Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

@kristalenia @Eval @Hope89 @P.L.L. @Tsampika98 πείτε μου κ εσείς μαιευτήριο παρακαλώ!!

Όχι όχι μόνη μου κ πριν την εγκυμοσυνη διοτι τον περασμένο Ιούλιο έκοψα το κάπνισμα(για καλή Μ τύχη κ αυτό προ εγκυμοσυνης να μη πάθαινα τώρα κ τα στεριτικα μου!!) και χωρίς τσιγάρο δε μου κολλάγε τόσο ο καφές...γ την ακρίβεια επινα καφέ (freddo) κ ζηταγα τσιγάρο οπότε....σε καταστάσεις ανάγκης πίνω τον ελληνικουλι μου που βολευομαι κ χωρίς τσιγάρο..

Πλάκα πλάκα καπνίζει καμία σας??

Και εγώ κάπνιζα μέχρι που έμαθα τα ευχάριστα!!!! Στην αρχή δεν το ήθελα καθόλου από τις αναγουλες ...τώρα απλά το συνήθισα... 

Αλλά κορίτσια δεν ξέρω τι να πίνω έπινα ένα καφέ ελληνικό αλλά την τελευταία βδομάδα με πειράζει εχω άσχημη γευση μετά... χαμομήλι πίνω αλλά πόσο το βαρέθηκα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, EugenJen είπε:

Οι γονείς μου ζούνε στο εξοχικό μας μόνιμα ,δεν είναι μακρυά 1.ωρα απόσταση αλλά κ πάλι δεν θα μπορούν να το κρατάνε καθημερινά.Η πεθερά μου δεν είναι ο τύπος της γιαγιάς που κρατάει εγγόνια , δεν την κατηγορώ καθόλου ίσα ίσα έχουμε πολύ καλή σχέση αλλά δεν!

Μακάρι να μπορούσαμε όπως λες να κάτσουμε σπιτάκι μας να τα μεγαλώσουμε εμείς αλλά δυστυχως δεν παντρεύτηκα τον Βαρδινογιάννη χιχιχι 

Εσύ γιατί προτιμάς baby sitter από γιαγιάδες;;

Αχ κ εγώ το σκεφτομουν αυτό με τι καρδιά θα τα αφήσω όταν είναι να ξαναπάω για δουλειά ... η μητέρα μου είναι μακριά κ η πεθερά μου είναι πιο μεγάλη δεν είναι δλδ για να κρατάει 2 μωρά. Αλλά κ εγώ θα προτιμούσα baby sitter καθώς θεωρώ ότι όλες οι γιαγιάδες δε θα ακολουθήσουν τον τρόπο που θες εσυ για το παιδί αλλά θα κάνουν τα δικά τους. Ευτυχώς θα γυρίσω για δουλειά να είμαστε καλά το 2021...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Γενικα δεν θελω να υποχρεωσω κανεναν να κραταει το μικρουλι μ...... Οχι οτι μ εχει φερει κανεις αντιρρηση αλλα ετσι το νιωθω εγω.....και για τη μαμα μ και για την πεθερα μ το ιδιο.... Δεν θελω να νιωσω οτι τις περιοριζω λογω του παιδιου..... Κ εγω να δουλευω απο το πρωι μεχρι το βραδυ και να το παιρνω το βραδυ..... Δεν ξερω.... Ετσι το σκεφτομαι τωρα..... Δεν ξερω τι θα κανω οταν ερθει η ωρα και δεν το εχω συζητησει κιολας.... 

Έχεις δίκιο πολυ σωστά το σκέφτεσαι , αλλά νομίζω ότι κάποιες γιαγιάδες ζουν μέσα από το μεγάλωμα των εγγονιων τους είναι η χαρά τους ..

Επίσης όταν θα έρθει η ώρα να βρεις γυναίκα για το παιδί θα λες τώρα σε ποια άγνωστη αφήνω το παιδί μου;;


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

@kristalenia @Eval @Hope89 @P.L.L. @Tsampika98 πείτε μου κ εσείς μαιευτήριο παρακαλώ!!

Όχι όχι μόνη μου κ πριν την εγκυμοσυνη διοτι τον περασμένο Ιούλιο έκοψα το κάπνισμα(για καλή Μ τύχη κ αυτό προ εγκυμοσυνης να μη πάθαινα τώρα κ τα στεριτικα μου!!) και χωρίς τσιγάρο δε μου κολλάγε τόσο ο καφές...γ την ακρίβεια επινα καφέ (freddo) κ ζηταγα τσιγάρο οπότε....σε καταστάσεις ανάγκης πίνω τον ελληνικουλι μου που βολευομαι κ χωρίς τσιγάρο..

Πλάκα πλάκα καπνίζει καμία σας??

Εγώ Κάπνιζα 11 χρόνια φανατικά Μου άρεσε πολύ... έχω κόψει το τσιγάρο 2 χρόνια κ μετά έκανα ηλεκτρονικό για 6 μήνες... πια ούτε να το δω! Κ τον άντρα μου στο μπαλκόνι τον βγάζω, χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Με πρόλαβε η renez για τις απορίες περί baby sitter γιατί κ εγώ με το καλό να έρθει το κουτσουνια έχω μηδέν βοήθεια!!!

Καλέ τι μόνη σου;;εδώ θα είμαστε εμείς να σου γράφουμε κ άμα λάχει σου σκάμε κ μια επίσκεψη με μπαλονάκια , άμα δεν είμαστε κοντά στις μέρες!!!

Ααααχ υπομονή υπομονή κ υπομονη!! Δεν το έχω ξανακουσει ομολογώ είσαι η πρώτη!! Γενικά έχουμε ποικιλία σαν γκρουπ!!!

Όχι ακόμα περιμένω να με πάρει να μου λύσει απορίες έχω γράψει ένα κατεβατο απορίες !! έμαθα το κόστος 700 Ευρωπουλακια, δακρυσα λίγο όταν το άκουσα χιχιχι

Πόσο??????? Τόσο υπολογίζω εγώ το δωματιο του (+-)!!!!Ρε φίλη δε γίνεται σε κάποιο δημόσιο? Αφού δουλεύεις έχεις ασφάλιση λογικά..

Just now, Irinoula86 είπε:

χαχαχαχα..... σας αγαπωωωω........!!!δεν έχεις καποια γιαγια κοντα?ή δεν μπορούν?

καλά κ εγω π έχω η αλήθεια είναι θα προτιμούσα baby sitter......ή μαλλον πιο πολύ νομίζω θα προτιμούσα να έχω πολλά λεφτακια και να κάτσω για 2-3-4 χρονακια και να το μεγαλώσω εγω το μικρούλακι!!!!!αλλά δεν.....

Κάπως έτσι όλες μας νομίζω..σίγουρα τα 2-3 θα ήθελα πολύ αλλά θα παλέψω έστω για τον 1.5 χρόνο να μείνω,ειδικά αν θηλάζω..ε δε ξέρω ρε γαμωτο κ πιο μωρουλι τρέμω να το αφήσω σε κάποια άλλη,ούτε καν τη μάνα Μ καλά καλά που λέει ο λόγος..δε ξέρω..η ανάγκη βέβαια...

Α! Υπέροχο!! Ανακάλυψα στο αγαπητό διαδυκτιο site εύρεσης ντανταδων!! Με φωτό, βιογραφικά, κριτικές χαχα ωραία φάση κ αυτή :-)

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Με πρόλαβε η renez για τις απορίες περί baby sitter γιατί κ εγώ με το καλό να έρθει το κουτσουνια έχω μηδέν βοήθεια!!!

Καλέ τι μόνη σου;;εδώ θα είμαστε εμείς να σου γράφουμε κ άμα λάχει σου σκάμε κ μια επίσκεψη με μπαλονάκια , άμα δεν είμαστε κοντά στις μέρες!!!

Ααααχ υπομονή υπομονή κ υπομονη!! Δεν το έχω ξανακουσει ομολογώ είσαι η πρώτη!! Γενικά έχουμε ποικιλία σαν γκρουπ!!!

Όχι ακόμα περιμένω να με πάρει να μου λύσει απορίες έχω γράψει ένα κατεβατο απορίες !! έμαθα το κόστος 700 Ευρωπουλακια, δακρυσα λίγο όταν το άκουσα χιχιχι

700???? Πάει ο μισθός.... παρα πολλά τα λεφτά ρε γαμωτο. 

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ κ εγώ το σκεφτομουν αυτό με τι καρδιά θα τα αφήσω όταν είναι να ξαναπάω για δουλειά ... η μητέρα μου είναι μακριά κ η πεθερά μου είναι πιο μεγάλη δεν είναι δλδ για να κρατάει 2 μωρά. Αλλά κ εγώ θα προτιμούσα baby sitter καθώς θεωρώ ότι όλες οι γιαγιάδες δε θα ακολουθήσουν τον τρόπο που θες εσυ για το παιδί αλλά θα κάνουν τα δικά τους. Ευτυχώς θα γυρίσω για δουλειά να είμαστε καλά το 2021...

Αυτή τη γνώμη έχω κ εγώ..η μάνα Μ βέβαια δουλεύει κ μόνο Σαββατοκύριακο θα μπορεί που τι να το κάνω?! Κ η πεθερά μου (ευτυχώς!!!!!!) Μένει Κρήτη οπότε..μόνο η γιαγιακα μου θα μπορεί έστω στην αρχή που θα είμαι κ εγώ να με βοηθάει αλλά για μόνη της δε θα την άφηνα νομίζω..είναι νέα βέβαια(για προγιαγιά) 68χρ αλλά κ πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Αχ κ εγώ το σκεφτομουν αυτό με τι καρδιά θα τα αφήσω όταν είναι να ξαναπάω για δουλειά ... η μητέρα μου είναι μακριά κ η πεθερά μου είναι πιο μεγάλη δεν είναι δλδ για να κρατάει 2 μωρά. Αλλά κ εγώ θα προτιμούσα baby sitter καθώς θεωρώ ότι όλες οι γιαγιάδες δε θα ακολουθήσουν τον τρόπο που θες εσυ για το παιδί αλλά θα κάνουν τα δικά τους. Ευτυχώς θα γυρίσω για δουλειά να είμαστε καλά το 2021...

σωστό και αυτό!αυτό με το πότε θα γυρίσουμε στη δουλεια και πότε θα φύγουμε δεν το έχω πολυ ψαξει και σκεφτεί ακόμα. Μήπως έχει κάποια εμπειρία πανω σε αυτό?

 

Just now, EugenJen είπε:

Έχεις δίκιο πολυ σωστά το σκέφτεσαι , αλλά νομίζω ότι κάποιες γιαγιάδες ζουν μέσα από το μεγάλωμα των εγγονιων τους είναι η χαρά τους ..

Επίσης όταν θα έρθει η ώρα να βρεις γυναίκα για το παιδί θα λες τώρα σε ποια άγνωστη αφήνω το παιδί μου;;

σίγουρα έτσι θα είναι και με την αγνωστη γυναίκα! ακριβώς αυτό θα σκεφτομαι......

Τέσπα έχουμε καιρό για να το σκεφτούμε....εξάλλου μέχρι τότε θα έχω κερδίσει και το τζοκερ, οπότε τι τα σκέφτομαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

σωστό και αυτό!αυτό με το πότε θα γυρίσουμε στη δουλεια και πότε θα φύγουμε δεν το έχω πολυ ψαξει και σκεφτεί ακόμα. Μήπως έχει κάποια εμπειρία πανω σε αυτό?

 

σίγουρα έτσι θα είναι και με την αγνωστη γυναίκα! ακριβώς αυτό θα σκεφτομαι......

Τέσπα έχουμε καιρό για να το σκεφτούμε....εξάλλου μέχρι τότε θα έχω κερδίσει και το τζοκερ, οπότε τι τα σκέφτομαι?

Αν το κερδίσεις μη μας ξεχάσεις!!!!

εγω παίρνω 2 μήνες πριν την πητ,3 μήνες μετά τη γεννά. Κ 12 μήνες ακόμα επειδή είναι διδυμα.... τώρα σε κάθε εταιρεία φαντάζομαι θα είναι διαφορετικό!


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Πόσο??????? Τόσο υπολογίζω εγώ το δωματιο του (+-)!!!!Ρε φίλη δε γίνεται σε κάποιο δημόσιο? Αφού δουλεύεις έχεις ασφάλιση λογικά..

Κάπως έτσι όλες μας νομίζω..σίγουρα τα 2-3 θα ήθελα πολύ αλλά θα παλέψω έστω για τον 1.5 χρόνο να μείνω,ειδικά αν θηλάζω..ε δε ξέρω ρε γαμωτο κ πιο μωρουλι τρέμω να το αφήσω σε κάποια άλλη,ούτε καν τη μάνα Μ καλά καλά που λέει ο λόγος..δε ξέρω..η ανάγκη βέβαια...

Α! Υπέροχο!! Ανακάλυψα στο αγαπητό διαδυκτιο site εύρεσης ντανταδων!! Με φωτό, βιογραφικά, κριτικές χαχα ωραία φάση κ αυτή :-)

α μόλις το είδα κ εγωωωω.... όλες μου φαίνονται ύποτες για το παιδί μουυυ......χαχαχαχαχα

Just now, Jasmine@ είπε:

Αν το κερδίσεις μη μας ξεχάσεις!!!!

εγω παίρνω 2 μήνες πριν την πητ,3 μήνες μετά τη γεννά. Κ 12 μήνες ακόμα επειδή είναι διδυμα.... τώρα σε κάθε εταιρεία φαντάζομαι θα είναι διαφορετικό!

Φυσικά και δεν θα σας ξεχάσω!πείτε μου η καθεμια τι θέλει... για να τα βαλω σε προτεραιοτητα....χιχιχι

οι 2 πριν και 3 μετα είναι στανταρ απο ικα? ξέρεις? και οι 12 μετά απο οαεδ? και οι πληρωμές πως γίνονται?πρέπει να τα δω όλα αυτα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Irinoula86 είπε:

α μόλις το είδα κ εγωωωω.... όλες μου φαίνονται ύποτες για το παιδί μουυυ......χαχαχαχαχα

Φυσικά και δεν θα σας ξεχάσω!πείτε μου η καθεμια τι θέλει... για να τα βαλω σε προτεραιοτητα....χιχιχι

οι 2 πριν και 3 μετα είναι στανταρ απο ικα? ξέρεις? και οι 12 μετά απο οαεδ? και οι πληρωμές πως γίνονται?πρέπει να τα δω όλα αυτα.....

Εμένα μου τα πληρώνει η εταιρεία, δεν είμαι στο ΙΚΑ, είναι λίγο μπερδεμένο.

παντως η κουμπαρα μου που είχε πάρει το 9μηνο την πλήρωνε το ΙΚΑ αν θυμάμαι καλά! 
Δε θα σε βάλω σε πολλά έξοδα ένα διπλό καρότσι έχω δει pegparego η 2 κούνιες, ότι σε βολέψει! Χαχαχαχχα


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εμένα μου τα πληρώνει η εταιρεία, δεν είμαι στο ΙΚΑ, είναι λίγο μπερδεμένο.

παντως η κουμπαρα μου που είχε πάρει το 9μηνο την πλήρωνε το ΙΚΑ αν θυμάμαι καλά! 
Δε θα σε βάλω σε πολλά έξοδα ένα διπλό καρότσι έχω δει pegparego η 2 κούνιες, ότι σε βολέψει! Χαχαχαχχα

Χαχαχαχα κορίτσια σήμερα μάλλον έκανα εδώ τόσα like κτλ που μου έβγαλε σήμα ότι δε μπορώ να κάνω αλλα για σήμερα :P το έχω κάψει!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Εμένα μου τα πληρώνει η εταιρεία, δεν είμαι στο ΙΚΑ, είναι λίγο μπερδεμένο.

παντως η κουμπαρα μου που είχε πάρει το 9μηνο την πλήρωνε το ΙΚΑ αν θυμάμαι καλά! 
Δε θα σε βάλω σε πολλά έξοδα ένα διπλό καρότσι έχω δει pegparego η 2 κούνιες, ότι σε βολέψει! Χαχαχαχχα

φυσικα κορίτσι μου! θα κάνω πινακάκι το οποίο θα ανανεώνεται όπως αυτό της @Renez!!!!xixix

έχω μπερδευτεί με αυτά! δεν ξέρω ποιος θα μ πει σίγουρα.....

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, 

να σας πω για τη νταντά μας. Καταρχάς εγώ δεν είχα βοήθεια από πουθενά γιατι και μαμα και πεθερά μένουν 5ωρες μακριά στο χωριό. Πήρα την κλασική άδεια δυο πριν δυο μετά τον τοκετό και πήρα και το 6μηνο του ΟΑΕΔ. Εντωμεταξύ είμαι δασκάλα και μετά έκατσε καλοκαίρι κι έτσι έμεινα εναν χρονο με το παιδί μου. Ο άντρας μου δουλεύει πολλές ώρες και κάποια Σαββατοκύριακα και πάει και ταξίδια. Οποτε εμενα μου μπήκε ένα παλούκι ΝΑ! στο να μεγαλώσω τη μικρή γιατί δεν ήξερα που πάνε τα 4 και δεν είχα κανέναν να μου δείξει. Φανταστείτε για να βγάλω το σκυλάκι μια βολτούλα να τα κανει άφηνα μόνη τη μικρή μέσα στο σπίτι. ΕΥΤΥΧΩΣ που μιλούσα με καποιες κοπέλες στο φορουμ που ημασταν στην ίδια φάση και με βοήθησαν αρκετά. Γενικά παντως τα πέρασα δύσκολα. Ήμουν τόσο πιεσμένη που δεν μπορούσα να ευχαριστηθώ το μωρό μου. Βρήκα την νταντα όταν η μικρή ήταν 6 μηνών. Είναι κουνιάδα της κουνιάδας. Δεν την ήξερα από πριν αλλά αποδείχτηκε θησαυρός! Αφού στο τρίμηνο της έκανα αύξηση γιατί μου καθάριζε και μου σιδερωνε κιολας. Σωτηρια η μπειμπι σίτερ. Είμαι τόσο τυχερή. Μενει και κοντά. Η μικρή την λατρεύει. Κι αν την χρειαστώ πέρα από το κανονικό 8ωρο το πενθήμερο (κάποιο βράδυ ή κάποιο Σάββατο η Κυριακή) δεν μου παίρνει καν λεφτά. Τσακωνόμαστε! 

Συγνωμη που μακρηγορώ. Με έπιασε πολυλογία. Παντως θα σας συνιστούσα να βρείτε κάποια που να έχει μεγαλώσει δικά της παιδιά και τα οποία να είναι τώρα μεγάλα. Επισης να είναι κατά κάποιο τρόπο γνωστή σας ή συγγενής κάποιου ή της ιδιας γειτονιάς κτλ. Η τέλος πάντων να έχει καλές συστάσεις. Τέλος μην σκέφτεστε από τώρα που θα αφήσετε το παιδί σας για να πάτε δουλειά. Μέχρι τότε μπορεί να έχετε αλλάξει γνώμη. Εγώ ένιωθα πολύ τυχερή που είχα όλον τον χρονο άδεια. Αλλά μετά από λίγο καιρό είχα ανάγκη να βγω έξω να δω κόσμο! Όταν ξεκίνησα ξανά δουλειά μπορώ να πω ότι άρχισα να ευχαριστιέμαι το παιδί μου 10 φορές περισσότερο! Είμαι βέβαια και δασκάλα και έτσι έλειπα λίγες ώρες την ημέρα. 

Αυτα.. Τελευταία συμβουλή προς τις εγκυμονούσες σε δίδυμα: να βάλετε γυναίκα να σας βοηθάει καποιες ώρες στο σπίτι ακόμα κι αν έχετε άδεια! Έχει πολλη κούραση να έχετε δυο μωρά συγχρονως και η έξτρα βοήθεια γλιτώνει και το ζευγάρι από πολλούς τσακωμους! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

PLL  κ εγώ δασκάλα είμαι! Κ γύρισα στους 2 μήνες στη δουλειά. Εσύ πως έκατσες τόσο πολύ; Εκτός αν είσαι μόνιμη...

Πάντως το καλύτερο είναι να τα μεγαλώνει η μάνα τα παιδιά της ούτε νταντάδες, ούτε γιαγιάδες. Αλλά επειδή αυτό δεν γίνεται και είναι κ ωραίο να δουλεύεις κ να ξεφεύγεις. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα τελικά! 

Εγώ είχα νταντάδες τα 2 πρώτα χρόνια από 2 μηνών μέχρι 2 χρόνων. Μετά παιδικός... Αν εξαιρέσουμε τις αρρώστιες είναι η καλύτερη λύση για μένα ο παιδικός. Με το καλό να γεννησω και αυτό το μωρό και θα το πάω από όταν χρονισει παιδικο.

Και αυτό με τις διδυμομανουλες συμφωνώ. Χρειάζεται γυναίκα ακόμα και αν η μαμά είναι σπίτι... 

  • Μου αρέσει 1

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...