Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Vivi8 είπε:

Κορίτσια εγώ για τις πάνες έχω να πω ότι θελω 10 τη μέρα αλλά μιλάμε για πολύ νούμερο δυο! Τόσο νούμερο δυο που δεν καταλαβαινω αν έχει γίνει και το νούμερο 1!!!!!! Επίσης είναι 12 ημερών και έχει τυχει ήδη αρκετές φορές να τα εκσφενδονίσει την ώρα που την αλλάζουμε!

@Renez έχω ερώτηση μιας που το ανέφερες!! Όταν αντλείς για να του δώσεις στη βόλτα αν χρειαστεί, του το δίνεις στη θερμοκρασία που έχει εκείνη τη στιγμή η έχεις αγοράσει αυτό το σκεύος που θερμαίνει το μπιμπερό; Γιατί μπορεί για παράδειγμα να αντλήσω τώρα και το μωρό να πεινάσει στη βόλτα μετά από μιάμιση ώρα!

Όχι καλέ όπως είναι το πίνει..γενικά σε θερμοκρασία δωματίου του κάνω το γάλα ακόμη κ το συμπλήρωμα το βραδυ επειδή έχω φόβο μην τον κάψει το ζεστό το αφήνω κάτω από τη βρύση κ έρχεται σχεδόν σε θερμοκρασία δωματίου κ έχει μάθει έτσι..

 

Εγώ κατάλαβαινω τα τσισα γτ έχω τα παμπερς με τη γραμμουλα που αν έχει τσισα γίνεται μπλε αλλιώς ούτε εγώ θα τα έπαιρνα χαμπάρι κάποιες φορες:P

Μου κάνει μέσο όρο 7-8 φορές τσισα κ  6-7 κακα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Καλημέρα! 

Εγώ έχω τη συσκευή που θερμαίνει το γάλα! Είναι πολύ πρακτικό αν κ αργεί να ζεστάνει αλλά τουλάχιστον το φερνει σε καλή θερμοκρασία! Στην αρχή ζεσταινα με μπρίκια αλλά τελικά δεν με βόλεψε...

Πάνες εχουμε κάθε γεύμα κ 1-2 καλύτερα από την αρχή που είχαμε 2-3!

Επισης, αποψε κοιμηθηκα καλύτερα! Τα δύο ξυπνήματα έγιναν 1! Κάθε 4 ώρες αντί 3! Μακάρι να συνεχίσει!

  • Μου αρέσει 5

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@elenioz να σου ζήσει ο κοριτσαρος!καλή ανάρρωση να έχεις, περιμένουμε λεπτομέρειες για την μπουμπού!!

@marianna1986 κιόλας 4ωρο ξύπνημα;;φτου φτου μην τον ματιασουμε , μπράβο του ,είδες τελικά που υπάρχει ελπίδα;;θα σου έρθει ο ύπνος σερί νωρίτερα!!

@Vivi8επειδη ήρθε σύμβουλος θηλασμού σπίτι να με βοηθήσει με την μικρή, μου είπε να την ζυγίζω ανά 3 μέρες , θέλουμε να έχει πάρει τουλάχιστον 60γρ στο 3ημερο κ εννοείται αυτό που σου είπαν κ τα κορίτσια με τις πάνες..

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις ευχές! 

@Eva137 Είδες που σου είπα ότι θα είσαι η επόμενη! Το ένιωθα!!!  Να σας ζήσει ο παίδαρος αγάπη. Και εγώ έκλαιγα όταν μου την έδωσαν με λυγμούς. Ανεκτίμητη στιγμή! Πως είσαι τώρα; Εγώ ακόμα δυσκολεύομαι όταν περπατώ σκύβω κάθομαι αλλά το παλεύω. Καλή ανάρρωση! Καλότυχος και υγιές να είναι :x

@Christinα Βγήκατε αγάπη εσείς ; 

Εμείς εδώ ακόμα μέσα με την μπέμπα. Έπιασε στήθος κατευθείαν αλλά μετά είχαμε θέμα. Κοιμόταν και 6 ώρες κ δεν ήθελε με τίποτα να φάει. Βρε την αλλάζαμε, βρε την κουνουσαμε, αν κοιμόταν τίποτα εσφιγγε το στόμα κ δεν άνοιγε. Έπαθαν ένα σοκ οι κοπέλες εδω. Της πήραμε 2-3 φορές αίμα (το χειρότερο μου ως τώρα) για να ελέγξουμε το ζάχαρο της. Όλα καλά φαίνονται. Μάλλον απλά κάνει τα δικά της κ θέλει να συνεχίσει να με παιδεύει :mrgreen: Της έδωσα κ λίγο ξένο χθες βράδυ γτ εμένα δεν έχει έρθει ακόμα κανονικά μου είπαν το τρίτο 24ωρο. Να δούμε γτ δεν νιώθω καμία ιδιαίτερη διαφορά για την ώρα. 

Πάντως έχει κάτι χειλάκια, μια φατσούλα, δεν χορταινω να την κοιτάω κ να την μυρίζω :wub: Να τα χαιρόμαστε όλες τα μωράκια μας. Με το καλό όσες έρχονταιιι! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@EugenJen μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί είχα καλομαθει από την κόρη!

@elenioz ναι το τρίτο 24 Ώρο έρχεται το γάλα. Εγώ γέννησα Σάββατο και το γάλα ήρθε την Τρίτη. Μέχρι τότε μόνο πρωτογαλα. Λίγη υπομονή ακόμα!

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenioz σήμερα μάλλον θα βγούμε! Τι μάλλον δλδ,έχω ετοιμάσει τα πάντα δν κρατιέμαι! Τις εξετάσεις του παιδιού περιμένουμε! 

Η μπέμπα μου νομίζω ότι κι εμένα αν είναι χορτατη με το ξένο γάλα κοιμαται 4ωρο άνετα!!! Μάλλον θα επιδιώξω το βράδυ να τρώμε μπουκαλινο!

Νομίζω σήμεραπάει καλά κ το γάλα μ έρχεται σιγά σιγά! Ερεθισμενα βέβαια αλλά επιμένω κ τη βάζω κάθε φορά κ μετά δίνω συμπλήρωμα αλλά το μειωσαμε πια!!!! Άρα κάτι γίνεται!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@elenioz σήμερα μάλλον θα βγούμε! Τι μάλλον δλδ,έχω ετοιμάσει τα πάντα δν κρατιέμαι! Τις εξετάσεις του παιδιού περιμένουμε! 

Η μπέμπα μου νομίζω ότι κι εμένα αν είναι χορτατη με το ξένο γάλα κοιμαται 4ωρο άνετα!!! Μάλλον θα επιδιώξω το βράδυ να τρώμε μπουκαλινο!

Νομίζω σήμεραπάει καλά κ το γάλα μ έρχεται σιγά σιγά! Ερεθισμενα βέβαια αλλά επιμένω κ τη βάζω κάθε φορά κ μετά δίνω συμπλήρωμα αλλά το μειωσαμε πια!!!! Άρα κάτι γίνεται!

Με το καλό να γυρίσετε σπίτι κορίτσια!!!

Περιμένω αντιδρασεις από τον Σπάιντερμαν!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

@elenioz σήμερα μάλλον θα βγούμε! Τι μάλλον δλδ,έχω ετοιμάσει τα πάντα δν κρατιέμαι! Τις εξετάσεις του παιδιού περιμένουμε! 

Η μπέμπα μου νομίζω ότι κι εμένα αν είναι χορτατη με το ξένο γάλα κοιμαται 4ωρο άνετα!!! Μάλλον θα επιδιώξω το βράδυ να τρώμε μπουκαλινο!

Νομίζω σήμεραπάει καλά κ το γάλα μ έρχεται σιγά σιγά! Ερεθισμενα βέβαια αλλά επιμένω κ τη βάζω κάθε φορά κ μετά δίνω συμπλήρωμα αλλά το μειωσαμε πια!!!! Άρα κάτι γίνεται!

Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας, να ηρεμήσετε να βρείτε τους ρυθμούς σας. Ποντάρω πως θα ξετρελαθεί με την αδερφούλα του :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά - όσες έχετε γεννήσει και όσες είστε σε αναμονή! 

Αναρωτιέμαι, εσείς που έχετε γεννήσει, τί συμπληρώματα διατροφής παίρνετε; Σίδηρο, ασβέστιο κλπ σας είπαν να τα συνεχίσετε;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε κορίτσια μου??

Άντε να γυρίσετε όλες σπίτι σιγά σιγά να βρείτε τους ρυθμούς σας με τα νινακια σας!! :x

Εμείς εχθές είχαμε περίεργη βράδυα..γενικά το πρόγραμμα του είναι από τις 10 περίπου που σηκωνόμαστε για πρωί μέχρι τις 9 που κοιμάται για βράδυ πίνει αποκλειστικά στήθος κ ή μένει ξύπνιος ή κοιμάται το πολύ κάτι 30' κ έναν καλό ύπνο 2ωρο κάνει το μεσημέρι..το βράδυ λοιπόν μου κοιμάται 2.5-3 ώρες (είτε έχει πιεις στήθος είτε έχω δώσει κ συμπληρωμα)κ στο στήθος γενικά κάθεται περίπου 20-30' σύνολο σε κάθε θηλασμό..

Εχθές λοιπόν είχε γκρίνια το βράδυ κ κοιμήθηκε εν τέλη στις 12.. έπειτα ξυπνούσε ανά 1.5 ώρα..στήθος έμενε μόνο 10' κ ξανά κοιμόταν..έδωσα συμπλήρωμα ήπιε 50μλ κ ξανά ξύπνησε στη 1.5 ώρα!! Μέρα προσπάθησα να ξανά δώσω συμπληρωμα (το δίνω βέβαια αφότου έχει θηλάσει) δεν το ήθελε καν..επίσης να πω πως έκανε σαν να πονούσε/ήθελε κακά..σφιγγοταν Μ μάζευε τα ποδαράκια..

Κακά/τσισα κάνει κανονικά! Κ το πρωί το ίδιο βιολί..10' μόνο κάθεται στήθος κ το αφήνει δείχνει χορτασμένος κ κοιμάται κ ξυπνάει στη 1 ώρα (για πρωί είναι κ πολύ βέβαια η 1 ώρα)..ρώτησα τον παιδίατρο μου λέει είναι ή φάση/άλμα(κ ας είναι νωρίς μου εξήγησε δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι..) ή κάτι έφαγα κ ίσως τον ενοχλησε(έφαγα φακές κ αυγά βραστά χθες αλήθεια είναι..)

Δεν είναι ακριβώς ότι ανησυχώ γτ οκ βλεπω τις πάνες του  κ πως κοιμάται ήσυχος έστω κ λίγο..κ όπως είπε κ μια φίλη @EugenJen δεν είναι ρομποτακια να έχουν πάντα ίδιο πρόγραμμα, απλά στεναγχωριεμαι μήπως δεν ξεκουράζεται ή μήπως τον ενοχλεί κάτι κ δεν ξέρω τι..εχετε περάσει κάτι τετοιο? Εσείς οι δευτερομανουλες? Οι πρωτοτοκες που έχουν μωράκια κοντά στον δικό μου? 

Just now, Aurora S είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά - όσες έχετε γεννήσει και όσες είστε σε αναμονή! 

Αναρωτιέμαι, εσείς που έχετε γεννήσει, τί συμπληρώματα διατροφής παίρνετε; Σίδηρο, ασβέστιο κλπ σας είπαν να τα συνεχίσετε;

 

Σίδηρο μόνο μου είπε να συνεχίσω..

Πως είσαι εσύ κορίτσι??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου??

Άντε να γυρίσετε όλες σπίτι σιγά σιγά να βρείτε τους ρυθμούς σας με τα νινακια σας!! :x

Εμείς εχθές είχαμε περίεργη βράδυα..γενικά το πρόγραμμα του είναι από τις 10 περίπου που σηκωνόμαστε για πρωί μέχρι τις 9 που κοιμάται για βράδυ πίνει αποκλειστικά στήθος κ ή μένει ξύπνιος ή κοιμάται το πολύ κάτι 30' κ έναν καλό ύπνο 2ωρο κάνει το μεσημέρι..το βράδυ λοιπόν μου κοιμάται 2.5-3 ώρες (είτε έχει πιεις στήθος είτε έχω δώσει κ συμπληρωμα)κ στο στήθος γενικά κάθεται περίπου 20-30' σύνολο σε κάθε θηλασμό..

Εχθές λοιπόν είχε γκρίνια το βράδυ κ κοιμήθηκε εν τέλη στις 12.. έπειτα ξυπνούσε ανά 1.5 ώρα..στήθος έμενε μόνο 10' κ ξανά κοιμόταν..έδωσα συμπλήρωμα ήπιε 50μλ κ ξανά ξύπνησε στη 1.5 ώρα!! Μέρα προσπάθησα να ξανά δώσω συμπληρωμα (το δίνω βέβαια αφότου έχει θηλάσει) δεν το ήθελε καν..επίσης να πω πως έκανε σαν να πονούσε/ήθελε κακά..σφιγγοταν Μ μάζευε τα ποδαράκια..

Κακά/τσισα κάνει κανονικά! Κ το πρωί το ίδιο βιολί..10' μόνο κάθεται στήθος κ το αφήνει δείχνει χορτασμένος κ κοιμάται κ ξυπνάει στη 1 ώρα (για πρωί είναι κ πολύ βέβαια η 1 ώρα)..ρώτησα τον παιδίατρο μου λέει είναι ή φάση/άλμα(κ ας είναι νωρίς μου εξήγησε δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι..) ή κάτι έφαγα κ ίσως τον ενοχλησε(έφαγα φακές κ αυγά βραστά χθες αλήθεια είναι..)

Δεν είναι ακριβώς ότι ανησυχώ γτ οκ βλεπω τις πάνες του  κ πως κοιμάται ήσυχος έστω κ λίγο..κ όπως είπε κ μια φίλη @EugenJen δεν είναι ρομποτακια να έχουν πάντα ίδιο πρόγραμμα, απλά στεναγχωριεμαι μήπως δεν ξεκουράζεται ή μήπως τον ενοχλεί κάτι κ δεν ξέρω τι..εχετε περάσει κάτι τετοιο? Εσείς οι δευτερομανουλες? Οι πρωτοτοκες που έχουν μωράκια κοντά στον δικό μου? 

Σίδηρο μόνο μου είπε να συνεχίσω..

Πως είσαι εσύ κορίτσι??

Κορίτσι μου αυτό ακριβώς που περιγράφεις έχω τις τελευταίες μέρες μόνο που δεν ξυπνάει ανα 1.5 ώρα αλλά ανα 2.5-3 τη μέρα και ανα 2 το βράδυ. Σε κάποιες φάσεις στον υπνο της σφίγγεται αρκετά και βγαζει βογγητα. Η γιατρος μου είπε ότι μάλλον φταιει που έφαγα καυτερη πιπεριά και να πίνω χαμομήλι για να περνάει και στη μικρή και να ηρεμεί την κοιλιτσα της. Να ξέρεις εμενα μου είπε η παιδίατρος να μην τρώω όσπρια γιατί είναι βαριά για το μωρό οποτε μπορεί να φταιει αυτό για τα σφιξιματακια.
Τώρα για τα 10 λεπτά στο στήθος, ιστορία μου αμαρτία μου.. την ημέρα 10 λεπτά κάθεται πάντα εμενα και τη σηκώνω την αλλάζω να ξυπνήσει και μπορεί να κάτσει ακόμα δέκα. Το βράδυ κάθεται περισσότερο. Αφού βλέπεις ότι οι πάνες είναι οκ και δεν γκρινιάζει ο κουκλος μην ανησυχεις. Να πάρεις και την ζυγαριά σου να τον ζυγίζεις όπως μας προτείνει η φίλη @EugenJen να μην έχεις καθολου άγχος!
Το μπουκάλι ποσο κάνει να το πιει; Αν η ροη σου είναι καλή τώρα πια, χρονικά δε θα έχουν μεγάλη διαφορα! 
 

@Aurora S εγώ συνεχίζω κάποιες πολυβιταμίνες που έπαιρνα κάθε μέρα (φολικο κλπ) και το σίδηρο. 

  • Μου αρέσει 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez ευχαριστώ!

Εγώ στην αναμονή, 39η εβδομάδα κ ακόμα δεν έχω ιδιαίτερες ενδείξεις. Μόνο λίγους πόνους περιόδου τη νύχτα κ νιώθω αρκετές συστάσεις. Αλλά πέρα από αυτά, τίποτα άλλο! Μου είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί να μπω και στην 40η εβδομάδα.. Δεν πειράζει, περιμένω :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου??

Άντε να γυρίσετε όλες σπίτι σιγά σιγά να βρείτε τους ρυθμούς σας με τα νινακια σας!! :x

Εμείς εχθές είχαμε περίεργη βράδυα..γενικά το πρόγραμμα του είναι από τις 10 περίπου που σηκωνόμαστε για πρωί μέχρι τις 9 που κοιμάται για βράδυ πίνει αποκλειστικά στήθος κ ή μένει ξύπνιος ή κοιμάται το πολύ κάτι 30' κ έναν καλό ύπνο 2ωρο κάνει το μεσημέρι..το βράδυ λοιπόν μου κοιμάται 2.5-3 ώρες (είτε έχει πιεις στήθος είτε έχω δώσει κ συμπληρωμα)κ στο στήθος γενικά κάθεται περίπου 20-30' σύνολο σε κάθε θηλασμό..

Εχθές λοιπόν είχε γκρίνια το βράδυ κ κοιμήθηκε εν τέλη στις 12.. έπειτα ξυπνούσε ανά 1.5 ώρα..στήθος έμενε μόνο 10' κ ξανά κοιμόταν..έδωσα συμπλήρωμα ήπιε 50μλ κ ξανά ξύπνησε στη 1.5 ώρα!! Μέρα προσπάθησα να ξανά δώσω συμπληρωμα (το δίνω βέβαια αφότου έχει θηλάσει) δεν το ήθελε καν..επίσης να πω πως έκανε σαν να πονούσε/ήθελε κακά..σφιγγοταν Μ μάζευε τα ποδαράκια..

Κακά/τσισα κάνει κανονικά! Κ το πρωί το ίδιο βιολί..10' μόνο κάθεται στήθος κ το αφήνει δείχνει χορτασμένος κ κοιμάται κ ξυπνάει στη 1 ώρα (για πρωί είναι κ πολύ βέβαια η 1 ώρα)..ρώτησα τον παιδίατρο μου λέει είναι ή φάση/άλμα(κ ας είναι νωρίς μου εξήγησε δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι..) ή κάτι έφαγα κ ίσως τον ενοχλησε(έφαγα φακές κ αυγά βραστά χθες αλήθεια είναι..)

Δεν είναι ακριβώς ότι ανησυχώ γτ οκ βλεπω τις πάνες του  κ πως κοιμάται ήσυχος έστω κ λίγο..κ όπως είπε κ μια φίλη @EugenJen δεν είναι ρομποτακια να έχουν πάντα ίδιο πρόγραμμα, απλά στεναγχωριεμαι μήπως δεν ξεκουράζεται ή μήπως τον ενοχλεί κάτι κ δεν ξέρω τι..εχετε περάσει κάτι τετοιο? Εσείς οι δευτερομανουλες? Οι πρωτοτοκες που έχουν μωράκια κοντά στον δικό μου? 

Σίδηρο μόνο μου είπε να συνεχίσω..

Πως είσαι εσύ κορίτσι??

Πολλά τέτοια θα περνάνε τα μωράκια, μην περιμένεις σύντομα να έχετε 'προγραμμα':) Βλέποντας κ κάνοντας, μπορεί να έτυχε μπορεί να τον ενόχλησε κάτι. Μη ξεχνάς που ήταν πριν λίγες μέρες κ που είναι τώρα.

Κι εμένα ζοριζεται για κακά (ή για άλλους λόγους) κ ηρεμει όταν θηλασει. Όσο για τον ύπνο, είναι άστατος αλλά δεν ανησυχώ.

Το θέμα είναι ότι αποσυντονιστηκε ο μεγάλος κ ψάχνουμε τρόπους τώρα να βολευομαστε κ οι 4:)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πολλά τέτοια θα περνάνε τα μωράκια, μην περιμένεις σύντομα να έχετε 'προγραμμα':) Βλέποντας κ κάνοντας, μπορεί να έτυχε μπορεί να τον ενόχλησε κάτι. Μη ξεχνάς που ήταν πριν λίγες μέρες κ που είναι τώρα.

Κι εμένα ζοριζεται για κακά (ή για άλλους λόγους) κ ηρεμει όταν θηλασει. Όσο για τον ύπνο, είναι άστατος αλλά δεν ανησυχώ.

Το θέμα είναι ότι αποσυντονιστηκε ο μεγάλος κ ψάχνουμε τρόπους τώρα να βολευομαστε κ οι 4:)

Αχχχ κάθε οικογένεια τα δικά της..

Το ξέρω είναι πολύ μικρός ακόμη για προγράμμα..με είχε κακομαθει μάλλον στο 3ωρο ως τώρα!! 

Υπομονή λοιπόν..

Just now, Vivi8 είπε:

Κορίτσι μου αυτό ακριβώς που περιγράφεις έχω τις τελευταίες μέρες μόνο που δεν ξυπνάει ανα 1.5 ώρα αλλά ανα 2.5-3 τη μέρα και ανα 2 το βράδυ. Σε κάποιες φάσεις στον υπνο της σφίγγεται αρκετά και βγαζει βογγητα. Η γιατρος μου είπε ότι μάλλον φταιει που έφαγα καυτερη πιπεριά και να πίνω χαμομήλι για να περνάει και στη μικρή και να ηρεμεί την κοιλιτσα της. Να ξέρεις εμενα μου είπε η παιδίατρος να μην τρώω όσπρια γιατί είναι βαριά για το μωρό οποτε μπορεί να φταιει αυτό για τα σφιξιματακια.
Τώρα για τα 10 λεπτά στο στήθος, ιστορία μου αμαρτία μου.. την ημέρα 10 λεπτά κάθεται πάντα εμενα και τη σηκώνω την αλλάζω να ξυπνήσει και μπορεί να κάτσει ακόμα δέκα. Το βράδυ κάθεται περισσότερο. Αφού βλέπεις ότι οι πάνες είναι οκ και δεν γκρινιάζει ο κουκλος μην ανησυχεις. Να πάρεις και την ζυγαριά σου να τον ζυγίζεις όπως μας προτείνει η φίλη @EugenJen να μην έχεις καθολου άγχος!
Το μπουκάλι ποσο κάνει να το πιει; Αν η ροη σου είναι καλή τώρα πια, χρονικά δε θα έχουν μεγάλη διαφορα! 
 

@Aurora S εγώ συνεχίζω κάποιες πολυβιταμίνες που έπαιρνα κάθε μέρα (φολικο κλπ) και το σίδηρο. 

Κατάλαβα..κάθε ένα νινακι τα δικά του κ εμείς ακόλουθουμε..

Δε με νοιάζει τίποτε αρκεί να ξέρω πως είναι καλά αυτό θέλω μόνο..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...