Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Eva137 είπε:

Κι εμείς αυτό ζούμε. Οι μέρες είναι ΟΚ για να πω την αλήθεια, αλλά οι νύχτες έχουν αλλάξει. Πλέον κοιμάται μόνο στο στήθος αγκαλιά κ όλη νύχτα πιπιλάει κάθε τρεις και λίγο. Αν σηκωθώ από το κρεβάτι κ τον αφήσω μόνο του μέσα σε δυο λεπτά ξυπνάει και με ψάχνει! Τουλάχιστον όμως όσο τον έχω στο στήθος κοιμάται οπότε ξεκουραζόμαστε έτσι.

Κι εμένα έτσι ακριβώς Εύα μου..σήμερα είναι πρώτη μου νύχτα στη δουλειά κ δεν θέλω να ξέρω τι μπορεί να περνανε στο σπίτι.:( Μακάρι να κοιμούνται όλοι!

  • Μου αρέσει 3

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

35 minutes ago, Anastasia05 said:

Κι εμένα έτσι ακριβώς Εύα μου..σήμερα είναι πρώτη μου νύχτα στη δουλειά κ δεν θέλω να ξέρω τι μπορεί να περνανε στο σπίτι.:( Μακάρι να κοιμούνται όλοι!

Ωχ βρε κορίτσι μου, φαντάζομαι το μυαλό σου εκεί θα είναι. Δύσκολο να δουλεύεις τις νύχτες. Ελπίζω και πιστεύω ότι θα περάσει κι αυτό.

  • Μου αρέσει 1

vNpVm5.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eirini_ka said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω.. το bexsero πότε θα το κάνετε; Το συζητήσατε με τους γιατρούς σας; Εμένα μου είπε να δεν πάει παιδικό μπορεί στα 2 για να κανει 2 δόσεις μόνο.. αλλιώς αν το κάνουμε από τώρα θα χρειαστεί 4 δόσεις.. απτή μια λέω να το κάνω από τώρα δλδ μετά τον 6ο,7ο μήνα αλλά απτην άλλη μην την ταλαιπωρω με τόσα τσιμπήματα ξέρω γω; Τι λέτε;

Εμείς το κάναμε στους 3 μήνες, δεύτερη δόση στους 5 κ μετά του χρόνου πάλι. Η 4η δόση νομίζω είναι σε πιο μεγάλη ηλικία. 10 ετών αν δεν κάνω λάθος. Ήταν το μόνο που του έκανε παρενέργειες αλλά κράτησαν λιγότερο από 24 ώρες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας κορίτσια!!!

Χάθηκα λιγάκι οπότε θα σα ςκανω μια πλήρη ενημέρωση:lol:

Εμείς κοιμόμαστε σχετικά καλά,ξυπνάμε μία στις 3 κ μια στις 6μιση!!!Συνεχίζουμε με αποκλειστικό θηλασμό ο οποίος δεν έχει ρυθμιστεί τελείως λόγω της υπερπαραγωγης απλά το παλεύω πλέον πιο ψύχραιμα κ έμπειρα θα έλεγα σχετικά με τις αρχές!

Η μπουμπού φοράει το νο4 στις πανες εδώ κ 20 μέρες περίπου!!!

Κάναμε κ το τρίτο εμβόλιο τις προάλλες κ ζυγιζαμε 8,900! οπότε καταλαβαίνετε!!!δίπλα κ κυτταρίτιδα κάνουν πάρτυ!πολύ ζουμπηγμα πέφτει!

Δεν έχει γυρίσει ακόμη ούτε από μπρούμυτα ανασκελου ούτε κ το αντίθετο!το προσπαθεί πολύ όμως κ θα το καταφέρει που θα πάει!το τελευταίο άλμα μας ζορισε πολύ!από ένα καλοβολο μωρό έγινε μια φωνακλου που δεν κάθεται ούτε στο ριλαξ ούτε στο γυμναστήριο πάνω από 5' κ γνκ εμφανίζει πλέον μια δυσαρέσκεια αν απομακρυνθω!θέλει συνέχεια να της κάνω τον καραγκιόζη η κιουρια!

Πιάνει όλα τα παιχνίδια της ,τα πάει από δω εκεί,άμα της δώσω κάτι το παίρνει κ ολαααα αυτά καταλήγουν στο στόμα της!!!χαχαχα έχω παρατηρήσει πως το αντανακλαστικό εξώθησης της γλώσσας έχει μειωθεί πολύ καθώς παίρνει το χέρι μου κ το δαγκώνει δυνατά ενώ παλιότερα το "θήλαζε".άρα αρχίσαμε να οδεύουμε προς το θέμα "μάσηση"

Βήχει ψεύτικα συχνά και γελάει ταυτόχρονα με ύφος αλεπούς!!γελάει πολύ εύκολα σε όλους αλλά όταν βλέπει εμένα ή τον πατέρα τγς κουνάει κ χέρια πόδια σαν αστερίας!

Θέλει επίσης να κάθεται και ο,τι είναι σε κλίση κ τη βάζουμε να κάτσει,αρχίζει να τραβάει το κεφάλι της προς τα εμπρός σαν να θέλει να σηκωθεί αλλά ο γιατρός Μ είπε μόνο για λίγο να τη βάζω καθιστή μέσα στη μέρα.

Σάλια!Σάλια! Σάλια!πολλά σάλια!και μάλιστα ήταν η αιτία ένα βράδυ να ζήσω τον εφιάλτη του πνιγμού όπου ένιωσα ότι πραγματικά την έσωσα κ δύο μέρες μετά αφού δεν κοιμήθηκα,παρακολούθησα σεμινάριο πρώτων βοηθειών!είχα σκοπό ούτως η άλλως να το κάνω πριν από την εισαγωγή στερεών αλλά το έκανα από τώρα καθώς έχασα χρόνια από τη ζωή μ με το περιστατικό!

Μας αρέσει πολύ το κινητό κ η τηλεόραση κ όλη μέρα την εμποδίζει κ της παίρνω το βλέμμα αλλά είναι πολύ αστείο!

Γελάει πολύ δυνατά κ γαργαλιεται Παντού!!!!!!!!ειδικά στις μπούτες τις ψωμενιες!

Η ατοπικη μας δερματίτιδα καλμάρει φουλ με μια κρέμα ειδική αλλά έχουμε δύο τρία εκζεματα που δεν υποχωρούν αλλά ακόμη το παλεύω χωρίς κορτιζόνη!

Κορίτσια αγόρασα σετ φαγητού κ είμαι τρισευτυχισμενη!Τα περιμένω πως κ πως να της δώσω το κουτάλι να παίζει να γίνει η πρώτη γνωριμία!

Να ξέρετε σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ για όλες!είμαστε όλες μανουλες διαβασμενες κ αναλυτικές σε όλα κ Μ αρέσει πολύ αυτό! ποτε δεν αφήσαμε τπτ στην τύχη για τα μωρά μας από την μέρα που πήραμε θετικό τεστ!κι αυτό είναι υπέροχο!

 

 

  • Μου αρέσει 7

Ttx1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Βλέπω τα μωράκια μας περνάνε φάση δύσκολη τα ζουζουνακια μας! Εμένα είναι ήρεμη μπορώ να πω! Λίγο δυστροπη στο φαγητό μου έγινε, δεν τρώει όλο της το γάλα, αφήνει 60ml αλλά δεν ανησυχώ!

Πιάνουν τα χεράκια της πιο ευκολα πλέον και μάλιστα το 1ο πράγμα που πήγε από το 1 χέρι στο άλλο ήταν ένα αυτοκινητάκι του αδερφούλη! Το γυμναστήριο το έχει γκρεμίσει ! Τρεμάμενα ακόμα κ όχι πάντα με στόχο αλλά παλεύει! Κάθεται αρκετά κ μπρούμυτα και τη κάνω κ βαρελακι στο κρεββάτι. 

Το besxero το έκανα στον γιο στα 2 κ 2 δόσεις. Δεν είχε πάει σχολείο. Γνωμη μ Αν δεν τα στειλετε παιδικό να το κάνετε μετά!

  • Μου αρέσει 2

IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ δύσκολες οι νύχτες μας...κ οι μέρες μας αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό..

Πως ετοιμάζεται τη φόρμουλα? Μέχρι να βράσει το νερό, να κρυώσει λίγο κ να ετοιμασετε το γάλα ,δεν σπαραζει το μωρό?? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anastasia05 είπε:

Πολύ δύσκολες οι νύχτες μας...κ οι μέρες μας αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό..

Πως ετοιμάζεται τη φόρμουλα? Μέχρι να βράσει το νερό, να κρυώσει λίγο κ να ετοιμασετε το γάλα ,δεν σπαραζει το μωρό?? 

Αναστασία μ πως τα περάσανε τη νύχτα χωρίς τη μαμά? Τι να σου πω...υπομονή και θα περάσει κι αυτό...

Να εχεις έτοιμο σε ένα θερμός και θα είναι πιο γρήγορη η διαδικασία. 


IjnUp3.pngscOTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Christinα είπε:

Αναστασία μ πως τα περάσανε τη νύχτα χωρίς τη μαμά? Τι να σου πω...υπομονή και θα περάσει κι αυτό...

Να εχεις έτοιμο σε ένα θερμός και θα είναι πιο γρήγορη η διαδικασία. 

Αχ δύσκολα Χριστίνα μου! Κ εμένα το μυαλό μου ήταν συνέχεια στο σπίτι..

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2021 at 4:00 ΜΜ, elenioz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Να ρωτήσω όσες αδιαθετήσατε. Είχατε την πρώτη φορά υπερβολική ροή;; :huh: Είμαι σχεδόν σαν την πρώτη μέρα μετά την γέννα... Καλά που μου είχαν περισσέψει αυτές οι γιγάντιες σερβιέτες! Σοκκ 

Τις πρώτες 2 μέρες είχα πολύ ναι!! Μετά ευτυχώς κανονική ροή..

Άντε καλως τη δεχτικες βρε:mrgreen:

On 5/2/2021 at 6:52 ΜΜ, Vivi8 είπε:

Υπερβολική ροη και κράτησε και 3-4 μέρες παραπάνω!!

Όσον αφορά στην κάμερα, εγώ δεν πήρα ενδοεπικοινωνία. Πήρα κάμερα της Xiaomi που έχει φοβερή εικόνα και καλή ήχο, night view, αμφίδρομη επικοινωνία και εγγραφή και είμαι υπερ ευχαριστημένη. Κάνει κάπου 30€ και έχω εφαρμογή και στο κινητό και στο iPad για να παρακολουθω. Θεωρώ την ενδοεπικοινωνία πεταμένα λεφτά.

Εμείς πήγαμε εχτές στον παιδίατρο για το τρίτο εμβόλιο. Κάναμε βασικά τη δεύτερη δόση του vaxelis και τη δεύτερη δόση του πόσιμου για τον ροταιο. Η μικρή είναι 64 εκατοστά και 7100 κιλά. Μια χαρά δηλαδή! Μου έφυγε ένα βάρος γιατί τελευταία δεν έπαιρνε γραμμάρια με την ίδια συχνότητα όπως παλιά.

Επισης κορίτσια για τις κινήσεις που κάνει στον υπνο της μου είπε ότι τα κάνει επίτηδες για να την πρω αγκαλιά και πως αλλά μωρά κρατάνε μέχρι και την αναπνοή τους για τον ίδιο λόγο!

Τελος μου είπε αν θελω από τον επόμενο μήνα (κλεισμένους 5) να βάλουμε σιγά σιγά κανένα φρουτάκι να φάμε. Πως το ακούτε εσείς αυτό; Μου το είπε όταν τη ρώτησα ποτε να κόψω την αποστείρωση (και μου απάντησε πως θα την κόψω όταν μπει κουτάλι).

Για τη κάμερα συμφωνώ φουλ!!

Για τα κιλακια είστε όντως σούπερ φίλη κ μην αγχώνεσαι γτ από τον 3ο κ μετά πέφτει η ταχύτητα πρόσληψης γραμμαρίων..κ από τον 5ο κ μετά ακόμη περισσότερο..μα αν κρατούσε το ίδιο με νεογέννητα θα ήταν 20κιλα πάνω στο έτος:P

Εγώ φίλη θα αρχίσω κατά τον 6ο..άντε 5.5 μηνών το πολύ..γνώμη μου ότι εφόσον δεν έχετε θέμα βάρους ( να είναι ελλιποβαρες το μωράκι ,δεν υπάρχει λόγος να βιαστείτε ρε φίλη..)

23 ώρες πρίν, LadyP είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πώς περάσατε το άλμα 17ης? Εμείς ένα δράμα με έχει πεθάνει... Θηλασμους 2-3! Λεπτά κλάμα να γίνεται μπλε όλο το βράδυ ξύπνημα ανά 1 μισή ώρα γκρίνια και δεν θέλει τίποτα! Τα έχω φτύσει. Την ενοχλούν και τα δόντια δεν ξέρω πως να την ηρεμήσω πραγματικά!

Αχχχ υπομονή κοριτσάκι μου..

Εμάς ευτυχως πέρασε κ δεν ακούμπησε..μόνο που από τον σερί του ύπνο μου ξυπνάει κάποιες φορές κ στις 4-5 τα χαράματα..αλλά τρωει κ κοιμάται..

Κατά τ αλλά δεν έχω δει κάποια τρελή διάφορα..

Σε ποια εβδομαδα είστε τώρα??

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Πολύ δύσκολες οι νύχτες μας...κ οι μέρες μας αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό..

Πως ετοιμάζεται τη φόρμουλα? Μέχρι να βράσει το νερό, να κρυώσει λίγο κ να ετοιμασετε το γάλα ,δεν σπαραζει το μωρό?? 

Άκου να έχεις ένα μπουκάλι εμφιαλωμένο νερό ή ένα θερμό με βρασμένο νερό που έχει κρυώσει κ να το κάνεις μισό μισό! Έτσι έρχεται αμέσως στη τέλεια θερμοκρασία;) 

Στα 180μλ που κάνω εγώ πχ βάζω 120 κρύο(σε θερμοκρασία δωματίου δλδ) κ 60 καυτό κ είναι σούπερ!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Renez είπε:

Άκου να έχεις ένα μπουκάλι εμφιαλωμένο νερό ή ένα θερμό με βρασμένο νερό που έχει κρυώσει κ να το κάνεις μισό μισό! Έτσι έρχεται αμέσως στη τέλεια θερμοκρασία;) 

Στα 180μλ που κάνω εγώ πχ βάζω 120 κρύο(σε θερμοκρασία δωματίου δλδ) κ 60 καυτό κ είναι σούπερ!!

Κ το ζεστό ποιο είναι?? Αφού το βρασμένο θα έχει κρυώσει?

 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Eva137 είπε:

Κι εμείς αυτό ζούμε. Οι μέρες είναι ΟΚ για να πω την αλήθεια, αλλά οι νύχτες έχουν αλλάξει. Πλέον κοιμάται μόνο στο στήθος αγκαλιά κ όλη νύχτα πιπιλάει κάθε τρεις και λίγο. Αν σηκωθώ από το κρεβάτι κ τον αφήσω μόνο του μέσα σε δυο λεπτά ξυπνάει και με ψάχνει! Τουλάχιστον όμως όσο τον έχω στο στήθος κοιμάται οπότε ξεκουραζόμαστε έτσι.

 

19 ώρες πρίν, Anastasia05 είπε:

Κι εμένα έτσι ακριβώς Εύα μου..σήμερα είναι πρώτη μου νύχτα στη δουλειά κ δεν θέλω να ξέρω τι μπορεί να περνανε στο σπίτι.:( Μακάρι να κοιμούνται όλοι!

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε;; Εμείς στον αγώνα.. τα κορίτσια μου μεγαλώνουν, μας τρελαίνουν κ δένονται κάθε μέρα όλο κ περισσότερο με τον αδερφούλη τους! Αχχ οι δευτερομανουλες θα με καταλάβουν.. πόσο συγκινητικό βρε κορίτσια να βλέπεις αυτή την αδερφικη αγάπη να δημιουργείται από το μηδέν κ να μεγαλώνει μέρα με τη μέρα όλο κ πιο πολύ!! Τρελαίνομαι που τα βλέπω!!   

Βεβαίως, ειναι κ πολύ δύσκολα όπως καταλαβαίνετε.. ενώ εκεί στους δύο μήνες είχε στρωσει λίγο ο ύπνος τους, πρώτα ξεκίνησε η μία (που είναι κ πολύ ζορικη κ απαιτητική κ μέσα στην ημέρα) εδώ κ δύο μήνες σχεδόν κ πλέον κ η αδερφή της.. ξυπνανε συνεχώς το βράδυ κ θηλάζουν ατελείωτα.. κ άντε, αν είναι ένα το θηλάζεις ξαπλωμένη κ λίγο ξεκουράζεσαι (λέμε τώρα...).. στα δύο τι κάνεις;; Πραγματικά είμαι τόσο εξαντλημένη πλέον.. δεν κοιμάμαι καθόλου.. βλέπω ότι τα ίδια περνάτε κ εσείς.. κ θα ήθελα να δω πως εξελίσσεται κ στις δικές σας περιπτώσεις.. με τον γιο μου ας πούμε, δεν έφταιγε κανέναν άλμα κ το πήγε έτσι μέχρι τα δύο που σταματήσαμε το θηλασμό.. Δε θελω να σκέφτονται οτι θα συμβεί το ίδιο κ τώρα.. προσπαθώ να δώσω πιπίλα κ δεν παίρνουν.. εσενα Εύα μου που παίρνει πιπίλα αν θυμάμαι καλά, το βράδυ δεν βοηθάει; Επίσης, δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα πείνας γτ κυρίως πιπιλανε.. ωστόσο, σκέφτομαι να δοκιμάσω να δώσω ένα γεύμα ξένο το βράδυ να δω πως θα πάει.. Αναστασία μου περιμένω κ τη δική σου εμπειρία μόλις δώσεις ξένο το βράδυ, να δουμε αν βοήθησε καθόλου.. αλήθεια, τώρα που έλειπες τι έγινε; Συνέχισε να ξυπνάει εξίσου πολύ; 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anastasia05 είπε:

Κ το ζεστό ποιο είναι?? Αφού το βρασμένο θα έχει κρυώσει?

 

Λοιπόν Αναστασία έχω ανακαλύψει γκατζετακι για τις νύχτες! Είναι μια συσκευή που την βάζεις στην πριζα κ έχει χρονοδιακόπτη. Έχω συνδέσει σε αυτή τον θερμαντήρα και έχω ρυθμίσει να μου τον ανάβει κάθε μιάμιση ώρα. Βάζω το μπουκάλι στο θερμαντήρα πριν πέσω να κοιμηθώ και έτσι, οπότε κ αν ξυπνήσει υπάρχει ζεστό γάλα έτοιμο χωρις πολλά πολλά. Εγώ βέβαια βάζω μητρικό κ ίσως από τα πολλά ζεσταματα χάνει θρεπτικά συστατικά αλλά τι να κάνουμε... Με το ξένο θα είναι το νερό ζεστό στο μπουκάλι κ απλά όταν ξυπνάει βάζεις κ τη σκόνη! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Πώς είστε;; Εμείς στον αγώνα.. τα κορίτσια μου μεγαλώνουν, μας τρελαίνουν κ δένονται κάθε μέρα όλο κ περισσότερο με τον αδερφούλη τους! Αχχ οι δευτερομανουλες θα με καταλάβουν.. πόσο συγκινητικό βρε κορίτσια να βλέπεις αυτή την αδερφικη αγάπη να δημιουργείται από το μηδέν κ να μεγαλώνει μέρα με τη μέρα όλο κ πιο πολύ!! Τρελαίνομαι που τα βλέπω!!   

Βεβαίως, ειναι κ πολύ δύσκολα όπως καταλαβαίνετε.. ενώ εκεί στους δύο μήνες είχε στρωσει λίγο ο ύπνος τους, πρώτα ξεκίνησε η μία (που είναι κ πολύ ζορικη κ απαιτητική κ μέσα στην ημέρα) εδώ κ δύο μήνες σχεδόν κ πλέον κ η αδερφή της.. ξυπνανε συνεχώς το βράδυ κ θηλάζουν ατελείωτα.. κ άντε, αν είναι ένα το θηλάζεις ξαπλωμένη κ λίγο ξεκουράζεσαι (λέμε τώρα...).. στα δύο τι κάνεις;; Πραγματικά είμαι τόσο εξαντλημένη πλέον.. δεν κοιμάμαι καθόλου.. βλέπω ότι τα ίδια περνάτε κ εσείς.. κ θα ήθελα να δω πως εξελίσσεται κ στις δικές σας περιπτώσεις.. με τον γιο μου ας πούμε, δεν έφταιγε κανέναν άλμα κ το πήγε έτσι μέχρι τα δύο που σταματήσαμε το θηλασμό.. Δε θελω να σκέφτονται οτι θα συμβεί το ίδιο κ τώρα.. προσπαθώ να δώσω πιπίλα κ δεν παίρνουν.. εσενα Εύα μου που παίρνει πιπίλα αν θυμάμαι καλά, το βράδυ δεν βοηθάει; Επίσης, δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα πείνας γτ κυρίως πιπιλανε.. ωστόσο, σκέφτομαι να δοκιμάσω να δώσω ένα γεύμα ξένο το βράδυ να δω πως θα πάει.. Αναστασία μου περιμένω κ τη δική σου εμπειρία μόλις δώσεις ξένο το βράδυ, να δουμε αν βοήθησε καθόλου.. αλήθεια, τώρα που έλειπες τι έγινε; Συνέχισε να ξυπνάει εξίσου πολύ; 

 

Ναι ξυπνούσε κάθε ώρα.. χθες μου κοιμήθηκε λίγο καλύτερα....

Αύριο κ μεθαύριο είμαι πάλι νύχτα :shock:

Τεντώνεται,δεν βολεύεται να κοιμηθεί,όταν επιτέλους κοιμηθεί μετά από λίγο ξυπνάει... Σήμερα ή αύριο θα του δώσουμε κ φόρμουλα να δούμε πως θα πάει.

Είναι πολύ ζορικο αυτό το άλμα. Ο μεγάλος μου γιος όμως ποτέ δεν είχε τέτοιο θέμα με τον ύπνο..

 

Είναι υποεροχο που μεγαλώνουν παρέα. Ο μεγάλος μου γιος βοηθάει όσο μπορεί ο γλυκός μου. Φέρνει πάνες,του βάζει τη πιπίλα(βέβαια αμέσως την φτύνει ο μικρός) του κουνάει την κουδουνιστρα όταν κλαίει,του πάει το αρκουδάκι του κι άλλα τέτοια κ λιώνω η μανα.:wub:

Τριπλή η κούραση σου,τριπλή κ η χαρά σου!

4 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Λοιπόν Αναστασία έχω ανακαλύψει γκατζετακι για τις νύχτες! Είναι μια συσκευή που την βάζεις στην πριζα κ έχει χρονοδιακόπτη. Έχω συνδέσει σε αυτή τον θερμαντήρα και έχω ρυθμίσει να μου τον ανάβει κάθε μιάμιση ώρα. Βάζω το μπουκάλι στο θερμαντήρα πριν πέσω να κοιμηθώ και έτσι, οπότε κ αν ξυπνήσει υπάρχει ζεστό γάλα έτοιμο χωρις πολλά πολλά. Εγώ βέβαια βάζω μητρικό κ ίσως από τα πολλά ζεσταματα χάνει θρεπτικά συστατικά αλλά τι να κάνουμε... Με το ξένο θα είναι το νερό ζεστό στο μπουκάλι κ απλά όταν ξυπνάει βάζεις κ τη σκόνη! 

Οπότε θα το έχω βράσει από πριν κ μετά απλά θέλει ζέσταμα παλι για να φτιάξω το γάλα!

Τρώει πιο πολύ όταν είναι αντλημενο ε? Κ κοιμάται καλύτερα? Γιατί ο δικός μου δεν κοιμάται ούτε όταν θηλάζει ούτε με το αντλημενο:lol:

  • Μου αρέσει 1

Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαστε 17η εβδομάδα! Πάλι σκατά νύχτα! Χτες τουλάχιστον ήταν πιο ήρεμη την ημέρα. Έχω την εντύπωση ότι πονάνε τα ούλα της αρκετά. Έχει συνέχεια την ώρα που κλαίει τα χέρια της στο κεφάλι και στα αυτιά δεξιά αριστερά... Ηρεμούσε στις αρχές με τη φυτική κρέμσ της γνωστής εταιρίας αλλά ο γιατρός μας είχε πει να της δώσουμε την φαρμακευτική στα σκούρα και όντως 2 μέρες τώρα το βράδυ της έβαλα και ηρεμεί αμέσως... Δεν μπορώ να καταλάβω αν όντως πονάνε τα δόντια ή απλά ξεχνιέται από τη γεύση είναι και το άλμα... Φοβήθηκα μήπως έχει καμία ωτίτιδα έτσι όπως βάζει τα χέρια στο κεφάλι αλλά και πάλι χωρίς πυρετό χωρίς μυξουλες και μόνο το βράδυ δεν στέκει.

Just now, Anastasia05 είπε:

Ναι ξυπνούσε κάθε ώρα.. χθες μου κοιμήθηκε λίγο καλύτερα....

Αύριο κ μεθαύριο είμαι πάλι νύχτα :shock:

Τεντώνεται,δεν βολεύεται να κοιμηθεί,όταν επιτέλους κοιμηθεί μετά από λίγο ξυπνάει... Σήμερα ή αύριο θα του δώσουμε κ φόρμουλα να δούμε πως θα πάει.

Είναι πολύ ζορικο αυτό το άλμα. Ο μεγάλος μου γιος όμως ποτέ δεν είχε τέτοιο θέμα με τον ύπνο..

 

Είναι υποεροχο που μεγαλώνουν παρέα. Ο μεγάλος μου γιος βοηθάει όσο μπορεί ο γλυκός μου. Φέρνει πάνες,του βάζει τη πιπίλα(βέβαια αμέσως την φτύνει ο μικρός) του κουνάει την κουδουνιστρα όταν κλαίει,του πάει το αρκουδάκι του κι άλλα τέτοια κ λιώνω η μανα.:wub:

Τριπλή η κούραση σου,τριπλή κ η χαρά σου!

Οπότε θα το έχω βράσει από πριν κ μετά απλά θέλει ζέσταμα παλι για να φτιάξω το γάλα!

Τρώει πιο πολύ όταν είναι αντλημενο ε? Κ κοιμάται καλύτερα? Γιατί ο δικός μου δεν κοιμάται ούτε όταν θηλάζει ούτε με το αντλημενο:lol:

Πώς αντέχεις βρε μανούλα? Εγώ αν πήγαινα και δουλειά θα είχα πεθάνει σε μια γωνιά. Και με ένα παιδί όχι δύο! Μήπως σας φταίνε και εσάς λίγο τα δοντακια? Δοκίμασες καμία κρεμουλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...