Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, LadyP είπε:

Καλημέρα! Είμαστε 17η εβδομάδα! Πάλι σκατά νύχτα! Χτες τουλάχιστον ήταν πιο ήρεμη την ημέρα. Έχω την εντύπωση ότι πονάνε τα ούλα της αρκετά. Έχει συνέχεια την ώρα που κλαίει τα χέρια της στο κεφάλι και στα αυτιά δεξιά αριστερά... Ηρεμούσε στις αρχές με τη φυτική κρέμσ της γνωστής εταιρίας αλλά ο γιατρός μας είχε πει να της δώσουμε την φαρμακευτική στα σκούρα και όντως 2 μέρες τώρα το βράδυ της έβαλα και ηρεμεί αμέσως... Δεν μπορώ να καταλάβω αν όντως πονάνε τα δόντια ή απλά ξεχνιέται από τη γεύση είναι και το άλμα... Φοβήθηκα μήπως έχει καμία ωτίτιδα έτσι όπως βάζει τα χέρια στο κεφάλι αλλά και πάλι χωρίς πυρετό χωρίς μυξουλες και μόνο το βράδυ δεν στέκει.

Πώς αντέχεις βρε μανούλα? Εγώ αν πήγαινα και δουλειά θα είχα πεθάνει σε μια γωνιά. Και με ένα παιδί όχι δύο! Μήπως σας φταίνε και εσάς λίγο τα δοντακια? Δοκίμασες καμία κρεμουλα?

Aχ η ψυχούλα μου το ξέρει.

Ποια είναι αυτή η κρέμα για τα δόντια??? Μόνο το τζελ ξέρω!

Τον πονάει κ η κοιλίτσα σίγουρα ..

12 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Καλημέρα! Όμορφη Κυριακή!

@marianna1986 Δεν παίζεσαι βρε κορίτσι! Πολυμηχανο το μυαλό της μάνας!

@Hope89 Τι να πω? Σου βγάζω το καπέλο, που λένε στο χωριό μου...Αχαχαχα! Φτου φτου φτου καλή δύναμη! Είναι υπέροχο το πως μεγαλώνουν μαζί κ δένονται τ αδέρφια! Μαγεία με πιάνουν τα δάκρυα όταν τα κοιτάζω!

@Anastasia05Μήπως  να δοκίμασες να δώσεις φόρμουλα το τελευταίο γεύμα πριν κοιμηθεί και καλά για βράδυ? Είναι πιο βαρύ κ ίσως τον κρατήσει πιο πολυ κ μέσα στη νύχτα δίνεις μητρικό. Το βράδυ πέφτει ο μεταβολισμός κ δν πεινάνε τόσο, μάλλον για να πιπιλισει ξυπνάει από συνήθεια. Κάνε μια δοκιμή να δεις πως θα πάει 2-3 μέρες μέχρι να συνηθίσει. Νομίζω τ αγόρια είναι πιο φαγανα! Ο γιος μ ξυπναγε κάθε 3 ώρες ακριβώς με το ρολόι ότι κ να είχε πιεί κ μετα από τις στερεές συνέχισε, νομίζω από συνήθεια αυτός κι εγώ τη συντηρούσα δίνοντας γάλα. Η πιπίλα θα βοηθούσε αν την έπαιρνε ο δικός σου. Η μπέμπα απ την άλλη από μόνη της τρώει στις 8.30 τελευταίο γεύμα φόρμουλα κ μετά το πρωί πάλι θηλάζει. Και που τη σηκώνω εγώ κατά τις 12-1 πίνει το πολύ 90ml , μάλλον δεν το έχει ανάγκη τελικά αλλά θέλω κ να την αλλάζω γτ μεσολαβούν πολλές ώρες μέχρι το πρωί. Μόνη της το έχει φτιάξει το πρόγραμμα της εγώ δν έχω κάνει τπτ, δεν νομίζω ότι μπαίνει πρόγραμμα σε τόσο μικρά μωρά, με το φαγητό έρχεται κ το πρόγραμμα. Όλα αυτά υποθέσεις είναι βέβαια, έχουν και τις ενοχλησουλες τους τα γλυκά μου, που να ξέρεις? Κάνε υπομονή να αντέξεις! Χαρα στο κουράγιο σου!

Πιπίλα την παίρνει πολύ λίγο.

Δοκίμασε φόρμουλα σήμερα η μαμά μου κ δεν το έπινε.. θα δοκιμάσω κι εγώ αύριο:(

10 ώρες πρίν, OctoberMom είπε:

Καλημέρα στα αγαπημένα μου κορίτσια (και προσοντούχους!!!)

Πολύ μου λείψατε ομολογουμένως.... τα διάβασα όλα πριν σας απαντήσω και χαίρομαι τόσο που τα βλαστάρια μας μεγαλώνουν <3 

Έφαγα εξαφανιζόλ γιατί με το μωρό και τη δουλειά τα βρήκα λίγο μπαστούνια, επίσης η μουσίτσα μας πέρναγε φάση (λίγο μικρή για το τεράστιο άλμα του 3ου μήνα, εμας μας το κανε αρχές μέσα 2ου μέχρι τις πρώτες μέρες του 3ου), αλλά τα συμπτώματα του κατα τη διάρκεια και μετά είναι ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ όπως τα περιγράψατε οπότε μάλλον αυτό ήταν...

Θήλαζε ανα μία ώρα, δεν έμενε μόνη της σε δωμάτιο, γκρίνια γκρίνια και γκρίνια..... Κλάταρα! Θηλάζω αποκλειστικά αλλά ήμουν στο τσακ να δώσω συμπλήρωμα... Πώς το λεγε μία απο δω?? "Κλαίγαν τα βυζιά μου!"

Ευτυχώς σταμάτησε και μας ήρθαν τα δώρα... Γελάκια τσιριχτά, η μεσούλα γέφυρα (μας έπεσε κι απ το ριλάξ γιατί δεν το περιμέναμε!), σκανταλιές... Γραπώνει πράγματα και κατευθείαν στο στόμα! Με αγαπημένα τα μαλλιά μου (τα'κοψα!), αλλά και την πετσέτα χεριών την οποία έφτασε και γράπωσε καθώς της έπλενα το ποπουδάκι στο νιπτήρα και την πήρε μαζί στην αλλαξιέρα χωρίς να το αντιληφθώ!

Ήρθε κι η πεθερά μου Αθήνα να μας βοηθήσει κι έπαθα εξάντληση γιατί εκει που ήμουν όλη μέρα σπίτι με το μωρό ή δουλειά, έκανα όσα δεν έιχα κάνει το τελευταίο τρίμηνο και βάλε μέσα σε 10 μέρες! Σέρβις αμάξι, κομμωτήριο, ψώνια, γενική το σπίτι, ξειάλεγμα  αλλαγή παρόχου (επι 4 μήνες μου βάζανε οπτικές ίνες...), ιατρικά ραντεβού, όλα γίνανε! Κι επήλθε η υπερκόπωση :) Ρίξαμε κι έναν καλο καυγα με το σύζυγο (γιατί ΕΤΣΙ!) και λες και το κατάλαβε το μωρό ότι μέχρι εκεί είναι τα όριά μου και το σταμάτησε το κάθε ώρα! Οπότε συνεχίζω με αποκλειστικό θηλασμό...

Μας βοήθησε κι η κολλητή που είναι πεπειραμένη μαμα και μου πε το βράδυ να την έχω δίπλα μου και να θηλάζω στο πλάι χωρίς να πολυξυπνάμε κι οι 2 (προσπαθούσα να την έχω στο next to me) και μου πε να την έχω να θηλάζει στο mei tai μπας και κάνω και καμιά δουλειά μες το σπίτι (και να μην τρελλαθώ κυρίως) και μ έσωσε! Υποχώρησε κι η υπερπαραγωγή (σοκ, νόμιζα οτι μου στέρεψε το γάλα!) κι όλα καλά!

Προγραμματάκι έχουμε ως εξής:

Ξύπνημα στις 10.30 περίπου (ανάλογα με το αν έχω πρωινά ραντεβού), την αφήνω να κοιμάται το πρωί γιατί κάνει τον πιο βαθύ ύπνο.

Καλή τουαλέτα (χεράκια, μουτράκι, λαιμάκι, μύξες) με αερισμό ποπακίου. Θυμίζω οτι την πλένω ούτως ή άλλως σε κάθε αλλαγή, καθώς έχει σχεδόν πάντα κακά... Παραγωγικό κορίτσι!

Σπίτι ή στη γιαγιά της με αγκαλίτσες, παιχνιδάκια (το γυμναστήριο πολύ μας αρέσει!), θηλασμούς ανα μιάμιση/2 ώρες, κανα 5 λεπτο ύπνο. Γενικά μέσα στην ημέρα, ο μόνος ύπνος που μας κάνει είναι ένα 20λεπτάκι εκεί κατά τις 6... 

Το μεσημέρι/απόγευμα/βράδυ εγώ συνήθως δουλεύω οπότε την κρατάει ο μπαμπάς με τη δική του μαμά κι εκεί το βραδάκι κατά τις 8 μπορεί να κοιμηθεί και λίγο ακόμα...

Πάμε στο κρεβάτι κατά τις 10.30 όπου και λαγοκοιμάται, για να κοιμηθεί officially κατά τις 11.30/12.00. Τη βάζω στο λίκνο για να κάνω καμια αγκαλίτσα με το σύζυγο και θα ξυπνήσει κατά τις 4-5 ανάλογα με τα κέφια.

Μπορεί να ξυπνήσει και για κανα σνακ στη 1μιση αν δεν έχει φάει καλά το βράδυ! Την αλλάζω γιατί έχει ευαίσθητο δέρμα και συγκαίγεται, και ξαναξυπνάει εκεί στις 6 που θα ξυπνήσει κι ο μπαμπάς...

Θα ξανακοιμηθούμε εμείς οι 2 και θα σηκωθούμε απο 8.30 μέχρι 10.30, ανάλογα με την κούραση και τη δουλειά της μαμάς! Αν ξυπνήσει νωρίτερα κι έχουμε ώρα, θα κάνουμε σίγουρα μπόλικες αγκαλίτσες στο κρεβάτι με έναν ατελείωτο θηλασμό!

Υ.Γ.: Για μάρσιπο, εχω 2 ring sling, έναν baba sling, έναν ergobaby κι ένα mei tai αστεράκι. Για μένα ΜΑΚΡΑΝ βολικότερος ο τελευταίος, είναι πούπουλο η μπέμπα πάνω μου... Το ring sling είναι καλό για το σπίτι επίσης αλλά όχι για πολλά πολλά η αλήθεια είναι, (είναι κι αυτή η ενδιάμεση ηλικία που δε βολεύει καμία στάση!) και το baba sling είναι τέλειο για νεογνό αλλά δεν το χω δοκιμάσει για μεγαλύτερο... Το ergobaby τέλος, μου φαίνεται πολλή φασαρία (αλλά είναι το αγαπημένο του συζύγου, την έχει εκει μέσα ακόμα και μέσα στο σπίτι για να την κοιμήσει) αλλά νομίζω είναι καλό για μεγάλες αποστάσεις. 

 

 

 

 

 

Τι φάτσα είναι αυτή υπέροχη!!!

2 ώρες πρίν, LadyP είπε:

Κορίτσια μου θυμάστε για την επιχείρηση που άνοιξα τρομάρα μου μαζί ενώ έχω τη μπέμπα? Λοιπόν επιτέλους είναι έτοιμη και μπορώ να σας πω παραπάνω! Άνοιξα ένα eshop με βρεφικά και παιδικά ρούχα με ιδιαίτερη αισθητική σαν αυτά που έψαχνα για τη μπέμπα και δεν έβρισκα πουθενά Ελλάδα! Μου βγήκε η πίστη να βρω προμηθευτές και με μια μπέμπα συνέχεια στο βυζί! Θα δούμε πως θα πάει αλλά είμαι πολύ χαρούμενη που το έβαλα στο μυαλό μου και το κατάφερα! Λοιπόν στα χνάρια της @OctoberMom (αχ καλέ τώρα είδα τη φωτό τι μουτράκι είναι αυτό?????):x  για όλες μας που μοιράστηκαμε και μοιραζόμαστε τα άγχη μας και τις κατακτήσεις αλλά και για την στήριξη στα δύσκολα με τον κωδικό OCTOBERBABY  έχετε 30% έκπτωση. Αγορομανες μου θα μείνετε λίγο δυσαρεστημένες προς το παρών αλλά υπόσχομαι σύντομα να φέρω και άλλα αγοριστικα! Το site είναι το vintagebaby.gr  και insta vintagebaby_gr ( στειλτε μου να τα λέμε και όλας)  και ο κωδικός ισχύει για 2 μήνες! Σε περίπτωση που κάποια κοπέλα ενοχληθεί από την διαφήμιση στείλτε μου και θα κατεβάσω κατευθείαν το post! Επίσης σημαντική είναι και η άποψη σας κριτική σας οπότε αν τσεκαρετε μου λέτε πως σας φάνηκαν! Και συνεχίζουμε στα δικά μας. ΤΙ ΑΛΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΑΨΩ .

Τι υπέροχα ειναι9! Ένα κι ένα!!!

Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς !

πρίν από 6 λεπτά , elenioz είπε:

@OctoberMom Καλέ τι κουκλάκι ζωγραφιστο είναι αυτό! Να φάω εγώ χαμόγελο :x 

@Anastasia05 Κουράγιο μανούλα! Εναλλάξ πάνε οι νυχτερινές βάρδιες; Και εμένα η αδελφή μου το έκανε ακριβώς όπως κ η @Christinα το γαλα. Και θυμάμαι γινόταν πολύ γρήγορα. Θα το βρείτε σιγά σιγά. Η αρχή θα είναι δύσκολη. Κυρίως για τον φροντιστή και τον μικρούλη αλλά όλα θα γίνουν! 

@Eva137 Ακόμα παιδευεστε κορίτσι μου; Εμείς έχουμε ηρεμήσει ευτυχώς. Είμαστε κ προς το τέλος του άλματος πλέον. Μόνο το βράδυ ξυπνάει ακόμη αρκετά.  

@Renez Δεν γλύτωσα για πολύ :grin: Πως τα πάτε κορίτσι μου; Η δουλειά, οι άνδρες σου; 

@LadyP Καλέ πόσο όμορφο site Μπράβο!!! Και τα ρουχαλακια υπέροχα. Σε ακολούθησα και στο insta :mrgreen:  

@Elinita Εμείς κορίτσι μου δεν έχουμε γοπ οπότε δεν ξέρω. Αλλά ακριβώς έτσι μου έκανε σε όλα τα άλματα πάνω. Και ενώ είναι ένα μωρό που σπάνια έκανε γουλιτσες, τώρα με τα δόντια της, πολλές φορές έβαζε τόσο βαθιά το χέρι που μετά έβγαζε γαλατάκι από την αναγουλα. Παρατήρησε αν είναι κ πιο άσπρα τα ούλα. Είναι κ αυτό σημάδι.  

Εμείς όλα καλά! Έχει ηρεμήσει η μικρή μου. Κάθεται ξανά πλέον παντού και είναι ευδιάθετη. Το καλύτερο κορίτσι. Μόνο τις τρεις πρώτες μέρες που αδιαθετησα είχαμε θέμα. Δεν ήθελε με τιποτααααα το στήθος!!!!! Κλάμα, δράμα αφήστε. Σκέφτηκα μέχρι να πάω να αγοράσω σκόνη γτ στεναχωριομουν που δεν έπινε καθόλου. Αλλά είπα θα επιμείνω και πλέον το συνήθισε μαλλον...δεν ξέρω κ τρώει μια χαραα! 

Κανονικά κάνουμε 8 νύχτες τον μήνα.. εμένα με έβαλε αυτό το μήνα αλλά δε παίζει να κάνω τόσες...το πολύ να κάνω 5...

Χιονάτη μας το σχολίασα το κορίτσι σου είναι κουκλάκι! Η γάμπα απερίγραπτη,για δάγκωμα! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα:wub:

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, LadyP είπε:

Κορίτσι μου μη το σκέφτεσαι για το μητρικό! Έκανες ότι καλύτερο μπορούσες έφτασε 4μιση μηνών με δικό σου γάλα είναι σούπερ! Φαντάσου εμείς που δεν ήπιαμε καθόλου!! Πολύ καλά τα κατάφερες και να κάνεις ότι σε ευχαριστεί και τις δίαιτες σου και τη δουλειά σου και τον μπέμπη σου! Το θέμα είναι να είστε όλοι ευχαριστημένοι!  Όρεξη.... Αχχχχχχχ εγώ πονάω πολύ αυτές τις λίγες φορές που προσπαθήσαμε . Γενικά έχει χαθεί λίγο ο ερωτισμός και πρεπει να το προγραμματίσουμε το θέμα αλλά που θα πάει? Άσε που έχω και τον θηλασμό και νιώθω το στήθος μου καθαρά και μόνο τροφή μπέμπας... Έχω ξεχάσει ότι έχει και άλλες χρήσεις:-|. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για το καλά σας λόγια και τις ευχές!

Καλά στήθος κ εμένα δεν αγγίζει τώρα γτ φοβόμαστε για ατυχήματα...

Όταν αποθηλασω ξανά..

Εμμμ να τα χαιροντουσαν όταν μπορούσαν:mrgreen:

Εγώ ευτυχως από πόνο κάθε φορά είμαι κ καλύτερα κ η αλήθεια είναι όταν γίνεται η πράξη έχω όρεξη..απλά μεεεχρι να το ξεκινήσουμε δεεεν..

Σαν να έχει φύγει από το μυαλό μου..

Τι να πω..λόγο η κουραση με τη δουλειά κ το παιδί,λίγο η ψυχολογία μας με όλα αυτά που ζούμε λογικό..

Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια,είμαι κ εγώ καλά με τον εαυτό μου γιατί ξέρω ότι πραγματικά δεν ήταν στο χέρι μου..έπρεπε να στηρίξω κ το μαγαζί κ τον άντρα μου οπότε..είπαμε,στο επόμενο!!

Υγ: μπορεί να είμαστε πάλι κάποιες μαζί εγκυουλες ξανά στο μελλον;)

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Aχ η ψυχούλα μου το ξέρει.

Ποια είναι αυτή η κρέμα για τα δόντια??? Μόνο το τζελ ξέρω!

Τον πονάει κ η κοιλίτσα σίγουρα ..

Πιπίλα την παίρνει πολύ λίγο.

Δοκίμασε φόρμουλα σήμερα η μαμά μου κ δεν το έπινε.. θα δοκιμάσω κι εγώ αύριο:(

Τι φάτσα είναι αυτή υπέροχη!!!

Τι υπέροχα ειναι9! Ένα κι ένα!!!

Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς !

Κανονικά κάνουμε 8 νύχτες τον μήνα.. εμένα με έβαλε αυτό το μήνα αλλά δε παίζει να κάνω τόσες...το πολύ να κάνω 5...

Χιονάτη μας το σχολίασα το κορίτσι σου είναι κουκλάκι! Η γάμπα απερίγραπτη,για δάγκωμα! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα:wub:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλά δεν έχω λόγια για τη φωτο με τον άντρα σου πόσο Κούκλια? Πόσο ταιριαστοί φαίνεστε? 

6 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλά στήθος κ εμένα δεν αγγίζει τώρα γτ φοβόμαστε για ατυχήματα...

Όταν αποθηλασω ξανά..

Εμμμ να τα χαιροντουσαν όταν μπορούσαν:mrgreen:

Εγώ ευτυχως από πόνο κάθε φορά είμαι κ καλύτερα κ η αλήθεια είναι όταν γίνεται η πράξη έχω όρεξη..απλά μεεεχρι να το ξεκινήσουμε δεεεν..

Σαν να έχει φύγει από το μυαλό μου..

Τι να πω..λόγο η κουραση με τη δουλειά κ το παιδί,λίγο η ψυχολογία μας με όλα αυτά που ζούμε λογικό..

Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια,είμαι κ εγώ καλά με τον εαυτό μου γιατί ξέρω ότι πραγματικά δεν ήταν στο χέρι μου..έπρεπε να στηρίξω κ το μαγαζί κ τον άντρα μου οπότε..είπαμε,στο επόμενο!!

Υγ: μπορεί να είμαστε πάλι κάποιες μαζί εγκυουλες ξανά στο μελλον;)

 

Ναι και εγώ έτσι όταν αρχίσει η φάση όλα καλά εκτός από τον πόνο που με αγχώνει! Ωπ ωπ πονηρά ματάκια βλέπω κάποιες το έχετε βάλει ήδη στα σκαριά? Αυτα είναι! Να σας πάνε όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλά δεν έχω λόγια για τη φωτο με τον άντρα σου πόσο Κούκλια? Πόσο ταιριαστοί φαίνεστε? 

Ναι και εγώ έτσι όταν αρχίσει η φάση όλα καλά εκτός από τον πόνο που με αγχώνει! Ωπ ωπ πονηρά ματάκια βλέπω κάποιες το έχετε βάλει ήδη στα σκαριά? Αυτα είναι! Να σας πάνε όλα τέλεια!

Ευχαριστούμε πολυ:wub: Τώρα μένει να κάνω κ κορη για να της βάλω αυτό το κόκκινο φορεματακι:-D

Ετοιμάζεστε για δεύτερο μωράκι κάποιες.?? Με το καλό εύχομαι κορίτσια μου σε όσες το επιθυμούν! :)

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Renez είπε:

Βρε θα έχεις κρύο νεράκι αλλά εννοώ βρασμένο για να μην είναι βρύσης ,να είναι "καθαρό" (αν δε δίνεις ακόμη βρύσης ) θα βράζεις μετά εκείνη την ώρα καυτό κ θα βάζεις λίγο από του θερμός το κρύο πλέον κ λίγο καυτό κ θα έρχεται σε ισορροπία;)

Κ εγώ εκεί την έπαθα με τον θηλασμό! 

Ακριβώς όταν ξεκίνησα τη δουλειά που ήδη άρχισα ο έδινα αναγκαστικά μπιμπερό 3 γεύματα κ φοβόμουν τη σύγχιση θηλών,μου γρθε κ η περίοδος κ το αποτελείωσε ! Ήταν πριν 2 μήνες όταν ήταν δλδ 2.5 μηνών..

Εγώ όμως η άτιμη δε το πάλεψα τόσο με το στήθος τότε γαμωτο γτ ποναγε η καρδιά μου να ξέρω ότι πεινάει κ ότι βασανίζεται κ έδινα όλο κ πιο.πολυ μπιμπερό όπου το έπιανε κ κάπως έτσι εδώ κ 1.5 μήνα δεν ζει αγγίξει στήθος κ παλεύω με αντλήσεις κ ξένο βέβαια..

Επίσης κορίτσια μου εδώ να σας πω ότι ενώ έλεγα να αντλώ τουλάχιστον μέχρι τον 6 διότι τότε θα αρχίσει κ τροφές οπότε θα συμπληρώνει από εκεί τα απαραίτητα συστατικα που θέλω να παίρνει είπα να αξεκινησω επιτέλους διατροφή σοβαρή γιατί είχα τα 10 κολλημενα κιλά που σας έλεγα από τη γέννα..

Με αποτέλεσμα να έχω χάσει 1 κιλό κ 800 γραμμάρια παρακαλω σε 6 μέρες ΑΛΛΑ να έχει μειωθεί απίστευτα το γάλα..δλδ από εκεί που έβγαζα 2 γεύματα του τη μέρα τώρα πλέον ένα με το ζόρι..(180μλ δλδ..)

Με τρώει το τι να κάνω αλλά να σας πω ξεπρηστικα κ ήδη ξανά νιώθω όλο κ πιο κοντά στον εαυτό μου,το ότι δεν έχω βάλει κανένα παντελόνι μου 1 χρόνο τώρα με έχει τσακίσει..κάθε μέρα κολάν κ μλκιες!!

Συν ότι όσες κάνετε άντληση ξέρετε τι...ΕΞΑΝΛΤΗΣΗ είναι πλύνε/αποστείρωσε/ξεβυζιασοθ ανά 3 ώρες..

Οπότε... Το παλεύω σίγουρα μέχρι 15 του μηνός που θα έχω το θηλαστρο (έχω νοικιάσει νοσοκομειακό) κ παράλληλα μείωσα τις αντλήσεις στις 3 την ημέρα κ όταν το επιστρέψω θα αποθηλασω με το οικιακό που έχω..

Ευελπιστώ στο επόμενο να μη χρειαστεί να γυρίσω τόσο γρήγορα στη δουλειά κ να καταφέρω να απολαύσω τον θηλασμό..γιατί ομολογώ οι 2 μήνες που θήλαζα αποκλειστικά ήταν από τις πιο γλυκές εμπειρίες της ζωής μου..

@LadyP καλορίζικο κοπελαρα μου το μαγαζί σου,εύχομαι χρυσές δουλειές από τη καρδιά μου! Πολύ ιδιαίτερα κομμάτια!! (Περιττώ να σου πω πως τα δύο που έχουν εξαντληθεί θέλω να αγοράσωωωω,ενημέρωσε με σε παρακαλώ όταν θα τα έχεις!! Ειδικά το θεϊκό πουκάμισακι με τις τιράντες!)

Από όρεξη για αγαπούλες πως είστε??? Εγώ τίποτες...

 

Ουαου! Πηγές σε διατροφολόγο ή μόνη σου; Πάντως και εγώ αυτό το μήνα με την λεκεθίνη που παίρνω λόγο στήθους είδα μεγάλη διαφορά στο πρήξιμο και τα κιλά. Πραγματικά όπως λες άρχισα να νιώθω ο εαυτός μου. Ακόμα δεν μπαίνω σε όλα μου τα ρούχα αλλά υπάρχει βελτίωση. Πόση διαφορά κάνει ένα τζιν φίλη :mrgreen:

Ξέρεις τελικά πιστεύω πως αν θέλει κάποιος να θηλάσει αποκλειστικά δεν πρέπει με τίποτα να έχει ξενο στο ντουλάπι του. Αν είχα σίγουρααα θα είχα δώσει. Και θα είχα πέσει σε αυτήν την λούπα όχι μόνο αυτήν την φορά αλλά κ σε άλλες στιγμές που τα βρίσκαμε σκούρα. Ενώ τώρα σκεφτόμουν δεν έχει τίποτα στο σπίτι, έξω δεν βγαίνουμε κάνε ότι μπορείς. Φυσικά εμείς είμαστε και 24 ώρες το 24ωρο μαζί. Όταν έχεις και την δουλειά είναι εντελώς διαφορετικα τα πράγματα. Δεν το συζητώ καν. Και τόσο που τα έχεις καταφέρει είναι μεγάλο!!! Όπως κ όλες οι μανουλες εδώ που ξεκίνησαν από νωρίς. 

Όσο για όρεξη! Εγώ έχω αρκετή αλλά πάντα νικάει ο ύπνος :D Συνήθως ξυπνάει και η μικρή όταν παμε να κάνουμε τίποτα όποτε δεν.... 

@Elinita Συνήθως είναι άσπρα κ μετά αρχίζουν να φουσκώνουν. Έτσι μου είχε πει ο παιδίατρος κ πράγματι κ στην μικρή που παρατηρούσα συνέχεια έτσι έγινε. Σίγουρα θα έχει αρχίσει κάποια διαδικασία προετοιμασίας στα ούλα κ θα την ενοχλεί. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Renez είπε:

Καλά στήθος κ εμένα δεν αγγίζει τώρα γτ φοβόμαστε για ατυχήματα...

Όταν αποθηλασω ξανά..

Εμμμ να τα χαιροντουσαν όταν μπορούσαν:mrgreen:

Εγώ ευτυχως από πόνο κάθε φορά είμαι κ καλύτερα κ η αλήθεια είναι όταν γίνεται η πράξη έχω όρεξη..απλά μεεεχρι να το ξεκινήσουμε δεεεν..

Σαν να έχει φύγει από το μυαλό μου..

Τι να πω..λόγο η κουραση με τη δουλειά κ το παιδί,λίγο η ψυχολογία μας με όλα αυτά που ζούμε λογικό..

Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια,είμαι κ εγώ καλά με τον εαυτό μου γιατί ξέρω ότι πραγματικά δεν ήταν στο χέρι μου..έπρεπε να στηρίξω κ το μαγαζί κ τον άντρα μου οπότε..είπαμε,στο επόμενο!!

Υγ: μπορεί να είμαστε πάλι κάποιες μαζί εγκυουλες ξανά στο μελλον;)

 

Έτσι όπως τα λες είναι κ για μένα! Θ αποθηλασουμε να έρθουν κ οι ορμόνες στα καλά τους, θα χαλαρώσουμε κ κάποια στιγμή να ξεκουραστούμε κ θα ρθει κι ο ερωτισμός! Αγάπη κ υπομονή να υπάρχει!

Βέβαια η άνεση κ η χαλαρότητα που υπήρχε πριν δν υπάρχει μετά το παιδί! Με πρόγραμμα κ ίσως όταν λίγο μεγαλώσει να μένει σε γιαγιά μια νύχτα. Κορίτσια ξέρω ότι δν συμφωνούν πολλοί αλλά εγώ που έλεγα πριν το παιδί όλοι μαζί παντού μαζί, μετά το παιδί λέω να μένουμε κ μόνοι μας κ διάκοπες μόνοι μας 2-3 μερες! Το έχουμε ανάγκη!

  • Μου αρέσει 4

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Christinα είπε:

Έτσι όπως τα λες είναι κ για μένα! Θ αποθηλασουμε να έρθουν κ οι ορμόνες στα καλά τους, θα χαλαρώσουμε κ κάποια στιγμή να ξεκουραστούμε κ θα ρθει κι ο ερωτισμός! Αγάπη κ υπομονή να υπάρχει!

Βέβαια η άνεση κ η χαλαρότητα που υπήρχε πριν δν υπάρχει μετά το παιδί! Με πρόγραμμα κ ίσως όταν λίγο μεγαλώσει να μένει σε γιαγιά μια νύχτα. Κορίτσια ξέρω ότι δν συμφωνούν πολλοί αλλά εγώ που έλεγα πριν το παιδί όλοι μαζί παντού μαζί, μετά το παιδί λέω να μένουμε κ μόνοι μας κ διάκοπες μόνοι μας 2-3 μερες! Το έχουμε ανάγκη!

Έτσι όπως τα λες είναι!!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenioz είπε:

Ουαου! Πηγές σε διατροφολόγο ή μόνη σου; Πάντως και εγώ αυτό το μήνα με την λεκεθίνη που παίρνω λόγο στήθους είδα μεγάλη διαφορά στο πρήξιμο και τα κιλά. Πραγματικά όπως λες άρχισα να νιώθω ο εαυτός μου. Ακόμα δεν μπαίνω σε όλα μου τα ρούχα αλλά υπάρχει βελτίωση. Πόση διαφορά κάνει ένα τζιν φίλη :mrgreen:

Ξέρεις τελικά πιστεύω πως αν θέλει κάποιος να θηλάσει αποκλειστικά δεν πρέπει με τίποτα να έχει ξενο στο ντουλάπι του. Αν είχα σίγουρααα θα είχα δώσει. Και θα είχα πέσει σε αυτήν την λούπα όχι μόνο αυτήν την φορά αλλά κ σε άλλες στιγμές που τα βρίσκαμε σκούρα. Ενώ τώρα σκεφτόμουν δεν έχει τίποτα στο σπίτι, έξω δεν βγαίνουμε κάνε ότι μπορείς. Φυσικά εμείς είμαστε και 24 ώρες το 24ωρο μαζί. Όταν έχεις και την δουλειά είναι εντελώς διαφορετικα τα πράγματα. Δεν το συζητώ καν. Και τόσο που τα έχεις καταφέρει είναι μεγάλο!!! Όπως κ όλες οι μανουλες εδώ που ξεκίνησαν από νωρίς. 

Όσο για όρεξη! Εγώ έχω αρκετή αλλά πάντα νικάει ο ύπνος :D Συνήθως ξυπνάει και η μικρή όταν παμε να κάνουμε τίποτα όποτε δεν.... 

@Elinita Συνήθως είναι άσπρα κ μετά αρχίζουν να φουσκώνουν. Έτσι μου είχε πει ο παιδίατρος κ πράγματι κ στην μικρή που παρατηρούσα συνέχεια έτσι έγινε. Σίγουρα θα έχει αρχίσει κάποια διαδικασία προετοιμασίας στα ούλα κ θα την ενοχλεί. 

Καλά σαν την αγκαλιά του Μορφέα πλέον καμία δε το συζητώ:mrgreen:

Φίλη εμένα δεν με έκανε να κάνω μικτή διατροφή ότι είχα ξένο σπίτι,το πήρα συνειδητά αφού είπα ότι θα αρχίσω μεικτή διότι για να κάνει κάποια αποκλειστικο θηλασμό(χωρίς μπουκάλι κ συμπληρώματα) ΔΕΝ πρέπει να δουλεύει! Απλά τα πράγματα..

Κ δυστυχώς πολύ δύσκολο στην εποχή μας!!

Όχι όχι με διατροφολόγο γτ δε μπορώε τπτ να ακολουθήσω στάνταρ φαγητά την ημέρα κτλ..μόνη μου με μέτρηση θερμίδων(κ φυσικά υγιεινά φαγητά όχι σαβουρες..)

Κουραστικό για κάποιες αλλά σε εμένα πάντα αυτό λειτουργούσε μπαμ μπαμ!!

Λεκιθίνη ε?? Σε χάπια? Είχα δει που το λέγατε κ με την @LadyP Βάλτε μου ιδέες τώρα...:rolleyes:

1 hour ago, Christinα είπε:

Έτσι όπως τα λες είναι κ για μένα! Θ αποθηλασουμε να έρθουν κ οι ορμόνες στα καλά τους, θα χαλαρώσουμε κ κάποια στιγμή να ξεκουραστούμε κ θα ρθει κι ο ερωτισμός! Αγάπη κ υπομονή να υπάρχει!

Βέβαια η άνεση κ η χαλαρότητα που υπήρχε πριν δν υπάρχει μετά το παιδί! Με πρόγραμμα κ ίσως όταν λίγο μεγαλώσει να μένει σε γιαγιά μια νύχτα. Κορίτσια ξέρω ότι δν συμφωνούν πολλοί αλλά εγώ που έλεγα πριν το παιδί όλοι μαζί παντού μαζί, μετά το παιδί λέω να μένουμε κ μόνοι μας κ διάκοπες μόνοι μας 2-3 μερες! Το έχουμε ανάγκη!

Εγώ συμφωνω φουλ!!

Απλά δε θα τον άφηνα τόσο μικρό πουθενά..είμαι πολύ κτητική γμτ..(για αυτό κ το κάνουμε μισό μισό με τον άντρα μου κ δε πήραμε εν τέλη κοπέλα..)

Αλλά όταν θα είναι με το καλό πιο παιδάκι 2-3 ΑΝΕΤΑ!! 

Προς το παρόν περιμένω ΠΩΣ Κ ΠΩΣ να ανοίξουν τους νόμους να φύγουμε επιτέλους 4-5 μέρες ρε κορίτσια..δε μπορωωω!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά σαν την αγκαλιά του Μορφέα πλέον καμία δε το συζητώ:mrgreen:

Φίλη εμένα δεν με έκανε να κάνω μικτή διατροφή ότι είχα ξένο σπίτι,το πήρα συνειδητά αφού είπα ότι θα αρχίσω μεικτή διότι για να κάνει κάποια αποκλειστικο θηλασμό(χωρίς μπουκάλι κ συμπληρώματα) ΔΕΝ πρέπει να δουλεύει! Απλά τα πράγματα..

Κ δυστυχώς πολύ δύσκολο στην εποχή μας!!

Όχι όχι με διατροφολόγο γτ δε μπορώε τπτ να ακολουθήσω στάνταρ φαγητά την ημέρα κτλ..μόνη μου με μέτρηση θερμίδων(κ φυσικά υγιεινά φαγητά όχι σαβουρες..)

Κουραστικό για κάποιες αλλά σε εμένα πάντα αυτό λειτουργούσε μπαμ μπαμ!!

Λεκιθίνη ε?? Σε χάπια? Είχα δει που το λέγατε κ με την @LadyP Βάλτε μου ιδέες τώρα...:rolleyes:

Εγώ συμφωνω φουλ!!

Απλά δε θα τον άφηνα τόσο μικρό πουθενά..είμαι πολύ κρητική γμτ..(για αυτό κ το κάνουμε μισό μισό με τον άντρα μου κ δε πήραμε εν τέλη κοπέλα..)

Αλλά όταν θα είναι με το καλό πιο παιδάκι 2-3 ΑΝΕΤΑ!! 

Προς το παρόν περιμένω ΠΩΣ Κ ΠΩΣ να ανοίξουν τους νόμους να φύγουμε επιτέλους 4-5 μέρες ρε κορίτσια..δε μπορωωω!!!!

Που θα πάτε κορίτσι!? Πείτε καμιά κουβέντα για ταξίδια να ξεφύγουμε λίγο!!

Εμείς το καλοκαιρακι έχουμε γάμο καλών μας φίλων στη Κρήτη κ το περιμένω πως κ πως!!!! Κρήτη έχω πάει πολλές φορές στο παρελθόν όχι όμως στην πλευρά που θα γίνει ο γάμος!

Πριν δύο χρόνια είχαμε κάνει το πρώτο μας ταξίδι με τον πρώτο μου γιο κ χαζεύω τις φωτογραφίες. Πως άλλαξαν έτσι τα πράγματα??

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλά σαν την αγκαλιά του Μορφέα πλέον καμία δε το συζητώ:mrgreen:

Φίλη εμένα δεν με έκανε να κάνω μικτή διατροφή ότι είχα ξένο σπίτι,το πήρα συνειδητά αφού είπα ότι θα αρχίσω μεικτή διότι για να κάνει κάποια αποκλειστικο θηλασμό(χωρίς μπουκάλι κ συμπληρώματα) ΔΕΝ πρέπει να δουλεύει! Απλά τα πράγματα..

Κ δυστυχώς πολύ δύσκολο στην εποχή μας!!

Όχι όχι με διατροφολόγο γτ δε μπορώε τπτ να ακολουθήσω στάνταρ φαγητά την ημέρα κτλ..μόνη μου με μέτρηση θερμίδων(κ φυσικά υγιεινά φαγητά όχι σαβουρες..)

Κουραστικό για κάποιες αλλά σε εμένα πάντα αυτό λειτουργούσε μπαμ μπαμ!!

Λεκιθίνη ε?? Σε χάπια? Είχα δει που το λέγατε κ με την @LadyP Βάλτε μου ιδέες τώρα...:rolleyes:

Εγώ συμφωνω φουλ!!

Απλά δε θα τον άφηνα τόσο μικρό πουθενά..είμαι πολύ κρητική γμτ..(για αυτό κ το κάνουμε μισό μισό με τον άντρα μου κ δε πήραμε εν τέλη κοπέλα..)

Αλλά όταν θα είναι με το καλό πιο παιδάκι 2-3 ΑΝΕΤΑ!! 

Προς το παρόν περιμένω ΠΩΣ Κ ΠΩΣ να ανοίξουν τους νόμους να φύγουμε επιτέλους 4-5 μέρες ρε κορίτσια..δε μπορωωω!!!!

Ναι ναι συμφωνώ απόλυτα! Γι'αυτό είπα ότι είναι εντελώς αλλιώς αν ξέρει η μανούλα ότι θα γυρίσει σύντομα στην δουλειά. Απλά και συνεχώς σπίτι να είσαι μπορείς πολύ εύκολα να το χάσεις κάπου χωρίς να το πάρεις χαμπάρι, ειδικά αν είσαι πρώτη φορά μαμά. Και εγώ συνειδητά το είχα αγοράσει στην αρχή για κάποια βράδια που ήμουν υπερβολικά κουρασμένη, να της δίνει ο άνδρας μου ή η μαμά μου (άλλο που δεν δούλεψε τελικά) και όσο το είχα σπίτι σε ζόρια δοκίμασα πολλές φορές να δώσω κ επιπλέον μέσα στην μέρα. Γι'αυτό το είπα! 

Αφου το έχεις πάρει έτσι δυναμικά δεν θα τα χρειαστείς (Είναι κ επιπλέον έξοδο :mrgreen:) Πάντως δουλεύουν! Και με σωστή διατροφή (γτ εγώ τρώω όπως να ναι) πιστεύω θα κάνουν ακόμη καλύτερη δουλειά. 

@Anastasia05 Ωωω Κρήτη και καλοκαίρι ότι καλύτερο!!!! Όλοι μαζί θα πάτε; 

Εγώ περιμένω να ανοίξουν για να ανέβω στους δικους μου. Να τους δω επιτέλους! Να δουν και την μικρή (που εκτός από εμάς και την μαμά μου) δεν την έχει δει κανείς άλλος από κοντά. 

Και πρώτα ο Θεός αν όλα πάνε καλά να κάνουμε κ τον Αύγουστο την βάπτιση εκεί. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anastasia05 είπε:

Που θα πάτε κορίτσι!? Πείτε καμιά κουβέντα για ταξίδια να ξεφύγουμε λίγο!!

Εμείς το καλοκαιρακι έχουμε γάμο καλών μας φίλων στη Κρήτη κ το περιμένω πως κ πως!!!! Κρήτη έχω πάει πολλές φορές στο παρελθόν όχι όμως στην πλευρά που θα γίνει ο γάμος!

Πριν δύο χρόνια είχαμε κάνει το πρώτο μας ταξίδι με τον πρώτο μου γιο κ χαζεύω τις φωτογραφίες. Πως άλλαξαν έτσι τα πράγματα??

Εμείς σίγουρα Κρήτη κορίτσια μου γιατί ο πεθερός μου κ τα αδέρφια του άντρα μου δεν έχουν δει καν το παιδί ακομη:(

Κ η πεθερά μου έχει να τον δει από νεογέννητο που είχε ανέβει μια εβδομάδα λέγοντας πως έρχεται για νοσοκομείο..

Οπότε πρώτη στάση εκεί οπωσδήποτε για καμιά εβδομάδα..

Ε μετά σε κάθε σκ ή τριημερακι που θα πετυχαίνουμε για να μπορούμε να κλείσουμε το μαγαζί εννοώ όλο κ κάπου θα πεταγομαστε..

Αγαπάμε Πελοποννησο κ Εύβοια για κοντινά..

Just now, elenioz είπε:

Ναι ναι συμφωνώ απόλυτα! Γι'αυτό είπα ότι είναι εντελώς αλλιώς αν ξέρει η μανούλα ότι θα γυρίσει σύντομα στην δουλειά. Απλά και συνεχώς σπίτι να είσαι μπορείς πολύ εύκολα να το χάσεις κάπου χωρίς να το πάρεις χαμπάρι, ειδικά αν είσαι πρώτη φορά μαμά. Και εγώ συνειδητά το είχα αγοράσει στην αρχή για κάποια βράδια που ήμουν υπερβολικά κουρασμένη, να της δίνει ο άνδρας μου ή η μαμά μου (άλλο που δεν δούλεψε τελικά) και όσο το είχα σπίτι σε ζόρια δοκίμασα πολλές φορές να δώσω κ επιπλέον μέσα στην μέρα. Γι'αυτό το είπα! 

Αφου το έχεις πάρει έτσι δυναμικά δεν θα τα χρειαστείς (Είναι κ επιπλέον έξοδο :mrgreen:) Πάντως δουλεύουν! Και με σωστή διατροφή (γτ εγώ τρώω όπως να ναι) πιστεύω θα κάνουν ακόμη καλύτερη δουλειά. 

@Anastasia05 Ωωω Κρήτη και καλοκαίρι ότι καλύτερο!!!! Όλοι μαζί θα πάτε; 

Εγώ περιμένω να ανοίξουν για να ανέβω στους δικους μου. Να τους δω επιτέλους! Να δουν και την μικρή (που εκτός από εμάς και την μαμά μου) δεν την έχει δει κανείς άλλος από κοντά. 

Και πρώτα ο Θεός αν όλα πάνε καλά να κάνουμε κ τον Αύγουστο την βάπτιση εκεί. 

 

Αχχχ κ εμένα τα ίδια ρε Ελενίτσα μου..κάνεις από τη μεριά του άντρα μου δεν τον έχει χαρεί..

Κ οι δικοί μου που είναι εδώ πάλι λίγες φορές τον έχουν δει..γιατι μένουμε μακρυά κ όλοι αγχωνόμαστε για το παλιό πρόστιμο!

Κ εμείς Αύγουστο πρώτα ο Θεός θα κάνουμε τη βάπτιση..δε το αφήνω παραπάνω(έχω κ τα θέματα μου με τη θρησκεία εγώ κ δε θέλω να μένει πολύ καιρό αβάπτιστος) οπότε ευελπιστώ στα καλύτερα δυνατά μέτρα ως τότε αλλά κ να μην..θα το κάνουμε λίγοι κ καλοί..

Έχετε δει θέματα??

@Anastasia05 ξέχασα να ρωτήσω,σε ποιο νομό της Κρήτης θα πάτε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εμείς σίγουρα Κρήτη κορίτσια μου γιατί ο πεθερός μου κ τα αδέρφια του άντρα μου δεν έχουν δει καν το παιδί ακομη:(

Κ η πεθερά μου έχει να τον δει από νεογέννητο που είχε ανέβει μια εβδομάδα λέγοντας πως έρχεται για νοσοκομείο..

Οπότε πρώτη στάση εκεί οπωσδήποτε για καμιά εβδομάδα..

Ε μετά σε κάθε σκ ή τριημερακι που θα πετυχαίνουμε για να μπορούμε να κλείσουμε το μαγαζί εννοώ όλο κ κάπου θα πεταγομαστε..

Αγαπάμε Πελοποννησο κ Εύβοια για κοντινά..

Αχχχ κ εμένα τα ίδια ρε Ελενίτσα μου..κάνεις από τη μεριά του άντρα μου δεν τον έχει χαρεί..

Κ οι δικοί μου που είναι εδώ πάλι λίγες φορές τον έχουν δει..γιατι μένουμε μακρυά κ όλοι αγχωνόμαστε για το παλιό πρόστιμο!

Κ εμείς Αύγουστο πρώτα ο Θεός θα κάνουμε τη βάπτιση..δε το αφήνω παραπάνω(έχω κ τα θέματα μου με τη θρησκεία εγώ κ δε θέλω να μένει πολύ καιρό αβάπτιστος) οπότε ευελπιστώ στα καλύτερα δυνατά μέτρα ως τότε αλλά κ να μην..θα το κάνουμε λίγοι κ καλοί..

Έχετε δει θέματα??

@Anastasia05 ξέχασα να ρωτήσω,σε ποιο νομό της Κρήτης θα πάτε?

Νόμο Λασιθίου,αν όλα πάνε καλά μέχρι τότε βέβαια! Εσείς που είσαστε?

Όσες έχετε μακριά τους συγγενείς σας είναι πολύ δύσκολα αυτόν τον καιρό...εμάς από τους πολύ κοντινούς μόνο ο μπαμπάς μου μένει καμιά ώρα από εδώ,οπότε είμαστε τυχεροί σε αυτό το τομέα! Κουράγιο λίγο καιρό ακόμη. 

Εύβοια είμαστε στα πολύ δύσκολα αυτό τον καιρό αλλά είμαι αισιόδοξη πως το μεγάλο ζόρι θα είναι μόνο αυτό τον μήνα.

Κι εγώ θέλω μέσα στην άνοιξη ή το καλοκαίρι να κάνουμε βάφτιση. Θέματα έχω διαφορά στο νου μου,από τελείως απλό(αστεράκια,διάστημα, πλανήτες, διαστημόπλοιο) μέχρι παιδικά βιβλία(μικρός πρίγκιπας) ή από παιχνίδια (τουβλάκια λεγκο)

Για τις φίλες με κορίτσια θα πρότεινα την Αλίκη στην χώρα των θαυμάτων με γλυκάκια που λένε eat me κτλ:wub:

Στον πρώτο μου είχαμε ζωάκια του δάσους κ ήταν υπέροχα! Ειμασταν κ δίπλα σε δασάκι πάνω στη θάλασσα,ήταν κ φθινόπωρο,είχαμε συνδιάσει ακόμη κ τα χρώματα απο τα ρούχα μας :lol:

Just now, elenioz είπε:

Ναι ναι συμφωνώ απόλυτα! Γι'αυτό είπα ότι είναι εντελώς αλλιώς αν ξέρει η μανούλα ότι θα γυρίσει σύντομα στην δουλειά. Απλά και συνεχώς σπίτι να είσαι μπορείς πολύ εύκολα να το χάσεις κάπου χωρίς να το πάρεις χαμπάρι, ειδικά αν είσαι πρώτη φορά μαμά. Και εγώ συνειδητά το είχα αγοράσει στην αρχή για κάποια βράδια που ήμουν υπερβολικά κουρασμένη, να της δίνει ο άνδρας μου ή η μαμά μου (άλλο που δεν δούλεψε τελικά) και όσο το είχα σπίτι σε ζόρια δοκίμασα πολλές φορές να δώσω κ επιπλέον μέσα στην μέρα. Γι'αυτό το είπα! 

Αφου το έχεις πάρει έτσι δυναμικά δεν θα τα χρειαστείς (Είναι κ επιπλέον έξοδο :mrgreen:) Πάντως δουλεύουν! Και με σωστή διατροφή (γτ εγώ τρώω όπως να ναι) πιστεύω θα κάνουν ακόμη καλύτερη δουλειά. 

@Anastasia05 Ωωω Κρήτη και καλοκαίρι ότι καλύτερο!!!! Όλοι μαζί θα πάτε; 

Εγώ περιμένω να ανοίξουν για να ανέβω στους δικους μου. Να τους δω επιτέλους! Να δουν και την μικρή (που εκτός από εμάς και την μαμά μου) δεν την έχει δει κανείς άλλος από κοντά. 

Και πρώτα ο Θεός αν όλα πάνε καλά να κάνουμε κ τον Αύγουστο την βάπτιση εκεί. 

 

Μάλλον όχι όλοι μαζί. 2-3 μέρες αλλά μόνοι μας:)

  • Μου αρέσει 2

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εμείς σίγουρα Κρήτη κορίτσια μου γιατί ο πεθερός μου κ τα αδέρφια του άντρα μου δεν έχουν δει καν το παιδί ακομη:(

Κ η πεθερά μου έχει να τον δει από νεογέννητο που είχε ανέβει μια εβδομάδα λέγοντας πως έρχεται για νοσοκομείο..

Οπότε πρώτη στάση εκεί οπωσδήποτε για καμιά εβδομάδα..

Ε μετά σε κάθε σκ ή τριημερακι που θα πετυχαίνουμε για να μπορούμε να κλείσουμε το μαγαζί εννοώ όλο κ κάπου θα πεταγομαστε..

Αγαπάμε Πελοποννησο κ Εύβοια για κοντινά..

Αχχχ κ εμένα τα ίδια ρε Ελενίτσα μου..κάνεις από τη μεριά του άντρα μου δεν τον έχει χαρεί..

Κ οι δικοί μου που είναι εδώ πάλι λίγες φορές τον έχουν δει..γιατι μένουμε μακρυά κ όλοι αγχωνόμαστε για το παλιό πρόστιμο!

Κ εμείς Αύγουστο πρώτα ο Θεός θα κάνουμε τη βάπτιση..δε το αφήνω παραπάνω(έχω κ τα θέματα μου με τη θρησκεία εγώ κ δε θέλω να μένει πολύ καιρό αβάπτιστος) οπότε ευελπιστώ στα καλύτερα δυνατά μέτρα ως τότε αλλά κ να μην..θα το κάνουμε λίγοι κ καλοί..

Έχετε δει θέματα??

@Anastasia05 ξέχασα να ρωτήσω,σε ποιο νομό της Κρήτης θα πάτε?

Θα τα δουν ολόκληρα παιδάκια έτσι όπως πάει. Και εμείς έτσι ακριβώς λέμε. Ακόμα κ αρκετά περιορισμένα να είναι τα πράγματα δεν θέλω να πάει πιο αργά.... 

Έχουμε σκεφτεί την Αλίκη στην χώρα των θαυμάτων ακριβώς όπως λέει κ η @Anastasia05 επίσης είδα κ κάποια άλλα θέματα που μου άρεσαν όπως κολοκύθα, ταξίδι στο χρόνο που έχουν μια vintage διάθεση! 

Διάστημα και μικρός πρίγκιπας μ'αρεσουν πάρα πολύ !!!

Τι καλά! Να το απολαύσετε τα δύο σας :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ και εμείς σκεφτόμαστε για βάπτιση αλλά δνε έχω προλάβει  ακόμα να κλείσω τίποτα. Ελπίζω να βρούμε κάτι! Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ σαν θέμα το llama τρελαίνομαι ή κάτι σε vintage φυσικά :-D

Link to comment
Share on other sites

Just now, LadyP είπε:

Αχ και εμείς σκεφτόμαστε για βάπτιση αλλά δνε έχω προλάβει  ακόμα να κλείσω τίποτα. Ελπίζω να βρούμε κάτι! Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ σαν θέμα το llama τρελαίνομαι ή κάτι σε vintage φυσικά :-D

Ούτε εμείς έχουμε κλείσει τίποτα ακόμη! Βλέποντας και κάνοντας!

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...