Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Christinα said:

Εγώ απαντάω από εδώ γτ ειμαι κ παραδοσιακός τύπος κατά βάθος.. μπουχαχα

Τρώμε τα πάντα κ όχι μόνο μασητικακια! Μασητικο μονοκερος μ στρογγυλο πλαστικακι κλασσικό αλλά της αρέσει κ η γουνινη πλευρά που είναι το κουκλί. Κ τα μαλακά βιβλιαράκια τρώμε τα υφασματινα. Ωραία είναι κ κάτι κρικακια που έχουν 3 μασητικα φρουτάκια. ΑΛΛΑ το πιο ωραίο είναι το χεράκι!

Χαχα, συμφωνεί κι ο δικός μου... σαν το χεράκι δεν έχει!:P

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

@Renez ούτε εγώ μπόρεσα να σου στείλω pm

πρίν από 40 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Κορίτσια μου τι μασητικά βολεψαν τα μπεμπακια σας?

Εμάς σίγουρα χέρια χαχα καιι η Σόφι, ένα γαντακι, ένα άλλο που είναι με νερό μέσα, ένα καροτακι, τα μαλακά βιβλιαράκια, κάτι μαλακές κουδούνι στρες και φυσικά η κουβέρτα της δεν την αποχωρίζεται ποτέ.. ώρες ώρες νομίζω προτιμά τα πολυ μαλακά να βάζει στο στόμα της!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini_ka είπε:

@Renez ούτε εγώ μπόρεσα να σου στείλω pm

Εμάς σίγουρα χέρια χαχα καιι η Σόφι, ένα γαντακι, ένα άλλο που είναι με νερό μέσα, ένα καροτακι, τα μαλακά βιβλιαράκια, κάτι μαλακές κουδούνι στρες και φυσικά η κουβέρτα της δεν την αποχωρίζεται ποτέ.. ώρες ώρες νομίζω προτιμά τα πολυ μαλακά να βάζει στο στόμα της!

Πωω ναιιιι!!!! Και εμείς τρελό κόλλημα με την κουβέρτα. Συνεχώς στο στόμα την βάζει κ δεν την αφήνει από τα χέρια της. Όπως επίσης σηκώνει από κάτω την μπλούζα και την φέρνει με μανία στο στόμα. Δεν ξέρω τι φάση με το παιδί μου :huh: 

Πάντως τώρα που το λες. Έχεις δίκιο με τα μαλακα αντικείμενα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2021 at 1:47 ΠΜ, Eva137 είπε:

8,900?:shock: Πω πω μια μπουμπού θρεφταράκι!:P

Αχ, κι εμείς έτσι... από εκεί που είχαμε ένα ήσυχο βολικό μωρό τώρα έχουμε ένα μωρό που κλαίει συνέχεια μέσα στη μέρα, δεν κάθεται πουθενά και τα βράδια δεν το συζητάω καν, κοιμάται μόνο κολλημένος στο στήθος μου να πιπιλάει κι αυτό ξυπνάει κάθε λίγα λεπτά και ή κλαίει ή μουρμουρίζει ή ψάχνει θηλή... γενικώς μαύρο "ύπνο" κάνουμε. Πρέπει να έχει και κάποιο άγχος αποχωρισμού από τώρα, γιατί τις τελευταίες δυο μέρες όταν φεύγω από το δωμάτιο κλαίει και ο άντρας μου μόνος του δε μπορεί να τον ηρεμήσει. Χθες το βράδυ κοιμήθηκε στον ξενώνα κιόλας γιατί δεν άντεχε να τον ακούει να μουρμουρίζει στο κρεβάτι.

Το σεμινάριο πρώτων βοηθειών πώς το βρήκες? Κι εγώ ήθελα να κάνω κάτι σχετικό, αλλά τώρα με τον κορονοϊό έχουν ακυρωθεί όλα και δεν έχω βρει ακόμα κάτι καλό online.

 

Να τα χαίρεσαι όλα τα μπουμπούκια σου!

Αυτό ακριβώς που λες σκεφτόμουν κι εγώ... τώρα έχω το μωρό κολλημένο όλη μέρα/νύχτα πάνω μου, αλλά αν είχα 2 τί θα έκανα? Κάποιο αναγκαστικά θα έπρεπε να το αφήνω παραπάνω να κλαίει και μάλλον δε θα κοιμόταν ποτέ κανείς μας! Εμάς να σου πω η πιπίλα μας βοηθούσε λίγο στην αρχή όταν κοιμόταν ακόμα στο λίκνο του γιατί του την έβαζα στο στόμα όταν άρχιζε να κλαίει, του σιγοτραγουδούσα τον κουνούσα λίγο και ξανακοιμόταν. Τώρα όμως που δε δέχεται να ξεκολλήσει από πάνω μου του δίνω στήθος κατευθείαν. Την πιπίλα του την έδωσα μόνο προχθές το βράδυ κάποια στιγμή γιατί κουνιόταν και χτυπιόταν τόσο πολύ στο κρεβάτι που δεν καθόταν ακριβώς μπροστά στο στήθος μου και βοήθησε λιγάκι εκείνη την ώρα γιατί μετά από λίγο σταμάτησε να γκρινιάζει την έφτυσε και τον πήρε ο ύπνος. Το υπόλοιπο βράδυ όμως το έβγαλε στο στήθος πάλι. Εσύ έχεις δοκιμάσει διαφορετικές πιπίλες και δε δέχονται καμία?

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτό που λες ότι περάσατε νωρίς, μπορεί να ήταν το άλμα των 8-9 εβδομάδων. Θα δείξει στο μέλλον όμως. Κάποια παιδιά δεν περνάνε καν κάποια άλματα (εννοώ με δύσκολα συμπτώματα) και κάποια τα περνάνε κάνα-δυο εβδομάδες νωρίτερα ή αργότερα.

Τί φατσούλα γλυκιά είναι αυτή!!! Βρε κορίτσια, τί όμορφα που είναι τα παιδάκια μας!:wub:

 

Μπράβο βρε κορίτσι που ξεκίνησες καινούργια επιχείρηση τέτοια εποχή με καραντίνα και μωρό... σου βγάζω το καπέλο! Καλή αρχή και σε ευχαριστούμε για την έκπτωση!

Συμπάσχω και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ που ήμουν πάντα ζεν, πριν λίγο πήγα μέσα στο δωμάτιο και φώναζα μόνη μου.

 

Από ότι βλέπεις Ελένη μου παιδευόμαστε δυστυχώς, χειρότερα από πριν. Τί καλά που έχετε ηρεμήσει εσείς! Μου δίνεις και μένα ελπίδες. Η αδερφή μου πριν μου έλεγε ότι ο μικρός της ήταν έτσι δύσκολος από τον 4ο μήνα μέχρι τον 9ο και μου έκανε την καρδιά περιβόλι.:wacko: Ελπίζω ο δικός μας να περνάει φάση λόγω άλματος, αλλά νομίζω τον ενοχλούν πολύ και τα δοντάκια του. Την Παρασκευή που έχουμε ραντεβού στον παιδίατρο και θα τον εξετάσει κιόλας θα τον ρωτήσω αν μπορούμε να του δώσουμε κάτι να ανακουφιστεί λίγο.

 

Μπράβο Αρετή μου, κι εγώ από σήμερα θα αρχίσω να προσέχω τη διατροφή μου. Τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα αμέσως (ήταν λίγα βέβαια) αλλά είχα παχύνει λίγο από πιο πριν, οπότε θέλω να αδυνατίσω λιγάκι έτσι κι αλλιώς. Για το θηλασμό μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι, κάνεις το καλύτερο που μπορείς για όσο μπορείς. Εξάλλου, όπως λες κι εσύ, για να μπορέσει μια μαμά να θηλάσει αποκλειστικά πρέπει να μη δουλεύει καθόλου και να είναι όοολη τη μέρα/νύχτα μαζί με το μωρό της. Για τις περισσότερες δυστυχώς αυτό δεν είναι εφικτό.

Όρεξη για αγαπούλες κι εγώ δεν έχω γενικά, αλλά αν αρχίσουμε μου έρχεται η όρεξη στην πορεία. Τί να το κάνω όμως? Αφού μετά από λίγα λεπτά ξυπνάει ο μικρός και κλαίει και πονάω για 2-3 μέρες μετά έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν το ευχαριστιέμαι.

 

Έχεις δίκιο. Κι εγώ, παρόλο που δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι γονείς τα αφήνουν τα μωρά τους για μια-δυο εβδομάδες ή παραπάνω, νομίζω ότι ένα 2-3ήμερο μακριά από αυτές τις ευθύνες που και που είναι αναγκαίο για να νιώσουν κι αυτοί ξανά ζευγάρι. Κι εγώ θα ήθελα πολύ να το κανονίσουμε, αλλά θα πρέπει να περιμένει κάνα χρόνο ακόμα μάλλον.

 

Κορίτσια, τί πλάκα... κι εμείς θα πάμε Κρήτη το καλοκαίρι! Στις 24 Ιουλίου θα βαφτίσω το κοριτσάκι κάτι φίλων μας εκεί και λέμε να μείνουμε κάνα 5ήμερο να κάνουμε και τις διακοπές μας! Τώρα κοιτάω να κλείσω εισητήρια! Στις 18 Ιουλίου κλείσαμε εκκλησία να κάνουμε τη δική μας βάφτιση στη Θεσσαλονίκη, ακόμα όμως δεν έχουμε κανονίσει τίποτα άλλο (μπομπονιέρες, προσκλητήρια, στολισμό, τραπέζι κτλ.)... θα τα κάνουμε αργότερα αυτά, οπότε πείτε ιδέες!:) Πάντως εισητήρια για Ελλάδα αγοράσαμε ήδη!!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να έρθουμε όπως σχεδιάζουμε, να δούνε και οι οικογένειές μας τον μικρό που τον περιμένουν πως και πως!

 

Τέλεια ιδέα ο Harry Potter! Και ο άντρας μου κι εγώ έχουμε τρέλα... να φανταστείς έχουμε ήδη πάει 4 φορές στο Wizarding World of Harry Potter στα Universal Studios και προσπαθούμε να οργανώσουμε πώς και πότε θα ξαναπάμε τώρα! Αν έχει η εκκλησία όμως πρόβλημα δε θα μπορέσουμε να το επιλέξουμε σαν θέμα.:sad: Σας το είπε παπάς αυτό?

Eva μου είναι μια εθελοντική ομάδα kidssavelives λέγεται,είναι 3ωρο,γίνεται κάθε Δευτέρα κ Τετάρτη,σου δίνουν πιστοποίηση παρακολουθησης στο τέλος και είναι υπέροχοι οι άνθρωποι που το πλαισιώνουν!επίσης στις 21 του μήνα αν δεν κάνω λάθος θα κάνουν ένα σεμινάριο όπως τα άλλα με έξτρα έμφαση στην πνιγμονη βρέφους από ξένο σώμα που μας καίει όλες περισσότερο!Για να δεις τρόπους συμμετοχής και λεπτομέρειες ακολούθησε τους στο φβ!το σεμινάριο το παρακολουθείς με κλειστή κάμερα κ μικρόφωνο!επίσης για όσες δεν έχετε χρόνο να διαθέσετε δείτε βιντεάκια στο γιουτιουμπ από τη συγκεκριμένη ομάδα!είναι πολύ χρησιμα

7 ώρες πρίν, Renez είπε:

Δεν έχω πάρει ακόμη κάτι αλλά κ εγώ το σκεφτόμουν...-_- 

Έστω να τη χρησιμοποιώ όταν βλέπω πως πονάει κ ενοχλείται πολύ..

Τι να τα κάνουμε μωρέ γαμωτο τους?!

Γελάω με το "για να τους ξανά πέσουν":mrgreen:

Ρεεε κοριτσιαααα ,είδατε που έκαναν "μανουλες Οκτωβρίου 2021"?????:wub:

Τέτοια εποχή περισυ γνωριζόμασταν λ μεταξύ μας αλλά κ με τα πλασματακια στη κοιλίτσα μας...

Καλεεε τώρα το τσεκαρα, ΑΚΡΙΒΏΣ σαν σήμερα έφτιαξα την ομάδα μας...

Ωωωωω έχουμε γενέθλια κορίτσια μου!!

@marianna1986 @Jasmine@ @EugenJen @DemiMom @elenioz @Anastasia05 @Christinα @Nina13 @Aurora S @Vivi8

@Mariamaraki @Eva137 @Elinita @Marti @LadyP @OctoberMom @Hope89 @Hliolousti

Συγγνώμη αν έχω ξεχάσει κάποια..είμαστε κ πολλές οι άτιμες!!

απλά ήθελα να σας (ξανά)πω πόσο χαρούμενη είμαι που αυτό το τόσο όμορφο, αγχωτικό,συναισθηματικό,γλυκό, πρωτόγνωρο,μοναδικό ταξίδι της εγκυμοσύνης μου το έζησα μαζί σας..

ΜΠορεί κάποιες να ταιριάξαμε περισσότερο ,κάποιες όχι,να διαφωνήσαμε,να συμφωνήσαμε ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΗΜΑΣΤΑΝ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ χωρίς ταμπού, χωρίς να κατακρίνουμε,όλες πρόθυμες να βοηθήσουμε η μία την άλλη,να βγάλουμε τα ψυχολογικα μας κ πολλές φορές τα άπλυτα μας στη φόρα (που είμαι βέβαιη αν δεν ξέραμε ότι διαβάζουν κ άσχετοι την ομάδα μας θα λέγαμε πολλά περισσότερα :mrgreen:) κ αυτό είναι που μας έχει κρατήσει έναν χρόνο τώρα όλες μαζί..

κάποιες από την αρχή ξεκινήσαμε μαζί κάποιες λίγο μετά το αποτέλεσμα είναι πως γέννησαμε τα υπέροχα πλάσματα μας,τ έχουμε εδώ (να μας τυραννανε) κ ακόμη μοιραζόμαστε τα άγχη κ τις χαρές μας κ χαιρομαι πολύ για αυτό! 

Σας ευχαριστώ:x

 

Από τη σελίδα 68 εδώ...στην παρέα μας!!!Σας ευχαριστώ όλες για όλα κορίτσια!!!!

Βάλσαμο τα λόγια σας πολλές φορές!!!ακόμη κ μόνο που μοιράζεσαι τα άγχη σ καμία φορά είναι ανακούφιση!!!Είστε όλες υπέροχες θα το λέω κ θα το ξαναλέω!

Ρενεζακι σου στέλνω privateτο φβ μ;)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elenioz είπε:

Πωω ναιιιι!!!! Και εμείς τρελό κόλλημα με την κουβέρτα. Συνεχώς στο στόμα την βάζει κ δεν την αφήνει από τα χέρια της. Όπως επίσης σηκώνει από κάτω την μπλούζα και την φέρνει με μανία στο στόμα. Δεν ξέρω τι φάση με το παιδί μου :huh: 

Πάντως τώρα που το λες. Έχεις δίκιο με τα μαλακα αντικείμενα. 

Τα αγαπημένα του δικού μου (μετά τη μπουνιτσα του) κουβέρτα,πετσέτα κ η μπλούζα μου:lol:

  • Χαχα 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τα αγαπημένα του δικού μου (μετά τη μπουνιτσα του) κουβέρτα,πετσέτα κ η μπλούζα μου:lol:

Σόφι καμηλοπάρδαλη,κουβερτουλα,χέρια,χέρια,χέρια,χέρια,χέρια,χέρια :lol:

  • Χαχα 1

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Τα αγαπημένα του δικού μου (μετά τη μπουνιτσα του) κουβέρτα,πετσέτα κ η μπλούζα μου:lol:

Μα πως τόλμησα να ξεχάσω τη κουβερτούλα, το σεντονακι, τη μπλούζα, τη σαλιαρα και λοιπά πεντανόστιμα υφάσματα!

  • Χαχα 3

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@LadyP @OctoberMom @Annou@Nina13

Σας περιμένουμε!!

 @Hope89@P.L.L. ξέρω ότι δεν έχετε φμπ..όμως εννοείται ολες θα μπαίνουμε κ εδώ να μιλάμε κ να σας βλέπουμε οπότε μπορείτε:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Renez είπε:

@LadyP @OctoberMom @Annou@Nina13

Σας περιμένουμε!!

 @Hope89@P.L.L. ξέρω ότι δεν έχετε φμπ..όμως εννοείται ολες θα μπαίνουμε κ εδώ να μιλάμε κ να σας βλέπουμε οπότε μπορείτε:x

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έχω χαθεί και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας. Γενικά μέσα στη μέρα τρέχω συνέχεια ανάμεσα σε μωρό, παιδί, ινσουλινες, μετρήσεις, εξετάσεις κτλ κι όποτε βρω λίγο χρόνο διαβάζω για τον διαβήτη! Σιγά σιγά το παίρνω απόφαση και προσπαθώ να πορευτούμε παρέα μαζί του όσο καλύτερα γίνεται. Δεν είναι εύκολο. Δεν θα πω ψέματα. Αλλά έχω ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά και θα προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Σας φιλώ όλες κι εύχομαι ότι καλύτερο για εσάς και τα παιδάκια σας! Μακάρι να φύγει ο κορονοϊος να στρώσουν τα πράγματα και να βρεθούμε κι από κοντά όσες μένουμε στην ίδια πόλη!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έχω χαθεί και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας. Γενικά μέσα στη μέρα τρέχω συνέχεια ανάμεσα σε μωρό, παιδί, ινσουλινες, μετρήσεις, εξετάσεις κτλ κι όποτε βρω λίγο χρόνο διαβάζω για τον διαβήτη! Σιγά σιγά το παίρνω απόφαση και προσπαθώ να πορευτούμε παρέα μαζί του όσο καλύτερα γίνεται. Δεν είναι εύκολο. Δεν θα πω ψέματα. Αλλά έχω ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά και θα προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Σας φιλώ όλες κι εύχομαι ότι καλύτερο για εσάς και τα παιδάκια σας! Μακάρι να φύγει ο κορονοϊος να στρώσουν τα πράγματα και να βρεθούμε κι από κοντά όσες μένουμε στην ίδια πόλη!

Θα βρείτε τους ρυθμούς σας κ όλα θα είναι καλά! Να είσαι καλά κι εσύ κ τα παιδάκια σου!

  • Ευχαριστώ 1

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Renez 

5 ώρες πρίν, Renez είπε:

@LadyP @OctoberMom @Annou@Nina13

Σας περιμένουμε!!

 @Hope89@P.L.L. ξέρω ότι δεν έχετε φμπ..όμως εννοείται ολες θα μπαίνουμε κ εδώ να μιλάμε κ να σας βλέπουμε οπότε μπορείτε:x

Κάνε με αδδ, είμαι πλοκ! Σου στειλα pm :P

On 18/1/2021 at 9:36 ΜΜ, LadyP είπε:

 

  • Μου αρέσει 1

JeY7p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έχω χαθεί και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας. Γενικά μέσα στη μέρα τρέχω συνέχεια ανάμεσα σε μωρό, παιδί, ινσουλινες, μετρήσεις, εξετάσεις κτλ κι όποτε βρω λίγο χρόνο διαβάζω για τον διαβήτη! Σιγά σιγά το παίρνω απόφαση και προσπαθώ να πορευτούμε παρέα μαζί του όσο καλύτερα γίνεται. Δεν είναι εύκολο. Δεν θα πω ψέματα. Αλλά έχω ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά και θα προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Σας φιλώ όλες κι εύχομαι ότι καλύτερο για εσάς και τα παιδάκια σας! Μακάρι να φύγει ο κορονοϊος να στρώσουν τα πράγματα και να βρεθούμε κι από κοντά όσες μένουμε στην ίδια πόλη!

Υπομονή κορίτσι μου..

Είναι πολύ δύσκολο σίγουρα να μάθεις να ζεις με αυτό αλλά πιστεύω τα αγγελούδια που εχεις στην αγκαλιά σου σου δίνουν την απαραίτητη δύναμη να προσπαθήσεις κ να τα καταφέρεις!

Ο,τι καλύτερο κ σε εσένα μανούλα γλυκιά:x

Υγ: κ είπαμε,οπότε μπορείς κ θες εδώ θα είμαστε!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, P.L.L. said:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Έχω χαθεί και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας. Γενικά μέσα στη μέρα τρέχω συνέχεια ανάμεσα σε μωρό, παιδί, ινσουλινες, μετρήσεις, εξετάσεις κτλ κι όποτε βρω λίγο χρόνο διαβάζω για τον διαβήτη! Σιγά σιγά το παίρνω απόφαση και προσπαθώ να πορευτούμε παρέα μαζί του όσο καλύτερα γίνεται. Δεν είναι εύκολο. Δεν θα πω ψέματα. Αλλά έχω ελπίδα πως όλα θα πάνε καλά και θα προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα. Σας φιλώ όλες κι εύχομαι ότι καλύτερο για εσάς και τα παιδάκια σας! Μακάρι να φύγει ο κορονοϊος να στρώσουν τα πράγματα και να βρεθούμε κι από κοντά όσες μένουμε στην ίδια πόλη!

Δεν ήξερα για τον διαβήτη. Κουράγιο κοπέλα μου... με οργάνωση, προσπάθεια και θετική σκέψη όλα θα πάνε καλά. Η αγάπη και η θέληση να βλέπεις τα παιδάκια σου υγιή και χαρούμενα θα σε βοηθήσουν να τα ξεπεράσεις όλα. Για ό,τι θελήσεις να συζητήσεις, εδώ είμαστε πάντα.

  • Ευχαριστώ 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...