Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

7 ώρες πρίν, elenioz είπε:

@Eva137 Αχχ τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά. Ζεστά μπάνια, μασάζ στο στήθος, κρύα κομπρεσα μετά ή λάχανο. Να βάζω την μικρή να πίνει με το πηγούνι στο σημείο που είναι τα γρουμπαλάκια που συνήθως πιανει από την πάνω πλευρά (οποτε κάνουμε ακροβατικά εγώ, η μικρή και ο άνδρας μου για να το καταφέρουμε) από μια πλευρά αν μας δει είναι για γέλια. Να αλλάζω στάσεις για να αδειάζουν καλύτερα όλοι οι αδένες γάλατος από μέσα. Βοηθάνε λίγο όλα αυτά αλλά πρέπει να τα κάνω όλοι μέρα ή μπορεί και 2-3 μέρες συνεχώς για να αρχίσω να συνερχομαι.... Και εξετάσεις έχω κάνει μήπως οφείλεται σε κάποιο μικρόβιο κτλπ. Όλα καθαρά βγήκαν. Έχω αρχίσει να πιστεύω πως μέχρι να αποθηλασω κάποια στιγμή, θα μου συμβαίνει.... 

@LadyP Άσε και εγώ έτσι γουρουνιάζω συνέχεια :mrgreen: Γι'αυτό μου έκανε εντύπωση πως έστρωσε το σώμα ξαφνικά. Τουλάχιστον αν δεν πιάσουν τόπο για το στήθος να πιάσουν εκει! Ναι το έχω δοκιμάσει. Αλλά συνήθως μετά γέμιζε σβόλους κ το άλλο στήθος και φοβήθηκα (δεν θα άντεχα να είναι κ τα δύο!) με πρήξιμο αντέχετε γτ μόλις την βάζω να πιει λίγο φεύγει... Αλλά τα καρουμπλαα είναι άλλη ιστορία τα άτιμα. 

@Vivi8 Ουυυ και εμείς τσιριζουμε όλοι μέρα! Και εγώ την φωνάζω μπορείς ακόμα πιο δυνατά. Και σαν καλή κόρη που είναι ανεβάζει κ άλλο τα ντεσιμπέλ !!! 

 

Κορίτσι μου μήπως χρησιμοποιείς κοχύλια; Εγώ αυτό έκανα και εκτός ότι πλημμυριζε ο τόπος έπαθα κ μαστίτιδα και γενικά είχα θέματα, μέχρι π άρχισα να χρησιμοποιώ επιθέματα κ είμαι πλέον καλά.. βέβαια σταθεροποιήθηκε κ ο θηλασμός μετά τις 40 μέρες οπότε κσως έπαιξε κ αυτό ρολο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Με σαλιαρα και αλλάζω όλη την ώρα! Όχι μόνο φορμακια αλλά και τα φανελάκια από μέσα.. μιλάμε πολλές γουλιες κ σάλια. Δεν ξέρω τί να κάνω. Αλλάζω τουλάχιστον 5-6 φορές κάποιες μέρες

Κορίτσι μου εγώ είμαι από τις μανουλες Σεπτεμβρίου!!!!κάθε μέρα πλυντήριο!!!από το πρωί είναι η 4 αλλαξια τώρα!!!κ με σαλιαρα ε!!! αλλά εμένα έχει παλινδρόμηση κ βγάζει πολλές γουλιες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Aurora S είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, ελπίζω να είστε εσείς κ τα μπεμπακια σας καλά. 

Να σας ρωτήσω, στο περίπου πόσα φορμακια αλλάζετε την ημέρα; Έχω απελπιστει, αλλάζουμε όλη την ώρα. Παρόλο που βάζω σαλιαρα γεμίζουν με σάλια κ γουλιες. 

Αλλάζω 2 φορές γτ κ εμένα κάνει γουλιτσες έχουμε ΓΟΠ,  ή μόνο όταν κάνουμε μπάνιο αν δεν λερωθεί..

Σαλιαρες η αλήθεια είναι δ βάζω δε μου αρέσουν κ νιώθω ότι την σφίγγουν...παρήγγειλα κάτι άλλες που είναι και σαν μπάντανα μήπως βάζουμε αυτές..

Edit: να πω ότι υπάρχουν μέρες που μπορεί να αλλάξουμε 4-5 φορές από τις γουλιτσες ή από τα κακακια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aurora S είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, ελπίζω να είστε εσείς κ τα μπεμπακια σας καλά. 

Να σας ρωτήσω, στο περίπου πόσα φορμακια αλλάζετε την ημέρα; Έχω απελπιστει, αλλάζουμε όλη την ώρα. Παρόλο που βάζω σαλιαρα γεμίζουν με σάλια κ γουλιες. 

Κι εμένα κάνει γουλιτσα σχεδόν πάντα μετά το φαγητό στο 10λεπτο  κ ίσως κ πιο μετα κ τυχαίνει να  αλλάζουμε μπλουζάκι. Χρησιμοποιώ τις σαλιαρες που έχουν πλαστικό από πίσω κ πετσετε μπροστά! Έχει κ στο σουπερμάρκετ. Έτσι δν περνάει στο ρούχο. Σαλιαριτσα τριγωνακι-μπαντανα έχω πάντα και για τα σάλια κ για καμμιά έκτακτη γουλιτσα. Τουλάχιστον αυτά τα πλένεις γρήγορα στο χέρι κ στεγνώνουν. Εγώ έχω πολλές σαλιαρες κ φαντάσου ότι μπορεί σε κάθε γεύμα να βάζουμε κι άλλη. Επίσης επειδή ξέρω πότε περίπου θα βγάλει έχω πάντα κ τα τετράγωνα πανακια για τις γουλιτσες στον ώμο ή  στο χέρι σε ετοιμότητα. 

  • Μου αρέσει 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς λόγω παλινδρόμησης έχουμε πολλές γουλιτσες αλλα εγώ δεν χρησιμοποιώ σαλιαρα και αλλάζω περίπου 3 φορές την μέρα φορμακι. Γενικα εχω κοντά το πετσετακι πάντα και προλαβαίνω και την σκουπίζω πριν γίνει ζημιά, χαχα! Εμεις αλλάζουμε από τα κακακια συνήθως που ξεχειλίζουν :-P δεν ξερω αν φταίει ότι δεν βάζουμε σωστά το παμπερς πάντως σχεδόν κάθε φορά που τα κάνει λερώνεται. 

  • Μου αρέσει 1

Ms0tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ εκτός από σαλιαρες (με πλαστικό από πίσω) βάζω ΚΑΙ πετσετακια στο ώμο αλλά κ πάλι... Χάλια τα κάνουμε.. 

Επίσης πολύ συχνά βγαίνουν τα τσισα εκτός πάνας οπότε κ πάλι αλλάζουμε φορμακια...

Τί να πω.. θα κάνω υπομονή να σταματήσουν οι αναγωγές, μαλλον έχουμε κι εμείς ΓΟΠ αλλά δεν ασχολούμαστε γιατί είναι χαρούμενος κ παίρνει κανονικά βάρος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Aurora S said:

Κορίτσια μου καλησπέρα, ελπίζω να είστε εσείς κ τα μπεμπακια σας καλά. 

Να σας ρωτήσω, στο περίπου πόσα φορμακια αλλάζετε την ημέρα; Έχω απελπιστει, αλλάζουμε όλη την ώρα. Παρόλο που βάζω σαλιαρα γεμίζουν με σάλια κ γουλιες. 

Σε καταλαβαίνω... ο δικός μας σπάνια βγάζει πλέον γουλίτσες, αλλά αυτά τα σάλια είναι άλλο πράμα, δε ξέρω από που βγαίνουν τόοοοσο πολλά! Εγώ του φοράω σαλιάρα όλη μέρα εννοείται και την αλλάζω συχνά και πάλι βρέχεται το φορμάκι του που και που. Τις τελευταίες 2-3 μέρες έχουν κοκκινήσει και τα μαγουλάκια του και νομίζω ότι φταίνε και τα σάλια γιατί βάζει τα χέρια στο στόμα και τρίβεται και πασαλείβεται... σάλια παντού. Προσπαθώ να τον σκουπίζω όσο προλαβαίνω, αλλά πάλι γίνεται χάλια.

Φορμάκια δεν αλλάζουμε τόσο συχνά, δηλαδή μπορεί να φοράμε το ίδιο για 2-3 μέρες μέχρι να ξανακάνει μπανάκι, αλλά υπάρχουν φορές που κάνει τόσο πολλά κακά που βγαίνουν από την πάνα και έχει τύχει να του αλλάξω 3 φορμάκια μέσα σε δυο ώρες (σπάνια όμως). 

  • Μου αρέσει 3

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Aurora S said:

Ουφ εκτός από σαλιαρες (με πλαστικό από πίσω) βάζω ΚΑΙ πετσετακια στο ώμο αλλά κ πάλι... Χάλια τα κάνουμε.. 

Επίσης πολύ συχνά βγαίνουν τα τσισα εκτός πάνας οπότε κ πάλι αλλάζουμε φορμακια...

Τί να πω.. θα κάνω υπομονή να σταματήσουν οι αναγωγές, μαλλον έχουμε κι εμείς ΓΟΠ αλλά δεν ασχολούμαστε γιατί είναι χαρούμενος κ παίρνει κανονικά βάρος.

Σαλάκια και εμείς πολλά, γουλιτσες όχι, αλλάζουμε 2 φορές φορμάκια σίγουρα. Βέβαια μπορεί να το γλυτώναμε λίγο αν της έβαζα σαλιάρα πιο συχνά αλλά δε μου αρέσουν, μου φαίνονται τεράστιες...εν τω μεταξύ έχει αρχήσει εδω και δυο βδομάδες και κάνει πρρρρ με τα χειλάκια της και γελάει, εκει να δεις σάλια..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε βράδυ στο μπανιο αλλάζω. Φοράει και σαλιαρα που και που. Από τότε με το αντιαναγωγικο γάλα μειώθηκαν πολύ οι γουλιτσες! Πριν από αυτό όμως και τρεις φορές τη μέρα άλλαγμα.. τι να κάνουμε! Ας είναι καλα τα πλυντήρια!

  • Μου αρέσει 1

OAi0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva137 said:

Σε καταλαβαίνω... ο δικός μας σπάνια βγάζει πλέον γουλίτσες, αλλά αυτά τα σάλια είναι άλλο πράμα, δε ξέρω από που βγαίνουν τόοοοσο πολλά! Εγώ του φοράω σαλιάρα όλη μέρα εννοείται και την αλλάζω συχνά και πάλι βρέχεται το φορμάκι του που και που. Τις τελευταίες 2-3 μέρες έχουν κοκκινήσει και τα μαγουλάκια του και νομίζω ότι φταίνε και τα σάλια γιατί βάζει τα χέρια στο στόμα και τρίβεται και πασαλείβεται... σάλια παντού. Προσπαθώ να τον σκουπίζω όσο προλαβαίνω, αλλά πάλι γίνεται χάλια.

Φορμάκια δεν αλλάζουμε τόσο συχνά, δηλαδή μπορεί να φοράμε το ίδιο για 2-3 μέρες μέχρι να ξανακάνει μπανάκι, αλλά υπάρχουν φορές που κάνει τόσο πολλά κακά που βγαίνουν από την πάνα και έχει τύχει να του αλλάξω 3 φορμάκια μέσα σε δυο ώρες (σπάνια όμως). 

Έτσι κάνει κι εμένα, σάλια παντού, τρίβεται και γεμίζουν τα χέρια κ το πρόσωπο σάλια. Αφού του λέω: γυαλίζεις από τα σάλια!!! Και γελάει.

Just now, Blossombaby said:

Σαλάκια και εμείς πολλά, γουλιτσες όχι, αλλάζουμε 2 φορές φορμάκια σίγουρα. Βέβαια μπορεί να το γλυτώναμε λίγο αν της έβαζα σαλιάρα πιο συχνά αλλά δε μου αρέσουν, μου φαίνονται τεράστιες...εν τω μεταξύ έχει αρχήσει εδω και δυο βδομάδες και κάνει πρρρρ με τα χειλάκια της και γελάει, εκει να δεις σάλια..

Αυτό το πρρρ το κάνει κι εμένα κ κάνει κ μικρές φούσκες με τα σαλάκια.

Οπότε με ολα αυτά τα σάλια μαζί με τις γουλιες γίνεται χαμός!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eirini_ka είπε:

Κορίτσι μου μήπως χρησιμοποιείς κοχύλια; Εγώ αυτό έκανα και εκτός ότι πλημμυριζε ο τόπος έπαθα κ μαστίτιδα και γενικά είχα θέματα, μέχρι π άρχισα να χρησιμοποιώ επιθέματα κ είμαι πλέον καλά.. βέβαια σταθεροποιήθηκε κ ο θηλασμός μετά τις 40 μέρες οπότε κσως έπαιξε κ αυτό ρολο

Όχι Ειρήνη μου δεν χρησιμοποίησα ποτέ, καθόλου κοχύλια. Μόνο στην αρχή επιθέματα. Να φανταστείς τώρα δεν φοράω κ καθόλου σουτιέν γτ μου είπε η σύμβουλος θηλασμού ότι μπορεί επειδή στριμώχνεται το στήθος να με πιάνει.... 

@Aurora S Και εμείς μια φορά την ημέρα όταν κάνουμε μπανάκι την αλλάζω. Με τις πάνες γτ έτσι; Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις μάρκα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vivi8 είπε:

Εγώ κάθε βράδυ στο μπανιο αλλάζω. Φοράει και σαλιαρα που και που. Από τότε με το αντιαναγωγικο γάλα μειώθηκαν πολύ οι γουλιτσες! Πριν από αυτό όμως και τρεις φορές τη μέρα άλλαγμα.. τι να κάνουμε! Ας είναι καλα τα πλυντήρια!

Και τα στεγνωτηρια θα προσθέσω! Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί, αλλά τα δικά σας κάνουν ήχους τύπου μουρμουρητα; Εμένα έχει λίγο καιρό που ξεκίνησε να τα κάνει σαν να μιλάει στα παιχνίδια την ώρα που παίζει και από χθες ειδικά άρχισε να το κάνει σε άσχετες φάσεις ή λίγο πριν κοιμηθεί ή στο στήθος ή ακόμα κ στον ύπνο της.. σαν να νανουριζεται κιόλας..

Just now, Vivi8 είπε:

Δεν στα μαζεύει λίγο τα ρούχα; Εγώ το χρησιμοποιώ με ρέγουλα!

Όχι καθόλου! Βάζω χαμηλό πρόγραμμα κ είναι μια χαρά! Και μοσχομυριζουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...