνεις μόνο ένα γεύμα εσύ δεν έχει σημασία. Ρωτα τον παιδίατρος σας για το γαλα καλού κακου. Εγώ πήρα το φρεζυλακ το αγελαδινό τελικά αλλά δεν έχω δώσει ακόμα, θα σου πω εντυπώσεις!

@Aurora S εμένα μου είπε σίδηρο κ ασβέστιο να πάρω μαλλον όσο θηλάζω αλλά να αφήσω λίγες μέρες χωρίς για να μην δυσκόλευει το έντερο που ειμαι κι από την επέμβαση. 

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Christinα είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! Γυρίσαμε σπίτι μας!!! Τώρα κάθισα...τώρα αρχίζει το ματς...Αχαχαχα

Ο μικρός μου ξετρελαθηκε!!! Τον είχε πάει ήδη η μαμά μ σπίτι μας να νιωθει κυρίαρχος του παιχνιδιου, είχαν πάρει κ δώρο για τη μπέμπα το πρωί στα μαγαζιά. Μας άνοιξε τη πόρτα κ ήθελε τόσο να τη δει κ έλεγε η μπέμπα μας η αδερφούλα μου κι έλαμπε!!! Καθίσαμε κ ήθελε να τη δει καλά καλά κ να επεξεργαστεί το κάθε τι πάνω της! Του τη βάλαμε αγκαλίτσα κ καμάρωνε! Πήρε τα δώρα του,έδωσε το δικά του! Βουρκωσα με το καμάρι μου με έλιωσε! Όταν μας είδε να θηλαζουμε παραξενευτηκε! Τι κάνει εκεί? Σου τρώει! Αχχαχαχα του εξήγησα αν κ του είχα πει κ πριν κ λέει Α σου τρώει το ζιζι! Αχαχαχα

Μου φάνηκε γίγαντας μπροστά στο νινι μας!

@Renez φάση θα είναι μην ανησυχείς! Α να σου πω! Ρώτησα την παιδίατρο της κλινικής για το κατσικίσιο κ μου είπε ότι μερικα δν έχουν φυλλικο κ πρέπει να δίνουμε έξτρα κ πιο κοντά στο μητρικό είναι το αγελαδινό. Τωρα γνώμη μου πάντα,αν δίνεις μόνο ένα γεύμα εσύ δεν έχει σημασία. Ρωτα τον παιδίατρος σας για το γαλα καλού κακου. Εγώ πήρα το φρεζυλακ το αγελαδινό τελικά αλλά δεν έχω δώσει ακόμα, θα σου πω εντυπώσεις!

@Aurora S εμένα μου είπε σίδηρο κ ασβέστιο να πάρω μαλλον όσο θηλάζω αλλά να αφήσω λίγες μέρες χωρίς για να μην δυσκόλευει το έντερο που ειμαι κι από την επέμβαση. 

Γλύκας ο γιος σου !! Να τα χαίρεσαι κ να τα καμαρώνεις τα παιδάκια σου :wub:

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez μην αγχωνεσαι περνάνε φάσεις τα μωρά! Κ όσο μεγαλώνει δεν θα κοιμάται όλη μέρα... Αρχίζουν κ οι κολικοί σιγά σιγά και δυσκολεύει το πράγμα.

@Christinα τι καλός ο μεγάλος αδερφουλης! Χαχαχαχ κ εμένα έτσι μου φάνηκε η δικιά μου! Τεράστια:D κ πήγα να τη σηκώσω αγκαλιά (είχα να τη σηκώσω από τότε που έμεινα έγκυος) και μου φάνηκε ασηκωτη! Έχω συνηθίσει το καινουριο πουπουλακι-μωρακι!

@Aurora S εμένα μου είπε να συνεχίσω σίδηρο μέχρι να σαραντησω.

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου! Γυρίσαμε σπίτι μας!!! Τώρα κάθισα...τώρα αρχίζει το ματς...Αχαχαχα

Ο μικρός μου ξετρελαθηκε!!! Τον είχε πάει ήδη η μαμά μ σπίτι μας να νιωθει κυρίαρχος του παιχνιδιου, είχαν πάρει κ δώρο για τη μπέμπα το πρωί στα μαγαζιά. Μας άνοιξε τη πόρτα κ ήθελε τόσο να τη δει κ έλεγε η μπέμπα μας η αδερφούλα μου κι έλαμπε!!! Καθίσαμε κ ήθελε να τη δει καλά καλά κ να επεξεργαστεί το κάθε τι πάνω της! Του τη βάλαμε αγκαλίτσα κ καμάρωνε! Πήρε τα δώρα του,έδωσε το δικά του! Βουρκωσα με το καμάρι μου με έλιωσε! Όταν μας είδε να θηλαζουμε παραξενευτηκε! Τι κάνει εκεί? Σου τρώει! Αχχαχαχα του εξήγησα αν κ του είχα πει κ πριν κ λέει Α σου τρώει το ζιζι! Αχαχαχα

Μου φάνηκε γίγαντας μπροστά στο νινι μας!

@Renez φάση θα είναι μην ανησυχείς! Α να σου πω! Ρώτησα την παιδίατρο της κλινικής για το κατσικίσιο κ μου είπε ότι μερικα δν έχουν φυλλικο κ πρέπει να δίνουμε έξτρα κ πιο κοντά στο μητρικό είναι το αγελαδινό. Τωρα γνώμη μου πάντα,αν δίνεις μόνο ένα γεύμα εσύ δεν έχει σημασία. Ρωτα τον παιδίατρος σας για το γαλα καλού κακου. Εγώ πήρα το φρεζυλακ το αγελαδινό τελικά αλλά δεν έχω δώσει ακόμα, θα σου πω εντυπώσεις!

@Aurora S εμένα μου είπε σίδηρο κ ασβέστιο να πάρω μαλλον όσο θηλάζω αλλά να αφήσω λίγες μέρες χωρίς για να μην δυσκόλευει το έντερο που ειμαι κι από την επέμβαση. 

Δίνω ούτως ή άλλως βιταμίνη D κ για το φυλλικό μου είχε πει κ γιατρός εφόσον θηλάζω όλη μέρα ο,τι είναι να πάρει θα το παίρνει από εμένα προς το παρόν..

Ναι δε ξέρω ποιο είναι πιο κοντά στο ανθρώπινο σε συστατικά(βέβαια κανένα δεν είναι σαν το δικό μας γτ το δικό μας λένε πως έχει την ιδιότητα να προσαρμόζεται ανάλογα στις ανάγκες του παιδιού:x) απλα το κατσικίσιο είναι πιο εύπεπτο όπως το μητρικό κ πιο ανοστο από το αγελαδινο κ λένε πως βοηθαει ώστε να μην υπάρχει σύγχιση στις γεύσεις..τι να πω κ εγώ!! 

Το νοβαλακ που είχαν στο μαιευτήριο ενώ το έπινε κ σκεφτόμουν να πάρω αυτό όταν είδα τα συστατικά του κ το ποσό φοινικέλαιο και άλλου τύπου τέτοια έλαια ειχε το σχολίασα κ με μια μαία εκεί κ λέω άστο καλύτερα..έτσι έκατσα κ ψαχτικα λίγο..πες μου κ τις εντυπώσεις από το αγελαδινο της φρεζιντερμ λοιπόν να ξέρω αν χρειαστεί!!

Ποσο όμορφη στιγμή με τα παιδάκια σου...

Θα τα πάνε τέλεια κ θα είναι ο μεγάλος αδερφός της που θα τη προσέχει:x

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Renez είπε:

Δίνω ούτως ή άλλως βιταμίνη D κ για το φυλλικό μου είχε πει κ γιατρός εφόσον θηλάζω όλη μέρα ο,τι είναι να πάρει θα το παίρνει από εμένα προς το παρόν..

Ναι δε ξέρω ποιο είναι πιο κοντά στο ανθρώπινο σε συστατικά(βέβαια κανένα δεν είναι σαν το δικό μας γτ το δικό μας λένε πως έχει την ιδιότητα να προσαρμόζεται ανάλογα στις ανάγκες του παιδιού:x) απλα το κατσικίσιο είναι πιο εύπεπτο όπως το μητρικό κ πιο ανοστο από το αγελαδινο κ λένε πως βοηθαει ώστε να μην υπάρχει σύγχιση στις γεύσεις..τι να πω κ εγώ!! 

Το νοβαλακ που είχαν στο μαιευτήριο ενώ το έπινε κ σκεφτόμουν να πάρω αυτό όταν είδα τα συστατικά του κ το ποσό φοινικέλαιο και άλλου τύπου τέτοια έλαια ειχε το σχολίασα κ με μια μαία εκεί κ λέω άστο καλύτερα..έτσι έκατσα κ ψαχτικα λίγο..πες μου κ τις εντυπώσεις από το αγελαδινο της φρεζιντερμ λοιπόν να ξέρω αν χρειαστεί!!

Ποσο όμορφη στιγμή με τα παιδάκια σου...

Θα τα πάνε τέλεια κ θα είναι ο μεγάλος αδερφός της που θα τη προσέχει:x

 

Ναι βρε αρετή κι εγώ είδα στο φριζολακ ταυρινη...red bull η φάση??? Δεν ξέρω... γι αυτό σκέφτηκα κι εγώ το κατσικίσιο αλλά λέω άσε ας δώσω αγελαδιτσα! Θα δούμε...καλύτερα να κάνουμε εμείς τις αγελαδιτσες..Αχαχαχαχα 

  • Χαχα 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Efi@ said:

Καλησπέρα σε όλες... Να σας ζήσουν τα αγγελούδια.. Και εγώ γέννησα 6/10 ένα μπόμπιρας 4 κιλά 56.ποντους.. Με κτ. Όλα καλά.. Καλά ξενύχτια σε όλες μας.. 

Συγχαρητήρια!! Να σας ζήσει, γερός κ τυχερός! Καλή ανάρρωση! Ευχαριστημένη από το μαιευτήριο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efi@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες... Να σας ζήσουν τα αγγελούδια.. Και εγώ γέννησα 6/10 ένα μπόμπιρας 4 κιλά 56.ποντους.. Με κτ. Όλα καλά.. Καλά ξενύχτια σε όλες μας.. 

Φτου φτου παίδαρος Έφη μου!!

Να σου ζήσει,γέρος κ ευτυχισμένος κ αντρακλας σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Efi@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες... Να σας ζήσουν τα αγγελούδια.. Και εγώ γέννησα 6/10 ένα μπόμπιρας 4 κιλά 56.ποντους.. Με κτ. Όλα καλά.. Καλά ξενύχτια σε όλες μας.. 

Να τον χαίρεστε! Καλέ τι μπόμπιρας? Παιδάκι ολόκληρο!!! Δυνατός και ευτυχισμένος!


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Efi@ να σου ζήσει ο παίδαρος καλέ!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου! εγω θα τρελαθώ έχω φάει την ξενερα της ζωής μου! το βράδυ 3-6 πονούσα με πόνους περιόδου και η μέση κτλ. Συνεχόμενα βέβαια αλλά και κάποιες συσπάσεις και το πρωί που είχα nst τίποτα.... Καμία..  ξανά κολπική εξέταση από τον γιατρό... Τα ίδια το μωρό! Συνεχίζουν τα καφέ υγρά και οι πόνοι σταμάτησαν... Μα δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... Στο τέλος θα νομίζω ότι δεν πονούσα και ότι το φαντάστηκα:|

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, LadyP said:

@Efi@ να σου ζήσει ο παίδαρος καλέ!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου! εγω θα τρελαθώ έχω φάει την ξενερα της ζωής μου! το βράδυ 3-6 πονούσα με πόνους περιόδου και η μέση κτλ. Συνεχόμενα βέβαια αλλά και κάποιες συσπάσεις και το πρωί που είχα nst τίποτα.... Καμία..  ξανά κολπική εξέταση από τον γιατρό... Τα ίδια το μωρό! Συνεχίζουν τα καφέ υγρά και οι πόνοι σταμάτησαν... Μα δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... Στο τέλος θα νομίζω ότι δεν πονούσα και ότι το φαντάστηκα:|

Υπομονή!! Πότε έχεις ΠΗΤ; Κι εγώ συνήθως το βράδυ έχω πόνους περιόδου κ νιώθω πολλές συσπάσεις κ την ημέρα σχεδόν τίποτα! Στα πλαίσια της προετοιμασίας είναι αυτά! Άλλωστε η πρώτη εγκυμοσύνη μπορεί να φτάσει κ 40η εβδομάδα κ ακόμα κ να συμπληρωθεί! Το μωράκι μπορεί να θέλει το χρόνο του!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 18η

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 35 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 21!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

Just now, LadyP είπε:

@Efi@ να σου ζήσει ο παίδαρος καλέ!!! 

Καλημέρα κορίτσια μου! εγω θα τρελαθώ έχω φάει την ξενερα της ζωής μου! το βράδυ 3-6 πονούσα με πόνους περιόδου και η μέση κτλ. Συνεχόμενα βέβαια αλλά και κάποιες συσπάσεις και το πρωί που είχα nst τίποτα.... Καμία..  ξανά κολπική εξέταση από τον γιατρό... Τα ίδια το μωρό! Συνεχίζουν τα καφέ υγρά και οι πόνοι σταμάτησαν... Μα δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... Στο τέλος θα νομίζω ότι δεν πονούσα και ότι το φαντάστηκα:|

Όχι μωρέ Λαίδη μου μην αγχώνεσαι,θα έρθει τη κατάλληλη στιγμή το νινακι σου φίλη!! Κ να σου πω κ κάτι? Όσο κ να ξέρω πόσο δύσκολο είναι στον 9ο λόγω κοιλιάς κ άγχους να κοιμηθείς κ πόσο κλισέ να το λένε όλοι θα στο πω κ εγώ,κοιμίσου ή έστω άραξε κ ξεκουράσου οοοσο μπορείς φίλη!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Υπομονή!! Πότε έχεις ΠΗΤ; Κι εγώ συνήθως το βράδυ έχω πόνους περιόδου κ νιώθω πολλές συσπάσεις κ την ημέρα σχεδόν τίποτα! Στα πλαίσια της προετοιμασίας είναι αυτά! Άλλωστε η πρώτη εγκυμοσύνη μπορεί να φτάσει κ 40η εβδομάδα κ ακόμα κ να συμπληρωθεί! Το μωράκι μπορεί να θέλει το χρόνο του!

Καλέ μιλάμε πονούσα πραγματικά χτες... Δεν μπορούσα να κοιμηθώ! Ελπίζω τουλάχιστον να μην με πάει έτσι! Έχω Πητ 17/10 αλλά η πραγματική είναι 15/10! Αν δεν αλλάξει κάτι στις 16/10 θα μπω για γέννα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Irinoula86 @Aurora S @Vaso D (γράψτε λάθος!!) @Vaso.D. @Blossombaby @LadyP @Flaquita @Tsampika98 @Annou @Marti @OctoberMom @Thalia30 @Biscottinomum @Nina13 

Εσείς μείνατε κορίτσια μου!! Ελπίζω να μην έχω ξεχάσει κάποια ή μπερδέψει κ έχει γεννησει:P

Κοντευουμε όλες λοιποοον!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Efi@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες... Να σας ζήσουν τα αγγελούδια.. Και εγώ γέννησα 6/10 ένα μπόμπιρας 4 κιλά 56.ποντους.. Με κτ. Όλα καλά.. Καλά ξενύχτια σε όλες μας.. 

Καλησπερα!!!! Να σου ζήσει Ιιιι κορίτσι μου!!!!! Μεγάλος ε??? ¿? Τελει;λα.... 

Φαντάζομαι επιστρέψετε σπιτάκι σας!!! Με το καλό να βρείτε τους ρυθμους σας και να είναι υγιής και καλοτυχο ς!!!! 

Just now, Renez είπε:

Eirini_kaκοριτσακι --} ΠΗΤ: 1/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκη) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x) 11η

 @kristalenia αγοράκι --} ΠΗΤ: 5/10 (Κλινική Τσεπετη, Χανιά - Κριός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (24/9/20:x) 4η

 @Mariamaraki κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 27/9 ΑΝΑΤΡΟΠΉ (Μαιευτήριο Έλενα- Κριός 30) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (14/9/20:x) 3η

 @Irinoula86 αγοράκι --} ΠΗΤ: 8/10 (Κλινική Μητέρα)

 @EugenJen κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Κλινική Ρέα - Λέων)  ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/9/20 :x ) 1η

 @Renez αγοράκι --} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Δίδυμος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (27/9/20:x,) 6η

 @marianna1986 αγοράκι 1η ανατροπή!! --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 7η

 @P.L.L. αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (μΚλινικη Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 8η

 @Efi@ αγοράκι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτηρίο ΜητέραΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (11/10/20:x) 17η

 @Eva137 αγοράκι --} ΠΗΤ: 11/10 (Μαιευτήριο Αμερικής..) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 15η

 @Hliolousti κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 12/10 (Μαιευτήριο Θεσσαλονίκης - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @Anastasia05 αγορακι 4η ανατροπή! --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Λητώ - Σκορπιός) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (3/10/20:x) 9η

 @Vivi8  κοριτσακι --} ΠΗΤ: 13/10 (κλινική Ρέα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!! (27/9/20:x) 5η

 

 @Jasmine@  2(!) κορακλες --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας - Ιχθύς) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (10/9/20:x) 2η

 @AuroraS αγορακι --} ΠΗΤ: 15/10 (Μαιευτηρίο Μητέρα)

  @Vaso.D. αγοράκι --} 15/10 (Μαιευτήριο Ολύμπιον, Πάτρα - Ζυγός)

@Athina_ κοριτσάκι --} 16/10 (Μαιευτηρίο Έλενα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 12η

@Blossombaby κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 16/10 (κλινική Μητέρα)

   @DemiMom κοριτσάκι  ανατροπή --} 17/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Διδυμαρα) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (5/10/20:x) 13η

 @LadyP κοριτσάκι --} 17/10 (Μαιευτήριο Ιασώ)

 @Christinακοριτσακι -} ΠΗΤ: 18/10 (Ιδιωτικη κλινική Πατρών) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (7/10/20:x) 14η

 @elenioz κοριτσάκι 2η ανατροπή! --} 19/10 (Μαιευτήριο Έλενα - Καρκίνος) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (8/10/20:x) 16η

  @Flaquita κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 (κλινική Ιασώ)

 @Tsampika98 κοριτσάκι (?) --} ΠΗΤ: 20/10 

 @Annou κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 19/10 (Μαιευτηρίο Γαία- Υδροχόος)

 @Hope89 (2!) Κοριτσάκια --} ΠΗΤ: 23/10 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕ!! (2/10/20:x).10η

 @Marti αγορακι --} ΠΗΤ: 23/10 (Μαιευτήριο Διαβαλκανικό)

 @OctoberMomκοριτσακι --} ΠΗΤ: 23/10 (κλινική Λητώ)

  @Thalia30κοριτσακι --} ΠΗΤ: 26/10 (Μαιευτηρίο Έλενα)

  @Biscottinomum αγοράκι --} ΠΗΤ: 28/10 (κλινική Τσεπετη - Χανιά)

 @Ninamc κοριτσάκι --} ΠΗΤ: 30/10 (Κλινική Ρέα)

 @demifilolκοριτσακι --} ΠΗΤ: 4/11 (Κλινική Γένεσις, Θεσσαλονίκης) **μας ήρθε λίγο λαθραία αλλά τη θέλουμε :-)

Απολογισμός:

Μανουλες 33!!

Αγοράκια 13!!

Κοριτσάκια 22!!

Από τα 35 μωράκια μας έχουν ήδη γεννηθεί τα 20!! 

Με το καλό να μας έρθουν κ τα υπόλοιπα κοριτσουδια μου,ευτυχισμένα κ υγιή να είναι για όλη τους τη ζωή και εμείς πάντα δίπλα τους περήφανες κ δυνατές μανουλες!!:wub:

Όχι μωρέ Λαίδη μου μην αγχώνεσαι,θα έρθει τη κατάλληλη στιγμή το νινακι σου φίλη!! Κ να σου πω κ κάτι? Όσο κ να ξέρω πόσο δύσκολο είναι στον 9ο λόγω κοιλιάς κ άγχους να κοιμηθείς κ πόσο κλισέ να το λένε όλοι θα στο πω κ εγώ,κοιμίσου ή έστω άραξε κ ξεκουράσου οοοσο μπορείς φίλη!! 

Παρακαλω να γίνει κίτρινο και το δικό μου όνομα!!!!χαχαχαχ γέννησαμε!!!!! Επιτέλους!!!!! 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...