Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!

@Jasmine@ νυχτοπουλι μου , μόλις μιλήσεις με γιατρο μας ενημερώνεις!!

Εμείς χθες βράδυ καταφέραμε να μιλήσουμε με εμβρυολογο , για να μην σαν πολύ ζαλίζω το ζουμί ήταν ότι ναι μεν οι πιθανότητες μου ήταν καλες , αλλά ούτε οι βιοχημικές ήταν τέλειες χώρις όμως να είναι κ κακές.Παμε για ένα αρνητικό τεστ , ώστε να συνεχίσουμε με ηρεμία την εγκυμοσύνη.Το ραντεβού κλείστηκε για Παρασκευή μεσημέρι,  με μοριακό καρυότυπο , ο αντρουλης μου πάλι δεν θα είναι παρών παρότι το πιέσαμε , αλλά μας είπε ότι κ πριν τον κορωνοιο στην εξέταση δεν επιτρέποταν σύνοδος..

Τώρα για το nipt μας είπε ότι δεν αξίζει να γίνει , γιατί δίνει αριθμούς , πιθανότητες κ όχι αποτέλεσμα , οπότε στην ουσία θα είμαστε πάλι στην αβεβαιότητα..

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

5 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Αχ τι ωραία που είστε στη θεσνικη.... 

δυστυχως δεν βελτιώθηκε η κατάσταση και απόψε έχω ξυπνήσει από τις 3.... να δω τι ώρα θα ξανάκοιμηθω.

Κ εγώ δε θα ήθελα ξένη κοπέλα βασικά κανένα δε θα ήθελα, μακάρι να μπορούσα να είμαι σπίτι μέχρι να πάνε παιδικό. Μπορεί να κερδίσω το τζόκερ μέχρι τότε που λέει κ η φίλη μας. :D

Αν θες το μοιραζόμαστε.... δεν το θέλω όλο το ποσό!!!καλημέρα!

πρίν από 38 λεπτά , EugenJen είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!

@Jasmine@ νυχτοπουλι μου , μόλις μιλήσεις με γιατρο μας ενημερώνεις!!

Εμείς χθες βράδυ καταφέραμε να μιλήσουμε με εμβρυολογο , για να μην σαν πολύ ζαλίζω το ζουμί ήταν ότι ναι μεν οι πιθανότητες μου ήταν καλες , αλλά ούτε οι βιοχημικές ήταν τέλειες χώρις όμως να είναι κ κακές.Παμε για ένα αρνητικό τεστ , ώστε να συνεχίσουμε με ηρεμία την εγκυμοσύνη.Το ραντεβού κλείστηκε για Παρασκευή μεσημέρι,  με μοριακό καρυότυπο , ο αντρουλης μου πάλι δεν θα είναι παρών παρότι το πιέσαμε , αλλά μας είπε ότι κ πριν τον κορωνοιο στην εξέταση δεν επιτρέποταν σύνοδος.. 

Τώρα για το nipt μας είπε ότι δεν αξίζει να γίνει , γιατί δίνει αριθμούς , πιθανότητες κ όχι αποτέλεσμα , οπότε στην ουσία θα είμαστε πάλι στην αβεβαιότητα.. 

όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι στην εξέταση !!περιμένουμε νεακια σου την Παρασκευή. πως γίνεται αυτή η εξέταση? σ είπαν?

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Renez είπε:

Είναι κατά ακόμη κ αν είσαι κ εσύ μαζί με τη κοπέλα? Δλδ να του συζητήσεις να έχεις μια βοήθεια έστω 3-4 ώρες την ημερα.. να προλαβαίνεις λίγο να κοιτάς τον εαυτό σου,να κάνεις τις δουλειές λίγο πιο άνετα,να αναπνέεις!! Ίσως αν είσαι μαζί να μην έχει πρόβλημα..

Καλημέρα κορίτσια μου! Είναι κατά κ σε αυτο.. γενικά, ακόμη κ τους δικούς μας δεν θέλει να μπλέκονται στα πόδια μας.. Ελπίζω να αλλάξει γνώμη με τις νέες συνθήκες γτ δεν θα τρελαθώ εγώ για τις παραξενιές του!

5 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Αχ τι ωραία που είστε στη θεσνικη.... 

δυστυχως δεν βελτιώθηκε η κατάσταση και απόψε έχω ξυπνήσει από τις 3.... να δω τι ώρα θα ξανάκοιμηθω.

Κ εγώ δε θα ήθελα ξένη κοπέλα βασικά κανένα δε θα ήθελα, μακάρι να μπορούσα να είμαι σπίτι μέχρι να πάνε παιδικό. Μπορεί να κερδίσω το τζόκερ μέχρι τότε που λέει κ η φίλη μας. :D

Μίλησες με τον γιατρό;;;

Χαχα!! Μακάρι να το κερδίσεις..  Πάντως, όπως είπε κ η P.L.L. ας μην το σκεφτόμαστε από τώρα! Ας έρθει η ώρα κ αποφασίζουμε δεδομένων των συνθηκών... Μπορεί να θες σαν τρελή να γυρίσεις στη δουλειά!!8)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Αν θες το μοιραζόμαστε.... δεν το θέλω όλο το ποσό!!!καλημέρα!

όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι στην εξέταση !!περιμένουμε νεακια σου την Παρασκευή. πως γίνεται αυτή η εξέταση? σ είπαν?

 

Κορίτσια οποία κ να το κερδίσει μην μας ξεχασετε κ εμάς τις φιλενάδες σας!! Λίγα θέλουμε όχι πολλά !!:mrgreen:

Αποτι μου είπε θα γίνει τοπική αναισθησία , θα μπει μια βελονιτσα την κοιλίτσα μου ,σε αντίθεση με την αμνιο δεν τρυπάει σάκο , μόνο πλακούντα.γενικα μου είπε ότι κρατάει πολύ λίγο σαν διαδικασία κ να μην αγχώνομαι καθόλου..θετική σκέψη, πίστη κ θα πάνε όλα καλά κ θα έχουμε κ καλά αποτελέσματα!

 

@P.L.L. εσύ πότε πας για την εξέταση;;

Just now, Hope89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Είναι κατά κ σε αυτο.. γενικά, ακόμη κ τους δικούς μας δεν θέλει να μπλέκονται στα πόδια μας.. Ελπίζω να αλλάξει γνώμη με τις νέες συνθήκες γτ δεν θα τρελαθώ εγώ για τις παραξενιές του!

Μίλησες με τον γιατρό;;;

Χαχα!! Μακάρι να το κερδίσεις..  Πάντως, όπως είπε κ η P.L.L. ας μην το σκεφτόμαστε από τώρα! Ας έρθει η ώρα κ αποφασίζουμε δεδομένων των συνθηκών... Μπορεί να θες σαν τρελή να γυρίσεις στη δουλειά!!8)

Κ εμένα το έιχε αυτό ο άντρας μου με τα ξένα άτομα, αφού στις αρχές μαλώναμε για να φέρνω καθαρίστρια να με βοήθεια μια στο τόσο στα χοντρά..αλλά τελικά το ξεπεράσε, βέβαια όταν μιλάμε για τα παιδιά είναι άλλο θέμα, υπάρχει ο φόβος που θα αφήσω το παιδί μου;;αλλά αν δεν μπορείς άλλιως γτ δουλεύεις η γτ απλά δεν τα βγάζεις πέρα τι θα κάνεις;;εκτός κ αν μπορεί ο ίδιος να σε βοηθάει..

  • Μου αρέσει 2

C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EugenJen είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!

@Jasmine@ νυχτοπουλι μου , μόλις μιλήσεις με γιατρο μας ενημερώνεις!!

Εμείς χθες βράδυ καταφέραμε να μιλήσουμε με εμβρυολογο , για να μην σαν πολύ ζαλίζω το ζουμί ήταν ότι ναι μεν οι πιθανότητες μου ήταν καλες , αλλά ούτε οι βιοχημικές ήταν τέλειες χώρις όμως να είναι κ κακές.Παμε για ένα αρνητικό τεστ , ώστε να συνεχίσουμε με ηρεμία την εγκυμοσύνη.Το ραντεβού κλείστηκε για Παρασκευή μεσημέρι,  με μοριακό καρυότυπο , ο αντρουλης μου πάλι δεν θα είναι παρών παρότι το πιέσαμε , αλλά μας είπε ότι κ πριν τον κορωνοιο στην εξέταση δεν επιτρέποταν σύνοδος..

Τώρα για το nipt μας είπε ότι δεν αξίζει να γίνει , γιατί δίνει αριθμούς , πιθανότητες κ όχι αποτέλεσμα , οπότε στην ουσία θα είμαστε πάλι στην αβεβαιότητα..

Έχεις την θετική μας ενέργεια!!!! Να πάνε όλα τέλεια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, EugenJen είπε:

Κορίτσια οποία κ να το κερδίσει μην μας ξεχασετε κ εμάς τις φιλενάδες σας!! Λίγα θέλουμε όχι πολλά !!:mrgreen:

Αποτι μου είπε θα γίνει τοπική αναισθησία , θα μπει μια βελονιτσα την κοιλίτσα μου ,σε αντίθεση με την αμνιο δεν τρυπάει σάκο , μόνο πλακούντα.γενικα μου είπε ότι κρατάει πολύ λίγο σαν διαδικασία κ να μην αγχώνομαι καθόλου..θετική σκέψη, πίστη κ θα πάνε όλα καλά κ θα έχουμε κ καλά αποτελέσματα!

 

@P.L.L. εσύ πότε πας για την εξέταση;;

Κ εμένα το έιχε αυτό ο άντρας μου με τα ξένα άτομα, αφού στις αρχές μαλώναμε για να φέρνω καθαρίστρια να με βοήθεια μια στο τόσο στα χοντρά..αλλά τελικά το ξεπεράσε, βέβαια όταν μιλάμε για τα παιδιά είναι άλλο θέμα, υπάρχει ο φόβος που θα αφήσω το παιδί μου;;αλλά αν δεν μπορείς άλλιως γτ δουλεύεις η γτ απλά δεν τα βγάζεις πέρα τι θα κάνεις;;εκτός κ αν μπορεί ο ίδιος να σε βοηθάει..

Όλα θα πάνε καλά κοπελα μου!! Ευτυχώς θα γίνει κ πολύ σύντομα να σου φύγει από το κεφάλι!! Θετική σκέψη λοιπόν!!!

Καλέ κ εμένα έτσι, δεν έχω φέρει ποτέ καθαρίστρια στο σπίτι! Άσε, μεγάλο κόλλημα.. Τουλάχιστον αυτή είναι μια βοήθεια που χρειαζεσαι τον πρώτο καιρό γτ πραγματικά δεν προλαβαίνεις ούτε τα βασικά να κάνεις! 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη! 

Αμάν βρε παιδί μου... Δεν βελτιώθηκε καθόλου με τη διακοπή των φαρμάκων;; Κρίμα... Να τον πάρεις αύριο πάλι, λογικά θα σου δώσει εξετάσεις..

Κοριτσια μου, η δική μου εμπειρία είναι η εξης: ήμουν άνεργη όταν έμεινα έγκυος οπότε δεν είχα κ δουλειά να επιστρέψω.. Βοήθεια δεν είχα την παραμικρή με το παιδί, ούτε καν τις πρώτες ημέρες.. ήταν άρρωστη η μαμά μου κ στις 40 ημέρες αρρώστησε κ ο άντρας μου κ  νοσηλεύτηκε 3 εβδομάδες στην εντατική!! εγώ όπως καταλαβαίνετε, ολομόναχη με ένα βρέφος.. πολύ ζορικο το παιδάκι μου, πολύ ξενύχτι.. Ευτυχώς όλα πέρασαν! Επέλεξα να μείνω σπίτι μαζί του κ να ζήσω όλες αυτές τις πολύτιμες στιγμές, με όλα τα ζόρια τους! Εννοείται ότι πολλές φορές ένιωθα την ανάγκη να ξεφύγω, αναζήτησα κ δουλειά αλλά ο,τι έβρισκα ήταν πολύ κάτω των προσδοκιων μου με μισθό των 500 ευρώ κ εκρινα ότι δεν άξιζε να χάσω το μεγάλωμα του..  φέτος που τον έστειλα παιδικό πάλευα με τις εξωσωματικές για 2ο οπότε ήταν δώρο αδωρο! Τώρα για τα δίδυμα που λέτε κ για τη βοήθεια, πραγματικά πανικοβαλλομαι στη σκέψη.. έχοντας ήδη ένα ακόμη παιδάκι νομίζω ότι θα τα βρω μπαστούνια! Ο άντρας μου όμως είναι πολύ κατά του να μπαίνει ένα ξένο άτομο στο σπίτι.. Αυτά τα ολίγα!!

Τι να σου πω. Σου βγάζω το καπέλο! Τώρα ειδικά με τα δίδυμα θα χρειαστεις βοήθεια κορίτσι μου. Όχι γιατί δεν θα τα καταφέρεις αλλά για να μπορείς να ευχαριστιέσαι τα παιδιά σου κι όχι να υποφέρεις. Η μαμα μου έκανε 5παισια και τα δίδυμα της ήρθαμε στο τέλος! Εποχή που δεν είχαν πλυντήρια και παμπερς φαντάσου (στα πρώτα παιδιά). Κι ο μπαμπας μου καλος χρυσος αλλά ήταν από τους καλομαθημένους που πανα δεν αλλαζε ούτε έκανε δουλειά στο σπίτι. Η μαμα μου ακόμα το θυμάται και πληγώνεται. Ευτυχως την βοηθούσε η μαμα της. Περίμενε να έρθει η ώρα να δεις μήπως αλλάξει γνώμη ο άντρας σου και βλέπεις τότε. Αλλά η αλήθεια είναι πως δεν είσαι υπερήρωας ούτε πρέπει να βασανίζεσαι αντί να ευχαριστιέσαι τη μητρότητα. 

7 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Αχ τι ωραία που είστε στη θεσνικη.... 

δυστυχως δεν βελτιώθηκε η κατάσταση και απόψε έχω ξυπνήσει από τις 3.... να δω τι ώρα θα ξανάκοιμηθω.

Κ εγώ δε θα ήθελα ξένη κοπέλα βασικά κανένα δε θα ήθελα, μακάρι να μπορούσα να είμαι σπίτι μέχρι να πάνε παιδικό. Μπορεί να κερδίσω το τζόκερ μέχρι τότε που λέει κ η φίλη μας. :D

Περαστικά κορίτσι μου.. πρέπει να είναι πολύ δυσκολο.. 

Just now, EugenJen είπε:

Κορίτσια οποία κ να το κερδίσει μην μας ξεχασετε κ εμάς τις φιλενάδες σας!! Λίγα θέλουμε όχι πολλά !!:mrgreen:

Αποτι μου είπε θα γίνει τοπική αναισθησία , θα μπει μια βελονιτσα την κοιλίτσα μου ,σε αντίθεση με την αμνιο δεν τρυπάει σάκο , μόνο πλακούντα.γενικα μου είπε ότι κρατάει πολύ λίγο σαν διαδικασία κ να μην αγχώνομαι καθόλου..θετική σκέψη, πίστη κ θα πάνε όλα καλά κ θα έχουμε κ καλά αποτελέσματα!

 

@P.L.L. εσύ πότε πας για την εξέταση;;

Κ εμένα το έιχε αυτό ο άντρας μου με τα ξένα άτομα, αφού στις αρχές μαλώναμε για να φέρνω καθαρίστρια να με βοήθεια μια στο τόσο στα χοντρά..αλλά τελικά το ξεπεράσε, βέβαια όταν μιλάμε για τα παιδιά είναι άλλο θέμα, υπάρχει ο φόβος που θα αφήσω το παιδί μου;;αλλά αν δεν μπορείς άλλιως γτ δουλεύεις η γτ απλά δεν τα βγάζεις πέρα τι θα κάνεις;;εκτός κ αν μπορεί ο ίδιος να σε βοηθάει..

Την Δευτέρα είμαι εγώ... Πως πας με τους εμετούς; Εγώ εχθές και σήμερα ΧΑΛΙΑ. Όλη την ώρα στην τουαλέτα είμαι. Βγάζω το φαΐ και μετά βγάζω και τη χολή. Ναυτία φουλ. Αν δεν είχα την γυναίκα δεν ξέρω ποιος θα φρόντιζε το παιδί μου. 

Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να μπαίνουν ξένες γυναίκες στο σπίτι μου. Εκτός καραντίνας, όταν δουλευα, είχα και μια γυναίκα που μου έκανε γενική μια στις δυο εβδομαδες. Ωραιότατα ένιωθα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Τι να σου πω. Σου βγάζω το καπέλο! Τώρα ειδικά με τα δίδυμα θα χρειαστεις βοήθεια κορίτσι μου. Όχι γιατί δεν θα τα καταφέρεις αλλά για να μπορείς να ευχαριστιέσαι τα παιδιά σου κι όχι να υποφέρεις. Η μαμα μου έκανε 5παισια και τα δίδυμα της ήρθαμε στο τέλος! Εποχή που δεν είχαν πλυντήρια και παμπερς φαντάσου (στα πρώτα παιδιά). Κι ο μπαμπας μου καλος χρυσος αλλά ήταν από τους καλομαθημένους που πανα δεν αλλαζε ούτε έκανε δουλειά στο σπίτι. Η μαμα μου ακόμα το θυμάται και πληγώνεται. Ευτυχως την βοηθούσε η μαμα της. Περίμενε να έρθει η ώρα να δεις μήπως αλλάξει γνώμη ο άντρας σου και βλέπεις τότε. Αλλά η αλήθεια είναι πως δεν είσαι υπερήρωας ούτε πρέπει να βασανίζεσαι αντί να ευχαριστιέσαι τη μητρότητα. 

Περαστικά κορίτσι μου.. πρέπει να είναι πολύ δυσκολο.. 

Την Δευτέρα είμαι εγώ... Πως πας με τους εμετούς; Εγώ εχθές και σήμερα ΧΑΛΙΑ. Όλη την ώρα στην τουαλέτα είμαι. Βγάζω το φαΐ και μετά βγάζω και τη χολή. Ναυτία φουλ. Αν δεν είχα την γυναίκα δεν ξέρω ποιος θα φρόντιζε το παιδί μου. 

Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να μπαίνουν ξένες γυναίκες στο σπίτι μου. Εκτός καραντίνας, όταν δουλευα, είχα και μια γυναίκα που μου έκανε γενική μια στις δυο εβδομαδες. Ωραιότατα ένιωθα! 

Άρα εγώ θα πάρω πρώτη την κρυάδα κ θα σου τα μεταφέρω!! Θετική σκέψη όλα θα πάνε καλά κ για τις δυο μας, κ για όλες μας βασικά!!

Κ εγώ το ίδιο με την καθαρίστρια τον εψησα τελικά κ είδε κ εκεινος μετά την πρώτη φορά διάφορα κ εγώ ήμουν πιο ξεκούραστη, οπότε το ξεπέρασαμε !!

Τις τελευταίες μέρες φτου μην με ματιασω κάνω μόνο 1 το πρωί που βγάζω την χολή που λες!!βέβαια την υπόλοιπη μέρα οι αναγουλες υπάρχουν κ έχω κ αυτό τον βήχα 3 βδομάδες που τα κάνει χειρότερα,έχεις δοκιμάσει τα navatac?? Όχι ότι κάνουν κάτι τρομερό αλλά κάποια ελάχιστη διαφορά μπορεί να δεις.

Ρώτησα κ αν θα έχουμε θέμα με τους εμετούς κ την ακινησία κ μου είπαν όχι απλά δεν θα σηκώνομαι για 2 μέρες θα έχω δίπλα μου λεκανιτσα.


C1JTp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Πυτζαμες βαμβακερές φοράω...

Μόλις έψαξα, ότι έχω βρει είναι η φαγούρα στην κοιλιά κ στο στήθος από το δέρμα που ανοίγει, η χολοσταση κύησης με τα ίδια συμπτώματα με εμένα αλλά το είχαν στο τελευταίο τρίμηνο. Δε ξέρω τόσο άτυχη είμαι να το έχω από το πρώτο; 
κ τώρα βρήκα άλλη μια κοπέλα που που είναι στου Μαΐου κ γράφει ότι είναι από τις ορμόνες...

Αχ ρε αγαπακι μου,υπομονή.. θα μάθεις τι είναι και θα βρεις το γιατροσόφι να σου περάσει!!

Εκτός και αν....δεν είναι κάτι καλό,απλά αλλάζεις δέρμα λόγω άνοιξης :P

Just now, EugenJen είπε:

Κορίτσια οποία κ να το κερδίσει μην μας ξεχασετε κ εμάς τις φιλενάδες σας!! Λίγα θέλουμε όχι πολλά !!:mrgreen:

Αποτι μου είπε θα γίνει τοπική αναισθησία , θα μπει μια βελονιτσα την κοιλίτσα μου ,σε αντίθεση με την αμνιο δεν τρυπάει σάκο , μόνο πλακούντα.γενικα μου είπε ότι κρατάει πολύ λίγο σαν διαδικασία κ να μην αγχώνομαι καθόλου..θετική σκέψη, πίστη κ θα πάνε όλα καλά κ θα έχουμε κ καλά αποτελέσματα!

 

@P.L.L. εσύ πότε πας για την εξέταση;;

Κ εμένα το έιχε αυτό ο άντρας μου με τα ξένα άτομα, αφού στις αρχές μαλώναμε για να φέρνω καθαρίστρια να με βοήθεια μια στο τόσο στα χοντρά..αλλά τελικά το ξεπεράσε, βέβαια όταν μιλάμε για τα παιδιά είναι άλλο θέμα, υπάρχει ο φόβος που θα αφήσω το παιδί μου;;αλλά αν δεν μπορείς άλλιως γτ δουλεύεις η γτ απλά δεν τα βγάζεις πέρα τι θα κάνεις;;εκτός κ αν μπορεί ο ίδιος να σε βοηθάει..

Μπράβο κορίτσι μου για την απόφαση κ τη στάση σου!! Διαβάζω πολύ θετικοτιτα και με κάνεις χαρούμενη κ περιφανή για εσένα!!

Καλέ η @Hope89 θα είναι με ένα νήπιο κ δύο νεογέννητα στο χέρι κ με τις δουλειες του σπιτιού (καθάρισμα μαγείρεμα κτλ) να τρέχουν κ ακόμη συζητάει το κοριτσάκι μας αν θα την αφήσει να πάρουν βοήθεια ή όχι?! Ενώ θα είναι κ εκείνη μαζί με τη κοπέλα σπίτι όχι να την αφήνει μόνη!!

Τι να πω?! Ώρες ώρες πραγματικά εκνευρίζομαι με τη λογική των αντρών γτ είναι εκτός χορού κ θέλουν να έχουν κ το τελευταίο λόγο!! Κ κάτσε εσύ να τα έχεις μετά όλα τέλεια κ να παραμείνεις κ γυναικά!! Γκρρρρρ:confused: να πω ότι ήταν οικονομικών το θέμα να το καταλάβω αλλά τώρα?? 

Εύχομαι να αλλάξει γνώμη σύντομα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Τι να σου πω. Σου βγάζω το καπέλο! Τώρα ειδικά με τα δίδυμα θα χρειαστεις βοήθεια κορίτσι μου. Όχι γιατί δεν θα τα καταφέρεις αλλά για να μπορείς να ευχαριστιέσαι τα παιδιά σου κι όχι να υποφέρεις. Η μαμα μου έκανε 5παισια και τα δίδυμα της ήρθαμε στο τέλος! Εποχή που δεν είχαν πλυντήρια και παμπερς φαντάσου (στα πρώτα παιδιά). Κι ο μπαμπας μου καλος χρυσος αλλά ήταν από τους καλομαθημένους που πανα δεν αλλαζε ούτε έκανε δουλειά στο σπίτι. Η μαμα μου ακόμα το θυμάται και πληγώνεται. Ευτυχως την βοηθούσε η μαμα της. Περίμενε να έρθει η ώρα να δεις μήπως αλλάξει γνώμη ο άντρας σου και βλέπεις τότε. Αλλά η αλήθεια είναι πως δεν είσαι υπερήρωας ούτε πρέπει να βασανίζεσαι αντί να ευχαριστιέσαι τη μητρότητα. 

Περαστικά κορίτσι μου.. πρέπει να είναι πολύ δυσκολο.. 

Την Δευτέρα είμαι εγώ... Πως πας με τους εμετούς; Εγώ εχθές και σήμερα ΧΑΛΙΑ. Όλη την ώρα στην τουαλέτα είμαι. Βγάζω το φαΐ και μετά βγάζω και τη χολή. Ναυτία φουλ. Αν δεν είχα την γυναίκα δεν ξέρω ποιος θα φρόντιζε το παιδί μου. 

Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να μπαίνουν ξένες γυναίκες στο σπίτι μου. Εκτός καραντίνας, όταν δουλευα, είχα και μια γυναίκα που μου έκανε γενική μια στις δυο εβδομαδες. Ωραιότατα ένιωθα! 

Καλά, ήρωας η μαμά σου, δεν το συζητώ!! Ευτυχώς ο άντρας μου βοηθουσε όταν προλάβαινε.. κ πανα άλλαζε κ το βράδυ ξυπνούσε... Στην αρχή βέβαια, μετά βάρυνε κάπως.. χαχαχα!! Μάλλον πρέπει να επιβληθω κ εγώ γιατί τον έχω καλοκαίρι!

Πω πω κορίτσια δύσκολα με τους εμετούς.. εγωε τις ναυτίες κ τις καουρες έχω ζοριστει, φανταζομαι εσείς..  πάντως κ εγώ στα χαλιά που είμαι δυσκολεύομαι πολύ με τον μικρό.. όλη μέρα θέλω να ξαπλώνω.. εννοείται ότι αν δεν είχες βοήθεια δεν θα την παλεύεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Μίλησα με το γιατρό κομμένα τα φάρμακα άλλες 2 μερες κ Παρασκευή αν έχω ακόμα θα μου γράψει εξετάσεις για χολοσταση... πηγα κ στο δερματολόγο μου συμφώνησε με το να κόψω τα φάρμακα για κάποιες μερες! Είπε η χολοσταση είναι η ορμονικό δλδ μπορεί να το έχω τώρα 2 μήνες να σταματήσει κ να με πιάσει αργότερα. Απαγορεύονται αντισταμινικα αν είναι χολοσταση μάλλον πάμε για κορτιζόνη.... την οποία δε θέλω να πάρω.

αυτα...


SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Τι να σου πω. Σου βγάζω το καπέλο! Τώρα ειδικά με τα δίδυμα θα χρειαστεις βοήθεια κορίτσι μου. Όχι γιατί δεν θα τα καταφέρεις αλλά για να μπορείς να ευχαριστιέσαι τα παιδιά σου κι όχι να υποφέρεις. Η μαμα μου έκανε 5παισια και τα δίδυμα της ήρθαμε στο τέλος! Εποχή που δεν είχαν πλυντήρια και παμπερς φαντάσου (στα πρώτα παιδιά). Κι ο μπαμπας μου καλος χρυσος αλλά ήταν από τους καλομαθημένους που πανα δεν αλλαζε ούτε έκανε δουλειά στο σπίτι. Η μαμα μου ακόμα το θυμάται και πληγώνεται. Ευτυχως την βοηθούσε η μαμα της. Περίμενε να έρθει η ώρα να δεις μήπως αλλάξει γνώμη ο άντρας σου και βλέπεις τότε. Αλλά η αλήθεια είναι πως δεν είσαι υπερήρωας ούτε πρέπει να βασανίζεσαι αντί να ευχαριστιέσαι τη μητρότητα. 

Περαστικά κορίτσι μου.. πρέπει να είναι πολύ δυσκολο.. 

Την Δευτέρα είμαι εγώ... Πως πας με τους εμετούς; Εγώ εχθές και σήμερα ΧΑΛΙΑ. Όλη την ώρα στην τουαλέτα είμαι. Βγάζω το φαΐ και μετά βγάζω και τη χολή. Ναυτία φουλ. Αν δεν είχα την γυναίκα δεν ξέρω ποιος θα φρόντιζε το παιδί μου. 

Εγω δεν έχω κανένα πρόβλημα με το να μπαίνουν ξένες γυναίκες στο σπίτι μου. Εκτός καραντίνας, όταν δουλευα, είχα και μια γυναίκα που μου έκανε γενική μια στις δυο εβδομαδες. Ωραιότατα ένιωθα! 

Χαχαχα κ εγώ πριγκίπισσα θα ένιωθα !! 

Εγώ εχθές έκανα τον 3ο εμετό μου σε όλη Μ την εγκυμοσύνη..κ τον έκανα γμτ πρωί πρωί μόλις είχα φάει μια τσουρεκαραε Μερέντα που ονειρευόμουν 3 μέρες και τσουπ τρέχα στο μπάνιο μετά γκρρρρρ:evil: 

Τσουρέκια μου τα κάνε το τσουρέκι ^_^

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα! Μίλησα με το γιατρό κομμένα τα φάρμακα άλλες 2 μερες κ Παρασκευή αν έχω ακόμα θα μου γράψει εξετάσεις για χολοσταση... πηγα κ στο δερματολόγο μου συμφώνησε με το να κόψω τα φάρμακα για κάποιες μερες! Είπε η χολοσταση είναι η ορμονικό δλδ μπορεί να το έχω τώρα 2 μήνες να σταματήσει κ να με πιάσει αργότερα. Απαγορεύονται αντισταμινικα αν είναι χολοσταση μάλλον πάμε για κορτιζόνη.... την οποία δε θέλω να πάρω.

αυτα...

Fuck!! Αν δλδ ελπίσουμε ότι δεν είναι χολοσταση άρα κορτιζόνη,είπαν τι άλλο μπορεί να είναι?? :-/

Just now, EugenJen είπε:

Άρα εγώ θα πάρω πρώτη την κρυάδα κ θα σου τα μεταφέρω!! Θετική σκέψη όλα θα πάνε καλά κ για τις δυο μας, κ για όλες μας βασικά!!

Κ εγώ το ίδιο με την καθαρίστρια τον εψησα τελικά κ είδε κ εκεινος μετά την πρώτη φορά διάφορα κ εγώ ήμουν πιο ξεκούραστη, οπότε το ξεπέρασαμε !!

Τις τελευταίες μέρες φτου μην με ματιασω κάνω μόνο 1 το πρωί που βγάζω την χολή που λες!!βέβαια την υπόλοιπη μέρα οι αναγουλες υπάρχουν κ έχω κ αυτό τον βήχα 3 βδομάδες που τα κάνει χειρότερα,έχεις δοκιμάσει τα navatac?? Όχι ότι κάνουν κάτι τρομερό αλλά κάποια ελάχιστη διαφορά μπορεί να δεις.

Ρώτησα κ αν θα έχουμε θέμα με τους εμετούς κ την ακινησία κ μου είπαν όχι απλά δεν θα σηκώνομαι για 2 μέρες θα έχω δίπλα μου λεκανιτσα.

Βήχα γτ αγάπη? Κρύωμα? Εμένα με πιάνει ένα βηχαλακι με 2-3 γκουχου το πρωί που όντως μου φέρνει αναγουλα αλλα μετά εξαφανίζεται!! Αυτό εδώ κ 1 μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μακάρι οι μέλλουσες διδυμομανουλες να τα καταφέρετε χωρίς βοήθεια! Είναι πολύ δύσκολο στην πράξη, το βλέπω από τη νυφη μου... Εγώ θα τα είχα παίξει... Αυτή είχε από την αρχή μια γυναίκα να είναι μαζί της και την έχει ακόμα και σήμερα 1.5 χρονο μετά. Αφού ο άντρας της κ αδερφός μου είναι στο σπίτι λόγω κορονοιου κ κλειστών σχολείων και η γυναίκα ερχεται. Ο άντρας μου τα βλέπει αυτά και του γυρίζει το μάτι, με τις γυναίκες και τις γιαγιαδες που μπαίνουν στα σπίτια και βοηθάνε σε μωρά και σε δουλειές. Αν οι άντρες σας βοηθάνε και δεν μένουν αραχτοί σε καναπέδες κ να χαζεύουν σε κινητά μια χαρά θα πάνε όλα. Εμένα είναι πολύ καλομαθημενος αλλά έχει βελτιωθεί αρκετα. Προσπαθώ να μην γκρινιάζω γιατί έχω και φίλες που οι άντρες τους τις παρατανε να βγουν με φίλους ή να πάνε για ψάρεμα, κυνήγι κλπ κ μένουν εκείνες πισω να παλεύουν με νοικοκυριο και παιδιά.

Eugenjen καλά αποτελέσματα την Παρασκευή! Κ ελπίζω να τα πούμε κ από κοντά στο Ρέα! Εγω κ πιστεύω δεν θα φτάσω μέχρι 10/10.

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jasmine@ είπε:

Καλημέρα! Μίλησα με το γιατρό κομμένα τα φάρμακα άλλες 2 μερες κ Παρασκευή αν έχω ακόμα θα μου γράψει εξετάσεις για χολοσταση... πηγα κ στο δερματολόγο μου συμφώνησε με το να κόψω τα φάρμακα για κάποιες μερες! Είπε η χολοσταση είναι η ορμονικό δλδ μπορεί να το έχω τώρα 2 μήνες να σταματήσει κ να με πιάσει αργότερα. Απαγορεύονται αντισταμινικα αν είναι χολοσταση μάλλον πάμε για κορτιζόνη.... την οποία δε θέλω να πάρω.

αυτα...

Αχ βρε κορίτσι μου... τι τραβας.. Αν η κορτιζόνη σε βοηθήσει ομως κ είναι η μόνη λύση; Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν θέλεις να την πάρεις;;

Just now, marianna1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μακάρι οι μέλλουσες διδυμομανουλες να τα καταφέρετε χωρίς βοήθεια! Είναι πολύ δύσκολο στην πράξη, το βλέπω από τη νυφη μου... Εγώ θα τα είχα παίξει... Αυτή είχε από την αρχή μια γυναίκα να είναι μαζί της και την έχει ακόμα και σήμερα 1.5 χρονο μετά. Αφού ο άντρας της κ αδερφός μου είναι στο σπίτι λόγω κορονοιου κ κλειστών σχολείων και η γυναίκα ερχεται. Ο άντρας μου τα βλέπει αυτά και του γυρίζει το μάτι, με τις γυναίκες και τις γιαγιαδες που μπαίνουν στα σπίτια και βοηθάνε σε μωρά και σε δουλειές. Αν οι άντρες σας βοηθάνε και δεν μένουν αραχτοί σε καναπέδες κ να χαζεύουν σε κινητά μια χαρά θα πάνε όλα. Εμένα είναι πολύ καλομαθημενος αλλά έχει βελτιωθεί αρκετα. Προσπαθώ να μην γκρινιάζω γιατί έχω και φίλες που οι άντρες τους τις παρατανε να βγουν με φίλους ή να πάνε για ψάρεμα, κυνήγι κλπ κ μένουν εκείνες πισω να παλεύουν με νοικοκυριο και παιδιά.

Eugenjen καλά αποτελέσματα την Παρασκευή! Κ ελπίζω να τα πούμε κ από κοντά στο Ρέα! Εγω κ πιστεύω δεν θα φτάσω μέχρι 10/10.

Κ ο δικος μου έτσι ακριβώς, τα βλέπει κ του γυρίζει το μάτι.. λες κ αυτός θα τραβήξει το κουπί! Συμφωνώ πάντως, υπάρχουν κ τα χειρότερα.. αυτά βλέπω κ εγώ κ λέω πάλι καλά.. Ελπίζω ότι αν με δει ζορισμενη να αναθεωρήσει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...