Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Just now, Renez είπε:

Κοριτσια κάτι άσχετο,το θέμα της ημέρας!!

Πατε όλες για φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική? Κ γτ επιλέξατε το κάθε τι ανάλογα?

Ο βήχας μου είναι αλλεργικός ,με πιάνει κάθε χρόνο ξεκινάει σαν κρύωμα κ μου αφήνει ένα βήχα μετά να τον σέρνω 1 μήνα κ βάλε ,γενικά κάνω εισπνοές αλλά έχουν κορτιζόνη οπότε τώρα γιοκ! Αγάπη μου έχω να φάω γλυκό ούτε εγώ θυμάμαι από ποτε κ μόνο που το σκέφτομαι αναγουλιαζω ,μάλλον σου έπεσε βαριά η τσουρεκαρα!! Χαχα 

Όσο για τον τοκετό δεν το έχω ψάξει ακόμα αν κ θεωρώ καλύτερα ο φυσιολογικός γιατί λένε ότι η γυναίκα επανέρχεται πιο γρήγορα ενώ η καισαρική είναι χειρουργειο, θέλει προσοχή!

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μακάρι οι μέλλουσες διδυμομανουλες να τα καταφέρετε χωρίς βοήθεια! Είναι πολύ δύσκολο στην πράξη, το βλέπω από τη νυφη μου... Εγώ θα τα είχα παίξει... Αυτή είχε από την αρχή μια γυναίκα να είναι μαζί της και την έχει ακόμα και σήμερα 1.5 χρονο μετά. Αφού ο άντρας της κ αδερφός μου είναι στο σπίτι λόγω κορονοιου κ κλειστών σχολείων και η γυναίκα ερχεται. Ο άντρας μου τα βλέπει αυτά και του γυρίζει το μάτι, με τις γυναίκες και τις γιαγιαδες που μπαίνουν στα σπίτια και βοηθάνε σε μωρά και σε δουλειές. Αν οι άντρες σας βοηθάνε και δεν μένουν αραχτοί σε καναπέδες κ να χαζεύουν σε κινητά μια χαρά θα πάνε όλα. Εμένα είναι πολύ καλομαθημενος αλλά έχει βελτιωθεί αρκετα. Προσπαθώ να μην γκρινιάζω γιατί έχω και φίλες που οι άντρες τους τις παρατανε να βγουν με φίλους ή να πάνε για ψάρεμα, κυνήγι κλπ κ μένουν εκείνες πισω να παλεύουν με νοικοκυριο και παιδιά.

Eugenjen καλά αποτελέσματα την Παρασκευή! Κ ελπίζω να τα πούμε κ από κοντά στο Ρέα! Εγω κ πιστεύω δεν θα φτάσω μέχρι 10/10.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, κ εγώ το εύχομαι να πάνε όλα καλά να συστήσουμε τα νινια μας από κοντά!

Κ εμένα κακομαθημένος είναι δεν κάνει δουλειές βέβαια είμαι τυχερή γτ δεν απαιτεί κιόλας , έχω ακούσει άλλους που την βλέπουν πασάδες κ έχουν κ απαιτησεις.

Αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι όλο αυτό το διάστημα με τους εμετούς κ όλα όσα τραβάω την κάνει την προσπάθεια να κάνει καμία δουλίτσα...

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα! Μίλησα με το γιατρό κομμένα τα φάρμακα άλλες 2 μερες κ Παρασκευή αν έχω ακόμα θα μου γράψει εξετάσεις για χολοσταση... πηγα κ στο δερματολόγο μου συμφώνησε με το να κόψω τα φάρμακα για κάποιες μερες! Είπε η χολοσταση είναι η ορμονικό δλδ μπορεί να το έχω τώρα 2 μήνες να σταματήσει κ να με πιάσει αργότερα. Απαγορεύονται αντισταμινικα αν είναι χολοσταση μάλλον πάμε για κορτιζόνη.... την οποία δε θέλω να πάρω.

αυτα...

Κορίτσι μου , εγώ έχω ένα βήχα κάθε χρόνο κ μόνο με εισπνοές που εχουν κορτιζόνη φεύγει.η γιατρός στην αρχή μου είπε να μην τις πάρω , τώρα που βλέπει ότι δεν φεύγει μου είπε πάρε αλλά σε λιγότερη δόση..κ εγώ σαν κ εσένα το παλεύω κ δεν την θέλω την κορτιζόνη ,αλλά πλέον βγαίνουμε από το 1ο τρίμηνο κ είναι λίγο πιο ασφαλή τα μικρά μας, μην ανησυχείς αν ήταν επικίνδυνο δεν θα στην έδινε ο γιατρός..σου είπε τι δόση θα παίρνεις;;

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, Renez είπε:

Κοριτσια κάτι άσχετο,το θέμα της ημέρας!!

Πατε όλες για φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική? Κ γτ επιλέξατε το κάθε τι ανάλογα?

Εγώ γέννησα σε φτ κ θα ήθελα με τα 1000 πάλι το ίδιο.. όμως με τα δίδυμα δύσκολο έως ακατόρθωτο! Όπως κ να χει, η καισαρική είναι χειρουργείο κ έχει όλο το μετεγχειρητικο στάδιο με τις οποίες δυσκολίες.. όταν έχεις κ ένα νεογέννητο να φροντίζεις ίσως δυσκολεύει παραπάνω τα πράγματα.. βέβαια, όταν δεν υπάρχει άλλη λύση τότε δεν το συζητώ!

Just now, EugenJen είπε:

Ο βήχας μου είναι αλλεργικός ,με πιάνει κάθε χρόνο ξεκινάει σαν κρύωμα κ μου αφήνει ένα βήχα μετά να τον σέρνω 1 μήνα κ βάλε ,γενικά κάνω εισπνοές αλλά έχουν κορτιζόνη οπότε τώρα γιοκ! Αγάπη μου έχω να φάω γλυκό ούτε εγώ θυμάμαι από ποτε κ μόνο που το σκέφτομαι αναγουλιαζω ,μάλλον σου έπεσε βαριά η τσουρεκαρα!! Χαχα 

Όσο για τον τοκετό δεν το έχω ψάξει ακόμα αν κ θεωρώ καλύτερα ο φυσιολογικός γιατί λένε ότι η γυναίκα επανέρχεται πιο γρήγορα ενώ η καισαρική είναι χειρουργειο, θέλει προσοχή!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, κ εγώ το εύχομαι να πάνε όλα καλά να συστήσουμε τα νινια μας από κοντά!

Κ εμένα κακομαθημένος είναι δεν κάνει δουλειές βέβαια είμαι τυχερή γτ δεν απαιτεί κιόλας , έχω ακούσει άλλους που την βλέπουν πασάδες κ έχουν κ απαιτησεις.

Αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι όλο αυτό το διάστημα με τους εμετούς κ όλα όσα τραβάω την κάνει την προσπάθεια να κάνει καμία δουλίτσα...

Αυτό τον βήχα έχω κ εγώ τις τελευταίες μέρες κ κάθε φορά που βήχω κ ζοριζομαι φοβάμαι ότι κάτι κακο θα συμβεί.. ξέρω βέβαια ότι είναι στο μυαλό μου!

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Άρα εγώ θα πάρω πρώτη την κρυάδα κ θα σου τα μεταφέρω!! Θετική σκέψη όλα θα πάνε καλά κ για τις δυο μας, κ για όλες μας βασικά!!

Κ εγώ το ίδιο με την καθαρίστρια τον εψησα τελικά κ είδε κ εκεινος μετά την πρώτη φορά διάφορα κ εγώ ήμουν πιο ξεκούραστη, οπότε το ξεπέρασαμε !!

Τις τελευταίες μέρες φτου μην με ματιασω κάνω μόνο 1 το πρωί που βγάζω την χολή που λες!!βέβαια την υπόλοιπη μέρα οι αναγουλες υπάρχουν κ έχω κ αυτό τον βήχα 3 βδομάδες που τα κάνει χειρότερα,έχεις δοκιμάσει τα navatac?? Όχι ότι κάνουν κάτι τρομερό αλλά κάποια ελάχιστη διαφορά μπορεί να δεις.

Ρώτησα κ αν θα έχουμε θέμα με τους εμετούς κ την ακινησία κ μου είπαν όχι απλά δεν θα σηκώνομαι για 2 μέρες θα έχω δίπλα μου λεκανιτσα.

Αχ μπράβο κορίτσι μου που ρώτησες. Να ξέρω κι εγώ από τώρα. Θα έχω και γενέθλια την Δευτέρα. Αλλα ετσι κι αλλιώς ούτε με την δίδυμη αδερφή μου θα μπορούμε να είμαστε μαζί ούτε γλυκό να φάω! 

 

Just now, Renez είπε:

Εγώ εχθές έκανα τον 3ο εμετό μου σε όλη Μ την εγκυμοσύνη..κ τον έκανα γμτ πρωί πρωί μόλις είχα φάει μια τσουρεκαραε Μερέντα που ονειρευόμουν 3 μέρες και τσουπ τρέχα στο μπάνιο μετά γκρρρρρ:evil: 

Εγώ ΔΙΑΒΑΣΑ τσουρέκι και μου ήρθε πάλι τάση για εμετό. Που να το έτρωγα κιολας! 

 

Just now, Renez είπε:

Κοριτσια κάτι άσχετο,το θέμα της ημέρας!!

Πατε όλες για φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική? Κ γτ επιλέξατε το κάθε τι ανάλογα?

Είχα φυσιολογικό στην πρώτη γεννα και θα ήθελα φυσιολογικό και στην δεύτερη. Αλλά ας είναι όλα καλά μέχρι τότε κι ας κάνω και καισαρική, δεν πειράζει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.... Υποφέρω εδώ και μέρες από φρικτούς πονοκεφάλους. Ούτε να κοιμηθώ δε μπορώ! 

Just now, Renez είπε:

Κοριτσια κάτι άσχετο,το θέμα της ημέρας!!

Πατε όλες για φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική? Κ γτ επιλέξατε το κάθε τι ανάλογα?

Προτιμώ φυσιολογικο τοκετό. Θεωρώ πως με την καισαρική θα υποφέρω περισσότερο και για περισσότερες μέρες. Θα ήθελα να ζήσω τη γέννα έτσι όπως μας την έχει δώσει η φύση. Άσε που με την καισαρική έχω ακούσει ότι πρέπει να προσέχεις να μη μείνεις έγκυος για ένα Χ χρονικό διάστημα και από μια γυναίκα που έκανε καισαρική άκουσα ότι κάθε φορά που αλλάζει ο καιρός πονάει πολύ στην τομή που την είχαν ανοίξει ακόμη έπειτα από πόσα χρόνια. Άσε που γενικά δεν τα μπορώ τα αίματα και τα νηστερια . Και μόνο στην ιδέα λυποθημω. Βέβαια αν είναι ζήτημα ζωής και θανάτου δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς παρά μόνο να ακούσουμε τον γιατρό και να τον εμπιστευτούμε

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Αχ μπράβο κορίτσι μου που ρώτησες. Να ξέρω κι εγώ από τώρα. Θα έχω και γενέθλια την Δευτέρα. Αλλα ετσι κι αλλιώς ούτε με την δίδυμη αδερφή μου θα μπορούμε να είμαστε μαζί ούτε γλυκό να φάω! 

 

Εγώ ΔΙΑΒΑΣΑ τσουρέκι και μου ήρθε πάλι τάση για εμετό. Που να το έτρωγα κιολας! 

 

Είχα φυσιολογικό στην πρώτη γεννα και θα ήθελα φυσιολογικό και στην δεύτερη. Αλλά ας είναι όλα καλά μέχρι τότε κι ας κάνω και καισαρική, δεν πειράζει! 

Ωωωωω το τέλειο σημάδι ότι θα σου πάνε όλα υπέροχα!! Είναι δυνατόν την ημέρα γενεθλίων να πάει κάτι στραβά;;με τίποτα!!! Αυτό που δεν ρώτησα είναι αν θα πάρω αντιβίωση γτ διάβασα ότι κάποιοι γιατροί δίνουν προληπτικά!!


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eval είπε:

Κορίτσια.... Υποφέρω εδώ και μέρες από φρικτούς πονοκεφάλους. Ούτε να κοιμηθώ δε μπορώ! 

Ωωωχ μου το είχε πει η γιατρός ότι στην εγκυμοσύνη η που θα σου σπάει το κεφάλι από πόνο η που δεν θα έχω καθόλου...πήρες κανένα ντεπονακι;;η δικιά μου το επιτρέπει

  • Λυπημένη/-ος 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, EugenJen είπε:

Τις τελευταίες μέρες φτου μην με ματιασω κάνω μόνο 1 το πρωί που βγάζω την χολή που λες!!βέβαια την υπόλοιπη μέρα οι αναγουλες υπάρχουν κ έχω κ αυτό τον βήχα 3 βδομάδες που τα κάνει χειρότερα,έχεις δοκιμάσει τα navatac?? Όχι ότι κάνουν κάτι τρομερό αλλά κάποια ελάχιστη διαφορά μπορεί να δεις.

Δεν το ήξερα αυτό το συμπλήρωμα. Πρέπει να ειδοποιήσω αραγε τον γιατρό για να το πάρω; Ενδιαφέρον φαίνεται..

Just now, Eval είπε:

Κορίτσια.... Υποφέρω εδώ και μέρες από φρικτούς πονοκεφάλους. Ούτε να κοιμηθώ δε μπορώ! 

Προτιμώ φυσιολογικο τοκετό. Θεωρώ πως με την καισαρική θα υποφέρω περισσότερο και για περισσότερες μέρες. Θα ήθελα να ζήσω τη γέννα έτσι όπως μας την έχει δώσει η φύση. Άσε που με την καισαρική έχω ακούσει ότι πρέπει να προσέχεις να μη μείνεις έγκυος για ένα Χ χρονικό διάστημα και από μια γυναίκα που έκανε καισαρική άκουσα ότι κάθε φορά που αλλάζει ο καιρός πονάει πολύ στην τομή που την είχαν ανοίξει ακόμη έπειτα από πόσα χρόνια. Άσε που γενικά δεν τα μπορώ τα αίματα και τα νηστερια . Και μόνο στην ιδέα λυποθημω. Βέβαια αν είναι ζήτημα ζωής και θανάτου δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς παρά μόνο να ακούσουμε τον γιατρό και να τον εμπιστευτούμε

Απλό πονοκέφαλο έχεις που περνάει με ντεπόν ή έχεις ημικρανία; Εγώ είχα ημικρανίες τους δυο πρώτους μήνες και πήρα relax. Έπαιρνα και στην κόρη μου. Από το δεύτερο τρίμηνο με αφηναν πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Χαχαχα κ εγώ πριγκίπισσα θα ένιωθα !! 

Εγώ εχθές έκανα τον 3ο εμετό μου σε όλη Μ την εγκυμοσύνη..κ τον έκανα γμτ πρωί πρωί μόλις είχα φάει μια τσουρεκαραε Μερέντα που ονειρευόμουν 3 μέρες και τσουπ τρέχα στο μπάνιο μετά γκρρρρρ:evil: 

Τσουρέκια μου τα κάνε το τσουρέκι ^_^

Fuck!! Αν δλδ ελπίσουμε ότι δεν είναι χολοσταση άρα κορτιζόνη,είπαν τι άλλο μπορεί να είναι?? :-/

Βήχα γτ αγάπη? Κρύωμα? Εμένα με πιάνει ένα βηχαλακι με 2-3 γκουχου το πρωί που όντως μου φέρνει αναγουλα αλλα μετά εξαφανίζεται!! Αυτό εδώ κ 1 μήνα..

 

Just now, Hope89 είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου... τι τραβας.. Αν η κορτιζόνη σε βοηθήσει ομως κ είναι η μόνη λύση; Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν θέλεις να την πάρεις;;

Κ ο δικος μου έτσι ακριβώς, τα βλέπει κ του γυρίζει το μάτι.. λες κ αυτός θα τραβήξει το κουπί! Συμφωνώ πάντως, υπάρχουν κ τα χειρότερα.. αυτά βλέπω κ εγώ κ λέω πάλι καλά.. Ελπίζω ότι αν με δει ζορισμενη να αναθεωρήσει..

 

Just now, EugenJen είπε:

Ο βήχας μου είναι αλλεργικός ,με πιάνει κάθε χρόνο ξεκινάει σαν κρύωμα κ μου αφήνει ένα βήχα μετά να τον σέρνω 1 μήνα κ βάλε ,γενικά κάνω εισπνοές αλλά έχουν κορτιζόνη οπότε τώρα γιοκ! Αγάπη μου έχω να φάω γλυκό ούτε εγώ θυμάμαι από ποτε κ μόνο που το σκέφτομαι αναγουλιαζω ,μάλλον σου έπεσε βαριά η τσουρεκαρα!! Χαχα 

Όσο για τον τοκετό δεν το έχω ψάξει ακόμα αν κ θεωρώ καλύτερα ο φυσιολογικός γιατί λένε ότι η γυναίκα επανέρχεται πιο γρήγορα ενώ η καισαρική είναι χειρουργειο, θέλει προσοχή!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, κ εγώ το εύχομαι να πάνε όλα καλά να συστήσουμε τα νινια μας από κοντά!

Κ εμένα κακομαθημένος είναι δεν κάνει δουλειές βέβαια είμαι τυχερή γτ δεν απαιτεί κιόλας , έχω ακούσει άλλους που την βλέπουν πασάδες κ έχουν κ απαιτησεις.

Αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι όλο αυτό το διάστημα με τους εμετούς κ όλα όσα τραβάω την κάνει την προσπάθεια να κάνει καμία δουλίτσα...

Κορίτσι μου , εγώ έχω ένα βήχα κάθε χρόνο κ μόνο με εισπνοές που εχουν κορτιζόνη φεύγει.η γιατρός στην αρχή μου είπε να μην τις πάρω , τώρα που βλέπει ότι δεν φεύγει μου είπε πάρε αλλά σε λιγότερη δόση..κ εγώ σαν κ εσένα το παλεύω κ δεν την θέλω την κορτιζόνη ,αλλά πλέον βγαίνουμε από το 1ο τρίμηνο κ είναι λίγο πιο ασφαλή τα μικρά μας, μην ανησυχείς αν ήταν επικίνδυνο δεν θα στην έδινε ο γιατρός..σου είπε τι δόση θα παίρνεις;;

Παίζει ρόλο ότι ειναι δίδυμη κύηση οι ορμόνες είναι περισσότερες κ κάνουν πάρτυ μέσα μου.. Επίσης ότι έχω περάσει κνίδωση μου δίνει περισσότερες πιθανότητες να έχω αλλεργικά θέματα στην εγκυμοσύνη γιατί σοκάρεται ο οργανισμός. Δε μιλήσαμε για δοσολογία καθόλου στην περίπτωση που πάρω κορτιζόνη. Περιμένουμε άλλες 2 μερες κ ελπίζουμε να περάσει κ να ήταν απλά επιβαρυμένο το συκώτι. Η κορτιζόνη να ξέρετε συσσωρεύεται στον οργανισμό δεν αποβάλλεται κ δε θέλω να πάρω κ να επιβαρύνω τα μωράκια μου! Αν είναι απλά ορμονικό η παρηγοριά είναι ότι δεν επηρεάζονται τα μωρά ούτε εγώ απλά πορεύομαι με τον κνησμό. Αυτά... 

  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Δεν το ήξερα αυτό το συμπλήρωμα. Πρέπει να ειδοποιήσω αραγε τον γιατρό για να το πάρω; Ενδιαφέρον φαίνεται..

Απλό πονοκέφαλο έχεις που περνάει με ντεπόν ή έχεις ημικρανία; Εγώ είχα ημικρανίες τους δυο πρώτους μήνες και πήρα relax. Έπαιρνα και στην κόρη μου. Από το δεύτερο τρίμηνο με αφηναν πάντα. 

Είναι φυτικό αλλά όπως κ να έχεις πάρτον ένα τηλ να τον ρωτήσεις..μακάρι να σου κάνει δουλίτσα!! Εμένα κάνα δυο φορές που το πήρα την επόμενη μέρα πετούσα , βέβαια τις περισσότερες φορές δεν μου έκανε τίποτα κ γι'αυτό το σταμάτησα.αλλα κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά!

  • Ευχαριστώ 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αλήθεια είναι αποφεύγω ακόμη και τα depon έτσι ώστε αν τύχει να αρρωστήσω , ανεβάσω πυρετό κτλ να πάρω τότε άφοβα. Από τώρα επειδή είμαστε στην αρχή το φοβάμαι κορίτσια να σας πω την αλήθεια. Αφηστε που αν πάρω μια μέρα την επόμενη ξανά θα χω όπως το βλέπω σίγουρα... Εσείς έχετε; Ή είμαι η μονη;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

 

 

Παίζει ρόλο ότι ειναι δίδυμη κύηση οι ορμόνες είναι περισσότερες κ κάνουν πάρτυ μέσα μου.. Επίσης ότι έχω περάσει κνίδωση μου δίνει περισσότερες πιθανότητες να έχω αλλεργικά θέματα στην εγκυμοσύνη γιατί σοκάρεται ο οργανισμός. Δε μιλήσαμε για δοσολογία καθόλου στην περίπτωση που πάρω κορτιζόνη. Περιμένουμε άλλες 2 μερες κ ελπίζουμε να περάσει κ να ήταν απλά επιβαρυμένο το συκώτι. Η κορτιζόνη να ξέρετε συσσωρεύεται στον οργανισμό δεν αποβάλλεται κ δε θέλω να πάρω κ να επιβαρύνω τα μωράκια μου! Αν είναι απλά ορμονικό η παρηγοριά είναι ότι δεν επηρεάζονται τα μωρά ούτε εγώ απλά πορεύομαι με τον κνησμό. Αυτά... 

Έτσι ακριβώς ,σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εγώ σήμερα πήρα aerolin έτσι για παρηγοριά να πω ότι κάτι πήρα για τον βήχα.ξερβ ότι χωρίς την κορτιζόνη δεν θα περάσει αλλά κ εγώ δεν θέλω να το επιβαρύνω το κουτσικο! εύχομαι να είναι ορμονικό κ να περάσει από σήμερα κιόλας!!!έτσι γιατί μπήκε καινούργιος μήνας!!!

Just now, Eval είπε:

Η αλήθεια είναι αποφεύγω ακόμη και τα depon έτσι ώστε αν τύχει να αρρωστήσω , ανεβάσω πυρετό κτλ να πάρω τότε άφοβα. Από τώρα επειδή είμαστε στην αρχή το φοβάμαι κορίτσια να σας πω την αλήθεια. Αφηστε που αν πάρω μια μέρα την επόμενη ξανά θα χω όπως το βλέπω σίγουρα... Εσείς έχετε; Ή είμαι η μονη;

Εγώ είχα από την πίεση των εμετών..αλλά το ντεπονακι το πήρα, όχι κάθε μέρα εννοειται αλλά πήρα για να ηρεμήσω.αμα σε παιδεύει τόσο κ στο επιτρέπει εννοειται κ ο γιατρός πάρε έστω μια φορά να ηρεμήσεις λίγο 

  • Μου αρέσει 1

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Η αλήθεια είναι αποφεύγω ακόμη και τα depon έτσι ώστε αν τύχει να αρρωστήσω , ανεβάσω πυρετό κτλ να πάρω τότε άφοβα. Από τώρα επειδή είμαστε στην αρχή το φοβάμαι κορίτσια να σας πω την αλήθεια. Αφηστε που αν πάρω μια μέρα την επόμενη ξανά θα χω όπως το βλέπω σίγουρα... Εσείς έχετε; Ή είμαι η μονη;

Το πέρασα κ εγώ αυτό στην αρχή, όπως επίσης κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου.. μιλάμε για μεγάλο ζόρι, έκανα εμετό από το ζόρι.. δεν μπορούσα ούτε να κοιμηθώ εννοείται.. γενικά εγώ έχω θέμα με ημικρανίες, παθαίνω ημικρανίες με αύρα,  οπότε στην εγκυμοσύνη είναι χειρότερα.. ευτυχώς τώρα με πιάνει πιο ήπια, από εχθές το βράδυ ας πούμε έχω δυνατή ημικρανία αλλά όχι όπως εκείνο το χαλι που δεν μπορούσα να ηρεμήσω με.τιποτα.. ελπίζω να καλυτερευσει σύντομα κ σε εσένα!

Just now, Jasmine@ είπε:

 

 

Παίζει ρόλο ότι ειναι δίδυμη κύηση οι ορμόνες είναι περισσότερες κ κάνουν πάρτυ μέσα μου.. Επίσης ότι έχω περάσει κνίδωση μου δίνει περισσότερες πιθανότητες να έχω αλλεργικά θέματα στην εγκυμοσύνη γιατί σοκάρεται ο οργανισμός. Δε μιλήσαμε για δοσολογία καθόλου στην περίπτωση που πάρω κορτιζόνη. Περιμένουμε άλλες 2 μερες κ ελπίζουμε να περάσει κ να ήταν απλά επιβαρυμένο το συκώτι. Η κορτιζόνη να ξέρετε συσσωρεύεται στον οργανισμό δεν αποβάλλεται κ δε θέλω να πάρω κ να επιβαρύνω τα μωράκια μου! Αν είναι απλά ορμονικό η παρηγοριά είναι ότι δεν επηρεάζονται τα μωρά ούτε εγώ απλά πορεύομαι με τον κνησμό. Αυτά... 

Σίγουρα η κορτιζόνη δεν είναι ο,τι καλύτερο.. κ εγώ έπαιρνα μέχρι πρόσφατα λόγω εξωσωματικής.. ελπίζω να μην χρειαστεί κ να είναι από τα φάρμακα κ να περάσει σύντομα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eval είπε:

Η αλήθεια είναι αποφεύγω ακόμη και τα depon έτσι ώστε αν τύχει να αρρωστήσω , ανεβάσω πυρετό κτλ να πάρω τότε άφοβα. Από τώρα επειδή είμαστε στην αρχή το φοβάμαι κορίτσια να σας πω την αλήθεια. Αφηστε που αν πάρω μια μέρα την επόμενη ξανά θα χω όπως το βλέπω σίγουρα... Εσείς έχετε; Ή είμαι η μονη;

Αγάπη κ εμένα είναι μέρες (όχι πάντα)που με πιάνει ένας πονοκέφαλος άστα!! Κ το χειρότερο είναι ότι μου κρατάει όλη μέρα..αφού ξαπλώνω να ηρεμίσω κ δυσανασχετω να αναπνευσω από τον πόνο..πονάω πιο πολύ πίσω στο κεφάλι το οποίο διαπίστωσα πως οφείλετε κ στο αυχενικό που έχω σε συνδιασμό με τα άγχη μου κ τις ορμόνες εγκυμοσυνης πάρτυ στο κεφάλι μου!! Βέβαια με ενα μασάζ καλό κάπως καλυτερεύει..το μόνο που με ανακουφίζει..

Κ εγώ κοριτσια μου μετά την έρευνα μ σε φυσιολογικο καταλήγω 1. Γτ όπως είπατε επανερχόμαστε πιο γρήγορα χωρίς ένα κάρο φάρμακα κ τομή κτλ και 2. Γτ διάβασα ότι για το μωρό είναι καλύτερο γτ παίρνει αντισώματα από τον κόλπο της μητέρας καθώς βγαίνει (ενώ στη καισαρική παίρνει αμέσως από τα χέρια του γιατρού κ το περιβάλλον) κ δεύτερον λένε πως το βοηθάει κ με τα πνευμόνια του γτ έτσι όπως βγαίνει σιγά σιγά προετοιμάζονται καλύτερα κ αυτά κ στο μέλλον έχει λιγότερες πιθανότητες άσθματος και αναπνευστικών από ένα παιδάκι με καισαρική.. 

Αυτα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου  και εγώ με φυσιολογικό σκέφτομαι αν δεν χρειαστεί καισαρική !!! Επειδή η καισαρική είναι χειρουργείο θα ήθελα να το αποφύγω! 

 

Αχ και εγώ από χθες ειμαι χάλια παλι... πονοκέφαλος, ανακατοσουρες και χάλια διάθεση..συνεχεια ξαπλωμενη ειμαι..άραγε θα περάσει ποτέ αυτό? 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...